SPORT. WALCHEREN. ^EEUWSCH-VLAANDEREN W.ü. KERK EN SCHOOL. De stoomtram weer op de Loskade. Het was voor de bewoners van Los kade en Blauwendijk een verrassing toen I na 5 weken van tramloosbeid gisteren een goederentram, bestaande uit een lo-i coxnotief met een 15-tal open goederen wagens aankwam voor het laden van steenslag, dat door een schip was aan-| gevoerd. Het was een duidelijke demonstratie, dat voor massa vervoer de tram toch nog steeds een welkom vervoermiddel blijft. Het zal dan ook nog wel eens be-| treurd worden als in de toekomst de rails zijn opgebroken en alle wagens ge- j sloopt en men alleen op auto's zal zijn aangewezen, ook als vlug vervoer van veel materiaal gewenscht is. Nu was dit nog mogelijk omdat niet zooals ver wacht was, op 15 Jan. met het opbreken van de rails is begonnen en de wagens en, locomotief nog konden rijden. DOMBURG. Donderdag vergadert de I Raad. Behandeld wordt o.a.: Verzoek voorschot op de exploitatievergoeding] voor de Bijzondere Lagere School. Ver zoek aan Ged. Staten om vrijstelling ver-| plichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefeningen. Aangaan geld- leening voor het waterleidingbedrijf tot maximum van 3000. Voorstel aanslui ting Ned. Ver. voor Luchtbescherming.] Heffing opcenten Personeele Belasting, O. EN W. SOUBURG. De op Zaterdag I alhier gehouden speldjesdag voor Moe-| der en Kind heeft opgebracht 89. Op haar verzoek is de buurtver-| eeniging Ritthemschestraat Maandag avond docrr Souburg's fanfare een sere-| nade gebracht. ZUIDZANDE HEEFT ELECTRISCH LICHT. ZUIDZANDE. Zaterdagavond werd al hier het in den loop van dezen winter aangelegde electrisch net in de kom der gemeente onder spanning gebracht. Ten einde hieraan een officieel cachet te ge ven, kwamen om ongeveer vier urn- ten gemeentehuize samen. De Raadsleden, enkele genoodigden benevens een depu tatie van de P.Z.E.M. bestaande uit de heeren mr. dr. R. W. graaf van Lynden, secretaris en lid van den raad van be stuur, J. Slooves, directeur cn de heeren ir H. Everwijn, ir. A, P. Lindenbergh en Sanderse. De burgemeester opende de bijcen- komst, heette allen hartelijk welkom en in het bijzonder de deputatie, die de P.Z.P.M. vertegenwoordigde. Spr. zeide dat hij te dezen aanzien slechts een kort woord zal zeggen, daar hij pas veertien dagen m functie is en er mitsdien weinig van af weet. Nadat spr. een beknopte beschouwing had gegeven waarom Zuid zande eerst thans kon aansluiten aan het electrisch net, gaf hij het woord aan den loco-burgemeester den heer J, Ris- seeuw-de Hullu, die van het begin tot het einde den loop van zaken heeft bij gewoond. Deze begon met te zeggen, dat het onder spanning brengen van het elec trisch net ongetwijfeld voor de gemeen te een belangrijke gebeurtenis is. Dat er al zestig perceelen zijn aangesloten nu kan tot !eenige tevredenheid stemmen en men heeft reden om te mogen ver wachten, dat 'binnen afzienbaren tijd er nog velen zullen volgen. Dat deze gemeente zoolang van elec-( trischen stroom verstoken is geweest, is niet te wijten aan onwil of al te conser vatieve denkbeelden van het gemeente bestuur, doch aan hel feit, dat men con tractueel aan de gemeente Oostburg ge