Dampo verdrijft ZEELAND. aiUOtLËÜRS. GOES. Openbaar Buitengewoon Lager Onderwijs. yUSSINGEN. meHEREN. jwaaaam rim lUiD-S EYELASlö. mooro-beveiamd. KL0ETINGE. DE FEESTAVOND VAN ACHILLES. Dat Achilles op alle gebied een goede naam heeft, is bekend, en dat ook haar lustrumfeesten daar in deelen, bleek Za terdagavond, toen de groote Schutters hofzaal tot in alle hoeken bezet was met hen, die het 15-jarig' bestaan van de gymnastiekvereeniging kwamen mede vieren. De voorzitter van de feestcom missie, de heer P. C. de Hamer,- thans wonende te Breda, heette de aanwezi gen hartelijk welkom en dit in het bij zonder de beschermvrouwe der Vereeni- ging, mevrouw Hoegen van Hoogelande- Davis, den heer Hoegen van Hoogelande en verdere fami ieleden; verder den hr. De Graaf, voorzitter van het K.N.G.V., er op wijzende, dat het voor Middelburg wel een bijzonder voorrecht is, dat men den voorzitter in zijn midden heeft. Ten slotte de vertegenwoordigers van ver schillende organ.saties. Spr. herinnerde aan de oprichting der vereeniging' door enkele dames samen met den heer Bal en wees op den ijver en volharding, waarmede allen doorzetten, met het mooie resultaat. De feestcommissie meende dan ook iets bijzonders te moeten bieden en ver zekerde zich de medewerking van het gezelschap Tholen en van Lier, terwijl ook de Victoriaband te Breda geenga- geerd werd. Na een opwekking tot hen, die het nog niet deden, om een bloempje met een verborgen nummer te koopen, richtte spr. zich tot den hr. Bal, en wees er op, dat Achilles en Bal onafscheidelijk zijn verbonden. Namens de feestcommissie, daarin door velen gesteund, bood spr. den directeur-secretaris als herinnering aan dit jubileum een aquarel van P. Hóeks te Den Haag aan, voorstellende de duinen bij Vrouwenpolder. De heer Bal heeft met enkele woor den dank gebracht en gezegd, dat hij steeds slechts zijn plicht heeft willen doen en zal blijven doen. De heer K. de Vries, voorzitter der Vereeniging zeide geen historisch over zicht te willen geven, daarvoor sla men de Middelburgsche courant maar na of informeer bij den secretaris, die het archief heeft. Spr. wilde alleen dank brengen aan de feestcommissie voor al' haar arbeid voor dit feest, hij is over tuigd, dat die arbeid succes zal hebben. Hierna- kon het programma beginnen en gedurende een paar uur hebben De ,,vier" van Tholen en van Lier, nml. Kitty van Dongen, Jeanne Laforce, Herm Tholen en Albert van Lier de aanwezi gen doen genieten van hun non-stop cabaret-revue ,,De Extra tijding". Alleen als er onder de aanwezigen nurksen waren, zou aan te nemen zijn, dat er personen ontevreden zijn heenge gaan. Wat dit gezelschap brengt was ook nu weer goed. Het grootste deel van het optreden werd gedragen door Herm. Tholen, daarbij gesteund door de beide dames en door van Lier, die vooral de pianobegeleiding verzorgde. Naast de ondegdeelen, die de lachlust op wekten, als o.a. De Parijsche Straat zangers, ,,U belt, wij spelen" was er ook' een ernstige stukje, en dan denken wij aan het „Zeg het met bloemen". Het was zeker welkom, dat daarna volgde het lied, dat even na de geboorte van Prinses Beatrix, door den aether werd uitgezonden en waarvan het refrein, evenals van enkele andere liederen werd meegezongen. Het gezelschap heeft met ieder onder deel een groot succes gehad en tenslotte is een ware ovatie gebracht. Toen de voorstelling ten einde was, bleef het overgroote deel der aanwezi gen nog enkele uurtjes bijeen voor een „dansje na". De Bredasche band kon huiswaarts keeren met de wetenschap, dat zijn eer ste optreden zeer op prijs is gesteld en men hem gaarne een ,,Tot weerziens" heeft toegeroepen. Doel en beteekenis. Zaterdag werd in de Prins van Oranje alhier een vergadering gehouden van de Werkgroep, die zich ten doel stelde: het oprichten van een school voor open baar buitengewoon lager onderwijs voor Zuid- en Noord-Beveland. Onder de vele aanwezigen merkten we o.a. op: de heeren mr. Stieger en -Van Bommel van Vloten, leden van Ge deputeerde Staten en enkele Zu'd-Beve- Jandsche burgemeesters. De voorzitter, de heer H. v, d.