isrïüüNDi MIDDELBUfcGSCHE GEHEUGD NIEUWS. LANDBOUW. SPORT. PERSKRONIEK. ROOMSCHEN EN AMBTEN. Het „Dbl. v. N.br. en Zeel." ontleent een goed en rustig geschreven hoofdarti kel aan het „Eindhovensch Dagblad" (R.K.) over de quaestie der roomsche benoemingen in de rech terlijke macht, waaromtrent de „N. R. Ct." dezer dagen een door ons overge nomen hoofdartikel schreef. Volledigheids- en onpartijdigheids- halve laten wij het, ter voorlichting on zer lezers, hier in z'n geheel volgen: „We zouden allereerst de vraag wil len stellen: is de „N. R. Ct." onkundig gebleven van de cijfers, die de A.R.K.A. verzameld heeft, en waaruit ook voor de rechterlijke macht blijkt, hoezeer de Katholieken hier wel in de minderheid zijn gebleven? Is 't dan zoo onbegrijpelijk of afkeurens waardig, als er van deze zijde naar ge streefd wordt aan deze wanverhouding want dat is het een einde te ma ken. En om dit te bereiken is het on vermijdelijk, dat de Katholieke candi- daat bij gelijke bekwaamheid de voor keur krijgt boven den niet-Katholieken, dat, om het duidelijker maar minder elegant te zeggen, hetzelfde verdrin gingssysteem toepassing vindt ten op zichte van de liberalen als dezen stel selmatig hebben toegepast ten opzichte van de Katholieken, toen zij nog alle macht in handen hadden en alle wijs heid in pacht. Want het moge waar zijn, dat we reeds lang geen liberale regee ringen meer kennen, de verschillende departementen zijn ondanks de wisse ling der ministeries zuivere bolwerken van het liberalisme gebleven, en zij kon den dit zoolang blijven eerstens door de exclusieve benoemingen, maar vervol gens ook door het gebrek aan kundige en geschikte candidaten onder de Ka tholieken, om nu maar bij onze eigen partij te blijven. Het zou inderdaad onjuist zijn dezen tweeden factor buiten beschouwing te laten; hij is inderdaad van gewicht ge weest en is het helaas nog. Evenwel isi dit -gebrek onmiddellijk weer terug te voeren tot de uitzonde ringspositie waarin de Katholieken zich zoo lang geplaatst hebben gezien. Er zijn verschillende redenen aan te wijzen, waarom het aantal Katholieke studen ten aan onze universiteiten zoo lang een percentage heeft aangewezen, dat in geen verhouding stond tot het Katho lieke volksdeel en zijn beteekenis in den Jiande. Maar één dezer redenen is toch zeker geweest, dat de liberale he gemonie haar van die functies uitsloot, waarvoor een universitaire opleiding, noodzakelijk was. Een dergelijk vooruitzicht schrikte de overgroote meerderheid af van verdere studie, en zij zocht haar toekomst elders dan in openbare betrekkingen. Direct en indirect hebben de liberalen dus hun machtspositie zoolang gehandhaafd en kunnen handhaven. Immers, universi taire scholing is wel hoogst belangrijk, zij is niet alles. Ook de traditie is van gewicht, een rijping van geslacht tot geslacht. Voor het waardig vervullen van hooge ambtelijke functies is inder daad nog iets meer noodig dan een we tenschappelijke basis. Welnu, wij mogen thans met succes bezig zijn het weten schappelijk tekort onder ons, Katholie ken, aan te vullen deze traditie, deze rij ping eischt jaren en zal meer jaren eischen, naarmate onze menschen min der gelegenheid krijgen in de functies te treden, die deze rijping bevorderen. Het is een niet te loochenen feit, dat tal van 'dergelijke ambten door Katho lieken niet bezet kunnen worden, omdat wij er geen geschikte candidaten voor bezitten, en dat niet omdat wij gebrek hebben aan begaafde menschen, maar omdat een scholing, die geen jaren maar geslachten vordert, ontbreekt. Vandaar dat de bevoorrechting om dit woord van de „N. R. Ct." nu maar eens klakkeloos over te nemen van Katholieken bij sommige benoemingen voor ons noodzakelijk is maar ook