WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. NOORD-BEVELAND. EEN NIEUW RECEPT TEGEN NOEST, VERKOUDHEID EN INFLUENZA. II KUNT 'T ZELF KLAARMAKEN. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER MAANDAG, ZEEUWSCH-VLAANDEREN Wj>. SUITEMLAND. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. De „Stürmer" voor onbepaalden tijd verboden. LUXEMBURG. der Kon. Maatsch. „De Schelde", in een 15 m diep ruim geyalien. Zijn mede-ar- beiders vreesden natuurlijk het ergste, doch de man bleek wel versuft, doch pogenschijnlijk ongedeerd te zijn. Hij werd naar het ziekenhuis overgebracht ter observatie. Daar bleek dat W., be houdens een pijnlijk zitvlak, geen letsel Jiad bekomen, SINT LAURENS. Vrijdagavond was jn de consistorie der Ned. Herv. Kerk een bijeenkomst belegd door den Kring Walcheren van den Christelijk Nationa- Jen Werkmansbond. De bijeenkomst, welke slechts matig was bezocht, stond onder leiding van den heer Schmelzer je Vlissingen. De heer Vlieger van Vlis- singen gaf een uiteenzetting van het doel en streven van den Bond en behandelde daarna het program en het sociaal pro gram. Naar aanleiding hiervan ontstond een drukke bespreking en werden vele vragen gesteld. Verschillende aanwezi gen opperden practische bezwaren te gen het oprichten van een plaatselijke afdeeling met als resultaat, dat niemand zich definitief als lid wenschte op te geven. VEERE. Vrijdag hielden de afdeelin- gen Veere en Gapinge van den B.V.L. hun jaarvergadering. De burgemeester van Veere verwelkomde de talrijke land- stormers en den secretaris van het ge west J. Eckhardt uit Goes. Verslag werd uitgebracht over de financiën en het geen er in het afgeloopen jaar gebeurd was. Er zal getracht worden een an dere schietregeling te krijgen voor 1938. Na de pauze reikte de burgemeester aan acht personen het brevet van scherp schutter uit, terwijl vier landstormers het brevet koningschutter ontvingen. De heer Eckhardt hield daarna een lezing met lichtbeelden over Sovjet-Rusland. HANSWEERT. Te Wemeldinge is op het kanaal aangekomen het Nederland- sche schip „Aragad" met zware lekkage. De pompboot „Dorus Rijkers" kwam langszij om het schip lens te pompen. Daarna zou g'etracht worden het lek met een noodreparatie te dichten. Op de Oosterschelde had ee$ aan varing plaats tusschen de schepen Ves ta en Confido. De Vesta bekwam belang rijke schade en lekkage, maar heeft de reis naar Antwerpen voortgezet. Aldaar zal de schade gerepareerd worden. Het Duitsche sleepschip „Rheinau" is Zaterdag bij het binnenkomen van de haven op den Westhavendam omhoog gevaren en blijven zitten. Met behulp van drie sleepbooten is het schip later vlot gesleept en de haven binnen geko men. Oogenschijnlijk onbeschadigd, heeft het de reis naar Duitschland voortge zet. HEINKENSZAND. De rijksveldwach ter Van de Zande alhier, heeft op hee- terdaad betrapt wegens het opsporen van wild met kunstlicht een zekeren Van D., en B. Tegen beiden is proces verbaal opgemaakt. Jachtgeweer en lichtbak werden in beslag genomen. YERSEKE,-Door de firma Jan Koster en Zonen, mosselkweekers alhier is bij de firma van der Windt te Vlaarding'e aangekocht een stalen kotter met kru - serhek, lang 18.50 m. De nieuwe aan winst voor onze haven zal ongeveer 300 ton mosselen kunnen laden. De export van mosselen naar Bel gië en Frankrijk bedroeg verleden week ongeveer 6000 ten; vooral veel 2e soort a f 2.25 per ton. De aanvoer van zaad van de Wadden bedroeg ongeveer 2600 ton, prijs f 1.50 f 1.75. Van de Belgische kust is niets aangevoerd. Door enkele personen is in den Burenpolder in den nacht van Vrijdag op Zaterdagnacht vuurwerk afgescho ten, waardoor de inwoners van half twaalf