LANDBOUW. BEVOLKING. ONTSMETTING VAN BIETENZAAD TEGEN BIETENBRAND. Ontsmetting van vlaszaad. MIDDELBURG ACEMI1' middelburg. BURGERLIJKS STAND. Goes. Oostkapelle. Nw. en St. Joosland. VeeTe, Krabbendijke. Te houden Aanbestedingen. WESTKAPELLE. Alhier vergaderde de plaatselijke afdeeling van de Z. L. M. onder voorzitterschap van den heer L. van Sluijs. Tegenwoordig waren een 30 leden en enkele niet-leden; ook wa ren de heeren mr, Dieleman en Franse, voorz. en lid van het hoofdbestuur en de heer Kleinepier, secr. van den Kring Walcheren der Z. L. M. Na een korte inleiding en met een woord van welkom, in het bijzonder tot voornoemde heeren, verkreeg de heer Franse het woortl, die een breede uiteenzetting gaf van de nieuwe Pachtwet, waarbij vele gestelde vragen werden beantwoord. De heer Dieleman bracht den spr. dank voor diens duidelijke verklaring van de ver schillende artikelen, onder de hand nog opmerkende, dat het voor een richtige uitvoering dier wet, zeer zeker ge- wenscht is, dat de pachtbureaux, waar van in deze wet sprake is, bezet wor den door menschen met erkende capa citeiten op landbouwgebied, zonder te letten op de politieke of godsdienstige beginselen, welke gegadigden zijn toe gedaan. Ook merkte de heer Dieleman naar aanleiding van de bespreking der nieuwe Pachtwet nog op, wat o.a. door de Z. L. M. reeds gedaan is, lang voor dat deze wet in de Staten-Generaal in behandeling is gekomen, om in het be lang van pachter en verpachter wijzi gingen gebracht te krijgen in de oude wet, zoodat zelfs tijdens de behandeling dezer nieuwe wet, het ontwerp is terug genomen, waarna bleek, dat in het op nieuw ingediende ontwerp rekening was gèihoden met vele voorgestelde we(n- schen, in het rapport vermeld. Daarop deed de heer Kleinepier eeni- ge mededeelingen betreffende de toewij zingen van kalverschetsen en biggen- merken voor 1938, waarbij spr. gelegen heid had gestelde vragen te beantwoor den. Spr. deelde o.a. ook mede, dat voor Walcheren 2795 kalverschetsen en 860 biggenmerken zijn toegewezen. Daarna had een huishoudelijke vergadering plaats. Uit het jaarverslag 1937, door den secr.-penningm. uitgebracht, bleek o.m., dat het aantal leden der afd. 67 bedraagt. Van de Coöp. Eiland Walcheren zijn door de afd. aangekocht: 87220 kg kunst meststoffen, '205 kg chemische stoffen, 4751 kg voedermiddelen, 1925 kg zaai- granen en poters. De aankoopsom be droeg f 3799. Het goed slot bedraagt 128. Als bestuurslid werd herkozen de heer ,W. Minderhoud Kz. KAPELLE. In hotel De Zwaan werd de algemeene ledenvergadering van de V eilingsvereeniging Kapelle-Biezelinge en omgev'ng gehouden, onder voorzit terschap van den heer P. J. J. Dekker. De voorz. wees in zijn openingswoord op de steeds nog drukkende tijdsom standigheden. Was er in 1937 nog niet bijzonder te klagen en viel de fruit oogst wel mee, de prijzen waren middel matig, en de prijzen van het winterfru.'t voldeden niet aan de verwachting. Aan het jaarverslag van den secre taris:. den