bonden was, waarbij was bepaald, dat Zuidzande geen concessie mocht verlee- nen voor het aanbrengen van electrische geleidingen over haar gemeentegrond. Dank zij de overname van het electrisch bedrijf te Oostburg door de P.Z.E.M is men van die bindende voorwaarden vrij gekomen. Het resultaat van die onder handelingen staat thans gereed verwe zenlijkt te worden. Spr. bracht een woord van dank aan de heeren Everwijn, Lindenbergh en Sanderse voor de aangename samenwer king, Zoowel tijdens de loopende onder handelingen, als bij het daadwerkelijk uitvoeren bij den aanleg van de gelei dingen. In het bijzonder dankte spr, den heer Sanderse, op wiens medewerking en voorlichting, hij meer dan eens een be roep heeft moeten doen. Over de alge- meene medewerking, zoowel bij de voorloopige onderhandelingen, als later bij de definitieve uitvoering was spr. voor de volle honderd procent tevreden. „Laat ons hopen, hat in de toekomst tusschen Uwe Maatschappij en de stroomverbruikers, ook zoo moge zijn". Graaf van Lynden dankte het ge meentebestuur voor de ontvangen uit- noodiging en wenschte mede namens den raad van bestuur, de gemeente geluk met de totstandkoming en het ingebruik' stellen van het electrisch net, Spr. hoop te, dat er een juist gebruik van zal wor den gemaakt en verwachtte niet, dat de electriciteit in deze gemeente zal worden gebruikt om de petroleumlamp aan te steken. Voorts wees spr. er op, dat Zuidzande de laatste gemeente in Z. VI. is. die aan het net wordt aange sloten en dus de Kroon op het werk zet. Om circa 5 uur toog het officieel ge zelschap naar den vlak bij het gemeente huis staanden transformator, om het net onder spanning te brengen, Alvoren: hiertoe over te gaan werd nog het woord gevoerd door den heer Slooves. Spr memoreerde, dat hij er getuige van is geweest dat de gemeenten, die met een A aanvangen, werden aangesloten. Thans is het Zuidzande, de gemeente, die ondei aan de alphabetische lijst voorkomt, di van electrischen stroom wordt voor zien. Over het afnemen van electriciteit en de prijzen hield spr. een beschouwing die hierop neerkomt, dat, hoe meer elec triciteit wordt afgenomen, hoe lager de prijzen zullen worden. Vervolgens werd het net onder span ning gebracht door den burgemeester In verschillende woningen flitsten de lichten aan alsmede ook de vijf opge stelde schijnwerpers, die den toren in het „zonnetje" zetten. Het plaatselijk muziekgezelschap, waarop nimmer een vergeefsch beroep wordt gedaan, Zette in met het „Wilhelmus" en vervolgde met eenige gepaste nummers. Op de raadzaal teruggekomen werd deze plechtigheid met een dronk beslo ten nadat ir, Lindenbergh nog hartelijke woorden had gesproken tot den loco- burgemeester voor de aangename sa menwerking met den aanleg van het net. Alles was dien avond in feestelijke stemming. VOETBAL. WANDELEND PAARTJE AANGEREDEN. ZUIDZANDE. Zaterdagavond werd al hier op den weg naar Oostburg W. de K., die met zijn meisje aan de rechterzij de van den weg wandelde, aangereden door een auto, die werd bestuurd door den heer M. te Breskens. De aangere denen konden zich nog inet moei.te voortbewegen en werden in de woning van mej. wed. Buijze liefderijk ontvan gen. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen. De jongeman bleek ernstige kneuzingen te hebben opgeloo pen. Den volgenden dag vond men één schoen in de sloot en de andere een eind het land in. Het meisje is er, be houdens wat schade aan de kleeren, vrij goed afgekomen. De politie heeft de zaak in handen. Dr. J. H. GUNNING J.Hzn. De dankbaarheid van een 80-jarige. Dr. Gunning heeft er een heel bijblad van „Pniël" voor noodig gehad, om zijn dank te betuigen aan allen, die hem in deze weken gedachtig zijn geweest. We ontleenen er het volgende aan: „Groote dankbaarheid vervult mijn hart. Van de Koningin eïr onzen minis ter-president af tot aan de kleinsten en geringsten in den lande toe, en ook ver buiten oiize landsgrenzen, heb ik de hartelijkste groeten en gelukwenschen ontvangen en wel in zulk een gewel dige mate dat ik nu, tien dagen na dato, nog lang niet alle brieven en kaarten gelezen heb, die nog steeds in pakken samengebonden, afwachten tot ik ze één voor één onder de oogen krijg.... „Van al mijn oude gemeenten heb ik brieven ontvangen, met name ook van oud-catechisanten, die ik geheel en al uit het oog verloren had „Ook uit Apeldoorn, waar ik zulke gezegende, maar zeer moeilijke jarèn in de evangelisatie heb doorgebracht, be reikten mij vele brieven, o.a. van leden van het zangkoor en van andere commis siën in dat 'helaas weer grootendeels verdwenen werk. Van hoevelen had ik in 10, 20, 30 jaar en langer niets meer gehoord, maar plotseling werden de oude herinneringen bij hen wakker en| brachten hun vriendelijke brieven ook mij weer liefelijke en gezegende oogen- blikken voor den geest. „De Zeeuwen, met wie ik mijn ambte lijke loopbaan begonnen en besloten heb, zijn mij in het bijzonder, naar hun warmen aard, trouw gebleven. Uit Wil- helminadorp, Goes, Middelburg, Seroos- kerke en zoo menig andere plaats, werden mij de liefelijkste bewijzen van aanhankelijkheid geschonken. „Ook uit het Haarlemsche Diacones- senhuis, waaraan toch meer smartvolle dan blijde herinneringen voor mij ver bonden zijn, mocht ik tal van bewijzen ontvangen dat ook daar mijn arbeid niet geheel vergeefsch is geweest. God zij er voor geloofd en gedankt! Ik ben nu eenmaal voor „directeur" van zoo'n Huis niet in de wieg gelegd. „Ik ben in al deze jaren maar hoogst zelden in Utrecht geweest. Ik heb zelfs de Domkerk in haar verjongden vorm nog nooit gezien. Eerlijk gezegd: dr moed heeft mij ontbroken, want ik heb altoos gevoeld dat ik niet in Gods weg ben geweest met Utrecht te verlate Nu is dat alles voorbij en bij de nade ring van het einde mijner levensjaren verzinken ook de sombere en droeve herinneringen in den onmetelijken oce aan van Gods barmhartigheid, maar het is mij zeer liefelijk te ervaren dat ik in de grijze Bisschopsstad nog niet verge ten ben en in deze dagen is menig ge bed door mij voor die oude geliefde ge xneente opgestegen,..." BORSSELE. In de Maandag gehouden] vergadering van het college van Kerk voogden der Ned. Herv. gemeente koos] dit college tot zijn president den heer] J. van Liere Jz. Kruiningen 13 Ierseke 13 Domburg 13 Vlissingen III 13 Middelburg III 12 Goes III R.C.S. II Hansw. Boys Vlissingen en Breda