tot kwart over twaalf wakker werden gehouden. Men wilde het laten voorkomen, alsof de groote nationale gebeurtenis reeds was geschied. De po litie stelt een onderzoek in, en is de da ders op het spoor. DE ALARMINSTALLATIE VAN DE BRANDWEER VERNIELD. WOLPHAARTSDIJK. In het midden der vorige week werd door het indruk ken van een brandmelder de brandweer noodeloos gealarmeerd. Zaterdag werd wederom noodeloos alarm gemaakt, waarbij alle brandschellen onklaar ge raakten, zoodat het geheele net door kwaadwilligheid voor een gedeelte vernield. De kosten voor herstel zul len beduidend zijn. De Oranjevereeniging heeft thans het feestprogramma ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis aldus vast gesteld. Op den avond van den ge boortedag indien nog mogelijk en bij gunstig weder om 7 uur concert van de muziekvereeniging Advendo op het dorp te Oostkerke. Op den nationalen feestdag te één uur nm. tractatie der schoolkinderen; 5 uur nm. dank- en bindstond in de Ned. Herv. Kerk; te 7,30 nm. muzikale wandeling door de gemeente van de muziekvereenig ng Advendo. Ieder die mee kari wordt verzocht zich bij den stoet aan te slui ten, voorzien van een lampion. Allen worden verzocht op beide dagen de vlag uit te steken KORTGENE. De afdeeling van het „Groene Kru's" alhier heeft aan 2 be hoeftige gezinnen uit de gemeente, waar dezer dagen een baby werd geboren, f 25 gegeven. Uit het jaarverslag uitgebracht in de Algemeene vergadering van de „On derlinge Veeverzekering Maatschappij Noord-Beveland", bleek o.m.„ dat de afdeeling paardenverzeker'ng een zeer bevredigend jaar had, en van de vaste premie dezer afdeeling een belangrijk deel naar de reserve kon worden over gebracht. De afdeeling melkveeverzekering had tengevolge van het mond- en klauw zeer een bijzonder slecht jaar en eisch- te een premie hooger dan ooit sedert de oprichting. Gelukkig is de ziekte voor een groot deel geweken, doch de nawerking daarvan heeft in vele ge vallen zeer nadeelige gevolgen. Het af tredende bestuurslid, de heer J. G. van de Lmde te Kortgene werd her kozen, terwijl inplaats van den heer J. L. Hoveijn te Wissenkerke, die zich niet verkiesbaar had gesteld, werd ge kozen de heer M. Kalewaard te Wis senkerke. HET GELUKKIGE VROUWTJE, KORTGENE. Ze is 89 jaar en woont in één der buurtschappen op Noord-Be veland. Haar huisje houdt ze zelf nog steeds proper, doch ze wist van de a.s. gebeurtenis in het Prinselijk gezin niets af. Trots haar ouderdom ontvangt ze nog visite. Zoodoende kwam het ge sprek op de blijde gebeurtenis. Het oudje zei: doe weet ik noe glad niks van 'k leze gin krante. Alleen mè 't afferten- sieblad. Dus de juffrouw (ze bedoelde Prinses Juliana) is getrouwd?Jao ze ker, mee Prins Bernhard. „Zo, zó, wat doet die voo de kost? „O, en leeft d' ouwe juffrouw ok nog?" „De Koneginne bedoel je?" Zeker leeft die, „Zou die nooit vee piene in d'r 'öod (hoofd) „Hoedat zó?" Van die kröone op d'r öod.... (historisch). Gij lacht misschien lezer, maar dat moet ge niet doen, want ze weet ook niets van Spanje en van China en, niet waar, wisten ook wij het maar niet. KORTGENE. De werkliedenvereeni- ging „Onderlinge Hulp tot Steun" her dacht Vrijdagavond in „De Stadswijn- kelder" alhier haar 40-jarig bestaan. De oprichter en voorzitter der vereeniging, de heer A. Maas Sr., trad wegens hoo- gen leeftijd af. Sinds het bestaan der vereeniging nu ,40 jaar geleden is de heer Maas voorzitter der vereeniging geweest. Hem werd een grootsche hul- diging gebracht. De feestelijk versierde zaal van „De Stadswijnkelder" was geheel gevuld met leden en hun huisgenooten. Verder wa ren bij de huldiging o.a. aanwezig: bur gemeester A. A. Schuit, de beide