iof der Zotheid Te Vlissingen. De £e« WESTKAPELLE. I 'li i I 'Hi 'tir' ik". 1é**irii heid, echter geen groot succes waren. Ze bleken te veel onder den feilen wind te lijden, en brandden zeer ongelijk of slechts gedeeltelijk. Een enkele boom, als die in de Wijngaardstraat, die op een meer beschutte plaats stond, deed het beter. En ook de electrisch verlichte boomen, als die op de Markt en in de Piccardstraat, deden het goed. Eveneens waren er weinig fakkels en lampions in den stoet, maar niettemin bleef de stem ming er steeds in op de lange marsch- route en uitte men daarna in de binnen stad, en speciaal op de Groote Markt, zijn vreugde in zang en dans. Het bleef nog lang druk en vroolijk op straat, maar de dienaars der orde konden het desondanks rustig af. Het in grijpen der wet bepaalde zich tot eenige waarschuwingen aan jeugdige vuurwerk- afstekers, en het geven van logies aan een Yersekenaar, wien de vreugde enz. in hoofd en beenen geslagen was. De storm, die Maandagnacht woedde, heeft tal van versieringen vernield, ter wijl vele vlaggen het hebben moeten ont gelden. Dinsdagmorgen vroeg zag men vele dundoeken aan flarden aan de stok ken hangen. Ook waren vele vlaggen van de stokken gewaaid en werden in de straten gevonden. Dit alles heeft de feestvreugde echter niet getemperd. Reeds in de morgenuren heerschte er een gezellige drukte in de stad. Des middags trokken honderden schoolkin deren naar het Bellamypark waar mas sazang plaats vond. Vele autoriteiten luisterden, staande op de muziektent, naar deze kinderzang. Vervolgens trok des middags een groote stoet, bestaan de uit vereenigingen van verschillenden aard, door een groot deel der stad, na tuurlijk begeleid door muziekkorpsen, padvindersband enz. Er werd daarbij voor het stadhuis gedefileerd. Onnoodig te zeggen dat de belangstelling langs de - route groot was. Des avonds werd een lichtstoet geformeerd, welke met muziek wederom door een deel der stad trok. Zoo werd naar het De Ruyterplein ge marcheerd, waar na aankomst een fraai vuurwerk werd afgestoken. Zoowel de Boulevard, in de omgeving van het fraai verlichte standbeeld van De Ruyter, als de Nieuwendijk en omgeving zagen zwart van de menschen die na het slotstuk „Leve ons Prinsesje' spontaan het Wilhelmus zongen. Tot diep in den nacht heerschte er nog een feestelijke stemming in de stad. ARNEMUIDEN. Te 8 uur werden de torenklokken geluid, waarna een op tocht geformeerd werd van al de school- kindereif die getooid met vlaggen en wimpels door de gemeente trokken. Daarna werd op het Marktplein door de kinderen gezamenlijk verschillende lie deren gezongen, waarna de kinderen naar de scholen g'ingen alwaar zij ge- tracteerd werden. Des middags werden op het Marktplein volksspelen uitge voerd, terwijl het zangerskoor „De Lus tige Zangers" onder leiding van P. C. van Maelsaeke zich zeer verdienstelijk deed hooren op de muziektent. Des avonds te 7 uur gaf de muziekvereen. onder leiding van F. Buijs een concert op de tent welke afgewisseld werd door het zangerskoor „Oranje" geleid door P. I. Krijger. Toen dit afgeloopen was werd een lichtstoet geformeerd. Na afloop ervan werd eên vreugdevuur ontstoken waar na deze blijde dag met een muzikale rondgang gesloten werd. BIGGEKERKE. Onmiddellijk na het bekend worden der geboorte werden in de gemeente de vlaggen uitgestoken en de klok geluid. Hoornblazers maakten de geboorte bekend. Des middags werd in de kerk een dankdienst gehouden door ds. C. de Ru. De kerk was geheel ge vuld. Des avonds was de verlichting in het dorp ontstoken terwijl het gemeen tehuis en de woning van den burgemees ter op smaakvolle wijze waren geillumi- neerd. Om zeven uur werd na een toe spraak van den burgemeester een vreug devuur ontstoken, waarbij de