genootschap voor den rechtsstaat. oostenrijk r balkan polen. italïë SPORT. Zaterdag is in het Carltonhotel te Amsterdam een vergadering gehouden van personen van verschillende politieke gezindheid, welke ten doel had tot de oprichting te komen van een studiege nootschap tot behoud en versteviging van de grondslagen van den rechtsstaat in Nederland. De vergadering stond onder voorzitter schap van mr. dr. N. J, C. M. Kappeyne van de Coppello. Uitvoerig is van ge dachten gewisseld over een rapport, uit gebracht door een studie-commissie, be staande uit prof. mr. J. Eigeman, prof. mr. A, C. Josephus Jitta, prof. dr. H. Dooyeweerd, dr. A. J. M. Cornelissen, prof. mr. dr. G. van den Berg'h en mr. J. C, Baak. le. dat de betrekkingen tusschen overheid en onderdaan in den rechts staat bepaald worden door objectieve normen, gegrond op het harmonisch evenwicht tusschen persoonlijke rechr ten en. sociale verplichtingen; 2e. dat de overhe'd rechtsgrenzen moet erkennen voor haar bevoegdheid zoowel ten aanzien van het individu als ten aanzien van elk der, niet een onder deel van den staat vormende, eigenge- aarde gemeenschappen. Tot de definitieve oprichting van het genootschap is daarna met algemeene stemmen besloten; het zal als naam dra gen: Genootschap voor den rechtsstaat. Een definitief bestuur en statuten zullen in een volgende vergadering worden vastgesteld. De Roemeensche regeering heeft be sloten over te gaan tot een herziening van de naturalisaties, welke sedert De cember 1918 zijn geschied. Het desbe treffende decreet is in de Staatscourant verschenen. De burgemeesters moeten lijsten op stellen van de Joden, die zijn ingeschre ven in de nationaliteiten-registers en moeten hierbij aangeven of zij zijn ge naturaliseerd bij gerechtelijke beslissing of bij beslissing van een commissie van beroep. In het laatste geval zal alleen een herziening kunnen geschieden op verzoek van het openbaar ministerie. In de overige gevallen zal de rechtbank beslissen. Zij die op de lijsten voorko men zullen moeten bewijzen, dat zij op Roemeensch gebied geboren zijn en hun dienstplicht hebben vervuld. Indien zij dit niet kunnen, zullen zij van de lijst geschrapt worden. Op de Donau bij Turn Se verin (Roe menië) is gistermiddag een motorboot met twee en twintig scholieren en een onderwijzer gekenterd. Van zeventien zijn de lijken opgehaald. De overigen worden vermist. Er bestaat weinig kans, dat nog een hunner levend geborgen zal kunnen worden. De politie te Warschau heeft een ge heime organisatie ontdekt, welke ver takkingen had in enkele meisjesscholen aldaar. De organisatie werd geleid door ee*n die springstoffen en che mische stoffen aan de leden overhan digde. De minister van onderwijs heeft alle directeuren van scholen in Warschau opdracht gegeven te zorgen, dat alle maatregelen worden genomen om poli tieke propaganda in de scholen te voor komen en te beletten, dat geheime po litieke bonden worden gevormd. Een troep zigeuners, die naar hun ko- nm£ ..Kwiek" te Warschau op weg wa- verongelukt, doordat het ijs in de Weichsel bezweek, toen de zigeu- jCrs S met bun wagens op waag- en. Twintig menschen verdronken. De laatste dagen heeft een hevige sneeuwstorm gewoed boven Zuid-Italië en de Thyrreensche zee. Verscheidene wegen in de Apenijnen en in Calabrië zijn onbegaanbaar; de Vesuvius is half met sneeuw bedekt. WEDSTRIJDUISLAGEN Z. V. B. Zaterdagcompetitie „Walcheren". R.C.S.Arnemuiden 25; Souburg 1 Vlissingen 16; Veere 1V.V.V.V.V. 5—5; AdspirantenSerooskerkeZeelandia 1—3. Zondag adspiranten: MiddelburgDe Zeeuwen 02; le kl. A.: Domburg 1Vlissingen 3 24; Goes 3De Zeeuwen 2 12; Ier- seke 1—R.C.S. 2 4—1. le kl. B.: S.V.O. 1Axel 2 11; Corn. Boys 2Terneuzen 3 44; Hontenisse 1 Tern. Boys 1 43; le kl. C.: Biervliet 2Breskens 3 33; Schoondijke 1S.C.D. 1 20. Overgangski.: Zeelandia 3Eiland Boys 2 60; Nieuwland 1De Zeeuwen 3 1—6. 