3&5Z- -sfaft, djfc. zstr- WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. O 300RD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D BELGIE. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. ENGELAND. OOSTENRIJK. ITALIë. VER. STATEN. -s*mmimm?m>-mmmmm#mm* -m- woord van dank aan allen, die deze uit zending mogelijk gemaakt hebben. Het verslag werd met dank aan mej. De Cleijn Brem goedgekeurd. De vergadering herkoos bij acclamatie tot bestuursleden mej. De Cleijn Brem en mevrouw A. A. KochDe Waard. Bij de verdere besprekingen kwam de vraag naar voren of ook dit jaar een collecte- of speldjes-dag zal worden ge houden. Deze vraag werd in bevesti genden zin beantwoord en besloten toe stemming te vragen voor Zaterdag 26 Februari, waarbij men vertrouwde ook nu op steun van vele collectanten te mo gen rekenen. VERLEENING VAN TAXI EN HUURAUTOVERGUNNINGEN. In de vergadering van den gemeente raad van 22 December werd om advies in handen van B. en W. gesteld het adres van 0. Tissing en 6 andere taxi ondernemers, houdende verzoek hun een laxi- en/of huurauto-vergunning te verleenen, uit welke, als niet steunend op een wettelijk voorschrift, een aantal bepalingen, die Burg en Weth. hebben verbonden aan reeds door hen uitge reikte vergunningen aan betrokkenen, zouden zijn geschrapt. Tevens zegden Burg. en Weth. toen toe gelijktijdig het mede overgelegd schrijven dd 18 December van den heer Jeronimus aan den burgemeester en be trekking hebbende op de vastgestelde minimum-tarieven voor taxi-ritten in nadere beschouwing te zullen nemen. Ten aanzien van genoemd adres dee- len B. en W. mede, dat de Kroon zich bij de Wet van 29 November 1935 voor behield om bij algemeenen maatregel van bestuur een vergunningsstelsel in te voeren voor het exploiteeren van mo torrijtuigen tot vervoer van personen. Direct gevolg daarvan is geworden het Kon. Besluit van 12 Januari 1937, dat o.a. de beslissing op aanvragen om ver gunning voor de exploitatie van taxi's en huurauto's opdroeg aan Burg. en Weth. De Raad is mitsdien niet bevoegd taxi- en huurauto-vergunningen te ver leenen en evenmin om aan zoodanige vergunningen voorwaarden te verbin den. Burg. en Weth. adviseeren daarom het adres buiten behandeling te laten en ter afdoening in hunne handen te stellen. Voor het overige deelen zij gaarne mede, dat de door hen gestelde, door adressanten bestreden voorwaarden, al le steun vinden in de wet van 29 Nov. 1935 en in den leiddraad, voor den mi nister van Waterstaat gegeven ter uit voering van het Reglement autovervoer personen. Ten aanzien van het schrij ven van den he»*.. Jeronimus merken Burg. en Weth. op, dat deze zelf erkent, dat zij het recht hebben „minimum-ta rieven" voor te schrijven, doch over het hoofd ziet, dat zij te dezer zake geen verantwoording schuldig zijn aan den Raad, zelfs geen inlichtingen te geven hebben. Het in 1931 nieuw vastgestelde art. 216 der Gemeentewet stelt het te genovergestelde uitdrukkelijk vast voor het voor Burg. en Weth. gevoerde be stuur van de huishouding der gemeen te. M.a.w. zij zijn in de onderhavige aan gelegenheid niet interpellabel. Ofschoon dus onverplicht,, stellen zij het niettemin op prijs den Raad te doen kennis ne men van de gedragslijn welke zij in deze materie gevolgd hebben. De sed'ert eenige jaren in het taxi- en luxeverhuurautobedrijf bestaande fel le concurrentie, is oorzaak geweest, dat overal in den lande van de zijde der be trokkenen stemmen opgingen voor in grijpen der overheid, opdat de bedrij ven niet te gronde gericht zouden wor den. Er werd gereden voor prijzen, die lager waren dan de kostprijs. Het was dan ook geen wonder, dat vereenigingen en bonden, rechtstreeks of zijdelings b?.j het autoverhuurbedrijf betrokken, zich beijverden om hieraan een eind te ma ken en de hulp der overheid inriepen. Ook te Middelburg werden pogingen in die richting gedaan. Immers op 7 Fe bruari 1935 bereikte den Raad een adres van