8EMEM1> NIEUWS. FRANKRIJK. BELEGERDE WONING IN BRAND GESTOKEN. Het drama te La Fléche. DUITSCHLAND. ITALIË, RUSLAND. ZUID-AMERKA. PALESTINA De onrust duurt voort. VER. STATEN Twee negers ter rlood veroordeeld. GEHEIME VLOOTMANOEUVRES. CORRESPONDENTIE. AUTO-BELASTING IN AMERIKA. Zij moet 1 Januari van elk jaar zijn voldaan, De kwitantie: een nieuwe nummerplaat., Malle gevallen. ONTVANGEN BOEKEN, Te honden Aanbestedingen. MARKTBERICHTEN. RADIO-PROGRAMMA, i ALGEMEEN. In het gehucht La Foree, gemeente La Flèche, heeft de gendarmerie gisteren den geheelen dag de woning belegerd van de familie Cornuel, bestaande uit een moeder met twee zoons, waarvan een een slotenmaker heeft doodgescho ten, die op bevel van een deurwaarder de deur wilde breken. De deurwaarder moest een achterstallige belasting van tweehonderd franken innen. Angezien de Cornuel's zich weigerden over te g'even, maakten de gendarmen gistermiddag gebruik van traangas. Dit werd door den schoorsteen naar binnen geblazen. De belegerden deden hierop net of zij zich over wilden geven. Een van de zoons schoot evenwel een onder officier van de gendarmerie dood, waar na de familie zich opnieuw in het huis barricadeerde. Daarop werd besloten, het huis in brand te steken, teneinde het drietal te dwingen, naar buiten te komen. Toen het vuur het inwendige van de woning had bereikt, kwam plotseling een der gebroeders Cornuel, gewapend met een geweer, naar buiten. Hij wist in de duis ternis te ontk&men. Eenige oogenblik- Jcen daarna verscheen ook zijn broer, doch nadat hij enkele stappen had ge daan stortte hij ter aarde, getroffen door een kogel. Kort daarop kwam vrouw Cornuel, haar kleeren en haren in vlam men gehuld, te voorschijn. Zij stortte, eveneens door een kogel getroffen, op den drempel van haar huis neder. Het bosch, waarin de vluchteling zich, naar men aanneemt, verborgen houdt, zal door patrouilles worden afgezocht, doch daar hij met een geweer gewapend is, wordt gevreesd dat nieuwe slachtof fers zullen vallen, indien hij niet spoedig gevat wordt. ALLE KATHOLIEKE JEUGD ORGANISATIES IN BEIEREN ONTBONDEN. Alle katholieke jeugdorganisaties in Beieren zijn ontbonden en verboden. De autorite'ten verklaren in verband hier mede, dat de organisaties vijandig je gens den staat zijn opgetreden. De le den der organisaties zouden belast ge weest zijn met het overbrengen van berichten v,an politieken a,ard en het maken van lasterlijke' propaganda le gen den staat. Prelaat gearresteerd. Volgens inlichtingen uit katholieke kringen in Keulen zou een prelaat, Boehle genaamd, eergisteren gearres teerd zijn in DusseLdorp, tezamen met drie andere katholieke personen. Deze geestelijke is de vroegere secretaris van de katholieke schoolvereen'ging. Sedert de ontbinding van deze organi satie was hij pastoor in Essen. Officieel wordt echter uit Berlijn ge meld, dat van de arrestatie n ets be kend is. HET ANTI-SEMIETISME. De Ital aansche radio mag in het ver volg geen muziekwerken van Joodsche componisten uitzenden. De „Tevere" welk blad steeds aan het hoofd van het .anti-semietisme heeft gestaan, heeft een fel artikel gewijd aan den ,,ernstigen toestand, welke is ontstaan in de laatste tw ntig jaar door de Joodsche propaganda1." Het blad stelt voor een onoverwinnelijke open bare meening te scheppen tot verdedi ging van de Italiaansche muziek, wel ke wordt beschouwd als een uiting van het volk en het-ras. LENINGRAD WORDT MARINEBASIS. De diplomatieke correspondent van de „Daily Herald" schrijft dat Leningrad, na Moskou de grootste stad der Sovjet- Unie, een groote marinebasis zal wor den met werven en een arsenaal. Vreemdelingen zal niet worden toege staan in deze stad te blijven, waar vol gens de woorden van Molotof de groote en machtige vloot zal worden gebouwd