2e kl. A.: EMM. 2—R.C.S. 3 2—5; Kapelle 1Goes 4 60; Zeelandia 4 Cortgene 1 117; 2e kl. B: S.V.O. 2Axel 3 26; Corn. Boys 3Terneuzen 4 13; Hulst 3 Ria 2 43; Hontenisse 2Terneuz. Boys 2 24; B.K.V.V. 2Sluiskil 2 61 3e kl. A: R.C.S. 4—E.M.M. 3 4—5; Walcheren 2Domburg 2 15; Wal cheren 3Middelburg 5 5—7. HERO—ZEELANDIA 1—4. Een beslissend kwartiertje. De ontmoeting tusschen Hero en Zee landia, te Breda gespeeld, was zoowel voor Hero als voor Zeelandia, w,at de bezetting van de bovenste en de onder ste plaats betreft, belangrijk. De wed strijd is in een groote en fraaie over winning voor de Zeel,andianen geëindigd. Deze overwinning is na de rust bevoch ten), en wel voornamelijk in hét eerste kwartier der tweede helft, toen Zee land a een 10 achterstand in een 31 voorsprong wist óm te zétten. Voor de rust was Héro iets meer in den aanval. De Zeelandi,a-verdediging was toen echter paraat en zij wist voorloopig doelpunten te voorkomen! Tot na ongeveer 10 m;n. spelen de He- ro-rechtsbuiten den bal goed kreeg toe gespeeld, hij zette goed voor doel waar de midvoor onhoudbaar doelpuntte (10), Wel werkte Zeelandia daarna hard voor den gelijkmaker, doch de voorhoede speelde in deze periode erg slordig, terwijl zij voor het doel ook niet gelukkig was. Met ongewijzigden stand ging de rust in. Na de thee zette Zeelandi.a direct een hevig offensief in. Het klopte in de voorhoede veel beter dan voor de rust. Reeds na 5 min. hadden de Zee- landianen succes, De rechtsbinnen gaf een keurige pass naar zijn midvoor, en deze schoot v,an dichtbij hard langs den keeper (1-1). Nauwelijks twee minuten later was het weer de Zeelandia-mid- voor, die wist te doelpunten. De rechts buiten kreeg den bal toegespeeld, zet te afgemeten voor en de midvoor zorg de voor de rest (12). Deze voorsprong gaf den groen-zwarten moed en voort durend zweefde de bal voor het Hero- doel. Na een kwatrier spelen was het de Zeelandia lnksbuiten, die goed naar binnen gekomen was!, doorbrak en een keurig schot op doel loste. De Hero- keeper kon dit schot nog wel stoppen, doch het leder niet in zijn macht krij gen. De linksbuiten wist toen snel toe- loopende den keeper weer te passee- ren (13). Even dreigde deze voor sprong weer in gevaar te komen, toen Zeelandia zich teveel op verdedigen ging' toeleggen, maar gelukkig zagen de Zeelandianen dit tijdig in en nadien ble ven zij voortdurend gevaarlijk voor het Hero-doel opereeren. Toen het spel een half uur oud was, kwam de Zeelandia-rechtsbinnen vrij voor doel te staan en loste een hard schot. De Hero-keeper kon dit schot wederom wel keeren, m,aar ook hij sloeg den bal voor de voeten van den Zeelandia-rechtsbuiten. Deze gaf op zijn beurt den keeper het nakijken (1 4). Hero was nu een geslagen ploeg en met onveranderden stand kw,am het einde. Scheidsrechter Nuyten leidde correct. DE BARONIE—GOES 5—0. Rust 00. Toen rust met blanken st,and