^Veen, opende de vergadering met woord It van welkom, in het bijzonder tot bc- venger.oemden, en de heeren mr. Van Dusseldorp en dr. Gelderman, hoofd bestuursleden van het Groene Kruis in deze provfncie. Spr, wees er voorts op, dat de aanvankelijke vermelding, dat de hoofdbestuursleden van het Groene Kruis, deel uit maakten van de Werkgroep, n ei geheel juist was. Wei zegde het Groene Kruis medewerking toe. Evenzoo zal het zeker medewer king verleenen als een andere groep die voer een soortgelijk doel vraagt. Ver der zegde dr. Planteydt Dorrepaal voor den meiiKchen Kring medewerking toe. M r, Va n Dusseldorp hierna het woord verkrijgende, ver klaarde, als hoofdbestuurslid van het Groene Kruis, dat d t zijn medewerking' gaarne verleent, omdat het zich ook de belangen van het misdeelde kina aantrekt. Tezamen met het Wit-Gele Kruis werd een commissie voor geeste lijke volksgezondhid gevormd, en het streven dezer commiss e loopt parallel met het streven van deze werkgroep. En evenzoo, als men van de zijde v,an het bijzonder onderwijs, of welke rich ting ook, zich de belangen van het misdeelde kind aantrekt, zal het Groe ne Kruis gaarne steunen. Spr. besloot met zijn beste wenschen voor het wel slagen der pogingen. Nadat de Voorzitter nu nog een woord van welkom tot dr. De Jong van Bergen op Zoom, gericht had hield de heer E. Geerts Wzn, van Haarlem een lezing' over „doel en beteekenis van het buitengewoon lager onderwijs. Spr. begon met te wijzen op de schoone doelstelling: het opheffen van het misdeelde kind, zoodat het zich in de maatschappij zooveel mogelijk zelf kan redden. Om te beseffen, wat dit beteekent, moet men de vreugde var het kind meemaken, als het leert zei) 'ets te presteeren. En die van de ou ders, welks met angst voor de toekomst van het kind vervuld zijn. Spr. schet ste dan den geestelijken toestand de1' zwakzinnigen die ook vaak gepaard gaat met lichamelijke afwijkingen. Dit kind is soms in e'gen omgeving een steen des aanstoots, de zondebok, en heeft slechts twee verdedigingsmidde len: zich terugtrekken of er op slaan. De misdeelde komt in den regel tot armoede en vaak ook tot misdaad. De gemeenschap 's daarom geroepen in te grijpen, en er wordt in Nederl,and reeds veel door deze misdeelden gedaan. Door scholen en nazorg. Doel is daar bij, door onderwijs, en vooral opvoeding hen zooveel mogelijk geschikt te ma ken voor het vrije leven in de maat schappij. Het onderwijs moet zooveel mogelijk individueel zijn, en speciaa1 ger'cht zijn op wat het leven vraagt bij de jongens op arbeid, bij de meis jes op huishoudelijk werk. Spr. gaf dan een kort overzicht van wat Nederland deed; hoe dr. De Vis ser, als minister, dit onderwijs ondei aparte inspectie bracht en wat de 'n- specteur, dr. A. v,an Voorthuyzen, tr zijn 16-jarige ambtsperiode, tot stand bracht. Van 2900 leerlingen in 1920 klom dit aantal tot 10955 in 1936. Hier mede :s echter alles nog niet gedaan want daar plm. 2 pet. van de gewone leerlingen voor dit onderwijs in aan merking komen, zijn er plm. 31000 die het van noode hebben. Volgens dit per centage hebben in Zeeland meer dan 600 kinderen behoefte aan dit onder wijs, doch er is n et één school. Voorts wees spr. er op, dat het zich niet kunnen staande houden in de maatschappij wegens onvoldoende ver standelijke vermogens, veel meer Het geval is dan men vermoedt. Er is eer- innig verband tusschen zwakzinnighe d en armoede prostitutie en misdaad, a1 is zeer de vraag of misdaad niet n de eerste plaats een gevolg is van het feit, dat zwakzinnigen geen weerstand hebben en gemakkelijk worden overge haald. Spr, zette dan nader uiteen hoe on derwijs en opvoeding der zwakzinnigen ingericht