vol komen billijk. De situatie zou eerst dan funest om alweer met dat blad te spreken kunnen worden, als bij dergelijke be noemingen minder met de kwaliteit dan met de Katholiciteit rekening zou wor- 3n gehouden. Echter, het gevaar daar voor lijkt ons niet overmatig groot. En dat deze bevoorrechting ontstem ming verwekt onder de liberalen, die zich zoo lang veilig genesteld voelden in vrijwel alle ambtelijke betrekkingen van beteekenis, wel zij kan het niet halen bij de ontstemming, die ons telkens weer overvalt, als we de cijfers zien, die aantoonen, hoezeer de Katholieken bui ten al die functies zijn gehouden." Doodelijke val in een scheepsruim. De 49-jarige havenarbeider A. v. d. B., te Rotterdam, is bij het lossen van balen katoen aan boord van het Duitsche s.s. „Klara Hugo Stinnes", dat in de Lek haven ligt, in het acht meter diepe ruim geslagen. Hij kreeg een schedelbreuk en is naar het ziekenhuis aan den Cool- singel vervoerd. Bij aankomst bleek hij echter reeds te zijn overleden. Man door vallenden boom getroffen en gedood.' De 35-jarige P. J. Renjers is gister morgen door een vallenden boom ge dood. Gistermorgen was aan den Graaf- schenweg te N ij m e g e n gemeen- tepersoneel bez g met het rooien van boomen. De 35-jarige P, J. R, raapte spaanders hout op, juist toen een te vellen boom omviel. R. werd door den boom getroffen en was op slag dood. Uit de N.S.B. getreden. Naar wij vernemen heeft de heer G. R. Bouman te Oterdum (Groningen), groepsleider, tevens lid van den raad van discipline en een der eerste strijders van de N.S.B. in het Noorden, als lid van de N.S.B. bedankt. JAPANSCHE VERONT SCHULDIGINGEN VOOR DEN MOORD OP MGR. SCHRAVEN. De vertegenwoordiger van het Japan- sche leger, majoor Jokojama, heeft bij den vertegenwoordiger van de Fransche ambassade te Peking, Lacoste, zijn ver ontschuldigingen aangeboden voor den moord op de katholieke missionarissen van Tsjeng Ting Foe, waaronder zich de Nederlandsche bisschop mgr. Schraven, bevond. De Japansche autoriteiten zullen schadeloosstelling betalen aan de missie. OOSTKAPELLE. ABONNEMENTEN en ADVERTEN- TlëN voor dit blad worden aangenomen door den Agent E. FLIPSE. Algemeene ledenvergadering der Coöp. Suikerfabriek en Raffinaderij „Dinteloord". Maandag j.l. werd te Roosendaal de algemeene vergadering van de Coöp. Suikerfabriek en Raffinaderij „Dintel oord" gehouden onder leiding van den voorzitter den heer W. Kakebeeke te Goes. Deze besprak o.m. de Londensche conventie. De beteekenis daarvan is deze, dat er voor de suikerindustrie hier te lande een periode van grootere be- stanszekerheid en stabiliteit zal aange broken zijn, die in de voorafgaande jaren ontbroken heeft. In die jaren heeft het bestuur slechts weinig maatregelen kun nen nemen ter vernieuwing der techni sche outillage. Nu de vooruitzichten door het tot standkomen der Londensche Con ventie gewijzigd zijn, zullen maatregelen getroffen moeten worden om den achter stand, die in de laatste crisisjaren is ontstaan, in te halen. Tot plaatsvervangend lid van de fi- nancieele Commissie werd benoemd de heer J. Buth te Dirksland. De secretaris, de heer J. M. van Bom mel van Vloten te Goes gaf vervolgens een uitvoerige toelichting op het voor stel tot wijziging der overeenkomst met Zevenbergen, hetwelk zonder hoofde lijke stemming werd aanvaard. De balans en de exploitatie-rekening 1937-'38 werden vervolgens, na toelich ting door den secretaris, ongewijzigd goedgekeurd en vastgesteld. De secretaris deed verslag over het verloop van de campagne 1937. In de fa briek te Zevenbergen werden verwarkt 90 millioen kg bieten in die te Dinteloord 259 miljoen. De leden van Zevenbergen en Dinteloord leverden echter veel meer bieten, zoodat op grond