inging, was moeilijk te voorzien, dat Goes met de sprekende cijfers 50 verliezen zou. Wel was De Baronie in de eerste helft, met wind en zon mee, iets meer aanvallend geweest, doch die aanval len van Goes hadden telkens ook een gevaarlijk karakter. Tot tien minuten in de tweede helft was de score nog 00 en Goes was die periode juist in de meerderheid, toen een doorbraak van den linksbuiten Stavast volgde, die met een schuin schot, via den paal, het eerste doelpunt scoorde. Nadat toén nogmaals een kwartier van Goes-over- wicht gevolgd was, volgde weer een doorbraak van Stavast en wercf het 20. Goes zakte toen in elkaar en dadelijk;, bijna van den .aftrap, werd het 30 en kort daarop 40 en 5—0. Deze debacle van Goes was voorna melijk te wijten aan het feit, dat de Goesche spil na rust zijn verdedigende t,aak geheel verwaarloosde. Bij het eer ste punt van De Baronie bevond De Kok zich nl. in het doelgebied van de tegenpartij waar hij den bal op dreef! Hij raakte het leder kwijt, dit werd naar den linksbuiten geplaatst en, zoo als reeds opgemerkt, deze scoorde Ook bij de tweede doorbraak v.an Sta vast kwamen de twee Goesche Backs weer alleen voor den geheelen vijan delijken aanval te staan en zoo werd tenslotte een uitslag verkregen ,al was De Baronie enkele malen ook zeer gelukkig en was het derde doelpunt uit gesproken buitenspel i d'e in scher pe tegenstelling staat met het verder goede spel der Goesche backs en voor al van den Goeschen keeper, die zijn doel weer op uitstekende wijze ver dedigd heeft. En het was ditmaal voor al van belang om de verdediging niet te verwaarloozen, omdat gedurende de 55 minuten, dat de wedstrijd puntloos bleef, wel gebleken was; dat w e het eterste doelpunt maakte dezen strijd zou winnen. Over het verloop verder nog het vol gende: Nad,at De Baronie afgetrapt had volgden een drietal Goesche aanvallen. Uit één dezer volgde een afgemeten voorzet van Schrijver waaruit De Pan hard over de lat schoot. Even later schoot J,an van der Sluis rakelings naast en kort daarna keerde de Bre- dasche keeper zijn scherp schot op raaie wijze. De laatste minuten voor rust waren voor De Baronie. De Goe sche keeper heeft echter steeds op meesterlijke wijze ingegrepen. Over den strijd na rust valt, na het geen we reeds schreven, niet veel meer te zeggen. Goes w.as zeker niet minder in den aanval, had zelfs perioden van beduidend overwicht, doch niets wil de gelukken. RBC—RCS 6—3. Een kat in het nauw maakt rare sprongen ;s een spreekwoord, dat wel zeer toepasselijk is op RBC. Na de Zeeuwen werd thans RCS het slacht offer van de wel zeer productieve bui van de Roosendalers. Al doet de uit slag denken aan een gemakkelijke overwinning, dit was toch geenszins het geval. In het veld althans was RCS ze ker sterker en ook gevaarlijker, maar de RCS achterhoede begon allesbehal ve hoopvol1, terwijl die der thuisclub daarentegen den geheelen wedstrijd in uitstekenden vorm was. De reeds na 5 minuten verkregen 3—0 achterstand gaf aan RCS weinig hoop op het eind resultaat en al scheelde het weinig of RCS had dezen achterstand ingehaaid toch heeft RBC de overwinning wel verd end; zij het dan dat 1 doelpunt velschil voldoënde zou zijn geweest. Het geluk was niet aan RCS-zijde en toen bij een 4—3 achterstand de RCS- achterhoede meende een handje te moe ten helpen door voor nummer 5 te zorgen, was de uitslag niet meer aan twijfel