moeten zijn en moeten leiden tot versterking van de zedelijke waar de en geschiktheid voor eenvoudiger arbeid. Van den onderwijzer wordt daarbij zeer veel gevraagd en er moet steeds een :nnig contact zijn tusschen medicus en paedagoog. Ook de licha melijke gesteldheid eischt extra zorg Spr. wees er voorts op, dat opvoeding der zwakzinnigen een werk is van hu maniteit en maatschappelijke nuttighei- Er moet van deze misdeelden gerec worden wat er van te redden is. V moeten er echter van bewust zijn, da alles niet even vlot zal gaan. Telle zullen zich onverwachte obstakels voor doen. Die moeilijkheden zijn er echter om overwonnen te worden. De ouders, de kinderen en de maatschappij, vragen om een oplossing. Spr. besloot met de werkgroep veel succes toe te wenschen. Nadat nu een korte pauze was gehou den, werden verschillende vragen ge steld, die door den spreker of leden van de werkgroep beantwoord werden. Zoo zeide spr,, dat de imbicilen niet geheel verwaarloosd mogen worden. In de groote steden zijn er aparte scholen voor. In één school zullen ze in een aparte klas ondergebracht moeten wor den. Men moet ook hen eenige levens vreugde zien te geven. Welke kinderen er voor in aanmerking komen is moei lijk te zeggen. Ze worden volgens be paalde methoden getest. In dpn regel kan men aannemen, dat kinderen, die tweemaal in dezelfde klas blijven zitten niet in staat zijn het gewone onderwijs te volgen. Aan de ouders, die veelal zul ke kinderen liever thuis houden, moet duidelijk gemaakt worden, van hoeveel belang het voor hun kind is. Laat men zulke ouders zien hoe het op een bui tengewone school toegaat, dan zijn ze altijd dadelijk overhaald. Door de school te Goes zal komen moeten de kinderen -van de buitengemeenten per autobus, en onder toezicht, reizen. Des middags eten deze in een schoollokaal. De kosten van het reizen worden op verschillende wijze gevonden. De ge meeniebesturen betalen deze geheel! of gedeeltelijk. Soms draagt het Roode Kruis bij. Men kan rekenen, dat er op Zuid-Bcveland en Noord-Beveland plaats is voor twee schoien, een open bare en een bijzondere. Men verwacht plm. 50 leerlingen voor de openbare, zoodat waar het rijk 1 leerkracht per 17 leerlingen vergoedt dit een drie- mansschool zal zijn. De voorzitter sloot de vergadering met een woord van hartelijken dank aan den spreker en een krachtige opwek king tot allen om tot het doel mede te werken. REDE TWEEDE KAMERLID TIL ANUS, De statenkring Vlissingen der Chr. Hist. Unie hield Zaterdagmiddag in het gebouw voor Chr. Belangen een verga dering, waarin als spreker optrad de heer H. W. Tilanus, lid van de Tweede Kamer. De voorzitter, de heer W. de Ridder, opende op gebruikelijke wijze de ver gadering, welke ook door verscheidene dames was bezocht. Daarna richtte hij tot den spreker van dezen middag een kort welkomstwoord. De heer Tilanus besprak eerst den uit slag der laatste verkiezingen. In het bij zonder stond hij stil bij den statenkring Vlissingen, waar het aantal C.H. stem men in de buitengemeenten is gestegen, doch in de stad aanmerkelijk gedaald. Voor dezen laatsten achteruitgang zijn er verschillende redenen. De geheele stemming stond feitelijk in het teeken van een afwering van het nationalisme en het communisme, welke afwering ge lukkig is geslaagd. Enke e kle ne partijen niet meegerekend, was er onder de R. Katholieken eensge zindheid. De Gereformeerden zijn de trouwe volgelingen van Colijn, dus A.R., doch onder de Hervormden is er veel verdeeldheid. Dit laatste kan en mag niet zoo blijven. Een meer doeltreffende propaganda dient te worden gevoerd. De jongeren, die de toekomst vormen, moeten worden gemobiliseerd. De Chr. Hist, beginselen moeten nog meer wor den uitgedragen. Vervolgens sprak de heer Tilanus in 't kort over de politieke vraagstukken na de verkiezing. De internationale ver houdingen in de wereld zijn thans zoo