ARNEMUIDEN Financiëele Berichten. De 33V2 pCt. Staatsleening 1938. Hg:a j^s^a^!^Q&»s<i^-^a<^.^v^j^-i)g^Bags«ssagaBiBaeaE^^^^iaBaEs»^iB;?^y.«^ggB-.Ba«iEeaaraa:fe sag^igggfgg> MIDDELBURG—ZEELANDIA 1—1. Veel geschreeuw ea weinig wol. Over het algemeen valt er in plaatse lijke wedstrijden, wat het spel betreft, weinig te .genieten. De rivaliteit is te groot om tot normale ontplooiing van het spel te komen. Slechts de spanning kan meestal nog iets vergoeden. We wil len niet ontkennen, dat er gisteren in den Nadorst eenige spannende momen ten waren, hoewel deze dan hoofdzake lijk voortvloeiden uit het feit van den gelijken stand, doch zij konden dezen wedstrijd in geen enkel opzicht goed maken of althans eenige oogenblikken waardeerbaar doen zijn. Integendeel, deze ontmoeting heeft van begin tot eind teleurgesteld en was het aankijken niet waard. Het was hopeloos geknoei en gemis aan spelinzicht zoowel bij de spe lers als bij de toeschouwers. Wat dit laatste betreft, de misschien weinige voetballiefhebbers die een objectie ven kijk op het spel en de spelers heb ben, moeten zich wel zeer geërgerd heb ben aan de opmerkingen van tal van toe schouwers, die zich een andere meening inzake overtredingen of vermeende overtredingen meenden te moeten aan matigen dan den scheidsrechter. Als men een plaatselijke ontmoeting als deze bij- j woont, dan vraagt men zich toch wel af, waar het heen moet met' de zgn. sporti viteit. Sport veredelt den mensch, is in vroeger jaren luid verkondigd. Laat men dit thans maar zachtkens fluisteren en er een vraagteeken achter planten. Nu wor den ook leuzen luid verkondigd, maar dan in den trant van: trap hem maar dood, uit het veld, en hoera-geroep of applaus wanneer iemand ten val wordt gebracht. Niet de scheidsrechter, die wel eenige foutieve beslissingen nam, heeft dezen wedstrijd echter kapot gefloten, zooals men wilde doen gelooven, maar het pu bliek heeft hem kapot geschreeuwd met zijn onzinnige, onsportieve en van er gerlijk clubchauvinisme getuigende op merkingen. Brrr, 't was me sport, dezen middag En op 't gladde en modderige veld viel al evenmin iets te bewonderen. Slordig, onoordeelkundig spel met twee machte- looze voorhoeden. Bijna den geheelen wedstrijd is Middelburg sterk in de meerderheid geweest, maar desondanks kon de overwinning niet behaald wor den. Slecht schieten, treuzelen met den bal en dan maar steeds blijven volhar den in het korte spel. Wel probeerde Lefeber enkele malen het spel open te gooien, maar één man kan de bakens niet verzetten wanneer de overige vier in hun korte spel blijven volharden. Bo vendien speelde Lefeber een slechten wedstrijd en verknoeide veel kansen. Vogel was evenmin gevaarlijk en ook v. d. Ven bracht er ditmaal niet veel van terecht. Alleen Carol deed wel aardige dingen, maar hij beging de fout den bal te lang bij zich te houden. Nu kan mis schien als excuus voor deze linie gelden dat zij na de rust bijna uitsluitend met vier man speelde. Vóór de rust was na melijk Ploegaert wegens natrappen naar de kleedkamer gezonden. Van de mid denlinie hebben Verhulst en Neufeglise niet slecht gespeeld. Zij hebben de voorhoede ontelbare ballen toegezonden, De verdediging had met de aanvallen van Zeelandia weinig moeite. Deze be perkten zich overigens tot enkele uit vallen, die door het karakter van het open spel niettemin gevaarlijk bleven. Echter ook hier ontbrak het beslissende schot. De voorhoede van Zeelandia heeft twee snelle en actieve vleugelspelers in Phiiipse en Adriaanse. Vooral eerstge noemde speelde voor de rust goed. Van de binnenspelers Simons en v. d. Weel ging hoegenaamd geen kracht uit en Ja- nisse werd goed bewaakt. Het eerste doelpunt na 7 min. spelen werd door hem uit een vrijen schop gescoord. Ge weldig hard suisde het leder in het doel (01). In de Zeelandia-middenlinie was Krijger op de rechtshalfplaats een zwak ke plek. De backs misten nogal eens en waren onzeker, doch Adriaanse verde digde weer dapper zijn doel. Het getuigt wel van de onmacht der Middelburg voorhoede, dat zij tegen deze zwakke verdediging geen enkel doelpunt kon maken. De gelijkmaker kwam nog uit een penalty, ongeveer 10 min. na de rust. Hertogs nam dezen strafschop. (11.