onderhevig. Had RCS in deze periode waarin ze beduidend sterker speelde dan de thuisclub, wat meer geluk gehad, dan was de uitslag wel licht in het voordeel der Souburgers geweest. Het begin was sensationeel, Direct na den aftrap ging de RBC- voorhoede er snel van door met fraai kort spel en besloot met een onhoud- oaar doelpunt (10). Dit alles geschied de zoo vlug en overrompelend dat RCS gewoon weifelde met aanvallen. Direct daarop kwam RBC terug en zoowaar zorgde midvoor Luijsterberg voor num mer 2. Alzoo twee punten in evenveel minuten. RCS begon nu ook eindelijk wat los te komen maar toch werd nog binnen de 5 minuten nummer 3 ge maakt. Weer was het de uitstekende midvoor die een fout onberispelijk af strafte, Toch gaf RCS niet op en keer op keer werd de RBC-veste belegerd. Met fraaie open aanvallen werd ge tracht de RBC-achterhoede uit haar verband te rukken en Labeur wist ein delijk met een fraaien kopbal tegen te scoren (31). De vreugde was echter van korten duur, want eenige minuten nad:en was het Beens die voor RBC voor nummer 4 zorgde. Nog gaf RCS niet op en M, Blok en Gillisse wisten den stand op 43 te brengen. Er was toen nog ongeveer een kwartier te spe len en alles was nog mogelijk, totdat de RCS-achterhoede een onvergeeflij ke fout beging en midvoor Luijsterberg aan alle illusies een einde maakt, RCS speelde daarna een verloren wedstrijd en Luijsterberg had weinig moeite den eindstand op 63 te brengen van de zen voor RCS wel zeer onbevredigen- den wedstrijd. Scheidsrechter Colen leidde goed. BredaVlissingen 11. Beide partijen wogen aanvankelijk goed tegen elkaar op en het spel ging vlug op en neer. Na ongeveer een kwar tier spelen weet Vlissingen met een hard laag schot op fraaie wijze de lei ding te nemen. Breda zet er alles op om gelijk te maken en de Vlissingen- verdediging krijgt handen vol werk. Toch gelukt het den Breda-linEsbuiten nog voor de rust de partijen op gelij ken voet te brengen. Na de hervatting is het spel het aan kijken niet waard. Er wordt zoo slecht gespeeld door de voorhoeden, dat de verdedigingen niet de minste moeite hebben de aanvallen te onderbreken, Er wordt dan ook niet meer gedoel punt. TERNEUZEN—BRESKENS 6—2 Terneuzen was veel sterker. Er bestond voor dezen wedstrijd een geweldige belangstelling. Het Breskens- elftal was vergezeld van een 100-ta! supporters, terwijl velen van buiten Terneuzen waren opgekomen om het treffen tusschen beide elftallen te kun nen bijwonen. Terneuzen is er in ge slaagd op afdoende wijze van de West Zeeuwsch Vlamingen te winnen. Een dergelijke uitslag laat geen twijfel: Bres kens was niet sterk genoeg om dit Ter neuzen-elftal te weerstaan. Beide elftal len waren volledig al dient opgemerkt te worden dat 3 spelers uit de Breskens- ploeg, de linksbuiten, de linkshalf en de midvoor die Zaterdagmorgen ter visch- vangst waren uitgevaren en pas Zondag middag binnengekomen, zoo van boord in de bus gestapt waren. Men kan wel begrijpen dat dit voor de Breskens ploeg een handicap was, vooral nu het zoo'n zv/are wedstrijd betrof. Het gevolg bleef dan ook niet uit en in snelheid waren de gastheeren hun tegenstanders verre de baas. Met goed open spel heeft de Ter- neuzen-voorhoede het de wit-zwarte verdediging danig lastig gemaakt. Bo vendien heeft Terneuzen een aantal uit stekende schutters die het doel wel we ten te vinden. Over het spelverloop het