4SÜQDELBURG. Het regeeringsiubileum van de Koningin. brand in de meidoornlaan. ^«I-GHEREN. lÖÖftB-BEViUNö. GEMEENTERAAD VAN GOES. is geschied, dan betaamt ons wel de erkenning, dat de Heere ons heef staande gehouden. De strijd is zwaai geweest. Aan smaad en hoon heeft he; niet ontbroken. En toch, steeds meer schaarden zich om de banier der Staat kundig gereformeerden. Sinds 1925 verdubbelde zelfs het aant,al kiesver eenig ngen. Toch is er anderzijds ook reden om met bezorgdheid vervuld te zijn. Onze tijden zijn zeer zorgelijk. Sinds enkele jaren trad een toestand van geweldige depressie in, met zich brengend een inzink ng van het bedrijfsleven, waar onder geheel de maatschappij gebukt gaat en waarvan de ontzettende gevol gen tot in verre toekomst zich zullen doen gevoelen. De ontzaglijke werkloos heid dompelt niet alleen duizenden ge zinnen in diepe armoede, doch be zwaart ook de publ eke kassen van rijk en gemeenten op zulk een wijze, da) de lasten schier niet meer te dragen zijn. S Inplaats dat de overheid tot ingrijpen de maatregelen besloot, die door den nood vereischt werden, bleef men op a! te duren voet voortleven, tegen welk beleid wij ons hebben moeten verzet ten. De belastingen en de vele lasten ons volk opgelegd, drukken op de ver armde bevolking met centenaarslast. Van verlaging 's echter geen spr,ake. En dat kan ook niet, zoo lang de re geering niet tot ernstiger bezuinigin gen overgaat, doch haar overheidstaak steeds zoekt uit te bre den en haai sociaal-politieke bemoeiingen voort zet. Hulp aan allen, die deze behoeven, doch wij verfoeien een curateele als thans wordt opgelegd. In plaats echtei van het bedrijfsleven zijn onmisbare vrijheid te hergeven, poogt de overhe d het een ordening op te leggen van Roomsch maaksel. De overheid ver- eBnvoudige haren arbeid, krenke niet verder de rechten en vrijheden des volks Onder deze regeeringen wint Rome v,an jaar tot jaar. Ons Calvinistenland wordt verraderlijk aan Rome overgele verd. In de weigev ng van ons land dringt het Rcömsche beginsel steeds meer door. Dat was zichtbaar reeds in de winkelsluitingswet, waarin Rome zijn heiligendagen wettelijk erkend z,ig Het Roomsche beg nsel lag ook sterk in de wet tegen Godslastering. En da) Roomsche princiep is vooral niet min der ten grondslag gelegd in de memo rie van antwoord van den min'ster v,an justitie inzake het huwelijk en in het zooveel gerucht makende wetsvoor stel van minister Romme inzake den arbeid van de gehuwde vrouw. Zoo wordt onze Nederlandsche wetgev'ng met den Roomschen zuurdeesem door trokken. En wee, wie daar tegen opkomt. De minister-president sprak zelfs v.an „waanzinnige eischen" toen wij van de regeering vorderden dal zij zou hande len naar het Bijbelsch voorschrift in onze Nederlandsche geloofsbelijden s voor de overheid gegeven, Met een beroep op de grondwet is door den minister-president dien eisch als waan zinnig gebrandmerkt, instede dat dr. Colijn z'ch ging beijveren een herzie ning der grondwet te bewerken in re- formatorischen zin. Voorwaar, zulk een herziening zou hem meer eeren dan de onbeduidende herzienipg, nu tot stand gebracht, die alleen den grooten partijen :'n het gevlei komt. Rome is en blijft-een onbetrouwbaar bondgenoot Het streeft naar de heerschappij in ge heel ons land. De machten van het anti-christelijk Rome zouden zoo groot niet zijn, in dien het protestantsche volk uit Gods woord leven mocht. Doch dat woord is maar al te zeer bij ons veracht. Was het niet teekenend voor de al- gemeene verzaking van het ware Chr'stendom, dat de minister-president onder positieve christenen ook vrijzin nigen rekenen wil? Als deze menschen positieve christenen zijn, wat is er dan loch van het Chr'stendom overgeble ven? Door de oude coalitie is het sinds jaren tot een aanfluiting gemaakt en dr. Colijn doet met