( Het was een onvergeeflijke fout dat het laatste kwartier de aanval der groen- witten niet krachtiger gemaakt werd. Scheidsrechter Enders heeft tallooze malen het spel wegens forschheid moe ten onderbreken. Het was overigens maar gelukkig dat zijn rechtspraak beslis send was en niet die van het publiek, want dan zouden zeker alle spelers van het veld verwijderd zijn. 't Was een verknoeide sportmiddag, welke weer be wezen heeft, dat het met de sportiviteit nog steeds in dalende richting gaat. R.C.SHero 01 (gestaakt)- iu ke'angrijke wedstrijd R.C.S.Hero welke gisteren moest worden gespeeld is letterlijk en figuurlijk in het water gevallen. Reeds na 7 min. liet scheids rechter van Hoek inrukken en konden de toeschouwers weder huiswaarts kee- ren. Gezien het toch reeds onregelmatige verloop der competitie vraagt men zich af ot deze afkeuring- in Je gegeven om standigheden gerechtvaardigd was. De meeningen hieromtrent zullen wel uit- eenloopen. Naar ons oordeel was het veld in goede conditie en alleszins be speelbaar. De aanhoudende regen deed er natuurlijk geen goed aan, maar scheisrechter Van Hoek liet aanvangen .ndanks den neervallenden regen. Zon der dat in het weer ook maar eenige verslechtering viel te constateeren staakte hij reeds na 7 min. den strijd. Waarom niet direct afgekeurd inplaats van eerst publiek en spelers noodeloos nat en ontevreden gemaakt. Ook had doorgespeeld kunnen worden hetgeen een meer bevredigende oplossing ware geweest. Over de 7 min. speeltijd valt weinig te zeggen. Reeds in de eerste minuut had Hero succes. Ze speelde met den storm mee en bij een mislukte uit trap scoorde rechtsbinnen Hakkens on houdbaar. Direct daarop zette R.C.S. een mooie aanval op waarbij het Hero doel te nauwernood ontsnapte. De bal ng juist langs den verkeerden kant van de paal. Direct daarop floot de scheids rechter het wel zeer vroegtijdige einde. VlissingenBaronie 01. De Baronie heeft Vlissingen alle kam- pioens-illusies ontnomen. De bezoekers speelden een goeden wedstrijd, vooral hun keeper in de laatste 10 minuten. Zij verdienden de overwinning volkomen, doordat de rood-witten te laks waren en het geheele elftal na de rust, uitge zonderd Kodde en Burgerhof, ver be neden zijn kunnen speelde. De VI. voor hoede met een drietal invallers hing als los zand aan elkaa.r en was niet in staat een behoorlijk schot in te zenden, Te gen den storm in, zet Vlissingen een flink offensief in doch de Baronie-backs zuiveren hun terrein met verre trappen. Na 10 min. ondernemen de gasten hun eersten aanval, waarbij blijkt dat^ alle voorhoede-spelers snel en schotvaardig zijn Harting's plaatsvervanger is zijn plaats waard en stopt eenige harde schoten. Toch moet hij na 22 min. zwich ten voor een onverwachts schot van midvoor Adriaanse. Het veldwerk is, ondanks den stroomenden regen en een stormachtigen wind, zeer goed. Een keu rig genomen hoekschop op het Baronie- doel had beter lot verdiend. Na de rust had de thuisclub windvoordeel, doch het geheele elftal was toen uit vorm. De voorhoede knoeide er geducht op los en rechtsback Butz speelde door een bles sure op halve kracht. De bezoekers ble ven in de meerderheid. Tegen het einde trok het geheele Vlissingen-elftal naar voren, doch toen toonde Kools zijn ta lenten. Hij was niet te passeeren, al had hij vrouwe Fortuna met zich. De stand bleef 10 in het