practisch uitgeschakeld. We zijn een klein stapje nader geko men. Practisch gesproken toch komen voor de bezetting van de eerste plaats nog maar drie elftallen in aanmerking, namelijk Middelburg, Hero en De B,aro- n e. De wedstrijden van Zondag hebben feitelijk Vlissingen en Breda uitgescha keld. De situatie is thans zoo, dat Vlissin gen maximaal 22 punten kan halen, en Breda 23 punten, terwijl M'ddelj- burg dat thans 21 punten bezit, naar mag worden aangenomen haar thuis wedstrijd tegen RBC toch wel zal we ten te winnen, zood.at de groen-witten dan 23 punten zullen bezitten. Maar bovendien is het in het geheel niet ze ker, ja zelfs zeer onwaarschijnlijk, dat Vliss ngen zooals hier dan veronder steld, haar drie laatste wedstrijden en Breda haar vier nog resteerende ont moetingen zullen winnen. Immers Bre da. moet nog uit tegen RCS en Zeelan- dia en krijgt de degradatiecandidaten Goes en De Zeeuwen nog op bezok. En Vliss'ngen moet nog naar Goes, doch krijgt Hero en Middelburg nog thuis te bekampen. Het is dus niet waarschijnlijk dat Breda en Vlissingen het puntental dat M'ddelburg thens reeds bezit, nog zullen bereiken. En wat de overige drie gegadigden voor de eerste plaats dan betreft, het lijkt ons maar het veiligst ieder zijn conclusie te laten trekken, door het vermelden van de nog te spelen ontmoetingen Middelburg {21 p.) thuis: RBC en u t Vlissingen. Hero (19 p.) thuis; Baronie; uit: Vlis singen, RCS en Zeélandia. Baronie (19 p.) thuis: RCS en uit Hero en Zeelandia, Onderaan de ranglijst is het raadsel nog grooter. RCS dat nog wel niet ge heel veilig is, zal zich toch wel weten te redden. De Zeeuwen echter is lee- lijk in het gedrang gekomen. De Vlis- singers hebben wel 1 punt meer dan Goes en RBC, en twee punten meer dan Zeelandia, doch zij hebben ook een wedstrijd méér gespeeld. De Zeeuwen zal een flinke eindspurt moeten inzet ten om uit de gevaarlijke zOne te ont snappen. RBC is er eindelijk in geslaagd de laatste plaats te verlaten. De Roo sendalers hebben hun eindspurt nog tij dig ingezet, en hoewel ze iiog een zwaar programma voor den boeg heb ben zullen zij aan de drie achtereenvol gende overwinningen een flinken rug gesteun hebben. Zeelandia schijnt in haar uitwedstrijden beter te spelen dan thu s, want hoe is het anders te verkla ren d,at zij met 4il van Hero wint en tegen RBC met 10 verliest. De thuis wedstrijden van de Zeelandianen zijn zwaar en het zal lastig worden om daaruit voldoende punten te vergaren. Ook Goes zal moeite hebben zich te redden. Het programma van deze clubs is als volgt: De Zeeuwen thuis: RBC; u t: Breda i RCS. Goes thuis: Vlissingen en RBC; uit: Breda, RCS en RBC. RBC thuis: Goes; uit: De Zeeuwen, Goes en Middelburg. Zeelandia thuis: Baron e, Breda, RCS en Hero. Geen verandering, In de Zeeuwsch Vlaamsche afdeeling is na de wedstrijden van Zondag wei nig verandering gekomen. De ontmoetin gen eind gden zooals men voorspeld had. Het wachten blijft eigenlijk voor wat de bovenste plaats betreft op den wedstrijd SluiskilTerneuzen, om te zien of de leiders daarin nog een of meer punten zullen verspelen, zoodat Breskens de kans weer in eigen han den zou krijgen. Sluisk'i blijft winnen