Gevaarlijk spel. OONIEK van den DAG. BINNENLAND. ZEELAND. TWEEDE BUD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN DONDERDAG 20 JANUARI 1938. N». 16. COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREEN KOMST VOOR HET BOUWBEDRIJF AANVAARD. Loonsverhooging van twee cent per uur. Het werktijdenbesluit voor koffiehuizen en ho'iels. ORANJEBBOOM INGEHAALD. Uit het Engelsch van PAUL TRENT. In verband hiermede wordt, tén ein de het ontstaan van moeilijkheden te voorkomen, nu reeds onder de aandacht van belanghebbenden gebracht, dat, wanneer tengevolge van ontslag van jeugdig personeel in het koffiehuis- en hotelbedrijf een gebrek aan vakbekwaam personeel zou ontstaan, vanwege den minister van sociale zaken geen vergun ning Zal worden verleend om daarin door aanstelling van buitenlandsche werkkrachten te voorzien. DE BIJEENKOMST DER OSLO- STATEN TE KOPENHOGEN. 2UID-BEVELANB. SGHOUWEN-DUIVELANB. Rare grappenmaker, Chautemps redivivus In den nacht van Donderdag op Vrij dag der vorige week trad het gematigde Volksfront-kabinet van Chautemps af. Chautemps had in de Kamer betoogd, dat er een eind moest komen aan a. de sociale onrust, welke voor de zoo- veelste maal oorzaak was geworden van een. koersdaling van den frank. Dt communisten leverden critiek op* zijn verklaringen, waarna hij opnieuw hel woord nam, om ronduit mee te deelen dat de communisten voor zijn part kon den doen en laten, wat ze wilden. De ze mededeeling vatten de socialisten, te recht, op als in strijd met de beginselen der volksfronterij. De socialistische mi nisters meenden derhalve nifet langer deel van het kabinet te kunnen uitma ken. Twee pogingen, om de ontstane crisis op te lossen, faalden achtereenvolgens. Bonnet, de minister van financiën, stuit te op rood verzet; Blum, die dacht een .deel van het Centrum te kunnen mee krijgen, op burgerlijken tegenzin. Presi dent Lebrun deed nu opnieuw een be roep op Chautemps; dat was Maandag middag' Woensdagavond had hij zijn nieuwe kabinet gereed. Er zit iets geks in een dergelijken gang van zaken, Een minister-president wordt tot aftreden gedwongen; maar nog geen week later staat men hem toe, zijn taak te hervatten. Uniek is het ge val echter geenszins. De geschiedenis der parlementaire democratie bezit er betrekkelijk talrijke voorbeelden van. Jammer genoeg, kan men zeggen. Aan het geval van Chautemps liggen wel zeer bedenkelijke factoren ten grond slag. De voornaamste is een wassende oneenigheid in de socialistische partij. Maandag en Dinsdag vergaderde de na tionale raad dier partij, om besluiten te nemen ten aanzien van de pogingen tot oplossing der crisis. Hier trad de twee spalt duidelijk aan het licht. Het bleek zelfs onmogelijk tot een bindende uit spraak te geraken. Maar feitelijk werd het partij-bestuur een nederlaag toegebracht. Een motie van dit bestuur, om opnieuw onder bepaalde voorwaarden aan een regeering onder burgerlijk radicale lei ding mee te doen, verkreeg minder stem men, dan twee andere moties tezamen: een van Marceau Pivert en een van Zyromski, beiden mannen van den lin kervleugel. Zij eischten een zuiver Volksfront-kabinet met deelneming der communisten. De secretaris-generaal der partij, Fauré, wilde na deze stemming zelfs aftreden. Blum wist hem te bepra ten; in zooverre tenminste, dat Fauré er genoegen mee nam, voorloopig nog aan te blijven. De kwestie zal over een paar maanden nader onder de oogen worden gezien. De partij-raad kwam, als gezegd, n et tot een bindende uitspraak. Hij heeft het tenslotte maar aan de Kamer-fractie overgelaten een beslissing te nemen ten aanzien van de pogingen van Chau temps. De fractie deelde daarop aan Chautemps mee, dat zij voorwaardelijk bereid was, een door hem