den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, met verzoek in deze re gelend te willen optreden. Op 29 April d.a.v. werd daarop afwijzend beschikt. Op 7 November 1935 richtte deze Bond andermaal een adres nopens deze aan gelegenheid, toen aan Burg. en Weth. Ook vele van de in de gemeente ge vestigde ondernemingen gevoelden hun ne broodwinning bedreigd en het was dan ook de afd. Middelburg van den Nederl. Bond van luxe-verhuur- en taxi-ondernemers, die op 2 December 1935 een analoog verzoek tot den Raad richtte. Bij een in 1936 ingesteld onderzoek bleek het grootste gedeelte van de in deze gemeente gevestigde taxi-onderne mers zich onvoorwaardelijk voor een vergunningsstelsel te hebben uitgespro ken, waarbij o.m. de eisch van goed keuring van -minimum-tarieven door B. en W. zou worden gesteld. Toen het ook in vele andere gemeenten ingevoerde vergunningsstelsel in Middelburg reeds in vergevorderde staat van voorberei ding was werd de wet van 19 Nov. 1935 aangenomen en daaruit vloeide op 12 Januari het Reglement autovervoer per sonen voor, hetwelk regelt het vervoer van personen met autobussen en perso nenauto's. Voor de exploitatie van taxi's en; huurauto's wordt een vergunning van Burg. en Weth. geeischt. Aan die ver gunning kunnen o.m. voorwaarden wor den verbonden betreffende: de dienst regeling, de tarieven, de aan personeel en materieel te stellen eischen; de dienst- en rusttijden van het personeel; de verzekering wettelijke aansprakelijk heid; en hetgeen verder voor de veilig heid van het verkeer wordt vereischt. Het behoeft dan ook wel geen betoog, dat, ter bereiking van het door de wet gestelde en door de groote meerderheid der betrokkenen verlangde doel, aan de verleende vergunningen ook de voor waarde werd gesteld, dat de tarieven de goedkeuring van Burg. en Weth. be hoeven. Vanwege laatstgemelden Bond werd op 15 Mei 1937 een tarief voor gesteld, dat belangrijk hooger was dan de thans geldende tarieven. Om zooveel mogelijk eenheid te brengen, werd over de tarieven overleg gepleegd, zoowel met de ondernemers als met vertegen woordigers van de gemeenten Vlissin- gen en Middelburg en een vertegen woordiger van de plattelandsgemeen ten op Walcheren. Het is begrijpelijk, dat groote afwijkingen in de verschil lende gemeenten op Walcheren, onder linge concurrentie zou meebrengen. Het overleg had tot resultaat, dat wel niet alle, doch een groot aantal der platte landsgemeenten en de beide steden, een zelfde tarief zouden invoeren. (Dat de ondernemers zelf het nut van één mini mum-tarief inzien bleek nog dezer da gen toen een ondernemer van een ge meente, waar het voorgestelde tarief aanvankelijk niet was aanvaard, ver klaarde zich alsnog tot het bestuur der gemeente zijner vestiging te zullen wen den om het te Middelburg geldende ta rief ingevoerd te krijgen.) VISCHAANVOER. Toen met ingang van dit jaar Arne- muiden voor het vervoer met stukgoe deren werd opgeheven, bereikte de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg een klacht u t Arnemui- den over het vervoer van visch. Spe ciaal wat betreft den aanvoer met den trein die te 15.40 te Middelburg ar riveert. Werd toch tot 1 Januari jl. de wagon met visch te Middelburg afge haakt en per locomotor naar Arnemu- den terug gedirigeerd, na dien d.atum geschiedde dit per vrachtauto hetwelk tot vertraging aanleiding gaf, vooral bij grooten aanvoer. Hierin werd aanleiding gevonden een schrijven tot de Directie der Spoorwe gen te richten met verzoek de tot 1 Januari geldende regeling weder in te voeren. Reeds zeer spoedig werd van de Di rect e der Spoorwegen bericht ontvan gen, dat bij aanvoer van groote partij en hiertoe zoude worden overgegaan. Als groote partij wordt beschouwd .aan voer boven 18 manden en bijna steeds is de aanvoer met bedoelden trein groo- ter dan 18 manden. AAGTEKERKE. Woensdagavond kwam de Vereenig'ing van Oud-Leer lingen van den landbouw-wintercursus in jaarvergadering bijeen. De heer A, G. Brouwer behandelde een onderwerp over het mond- en klauwzeer. Daar deze ziekte den veestapel in zoo ernstige mate heeft aangestast, volgde hierop een drukke bespreking. De heer P. de Vis ser Cz. sprak over de T.B.C.