het is jammer dat deze Oost Zeeuwsch Vlamingen niet eerder den huldigen vorm te pakken hebben ge kregen, want dan was de strijd om de bovenste paats er des te spannender om geweest, IJzendijke is wel w,at op de ranglijst afgezakt, maar in de ko mende wedstrijden heeft zij toch weer alle kans in de bovenste regionen te komen. Onderaan de ranglijst blijven Oostburg en Corn,. Boys verl ezen en het ziet er naar uit, d,at de ontmoeting Oost burgCorn. Boys hier de beslissing zal moeten geven. Stijgende kansen van Vlissin gen II. Goes II. leek eenige weken terug de kans haast niet meer te kunnen ver spelen op het behalen van het kampi oenschap van haar klasse. Maar na twee verloren wedstrijden zijn de pa peren plotseling sterk gedaald. Voor al het verlies der beide punten tegen R.C.S. III Vlissingen II brengt den Goesenaren in Zeeuwen V groote moeilijkheden. Immers Vlissin- j Zeeuwen IV gen II heeft nog een prachtige kans op Kattendijke de eerste plaats, daar Goes II nog bij Cortgene haar op bezoek komt. En ook het nog Kapelle te spelen programma lijkt ons voor Goes IV Vliss!ngen II gemakkelijker dan dat E.M.M. II voor Goes II. j Zeelandia IV Terneuzen II bewees weer eens dat j w.p zij op eigen veld niet te verslaan is.R-C.o, 111. Nu was het weer Zeelandia II, dat een flinke nederlaag te slikken kreeg, Ter neuzen II doet het uitstekend in deze klasse. Zaterdagcomp. Walcheren. Opmerkelijk is, dat zoowel Arnemui- deh tegen R.C.V. II, als Vlissingen te gen Oostkapelle, slechts met het kleinst mogelijke verschil de zege behaalden; béiden n.l, met 5-—4. Vlissingen is nq tot de tweede plaats geklommen. Seroosker ke behaalde een ruime overwinning in Souburg, terwijl S.M.Z. goed werk deed door de veteranen een nederlaag toe te brengen en nog wel liefst met 83. De stand is nu; Arnemuiden Vlissingen Veére R.C.V. I Serooskerke S.M.Z. V.V.V.V.V. Oostkapelle R.C.S. Souburg I R.C.V. II 2 w.p 13 11 10 9 13 12 10 11 13 11 10 10 13 9 6 5 4 3 3 1 2 1 1 f 1 2 3 2 6 7 7 6 8 11 63—18 55—23 60—37 51—29 57—23 32—49 41—61 21—50 23—39 22—50 37—73 23 18 18* 15 13 9 9 7 ï.m. Adspiranten. Zeelandia is kampioen. Dit was het be langrijke feit is deze klasse. Met liefst 71 werd R.C.S. A verslagen. De Zee- Iandia-jeugd heeft zich wel op ondub belzinnige wijze de sterkste getoond. Middelburg won met groote cijfers van het zwakke R.C.S.-B, terwijl Seroos kerke weer beslag legde op de tweede plaats door een flinke zege op Vlissin gen. De stand is: Zeelandia 13 12 1 0 76—8 25 Serooskerke 11 9 0 2 5110 18 De Zeeuwen 13 8 1 4 3525 17 R.C.S.-A 13 8 0 5 42—25 16 Middelburg 13 4 2 7 24—25 10 Vlissingen 12 3 0 9 24-A0 6 Eiland Boys 11 2 1 8 16—49 5 R.C.S;-B 12 0 1 11 4—90 1 le klasse A. Kruiningen overwon Domburg, waar door de Zuid-Bevelanders de tweede plaats konden bezetten, daar Ierseke te gen Vlissingen III een nederlaag boekte. Een tegenvaller van de Iersekenaren. Goes III deed goed werk door R.C.S. II op eigen veld te overwinnen. Goes III steeg daarmede een plaatsje op de rang lijst. De stand is nu: De Zeeuwen II 13 11 1 1 4318 23 7 1 5 36—24 15 7 1 5 41—28 15 6 1 6 43—41 13 6 0 7 30—40 12 5 1 6 31—42 11 14 5 1 8 32—35 11 12 4 1 7 22—34 9 11 2 1 8 24—40 5 