gevormd ka binet te steunen; maar er zouden geen socialistische ministers zitting in nje- men. Chautemps stelde nu zijn regeering vrijwel geheel samen uit burgerlijke ra dicalen. Het .nieuwe kabinet is dus een minderheidscombinatie, afhankelijk eenerzijds van de socialisten (en mis schien de communisten), anderzijds van een deel der midden-partijen. I De politieke toestand in Frankrijk is thans wel heel ingewikkeld geworden. Feitelijk moet het Volksfront bankroet heeten, maar een andere meerderheids combinatie in het parlement laat zich momenteel niet denken. De radicalen zouden dan met de rechtsche partijen tot een accoord moeten kunen komen. En dat is vrijwel onmogelijk. Zooals we verleden week reeds schreven, zou de beste oplossing een samenwerking tus- schen socialisten, burgerlijke radicalen en de midden-partijen zijn. Deze stuit echter op de socialisten af. De verga dering van hun partij-raad, Maandag en Dinsdag, heeft bewezen dat mannen als Pivert en Zyromski, die heel dicht bij de communisten staan, een geweldigen aanhang hebben. Zij prediken de revolu- tionnaire massa-actie en zien in coalities met burgerlijke partijen eigenlijk geen enkel heil. In hen is dus de oude soci alistische ideologie nog aan het woord. Het reformisme is voor deze mannen tot op den huidigen dag uit den booze ge bleven. Tegenover hen staan menschen als Blum, die beseffen, dat de acties van Pivert en Zyromski maar al te ge makkelijk op revolutionnaire onheilen kunnen uitloopen. Zoolang de partij in de oppositie was, kon de tweespalt vrij gemakkelijk bedekt worden. Sinds in 1936 het Volksfront, aan het bewind kwam, liet zij (de tweespalt) zich ech ter steeds vinniger gelden. Het kwam er nu immers op aan in de praktijk doel einden te verwezenlijken. Van het eer ste Volksfront-kabinet, dat onder soci alistische leiding stond, verwachtten juist de linkervleugel mitsgaders de communisten een soort van politieke en sociale wonderen. Maar de realiteit bleek deze niet te kunnen verwerken. In een jaar tijds zat de regeering-Blum tot over de ooren in de financieele moeilijkheden. En daarna haalde het tweede Volksfront-kabinet onder Chau temps, dat vooral tot taak had deze moeilijkheden op te ruimen, zich de ver ontwaardiging der revolutionnaire groe pen op den hals. Hoe zullen deze groe pen zich nu verder gevragen? Het lijdt nauwelijks twijfel, dat Chautemps gaat probeeren den koers van het schip van staat nog weer een paar strepen naar rechts te verleggen. Zullen de socialis den directeur van de A.M.V.J., waarbij de vreugde-uitingen van de getuigen uiteraard niet ontbraken. Voor de „Sper wer" werd het historische moment ver eeuwigd. Daarna begaf men zich naar een hoek van het terras, waar, voor de Phohi-microphoon, de heer Pauw de ge beurtenissen, welke de komst van den Oranjeboom voorafgingen, in herinne ring bracht. Met het zingen van het Wilhelmus be sloot men deze officieele handeling. Burgemeester De Vlugt is bereid ge vonden den Oranjeboom op den nationa- len feestdag in het Leidsche Boschje te planten. De Nederlandsche aannemersbond en patroonsbond voor de bouwbedrijven in Nederland heeft in zijn gisteren te Am sterdam gehouden ledenvergadering d nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst voor de bouwbedrijven aanvaard. De nieuwe overeenkomst zal ingaan op 1 Maart a.s. en bevat in hoofdzaak een loonsverhooging van twee cent per uur zoowel voor den burgerlijken en uti liteitsbouw als voor den water-, spoor- en wegenbouw. De vergadering sprak uitdrukkelij als haar oordeel uit, dat de economische omstandigheden voor het bouwbedrijf zich verzetten tegen elke loonsverhoo ging, maar dat dit offer door de werkge vers aanvaard is terwille van den be