zijn bekende op vatting van het posit'ef Christendom de deur dicht. Is het wonder, dat de neo- gereformeerden het met Rome beter kunnen vinden, dan met hen, die in de sporen der al-oude gereformeerde va deren willen treden? Zoo wij onder Gods recht mochten buigen, voorwaar, dan zouden wij ook van goedertierendheid mogen z'ngen. Maar de versmading van Gods recht maakt rijp voor het schrikkelijk oor deel. De geschiedenis van alle volken bewijst het, ook die van ons land. Denkt slechts aan de namelooze ellen de der Fransche revolutie, door onze verdwaasde vaderen ingehaald, als zij zwoeren bij de rechten van den mensch en weigerden onder Gods recht te bu:- gen. Zijt sterk, mijne vrienden. Geeft den moed niet verloren, al werd gij wel licht teleurgesteld door den loop der zaken. Het ware beginsel binde ons sa men en doe ons moedig voortgaan op den weg, die de Heere ons voorge schreven heeft in zijn woord en waar in hij w 1, dat wij wandelen zullen. Dat de leugentaal en de smaad u niet hin- dere, om getrouw te blijven aan Gods woord. De Heere stelle ons als een pilaar en vastigheid der waarheid en iundeere ons op zijn recht. De voorloopige plannen. Nauwelijks zijn de laatste klanken van de feestvier.ngen ter gelegenheid van cle geboorte van Prinses Béatrix ge eindigd, of de plannen zijn aan de orde voor feesten in verband met het feit, dat men op 6 September het 40 jarig re geenngsjubileum van H.M. de Koningin hoopt te herdenken. Ook het zoo vol ijverige bestuur van Uit het VolkVoor het Volk staat reeds weer klaar om de leiding te nemen in de Septemberfeest dagen en kwam daarvoor gisterenavond in het Schuttershof samen met de ver tegenwoordigers «van de buurtcommis- sies. De heer De Graaf, voorzitter van Uit hetVolk, wees er op, dat de Oranje- vereenig ing thans zoo goed als ter zie'e is en hij hoopte dat men heel spoedig de beide door die vereeniging aangewezen bestuursleden bij de andere zal zitten in de vergaderingen. Spr. deed uitkomen, dat men voora met feesten als de komende moet zor gen voor muziek, het is gebleken, dat vooral de jeugd daarvan gaarne gebruik maakt om te hossen. Spr, meende een persoonlijke opmerking te moeten ma ken en wel, dat verschillende buurtcom- missies meenen nog weer eens afzon derlijke kinderfeestjes te moeten geven Het is z'.i. niet paedagogisch het kind overdreven het hoofdpunt der feesten te doen zijn. Vooral keurt spr. het af dat er buurten zijn, die niets voor het hoofd- feest, waar zij toch ook van genieten af dragen en alle gelden voor een kinder feest organiseeren. Het is veel beter dat men iets voor alle kinderen organiseert, zooals nu ook reeds is geschied door een eenvoudige tractatie en een zang optocht. Ook is het niet juist, dat buurt- commiss:es een overschot aan een in stelling van liefdadigheid geven. Voor die nuttige instellingen wordt op andere wijze geld bijeengebracht. Men vergeet dat de tekorten door Uit bet Volk moe ten worden bijgepast en dit is dan ver- p'icht zijn kapitaaltje, geschonken nu 70 jaar geleden door den stichter der vereeniging mr. G. N. de Stopperlaar, aan te spreken, waardoor dit langzaam wegteert. Van de 38 buurtcommissies hebben er 31 bijgedragen voor het feest der ge boorte en sommige met zeer mooie be draden. Het is zeker goed als de buurten ver sieren willen, maar vooral verlichting is gewenscht en veel muziek. Spr. kwam nu tot de plannen voor September. Men hoopt een twee- daagsch feest te kunnen organiseeren. en aan den vooravond van den eerster dag een kerkdienst zoo mogelijk in de verschillende kerken opgeluisterd door medewerking van zangkoren Voor de morgenuren wordt gedacht aan een réveille en een aubade, dit laatste niet alleen voor de kinderen maar ook voor de volwassenen, die op zu ke dagen door gezamelijken zang ook wel eens uiting mogen geven aan hun Oranjevreugde. In