JECOVITÖL Het oog van Abu ZEELAND. LANDBOUW. INGEZONDEN STOKKEN. OM ONZE NUTSBEWAARSCHOLEN. Een begin van brand, dank zij vlug optreden, gestuit. VLISSINGEN. De werkloosheid. ZUID-BEVELAND. BIJZONDER L.O. VOOR DE BEVELANDEN. Vaten wijn aangespoeld. WALCHEREN. Een werkgroep opgericht. SEEUWSGH-VLAAMOEBEN W.D, RAAD BRESKENS. De eerste Prinses Beatrix- straat. (Iagez. Med.) DE VOORJAARSHENGSTEN- KEURLNGEN IN ZEELAND. EEN BEATRIX-BOOM Een Singel bewoonster. Op het spoor. „Komen dadelijk;" KIlUÜfcLÖÜKfi. Een vader-vakman schrijft ons; (n.s.) De naam bewaarscholen is min of meer misleidend. Zien we ergens een bordje hanger waarop staat; „rijwielbewaarplaats", dan weten we, dat daar een gelegenheid is om tegen betaling van een klein be drag een rijwiel voor enige tijd in be waring te geven. Het is heus nodig om eens te zeggen, dat een bord aan een huis waarop staat „bewaarschool" niet betekent: „Gelegenheid, waar tegen be taling van een klein bedrag kinderen in bewaring kunnen worden gegeven." Dat men dit tegenwoordig nog vaak zo opvat, ligt hieraan, dat deze bete kenis er vroeger inderdaad aan kon gegeven worden. De exploitanten van dergelijke inrichtingen waren meest al onontwikkelde vrouwen, die alleen tot taak hadden op de kinderen te pas sen, ze te bewaren, dus te zorgen, dat er geen ongelukken gebeurden en hur eigenbelang bracht mee, dat ze om de kinderen stil te houden, wat met ze speelden. Dat is nu heel anders gewor den. De lokaliteiten zijn beter geworden eii de leidsters staan op een ander plan. De oorzaak van deze grote verbeterin- géii ligt wel hierin, dat er geen terrein in de opvoedkunde is, dat zo goed ver kend en bestudeerd is, als het kind in de leeftijd van géboorte tot 7 jaar. Daar om zijn onze kleuterscholen (want dat is de juiste naam, niet bewaar scholen) inrichtingen geworden, die er zijn mogen. Voor vele mensen is het een groot geluk als kind zo'n inrichting be zocht te hebben. Volgens de wening van ernstige on derzoekers en geleerden is de invloed van de omgeving in de vroege kinderja ren van veel meer invloed en veel die per gaand dan altijd was gedacht. Zr kunnen u zeggen, dat de grondslag voor de latere levenshouding gelegd wordt ir de leeftijd van 3 tot 7 jaar, dat deze ja ren voor een mens dus zo ontzettend be langrijk zijn. De grondslag, hoe een mens later tegenover de buitenwereld, tegen over zijn levensomstandigheden en me demensen zal staan. Maatschappelijke welstand is hier niet de beslissend gun stige factor. In de tegenwoordige kleuterschool is een zo bij uitstek geschikte sfeer voor de kleuter. Daar zijn de andere kinde ren, de andere gemeenschapswezens, daar is de ordelijke, rustige liefdevolle omgeving, de sfeer, die de kleuter nodig heeft. Daar wordt het kind op een pae- dagogisch goede manier bezig gehouden, daar wordt gewerkt, ook onopzettelijk, aan iets zeer belangrijks. De k 1 e u- terschoolis een nuttige instelling. De Nutsbewaarscholen te Middelburg mogen derhalve niet verdwijnen. Tegen half vijf klonk gisteren op het politiebureau, waar wij juist waren, het bericht,; „er is een binnenbrand uitge broken* in de apotheek-Nonhebei". Een inspecteur spoedde zich per rijwiel er heen een agent volgde met een minimax en toen ook wij er kwamen, bleek 't ge vaar reeds bedwongen te zijn, zoodat toen even later de magirusspuit kwam, deze ook geen water behoefde te geven. De oorzaak van den binnenbrand was, dat men in een vertrek achter de apo theek met aether bezig was geweest, te dicht bij een gasvlam. Er ontstond een groote vlam en hevige rook ontwikkelde zich, wat het ergste deed vreezen en dan ook alle reden gaf om politie en brandweer te alarmeeren. Intusschen was mevrouw