monhar- monicaclub muziek ten gehoore bracht en werd meegezongen. Er heerschte een opgewekte stemming, die tot laat in den avond voortduurde. De schoolkinderen hebben Dinsdag morgen op hun scholen feest gevierd. DOMBURG. Nadat Maandag te onge veer kwart over 10 de blijde ma.re door Domburg gegaan was, geaccentueerc door sirenegeloei en klokgelui, waren de schoolkinderen niet meer voor het gewone onderwijs ontvankelijk. Ze uit ten hun blijdschap onbelemmerd. Ge lukkig hoefde ier, datnk jzij de goede voorbereiding door de Oranjevereeni ging, maar tot kwart voor 11 gewacht te worden op de tractatie. Des avonds hield de burgemeester een toespraak op de muziektent tot hef publiek en liet de fanfare zich hooren - Een muzikale wandeling werd twee maal onderbroken: bij den op 7 Janu ari 1937 geplanten Julianaboom, waar de voorzitter der Oranjevereeniging een gloedvolle toespraak richtte tot alle aanwezigen, en bij den burgemeester, die de muzikanten en het bestuur der Oranjevereeniging een verfrissing aan bood. Voorts vreugdevuur en bal. Dinsdagvoormiddag bedestond in de Ned. Herv. kerk, waarin de beide predi kanten voorgingen, 's Namiddags, film voorstelling voor alle kinderen; ze wer den weder getracteerd. Aan de kinderen is goed gedacht. Tijdens een herhaling van de film voor volwassenen werd dooi de zangverèen'gmg en de mandoline ver- eeniging voor afwisseling gezorgd. Dt Christelijke zanvereeniging liet zich de kerk hooren. GRIJPSKERKE. Maandagavond werd in de Ned. Herv. kerk een kerkdienst gehouden, ter gelegenheid van de pas ter wereld gekomen Oranje-telg. Aan het begin der kerk werden enkele wij dingsliederen ten gehoore gebracht. Daarna werd Psalm 150 gezongen- De spreker ds. Van Loon had als tekst ge kozen Spr, 8 vers 15. Na de predikatie werden de eerste drie coupletten van het Wilhelmus staande gezongen. Het was een avond, waarin ieder zich weer dichter bij het Oranjehuis voelde. KOUDEKERKE. De geboorte van onze Prinses is hier met opgewektheid gevierd. Huis aan huis werd gevlagd. Op de scholen werden de kinderen ont haald op beschuit met muisjes. Te 7 uur Maandagavond spraken ds. A, C. Heij en ds. J. W. v. Kooten 'n de over volle Herv. Kerk. Te 8 uur trok de mu ziek door het dorp. Op den Vlissing- schen weg werd een vreugde vuur ont stoken, Burgemeester Dregmans hield een rede. Dinsdagmiddag is op de kruising straatweg MiddelburgVl'ssingen door ds. J. W. v. Kooten als voorz. der Oranjevereeniging met een toepasselijk woord een boom geplant, die door den burgemeester met een toespraak werd overgenomen voor de gemeente. Het gemeentehuis, de muziektent en ver schillende particuliere huizen waren prachtig verlicht. NIEUW EN ST. JOOSLAND. Dins dagochtend werd door het gemeentebe stuur en het bestuur der Oranjever- eenig'ng een bezoek gebracht aan de beide scholen. De lokalen waren prach tig versierd. Hier werden door den burgemeester en den voorzitter vsin de Oranjebond, den heer Verlare, toespra ken gehouden tot de leerlingen, betref fende het heuglijk feit. De schoolkinde ren zongen verschillende vaderland- sche l ederen. Van het gemeentebestuur ontving elk kind een blijvende herin nering, speldje met oranjelint, en van den Oranjebond een versnapering. De hoofden der scholen hebben, namens de tinderen daarvoor dank gebracht. Om 6 uur 's avonds werd een optocht ge formeerd door de schoolkinderen met lampions, een wieg enz, en het f,anfa rekorps voorop. Onder de tonen van opgewekte muz'ek heeft men een flinke wandeling door het dorp gemaakt, en aan den burgemeester een serenade ge bracht. De burgemeester betuigde daar voor hartelijk dank. Dat het korps ook het „Wilhelmus" deed hooren, spreekt v,an zelf. 