danig, dat zij ook van groote beteekenis zijn voor ons land. Zij zijn zeer angstwek kend geworden, zoowel in Europa als daarbuiten. Door eenige voorbeelden lichtte de spreker dat nader toe. Verder wees hij op de ontwikkeling van de wereldeconomie, welke in groo te mate ook de,politiek beheerscht. Ten laatste wees hij op de sociale ont wikkeling in de wereld. In sommige lan den is die treurig. In ons land is de sociale toestand wel niet zoo rooskleu rig, doch vergeleken met andere landen mogen wij dankbaar zijn. Onder het be leid van het tegenwoordige bewind, dat Gods woord als richtsnoer houdt, heeft Nederland het nog vrij goed. Gaarne zou de regeering vele sociale verbeteringen aanbrengen (onderwijs, ouderdomsverze- kering, salarisverbetering enz.- doch de politieke toestand in de wereld eischt, dat de defensie voorgaat. Zeer veel vragen naar aanleiding van het gesprokene, maar nog ipeer over an dere onderwerpen, b.v. het regeerings- beleid en de Chr. Hist, partij betreffen de, werden gesteld en beantwoord. Het was een leerzame middag. BIGGEKERKE. De Vereeniging tot exploitatie èener Weegbrug „Ons Be lang" vergaderde Vrijdag onder leiding van den heer L. Simonse. Door den secretaris, den heer J. Lampert, werd het jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek, dat ongeveer 800.000 kg is ge wogen. De ontvangsten waren f 165 de uitgaven 119. goed slot 46. Besloter werd het goed slot op de nieuwe re kening te boeken. De weger A. Simpe laar werd herkozen als weger en de heeren J. Konraad en Z. Zachariasse als assistenten. GRIJPSKERKE. De afd. Grijpskerke van den B.V.L. hield Vrijdag haar jaar vergadering in de O. L. school. Vele da mes en heeren waren aanwezig. De burgemeester zei in zijn openings woord, dat de afdeeling enkele jaren in den dut was geweest, maar dat hij hoopt, dat nu de zaak stevig zal worden aangepakt. Luit. Eckhardt de propagan dist van het Gewest reikte aan de hee ren J. J. Louwerse en C. Vader het bre vet Scherpschutter uit. Hij deed voorts enkele mededeelingen en hield daarna een lezing over Russische toestanden waarin hij goed naar voren liet komen de onrust in de dictatuurstaten en de rust en vrede in ons eigen land. De bur gemeester dankte den heer Eckhardt. MELISKERKE. Alhier werd onder lei ding van ds. Vreugdenhil, den voorzitter van het vroegere Oranje Comité, een vergadering gehouden om te komen tot het oprichten van een Oranjevereeni- ging. Reeds lang werd daarnaar uitge zien. Na een uiteenzetting van het doel van zulk een vereeniging, gaven alle aanwezigen zich als lid op en werd be sloten een voorloopig bestuur te benoe men, Tot voorzitter werd gekozen de heer C. Davidse en tot secretaris J. Koe ne, S. van Keulen tot penningmeester en verder W. de Buck, J. Riémens Jr. er dr. W. Bakker en tot eeré-voörzittei werd benoemd ds. M. Vreugdenhil. OOSTKAPELLE, Vrijdagavond hield de meisjesvereeniging „Dorcas" haa. jaarfeest onder leiding van mevrouw Don. De talrijke opgekomen begunstiger: (sters) hebben genoten van de vele voor drachten en samenspraken, welke zeer goed werden vertolkt. Het was een goed geslaagde feestavond. - Gevonden voorwerpen: Rijwielbe- lastingmerk. Te bevragen bij den ge meenteveldwachter. O. EN W. SOUBURG. De buurt ver eeniging Nieuwe Vlissingsche Weg gaf in café Tramhalte Zaterdagavond een opvoering van de operette ^Sneeuw witje", die uitstekend geslaagd mag ge noemd worden. Nadat de voorzitter al len verwelkomd had, inzonderheid bur gemeester Stemerding, en dank had ge bracht aan allen die op de een of andere wijze hadden medegewerkt om dezep feestavond te doen slagen gaf hij de" leiding aan den heer Hollebrandse, die zijn sporen wel verdiend heeft op dit ge- b.ed. Deze begon met het zingen van ten inslaand liedje waarna een jonge dame een aardig lied voor droeg dat evenzeer pakte en direct een aangename sfeer schiep. Hierna werd het bekende