overweging is het doen geven van een openluchtspel, maar het is de vraag of dit financieel mogelijk zal zijn en of instudeering met het oog op de vacanties wel mogelijk zal zijn. Kan dit niet dan lean men denken aan een optocht der kinderen met wedstrijd tusschen de buurten inzake de mooiste origineelste groepen; wellicht kan en een allegorische optocht er aan verbon den worden. Een kinderfeest of volks spelen staan ook op de voorloopige lijst en tenslotte hoopt men nu weer eens een vuurwerk te kunnen geven, maar dan een dat er wezen mag. Kan dit om financieele redenen niet dan is een vreugdevuur te herhalen. Voor den an deren avond wordt aan een gondelvaart gedacht Een vraag' of de buurten niet deelen van een historischen optocht kunnen be kostigen, deed den voorzitter opmerken dat men met het organiseeren van een historischen optocht zeer voorzichtig moet zijn als men iets goeds wil berei ken. Maar ook dit zal men nog gaarne eens overwegen. Naar aanleiding van vragen uit de vergadering ze:de de voorzitter, dat na tuurlijk iedere buurtcommissie zelf baas is over de gelden, maar dat men toch zoo moge.ijk meer dan 25 pet. moet afdra gen, wil men het algemeen bestuur hel pen bij het uitvoeren van zijn plannen. Een naar voren gebrachte ballonwed- strijd werd gevoegd bij de plannen, die nader overwogtn zullen worden. In de eerste plaats is het echter drin gend gewenscht, dat ahe buurten com- miss'es vormen en dat alle commissies zich doen vertegenwoordigen bij de ver gaderingen met Uil het Volk, dan zal de samenwerking rog aigemeener zijn en zal men nog beter gaan begrijpen, dat men in de eerste plaats moet medewer ken aan het feest voor de geheele be volking. De eerstvolgende samenkomst werd voorloop:g bepaald op 23 Maart. Men moet ook niet aankomen met flauwe opmerkingen, bijv., dat een be- paa'de buurt niet den optocht-ziet langs trekken, die men gaarne had gewi'd e.d Komt men door zoo'n buurt, dan ziet men er geen menschen. Een feest moet nu eenmaal p,aats hebben in het cen-H trum der gemeente. Intusschen zal wei worden nagegaan welk deel van de stad de <aatste maa, niet bezocht .s. Het komt echter ook voor, dat men spoedU verbeet als er een optocht of dergelijk door een buurt komt. en dan later maar zegt, „er komt hier niets voorbij". 7;onfnKUUrtC0mm SSies zullen na de her zien,ng vim statuten en reg ement waar schijn lijk gelegenheid krijgen zich als Vrdtmivle Vereeniging Uit het Volk Voor het Volk aan te sluiten. Gisterenmiddag hadden de toekomst! ge bewoners van perceel 6* aan de Mei doornlaan werkzaamheden verricht, doch ook personen van het electrisch bedrijf en van de gasfabriek waren er werk zaam geweest, o.a. was een grootere gasmeter geplaatst. Tegen 7 uur in den avond hoorden de heer Paul en zijn huisgenooten in per ceel 4, dat evenals 6 zijn eigendom is, teven en dacht men aanvankelijk, dat ae heer Koene, die begin volgende week de woning 6 zou betrekken, er even bin nen was. Even later ontdekte mevrouw Paul rook en toen men ging kijken, bleek woedde" V00rgang van Perceel 6 brand De brandweer, die telefonisch geroe pen werd, was binnen 5 minuten met de magirusspuit ter plaatse, zeker wel een topprestatie. Een paar minuten later plaatse autoladderwaMen ter De heer Paul had het toelaten van lucht voorkomen en zoo woedde het vuur nog maar over een beperkte ruim te. 1 oen men de voordeur had geforceerd en een paar ruiten ingeslagen, kon men met een slang op de waterleiding het vuur spoedig onder de knie krijgen. Het bleek, dat de vuurhaard in de kast on- er de trap, waar de meters van gas en electriciteit geplaatst zijn, zich be- ™d', Hf vuu/ had fich medegedeeld aan de trap, die veel schade bekwam en verder stond het heele, pas schoon gemaakte huis in den rook en ook ;n de woning van den heer Paul was veel rook naar binnen