't Avonds kwamen de leden der Oranjevereenniging bijeen :n het koffie huis „De Roode Leeuw." OOSTKAPELLE. Dinsdagmorgen 10 uur werden de feestelijkheden geopend met een historieele rede van den bur gemeester in de Ned, Herv. kerk. Voor en na het uitspreken dier rede, zong het gemengde zangkoor „Sursum Co'r- da" enkele liederen. Om 2 uur zongen de schoolkinderen eenige liederen waarna zij !n de scholen werden onthaald. Om 7 uur liet het fanfarencorps „Crescendo" zich hooren op een podium bij het gemeentehuis Na afloop hiervan bracht de zangver- eeniging „Eendracht maakt macht" nog een'ge stukjes ten gehoore. Om 8,30 uur werd een lichtstoet opgesteld, welke een rondgang door het dorp maakte door het muziekkorps begeleid, terwij ten slotte om 9.30 uur het vreugdevuur werd ontstoken. Tot diep in den nacht heerschte er een feestelijke stemming WESTKAPELLE. De feesdag werd in geluid met het beieren der klokken des morgens van 8 tot 8.15 uur. Om half ne gen trokken de muzikanten van „O.K. K." door verschillende straten, gevolgd door in feeststemming verkeerende jon geren van beiderlei kunne. Van 10 tot 11.45 uur werd in de Ned. Herv. kerk een kerkdienst gehouden, ge leid door ds. Reus en ds. Visser, predi kant van de Geref. Kerk te Domburg. Het dameskoor, onder leiding van den heer De Rooy en de Chr. gem. zangver. „Looft den Heer", onder leiding van den heer Ventevogel, verleende medewer king. Des middags om half twee had een 40- tal ruiters op hun versierde paarden zich opgesteld voor het gemeentehuis, waar een lang niet gemakkelijke taak opge legd werd aan de jury, aan wie een prijs zou uitgereikt kunnen worden voor de mooist versierde paarden. 11 prijzen wa ren beschikbaar gesteld. Om 2 uur zette de optocht, gevolgd door de muzikanten en schoolkinderen van beide scholen, zich in beweging. Het was bijkans half vier toen de stoet op het punt van uit gang terugkeerde. De kinderen gingen naar eigen school, waar zij getracteerd werden. Van het bordes van het gemeentehuis deelde de burgemeester den uitslag me de van de beoordeeling der jury over de toegekende prijzen: 1. Andries de Kam Lz. 159 p., 2. Pieter Verhage Pz. 158 p.; 3. Pieter de Kam Pz., 155 p.; 4. Pieter van Sighem Gz., 148 p.; 5. Leen- ten van het Wilhelmus werd de dienst i -Ml gesloten. Het ruime, kerkgebouw was H tot in alle hoeken gevuld. Later op den avond maakte de mu- i ziek vereenigiiig Adv'endo nogmaals een i wandeling door een deel der gemeente s en gaf zij een concert te Oud-Sabbin- L (Ingez, Med.) dert Minderhoud'Lz., 147 p.; 6. Abraham de Kam Pz., 146 p.; 7. Huibregt Minder- houd Wz„ 140 p.; 8. Pieter Huibregtse Jz., 135 p.; 9. Jakob Lous Jz., 130 p.; 10. Abraham de Kam Wz., 130 p.; 11. Pieter KORTGENE. De feestelijkheden be gonnen Dinsdagmiddag met gewijde mu ziek van „E.M.M." in de tent op de Voorstraat. Daarna volgden een kinder optocht, met muziek van „E.M.M." en een zanghulde van de schoolkinderen bij het gemeentehuis. De heer J. Eversdijk, voorz. der Kortgeensche Oranjevereeni ging, feliciteerde B, en W. alsmede de feiten, leden van den Raad met de koninklijke Toen ik eens in een Duitschen trein geboorte. Gezongen werd o.m. een Feest- iemand in de gang moest passeeren, die lied van den heer Holster. De burge- eén zoodanigen buik had, dat er eigen- meester dankte allen voor de hem ge- lijk een bordje met een permanent ver- brachte hulde, en hield een toepasselijke zoek om verontschuldiging op hoorde te rede. De woorden en de muziek van het bungelen en ik desondanks „pardon" Feestlied, aldus den burgemeester, waar- stamelde, week hij met zijn Bretagne- van de tekst is opgedragen aan de jonge vormige schiereiland geen centimeter Taalverrijking. De Duitsche taal zoo is mij eens in Duitschland verteld is de kortste die wij kennen. Als een Franschman iemand op zijn likdoorn trapt, zegt hij: „Je vous