volgende: Het spel gaat aanvankelijk gelijk op, doch voor het doel der gastheeren stran den de aanvallen op de backs zoodat de keeper weinig werk krijgt. De Terneu- zen-spil wil het spel dan forceeren door wat wild op den man in te looen. Hij brengt enkele spelers ten val tot een waarschuwing van den scheidsrechter aan zijn onbesuisd spel een eind maakt. Na 25 minuten brengt de midvoor van Terneuzen een bal op. Verduyn loopt uit om den voorzet te bemachtigen wat hem niet gelukt. Voordat hij zich her steld heeft, maakt Van Luijk het eerste doelpunt. Terneuzen komt nu los. Razend snel volgt een tweede aanval. De mid denvoor krijgt voor doel de bal op de hand wat den scheidsrechter ontgaat en alleen voor Verduijn heeft Van Pien- broek geen moeite er 20 van te ma ken. Een goedgenomen corner levert het derde doelpunt op waarbij keeper Ver duijn het uitzicht belemmerd werd. Van de Sande tracht nog weg te koppen maar via de handen van Verduijn belandt iet schot van Van Pienbroek opnieuw in de touwen. Breskens gaat dan wat meer op den aanval spelen. Linkshalf Geensen valt uit bij Terneuzen Breskens profi teert hiervan door eenige gevaarlijke aanvallen op te zetten. J. de Visser wringt zich met de bal op de schoen tusschen de verdedigers door en scoort raai, welk doelpunt door scheidsrechter Montaan wegens buitenspel van Ver meulen wordt geannuleerd! Groote te- eurstelling bij de Breskens-spelers die evenals wij, het met de beslissing van den referee niet eens waren. Nog voor de rust weet Terneuzen door Van Luijk een 4de doelpunt de scoren. Breskens speelt nu slecht en alleen een hard schot van D. de Visser dient vermelding. Na de rust staat bij Breskens De Baa- re midvoor en Vermeulen linksbinnen. De West-Zeeuwsch-Vlamingen zetten nu goed door, doch doelpunten blijven uit. Het schijnt dat Terneuzen den voorsprong ,zal vergrooten maar de doorgebroken Laurens schiet naast. Bij een Breskens aanval valt de Terneuzen- spil ongeoorloofd aan. De hiervoor toe gekende vrije schop wordt door Neu- féglise met een hard schot onder de lat in een doelpunt omgezet 41. Dit doelpunt brengt wat meer beweging in het sloome spel der gasten. Maar toch is het Terneuzen dat door Dobbelaer er 51 van maakt. Bij een Breskens aan val loopt D. de Visser een Terneuzen- back omver en wordt door scheidsrech ter Montaan naar de kleedkamer ge stuurd. Het gelukt Terneuzen nog een 6de doelpunt te maken daar de Bres- kens-verdediging het nu wel gelooft. Een vrije schop weer door Neuféglise op doel geschoten, wil de keeper ineens wegtrappen. Hij maait over den bal heen en Breskens komt goedkoop aan haar 2de doelpunt. Kort daarop fluit scheids rechter Montaan, die maar matig vol deed, het eindsignaal. Verdiend. Terneuzen heeft, zooals reeds even gememoreerd een volkomen verdiende overwinning behaald. Breskens heeft niet best gespeeld, maar kon dit in de zen wedstrijd ook niet, daar de tegen standers hun in alle opzichten de baas waren. Snelheid, balcontröle en plaat sen was bij de gastheeren steeds iets beter dan bij de West Zeeuwsch Vlamin gen. Eigenlijk was er slechts een speler in het Breskens-team die op de hoogte der Terneuzenspelers kwam, dat was Neu féglise, die op de spilplaats een keurige partij gespeeld heeft. In de voorhoede van Breskens was De Baare de beste man, terwijl Vermeulen en Fenijn die onder bovengenoemde ongunstige om standigheden in 't