gedrongen. De politie stelt een onderzoek in. De loterij' voor vrouwelijTte handwerken. Dames-directrices van de loterij voor vrouwelijke handwerken kregen nog een azalea van het Israëlitisch armbestuur. Zoowel gisterenmiddag als gisteren avond was het gezellig druk op de ten toonstelling, die, zooals men weet, he denmiddag voor het laatst geopend was. SINT LAURENS. Dinsdagavond hiel den de plaatsehj'ke afdeelingen van den tJ.V.L. van Sint Laurens en Serooskerke n gecomb neerden propaganda-avond in het Vergaderlokaal alhier. Na een ope- ningswoord door burgemeester Van t rioff, voorzitter van de plaatselijke af deeling Sint Laurens, werd door den heer P. Vader Hzn. het jaarverslag van de afdeeling Serooskerke uitgebracht. De luitenant-kolonel J. H. W. Bruins reik. te de brevetten uit aan P. Wisse, M. van Slooten en J. Roose te Sint Laurens, Jan Wondergem Johz. (koningschutter), Jac. Meyers Cz. (koningschutter), A. Clarisse enM Huyhregtse te Serooskerke. Na een inleiding door den reserve-ka- f' w- Hamelink, werden door het Wisse van Sint Laurens een zestal Indische liederen ten beste gegeven waarvoor het een welverdiend applaus ontving en mej. Wisse bloemen werden aangeboden. Overste Bruins hie'd daarna een causerie over zijn ervaringen in At- !f 1e,..,eer Eckhardt, secretaris der gewestelijke landstormcommissie Zee land, hield een lezing met lichtbeelden over de „Russische revolutie", waarna deze zeer geslaagde avond door den voorzitter der plaatselijke afdeeling te Serooskerke, burgemeester Dregmans, werd gesloten. WISSENKERKE Maandag hield de Unnst. Werkmansbond zijn jaarverga- dering in het gymnastieklokaal der openbare school. De penningmeester de heer Prissier kon een goed slót boeken van f 77. Daar aan de. vereen ging een zieken fonds is verbonden ten doel stellende aan leden die zelfstandig werken en al- zoo niet onder de bepal ngen der ziekte wet vallen bij. ziekte een uitkeering te i erstrekken en aan de leden die wel onder de ziektewet vallen een bijslag te verleenen, kwam de penningmeester van dat fonds naar voren met de medeaee- ling, dat er 140 leden zijn en dat hij over 1937 heeft ontvangen f 932 en uitgege ven f 1105 hierbij komt bodeloon ad ministratie enz. samen f 1257, alzoo een tekort van f 325 waardoor de in kas zijnde reserve slinkt tot f 1482. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Het verzoek van het comité voor jeugd'ge werkloozen om subsidie werd met algemeene stemmen ingewilligd voor Wissenkerke f 3 en voor Kamperland i 2, Hiermede was de agenda ongeveer afgewerkt, waarna de heer de Smit eenige voordrachten ten gehoore bracht. Daarna hield burgemeester Geuze een voordracht over „naastenb'efde". Na nog enkele voordrachten door verschillende leden dankte de voorzitter allen voor hun medewerking. De kiezerslijst werd voor deze ge meente vastgesteld met een getal van 1979 kiezers. zijn die zoo noodig onmiddellijk kan in grijpen. En er zal steeds toezicht zijn. Pnnses-Beatrixplein. De kosten zijn hoog doch dit bezwaar F.en - JJXi KUblUl Z Een toch vrije toegang tot -te moet wijken voor het bedrijfsbelang. Beurs - Over de gasmeesters- De hr KL00STERMAN vreest, dat vv'ju.ng. aaasiuitmg dij üe men j. qqq zaj komen, De grond wordt ook door de gemeente afgestaan. De Raad van Goes kw^m Woensdag- ïs bet terre.n naast Van Heel niet ge- middag in vergadering bijeen onder schikt? voorzitterschap van burgemeester VAN De VOORZ. antwoordt, dat bouwen in DUSSELDORP. Afwezig wethouder De de nabijheid evenzoo veel zal kosten. Roo en de hr. Holle stelle. De VOORZITTER herdacht in zijn openingswoord de blijde gebeurtenis in het vorstelijk gezin en uitte de bede, dat God hen zou sparen en zegenen. Ver der memoreerde spr. dat de werkzaam heid van het gemeentebestuur zich in 1937 speciaal richtte op de bestrijding van de ernstige