-bestrijding van het rundvee. Daar deze bestrijding ook in Zeeland krachtig wordt ter hand genomen ontspon zich hierover een drukke gedachte wisseling. Tot afge vaardigde naar de vergadering van den B.V.G. die op 22 Febr. in Goes gehou den zal worden, werd gekozen de heer A G. Brouwer. RAAD VAN DOMBURG. De opcenten op de personeel^ belasting van 150 op 200 ge bracht. DOMBURG. Donderdagavond verga derde de Raad voltallig, onder voorzit terschap van burgemeester mr. F. L. S. F. baron van Tuyll van Serooskerken. In zijn Nieuwjaarsrede memoreerde de voorzitter o.a. de geboorte van Prinses Beatrix. Aan het bestuur van de bijzondere lagere school werd een voorschot ver leend van 80 .der exploitatievergoe ding over 1938, zijnde 295. Ingevolge art. 195, 2e lid der L.O.-wet 1920 werd besloten aan Ged. Staten vrij stelling aan te vragen tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefeningen op de openbare lagere school. B. en W. stelden voor om een geld- leening aan te gaan tot een maximum van 3000 tegen 3 met tien jaarlijk- sche aflossingen ten behoeve van 't Wa terleidingbedrijf. Dit bedrag is noodig voor uitbreiding van het buizennet in den Duinweg te Oostkapelle, n.}. 2000 voor het hoofdbuizennet en de rest voor de te maken dienstleiding. Zonder hoof delijke stemming aldus besloten. Op voorstel van B. en W. zal de ge meente lid worden van de Nederland- sche Vereeniging van Luchtbescherming tot een bedrag van 2.50. Een verordening op de benoeming en salarieering van den gemeenteveldwach ter werd vastgesteld. Verhooging opcenten per son e e 1 e belasting. B. en W. moesten met een voorstel komen tot het verhoogen van de opcenten op de per- soneele belasting van 150 tot 200. Met Ged. Staten was overleg gepleegd om trent het invoeren van een straatbelas ting. Het bleek echter, dat G.S. daar tegen overwegend bezwaar hadden. De meerdere opbrengst van de verhooging der pers. bel. zal 2600 bedragen. De heer G e 1 d o f vroeg, of men na aan neming van dit voorstel goedkeuring zou ontvangen op de aangevraagde leening ten behoeve van het verbeteren der stra ten, waardoor met werkverschaffing zou kunnen worden begonnen. De heer D e P a g t e r vroeg of het wel de weg was van een gezonde financieele politiek om maar steeds leeningen te sluiten en geld uit te geven. Liever zag hij, dat men be zuinigde. Eerst wou hij daartoe drasti sche maatregelen nemen in verband met de begrooting. De middenstand verlangt verlaging van belasting inplaats van ver hooging. De Voorz. zeide, dat men steeds op overschotten heeft geteerd, maar dat dit nu niet langer kan. In 1936 is 4660 ingeteerd; in 1937 4650 en dit bedrag zou volgens de begrooting 1938 dit jaar 3700 bedragen. Deze ge tallen zijn niet door de voorgestelde ver hooging gedekt. Indien men sterk bezui nigde, zou hoogstens een bedrag van 1500 zijn gevonden. Onze verantwoor delijkheid gebiedt ons tegenover de in gezetenen de grootste zuinigheid te be trachten. De heer Brand zeide, dat de inwoners over het algemeen niet meer zullen hoeven te betalen doordat zoove- len verlaging van huurwaarde hebben gekregen. 150 opcenten vier jaar geledén brachten evenveel op als nu 200 opcen ten. De voorz. zeide, dat de opbrengst der personeele belasting in 1937 op 10.200 geraamd volgens den inspecteur onder dezelfde omstandigheden nu f 8000 zou bedragen. Niet alleen doordat de inwoners vermindering van huurwaarde hebben verkregen, maar ook door de algeheele herziening der huurwaarden is deze vermindering gekomen. De heer G e 1 d o f verwachtte wel eenige verbe tering van de Gemeentefondsbelasting door de betere uitkomsten van het vo rige jaar voor de ingezetenen. In dit ver band zeide de heer E 1 o u t, dat Dom burg als badplaats in een bijzonderen