demande pardon, monsieur!" Een En- gelschman zal zeggen: „I'm awfully sor ry". De Duitscher zegt: „Hopla". Dit verhaal klopt evenwel niet met de de Witte Pz., 130 p. Uit het publiek was I prinses, zullen aan het Prinselijk paar ge- achteruit en bromde: „Was heiszt Par- nog een prijs beschikbaar gesteld voor stuurd worden. (Applaus.) Lourus Lievense Pz j don? Man sagt Verzeihung." De muziek speelde „Dankt, dankt nu j En in de tweede plaats is „Verzei- Om 7 uur waren de muzikanten weder allen God". De schoolkinderen werden hung" voor een Duitsch woord nog on- op hun post voor den te houden fakkel- j daarna getracteerd en mochten even la- waarschijnlijk kort. Souffleur heet in het AT\lr\/>ri 4- lin Lr r» /-»»-i 4-i «-C,-v tinnn irro o nnr- u li C1 «11» TA 'i 1 i. JTT1 1 1 optocht. De krachtige wind was oor zaak, dat de schoolkinderen hun lampi ons moesten thuislaten. Tenslotte een vreugdevuur op het Noordervroon. KAPELLE, Vlaggen, klokluiden, trac tatie van alle schoolkinderen, en daar na een optocht. H eraan namen alle bestaande vereenigingen met haar vlag gen en vaandels deel, de schoolgaande ter genieten van een filmvoorstelling. Des avonds deed „E.M.M." nog een rondgang door het dorp, waarna twee filmvoorstellingen voor volwassenen in het gymnastieklokaal volgden. Op de ha ven werd een groot vreugdevuur ontsto ken. WISSENKERKE, Des namiddags 1 uur werd het feest ingezet met een muzi- kinderen, het fanfarekorps voorop, rui-1 kale wandeling door het dorp; daarna ters te paard, enz. Gedefileerd werd 's avonds met den lichtstoet langs het gemeentehuis dat mooi was verlicht. Op het gemeente- hu s waren de burgemeester en de raadsleden met hun dames tegenwoor dig. Na de ontbinding werd een vreug devuur ontstoken op het parkeerterrein aan het station, YERSEKE, De feestelijkheden te de-1 zer plaatse zijn zeer geslaagd. Een schit terende wedstrijd van jongens met hoe pels en meisjes met touwtje springen hadden we des middags. Des avonds een optocht met lampions voorafgegaan door| het fanfaregezelschap „Mozart" On danks het ruwe weer is het prach-1 tig geweest. De belangstelling was enorm. Er is feest gevierd tot laat in den nacht en het mooiste was dat allen me- dededen. De liefde tot ons Vorstenhuis is kennelijk gebleken van alle rangen en standen, van partijen en soorten was geen sprake. KRABBEND!JKE, De nationale feest dag werd ingewijd door het luiden van de klokken van het gemeentehuis en van be de kerken. Om half twee werd in alle kerken godsdienstoefeningen ge houden. De kinderen stelden zich daar na op, waarna de burgemeester inge leid door den voorzitter van het feest comité, den heer Frel'er, een rede hield hij deelde o.a. mede dat alle schoolkin deren een herijnneriagsmedaille kre gen. Met een driewerf hoera voor de Koningin, het Prinselijk paar en de %a#.. jonggeborene werd deze toespraak doorj "1**61* «31 Wit allen beantwoord. H erna zongen del worden Uw tanden indien U poetst met schoolkinderen enkele feestliederen. I IX/fAOfAl Een rondwandeling werd door het fees-1 Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. 'VU UL telijk versierde dorp gemaakt, vooraf gegaan door het muziekgezelschap Con- cordia, waarna de schoolkinderen wer den getracteerd. Des avonds tijdens] den lichtstoet was iedereen op de been, Concord'a speelde vroolijke marschen] en vaderlandsche liederen. Hierna wer-| den door de zangvereenigingen Hale- luja en Harmonie enkele liederen op j de muziektent gezongen, waarna Con-1 cordia besloot door het gezamelijk mee-1 zingen van hei Wlhelmus. kinderzang op de muziektent en uitdee- ling van beschuit met muisjes aan de kin deren; vervolgens koraalmuziek door „Apollo" op de muziektent. Te half zes werd een lampionoptocht gehouden. Drie luidsprekersinstallaties