drijfsvrede. De arbeidersorganisaties hebben nog geen beslissing genomen De regeeringspersdienst deelt mede Op 1 Jan. jl. is zooals gemeld in werking getreden het werktijdenbesluit voor jeugdige personen, werkzaam in ten, die hem voorwaardelijk steun toe-koffiehuizen en hotejs 1937. In samen zegden, dat slikken? Of beter gezegd: ha,né met eenige bepalingen van de ho zal de linkervleugel der partij dit den^paragraaf der arbeidswet 1919 die gematigden toestaan? De tijd moet het] tegelijkertijd zijn ingevoerd, gee 1 antwoord op deze vraag geven, evenals] besluit een regeung van e wer en 1 i - i rusttijden van het koffiehuis- en hotel- op zoovele andere vragen. Als deze: Wat, als er eens kamerontbinding kwam en vervolgens een rechtsch kabinet? Zouden de revolutionnaire groepen zich daar dan bij neerleggen? Vrijdagavond waren eenige vrienden, leden, van de Amsterdamsche Maat schappij voor Jongemannen bijeen, toen een hunner het plan opperde, om door een bijzondere daad de herinnering aan de blijde gebeurtenis ten hove vast te leggen. De gedachten gingen weldra uit naar het planten van een Oranjeboom en toen de vrienden zich hiermede had den vereenigd, werd een stap verder ge daan en bepaald, dat dan, namens de A.M.V.J. in het Leidsche Boschje, te genover het bekende hoekgebouw aan de Vondelstraat, een boom uit het vroe gere Prinsdom Orange, in het Rhone dal, zou worden geplant. Restte dus de moeilijkheid om aan dien boom te ko men. Verschillende autoriteiten werden in den arm genomen, en zoo slaagden de A.M.V.J.-mannen er in, intijds een echte Oranjeboom in handen te hebben De K.L.M. voerde hem uit Frankrijk naar Schiphol, waar gistermiddag een groep A.M.V.J.-ers, samengesteld uit twee afgevaardigden per groep, het houtgewas officieel in ontvangst namen. Gezagvoerder Blaak overhandigde om kwart over drie de origineele Oranje boom persoonlijk aan dr. J. Eykman. 92). Om vijf uur was ze weer in de stad en te.efoneerde van haar kamers aan den baron, dat ze weer thuis was. „Heb je berichten?" vroeg hij en ze vertelde hem, dat de Clytie onverwacht was uitgevaren. „Ik kom je opzoeken", zei hij kortaf en verbrak de verbinding. Een half uur later kwam hij en ze z'a^ terstond dat hij er gedrukt uitzag. „Ik kan geen spoor van Furber vin den. Heb je nieuws over hem?" „Neen, Ik heb niets van hem ge hoord". „Hij is niet zijn hotel teruggekomen en zijn koffer is nog daar. Bovendien heefl hij nog geld tegoed. Het hindert me ge weldig. Je moet terstond aan het werk en trachten hem te vinden' „U kent zijn gewoonten. Gaat hij niet veel naar nachtclubs?" „Ik ben overal geweest. Ze hebben hem nergens gezien. Je moet aan Hallam schrijven en hem vragen of hij ook iets gehoord heeft". „Ik dacht dat Furber het commando zou krijgen over een van de nieuwe on derzeeërs", zei zij. „Dat dacht ik ook. Wat c f zoo ver ontrust is, dat hij zijn rekening in het hotel niet heeft betaald en ook zijn ba gage niet heeft laten halen". ,Waar is u bang voo'r?" vroeg ze snel. „Dat ze hem gearresteerd hebben". „De Britsche admiraliteit?" „Ja, het is nog een wonder dat hij zoolang vrij is gebelven. Maar de man heeft hersens en is teg'en eiken toestand opgewassen. Zelfs al hebben ze hem te pakken, dan geloof ik nog, dat hij ons niet zal verraden. Ik zal hem nog eens opbellen naar zijn hotel". De baron nam de telefoon van de haak en gaf het nummer op. „Is mijn heer Furber al terug.Neen Heeft hij zijn bagage laten halen?.... Wey- port, gisteren?.... waar in Weyport? Dank u. Het is in orde Valda, hij is schijnbaar op het vlaggeschip de Schep- ter. Het kon niet beter-. Ik moet dadelijk in contact met hem komen". Hij zweeg even en keek Valda naden kend aan. „Misschien zou het beter zijn als jij hem schreef