toestand verkeert. Wij zijn hier afhanke lijk van het gebeuren in de geheele we reld. 1937 was voor ons heel wat beter dan voorafgaande jaren. Continueert zich dat, dan zal 1938 voor ons allen ook be ter zijn. In dit opzicht verschillen wij met andere gemeenten. Er is reeds nu voor 1938 een tendenz aanwezig voor bezoek aan Domburg. Nadat den heer De Pag- ter medegedeeld was, dat er zeer ze ker nog wel gelegenheid zou zijn om verscheidene posten der begrooting 1938 nader onder het oog te zien, werd het voorstel van B. en W. tot het heffen van 200 opcenten op de personeele be lasting aangenomen. Rondvraag. De heer G e 1 d o f vroeg, of h. en W. wel aandacht willen schen ken aan de toestanden, waarin verschil lende kleine, thans leeggekomen, wo ningen, verkeeren. Verder verzocht hij een lijst te mogen ontvangen van de niet- aangesloten perceelen aan de waterlei ding. De heer E 1 o u t zeide, dat deze lijst aanwezig is, waaruit blijkt, dat nog slechts een tiental woningen niet zijn aangesloten. In een volgende vergade ring zal de Raad besluiten of ook deze woningen zullen moeten worden aange sloten. Naar aanleiding hiervan deelde de heer E 1 o u t mede, dat dit jaar alle aangesloten perceelen zullen worden be zocht om na te gaan of de tarieven juist worden geheven. Waar de werkloozen thans zijn te werk gesteld op een terrein van een par ticulier, zoo vroeg de heer G e 1 d o f welk .aandeel de gemeente in de loonen draagt. Hem wordt geantwoord, dat 60 pet. van het loon der werkloozen voor rekening komt van de gemeente en 40 pet. voor den particulier. OOSTKAPELLE. Woensdagavond hield het .Onderling Veefonds" eer buitengewone vergadering in café „Ds Vriendschap" ter bespreking van de nöodzakelijkhe'd van herverzekering, teneinde de plaatselijke, soms zware lasten, gemeenschappelijk te dragen. Na eenige discussie werd beslo'en niet aan deze regeling deel te nemen. OOSTKAPELLE. Woensdagavond hield de afdeeling Walcheren Noord van de Jonge C.B.T.B. haar jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer P. de Kam Jzn. Namens het Stichtingsbu reau van Chili salpeter werd een lezing gehouden en een film vertoond, welke zeer in den smaak viel. Daarna werden de jaarverslagen uitgebracht. Het leden tal bleef stationair, er is een bloeiend vereenigingsleven. In plaats van den heer P. de Kam, die wegens vertrek be dankte, werd tot voorzitter gekozen de heer Jac. de Visser van Aagtekerke. Donderdagavond hield de vereeni ging „School met den Bijbel" haar jaar vergadering, onder voorzitterschap van den heer Adr. de Kam. Na het uitbren gen der jaarverslagen, werd als bestuurs lid herkozen de heer Hi Brand en geko zen de heer J. Janse inplaats van den heer Adr. 'de Kam, die voor een herbe noeming niet meer in aanmerking wenschte te komen. Het bestuur be noemde ds. Hofland tot haar eerevoor zitter. Namens de vereeniging en het personeel sprak het hoofd der school, de heer P. Cornelisse, woorden van dank tot den afgetreden voorzitter, die van de oprichting af bestuurslid en de laat ste tien jaar voorzitter der vereeniging is geweest. t\ A SEROOSKERKE. Dinsdagavond werd jaarvergadering gehouden van het' zie kenfonds „O.H". onder leiding van den heer P. H. Broerse. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het leaental bedraagt 70 en dat 23 ziektegevallen hebben plaats gehad. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat de inkomsten bedroegen f 2538, de uitgaven f 503. Stand der kas op 1 Jan. 1938 f 2034. De aftredende bestuursleden H. Cla- risse, G. Sturm en J.'van Keulen werdén herkozen. BIEZELINGE. Alhier had een feest- vergadering' plaats van de Jeugdvereeni- gingen der Chr. Ger, Kerk. Met 'een opeji ngswoord naar aanleiding van „Bewaar het p,and U toebetrouwd". opende ds, A. M. JFranssen deze feest- vergadering, welke druk bezocht was. Uit het verslag van den secretaris den heer Iz. Slabbekoorn bleek, dat de ver eeniging 11 leden telt en er financieel goed