DekkerKoers, tot handelen overgegaan en had een kleed uit den winkel op de vlammen gewor pen en daarna met water verder ge- bluscht, na ook den gastoevoer te heb ben afgesloten en gezorgd te hebben, dat deuren enz. gesloten bleven. De brand was dus zeer beperkt, al had de rook tot in den apotheek toe de gordijnen zwart doen worden. Aan dit kordaat optreden is het ook volgens de brandweerleiding te danken, I dat verder onheil is voorkomen, wat ge zien de brandbare artikelen in een apo theek ernstig had kunnen zijn. Van de brandweer hebben een brand- I meester en een paar brandweerlieden alles gecontroleerd om te zien of geen gevaar meer aanwezig was. Verzekering dekt de schade. Het aantal werkloozen in onze ge meente bleef deze week vrijwel onver anderd, het vermeerderde nl. van 5 1 op 568 personen. Daarvan werden er 90 in werkverschaffing geplaatst. gemaakt door de grappen van den buik-1 spreker. O. EN WEST-SOUBURG. Opgetogen en druk-doend, kon men Woensdagmid dag in groepjes de schoolkinderen op uit- noodiging van de Souburgsche Oranje- vereeniging, die daarbij "geen onder scheid heeft gemaakt, tusschen kinderen van wel- en niet-leden, zien optrekken naar de concertzaal „De Zwaan", waar speciaal voor hen zou optreden de goo chelaar Ben Ali. Zijn alleraardigste goo cheltoeren werden met onverdeelde aan dacht gevolgd en dan daverde weer de lach, wanneer de onmogelijkste dingen te voorschijn werden getooverd. openbare onderwijzers, alle burgemees ters en Raadsleden, de aideelingen van het Groene Kruis en de artsen, in Zuid en Noord-Beveland, zullen worden uit- genoodigd. Als spreker op die vergadering ral men u tnoodigen, óf den heer Van Hou- t8, inspecteur van het B.L.O óf den heer Geerts, werkzaam bij het B.L.O. te Haarlem. Zij zal gehouden worden op Zaterd.ag 19 Februari a s. Als gevolg van den storm is vermoe delijk van een schip een gedeelte van de deklast verlorefi gegaan. Zoo zijn er op de kust van Walcheren een 5-tal groote vaten wijn aangespoeld, nl, 1 op het strand alhier 3 op het strand te Dis hoek en (zooals men weet) 1 te Dom-* burg. De vaten hebben een inhoud van plm. 500 liter rooden wijn, die niet door het zeewater is aangetast. AAGTEKERKE. Dinsdagavond werd alhier een „Varkensfonds" opgericht met aanvankelijk 17 leden. Een voorloo- pig bestuur werd gekozen. AAGTEKERKE. Woensdag vergader de de afdeeling Aagtekerke van de Ver eeniging tot Chr. Verzorging van Krank zinnigen in Zeeland o. 1. van den heer S. de Visser Gz. De penningmeester, de heer J. de Visser, bracht verslag uit. De inkomsten bedroegen 78, uitgaven 74, goed slot 4. De aftredende be stuursleden de heeren J. Moens en J. Franke werden herkozen. Tot afgevaar digde naar de algemeene vergadering werd gekozen de heer P. de Visser Wz. en tot plaatsvervanger de heer J. Wijk huis. De heer D. W. Overweg stelde voor nog dit voorjaar een spreker te laten op treden. Hierover staakten de stemmen. Volgens art. 8 van het reglement, werd het voorstel geacht te zijn verworpen. DOMBURG. De Commissaris der Ko ningin heeft tot deskundig adviseur in zake verleening van vogelwet-vergun- ningen aangewezen voor deze gemeente den heer C. Louwerse, De collecte voor de stichting „Zon negloren" te Soestduinen, Woensdag j.l. gehouden, heeft opgebracht 20. Woensdag hield de Geref. Jonge- lingsvereeniging haar 20ste jaarvergade ring in de Geref. Kerk. Na de verslagen van secretaris en penningmeester, hield de heer C. Bosselaar een inleiding over: i „Menschelijk geslacht in de Historie",] terwijl de heer W. Jobse inleidde het on derwerp: „De beteekenis van de Chr. religie in het maatschappelijk leven". Voordrachten werden gegeven resp. door| de heeren