wet houders, enkele leden van den Raad, alsmede het. bestuur der zustervereeni- ging „Uit het VolkVoor het Volk" uit Kolijnsplaat. Ook dr. Gelderman van Kortgene die met de vereeniging steeds in contact staat, was aanwezig. De heer Maas opende de bijeenkomst en feliciteerde de vereeniging met het 40-jarig bestaan. Deze is een zegen ge weest voor allen die aan het ziekbed ge kluisterd waren. Veel moeilijkheden al dus spr. heeft de vereeniging gekend. In Jan. 1898 heb ik met eenige mannen geconfereerd om een werkliedenvereeni- ging te stichten om zooveel mogelijk het leed wat te helpen verzachten. De op roep ter vergadering was bevredigend en de vereeniging kon met 24 leden op 26 Jan. 1898 gesticht worden. Het is zeker een unicum dat ik de functie van voorzitter 40 jaar heb mogen bekleeden. Het ledenaantal groeide in den loop der jaren aan tot 163. In 1930, toen de ziek tewet ingevoerd werd, daalde het aantal tot 80 leden. In 1923 werd het „Eén- centsfonds" opgericht. Het doel hiervan was om leden die in een ziekenhuis op genomen moeten worden, een uitkeering te geven. De uitkeeringen van „Onder linge Hulp" over 40 jaar bedragen 28.116; de uitkeeringen van het „Eén- centsfonds" over 15 jaar 1610. Aan renten is 1378 in kas gekomen van de donateurs over al die 40 jaren 967. Van 14 Aug. 1911 tot heden heeft dr. Gelderman van Kortgene plm. 1000 be wijzen van ziekte onder de leden afge schreven. Ik dank hem voor zijn belang- looze administratie (applaus). Vervolgens sprak de heer P. Holle- stelle. Spr. feliciteerde den heer Maas met zijn jubileum en vroeg of de heer Maas het eere-voorzitterschap wilde aanvaarden (applaus). Tenslotte bood spr. den jubilaris een cadeau in envelop pe aan. Het geschenk aldus spr. is uit de harten der aanwezigen gekomen. De heer Maas dankte met eenige woorden voor het geschenk en richtte zich tot den nieuw benoemden voorzit ter, den heer P. Hollestelle, hopend dat deze de functie van voorzitter in ^e toe komst op waardige wijze mag uitoefenen tot heil der vereeniging. Een meisje bood aan mevr. Maas een mand met bloemen aan, zulks namens het bestuur der vereeniging en de da mes en heeren van het tooneelcomité. De heer A. A. S c h u i t, burge meester van Kortgene, nam hierop het woord. Spr. zeide den heer Maas te heb ben leeren kennen als een nobel mensch. Toen hij nog maar een jongen was van 18 jaar heeft hij al veel gedaan voor het sociale welzijn. „Gij allen zult misschien eenigszins verwonderd zijn, dat ik met Influenza, verkoudheid en catarrh zijn moeilijk te bestrijden, omdat het slijm de fijne luchtkanaaltjes verstopt en daar door verhindert, dat de geneesmiddelen de infecteerende ziektekiemen berei ken. Maar hier volgt een middel, dat snel verlichting zal brengen. Vraagt bij Mulder 30 gram Vervus (dubbel gecon centreerd) en vermengt het met een kwart liter heet water en een eetlepel suiker, stroop of honing. Roer het goed door tot het geheel is opgelost. Neemt vier maal daags een eetlepel. Dit brengt pnel verlichting van dien hinderlijken hoest; de verstopte neusgaten worden geopend, de ademhaling wordt gemakke lijker en het slijm wordt uit de keel ver wijderd. Dit recept is heel gemakkelijk te bereiden, kost heel weinig en is sma kelijk om in te nemen. Iedereen, die last heeft van catarrh of verkoudheid in wel ken vorm ook, moet dit middel eens pro- beeren. Er is geen beter! Knip deze paragraaf uit om u eraan te herinneren, Vervus bij fa. Gebr. Mul der te Goes, te koopen. (Ingez. Med.) mijn ambtsketen aan gekomen ben. Ik heb daar bijzondere redenen voor. Eeni- gen tijd geleden is door weth. Wolse het initiatief genomen om U een Ko ninklijke onderscheiding te doen