voorstaat. De Meisjesvereeniging .aldus de secretaresse mej. Slabbekoorn telt 18 leden en mag z'ch steeds in toename verheugen. De afgevaardigde van den kerkeraad, de heer St. van de Guchte wenschte in dichtvorm de ver eenigingen geluk met dezen dag. Na mens de bestaande Mannenvereeniging spr.ak de heer A. Slabbekoorn. Ook verschillende afgevaardigden van Vlis- s'ngen, Zierikzee, Zaamslag en Bieze- linge brachten hunnen heilgroeten over namens hunne vereenigingen. Voordrachten etc. vulden verder den avond. YERSEKE. Het visschersvaartuig YE. 199, schipper W. de Rooij, komende van de Waddenzee naar Yerseke, geladen met mosselzaad en dat schuil had ge zocht in de Tramhaven in 't Zijpe, is gisteravond bij het verlaten dezer haven om naar Yerseke te gaan, door den storm volgeslagen. De bemanning werd door de YE. 37, schipper Dijkwel, gered. Naar onze meening, aldus de corresp., zou het schip en lading verloren zijn. KAPELLE. Vanwege het comité voor Chr. Winterlezingen, werd door ds. J. K. F. Mantz van Roterdam een inleiding gehouden over „Vondel", in de Geref. kerk alhier. Op een voor ieder bevat telijke wijze werd door spr. geteekend de mensch Vondel in zijn veelbewogen leven en het geestelijk element in dit le ven. Het is wel jammer, dat de belang stelling voor deze lezingen zoo afneemt. SCHORE. Werd korten tijd geleden het laatste kenmerk „mond- en klauw zeer" alhier verwijderd, thans doet zich een nieuw geval voor op de hofstede „Fruithof" van den veehouder Gl. COLIJNSPLAAT. Woensdagavond ver gaderde de coöperatieve kolenvereeni- ging „Onderlinge Hulp", onder leiding van den voorzitter P. Dourleijn. Mede gedeeld werd, dat dit jaar zijn verkocht 11.500 hl brandstoffen. De rekening van den penningmeester gaf als ontvangsten 20.925 en als uitgaven 20.527 aan De heer P. Dourleijn werd herkozen als voorzitter en de heeren L. Pouwer en P. de Regt als commissarissen. Besloten werd voor bergplaats van anthraciet een schuurtje te bouwen op de groote berg plaats. BIERVLIET. Ged. Staten van Zeeland deelen mede, dat de kermis alhier thans gehouden zal worden en op den 4den Za" terdag en den daarop volgenden Zondag en Maandag in de maand Juli SCHOONDIJKE. Hoewel men natuur lijk ook in deze gemeente vorige week direct na het bekend worden v.an de blijde gebeurtenis in het prinselijk gez n op spontane wijze algemeen uiting heeft gegeven aan zijn groote vreug de. was besloten, ter gelegenheid van dit heugelijke feit, eerst later goed feest te vieren. Het Oranje-comité nam de le ding. buurtcommissies werden benoemd en met groote voortvarendheid werd ver volgens een geldinzameling gehouden. En met welk succes ging dit .alles ge paard! Naar wij uit betrouwbare bron vernemen is een zéér belangrijk bedrag door de bevolk ng beschikbaar gesteld Wel een bewijs, dat men er algemeer weer een feest van wil maken, dat klinkt ,als een klok. Aangezien men bang was aan één dag niet voldoende te hebben, heeft men voor de festiviteiten twee dagen gere serveerd, nl. Dinsdag en Woensdag 15 en 16 Februari a.s. De voorbereid'ngen voor een luisterrijke verlichting en versiering zijn thans in vollen gang. Behalve dat dit alléén reeds een be zoek aan de gemeente waard zal zijn vernemen we nog, dat op Woensda? o.a. een groote optocht zal gehoudet worden waaraan plm. veertig gecostu- meerde ruiters zullen deelnemen, ter wijl verder een groot aantal praalwa'- gens enz', in dezen stoet zullen meerij den en wellicht nog vele verrassingen voor den dag zullen komes. Algemeen wordt gehoopt, dat het Oranje-zonnetje op bovengenoemde da gen niet zal ontbreken; ongetwijfeld zal dan blijken, dat men in Schoondijkë'op waardige" wijze, feest kan vieren. Verscherpte bewaking der Duitsch- Belgische grens. Op grond van het feit, dat de Gestapo langs de Duitsch-Belgische grens zijn diensten versterkt heeft om een ieder, die daartoe niet gerechtigd is, te belet ten de grens te overschrijden, en Duitsch- land te verlaten, zijn