in overeenstemming met de macht en de belangen van Sovjet Rusland. Leningrad zal een gesloten gebied worden. Zelfs de bemanningen van vreemde schepen zullen slechts in een zeer beperkt gebied aan den wal mogen vertoeven. Dat Leningrad de groote vlootbasis zal worden vormt thans de reden voor het besluit, dat er geen buitenlandsche consulaten meer gevestigd mogen zijn. Er worden reeds scheepswerven aan gelegd, waar slagschepen zullen kunnen worden nagezien en waar ook zeer groo te oorlogsschepen op stapel zullen wor den gezet. In het bouwprogram zijn drie slag schepen van 35.000 ton opgenomen, die gewapend zullen worden met 16 duims geschut. HEVIG GEVECHT TUSSCHEN FANATICI EN POLITIE. In den Staat Pernambuco (Brazilië) hebben religieuze fanatici" en politie-be- ambten 42 uur lang een vuurgevecht ge leverd, waarbij 145 personen werden ge dood, o.w. vijf politie-beambten. De aanvoerder der fanatici, die reeds geruimen tijd door de politie werd ge zocht, is ontkomen. In verband met de toenemende onge regeldheden in de omgeving van He- bron zijn de Britsche troepen begonnen met een zuiveringsactie, welke drie da gen zal duren. De troepen zijn voorz eil van pantserwagens, radio-afdeelingen en ambulances. Len vrachtauto, waarin zich twee Jo den bevonden, werd ten Westen van Je,rusalem aangevallen. De aanvallers wierpen bommen en losten schoten. De beide Joden werden ernstig ge wond. De vrachtauto reed op den groo- ten weg naar Jaffa. De eenige Jood, die in het chr'ste- üjk Arabische dorp Ramallah, tien mijl ten Noorden van Jeruzalem woonde, een schoenmaker, is gisteravond neer geschoten. Met ernstige wonden moest hij in het ziekenhu's worden opgeno men. Hij had den aanvaller herkend, zoodat de man later gearresteerd kon worden. In de gevangenis te Akka zijn giste ren drie Arabieren opgehangen, wegens moord op Joden en Britsche politiebe ambten. Onder zeer groote belangstelling is te Marion (Arkansas) het doodvonnis uit gesproken over twee jonge negers, die zich schuldig gemaakt hadden aan een poging tot moord op een blank meisje. In de jury had o.a. zitting de neger John Claybrook uit Topaz in den staat Ar kansas, die hiermede de eerste van zijn ras was, die aangewezen werd vonnis te spraken over een mede-kleurling. Uit San Pedro wordt gemeld: Op 1 Fe bruari zullen geheime vlootmanoeuvres beginnen, die vijf dagen zullen duren en waaraan door meer dan 100 oorlogs schepen zal worden deelgenomen. Deze oefeningen zijn de inleiding' tot de groo te manoeuvres, die in Maart en April gehouden zullen worden in den driehoek tusschen Californië, Hawaii en Alaska. Goede vangst van de Haagsche politie. Het is de Haagsche politie gelukt, licht te brengen in een serie inbraken, welke vorige week gepleegd werden. Bij een bezoek aan een opkooper - n de residentie vond men een partij tafel zilver, welke afkomstig was van een diefstal in de Daal en Bergsche laan. Uit het inkoopregister bleek, dat het tafelzilver met andere voorwerpen door een jonge vrouw te koop was aange boden. De politie wist dat op het door haar opgegeven adres een berucht in breker verblijf hield. Inderdaad gelukte het de politie èn de 31-jarige vrouw P. B., die bij den opkooper was geweest, èn den 29-jari- gen C. T. te arresteeren. De vrouw bekende, de verkdchte voorwerpen te hebben gekregen van T., d e bij haar op kamers woont. Bij de huiszoeking had de politie de voldoening, vele doozen sigaretten, een koperen tafelbel en een vloerkleed te vinden, welke voorwerpen van de ge melde inbraken afkomst'g bleken te zijn. Het verhoor van de beide gearres teerden bracht aan het licht, dat nog meer personen bij de misdrijven be trokken waren, die zich echter schuil hielden. Toch zag de politie kans, den 30-ja- rf'gen J. C. E. en den 27-jarigen H. v. d. G. aan