heer W. Karelse ontleenen we, dat de omzet groote reden tot te vredenheid gaf. De afwikkelingen met de koopers ging .naar wensch, vooi' kwade posten hoeft men niet te vree zen. Sorteer ng en verpakking en het ge bruik van het koelen neemt steeds toe. Gekoeld werd door de koopers 144000 kg fruit en door de kweekers 1220000. De aanvoer van kersen was dit jaar •gering, dit was met het dienstjaar 1936 een verschil van 31000 kg. De prijzen waren hoog maar het gewas was min netjes, een opbrengst als zelden voor viel. De .aftredende bestuursleden werden herkozen/; van de uitgebrachte 105 stemmen, waarvan nog enkele blanco verkreeg de heer J. van Wingen 54; A. J. van Liere 52 en W. Karelse 62 stemmen. De heer Van Wingen|', oudste be stuurslid meende te moeten opmerken dat degene, die advertentiën plaatsen ter aanbeveling van andere candidaten, dit niet op zulk een wijze moeten doenl, maar ridderlijk behooren voor den dag te komen. Alle 3 aanvaardden hun her benoeming. De voorz. stelde voor namens het be stuur om aan te gaan een nieuwe lee ning groot f 27000, rentende 4 ten hon derd en de oude converteeren, welke nog was 6 ten honderd. Aangenomen be sparing van f 540 per jaar. Bij voorkomende zaken werd allereerst het woord gevoerd door den heer De Waard, voörz. van de Tuinbouwver- eeniging te Biezelinge, die vroeg hoe het komt dat de heer A. J. van Liere wel boonen in z.akken mocht leveren en de leden der vereeniging niet. -De voorz. antwoordde dat deze ver plichting om in kisten te leveren niet was opgelegd. Verschillenden: ja, ja. De heer Gerritse, directeur, zeide, dat het aanbevolen was in kisten;, om dat dan de prijzen beter werden. De heer Smalleg.ange van Biezelinge zeide, dat bij dergelijke prijzen er geen huur van kisten af kan want dan houdt men niets over. De voorz. zeide de boonen van den heer Van Liere liepen over de veiling en waren voor de fabriek, Het bestuur legde niet op, in kisten te leveren. Toegezegd werd dat het bestuur dit nader onder het oog zal zien en met gegevens zal komen in de Me'vergade- fring om dit nade" te bespreken na onderling overleg met de betrokken vereeniging, waarmee allen accoord gingen. Nu vroeg de heer De Wlaard waarom de geveilde bessen op monster steeds naar den middenprijs werden berekend en uitbetaald. De voorz. zeide dat het bestuur una niem besloot tot deze regeling over te gaan met den verkoop van roode bessen. Men was vrij deze te brengen ook op de kleine veiling en vrij te leveren op monster. De risico is voor den teler. De heer Gerritse verstrekte nadere toelichting. De voorz. zeide toe ook dit met het bestuur nog eenmaal te bespreken en mededeeling te doen hiervan op de e. k. Meivergadering. Nu wees de heer B. de Jonge op ge bruikmaking door den heer Fr,anse van de koelcel voor zijn sinaasappelen, wel ke een nadeel ge invloed bewerkten op de andere koelen vruchten. De voorz. antwoordde, dat kan ze ker niet. Men had ons verzekerd dat dit geen invloed kon uitoefenen, wat echter