toeko men. Op verzoek van den minister van sociale zaken deel ik U mede, dat het H. M. de Koningin behaagd heeft U de eere-medaille in zilver in de Orde van Oranje-Nassau te doen toekennen. (Ap plaus). Spr. spelde hierop de hooge on derscheiding op de jas van den heer Maas. (Applaus). Vervolgens sprak wethouder Wolse. Spr. memoreerde o.m. wat de heer Maas allemaal voor de gemeente gedaan heeft. In 1885 is op zijn initiatief opgericht de Kortgeensche Rederijkerskamer „Stre ven feiaar Ontwikkeling", waarvan hij sedert de oprichting tot de opheffing voorzitter was. In 1891 is de heer Maas opr:chter geweest der brandstoffenver- eeniging, welke vereeniging nog bestaat, en nuttig werkzaam is. In Jan. 1898 was hij mede-oprichter der thans jubileeren- de vereeniging. In 1903 werd door hem en den toenmaligen veearts, den heer Wagenaar, opgericht een vereeniging tot bestrijding der vlekziekte bij var kens, waaruit de vereeniging „Door Een dracht Sterk" is geboren. Van deze ver eeniging is de heer Maas 27 jaar voor zitter geweest. In 1907 heeft hij het ini tiatief genomen tot oprichting van een afd. van de vereen. „Het Groene Kruis" tot welke oprichting hij met medewer king van dr. Aalst van Kolijnsplaat is geslaagd en waarvan hij vele jaren voor zitter is geweest. In 1909 heeft hij mede werking gegeven in samenwerking met wijlen den heer A. G. C. Danckaêrts, later burgemeester van Kortgene, tot oprichting van een ziekenkas. In 1905 ging de heer Maas op audiëntie bij den Commissaris der Koningin, om te trach ten den heer A. G. C. Danckaêrts van Kortgene tot burgemeester benoemd te krijgen, hetgeen gelukt is. In 1903 was de heer Maas mede-oprichter der Am- bachtteekenschool „Noord-Beveland", waarvan hij sedert 1908 voorzitter is. In 1921, bij de invoering van een com missie, bedoeld in art. 176 2de lid L. O. wet 1920 werd de heer Maas als voor zitter dier commissie benoemd, welke functie hij nog bekleedt. In 1925 werd de heer Maas benoemd om zitting te nemen in het bestuur van den Prov. Bond van Ziekenkassen in Zeeland, wel ke functie hij 9 jaar heeft bekleed.^ Van 18951929 was hij werkend lid en de ziel van de muziekvereeniging „Een dracht Maakt Macht" te Kortgene, te vens vele jaren voorzitster. Door het hoofdbestuur van de Mij. „Tot Nut van 't Algemeen" werd hij op de lijst ge plaatst der sprekers en trad voor de af- deelingen menigmaal op met zgn. ^pat- werk" onder het motto: „Huisvlijt". Nog zij gemeld, dat de heer Maas me nigmaal als vertrooster en helper optrad bij ernstige zieken, en het niet ontzag om nachten lang te waken aan ziekbed den. (Applaus). De heer De L o o f f, bestuurslid der werkliedenv(er. „Uit het VolkVoor het Volk" uit Kolijjnslaat, feliciteerde daarna de vereeniging en den jubilaris namens zijn vereeniging. Spr. bood een potplant aan. De heer Maas dankte tenslotte, me de namens zijn vrouw voor de hulde. „Het valt mij moeilijk om veel te zeg gen, maar de weinige woorden komen uit het diepst van mijn hart." Op het tooneel verscheen daarna een fraai tableau, dat hulde bracht aan den jubilaris. Er werd een toepasselijk lied gezongen, waarvan door alle aanwezigen het laatste couplet is meegezongen. Het lied was gedicht en gecomponeerd door den heer P. Hollestelle. Er werden daarna een paar tooneel- stukjes opgevoerd, o.a. „Cel 13 is vrij" en „Henkie", die een daverend succes hadden. Ook werd er een „Muzikale schets" opgevoerd, waarvan de woorden en de handelingen, alsmede de toepasselijke muziek, geestesproducten zijn van den heer P. Hollestelle, welke hiermee stel lig een origineele gedachte heeft gehad Eerste noteering is vorige koer(en) daarachter officieele noteering van he- <^eni beteekent geen uoteering ontvangen, Denemarken Oblig. 