te houden, die kort na de ^arrestatie bekenden T., die inmiddels ook bekend heeft, behulpzaam te zijn geweest, In Amsterdam werd vervolgens de vermoedelijke heler, de 34-jarige P. A. H. P. aangehouden. Drie verdachten zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Nederlander in België verdronken. Gistermiddag is uit het kanaal, dat loopt van Maastricht naar Luik, onder de gemeente Grootternaaien (België) het lijk opgehaald van den ruim 40-jarigen L. R. uit Geleen, die sedert 27 December werd vermist. Men vermoedt, dat de man, die per fiets langs het kanaal heeft gereden, bij mist te water is geraakt. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER. Assen: 1 doode. Op de Beilerstraat te Assen is de 68- jarige K. B. uit Graswijk door een per sonenauto aangereden. De man werd zeer ernstig gewond en is enkele oogen- blikken na het ongeluk overleden, Velen rijmelaars en dichters. Wij zijn U allen voor de toezending van uwe proeven '•van rijmvermogen en dichtkunst zeer erkentelijk. M,aar wij hebben „Langen Jan" als vasten hof dichter en dan nemen we in het Zon dagsblad bij tijd en wijle nog wel eens een bijdrage van een stadgenoot op, die ,al lange jaren zijn versjes aan ons blad placht in te zenden; aan .dezen staf kunnen wij slechts zelden verdere eenmalige medewerkers toevoegen! W e beseft hoe de lust tot rijmen en dich ten den Zeeuwen in 't bloed zit, zal dit inzien: in een week zou heel ons blad op rijm staan. En dat ware toch teveel van 't goede, nietwaar? (Van onzen correspondent) New-York, 12 Januari 1938. Het betalen van de jaarlijksche auto belasting gaat op een eenigszins andere manier in Amerika toe dan in Neder, land. Behalve in den staat New-York moet iedere automobilist den lsten Ja nuari van elk jaar die belasting hebben voldaan en de quixantie, die hij "daarvoor krijgt, bestaat uit een nieuwe nummer plaat. Om het verschil tusschen de jaren goed te laten uitkomen worden de kleu ren telkens veranderd. Het eene jaar een geel fond met zwarte cijfers, het vol gend jaar gele cijfers op een zwart fond. Op die manier kan de automobilist niet rondrijden zonder zijn belasting voldaan te hebben, terwijl controle overbodig is een 'blik op de nummerplaat zegt al genog! Wanneer de klok op Oudejaars avond twaalf slaat moet men zijn belas ting voldaan hebben, hetgeen de heele maand December kan gebeuren en wie het waagt zich een minuut daarna met de plaat van het vorige jaar op straat te vertoonen wacht een bekeuring. Ik zei zoo straks, dat er een uitzondering in den staat New-York gemaakt wordt. Sinds twee jaar heeft men daar een klei ne wijziging in aangebracht door de be zitters van particuliere auto's een maand verlenging toe te staan, terwijl taxi's, vrachtauto's e.d. den lsten Januari niet in dat voordeel mogen deelen. De reden hiervoor is even practisch als humoristisch, Niemand zal ontken nen, dat de gemiddelde -portemonnaie in December geducht wordt aangespro ken. Alles komt tegelijk: Kerstmis, de termijn van inkomstenbelasting, uitgaan e.d., zoodat het in vroeger jaren in vele gevallen gebeurde, dat er. maar weinig geld over was voor het betalen van de autobelasting. Met het gevolg, dat in de eerste paar weken van Januari de au to's bij regimenten in de garage bleven staan. Tegen half Januari hadden de meesten dan weer genoeg' verdiend om het bedrag te voldoen. Waarom, zoo werd er gevraagd, kan die betaling niet een maand opgeschort worden en na eenig over en weer gepraat in Albany werd de wet dan ook in dien zin gewij zigd. Misschien zullen mijn lezers dit jaarlijksche veranderen van hun auto nummer een bezwaar vinden. In Ame rika heeft het alleen maar iets te bedui den in het geval van een bekeuring, het geen mij in tien jaar rijden nog niet overkomen is en op het