wel het gev.al was, met alles moet men Ieerem zoo kan men ook geen Maagdeperen langer dan 14 dagen koelen of het loopt verkeerd. Dit zal niet meer plaats hebben. De heer Janssen wees op nog een ernstig geval omtrent het koelen en spoorde aan tot goed uitkijken. Bietfenbrand, waaronder verstaan wordt het zwart worden der jonge plantjes aan den voet, w,aardoor deze kunnen wegvallen, kan door meer dan een schimmel veroorzaakt worden. Een van deze, Phoma betae, die in verre weg de meeste gevallen de oorzaak is, g,aat met het zaad over en kan door zaad-ontsmetting bestreden worden; tegen de in den grond overblijvende en van daaruit de plantjes aantastende schimmels helpt zaadontsmett'ng na tuurlijk niet. Het kan dus wel voorko men, dat, niettegenstaande ontsmet z,aad is uitgezaaid, de opkomst te wen- schen overlaat of dat er nog vele plant jes wegvallen. Toe hmag dit geen re den zijn om de ontsmetting van het bietenzaad achterwege te laten. Op grond van bij door den Planten- ziektenkund gen Dienst genomen proe ven verkregen resultaten kan alleen de aanwending van de hieronder aangege ven middelen worden aanbevolen. De verbouwer, die zelf zijn bietenzaad ont smet, gebruike dus uitsluitend één van deze middelen, terwijl zij, d'e ontsmet zaad aankoopen, goed zullen doen zich ervan te vergewissen met welk middel het zaad is, of zal worden ontsmet. Naton'tsmetting, De ontsmetting kan geschieden door het bietenzaad 2 uur onder te dompe len in een oplossing van i(in alphabeti- sche volgorde genoemd): Ceresan-nat- ontsmetter of Germisan ter sterkte van Vi procent (h> kg ontsmettingsstof op 100 1. water) of 4 uur in Y\ procentop lossing (K kg ontsmettingsstof op 100 1. water). Per kg zaad heeft men ongeveer 3 a 4 liter van de oplossing noodig. De zelfde oplossing kan meer malen ach tereen gebruikt worden, mits na elke behandeling zooveel nieuwe oplossing wordt toegevoegd als door het zaad wordt weggenomen. Men kan aanne men, dat 1 kg zaad ongeveer 0.8 a 1 liter oplossing opneemt. Het los storten van het zaad in de vloeistof is voor de bevochtiging beter dan onderdompeling in een zak. Na de behandeling wordt het zaad zoo dun mogelijk uitgespreid. Vaak omzetten bevordert een snelle droging. Met het zaaien behoeft niet gewacht te worden, tot het zaad volkomen droog is. Uit zaaien van iets vochtig zaad bevordert zelfs de kieming en de opkomst. Bij het zaaien met de machine dient er re kening mee gehouden te worden, dat het zaad door vochtopname is uitge zet. De ontsmetting kan ook geschieden volgens de machinale omschepmethode. Hierbij wordt het zaad ontsmet in de apparaten', die gebruikt worden Voor de droogontsmetting. Een .goede ont smetting wordt verkregen door per 20 kg zaad 4 liter van een 3 procentitfe oplossing van bovengenoemde midde len te gebruiken. De resultaten, die bij toepassing van deze werkwijze worden verkregen, zijn doorgaans iets minder dan bij onder dompeling van het zaad. Hier tegen over staat echter, dat het zaad