gevolgen der werkloos heid en herdacht hij in waardeerende woorden de samenwerking met den Raad en den ijver der ambtenaren. Spr eindigde met zijn beste wenschen aan allen voor 1938. De hr. ECKHARDT beantwoordde deze woorden met wederkecrige wen schen, hulde brengend aan het beleid van den voorzitter. De VOORZ. deelde daarop mede, dat wethouder De Roo verhinderd was, en wijdde gevoelvolle woorden aan het groote verlies dat het gezin De Roo trof. Werden zonder discussie goedge keurd de voorstellen tot verleening van voorschotten aan de bijz. lagere scho len, en dat tot belegging der waarborg sommen. Aan de oorde is dan het voorstel tot verandering van eenige straatnamen. O.a. het omdoopen van het Rozenplein in een „Prinses Beatrixplcin" (Men zie voor de bijzonderheden der voorstellen ons nummer van 17 dezer). De hr. CRUCQ vestigt de aandacht op de vele lange straatnamen. Men kan toch volstaan met: De Ruyterlaan, Trompstraat enz. De VOORZ. wijst op de historische beteekenis dezer namen. Het is beter ze geheel vast te leggen. De hr. KLOOSTERMAN: anders ma ken ze van Hein-straat zeker Albert Heinstraat. (Gelach). Het voorstel wordt z.h.st. aangeno men. Hierna volgt onderzoek der geloofs brieven van het nieuw benoemde raadslid, den hr. P. Chamuleau (vacatu re-Sim ons) en wordt tot zijn toelating besloten. Nadat z.h.st. besloten was tot het" aangaaln eener conversieleening groot 35.000 tegen 2 Yi pet. was het voorstel aan de orde tot het aanbrengen van een draaideur in het beursgebouw. De Fin. Commissie ging accoord met het voor stel. De VOORZ. deelt mede, dat men zocht naar een oplossing met minder kosten, doch er bleek geen andere mo gelijkheid te zijn. De hr. LAPORT -"raagt of de oplos sing wel afdoende zal zijn, de draaideur op drukke uren niet opengeslagen moe4 worden, zoodat er weer dezelfde toch' zou komen. Heeft men dit onderzocht? De VOORZ. zeide, dat advies ge vraagd was aan de beurscommissie, die een draaideur aanbeval. Er zal echter wel eens een oogenblik van gedrang zijn. De hr. LAPORT raadpleegde eenigr deskundigen, die ook bezwaren gevoel den. De hr. ECKHARDT betwijfelt ook of de oplossing afdoende zal zijn. De VOORZ. wil de bezwaren nog eens met deskundigen bespreken; spr. vraag' een maximum-crediet van 1000 oir de bedoelde voorziening op de beste wijze te treffen. Den hr. VISSCHER ant^ woordt spr., dat het bedrag inderdaad door een begrootingswijziging moet ge vonden worden. De hr. CRUCQ vraagt, of door dc deur nu één der controleurs kan ver vallen. De VOORZ. antwoordt, dat dit de be doeling is. Het voorstel wordt hierna z. h. st aangenomen. Nadat een ruiling van grond aan der 's Heer Hendrikskinderendijk goedge keurd is, komt aan de orde het voor stel tot het bouwen van een gasmees- terswoning in het plantsoen naast de gasfabriek. De Fin. Commissie, heeft be zwaar tegen de kosten en opperde de vraag, of b.v. een woning op de v. d Goeskade niet geschikt zou zijn, met telefonische verbinding met de gasfa briek. Wethouder VAN MELLE merkte op dat het gewenscht is, dat de gasmees- ter in de onmiddellijke nabijheid der fabriek woont. De hr. VISSCHER gelooft, dat de heele Raad het bedrag 10.000) zeer hoog zal vinden. En spr. is nog niet overtuigd van de noodzakelijkheid. En het gaat alles om een tijdsverschil van hoogstens vijf minuten. De hr. ECKHARDT wijst op het punt van de bewaking der terreinen. Als men er vlak naast woont, zal men er eens eer heen stappen. Weth. VAN MELLE zegt nog, dat de- directeur het wonen in de onmiddellijke nabijheid absoluut noodzakelijk acht. De VOORZ. heeft ook de bezwaren gevoelt, doch hij bevestigt, dat de direc teur het nabijwonen noodig acht en dit wenscneiijk is, omdat er iemand nioel De hr. VERMAIRE steunt het voor stel van B. en W. maar wil het pad langs het kerkhof behouden en de toezegging, dat er niet