C. Jobse, C. Louwerse, K. Boone, H. Geertse en P. Boone. Verschillende afgevaardigden spraken, woorden van gelukwensch bij dit vierde lustrum der vereeniging. Woensdagmiddag hadden de school kinderen een aardige verrassing na de voor hen zoo goed verzorgde tractaties op de feestdagen. De burgemeester, mr. F. L. S. F. baron van Tuyll van Seroos- kerken, kwam persoonlijk in de scholen namens het gemeentebestuur aan elk kind een ophangbaar herinneringsbord uitreiken, waarmede Z.E.A. natuurlijk weder blijdschap stichtte. Vermeld zij tevens nog, dat Dinsdag avond ter afwisseling van de filmvoor stellingen, verbazingwekkende goochel toeren werden vertoond en de overtal- rijke bezoekers aan het lachen werden De afdeelingen van het N.O.G. op Zuid- en Noord-Beveland waren na onderling overleg tot de overtuiging gekomen, dat het wenschelijk en nood zakelijk was een act e op touw te zet ten ter verkrijging van een openbar^, school voor B.L.O. voor Zuid- en Noord-Beveland. Alle vakvereenigingen van openbare onderwijzers op beide eilanden, benevens het bestuur van de Provinciale Vereeniging „Het Groene Kru's" en de Kring Zuid- en Noord-Be veland van „Volksonderwijs" werden daarop uitgenoodigd tot het bijwonen v,an een vergadering, Zaterdag werd deze vergadering te Goes gehouden on der leiding van den heer H. de Priester, voorzitter der afdeeling ,,'s-GravenpoI- der" van het N.O.G. De voorzitter sprak in zijn openingswoord er zijn groote voldoening over uit, dat op slechts twee uitzonderingen na, alle aangeschreven vereenigingen één of meer afgevaardigden hadden gezonden en zeide het in 't bijzonder te waar- deeren, dat de secretaris der Prov'n- ciale Vereeniging „Het Groene Kruis" de heer D'eleman, zich de verre reis n,aar Goes had getroost. Hij zette het doel der vergadering uiteen en wees er op, dat alleen door samenwerking van de verschillende organisaties het be oogde doel kon bereikt worden. Dan dankte hij den heer Spinnaaij, hoo*l- bestuurslid van het N.O.G., die een werkzaam aandeel heeft f*ehad 'n het werk, dat door de N.O.G-afdeelingen op Walcheren is verricht ter verkrij ging van een openbare school voor B. O. aldaar voor zijn bereidwilligheid om de vergadering te willen voorl'chten. De heer Spinnaaij sprak over het B L. O. in 't algemeen, over de mogelijk heid, om ook in Zeel,and scholen voor dit onderwijs te krijgen en vertelde, wat in Middelburg is gedaan en wat men daar heeft bere'kt. Hij wees den weg, die z'.i. hier gevolgd diende tie worden. De vergadering kwam eenstemmig tot het besluit, dat men de zaak ook in dit gedeelte van Zeeland moest aan vatten. De heer Dieleman gaf de ver zekering, dat naar zijn overtuiging „Het Groene Kruis", dat zich ook voor het B.L.O, ten zeerste interesseert, zijn me dewerking zal verleenen. Er werd een kerkgroep gevormd, waarin zitting namen mej. G. J. de Hul- lu voor de afd. „Goes" van het N.O.G., de hr. H, de Priesfer voor de afd. 's Gra venpolder N.O.G., de hr. J. Luteijn voor de afd. Oost-Z.-Beve^nd N.O.G., de hr. P. J. A. L. Visser te Goes voor de Mulo- afd. aldaar, die het secretariaat op zich nam, de heer H. G. van der Veen voor den Kring Zuid- en Noord-Beveland" van „Volksonderwijs" en de heer J. C. M. Mazure voor de afd. „Goes" van den B. v. N. 0. Bovendien zal men nog uitnoodigen in die werkgroep plaats te nemen mr- R. M. van Dusseldorp, burgemeester van Goes en dokter Gelderman te Kortgene, als bestuursleden van „Het Groene Kruis". De eerste taak van deze werkgroep is het voorbere den van een vergadering te Goes waartoe alle BRESKENS. Dinsdagnamiddag kwam de Raad in buitengewone vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester mr. J. P. Drost. Afwezig waren de