een gewoon onschuldig briefje, en dan kan hij in code antwoor den. Ik blijf hier bij je dineeren. Het kon wel eens noodig zijn dat ik plotseling Londen moet verlaten en dan wil ik alles orde hebben. Ik ben van plan heel wat verantwoording op je schouders te plaatsen", Valda g-af Marie haar orders voor het diner en nadat het maal voorbij was, ging de baron aan het werk en tot Iaat personeel beneden 18 jaar. Naar vernomen wordt, is de invoering van deze regeling voor verschillende werkgevers aanleiding geweest om jeug dig personeel te ontslaan. Wanneer die leegkomende plaatsen worden vervulc door aanstelling van volwassen perso neel, verdient dit toejuiching, maar an derzijds is het niet onwaarschijnlijk, dat indien het ontslag op eenigszins groote schaal zou plaats hebben, als gevolg daarvan in de betrokken bedrijven na verloop van tijd een tekort zou ontstaan aan vakbekwaam personeel. Het ligt voor de hand, dat men dit tekort dan zou willen aanvullen door indienstne ming van buitenlandsche arbeiders. De regeeringspersdienst meldt: Men herinnert zich, dat de staten die deel uitmaken van de Oslo-conventie, te weten, Nederland, België, Denemarken, Finland, Luxemburg, Noorwegen en Zweden, op 28 Mei 1937 te 's Graver. - hage een overeenkomst ter bevordering van het handelsverkeer hebbeh geslo in den avond was hij bezig Valda in te lichten over alles, wat zij te doen had. Zijn voorbereidingen waren volmaakt in orde en schenen in alle mogelijkheden te voorzien. Toen hij was weggegaan, stond Valda's gezicht zeer ernstig, want ze begreep het enorme gewicht van wat haar verteld was. Er was geen twijfel aan of de oorlog was op het punt uit te breken en de Duitschers waren overtuigd van hun succes. „Ik moet den admiraal morgen spre ken", mompelde ze en toen viel haar oog op een portret van haar moeder, „Moeder, vergeef me. Ik heb mijn be lofte gebroken, maar als u nog leefde, zoudt u me niet aan mijn woord houden". Voor ze naar bed ging schreef Ze een brief aan Guy, die ze naar de Clytie adresseerde. „Liefste", begon ze, „ik was zoo te leurgesteld toen ik zag dat je schip weg was. Ik ben terug in Londen en blijf hier tot Zaterdag. Dan ga ik naar Southsea. Ik zal in het Queen's hotel lo- geeren en je moet zoo gauw mogelijk als je terug bent, komen hoor! Ik houd zoo veel van je". Ze postte dezen brief 's morgens, toen ze op weg was naar de admiraliteit, maar eerst ging ze naar haar moeder's advocaat, waar Ze inlichtingen inwon hoe ze een speciale vergunning zou kun nen krijgen voor een huwelijk. Kort na elven was ze bij admiraal Langton, aan ten. Overeenkomstig .het protocol be treffende de economische samenwerking dat op denzelfden dag als deze overeen komst geteekend werd en dat periodieke samenkomsten voorziet, zijn experts van bovengenoemde staten op uitnoodiging van de Deerische regeering te Kopenha gen samengekomen. Thans hebben zij hun werkzaamheden beëindigd, die zich bij voortduring onder het presidium van den heer Waerum, chef van de economisch-politieke afdee- ling van het Deensche ministerie van buitenlandsche zaken, door een geest van wederzijdsche samenwerking en vriendschap hebben gekenmerkt. In den loop van deze samenkomst hebben de experts de vraag onder het oog gezien in welke mate de overeen komst van Den Haag een ontwikkeling der handelsbetrekkingen tusschen hun landen heeft bevorderd. Na maatregelen in beschouwing te hebben genomen, welke een einde zou den kunnen maken aan practijken van abnormale concurrentie in hun buiten landsche handelsbetrekkingen. hebben zij het in hun landen bestaande stelsel van openbare aanbestedingen en in schrijvingen bestudeerd. Ten slotte hebben tevens voorloopige besprekingen plaats gehad betreffende de verlenging of de eventueele herzie ning van de overeenkomst van Den Haag, Deze verschillende problemen zullen waarschijnlijk op een samenkomst van gedelegeerden die binnenkort te Oslo za.1 plaats hebben, onderwerp van bespreking uitmaken. HEINKENSZAND. Op de jaarverga dering der vereeniging van geitenhou ders waren 20 leden aanwezig. De voor zitter A. van de Reepe memoreerde hef overleden lid den heer L. Traas, die ver scheidene jaren bokhouder was. De ver eeniging telt op 't moment 90 leden. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat de inkomsten 63 bedroegen en de uitgaven 47, goed slot 16. De betsuursleden M. Hannewijk en Jac. de Jonge werden herkozen. De heeren A van de Reepe en Jac. de Jonge werden benoemd als afgevaardigde naar de vergadering der Prov. Vereeniging te Middelburg. YERSEKE. Woensdagmiddag werd de tentoonstelling van pannen, pannenoes- ters en natuuroesters door den voor zitter H. Bol geopend. Spr. bracht dank aan burgemeester Gunning voor zijn vele medewerking die het bestuur var hem heeft ondervonden, dank aan de jury die een zeer moeilijke taak heefi gehad om onder de vele prachtige in zendingen de prijzen te verdeelen. Ze had een moeilijke taak. Dank ook aar de vele inzenders voor hun vele werk Burgemeester Gunning daarna het woord nemende kon niet anders dar het welslagen dezer tentoonstelling toe juichen, veel wordt hier aangeboden, da ontzettend veel werk heeft gekost. Dc pannen met toebehooren brengen vee' werk mede, werk dat in een tijd als de ze met zijn werkloosheid wordt gewaar deerd. Reeds nu worden de vruchter v*an de pannencultuu,r geplukt. Twee soorten kweekers zijn ontstaan. Kleine pannengoed-boeren en koopers van di'' pannengoed, die exporteeren. Het is de vurige wensch van spreker dat tusscher die twee categorieën van kweekers een goede samenwerking moge bestaan. Daarna sprak de heer C. Sinke woor den van waardeering voor hetgeen dr tentoonstellingscommissie heeft bijeen gebracht. Vele moeite en werkzaamhe den maakten deze schoone tentoonstel- wien ze alles vertelde wat de baron haar gezegd had. „U is een merkwaardige vrouw" zei hij, toen ze uitgesproken had. „Ik ver moed, dat u de waarde van dezen dienst die u ons bewijst, inziet". „Ja", antwoordde ze kalm, en ik hoop dat ik er mijn belooning voor krijgen kal". „Ik wilde niet vragen naar Hallam „Ik ga morgen naar Southsea. Wan neer komt de flotille in Spithead?" „Zondag", „Zoudt u kunnen maken, dat Hallam verlof krijgt om aan wal te gaan voor den heelen dag' Maandag?" „Ja, ik denk het wel mag ik vra gen „Ik zal eerlijk zijn. Ik wou dat hij Haandag met me trouwde", „Weet Hallam dat en vindt hij het goed?" „Ik heb het hem nog niet verteld.... Je baron denkt, dat Furber op de Schepter is". „Schitterend.... Sylvester heeft dat prachtig in orde gebracht. Hij zal u waarschijnlijk in Southsea opzoeken. Hef kon zijn, dat u zijn raad noodig had over de informaties, die u aan den baron moet zenden". „Zooals u wilt. Ik heb niets tegen den man, maar het zou leelijk zijn als een van de menschen van den baron mij met hem samen zagen". „Dat is zoo, maar u kunt er van op ling, die te kust en te keur onze prach tige oesters laat zien. Spr. herinnerde zich nog uit zijn jeugd, dat de eerste pannen onze gemeente werden afgesto ken en de groote bloei, die men toen doormaakte. Het leek wel een wonder boom. Spr. eindigde met den wensch uit te spreken, dat de voorvechter van de pannen, burgemeester Gunning, nog veel plezier van dezen mag beleven, Als jury traden op de heeren Ph. Bom, Joz. van der Endt, J. D, van der Endt, M. Scheele, P. de Koeijer, J. C. Verwijs, Iz, Willèmsen en C. Lindenberg van Wemeldinge. Prijzen: 1. P. de Koeijer, 2. Esdra Daane, 3. Bol, 4. De Koeijer-De Jager, 5. J. van der Have, 6. Wed. J. F. Sinke, 7. C. Bol, 8. J. W. Bol. Pannen '37. 