terwijl de hekkeslüiters Watèhèrëri van Vlissingen V verloor. De stand is: Domburg II 9 7 2 0 65—21 Walcheren II 10 8 0 2 51—25 Zeelandia V 9 6 1 2 38—42 Vlissingen V 9 5 0 4 43—36 De Zeeuwen VI 9 4 0 5 40—45 R.C.S. IV 10 4 0 6 41—41 Middelburg V 12 2 3 7 3763 E.M.M, ill 7 2 1 4 2839 Walcheren III 10 1 1 8 2859 III 16 16 13 10 8 8 7 5 3 le klasse C. Schoondijke heeft mooi werk gedaan door Breskens II op eigen veld te ver slaan. Daardoor zijn de kampioenskan sen van Schoondijke gestegen. Groede I blijft eveneens tot de gegadigden behoo- ren, daar zij een goede zege op Biervliet II bevocht. Breskens lil kon het niet te gen IJzendijke II bolwerken, terwijl Hoofdplaat II korte metten maakte met S.C.D. Schoondijke II klom een plaatsje op de ranglijst nu zij Groede II met lee ge handen huiswaarts zond. De stand luidt: Schoondijke Breskens II Groede I Biervliet II Breskens III Hoofdplaat II IJzendijke II Schoondijke II Groede II Oostburg II S.C.D. 2w.p. i.m. wegens n.o.t. Biervliet II. Overgangsklasse. Walcheren I nam de eerste plaats weer over van De Zeeuwen III. Middel burg II behaalde een kleine zege op de hekkensluiters Vlissingen IV. Nieuwland zorgde voor een verrassing. Zij won in Westkapelle van De Noormannen. Zoo gaat het goed met de Nieuwlanders, die weer een stapje verder uit de gevaarlij ke zone geraakten. De stand is nu: 9 2 0 69—17 20 9 6 5 5 3 2 3 13 10 2 1 69—24 22 9 8 0 1 3618 16 8 7 1 0 50—10 15 10 4 3 3 29—21 11 8 4 1 3 26—21 9 9 4 1 4 25—23 9 9 2 2 5 13—19 6 8 2 0 6 18—37 4 9 1 1 7 17—50 3 7 1 0 6 9—40 2 8 0 1 7 10—39 0* Walcheren I 11 Zeeuwen III 11 Noormannen 11 Middelburg IV 12 Zeelandia III 11 Nieuwland 13 Eiland Boys II 13 Vlissingen IV 12 2 0 3 6 6 8 10 9 43—14 20 38—20 12* 32—48 11 30—33 36—51 32—67 31—61 w.p. i.m. 2e klasse A. R.C.S. III heeft afgerekend met een ge vaarlijke concurrente. De Zeeuwen IV werd door de Souburgers verpletterd. R.C.S. heeft nu fraaie kampioenskansen. Kattendijke steeg weer een plaatsje op de ranglijst, daar zij in Goes van Goes IV won. De Zeeuwen V verspeelde een punt tegen het zwakke E.M.M. II. De ontmoeting tusschen Kapelle en Cortge ne werd door oneenigheid in het veld ge staakt. De stand luidt: 9 10 10 7 8 5 9 11 9 8 4 4 4 4 3 4 2 0 52—11 29—29 34—32 35—14 34—25 18—10 27—29 23—38 10—74 16 12 11 10 9 6 6* 6 0 i.m. wegens staken tegen 3e klasse, Walcheren II kwam weer in puntental gelijk met Domburg II. Zeelandia V ver speelde een punt tegen Middelburg V, Wedstrijdprogramma Z.V.B. Zaterdagcompetitie „Walcheren" R. C.V. 1Veere 1. VlissingenR.C.V. 2. Oostkapelle 1Serooskerke L Souburg 1—R.C.S. V.V.V.V.V. 1—S.M.Z. 1. Adspiranten: Serooskerke—Eiland Boys. Zondag. Adspiranten: R.C.S. AMid delburg. VlissingenR.C.S. B. De Zeeu wen—Zeelandia. le kl. A: Middelburg 3Kruiningen 1. Hansw. Boys 1Ierseke 1. Domburg 1 Goes 3. De Zeeuwen 2-R.C.S. 2. le kl. B: Axel 2Terneuz. Boys, 1. B.K.V.V. 1Terneuzen 3. Philippine 1 Ria 1. S.V.O. 1Hontenisse 1. Hulst 2—Corn. Boys 2. le kl. C: Breskens 2—Biervliet 2. S. C.D. 1Oostburg 2. Schoondijke 2 Hoofdplaat 2. Breskens 3Groede 2. IJzendijke 2Groede 1. Overgangsklasse: Middelburg 4De Zeeuwen 3. Vlissingen 4Nieuwland l. De Noormannen 1Walcheren L 2e kl. A: Cortgene 1E.M.M. 2. Goes 4Zeelandia 4. Kattendijke 1—R.C.S. 3. De Zeeuwen 4Kapelle 1, 2e kl. B: Axel 3Terneuz. Boys' 2. B.K.V.V. 2'Terneuzen 4. Phillippine 2 Ria 2. Hulst 3Corn. Boys 3. Honte nisse 2Sluiskil 2. 