1926-5 102% 102% Amsterdam 1936-3% 101% Zeeuws. Hyp. B-4 100— Cities Service Cy. P. 1958 5 41%—41% A Amsterd. Bank 161%161% A Pref, Jurgens A 141 A Ned. Gist- en Spiritusf. 500 A De Schelde N.B. 56—55% C Am. Smelt en Ref. 37%37% A Born. Sum. H.M. 187187 A Houth. Alberts 96%96% C Uion Pac, Rr. 60%60 C Int. Nickel Cy. 36%36% Ned. 1000-3 101—100%-101 O. Indie 37 1000-3 97%—98 Engeland 1960-90 4 84%—84% A Koloniale Bnk. 135%—135% A N.I. Hbk. 1000 139%—139% C Ned. H. M. .1000 157—158% A v. Berkels Pat. 65%64% C Calvé-Delft 93%—94%-95 A Philips Gem. B. afg. 316-319-17 C Unilever 159%—158%-57% C Am. Car en Foundry 18%18% C Anaconda Cop. 23%23%-24% C Bethlehem St. 45%45%-% C Kennec Copper 28128-% C U. States St. C. 42%—43-% C North Am. Cy. 14%14% A Kon, Petr. Mpij. 366%366%-68% C Contin. Oil Cy. 22%22% C Philjips Petr. Comp, 28%28% C Shell Union O.C. 12%12%-% C Tide Water Ass.. Oil 1111-% A Ned. Scheepv. U, 120%—120-19% A! H.V, Amsterdam 453%448-51% A Java Cult. Mij. 168468 A N.I. Suiker U. 138136 Philips Koninkt Wettig - Merkt -r ObLMerki Unilever H.V.A. Schepen Amerika Suiker Robber Gedeponeerd A Deli Batavia 242-243-49 C Deli Mij. 1000 300%—299-302 A Senembah 298%—298%-300% C Baltimore en Ohio 7%7 %-% C Southern P,ac. Cy. 14%14%-%! A Southern Rlw. 99% A Amst. Rubb. C. 223%—222-23% A Deli-Bat, Rubb, 149%148 A Hessa Rubber 140%>141 A Serbadjadi S.R.. 109%107%. WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York Heden. Zaterdag. 8.96% 8.97 72.27 5.98% 30,33 1.79% 72.30 5.97 30,35 1.79% De burgemeester van Kortgene, de heer A. A. Schuit, sprak tot slot eenige woorden. De feestavond werd met een gezellig bal besloten, dat tot in de korte uurtjes duurde. Geldleening ten laste der gemeente Wissenkerke. De gemeente Wissenkerke heeft door bemiddeling van de firma Felix Wester- woudt Co. te Amsterdam op onder- handsche schuldbekentenis een geldlee ning aangegaan ten bedrage van 33.000 tegen een rente van 3% pet. gedurende de eerste 15 jaren en daarna 3% pet. bij een overnamekoers van pari, af te los sen in 25 jaar. KATS. Zaterdag werd de heer Jac. Post, 80 jaar. De heer Post heeft vele jaren als gemeente-werkman de ge meente op voortreffelijke wijze ge diend. 's Avonds om half 5 uur werd door de muziekvereeniging een serena de gebracht. De voorzitter M. W, van Arenthals heeft den Jubilaris hartelij gefeliciteerd. BIERVLIET. Als de blijde gebeurtenis voor twee uur bekend wordt, zal op denzelfden dag te vijf uur een.dienst worden gehouden in de Ned. Herv. kerk. Alsdan zal de Chr. zangvereeniging eeni ge liederen zingen. CADZAND. Onder leiding van den heer A. van Dale, hield de afd. Cadzand van het Groene Kruis Vrijdagavond j.l. haar gewone jaarvergadering in de zaal van den heer A. Masclee. Van de 211 leden die de afd. telt, waren er slechts 11 aanwezig. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat van de goederen, in het ruim voorziene magazijn aanwe zig, in '37 een 50 maal gebruik werd ge maakt en dat eenige vernieuwing van materialen heeft plaats gevonden. De rekening van den penningmeester wees een bedrag aan van f 1141 in ontvang en van 721 in uitgaaf, zoodat een batig slot van 420 aanwezig is (vorig jaar 426). De grootste uitgaaf wordt telken jare gevormd door de bijdrage ad 575 aan de Vereeniging voor wijkverpleging en t.b.c.