9. C. Boone, 10. Jan Bol, 11. J. W. de Jager, 12. D. van de Berge, 13. MeijaardVan Stee, 14. A. Kosten, 15. C. P, van Ysseldijk. Pannen 1936 1. Joh. van der Jagt, 2. L. Lamper, 3. Jan van Kruiningen, 4. A. Nolet, 5. D, Korstanje. Panoesters 1937. 1. J. J. Maas, 2. C. van den Bosch, 3. Gebrs. Verlare, 4. Joz. Luteijn, 5, A. van Stee Mz. Panoesters 1936. 1. G. Lindenberg Jz., 2. J. A. Luteijn, 3. Jan Scheele, 4. Joh. van Stee, 5. P. Nolet, Panoesters 1935. 1. A. van Stee Mz., 2. Joh. van Stee, 3. J. C. Sinke, 4. Joz. Luteijn, 5. J. W. Bol. Panoesters 1934. 1. E. P. C. Poelman, 2. J. C. Sinke, 3. P. Vlaming, 4. Wed. Sinke, Natuuroesters. 1. J. C. Sinke, 2. H. Bol, 3. K. van Ysseldijk. 4. J. W. Bol, 5. R. Vlaming. OUDELANDE. Zoodra de blijde ge beurtenis officieel bekend z,a 1 zijn, >?al de klok bij de geboorte van een Prins een uur en bij de geboorte van een Prinses een half uur worden gelu d. De schoolkinderen zullen worden ge- tracteerd en zullen een blijvend sou venir ontvangen. Op den nationalen feestdag zal er van 6 tot 7 uur een kerk dienst worden gehouderf waarin zullen voorgaan ds. J. Matzer van Bloois en ds. Leene uit Baarland. Des avonds zal de muziekvereenig ng Con Am'ore uit Hoedekenskerke een rondgang ma ken, terwijl ook een vreugdevuur zal worden ontstoken. Het ligt in de be doeling om in September a.s. een groot feest te houden. OOSTERLAND. Geruimen tijd wer den des avonds rond het dorp fietsende meisjes en vrouwen lastig gevallen. Ook Maandagavond werd die praktijk weer ten uitvoer gebracht op den Oud-Heil - genweg. Twee fietsende meisjes werden bij de woning van H. H. opgeschrikt door een persoon die van het erf dier woning op hun toesprong. Hevig verschrikt en luidkeels gillend, reden de meisjes zoo hard ze konden in de richting naar het dorp. Een patrouille Rijksveldwacht, die op den Oud-Heiligenweg was, zette een achtervolging in. Een hofstede werd van twee kanten aangevallen. In de schuur door modderpoelen, over de mestvaalt, ging het in de richting van de woning van H. Een groote hoed, die in de vlucht verloren was en moddersporen, brach ten de politie in de woning. De verdach te G. H. zat inmiddels op zijn bed. Hij werd van zijn bed gelicht en me degenomen naar den weg, waar de ver schrikte meisjes weer terug waren, om hun aanvaller eens in de oogen te zien. Het is te hopen, dat deze lage handel wijze nu den kop is ingedrukt en dat de schuldige zijn gerechte straf zal krijgen. (Zierikz. Nwsb.) aan, dat Sylvester wel voorzichtig' zal zijn". „Admiraal, u vindt het toch niet gek van me, dat ik zoo gauw wil trouwen?" „Kind, je kunt zelf het beste je eigen zaken beoordeelen". „U en ik weten, dat de oorlog voor de deur staat en als hij zou sterven, zou hij toch van mij zijn geweest en ik Zou niet zóó ongelukkig zijn. Ik kan het niet zoo zeggen, maar. „Ik geloof dat ik het begrijp", zei hij met ongewone vriendelijkheid. Valda bracht daarna de formaliteiten in orde, die voor het verkrijgen van een speciale huwelijksvergunning noodig wa ren en Zaterdagmorgen ging ze naar Southsea met het document in haar taschje. Toen ze in haar hotel kwam, zag ze dat de groote vloot reeds begon aan 'te komen, maar ze zag nog geen spoor van de flotille, waar de Clytie dé eider van was. Maandagsmorgens zag ze in een courant een programma van de revue en later hoorde Ze dat de Clytie was aangekomen. Ze wachtte de_n heelen dag in het ho tel in de hoopHat Guy zou komen. Tegen etenstijd had zij den moed opgëgeven en schreef hem een brief, waarin ze hem dringend vroeg zoo gauw mogelijk te komen. (Wo:dt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 5