voordeel der bezoe kers. R.B.C.De Zeeuwen 72. Het begin was voor de Zeeuwen for tuinlijk want reeds na 2 min. spelen had den zij het eerste doelpunt gemaakt. Spoedig echter bracht R.B.C.door een fout van Zietse, de partijen weer op ge lijken voet. De Roosendalers bleven voor rust in de meerderheid en zij brach ten den stand geleidelijk op 31. De Zeeuwen beperkte zich tot gevaarlijke uitvallen. Ook in de tweede helft toen de Vlis- singers windvoordeel hadden bleef R.B. C. sterker. Toen de score door de thuis club geleidelijk werd opgevoerd werd ook de tegenstand der De Zeeuwen min der. Zoo kon R.B.C. de score op 71 brengen. Kort tegen het einde voegde daaraan De Zeeuwen nog een tegenpunt toe, wanneer de R.B.C. keeper den bal uit zijn handen in doel liet vallen. Goes IIGoesche Boys 30. De Goes-reserves hebben in dezen wedstrijd beter spel te zien gegeven dan in den uitwedstrijd tegen Goessche Boys. De verdediging, met keeper Goovers en den linksback Van Hese aan het hoofd, was betrouwbaarder. De geheele half- linie, Van Noorden, Peels en Paauwe, speelde een uitstekenden wedstrijd, en van de voorhoede waren het vooral Sin- ke en Beuns die gang in eiken aanval brachten. De vleugelspelers, met Pol- fliet voorop, waren eveneens heel wat beter. Goessche Boys, had thans de oud- Goesspelers Blokpoel en Temmerman en voorts de nieuwe kracht Moorman opgesteld. Op papier scheen dit elftal belangrijk sterker dan 14 dagen geleden doch in de praktijk bleek er minder kracht van uit te gaan, zat er minder geestdrift en vechtlust in De achterhoe de was weer het beste, de middenlinie het zwakste deel van de ploeg. Rust ging in met 10, na een mooi doelpunt van Polfliet. Vooral deze periode, dat Goes met den feilen wind medespeelde, verzette de Goessche Boys-verdediging bergen werk. Na rust wist de Goessche Boys aanval het windvoordeel niet te benutten en de achterhoede kon tenslot te den steeds terugkeerenden druk van de Goes-aanvallen niet weerstaan. Beuns en Van Elsacker brachten den eindstand op 30. De verstandhouding onder de spelers en scheidsrechter Van den Berge waren goed. Zeelandia IIVlissingen II 11. De eerste aanvallen zijn voor Vl's- singen doch de Zeelandia achterhoede weet deze goed te weerstaan. Als een der backs terug speelt op den keeper laat deze den gladden bal glippen en het is 10 voor Vlissingen. B'ij een der over rechts geleide aanvallen weet J. Huvers uit een voorzet echter weer gelijk te maken (11). Kort hierop is het rust. Na de thee s Zeelandia met den wind meV. het meest in den aanval doch de binnenspelers weten van de diverse goede voorzetten zoowel van links als van rechts geen gebruik te maken. De tijd verstrijkt zonder dat er gedoelpunt wordt. Scheidrechter Breugelmans leidde goed. Terneuzen IIMidde'burg II 22. Het is Terneuzen II gelukt tegen de Middelburg-reserves een gelijk spel te bevechten. Het veld was zeer glad en modderig en gedurenden den geheelen wedstrijd regende het flink. Middelburg II speelde het eerst tegen den krach- tigen wind in. Hoewel verschillende aar dige aanvallen werden opgezet kwam 't gevaar toch van de zijde van het met den wind meespelende Terneuzen- elfta'. De verdediging van Middelburg II kreeg handen vol werk, maar zij sloeg er zich over het algemeen goed doorheen. Ook keeper Becks heeft er vele harde scho ten verdienstelijk uitgehouden. Toch kon hij niet verhinderen, dat de rechts binnen der gastheeren de score met een goed schot opende (10). Even later was het dezelfde speler die den stand op 20 bracht. Nog voor de rust even wel wist Middelburg II een tegenpunt te maken. Een goed door C. Minderhout aangegeven bal werd door Simonse ter wijl de Terneuzenverdediging een fout beging, in het doel gezet (21). Na de rust ging het spel goed tegen elkaar op met Middelburg