heeren Notebaart, Brand en De Kruij- ter. 1 De Raadszaal was voor deze gelegen heid leuk met oranje versierd, terwijl éelfs de beschuiten met oranje-muisjes niet ontbraken. De v o o r z. zeide het tnoodig geoordeeld te hebben om op den nationalen feestdag den Gemeenteraad bijeen te roepen om uiting te geven aan de groote vreugde bij de heugelijke ge beurtenis in het Vorstenhuis. Spr. wees op het groote voorrecht dat ons land een zoo geliefd vorstenhuis aan het hoofd heeft en besloot met den wensch dat het den Oranjes nog lang gegeven moge zijn het land te regeeren. Weth. Bins stel de hierop een dronk in op de gezondheid en voorspoedigen opgroei van de pas geboren prinses. De v o o r z. deelde vervolgens mede van Ged. Staten mededeeling te heb ben gekregen een ontvanger te mogen benoemen die tevens commies ter secre tarie is. Daar men een ambtenaar wenscht te hebben die voor zijn taak be rekend zal zijn, wordt diploma geëischt. Een oproep was reeds gedaan, waarop tot dusver één sollicitatie was binnen gekomen. Met a. s. werd besloten een woning, tot nu toe bewoond door M. Verschel ling, aan de Dorpsstraat, te verkoopen aan J. Basting. Telegrammen van gelukwensch wer den aan H.M. de Koningin, Prinses Juli ana en Prins Bernhard gezonden namens den Raad. De heer C a r e 1 s, die bij de rondvraag het woord verkreeg, richtte zich nu tot den burgemeester en zeide ongeveer: „Burgemeester, ik heb U dezer dagen bewonderd. Gisteren bij den wijdings- dienst in het kerkgebouw en nu vandaag weer bij uw gloedvolle redevoering. U bent het, die steeds voorgaat en die overal tegenwoordig is. Ik prijs Breskens gelukkig met zoon burgemeester die, hoewel hij slechts kort aan 't hoofd der gemeente staat, zijn Bressiaanders toch zo.o juist aanvoelt. Maar bovenal ver heugt het mij dat U een Oranjeklant in hart en nieren bent. Mijne heeren, ik stel U voor den dronk te wijden op de J'gezondheid van onzen burgemeester, in de hoop dat hij nog vele jaren aan ons hoofd zal blijven staan." Aldus geschied de. Na het bekend worden van den naam der prinses, werd tenslotte met alge meene stemmen besloten de „Keymel- straat" te herdoopen in „Prinses Beatrix- straat". Julianastraat en Vergouwe straat werden vereenigd onder den naam „Prinses Julianastraat", terwijl aan de Emma- en Wilhelminastraat het woord Koningin werd toegevoegd. Jecovitol Levertraan, met ge- Ijkt vitaminengehalte, vergroot het weerstandsvermogen. On ontbeerlijk voor iedereen! In Apotheken en Drogisterijen a h 0.75 per flesch. (Van onzen deskundige, ft medewerker). AXEL. Aangegeven voor keuring 42, waarvan 8 afwezig bleven. Van de 34 vertoonden werden 22 afgekeurd, 12; goedgekeurd, terwijl één hengst werd getoond, die reeds eerder voor 5 j,aar werd goedgekeurd. De goedgekeurden zijn: Clairon 81207, door Clairon de la Lys 1488, van W, 'L, den Hamer te Axel; S'mson van 4e Schaapshoeve 78567, door Certain 1569, van M. A. B, Puijlaert te Zuiddorpe; Charles 78999, door Charles du Melo* 1466, van M. van Fraaijenhoven te Axel; Honny 80235, door Honny's Mon 1568, van W. L. den Hamer, Axel en C, de Feijter Jaczn. te Vogelwaarde /R.); Herseur van Zaamslag 81496, door Herseur II de. Cognebe,au 1430 van Abr. Haak Czn. te Zaamslag; Claifon van Herseur K 1819, door Herseur II de Cognebeau 1430, van Gebrs. Dael- man Jzns. te Westdorpe; Oranje 79035, door Leon Jessel 1580, van A. de Kra kerde Feijter te Zaamslag; Domino van Herseur 81657, door Herseur II de Cognebeau 1430, van Gebrs. Daelman Jzns. te Wéstdorpe; Favori van „Goé de Hope" K 1753; door Tsjale,a 1452, van Jac. Huijssen te Axel en L. dén Exter, Sluiskil; Majoor van Frederica K 1748, door Certain van Lamswaar-' de 1429, van H. Bonte