spoe- d'g na de ontsmetting zaaidroog is, ter wijl de duur van de behandeling kort is. Het zaad wordt nl 4 a 5 min. in den trommel rondgedraaid. Bij de toepassing van de machinale omschepmethode is het ten zeerste ge- wenscht, gebruik te maken van de ma chines, d e zoodanig zijn ingericht, dat de vloeistof tijdens het draaien tot het zaad toevloeit. Wordt de vloeistof in één keer aan het zaad toegevoegd, dan gaat het samenkoeken, Droog-ontsmetting. AIp droogontsmettingsmiddel voor de ontsmetting van b'etenzaad wordt aanbevolen U T. 685. Per kg zaad wordt 8 gram van dit middel aangewend. De ontsmetting moet, met het oog op mo gelijk inademen van ontsmettingsstof en ook voor het verkrijgen van een goede menging, geschieden in de voor dit doel in den handel zijnde droog-ontsmettings- apparaten. Met U.T. 685 behandeld bie tenzaad kan niet worden voorgeweekt, daar de ontsmetting dan onvoldoende wordt. Nadere inlichtingen worden gratis verstrekt door den Plantenziektenkun- digen Dienst te Wagen'ngen en de bij dien Dienst werkzame ambtenaren, als mede door de Rijkslandbouwconsulen- ten. Het wegvallen van jonge vlasplantjes tengevolge van Botrytis of Colletotri- chum Gloeosporium)-aantasting kan door ontsmetting van het zaad met een der hier onder genoemde droogontsmet- ters tot een zeer gering percentage te ruggebracht worden. Goed werkende middelen zijn (in al- phabetische volgorde) Abavit-droogont- smetter, Ceresan-droogontsmetter, (niet te verwarren met Ceresan-nieuw, dat voor graanontsmetting wordt aanbevo len) en Tutan. Van deze middelen wordt per kg zaad 2 a 2 Vi gr. gebruikt. Een eerste ver- eischte is, dat de ontsmettingsstof goed over het zaad verdeeld wordt. Dit ge schiedt het best in hiervoor in den han del gebrachte droogontsmettingsappara- ten. Omscheppen van het zaad met het ontsmettingsmiddel is beslist te ontra den. Niet alleen is de menging dan on voldoende, maar de kans op verstuiven en daardoor op inademen, waardoor ver giftiging kan optreden, is daarbij zeer groot. Ook al werkt men met een geslo ten apparaat, dan toch is het nog nood zakelijk de noodige voorzorgsmaatrege len, bv. het binden van een doek voor neus en mond, te nemen, om inademen te voorkomen. Om het verstuiven tijdens het zaaien zooveel mogelijk te verminderen, doet men goed, het zaad eenigen tijd van te voren (pl.m. 14 dagen) te ontsmetten. Nadere inlichtingen worden gratis ver strekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en door de bij dien Dienst werkzame ambtenaren, als mede door de Rijkslandbouwconsulen- ten. Gedurende de maand Januari zijn te Ingekomen: J. Meijer, landarbeider, Domburg, Heerengracht 48. A. Schmidt, dienstbo de 's H. Arendskerke, Cellebroershof 10. F. van Aartsen, huishoudster, O. en W. Souburg, Rotterdamschekaai 13. M. Vis, dienstbode, Leiden, Jasmijnstraat 28. M. G. Meulmeetser, Voorburg, Wagenaar- straat 25. P. Malgo, coupeuse, Den Haag, Molstraat 21. L. A. Zwartepoorte, Goes, Blinde Hoek 5; J. ten Heggeler, Oost- en W. Souburg, L. Burg 18. C. Koole, huis houdster, Axel, KI. Vlaanderen 9. D. Bostelaar, huishoudster, Vlissingen, Jas mijnstraat 22. M. A. C. van der Graaf, dienstbode Goes, Blauwedijk 41. A. Keur, St. Laurens, Korendijk 32. H. J. Flierman, kantoorbed., Jasmijnstr. 