veld kwamen, be paald slecht speelden. De gebroeders De Visser wisselden goede momenten met minder goede af maar speelden over 't geheel genomen toch voldoende. De Breskens-kanthalfs en backs waren niet opgewassen tegen de snelle Terneuzen voorhoede en Verduyn in 't doel kon weinig uitrichten tegen de welgerichte schoten. Bij Terneuzen dienen voora' midvoor Van Pienbroek en rechtsback v. d. Wege genoemd te worden. De rest van de ploeg speelde goed en het sa menspel vlotte dikwijls voortreffelijk Jammer dat de spil zich te dikwijls aan ruw spel bezondigde. Het verwekte dan ook groote verontwaardiging in het Breskens kamp dat deze speler na di verse waarschuwingen in het veld were geduld, terwijl D. de Visser uit het vele verwijderd werd. HoofdplaatBiervliet 41. Hoofdplaat mist zijn midvoor en rechtsback. Biervliet speelt de eerste helft met den wind in den rug en be gint direct flink aan te pakken. Het duurt echter niet lang of Hoofdplaat neemt zelf het spel in handen. Toch crijgt Biervl'et het eerste punt en wel na ongeveer 15 minuten spelens (01). iet duurde 30 minuten voordat Hoofd plaat uit aan strafschop haar eerste doelpunt kon scoren (11). Biervliet comt flink opzetten en weet den stand tot aan de rust onveranderd te hou den. Na de thee is het Hoofdplaat dat den toon aangeeft, N,a 5 min. krijgt de "inksb'nnen den bal goed toegespeeld en schiet ineens in (21). Na 25 mi nuten maakt de midvoor met een prach tig schot er 31 van. Biervliet tracht op alle manieren door te breken doch iet lukt haar n et. Als er nog ongeveer 10 minuten gespeeld moet worden krijgt de linksbuiten v,an Hoofdplaat den bal wederom goed toegespeeld en hij schiet ieihard no. 4 in de touwen. Met den stand 41 eindigde den wedstrijd. IJzendijkeCorn. Boys 32. Reeds na vijf minuten wd'et Corn, ïoys door een fout in de IJzendijksche verdedig ng het eerste doelpunt te, maken (01). IJzendijke neemt het spel geheel in handen, doch begaat de out haar tegenstanders in te sluiten en daarbij het spel te kort te houden. Corn. Boys volstaat met enkele uitval len. Na ongeveer 20 minuten spelen teekent Hesseling den gelijkmaker aan (11). Doch reeds 5 minuten later herneemt Corn. Boys de leiding (12). Tot rust blijft IJzendijke voortdurend ;'n den aanval, doch doelpunten blijven uit. Na rust weet IJzendijke na ongeveer 10 minuten opnieuw gelijk te maken door \erstraete (22)) Het spel gaat nu meer gelijk op. Hierdoor krijgt de IJzendijke voorhoede meer bewegings vrijheid en zij is nu ook gevaarlijker. De Corn. Boys achterhoede en speci aal de doelverdediger geven geen krimp". Bij een voorzet van rechts :s het Hesseling die door een pracht kop bal de winnende goal rpaakt (32). Over het algemeen viel het spel van Corn. Boys mee. KORFBAL. Wedstrijduitslagen Z.K.B. le klasse: Zeelandia—Madjoe 60. TogoSwift I 1-3. 2c klasse: alle wedstrijden afgelast. De stand der le klasse is thans: Zeelandia 5 4 1 0 328 9 Swift 4 112 1021 3 Madjoe I 2 10 1 116 2 Togo 3 0 0 3 2—20 0 ZeelandiaMadjoe 60. Beide ploegen verschenen volledig 'n het veld, waarbij Madjoe in gewij zigde opstelling. Na een zenuwachtig beg'in kwam Zeelandia in den aanval. Uit een strafworp doelpuntte W. Brug- geman keurig (10). Zeelandia bleef sterker en na 5 min. deponeerde Zoetewey mooi het tweede punt in de korf. Na de vakverwisseling kreeg ook Madjoe wel kansenj, doch Zeelandia bleef gevaarlijker wat