te Koewacht; Clairon van Ann e K 1666, door Clairon de la Lys 1488, van wed. Jac, de Feij ter te Boschkapelle en Gar<;on d'Asse B.S. 27/3294, door Laboureur des Flan- dres B.S. 28/9976, v,an Arth. Roegiers te Assenede (R Getoond werd George K 1604r door Victorieux 1443 van M. van Fraaijen- hove te Axel, en A. Haak te Zaamslag. De in K opgenomen Clairon van Her seur is een hengst van een goed genre, terwijl ook Avenir de Brages, die niet werd opgenomen, van ons een goede ,aanteeken'ng kreeg. Bij de overigen zijn geen uitblinkers; ook de twee voor op name aangegeven hengsten konden f»et brandmerk niet halen. I. Afzenders onbekend stuk in de prul lenmand. 2. Briefwisseling wordt over inge zonden stukken geplaatst of geweigere niet gevoerd. 3. De kopij wordt niel teruggezonden. 4. Maakt bet kort! SCHOONDIJKE. In een vergadering van ingezetenen, welke druk bezocht was, is besloten de blijde gebeurtenis te herdenken door twee dagen feest te vie ren en wel op 14 en 15 Februari. ST, KRUIS. Tijdens de laatste dagen heeft de toren alhier veel te lijden ge had van den heftigen stormwind. Vele leien, waarmede het dak bedekt is, zijn ef af gewaaid, waardoor het dak ernstig beschadigd is. Er worden nu zooveel boompjes ge plant, ook vandaag 2 Februari een, schuin voor mijn huis. Maar.'t was geen „Prinses Bea trix" boompje! Dat het vóór mijn huis geplant zou worden, verlang ik niet, maar bv. ;n het plantsoen op den Dam of op de Boter markt. Meneer de Redacteur wie kan daar nu eens voor zorgen? Geld zal er wel voor komen, als het zoover is, kunnen wij dat misschien wel bij U in de bus deponeeren. 'k Geloof dat ,alle Middelburgers het graag zouden willen. Door ALAN DARE. Zij keek snel naar hem op. „Is het niet zoo?" „Ja. Maar hoe weet u dat?" „Mac-Kinnon vertelde mij van een man, die in den winkel kwam en iets tegen u zei, dat u zeer verschrikte. Was dat die geheimzinnige dokter Phenuit?" „Neen, neen. Het was een andere man iemand, die in zijn dienst is. Hij zei, dat ik naar een bepaalde plaats moest gaan, waar Phenuit wachtte. Ik ging niet. Ik wilde er tegen vechten, maar nu „Nu verbeeldt u zich, dat Phenuit in eigen persoon zal komen?" „Ja, niets kan hem uit het veld slaan. Hij ligt nu op de loer." „Als dat waar is, moet hij mij hier heen hebben zien gaan. En dan zal hij ze ker niet komen." Zij antwoordde niet, maar het was duidelijk, dat zij niet van meening was veranderd. Daar hij geloofde, dat dit in hoofdzaak het gevolg was van zenuwen, deed hij zijn best, haar te kalmeeren, maar zonder het minste succes. Zij bleef gespannen luisteren en schrikte bij elk geluid, dat van beneden kwam. „Waarom gaat u niet mee wandelen?' stelde hij voor. ,,U zou zelfs eenige nachten in mijn flat kunnen doorbren gen. Mrs. Morrison zou...." Er kletterde iets op den vloer. Het was een steen, met een stuk papier er omheen, die door het half open raam was gekomen. Maxine deinsde er met wijd opengesperde oogen voor terug, maar Kennedy liep snel naar het raam en keek naar buiten. Waar het voorwerp vandaan was gekomen, was een raad sel, want juist dit huis was hooger dan de andere, en zag uit op kale daken en schoorsteenen. Hij schoof het raam dicht, liep naar den haard en raapte den steen op. „Er staat iets op geschreven. U zou er misschien goed aan doen, het te le zen." Zij nam het kleine langwerpige stukje papier aan en slikte moeilijk, terwijl zij de boodschap las. r „We^- Zij gaf hem het papier en hij las het i korte briefje: „Aan het eind van de j straat dadelijk!" Als onderteekening j diende een knap geteekende kleine spin. „Beteekent dat dokter Phenuit?" vroeg hij. „Ja ja. Ik moet gaan!" „Gaan! Groote goedheid! Dat is be lachelijk!" „Er