43. M. L. Sylvanus geb. M. L. De Beer, Biervliet, Bogardstraat 25. H. W. Schot, kapper, Dienen, Zandstraat 7. A. M. D. van den Berg, journalist, Almelo, Dam 63. D. C. de Vlieger, procuratiehouder, Koudekerke, Gortstraat 41. J. P. Stof fels, Vlissingen, Beddewijkstr. .13. A. de Voogd, loswerkman, N. en St. Joosland, Segeerstr. 5. J. Th. But, fotograaf, Am sterdam, St. Janstr. 38. J. Visser, ver tegenwoordiger, Rotterdam, Zuidsingel 58, Th. M. S. E. Roes, Bloemendaal, Mo lenwater 63. A. van de Guchte, dienst bode, Serooskerke, Noordweg 93. A. van Schelven, koopman, Goes, Bellink- str. 93; D. M. Verlinde, geb. Korstanje, Veere, Zuidsingel 118. N. Kolsters, Zaamslag, Segeerstr. 50; N. Tange, dienstbode, O. en W. Souburg Dam 16. C. Polderman, dienstbode, Rilland-Bath Noordweg 137. W. Verhage, dienstbode, Lange Delft 70 uit Koudekerke. M. Fischer, kleermaker, Amsterdam, Sta- tionsstr. 22. A. Versluijs, scheepswerk- tuigkundige, Singapore, Beenhouwers singel 65. M. W. L. Parent geb. v. Driel, Oost- en W. Souburg,-St. Pieterstraat 25. W. J. de Bruijn, ambtenaar Zuivel- Centrale, Koudekerke, Rouaanschekaai 61. A. van der Werf, havenwerker, Brui- nisse, Gortstraat 45. J. L. van der Harst, Amsterdam, Nieuwstr. 47. L. van der Graaf, kantoorbed., Rotterdam, KI. Vlaanderen 107. G. van Rooyen, dienst bode, Westkapelle, Rouaanschekaai 27. K. J. Louws, monteur, Eindhoven, Wal 48. E. Schoe, dienstbode, Oostkapelle, K. Delft 26. L. J. Geurs, monteur, Kou dekerke. KI. Vlaanderen 78. W. F. Wil- lemse, dienstbode, Delft, Segeerssingel 12. M. C. J. Damen geb. Meulmeester, Rilland-Bath, L. Noordstraat 61. J. G. Enkelaar, onderwijzeres, Krabbendijke. Noordsingel 150. J. Parent, ambtenaar Prov. Griffie, Vlissingen, St. Pieterstraat 25. E. J. M. Castenmiller, kok, Leiden, Koepoortstr. 2. Vertrokken: M. Vader, Lange Delft 14, Goes, P. Jaspersestraat 6; W. M. Marinissen geb. de Bruijne, Noordweg 14, St. Lau rens A 17; A. J. van Dijk, Segeersweg 48, Heerlen. Vroedvrouwenschool; J. M. Poots, Veersche Singel 148, Rot terdam, Walravenstraat 20; H. Geer- ling, Teerpakhuizenstraat 3. Utrecht Koningstraat 19; J. C. Jakobsen, dienst bode. Londenschek.aai 13, Serooskerke A 152; J. van Bessen, Bagijnhof 6, Vlissingen, Bouwen Ewoudstraat 37; J. de Hamer, Branderijmolengang 22, Apeldoorn, Van Limburg St rum laan 20, Beekbergen; L. Polvliet geb. Sterk. Bree 38, Vlissingen, Badhuisstraat 14; K. Leuven geb. Polvliet, Bree 38, Vlis singen, Badhuisstraat 14; P. F. Gelton, Woonwagen 354, St. Niklaas, Bagijnen- straat; M. Steenhaard, Beenhouwers- s'ngel 25, Den Helder, Dahliastraat 62; S. W. Kleinepier, Rotterdamsche kaai 13, Vlissingen, ziekenhuis Bethesd.a; P. Janse, dienstbode, Molenberg 53, Kou