der bestaande contingenteeringsovereenkomst aan de C.S.M. een hoeveelheid van ruim 28 mil joen kg moest worden afgestaan. In ver band hiermede deelde de secretaris me de, dat ten aanzien van de levering per aandeel in het volgende jaar door het bestuur minder soepel zal kunnen wor den opgetreden dan tot dusver het ge val was. De hoeveelheid, welke per aan deel geleverd zal mogen worden, zal me de in verband met de gevolgen van de Londensche Conventie beperkt moeten worden. De regeling, die te dezen op zichte door het bestuur zal worden ge troffen, zal nader per circulaire worden bekend gemaakt. De secretaris besprak tevens de ver houding der regeering tot de suikerin dustrie. De voorwaarden die voor het jaar 1937-'38 zullen gelden, zijn nog niet bekend. De tot dusver gevolgde metho de, waarbij deze voorwaarden telken jaar na een ingesteld boeken-onderzoek worden vastgesteld, acht spreker on juist, omdat zij doodend is voor het ne men van initiatief. Tenslotte kwam aan de orde het voor stel van het bestuur om voor de op het terrein der fabriek per kar, wagen of vrachtauto aangevoerde beetwortelen een bedrag van f 0.15 per 1000 kg in re kening te brengen wegens weegloon en ontvangkosten. Het voorstel wordt na uitvoerige discussies aangenomen. ONS LANDBOUWONDERWIJS. Het is ons gebleken/, dat zoowel in de Provinciale Staten als in gemeente raden en in vergaderingen en bijeen komsten van particuliere organisaties dikwerf over zaken, het landbouw-, en landbouwhuishoudonderwijs betreffen de, gesproken wordt op een wijze, die van onvoldoende, of somwijlen geheel afwez ge, kennis van zaken op dit punt getuigt. Wij hebben daarbij niet het oog op de aanwezige of ontbrekende waardee ring voor dit onderwijs zélf al be staat ook hieromtrent bij niet-deskun- digen wel eens misverstand maar wij bedoelen thans meer den organisa- torischen vorm, waarin dat land bouwonderwijs in onze provincie tot stand komt. Het is daarom dunkt ons wel goed hier eens uiteen te zetten, hoe dat nu alles precies in elkaar zit, Het is zoo: reeds t'entallen van ja ren wordt dit landbouwonderwijs in Zeeland behartigd door de Z.L.M. For meel gaat het van haar uit en formeel benoemt haar bestuur de leeraressen; zij voert de administratie en zij ver zorgt de inventarissen die bij dat on derwijs noodig zijn en die eigendom der Z.L.M. zijn. De Z.L.M, heeft echter het toezicht en de huishoudelijke regeling van dit onderwijs opgedragen aan een door haar benoemde provinciale commiss'e, die zelfstandig het een en ander be hartigt, echter rekening en verantwoor ding doende aan de Z.L.M, In den' loop der jaren werd er nu met de georganiseerde R.-katholieken 'n deze provincie een accoord getrof fen, tengevolge waarvan de R.K, zoo wel de L.T.B. (op Z, Beveland onder 't bisdom Haarlem), als de N.C.B. (in Oostelijk Z. VI. onder het bisdom Bre da), leden kregen in de reeds genoemde commissie van toezicht, terwijl de Z. L. M, ook een R.K. leerares benoem de, die tot eerste taak kreeg de cur sussen in de R.K. plaatsen te leidqn. Ook deze cursussen gaan for meel en adm:nistratief v a n d e Z. L. M. uit, maar de betrokken R.K. organisaties zorgen toch, dat zij daad werkelijk gehouden kunnen worden; deze R.K. organisaties hebben echter het geheel bijzondere toezicht daarop, zij voegen er aan toe datgene wat zij wenschen en z ij zijn het ook, die aan de leerlingen de diploma's geven. Voor de overige cursussen benoemt de Z.L.M. de lokale commissie van toezicht, ter plaatse of in de omgeving waar een cursus wordt gehouden. De Z. L. M. houdt daarbij rekening met de verschillende godsdienst'ge stroo mingen onder de Zeeuwsche bevolking en zij streeft er ernstig naar, dienover eenkomstig uit allerlei kring leden