zit niets anders op. Als ik niet gehoorzaam, komt hij hier en dan...." „En dan wat?" „Hij zal woedend zijn. Mr. Kennedy, ik heb er verkeerd aan gedaan, u te vragen, hier te komen. Wilt u nu als het u blieft heengaan?" Kennedy stak zijn groote, strijdlustige onderkaak naar voren. „Ik ben heelemaal niet van plan, weg te gaan. Kom, we zullen samen naar den hoek van de straat gaan." „Neen, neen!" „Dan zullen wij samen hier blijven." „Neen, hij zal hier komen!" „Zoo? We zullen zien." Haar opgewondenheid was nu vreese- lijk om aan te zien. Zij liep naar de deur, alsof zij van plan was, naar buiten te gaan, maar Kennedy bleef trouw aan haar zijde, en eindelijk zonk zij met ge vouwen handen op een stoel neer. „Beheersch u," smeekte hij. „Dit is niets dan een samenzwering, om u schrik aan te jagen. Of u toestemt of niet, ik neem u mee naar Hampstead, totdat Plotseling ging zij rechtop zitten, daar de trap kraakte. Toen sperde zij haar oogen wijd open en klemde zich aan Kennedy's arm vast. Het gekraak kwam al nader en nader. „Hij is het!" hijgde zij. Kennedy luisterde gespannen. Hij hoor de vreemd zachte voetstappen op het portaal en daarop werd de deurknop omgedraaid en wandelde het vreemdste, wezen, dat hij ooit gezien had, de ka- mer binnen. HOOFDSTUK IV. De indringer bleef staan en keek Ma xine eenige oogenblikken strak aan. Hij was heel lang, maar zoo dun als een lat, en had een duidelijk zichtbare bult. Een kale pandjesjas van een groene tint viel hem tot op de knieën en omsloot hem tot aan het middel nauw. Zijn broek hing in plooien en viel als een ineengedeukte harmonica op een paar laarzen met ges pen opzij. Een zwarte das prijkte om zijn hals en hij had een hoogen zijden hoed van ouderwetsch maaksel op. Maar het was zijn gezicht, dat Ken nedy boeide. Het leek op een duivelsch caricatuur in zwart en wit. Boven de oogen waren lange, pikzwarte wenk brauwen, die in een punt eindigden, en de gebogen, sombere mond scheen in het geheel geen lippen te hebben. De wangen waren ingevallen en de juk beenderen staken vooruit. De neus was buitengewoon lang en dun. Het was on mogelijk te zeggen, hoe oud hij was. Het eene oogenblik leek hij een afgeleefde, oude man, en het volgende betrekkelijk jong. De gedachte aan zijn leeftijd wérd verdrongen door den overvloed van le- venskracht, die uit zijn afkeerwekkend lichaam scheen te stralen. j Hij had een dikken, zwarten stok in 1 de rechterhand, waarop hij leunde, ter- J wijl hij het doodelijk verschrikte meisje boos aankéek. Met een majestueus ge baar zwaaide hij met den stok en wees naar de deur. Maxine omklemde Kenne dy's armen mompelde iets onverstaan baars. „Vlug wat!" Het bevel werd met schorre stem uitgestooten. „Een oogenblik!" zei Kennedy grim mig. „Wie zijt gij voor den duivel? En wat beteekent het, dat ge in de kamer van deze jonge dame binnendringt?" Phenuit schonk niet de minste aan dacht aan die vraag. Hij deed net, alsof Kennedy er niet was en keek langs hem heen naar de bevende Maxine. „Ik wacht!" Hij deed nog een stap vooruit, zonder acht te slaan op den boozen Kennedy en hield zijn onheilspellende oogen strak op zijn slachtoffer gericht. Het was, alsof hij haar hypnotiseerde. Langzaam, zwaai end, ston4 zij van haar stoel op. Dit was te veel voor Kennedy. Hij trad vooruit en bleef op een meter afstand van den indringer staan. „Maak dat je wegkomt!" Een ondeelbaar oogenblik rustten de duivelsche oogen van Phenuit op het verontwaardigde gelaat van den man, die tusschenbeide trad, daarop vestigde hij ze weer op Maxine. „Ik geef je een minuut tijd, om weg te komen", zei Kennedy: „Anders gooi ik je er uit!" (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6