oogenblik kan ik mij niet herinneren welk nummer ik heb om nog maar te zwijgen van dat van het vorige jaar of de jaren daarvoor. Dit jaar is de New-Yorksche num merplaat van een zwart fond met gele letters en cijfers, maar voor het eerst staan er eenige woorden op en wel N.Y. State World's Fair 1939. Met andere woorden een reclame voor de komende Wereldtentoonstelling in deze stad en met het doel om aldus door New York- sche auto's bij hun rijden door het ove rige land een beetje reclame te maken. Eenige weken geleden verscheen er echter een autobezitter, die weigerde gedwongen voor relamewagen te spelen en die dus de gewraakte lettertjes onder het nummer met een streep pleister be plakte;. Weshalve hij oogenblikkelijk staande gehouden werd en op de bon werd gezet, aangezien de wet over het automobielvervoer duidelijk zegt dat de nummerplaat goed schoon moet zijn en in geen enkel opzicht door iets bedekt of onduidelijk gemaakt mag worden, aangezien het staatseigendom blijft. Tus schen haakjes, al die nummerplaten worden in gevangenissen vervaardigd. De weigeraar kwam voor den rechter en werd veroordeeld, maar ging in hoo- ger beroep. Zoodra zijn geval bekend werd klonk een storm van protesten en waarschijn lijk zijn er de noodigen, die niet van zich lieten hooren, maar het er volko men mee eens zijn. Reclame mag een tweede natuur voor Amerikanen zijn, maar en dit is ook weer typisch gratis reclame is iets ondenkbaars voor hen. Men weigert ih dit geval zich gratis ter beschikking van de New Yorksche wereldtentoonstell:ng te stel len en wenscht de woorden verwij derd te hebben of compensatie in den vorm van minder belasting. Het blijkt nu achteraf, dat de New Yorksche Wetgevende Vergadering te Albany den maatregel heeft goedgekeurd in den loop van de vorige zitting zonder dat er zelfs een enkele stem van protest over opg'ng en de heeren volksvertegen woordigers zijtn zeer verbolgen over het gebrek aan medewerking van de zijde van het publiek, dat toch, vol gens hen, zulk een groot belang heeft bij het slagen van de tentoonstelling Hoe dit alles zij, wanneer de principi- eele weigeraar van het eene hooge be roep 'n het andere valt tot hij ten "slot te bij de U.S. Supreme Court in Was hington belandt, kan het nog interes sant worden. In den naburigen staat New Jersey doet zich op hetzelfde gebied van de auto iets anders voor. Daar is nl. met 1 Januari van d t jaar een wet in wer king getreden, waarbij elke wagen op de voorruit voorzien moet. zijn van een etiket als bewijs van technisch volko men goedgekeurd te zijn. In New Jer sey staan ongeveer een millioen auto's ingeschreven en dezer dagen hebben de versch llende keurstations hun han den vol om aan de aanvragen raison van vijftig cents te voldoen. Ook hier gingen kreten van protest op! Wat had dat te beteekenen? Zou iemand tegen woordig niet eens meer baas zijn over zijn eigen wagen en gedwongen wor den om reparaties te laten maken? En natuurlijk zouden de m'nder goed ge situeerden er het slachtoffer van wor den! die in oudere modellen rondrijden en niet over genoeg contanten beschik ken om den wagen goed te onderhou den. Alweer was deze wet er in New Jersey doorgekomen zonder dat het groote publiek er erg in had, maar het kwam er plotseling met N'euwjaar te genover te staan. Ook hier kan niemand zich aan ont trekken, en het is dezer dagen een on afgebroken af- en aanrijden van auto's, die gekeurd moeten worden. Daarbij hebben zich allerlei gekke gevallen voor gedaan. Het keuren betreft o.a. het pak ken van de remmen, of de koplichten goed gericht zijn, of het stuur niet te veel speling vertoont, of de ruitenwis- scher wel behoorlijk zijn taak, verricht, kortom dingen, die nauw verband hou den met de mogelijkheid tot het veroor zaken van een