in die commissie te benoemen. Wil een der R.K. organisaties op een bepaalde plaits een cursus hebben, dan vraagt de Z. L. M. de ze daar officieel aan. Een paar jaar geleden nu vroeg de (orthodox-protestantsche) C.B.T.B. in Zeeland, of ook zij vertegenwoordigd mocht zijn in die provinciale commis sie van toezicht. De Z.L.M. had daar tegen geen bezwaar en zij benoemde het door den C.B.T.B. voorgestelde lid in deze commissie. Maar de Z. L.A M. veroorloofde zich daarbij op te merken, dat dit niet tot gevolg kon heb ben het verkrijgen van bijzondere door den C.B.T.B. in te richten cursussen, zooals dat bij de R.K. wèl het geval was, en dit om de doodeenvoudige re den, dat het toegestanje aantal cur sussen voor Zeeland beperkt was tot tien en deze waren bezet of ver geven. Indien dus de C.B.T.B, bepaal delijk C.B.T.B.-cursussen inger:cht zou willen zien, dan zoude dit aantal moe ten worden uitgebreid. Verlangde zij dit inderdaad het is voor ons de vraag, of dit verlangen, zoo het be stond, een redelijk verlangen te achten ware dan zou zij dus in elk geval in de commissi e,hebben moe ten voorstellen aan de Z. L. M, te vra gen zich tot den betrokken minis- t e r te wenden, om uitbrei ding van het aantal cursussen, bv. van 10 tot 12, Er is, voorzoover ons bekend, geen enkele reden om aan te nemen), dat de Z. L, M. gezien hetgeen met de R, K. cursussen hieraan voorafging aan zulk een verzoek van den C.B.T.B. niet zou hebben voldaan en waarschijn lijk zou de minister, gezien den poli- tieken invloed van den C.B.T.B. in het Haagje, zoodanig verzoek ook wel heb ben ingewilligd. En dan zoude de pro vinciale commissie daarna met den C.B.T.B. overleg hebben kunnen ple gen omtrent de plaats waar zoo'n C. 6. B. T.-cursus te geven ware, zonder het landbouwhuishoudonderwijs op an dere plaatsen te ondermijnen, of af breuk te doen. Op de aldus in gemeen overleg over een te komen plaats zou dan, ind:en de gemeenteraad aan het daartoe tot hdm gerichte verzoek der Z. L. M. voldoen zou, een iC.B.T,.B."-cursus hebben kunnen worden ingericht, geheel op denzelfden voet als die van de - R.K. organisaties; en het uit te reiken di ploma na gunstigen afloop zou kuqnen zijn geteekend door het hoofdbestuur van den C.B.T.B., en die zou dan ook overigens die. cursus kunnen inrichten zoo als het dit wilde. Op grond van den tegenwoordigen toestand en van de wijze, waarop die historisch gegroeid is, zou dit de juis te gang van zaken zijn. Maar zoo wil de C.B.T.B. het klaarblijkelijk niet. Hij wilde ook formeel en administratief de Z. L. |M. en haar commissie uitschakelen. Hij w 1de dus een geheel andere regeling. Nu meenen wij te weten, dat de 2, L. M. óók niet ongenegen was mede te werken aan het tot standkomen van een stichting, waarvan dan het Zeeuwsche landbouwhu'shoudonder- wijs zou uitgaan en waarvan het be stuur dan natuurlijk gemengd zoude zijn samengesteld, bv. naar evenredig heid van het aantal leden, bij de ver schillende landbouworganisaties aange sloten. Terwijl nu hieromtrent nog geen be slissing is genomen, noch ook eenige andere bepaalde regeling is voorgesteld, gaat de C.B.T.B. zelf, buiten de com missie, waarvan zij nb. deel uitmaakt, om, aan bepaalde gemeenteraden ver zoeken richten om een cursus te mo gen inrichten. Dat is toch we(, dunkt ons, in strijd met een juiste organisatorische tact ek, want daardoor wordt niet alleen de eenheid op dit gebied verbroken, maar het groote gevaar bestaat dan boven dien, dat in een bepaalde plaats of streek een reeds bestaande cursus wordt ondermijnd of dat deze zelfs heelemaal n et kan worden ge houden. En op z'n minst komt aldus op wel zeer ongewenschte wijze een con currentie tot stand. Het is, dunkt ons, toch wel ernstig te