meer woningen in het plant soen zullen komen. De VOORZ. kan deze toezegging doen. De hr. VISSCHER is nog niet over tuigd. Spr. meent dat over de stofplaag wel heen te komen is. Weth. VAN .MELLE zet uiteen, dat de stofplaag door de verbeterde cokes breker, die wel 1000 per jaar bezuini ging voor de gemeente oplevert, veel erger geworden is. Het voorstel wordt hierna aangeno men met den hr. Visscher tegen. B. en W. stellen voor, de gemeente aan te doen sluiten bij de Fraude-On derlinge van Gemeenten. De hr. LAPORT betreurt, dat hier de particulieer maatschappijen weer uitge sloten worden. Blijft er een mogelijkheid tot uitbreiding? Zijn alle offertes aa^~ merkelijk hooger dan die van de F.O.G.? De VOORZ. merkt op, dat deze ver zekering gebaseerd is op een grondslag, die in het belang der gemeenten is ge bleken. De Ver. van Ned. Gemeenten beschikt over aMe statist'sche gegevens, zoodat op hechte gronden tót herver zeker ng bij Nederlandsche Mijen kan worden overgegaan. Er is een ongeloofe- lijk laag aanbod. Zoo, dat niemand het begrijpt. Wil men de F.O.G. daarmede wegwerken, en dan later met een hoo- gere premie komen? Spr. weet het niet. Z.i. is echter hoofdzaak, dat er een kans is op een verlaging der premie, dan op een mogelijke verhoog ng. De b.U.Lr. stelde een premie vast waarmede men absoluut gedekt is. En is d e premie hooger dan noodzakelijk is, dan komt het geld vanzelf weer terug. Verder kan men na drie jaar weer vhn de r.U.^r. af, Spr. antwoordt dan den hr. LA PORT nog, dat de Mij. die het lage bod deed, ongetwijfeld een soliden naam heeft, al is dit een nieuw gebied voor haar. De hr. LAPORT kan dan niet geloven, dat een soliede Mij. met een laag aan bod zal komen, met het voorop gezette doel de premie later te yerhoogen. De VOORZ. deelt mede, dat met het aanbod een zekere geheimzinnigheid betracht werd. Zoo mocht de directeur der Ver. van Ned. Gem. 'er beslist met van weten. Maar als honderden gemeen ten een dergelijk aanbod ontvangen, blijft dit niet geheim. En de directeur wist er ook van en raadde aan, er niet op in te gaan. De hr. VISSCHER wijst er op, dat dit een coöperatieve verzekering is, en al is hij niet voor coöperatie oo elk gebied hier acht hij deze gezien dat alle aa geslotenen belanghebbenden zijn wel ge- W ID^VOORZ. die mededeelde, dat hij 2e voorzitter is van den Raad van Toe zicht, zegt nog dat de leden behalve vergoeding van reiskosten geen emolu menten genieten. De hr. GOEMAN gevoelt ook het be zwaar, dat de gemeente hiermede weer 'het gebied der coöperatie betreedt. De hr. ECKHARDT ziet verschil tus- scen deze coöperatie en die op zakelijk ^De hr GOEMAN: maar als de ge meente iets noodig heeft vraag je: kan Goes dat niet leveren? (Gelach) Als dit voorstel aangenomen is, stel len B. en W. tenslotte nog voor, een overeenkomst aan te gaan met de Gekro te Overschie. De VOORZ. deelt den hr. Eckhardt mede, dat tot heden vrijstelling verleend werd, maar dat dit nu wel ten emde '°De hr. KLOOSTERMAN las in de courant, dat de gemeenten reeds tot toe- tredinrf heloten? j De VOORZ.: die spreker zal gemeend hebben dat de gemeenteraden de voor stellen reeds aannamen. De hr. Lap deelt snr. mede, dat de hr. Mes de on derhandelingen mede voerde, ais be meenten. De" Gekro voldeed vojkomen ^de'ondvraag merkt de (ir CRUCQ op. dat t.a. der werHoOzen. tewe g steld te Kloetinge en Kapelje er een kwest:e was met de onzichters, toen ket vriezend weer was. De éen zei wer ken de ander vond bet niet noodig, allerlei nare gevolgen. Spr. zou daarom meer overleg met de commissie W DenVOORZ. zeide, dat hier geen spra- ke was, van een principieele wiizi„g Tn een of ander. Alles gipg voort vol gens de bestaande bepalingen. Spr^ heeft echter geen bezwaar de commiasie wat meer bijeen te roepen.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6