dekerke, Koudekerksche weg I 31; J. Kopmels, dienstbode. Molenwater 135, Goes, Westwal 3; H. L. van der Veen, machinist ter koopvaardij, O. en W. Souburg, Nieuwe Vlissingsche weg 357; J. de Rijke, bakker, N. Oostersche str. 23. Amsterdam, Singel 333; Wa. De- bra geb. van den Berg, Zandstraat 3, Vlissingen, Nijverheidstraat 17; Aa. de Klerk, Rozenstraat 5, Zwijndrecht, P. C. Hoofdplein 5; W. Theunijnck geb. Huis man. Sleepersgang 8, Amsterdam. Kor te Prinsengracht 40; I. J, Leenhouts, militair werkman, Bree 35, O. en W. Souburg, Vlissingsche straat 106; M. de Hamer, dienstbode, Stationsstraat 34. N. en St. Joosland, Rijksweg; P. W. Ruytenburg Zuidsingel 66. Vliss ngen, Verkuil Quakkel,aarstraat 62; J. H. C. Kieboom, Markt 13, Rotterdam, Vaste land 5; A. I. Tazelaar, electro monteur, Noordweg 85, Vlissingen, Duyvendrecht- straat 26; A. Looten, Dam 34, Utrecht, Nobelstra.at lb bis; W. L. Roose, Dam 35, Apeldoorn, Scheperweg 46; P. F, L. Tange, zager. Zusterstraat 1, Vl's- singen, Molenstraat 15; A. J. Dieleman, onderwijzeres, Laan van Nieuwenhove 3. Arnhem, Sweelinckstraat 40; J. H Sinke, matroos K.M., Vlasmarkt 47, Vliss'ngen, a.b. Hr. Ms. Wachtschip; J. Lievense geb. Buting, Nieuwstraat! 8, Amsterdam, J. Evertsenstraat 1311; A. J. Huisman, Balans 21, Nijmegen van Slichtenhorststraat 49; W. Willems, Achter het Hofplein 23, Amsterdam, Wagenstraat 4; H. S. van Geldere, reiziger, Heerengracht 46, T lburg, Pel grimsweg 41; Aa. Dijke. verpleegster, Baanstraat 8, Alkmaar, Centraal Zie kenhuis; N. de Looff, landbouwers knecht, Oud Arn. p,ad 41, Koudekerke, Vlissingsche weg; C. N. de Jager, ver pleegster, Seissingel 76, Ouder Am- stel, Hoogereinde 10; J. Kerkhove, Lange Delft 70, Oost- en West Souburg, Oranjeple'n 38; J. van den Broeke, Na- dorstweg 3, St. Laurens, Van Citters- straat A 52; M. v. Helleman, scheeps maker, Breestraat 5, O. en W. Souburg, Vrijburgstraat 45; W. Leuvens, radio monteur, Seisstraat 4, Amsterdam, Kuinderstraat 51 hs; A. G. van Soest, banketbakker, St, Pieterstraat 41, Hen gelo, Weemenstraat 27; J. Janse geb. Louwerse, Noordweg 96, Koudekerke,. Breeweg D 185; M. Buysse, dienstbode, Teerpakhuizenstraat 28, Breda, Willem III laan 46; K. de Jonge geb. Dieleman, Koningstraat 8, iTerneuzen, Tholenstr. 28; J. de Jongh, agent v.an pol'tie, Pen- ninghoek 15, Vlissingen, Duyvendrecht- straat 31; J. Roosje, geb. van Buiten, Noordweg 68, Purmerend, de Rusthoe- ve; N. de Pagter, dienstbode, Seisbol- werk 12, Ritthem 109; J. A. Janse de Jonge, Lange Noordstraat 68, Leiden, Rijnsburgerweg 191; L. A. v. Veen. Hoogstraat 11, Amsterdam, Uiterwaar denstraat 183; W. J. .Glerum, matroos le kl., Lazarijstraat 6; O. en W. Sou burg, Dwarsstraat 3; W. J, Koning geb. Hanegraaf, Veersche weg 232, Kapelle Blaaspoort D 76; A. v. Bimmel, auto monteur, Veersche weg 157, Nijmegen, Slu'sweg 73; T. de Visser, dienstbode, Dam 51, Koudekerke, Nieuwe Vlissing sche weg E 192; C. van de Berge, dienstbode, Veersche weg 27, Koude kerke, Nieuwe