betreuren, dat ook op dit gebeid, van louter vakonderwijs,', zelfs administra tief en formeel geen eenhe'd blijkt te kunnen bestaan onder een bevolking, die, zij moge dan kerkelijk gescheiden zijn, in zeden en gewoonten en alge meene levensopvattingen toch van een zelfde Christelijke gezindheid is. Ook al zou men 't ontkennen of voor bijgaan van al wat er tot heden geweest 's, en nog is, niet zoo zwaar willen tel len alles vloeit nu eenmaal, alles verandert eiken dag, en veranderen is leven dan nog zou men deze noode- looze versplintering dit drijven van wiggen waar eenheid, blijkens de er varing, kan zijn en dus moet zijn, met ons diep moeten betreuren. voetbal. Wedstrijduitslagen Z.V.B. Zaterdagcompetit'e „Walcheren". WVW-RCV 2 2—2. Zondag: le kl. B: Axel 2SVO 22, ZwaluwenRoode Duivels. Het elftal der Roode Dnvels, dat op 9 Februari ats. te Amsterdam Degen de Zwaluwen z,al spelen, zal in de vol gende opstelling aantreden: doel: Braet; achter: Heyman en Seys; midden: Van Alphen, Gommers en Van den Kerckhove; voor: Vlae- mynckx, Ceut'eers, Mondele, Isen- borghs en De Mulder. gymnastiek. Driesteden-wedstrijd, Te Vlissingen is Zaterdag een drie- steden-turnwedstrijd gehouden, waar aan werd deelgenomen door turners en turnsters uit Breda, Goes en Vlissingen. Het resultaat was, dat eerste werd Vliss'ngen met totaal 77514 punt (da mes 418 p. en heeren 357 p); 2e Bre da, totaal 735 punten (dames 358 p. èn heeren 377 p.); 3e Goes, totaal 724 punten dames 341 p. en.heeren 383 p. Mej. N. Peeman (VTV, Vlissingen) behaalde bij de dames de meeste pun ten, nl. 107; bij de heeren was de hoog ste J. de Keyzer (Goes) met 99^ p. automobilisme. De equipe Bakker Schut definitief winnaar van den sterrit naar Monte Carlo. Met het bekend maken gistermorgen van den officieelen uitslag van den ze ventienden stjerrit naar Monte Carlo, is de overwinning van de equipe Bak ker Schut met Ford definitief geworden, wat trouwens ook niet anders werd verwacht. Naar wij, mede door bemiddeling van de K.N.A.C. uit Monte Carlo vernamen', luidt de klasseering als volgt: 1 en winnaar Bakker Schut-Ton-Ba- rendrecht (Nederland), gestart uit Athene, met Ford, 780.90 p.; 2 Trevoux (Frankrijk), Athene met Ford 779.70 p.; 3 Lehaye—Quatresous (Frankrijk) Athene met Renault, 777.80 p.; 4 Mut- saertsKouwenbergLamberts Hur- relbrinck (Nederland) Palermo met Ford, 774.60 p. De overige Nederlandsche equipes bezetten de volgende plaatsen: 12 dr. Sprenger v,an Eyck— ir. Paulen—ir. Driessen; 16 Van der Hoek—(Vroom— Dauvellier; 23 Van der Heiden—jhr. van Linteloo de Geer; 37 Polak, Stavan- ger enz. enz. MARKTBERICHTEN. Goes, 31 Jan. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Groenten: Spruiten 8 13, Veldsla 1011, Andijvie 11, Uien 6, Prei 2, Rapen 0.90, Wagenaarsboonen v/d zaai 8, Aardappels (Blauwe) 4.50, idem (Bevelanders) 3.20, idem (drielin gen) 1.802.40, Groene Savoye kool 5 5.50. Gele idem 3.40, per 100 kg. Bloemkool 1—10, per 100 stuks, Selderij 2.302.60 per 100 bos. RADIO-PROGRAMMA. WOENSDAG 2 FEBRUARI. MENSA. MIDDELBURG. Uit Het VolkVoor het Volk heeft het volgende programma vastgesleld' Op den Na'tionalen feestdag: 12,30 tot 13.30 h. carillonbesp. Abdijtoren, 13.30 h. Samenzang op de Markt, uitzending) door de N. C. R. V. daarna kinderzangoptocnt; 19.45 h. fakkeloptocht aanvang op den Dam; bij komst op Molenwater Vreugdevuur; bij komst op Markt belichting, enz. Op den Nationalen feestdag. Oranjebal; Bovenz. Soc. „De Vergen." 