-bestrijding. Tot bestuursleden werden herbenoemd de heeren P. van Hee, P. M. van Iwaarden en P. J. van Luijk. Afkeuring werd uitgesproken over de houding van verschillende per sonen, die, hoezeer geen bezwaar van geldelijken aard kunnende aanvoeren de contributie bedraagt slechts 2 per jaar toch verre van de vereeniging blijven inplaats van door toetreding de goede zaak mede te helpen dienen. OOSTBURG. Ter gelegenheid van de a.s. blijde gebeurtenis zullen alhier van wege het Oranje comité feestelijkheden worden gehouden gedurende een tweetal dagen. Den eersten dag zal een heraut het blijde nieuws ter kennis van de be woners brengen; 's avonds wordt een fakkeloptocht gehouden. Op den officieelen feestdag is er om 10 uur v.m. een wijdingsdienst in de kerken; om 13 uur feest voor de klei nere kinderen van alle scholen; om 15 uur voor de grootere kinderen dier scho len. 's Avonds 7 uur filmvoorstelling voor volwassenen, om te half negen te besluiten met een fakkeloptocht met muziek. Den volgenden feestdag zijn er 's mid dags en 's avonds weer filmvoorstellin gen met een mooie Oranje-film. De Spaansche burgeroorlog. VELE LUCHTBOMBARDEMENTEN- De luchtbombardementen op de Spaan sche steden blijven onverminderd voort duren. De rechtsche luchtmacht heeft de plaatsen Puigcerda nabij de Fransche grens,Figueiras, Itwee voorsteden van Barcelona, gebombardeerd en de stad Geroné met bommen bestookt. In totaal werden ongeveer 60 personen gedood. Tijdens het bombardemeent van Puig cerda kwamen ook bommen terecht op Fransch, grondgebied, op twee dorpjes. Niemand werd evenwel gewond. Vöors hebben twéje oorlogsschepen der rechtschen Valencia gebimbardeerd. Een 40-tal granaten vielen in de stad. Er werd weinig schade aangericht. Ook de regeering'svliegtuigen waren zeer actief. Vijf escadrilles wierpen een groote hoeveelheid Kommen op Sala manca. Er werden 225 menschen gedood en meer dan 400 gewond. Ook Sevilla heeft een luchtbombardement onder gaan. Hier vielen 22 dooden. Mevrouw Blum overleden. Zaterdag is mevrouw Therese Blum, de echtgenoote van den leider van de socialistische partij en oud-minister-pre sident Leon Blum, overleden. Zij stierf in het ziekenhuis, waar zij een operatie had ondergaan. Het door Julius Streicher uitgegeven anti-Joodsche blad „Der Stürmer" is, naar uit Berlijn wordt gemeld, voor on- bepaalden tijd verboden. De autoriteiten verklaren den reden voor dezen maat regel niet te kunnen opgeven. Men weet, dat het laatste nummer van den „Stürmer" door de politie in be slag was genomen. In dit nummer be schuldigde Streicher het deviezenbu- reau er van, buitenlandsche deviezen te hebben verschaft aan Joden om hen in staat te stellen Duitschland te verlaten. De speciale editie van den „Stürmer", welke voor 21 Januari was aangekon digd onder den titel „De doodstraf voor de rassenschenders", is nog niet ver schenen. Streicher was Zaterdag in Mün- chen aanwezig bij de opening door Hitier van de eerste Duitsche tentoonstelling van bouwkunde. Sluiting van katholieke scholen. De Osservatore .Romano bericht, dat in Beieren achttien jongensscholen en 64 meisjesscholen, welke door katholieke geestelijken worden geleid, op last van de regeering gesloten zullen worden. In totaal worden deze scholen door vijftien duizend kinderen bezocht. ZWARE NATURALISATIE-EISCHEN. In verband met vernomen klachten, dat het verkrijgen van de Luxemburgsche nationaliteit te gemakkelijk zou zijn, heeft de minister van justitie thans be kend gemaakt, dat voortaan een der on afwijsbare voorwaarden tot het verkrij gen van het Luxemburgsche staatsbur gerschap door naturalisat'e ol optie zal zijn, het deugdelijk beheerschen van de Luxemburgsche taal, die, zooals men weet, een niet gemakkelijk verstaanbaar middel-Frankisch dialect van t Duitsch is. Bovendien zal men door een van de- partementwege daartoe aan te wijzen arts onderzocht moeten worden, tenein de een verklaring te kunnen overleggen,

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2