ongeluk. Onder degenen, die zich kwamen laten keuren, was bij voorbeeld de burgemeester van een dorp die in een gloednieuwe auto voorreed. Was dit een reden om het vereischte etiket op de voorruit te plakken? Aller minst! Er bleek volgens de staatsinspec- teurs van alles aan te mankeeren, waar op de burgervader, die glim'achend het proefstation was binnengereden er weer met een rood hoofd uitreed en met de vuist tegen de ambtenaren dreigde. Een oud model Fordje daarentegen kwam binnengehobbeld en voldeed tot groote verbazing van de omstanders aan alle eischen. zoodat het met vlag er. wimpel door het staatsexamen kwam. „In de voetstappen van Paulus", door H.V, Morton. Vertaald door A. G. Barkey Wolf. Met vele illustraties en een groote kaart. Omslag en band ontwerp van Léon Holman. Verschenen bij H. P. Leopold's Uitgevers Mij. te Den Haag. „Eerste hulp¥' door Medicus. Over zicht der maatregelen be\reffende de eerste hulp bij de meest voorkomende ongevallen thuis, op straat en in 't be drijf. Met een aanhangsel, w,aarin de meest voorkomende verbanden zijn af gebeeld. Verschenen bij de N.V. Uitge vers Mij. „De Tijdstroom" te L o c h e m. „Het vierde geslacht", roman door Leonhard Huizinga (schrijver van „.De gestroomlijnde wereld"). Uitgave N.V. Uitgevers Mij, „Elsevier" te A m- sterdam. Bij den uitgever J. M. Meulenlïoff te Amsterdam verschenen: „Der liefde bloesems", roman door Arthur van Schendel. Derde druk. „De grauwe vogels'',, roman door Arthur van Schendel. Tweede druk, In de „Blauw-Witse.rie tot opbouw en ontwikkeling" verscheen bij de uit gevers La Rivière en Voorhoeve „Hoe kan ik gezond worden en blijven?" Een ïnieuw antwoord 'op een oude vraag, door dr. A. Colin, bewerkt door ds, B. E. v,un Buuren. Ingeleid door dr. J, C. Mom. Bij de uitgevers Mij. Em. Queri- do te Amsterdam verschenen de volgende drie nieuwe uitgaven: ,„Van aangezicht tot aangezicht", ro man door Emmy van Lokhorst. „Parade gaat door!", rom,an door Ge rard van Eckeren. „De man van Lebak". Anekdoten en dokumenten betreffende Multatuli, bij eengebracht en gekommenteerd door E. du Perron. Een belangrijke bijdrage tot de Multatuli-literatuur. In de bekende Salamander-serie, reeks van de beste oorspronkelijke en vertaalde romans, verscheen bij de N, V. Em. Querido's Uitg. Mij. te A m- sterdam; de volgende vier nieu we deeltjes: „Tantes" roman door Cyriel Buysse. „Celly", lessen in Charleston, roman door Constant van Wessem. Met een inleiding van H, Marsman. „De enge poort"1, roman door André Gide, Vertaling van A. H. Nijhoff. „Rebuten" (onbestelde brieven), door J. Greshoff. Deze vier nieuwe deeltjes zijn weder om uitstekend verzorgd en in handig formaat. VR 28 Jan, 10 h. ten Raadhuiz'e te Goes, door B. en W.: 't aanbrengen van een bestrating en trottoirs in de Zuidvlietstraat. Zie Middelb. Crt. 22 Januari 1938. Rotterdam, 25 Jan. Op de heden in het veilingslokaal, Warmoe- ziersstraat 37—39, gehouden veiling, werden de volgende prijzen besteed; kippeneieren f3—3,90. Aanvoer 140 000 stuks. t DONDERDAG 27 JANUARI. i HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.30 Omroeporkest. 11.00 Knip cursus. 11.30 Orkest en solist. 12.30 Ko- vacs Lajos' orkest. 1.00 Zuid-Afrikaansch progr. 1.20 Vervolg conc. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Piano. 3.00 Knipcursus. 3.45 Gram. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Orgelspel. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Aeolian-orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Omroeporkest en soliste. 9.00 Radio- tooneel. 10.00 Solistenconc. 11.00 Berich ten ANP. Hierna: AVRO-Dansorkest. 11.40 12.00 Gram. HILVERSUM II, 301,5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gram. 11.30 Godsd. half uur. 12.00 Bericten. 12.15 KRO-orkest «n Gram. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Vrou wenhalfuur. 3.30 Gram. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Handenarbeid voor de jeugd. 5.15 Haarlemsch pianokwartet. 6.25 Gram. 7.00 Berichten. 7.15 Journalistiek weekoverzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herh. SOS-Ber. 8.15 NCRV-orkest en solist. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg conc. (Om 10.00 Be richten ANP.) 10.45 Gymnastiekles. 11.00 12.00 Gram. Na afloop: Schriftlezing. DROITWICH, 1500 m. 11.25—11.45 Gram. 12.05 Van Dam's orkest. 12.50 Radio- tooneel. 1.20 Gram. 1.502.20 Orpheus- Trio. 3.103.30 Dansmuziek (gr.pl.). 3.35 Sted. orkest Bournemouth en solist. 5.05 Causerie. 5.20 Eddie Carroll en zijn band. 6.20 Berichten. 6.40 Causerie. 7.00 Jacqifes strijkorkest. 7.50 Big Bill Campbell's Band en solisten. 8.50 Causerie. 9.20 Berichten. 9.40 Orgelconc. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Theater-orkest en soliste. I 1.35Jack Chap man's Band. 11.50 12.20 Dansmuziek (gr. pl) RADIO-PARIS, 1648 m. 7.50, 8.55, 10.40 en 11.20 Gram. 12.40 Cantrelle-orkest en zang. 3.05 Piano. 3.20 Gram. 4.20 Zang. 5.20 Radiotooneel. 8.35 Duettenconc. 8.50 Uitz. uit het Theatre National de l'Opéra- Comique. KEULEN, 456 m. 5.50 Dresdensch orkest. 7.50 Gram. 9.20 Volksliederenconc. 11.20 Kurhessisch Landesorkest. 1.35 Solistenconc. 3.20 Sextet en solisten. 4.35 Solistenconc. 6.30 Gram. 8.20 Radiotooneel. 9.5511.20 Kurt Rehfeld's orkest, balalaika-orkest, de Stuttgarter Volksmuziek en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 Cabaret. 1.00 Salonorkest. 1.30 Dansorkest. 1.50 Cabaret. 2.002.20 Gram. 5.20 Salonorkesten gram. 6.50 en 7.23 Gram. 8.20 Gevar. progr. 10.3011.20 Dansorkest. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 Dansorkest. 1.30 Salonorkest. 1.50*2.20 Gram. 5.20 Gram. 6.35 Salonorkest. 7.35 Gram. 8.00 Symphonie-orkest, koor en solisten. Hierna tot 11.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7.20 Declamatie. 7.35 Orkest en solist. 8.20 Sportrep. 8.35 Vervolg conc. 9.20 Berichten. 9.35 Uit Londen: Ambrose en zijn Band. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Gram. Ai mm, MIDDELBURG. Uit Het VolkVoor het Volk heeft het volgende programma vastgesield Op den Geboortedag van een Oranjetelg. Bij bekend worden: Klokgelui op zijn vroegst des morgens 7.30 h„ rond gang Herauten, uiterlijk tot 15.00 h., 12.00 tot 13.00 h. cariHonbe- speling Abdijtoren; indien bekend voor 20.00 h. dan fakkeloptocht. Op den Nationalen feestdag: 12,30 tot 13.30 h, carillonbesp. Abdijtoren, 13.30 h. Samenzang op de Markt, uitzending door de N. C. R. V. daarna kinderzangoptocht; 19,45 h. fakkeloptocht aanvang op den Dam; bij komst op Molenwater Vreugdevuur; bij komst op Markt belichting, enz. Op den Geboortedag: Dansen voor leden Soc. „De Vergenoeging" 20.00 h Bal, versierde zaal café „Rotter dam", Op den Nationalen feestdag. Feesthal; Bovenz. Soc. „De Vergen." 20 h. Oranje Bal, met „The Rhytm. Swingers", versierde zaal, St. Joris. WO 26 en DO 27 Jan. Bazaar Le ger des Heils; Legerzaal (Hoog straat). Wo en Do 15.0017.00 en 19.00—22.00 h. WO 26 Jan. Openb. Lez'. Machinist. Cur sus (Ambachtssch.) spr. de hr. Matzinger, 20.00 h. WO 26 Jan. Conc. en Lez, door Jacob Ros pianist, „De Witte Zwaan 20.15 h. WO 26 Jan, Ledenverg. Vereen, tot Werkverschaff. aan Zeeuwsene Blinden; ,21.15 h. GOES. Op den Nationalen feestdag. Optocht en zingen Volksl. op de Markt, daar na tocht door de stad en ontste ken Vreugdeboomen aanv. 18.30 h WO 26 Jan. Uitvoering „Toonkunst". Pr. van Oranje, 20.00 h. DO 27 J^n Op den Geboortedag: Feestviering i/d versierde zalen, „Britannia te Vliss. 20.00 h. Elec. Drukkerij G W. den Boer. M'barg

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 8