de Belgische grens posten der gendarmerie verdubbeld. HET DEFICIT OP DE BEGROOTING. Naar gister in den Senaat door den minister van financiën erkend werd, zal het tekort op de begrooting niet zooals geraamd was, vier milliard, maar acht milliard bedragen. Gewezen Oostenrijksche vicebondskanselier gearresteerd. De voormalige Oostenrijksche vice- kanselier Hans Winkler is te Berlijn ge arresteerd. Hij was in het voorjaar van 1934 naar Düitschland uitgeweken. Sindsdien woonde hij te Berlijn als cor respondent van te Bazel en Praag ver schijnende dagbladen. Zijn arrestatie is niet op politieke motieven geschied, maar om redenen, die in verband staan met deviezenhandel. Nieuw militair vliegtuig vliegt ruim 650 km per uur. Een nieuw vliegtuig van de Britsche luchtmacht heeft gisteravond den af stand van 520 km tusschen Edinburg en Northholt afgelegd in 48 minuten, d.w.z. met een gemiddelde snelheid van onge veer 655 km per uur. Propagandistische voetstappen. De „Times" meldt uit Weenen, dat een jonge Oostenrijker, die dezer dagen bij Laa de Oostenrijksch-Tsjecho Slo- waaksche grens passeerde om' te Schoe- nau in het Duitsch sprekende gedeelte van Tsjecho Slowakije een bezoek te brengen aan familieleden werd gearres teerd, omdat werd opgemerkt, dat over al waar hij geloopen had spötèn waren achtergebleven die den vorm hadden van een swastica. Men fconstateerdè, dat het beslag op zijn zolen een haakkruisvorm had. Dit schijnt de nieuwste methode te zijn om het nationaal-socialistische sym bool te verspreiden in gebieden, waar het verboden is. Een mooie koop. Een chauffeur van een warenhuis te Boedapest heeft aldaar op een verkoo- ping van de centrale bank van leening voor 8 pengö een viool gekocht. Toen hij zijn koop thuis eens goed bekeek zag hij in de viool een heel oud papier ge kleefd zitten, wat bij hem de vraag deed rijzen of het instrument soms oudheid kundige waarde zou hebben. Hij ging dus met zijn viool naar de academie voor muziek. Men liet hem daar een tijdlang wachten en toen verschenen er twee heeren, die 2'ich legitimeerden als re chercheurs en een onderzoek instelden naar de herkomst van de viool. Toen bleek, dat de man het instrument inder daad op volkomen normale manier op de verkooping van de bank van leening had gekocht, deelde men hem mee, dat hij voor 8 pengö een Stradivarius had gekocht, waarvan de waarde op 20.000 pengö werd geschat. Hij kreeg zijn koop terug, doch moest een verklaring tee kenen, dat hij het instrument het eerste jaar niet aan een derden zou verkoopen. DE VLOOTBOUW. De Italiaansche Staatscourant publi ceerde gister een wetsdecreet van No vember j.l„ waarin machtiging wordt verleend tot een aanvullend crediet van 193 millioen voor vlootbouwdoeleinden. 250 MILLIOEN GEVRAAGD VOOR STEUN AAN WERKLOOZEN. President Roosevelt heeft gister een speciale boodschap tot het congres ge richt, waarin hij het congres vraagt, het bedrag van den werkloozensteun te ver hoogen met 250 millioen dollar, in ver band met de vermeerdering der werk loosheid van den laatsten tijd. Naar Roosevelt mededeelt, is geble ken, dat de laatste drie maanden onge veer drie millioen personen hun betrek king bij particuliere ondernemers heb ben verloren. Het thans gevraagde bedrag zal bijna geheel besteed worden voor de industri- eele centra, in het bijzonder voor de ste den waar automobielindustrieën geves tigd zijn, aangezien daar, volgens een re cente schatting, meer dan 70 procent van de arbeiders in de automobielindustrie geheel of gedeeltelijk zonder werk zijn. Roosevelt zegt in zijn boodschap ten slotte nog, dat op het oógenblik bijna twee millioen werkloozen door de re geering gesteund worden. Men schat dat door de nieuwe uit gave voor werkloozensteun het begroo- tingstekort aan het einde van het be- grootingsjaar zal zijn gestegen tot 1544 millioen dollar, tegen een tekort va* 2811 millioen in het voorgaande jaar.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6