sprookje Sneeuwwitje ver tolkt. De costuumpjes zagen er aardig uit. Ze waren door dames van de leden vervaardigd. De verschillende rollen en rolletjes .zaten er bij de kinderen goed in, waardoor de vertooning uitstekend geslaagd mag heeten. Een filmvoorstel ling van de feesten gehouden op den Souburgschen feestdag ter gelegenheid van Prinses Beatrix' geboorte vielen eveneens zeer in den smaak. Dr. Huijs- man die voor deze film gezorgd had werd hiervoor dank gebracht onder ap plaus der aanwezigen, waarmede deze aangename avond werd besloten. RITTHEM. De vereeniging voor Chr. Lager Onderwijs hield Vrijdagavond haar jaarvergadering. Het jaarverslag van den secretaris getuigde van de welvaart der school. De penningmeester sloot zijn boe ken met een batig saldo. Het hoofd der school, de heer B. J. de Meij, hield een lezing over de moei lijkheden, welke de voorstanders van Chr. onderwijs vroeger hadden om een christelijke school op te richten en te onderhouden. In 't bijzonder stond hij stil bij de eerste christelijke scholen op Walcheren, Middelburg 1860 en 1866, Vlissingen 1863, Biggekerke 1871, Veere 1871, Domburg 1878, Aagtekerke 1881, Koudekerke 1892, Grijpskerke 1894, Sou burg 1894 en Serooskerke 1900. Thans zijn op Walcheren 36 scholen. Op het gesprokene volgde een aan gename discussie. De bibliotheek hield Zaterdagavond haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag 'van den secretaris bleek, dat in het af- geloopen jaar ruim 1700 boeken werden uitgereikt. De catalogus telt thans 920 nummers. De rekening en verantwoor ding sloot met een batig saldo. De aftre dende bestuursleden S. van den Broeke, P. J. Cornelis en B. J. de Meij werden herkozen. Een 20-tal nieuwe boekwer ken zullen worden aangekocht. Daar de voorzitter, ds. G. de Ru, door zijn a.s. vertrek naar Almen het laatst de verga dering leidde, dankte de vice-voorzitter hem namens de vereeniging voor het geen deze voor de bibliotheek heeft ge daan. Door zijn belezenheid was hij steeds een goede gids bij den aankoop van nieuwe boekwerken. BORSSELE VIERT ORANJEFEEST. Een toespraak van den burge meester. BORSSELE. Begunstigd door prachtig weer heeft Vrijdag de burgerij dezer ge meente de geboorte van prinses Beatrix feestelijk gevierd. Het gansche dorp was niet alleen in vlaggentooi, doch ver schillende eerepoorten waren opgericht, de straten waren overspannen met guir landes van groen en vlaggetjes en dui zenden papieren bloempjes prijkten tus schen het groen van de heg om het dorpsplein, 's Morgens om 8 uur deden eenige mu zikanten van den toren het Wilhelmus en andere nationale liederen weerklin ken. Te half negen opende de burge meester, op verzoek van den voorzitter der Oranjevereeniging, het feest met een toespraak. Hij wees er op, dat er thans voor ons gansche volk reden tot feest vieren is en dat er geen enkele reden kon aangevoerd worden, waarom Borssele een uitzondering zou moeten maken. Er kunnen geen bezwaren zijn tegen een gepaste feestviering. Hij sprak het vertrouwen uit, dat op den feestdag geen enkele wanklank zou worden ge hoord, opdat een feestviering, als thans georganiseerd, nog eens herhaald zou kunnen worden. Daarna ging hij de geschiedenis van ons geliefd Vorstenhuis na, om aan te toonen, hoe Oranje steeds op de bres heeft gestaan voor het Nederlandsche volk. Het Oranjehuis is niet alleen liet Wülfetfe(Ingez. Med.l symbool onzer vrijheid, maar cok dat onzer saamhporigheid. Ons vo.k is be voorrecht boven andere landen, waar men de monarchie heeft afgeschatt. Wij roemen op het feit, dat onze nationale eenheid niet is verloren gegaan. Een nieuw hoofdstuk wordt thans gevoegd aan de geschiedenis van ons Oranjehuis door de geboorte onzer jonge prinses. Vreugde is thans in de plaats gekomen van de rouw, welke de twee achterge bleven Koninklijke vrouwen trof. Dank baarheid past ons voor den zegen aan ons Koninklijk huis