3e kl. A: E.M.M. 3Vlissingen 5. Zeelandia 5Domburg 2. SCHAAK- EN DAMCLUB SINT LAURENS. In een gisteravond gehouden bijeen komst in het Vereenigingsgebouw te St. Laurens is besloten tot de oprichting aldaar van een schaak- en damvereeni- ging onder den naam van „Schaak- en damclub Sint Laurens". Staande de ver gadering gaven zich 22 leden op, terwijl nog een aantal toezeggingen werd ge daan. De clubavonden zullen worden ge houden in het Vereenigingsgebouw, Van Cittersstraat. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren M. J. te Boekhorst, voorzitter; B. Verburg, secretaris, en dr. H. A. de Boer penningmeester. ATHLETIEK. Veldloop om Zeeuwsch kampioenschap- Het district Zeeland van de K.N.A.U. heeft, zooals reeds in 't kort gemeld, besloten op 19 Februari een veldloop te organiseeren, waaraan het Zeeuwsch kampioenschap is verbonden. Deze veld loop zal te Vlissingen worden gehouden, waar nabij het rijwielpad-door de duinen, tusschen Vlissingen en de Vijgeter, een traject is uitgestippeld dat tweemaal ge- loopen zal moeten worden en in totaal een 3165 m lang is. Alle deelnemers loo- pen in één klasse. Voorts is een D-klasse voor niet-K.N.A.U. leden toegevoegd. De juniores evenwel loopen een afstand van 1475 m. DAMMEN. Middelburg HSouburg II 911. De gisteravond gespeelde damwed- striid tusschen Middelburg II en Souburg II gaf den volgenden uitslag: W. LouwerseM. Bakker 20. B. VerburgM. Pluijmers 11. M. Dom misseF. v. Eenennaam 02. S. Traas J. Jagt 11. J. FreekenhorstJ. Walra ven 11, J. BliekJ. Koch 6—2. J. v, GemertJ. Jacquet 11. G. de Blaey B. v. Eenennaam 20. H, OvertveldH. Roelse 11. A. WalravenA. de Pag- ter 02. Totaal Middelburg II 9 p. en Souburg II 11 punten. Aagtekerke wint van Domburg. Maandagavond werd te Domburg een vriendschappelijke damwedstrijd ge speeld tusschen Domburg en Aagteker ke. De uitslag was: W. TriellerA. Willemse 02. C. ProvoostD, Trielier 11. D. Jongepier L. Trielier 0—2. D. Trieller—P. de Visser 02. W. TriellerFloor Krijger 02. P. van DullemenC. Jobse 0—2. J. de PagterS. Blaas 11. J. v. Keu lenC. Jongapier 02. P. J. DierxD. Huygense 20. S. MinderhoudJ. Mal- jers 02. A. TriellerA. Verhage 02. J. Trieller,P. Bimmel 02. P. de Kam L. Bakker 02. J. P. RosendaalG- Wattel 20. Chris MaasMaljaars 20. Totaal Domburg* 8 punten en Aagte kerke 22 punten. BOOGSCHIETEN, Zondag hield de handboogspciëteit Soranus te Heinkenszand een con cours op de liggende wip. Er werd door 31 schutters van 11 verschillende socië teiten aan deelgenomen. De uitslag luidt als volgt: Hoofdvogel C. Bek, van Soranus te Heinkenszand; le klep idem; 2e klep J. Voet, Aldoende leert men, Kwadendam- me; 3e klep P. Schruers, Zeelandia, Ove- zande; le zijvogel A. Vermeule, Soranus, Heinkenszand', 2e zijvogel P. Koens, id.; le kaal B. Rijk, Concordia, 's Heeren- Éoek; 2e kaal P. Boonman, Jacoba van Beieren, Goes; 3e kaal P. Koens, Sora- nes„ Heinkenszand; 4e idem.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6