20 h. Oranje Bal, met „The Rhytm. Swingers", versierde zaal, St. Joris. Dl 1 en WO 2 Feb. Mefaprofilm „Zonder Masker", m. voordracht; Schut tershof 14.15 h, en 19.30 h. Apart jeugdprogramma 16.30 h. WO 2 Feb. Openb, Lez. Machinist. Cur sus (Ambachtssch.) spr. de hr. Jansen, inspect. Rott. Lbyd 20 h. WO 2 Feb. Gew, verg. Zeeuwsch Ge nootschap der Wetensch., spr. mr, G. W. A, de Veer, GOES, r De Oranje Vereeniging heeft het volgen de programma vastgesteld: Op den nationalen feestdag: 13.30 h. tractatie Schoolkind.; 14.30 h. Optocht schoolk. van Markt naar Rozenplein; 15.00 h. planten herinneringsboom; 19.00 h. ontste ken Vreugdevuurboomen; bijeenk. op de Markt muz. rondwande ling. Dl 1 Feb WO 2 Feb „City" en „Electro" theaters Middelb. Nu juicht een Volk. 20.00 h. Grand Theater" Goes. „Het Paleis te Soestdijk op 31 Jan." Di 14.00 h. en 20.00 h. T.GFMEEN. WO 2 Feb. Uitv. Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Gloria" te Koudekerk® Gcref. Kerk 20.00 h. DE COURANT HILVERSUM I 187S en 415,5 m. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram. 9.30 Causerie. 10.00 Morgen wijding. 10.20 Voor Arbeiders in de Conti- nu-bedrijven. 11.30 Causerie. 12.00 Gram. 12.30 „Fantasia" en gram. 1.301.45 Gram. 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gram. 6.00 „De Ramblers". 6.40 Causerie. 7.00 Koor zang. 7.30 Cyclus. 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Berichten ANP. 8.15 VARA-Orkest. 9.00 Radio-tooneel. 9.30 VARA-Orkest. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Koorzang (gr. pl.). 10.30 Gram. 11.15 Orgelspel. 11.4512.00 Gram. HILVERSUM II 301,5 m. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijs fonds v. d. Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gew. muziek (gr. pl.). 8.30 Gram. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Ensemble Van der Horst. 12.00 Berichten. 12.15 Gram. 12.30 Vervolg conc. 1.30 Gram. 2.00 Sopraan en piano. 3.00 Chr. Lectuur. 3.30 Gram. 4.00 Viool en piano. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de jeugd. 5.45 Gram. 6.00 Land- en tuinbouwhalfuur. 6.30 Taalles en causerie. 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespr. 7.45 Reportage. 8.00 Be richten ANP. Herh. SOS-Ber. 8.15 NCRV- orkest. 9.00 Causerie. 9.30 NCRV-orkeet en soliste. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Dam- praatje. 10.20 Vervolg conc. 10.45 Gym nastiekles. 11.0012.00 Gram. Hierna: Schriftlezing. DROITWICH 1500 m. 11.2011.50 Or gel. 12.05 Orgelconc. 12.35 Northern-or- kest. 1.20 Gram. 1.50-2.20 Wessex Players. 4.05 Gram. 4.20 Vesper. 5.05 Gram. 5.40 Lew Stone en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Landbouwpraatje. 7.00 Orgel. 7.20 Operet te. 8.20 Declamatie. 8.35 Symphonie-orkest en soliste. (Om 9.20 Berichten). 10.40 Gram. 11.15 Oscar Rabin en zijn Band. 1 1.5012.20 Jazzmuz. (gr. pl.). RADIO PARIS, 1648 m. 7.50, 9.15, 10.40 en 11.20 Gram. 12.20 Stafmuziek van de Garde Républicaine en zang. 3.05 Piano. 4.20 Zang. 5.20 Giardino-orkest. 8.50 Zang en piano. 9.35 Variété. 10.50 Gram. KEULEN 456 m. 5.50 Rheinische Landes- orkest. 7.50 SA-orkest. 11.20 Fabrieksor- kest. 12.35 Gram. 1.35 Sextet. 3.50 Orkest. 6.30 Blaasorkest. 7.50 Piano. 8.05 Gevar. progr. 9.40I 1.20 Hagestedt's orkest. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 New Palace-orkest. 1.502.20 Gram. 5.20 Orkest. 6.50 Gram. 7.20 Zang en piano. 8.20 Symphonie-orkest. 9.55 Gram. 10.501 1.20 dito. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 J. Schyders orkest. 1.502.20 Gram. 5.20 A. Felle- man's orkest. 6.20 Zepparoni-kwartet. 7.35 Gram. 8.20 Salonorkest en solisten. 9.05 Luiksch Koor- 'en orkestconc. 10.3010.40 en 10.5011.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 6.30 Ferdy Kaufmann's orkest en solisten. 7.20 Amusementsorkest. 9.20 Berichten. 9.50 Cello en piano. 10.05 Scheepsweerbericht. 10.2011.20 Kermbach's orkest. BIOSCOPEN. Elec. Drukkerij a V'" Boer, M'burg,

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 8