geschonken en tevens aan ons volk, dat thans gegronde hoop heeft, dat ook het nageslacht zich zal kunnen verheugen in de zegenrijke regeering van een telg uit het Oranje huis. Immers door de geboorte van dit „gelukslid" is de troonopvolging in het Huis van Oranje verzekerd tot in het derde geslacht. De spreker eindigde met den wensch, dat het drievoudig snoer God, Neêrland en Oranje, nimmer ver broken moge worden. Een luid gejuich weerklonk en het muziekgezelschap zette het Wilhelmus in, dat door de menigte werd meege zongen. In den loop van den voormiddag wer den de schoolkinderen onthaald en daar na hadden verschillende kinderspelen plaats, waarbij ieder der deelnemenden een prijs ontving. De optocht, waaraan behalve muziek gezelschap en zangvereeniging ook het kinderkoor, een twintigtal ruiters op versierde paarden, drie praalwagens en fietsers met versierde fietsen deelnamen, was schitterend. De 's middags gehou den volksspelen, wekten groote belang stelling. De. verschillende prijswinnaars niet alleen, de gansche menigte was in vreugdevolle stemming. Des avonds wa ren het dorpsplein en de straten giorno verlicht, werd nog een fakkeloptocht met muziek gehouden en daarna, tot in de kleine uren, klonk de muziek in de groote danstent op het plein en zwier den de paren, niet alleen jongen, maar ook heel ouden, lustig in het rond. Borssele heeft op waardige wijze feest gevierd, en het bestuur der Oranjever eeniging komt lof toe voor de orga nisatie. DRIEWEGEN. Vrijdag vergaderde de Raad. Burgemeester Ort hield een kleine rede waarin hij woorden van groote vreugde sprak in verband met de Geboorte van Pr:nses Beatrix. Besloten werd dat de gemeente zich zal aansluiten bij de frauderisico-on derlinge van de vereeniging van Neder landsche gemeenten voor verzekering van gemeentegelden. Voor 1938 werd het bedrag per leerling van de open bare lagere school vastgesteld op 11. In de vacature van onderwijzeres aan de o. 1. school werd voorzien door de benoeming van mej. E. C. van Noort, alhier, met algemeene stemmen. Na besloten zitting werd besloten goedkeuring te vragen voor een ver hooging van de jaarwedde van den agent der arbeidsbemiddeling van 10 op f 20. Verder zal een oproep geplaatst worden voor een ambtenaar van de steunregeling tegen een jaarwedde van 100, die vóór 1 Maar benoemd zal worden, COLIJNSPLAAT. Vrijdagavond kwam in de consistoriekamer der Njfd. Herv. Kerk de chr. hist, kiesvereeniging in jaarvergadering bijeen onder leiding van den voorz. ds. M, Bons. In het bijzon der riep deze bij de opening een harte lijk welkom toe aan den burgemeester van Kortgene, den heer A. A. Schuit. De aftredende bestuursleden de heeren J. Schippers en A. Schuit werden herko zen, terwijl in de plaats van den heer C. J. Kole werd gekezen de heer P. Jan- se, raadslid. Burgemeester Schuit hield een met aandacht aangehoord referaat over werkloozenzorg, werkverschaffing en steunverleening. Naar aanleiding hier van ontstond een breedvoerige discus sie. COLIJNSPLAAT. Vrijdagavond hield de Chr. muziekvereeniging „Soli Deo Gloria" haar jaarvergadering onder lei ding van den voorzitter-directeur M. C. Karman. De secretaris P. van Gilst gaf een overzicht van de vijf jaren, die bij na weer verstreken zijn sedert de we deroprichting van het gezelschap. Ver der las hij voor het jaarverslag van 1910, het eerste verslag van de in 1909 gestichte vereeniging. Uit het verslag van den penningmeester A. M. van Hek- ke bleek, dat er over het afgeloopen jaar een batig saldo was. De aftredende bestuursleden P. van Gilst Pz., J. B. van Gilst en C. Hollestelle werden herko zen. De heer Joh. Broekhoven werd tot bode benoemd. Ter afwisseling werden door enkele leden voordrachten ten beste gegeven. ABONNEMENTEN en ADVERTEN- TIEN voor dit blad worden aangenomen door don Ajoot fdARTNUS KOLE.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6