door twee prachtige doelpunten van Meyer tot uitdrukking kwam (40). Zeelan dia speelde een gewonnen wedstrijd, en hoewel Madjoe goed partij bleef ge ven, kon Zeelandia door mej Garvse- man kort voor de rust den stand op 50 brengen. Na de thee valt Zeelandia nogmaals goed aan, en Jan Karelse brengt met een ver en pracht g schot den stand spoedig op 60. Na de vakwisseling probeert Madjoe een tegenpunt te ma ken, doch de Zeelandia verdediging houdt stand, vooral door mooi spel van haar middenvak. De Zeelandia-aanvai krijgt nu vooral vele kansen, de bal draait dikwijls rond de korf, doch valt steeds voor Zeelandia aan den verkeer den kant. Het spel verflauwt en onder pen licht Zeelandia-overwicht wordt het einde geblazen, aldus Zeelandia een 60 overwinning brengend. Deze overwinning is zeer zeker ver diend. Met de rust 5—0 was iets te veel doch 1 doelpunt na de rust was te weinig, zoodat 6 doelpunten al met al verdiend is. Een of twee tegenpun- ten had ook Madjoe wel verdiend. In een enkel vak werd wel forsch ge speeld, doch n:et ruw. Scheidsrechter Dek hield de teugels streng in handen. Togo—Swift 1—3. Hoewel Togo gedurende den gehee len wedstrijd flink tegenstand bood, wist Swift welverdiend met 31 te winnen. Over alle vakken was het spel der gasten iets beter, doch dit kwam vooral tot uiting in het middenvak. De ballen, die door de verdediging van Swift onderschept werden, gingen steeds vlot door het middenvak naai den aanval; bij Togo echter kwamen de hallen herhaaldelijk uit het midden vak terug. Eenerzijds was dit te wijten aan het feit, dat de Togo-speelsters en spelers niet genoeg moeite deden om een vrije positie te vinden, en ander- zijds aan het slechte plaatsen der Togo-verdediging. Een treffend voor beeld hiervan was het spel v.an den jheer Govers, die in de Togo-verdediging tal van ballen onderschepte, doch dit goede werk dan weer teniet deed, door de ballen regelrecht naar een der Swift-tnenschen in het middenvak te plaatsen. De Togo-menschen dienen be- wegelijker te zijn, beter vrij te loopen, en zuiverder te plaatsen. De- ploeg z,al dan betere resultaten behalen. Bij Swift mangelde het hoofdzakelijk aan het schieten, dat w.as over het geheel zeer slecht, al kwam er ook vaak on- fortuin bij. Rust ging in met 10 voor Swift, welk punt door mej. Goeman ge- Na eenige bespreking kwam men tot de yplgende formuleering: Als essentialia van den rechtsstaat moeten worden beschouwd: dat men niet lijdt aan toevallen, tubercu lose, geslachtsziekten of eenige andere besmette'ijke ziekte, noch verslaafd is aan eenig vergift, noch eenig ander lichame lijk of geestelijk gebrek heeft, hetwelk tot opname in een ziekenhuis zou kun nen lèiden, zoo men de Luxemburgsche nationaliteit wenscht te ontvangen. NAT.-SOCIALISTISCH WAPENDEPóT ONTDEKT. In de nabijheid van de gevangenis van Steyr in Opper-Oostenrijk is een maga zijn van ontplofbare stoffen en nat.-so cialistische propagandamateriaal ont dekt! Door het onderscheppen van een bondschap in cijfersschrift afkomstig van een politieken gedetineerde in deze ge vangenis, die aanbeval het materiaal naar een veiliger plaats over te bren gen, heeft men de ontdekking gedaan. Het anti-semietisme in Roemenië. 22 Scholieren verdronken. Gevaarlijke schoolmeisjes. Twintig zigeuners verdronken. Sneeuwstormen in het Zuiden. VOETBAL.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 3