op verschillende plaatsen van het dorp gaven het nationaal radioprogram door. Het doen branden van teertonnen als vastgegroeid aan feestgelegenheden als deze, had ook nu weer plaats. Een fak keloptocht door Apollo bracht jong en oud in een dansende stemming. KAMPERLAND, Dinsdag 's middags om 1 uur verzamelden de kinderen van beide scholen zich bij de openbare school en na eerst het „Wilhelmus" ge zongen te hebben ging het in optocht met voorop twee herauten te paard en het plaatselijk muz ekkorps „Ons Genoegen" door het dorp. Daarna wer den de kinderen onthaald op beschuit met muisjes. Eerst in de avonduren kwam men in echte feeststemming. In de Openbare school werd beurtelings door het mu ziekgezelschap en de zangvereenig'ng een concert gegeven, waarna in het midden van den Veerweg een Oranje boom werd geplaast en de vreugdevu ren werden ontstoken. Onderwijl stelde het muziekgezelschap zich op tot het houden van een fakkeloptocht. Bij den vreugdeboom gekomen werd eenig vuurwerk ontstoken. (Ingez. Med.) KRUININGEN. Dinsdagmorgen werd een uur de klok geluid en een kerkdienst gehouden, waarin toespraken werden gehouden door ds. Mortier, burgemees- ten De Mul en ds. Koolstra. 's Middags werd een lindeboom ge plant op het schoolplein der o. 1. school en zijn de schoolkinderen getracteerd op beschuit met muisjes en chocolade melk. ONTVANGEN BOEKEN. „De dichters van het jaar" verza meld onder redatcie van Anton van Duinkerken, Roel Houwink en Victor E, van Vriesland. De redactie heeft uit den stroom van oorspronkelijke gedich ten, die in een enkel jaar door de tijd schriften vloeide, het beste dertigtal bij eengebracht, dat, naar zij meent, ken schetsend mag heeten voor de dichter lijke bezieling in het afgeloopen jaar. De keuze beperkte zich tot de Noord- Nederlandsche poëzie. Deze bundel ver scheen bij de uitgevers Bigot Van Rossum te Amsterdam. „Hoe een tooneelstuk ontstaat" 's Avonds een lichtstoet, maar doorj door Karei Capek. Voor Nederland be den straffen wind haast zonder licht. Tenslotte een prachtig vreugdevuur op de markt. RILLAND BATH. De kinderen van al le scholen maakten een rondgang door het dorp voorafgegaan door de muziek. Op het nieuwe bouwterrein, werd door de kinderen een Oranje-linde geplant, welke door den voorzi-'ter der Oranjever eeniging met een korte toespraak aan het gemeentebestuur is overgedragen. Des avonds werd wederom een muzi kale wandeling door het dorp gemaakt, en een vreugdevuur ontstoken. De kin deren werden op gulle wijze getracteerd. WOLPHAARTSDIJK. Dinsdagnamid dag werden alle schoolkinderen getrac teerd op chocolademelk en beschuit met muisjes en elk ontving nog een sinaas appel. Des avonds was er een dank- en bidstond in de Hervormde kerk waarin werd voorgegaan door ds. Van Heijnin- gen Geref. predikant en door ds. Van Dijk, Hervormd predikant. De beide zangvereenigingen zongen onder leiding van den heer Tamminga 3 liederen. Met het zingen van de eerste twee couplet- werkt door Jan Teulings. Omslag- en tekstillustratie van B, Mohr Capek's fijne spot, zijn hoonen vap de waanzin nige toestanden, die aan het tooneel voorkomen, de caricatuur van tooneel- spelers en theaterpersoneel zijn verma kelijk. Uitgave Van Holkema Waren- dorf's Uitg. Mij. te Amsterdam. Bij dezelfde uitgevers verscheen voorts: „De gebroeders Aschkenazi", roman door J. J. Singer. Uit het Ameri- kaansch vertaald door Alice Schrijver, den oorlog in de Poolsche stad Lodz en Deze roman speelt vóór tijdens en na beschrijft het leven van de tweeling broers Aschkenari: Het zijn twee geheel verschillende karakters en de broers kunnen het nooit goed met elkaar vin den. Wanneer zij zich verzoenen is fei telijk beider leven reeds voorbij Abonnementen en Advertentiën vooi dit blad