Vlissingsche weg 161; Y. ten Siethoff, onderwijzer, St. Pie terstraat 7, Den Haag, Suezkade 157; J, S. Sul, dienstbode, Langev ele 27, Schaesberg (L.), Honigmanstraat 17; K. Schroevers, marinier, Julianastraat 28, Curasao; M. van de Vijver, dienst bode, Noordpoortplein 2, Koudekerke, Tramsingel A 145; P. Mantz, leeNjng verpleegster, St. Pieterstraat 12, ^ot terdam, Westers'ngel 111; E. L. M. de Wolf, echtgen. Vierhout, St. Janstraat 9, Singapore; A. A. I. Loodewijk, ver pleegster, Lange Noordstraat 31, Oegst- geest, Endegeest; P. Wagenaar, landb. knecht, Oude Veerscheweg 6, O. en W. Souburg, Marnixplein 2; J. A. Feenstra, schipper a.b. Meteor, Rotterdam, Maas haven; J. M. Stutterheim, Dam 43, Utrecht, Wilhelminapark 15. Dl 8 Feb. Trekk. Verloting Korfbalver. „Swift"; De Vergenoeging 19.30 h. Dl 8 Feb. Gew. Bijeenk. Inst. v. Arb Ontwikkel., spr. dr. H. Brugman», „De Gouden Poorte" 20,15 h. WO 9 Feb, Oranje Feestav Ned. Chr. Vrouwenbond; o.m. opv. historisch spel; St. Joris 20.15 h. WO 9 Feb. Jaarverg. Alg. Ned. Verb, spr. de hr. J. W. v. Swigchem, Hotel de Abdij 20.15 h. WO 9 Feb, Lez. de hr. M. A. Mieras, van Axel, Bogardz. 19.00 h. WO 9 Feb, Uitv. M.T.V. Wilhelmina; Schuttersh. 20.15 h. WO 9 Feb. Lezing-Concert door Jacob Ros pianist, „De Witte Zwaan 20.15 h. GOF.S. Dl 8 Feb WO 9 Feb Ondertrouwd: M. Hoogesteger 25 j. j.m. en A. Meulbroek 21 j. j.d. te 's Heer Arendskerke; Ch. van Fraassen 27 j. j.m. en A. v. d. Bogaard 27 j. j.d. te 's H. Arendskerke. H. M. Goeree 25 j. j.m. en J. Jans 20 j. j.d. te 's Gravenpolder. R. Makkense 19 j. j.m. en B. M. Visch 19 j. j.d. te Ooltgensplaat. Bevallen: P, Fierloos geb. Van Bel len z, (D.Z.) Van 29 Jan.5 Febr. Bevallen: C. Francke, geb. Brand d., J. C. de Visser, geb. Louwerse d. Over de maand Januari. Bevallen: J, A. Minheere-Voshol z. Overleden: J. Reijnoudt wed. C. Maas 78 jaar. Van 131 Jan. Bevallen: A. J. van Rooij, geb. Van Langen d., W. Jobse, geb. Dekker d„ C. E. Caljouw, geb. De Wolf d., W. D. Dieleman, geb, Van der Slikke d. C. Kasse, geb, Geerse z. Getrouwd: L. P. Brasser, jm. 23 j. en A, Kasse jd. 25 j Overleden: L. Poppe geb. Mesu 54 j„ Ant. Muller, wedn. van A, T. de Heer 82 jaren. Kapelle. Januari. Bevallen: M. Lavooij geb. Veerhoek d.; C. J. Sinke, geb. Jobse d.; N. Kant' geb. Nieuwenhuise z. Getrouwd: A, P. de Groote 25 j. j.m. te Kloetinge en D. Leijs 24 j. j.d. Overleden: M. Willeboer 75 j. echtgen. P. Zandee. (D. Z.) Getrouwd: A. G. J. de Morée 23 j. j.m. en J. M. Bouwman 26 j. j.d. Overleden: F. J. Duym 20 j. jm. (D. ZJ RADIO-PROGRAMMA. WOENSDAG 9 FEBRUARI. HILVERSUM I, 187S en 415,5 M. VARA-uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Continu-bedrijven. 11.30 Causerie. 12.00 Gram. 12.30 VARA-Orkest. 1.15—1.45 Gram. 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gram. 7.00 Zang. 7.30 Cyclus. 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Berichten ANP. Gram. 8.20 De Ramblers, C. Steyn's accordeon-orkest, „The Four Blue Stars" en solisten. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA-Orkest. 11.00—12.00 Gram. HILVERSUM II, 301,5 M. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gew. muziek (gr. pl.). 8.30 Gram. 9.30 Gelukwenscben. 9.45 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Sopraan en piano. 12.00 Be richten. 12.15 Gram. 12.45 Kwintet-conc. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars. 3.00 Friesch programma. 3.30 Gram. 4.00 Orgelspel. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor jon gens en meisjes. 5.45 Gram. 6.00 Land- en tuinbouwhalfuur. 6.30 Taalles en Causerie. 7.00 Berichten. 7.15 Declamatie en Gram. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herh. SOS-Ber. 8.15 Zangavond van de Nederl. Ver. voor den Volkszang. 9.15 Causerie. 9.45 Gram. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Dampraatje. 10.20 Piano. 10.45 Gymnastiek les. 11.0012.00 Gram. Na afloop: Schrift lezing. DROITWICH 1500 m. 11.20—1 1.50 Or gelspel. 12.05 Orgelconc. 12.35 Northern Orkest. 1.352.20 Dansmuziek (gr. pl.). 3.20 Schotsch Orkest. 4.05 Gram. 4.20 5.10 Vesper. 5.20 Gram. 5.40 Henry Hall en zijn orkest. 6.20 Berichten. 6.40 Land- bouwpraatje. 7.00 Cello en piano. 7.35 Va riété-orkest en solist. 8.20 Declamatie. 8.35 Symphonie-orkest m.m.v. solisten, Philhar- monisch koor en jongenskoor. (Om 9.15 Berichten). 10.35 Jack Payne en zijn Band. 11.20 Joe Loss en zijn Band. 11.5012.20 Jazzmuziek (gr. pl.). RADIO PARIS 1648 m. 7.50, 8.55, 10.40 en 1 1.20 Gram. 12.40 Bailly-Orkest en zang. 3.05 Piano. 3.20 Zang. 4.20 Kwartet-conc. 5.20 Cantrelle-Orkest. 8.50 Kamermuziek. 9.20 Variété. 10.5011.05 Gram. KEULEN 456 m. 5.50 Rheinische Landes- orkest. 7.50 SA-Orkest. 11.20 Klein orkest. 12.35 Kurt Rehfeld's Kapel, Stuttgarter Volksmusik en solisten. 1.35 Melotrio, cit- herduo en solisten. 3.50 Gram. 4.30 Fluit en cembalo. 5.00 Piano. 6.30 Gram. 7.05 Berlijnsch Omroeporkest en Leipziger Symphonie-orkest. 8.20 Rijkszending: Vroo- lijk programma. 9.50I 1.20 Dans- en Amu sementsorkest, Mandoline-Orkest en solist. BRUSSEL, 322 en 484 m: 322 m: 12.20 Gram. 12.50 Klein orkest. 1.502.20 Gram. 5.20 Zang. 6.50 Gram. 7.20 Blaas- kwintet. 8.20 Relais VARA-Programma. 10.00 Gram. 10.30 Folkloristisch program ma. 10.5011.20 Gram. 484 m.: i 2.20 Gram. 12.50 L. Darey's Orkest. 1.502.20 en 5.20 Gram. 6.35 Dansorkest. 6.55 Pianoduetten. 7.35 Gram. 8.20 Symphonie-orkest. 10.00 Dansorkest. 10.30 en 1 0.451 1.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 6.30 Ferdy Kauffmann's orkest. 7.20 Berichten. 7.30 Jaró Michalek's orkest en solisten. 8.20 Rijkszending: Vroolijk programma. 8.50 Gram. 9.20 Berichten. 9.50 Weinkauf-Trio. 10.05 Scheepsweerbericht. 10.2011.20 Otto Kermbach's orkest. VR 11 Feb. 16.30 h. café Centraal .te Goes, namens N.V. Handel Mpij1 wed. J. C. Massue en Zn. te Goes, 't verbouwen magazijn voor ijzer waren op den Dam. Zie Middelb. Crt. 5 Febr. 1938. Elec. Drukkerij G V Boer, M burf.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 8