worden aangenomen door den Agent P. LIEVENSE Duitsch: unter-der-Erde-in-einem-klei- nen-Kastchen-versteckten-schlecht-aus- wendig-lernenden-Schauspieler-Gedan- ken-Aushelfer. Dit is evenmin waar als „hopla" en zoo zijn we nu dus quitte. Wat wèl waar is, is dat de Duitsche taal sedert den oorlog een grondigen schoonmaak heeft ondergaan. Wie na twintig jaar voor het eerst weer een Duitsch boek ter hand neemt, moet wel vreemde oogen opzetten. W ij plegen wel eens van oprechte of rauwe taal te zeggen: „Daar is geen woord Fransch bij", maar de Duitschers hebben het principe in practijk gebracht. Literatuur heet „Schrifttum", reclame-acquisiteur „Betriebswerber", radioreclame „Kurz- durchspruch" en fotograaf...,. „Licht- bildner"! En deze rage dateert volstrekt niet van 1933. Al sedert een kwart eeuw zijn de Duitschers de puristen van Europa. Gramofoonplaat heet allang (waarheids getrouw) Schallplatte, en Fernsprecher voor telefoon zou zelfs een prachtvondst zijn als een telefoon werkelijk kon spre ken. i En nu heeft minister Fricknomen est omen ook de grammatica onder handen genomen. Wat de oude Romei nen misdaan hebben, weet ik niet (m sschien is Frick boos dat ze niet in dertijd al tot de as RomeBerlijn zijn toegetreden), maar ook het Latijn wordt nu in den ban gedaan. Meer-dan 150 vreemde woorden zullen het moe ten ontgelden en o.a. de volgende ver talingen doen van nu af haar intrede in het geheele Duitsche onderwijs: NominatiefWerfall GenitiefWesfall Datief—Wemfall AccusatiefWenfall Imperfektum heet voortaan Dauer in der Vergangenheit, orthografie heet Rechtschreibung (nationaal-soci,alisme, óók een zeer on-Duitsch woord, wordt dan misschienRechthaberei), kom ma is voortaan.... Beistrich, enzoo- voort. Het zal er voor ons niet makkelijker op worden, Duitsch te lezen, maar ten slotte maken de Duitschers hun t,aal niet voor vreemdelingen, en of wij hun boeken begrijpen, kan hun ten slotte „ganz egal" zijn tenzij „egal" ook op den n'euwen index staat. Lach er maar om het zou heele- maal niet kwaad zijn als we aan minis-, ter Frick een voorbeeld namen! Ik herinner mij het verbaasde gezicht van een Duitscher, die in zijn land ijve rig Nederlandsch had gestudeerd en in Amsterdam zijn kennis in de practijk wilde brengen, Op^-de winkelramen stond alleen Fransch waar hij zich niet op had voorbereid en de bevolking sprak eemtaal, die hem in de ooren klonk als het dialect van de inboorlingen van Uganda. Ik ben er sedertdien op gaan Ietten en hij heeft gelijk. Ik vroeg eens aan een Amsterdamsch jongetje waar de Laanweg was en kreeg ten antwoord: „Atofekaffetai", hetgeen bij onderzoek bleek te beteekenen: „Aan den overkant van 't IJ". Ik had een tramconducteur verzocht, mij te waarschuwen bij het Va- leriusplein, en moest van het eindpunt drie haltes terugloopen omdat ik zijn „Flajjusplaj" niet had herkend. En toen ik met denzelfden conducteur terugreed, hoorde ik, hoe hij (tegen een heer die met schrik op zijn horloge keek) met een knipoog zei: „Klokkivaggoosemaat hetgeen in het Nederlandsch overge zet beteekende: „Het klokje van ge hoorzaamheid!" Maar het zijn niet alleen de dialec ten, ik bedoel de streekeigens, die ver raad plegen aan de taal. Het zijn vooral de bastaardwoorden, ik bedoel de ge- mengdlandaardigen, die wij in noncha lance, ik bedoel onopmerkzaamheid, uiten. Laten wij onszelf corrigeeren, ik bedoel herzien, vóórdat de regeering ons gelukkig maakt met een censor, ik bedoel een schrappingsambtenaar. Correspondentie: P. L. te M. Natuur- lijk was Der Keerlen God niet de bij- naam van Karei den Groote, maar van Floris V. Wat een canard, ik bedoel slip of the pen, ik bedoel gaffe, ik bedoel •blunder, ik bedoel figuur! 1 E- Rasmus.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6