gevaarlijker. Na ongeveer 15 min, spelen nam Looman een corner die,, goed voor het Terneuzen doel kwam, een der backs raakte het leder nog even aan, waarna de bal in het doel terecht kwam (22). Wel werd nog hard gewerkt voor de winnende goal, maar o.a. Jongepier en Koster lie ten eenige mooie kansen voorbijgaan. Scheidsrechter van Nimwegen leidde correct. OostburgSluiskil 36. In zeer ongunstig weer werd de wed strijd OostburgSluiskil gespeeld. Oost burg had weer een nieuwe opstelling. Sluiskil trapt af met een zeer sterken wind in den rug. Eerst na 25 minuten spelen weet de spil van Sluiskil een doelpunt te maken. Oostburg houdt moe dig vol en na pl.m. 40 minuten is de stand nog 1-0. Sluiskil krijgt daarop een straf schop te nemen, welke evenwel gemist wordt. Bij de Oostburgsche backs bestaat er een paar maal misverstand, waarvan Sluiskil weet te profiteeren. Met de rust is het zoodoende 40 voor Sluiskil. Na de rust zit Sluiskil er met man en macht op en 5 minuten verder is het reeds 60, Dan krijgt Oostburg een strafschop wel ke op de lat geschoten wordt. Niet ont moedigd, zet Oostburg de tanden op el kaar en zij weet zoowaar den stand nog op 63 te brengen. Dat was kranig om zich na een 60 achterstand niet te la ten ontmoedigen. De leiding berustte in goede handen. BiervlietTerneuzen 17. B ervliet bond Zondag den strijd aan tegen den leider in 3 A. De wedstrijd werd geleid door scheidsrechter J. Gillissen. Terneuzen speelde het eerst met den stormwind in den rug. De verdediging van de thu'sclub had het zwaar te verantwoorden tegen het tactische spel van de Terneuzenploeg, welke tevens het windvoordeel geducht uitbuitte. Desondanks bleef de score de eerste 25 minuten blank. Toen ech ter zag keeper v. d. Linde den bal voor de eerste maal in het net verdwijnen (01) en kort daarna scoorden de gas ten het tweede doelpunt 10-2), o.i. n buitenspelpositie. De vermoeidheid speelde intusschen reeds een woordje mee en weldr.a had de thuisclub een 03 achterstand, welke door een pe nalty tot 04 werd opgevoerd. Kort voor de rust vergrootten de gasten nogmaals hun voorsprong {05). Gedurende de eerste minuten van de tweede helft wist de thuisclub van het windvoordeel te profiteeren. In deze periode redde midvoor Bogte met een onverwacht schot de eer (1—5). Hier na zakte het spel van de Biervliet- ploeg echter weer af. Na 25 min. was de stand 17 voor Terneuzen. Wel scoorde rechtsbuiten Jansen voor de thuisclub nog een tegenpunt, doch deze goal wer4 wegens buitenspel geannu leerd. De eindstand bleef 17, AxelIJzendijke 43, Deze wedstrijd werd gespeeld bij een sterken wind. Axel heeft eerst het voor deel van den wind en pakt dadelijk goed aan. Bij een der aanvallen van IJzendijke mist de aanvoerder van Axel en IJzen- dijkes rechtsbuiten is er als de kippen bij om te doelpunten. (01.) Hierna gaat de strijd goed op en neer met IJzendijke iets meer aanvallend. Bij een der Axel- aanvallen kopt de IJzendijke-back in eigen doel (11.) Kort daarop geeft De Smet IJzendijke wederom de leiding als wederom gemist wordt in de Axel-ver dediging. (12.) Vóór rust lukte dit op dezelfde wijze bijna nogmaals. Ruststand 1—2. Reeds ongeveer vijf minuten na rust weet Hesseling bij een doorbraak den stand op 13 voor IJzendijk te brengen. Hierna heeft IJzendijke nog pl.m. 10 min. het beste spel, doch dan wordt Axel steeds gevaarlijker. De wegwerking van den bal in de IJzendijke achterhoede gaat slecht, zoodat Axel steeds in den aanval blijft. Doelpunten kunnen dan ook niet uitblijven. Een schot van den Imks-bin- nen, stompt de IJzendijke-keeper nog tegen den zijpaal, doch de bal springt te rug in doel. (2—3.) Ongeveer 15 min. vóór het einde brengt de rechtsbinnen met een mooi schot den stand op 33. IJzendijke tracht nu aan den druk te ontkomen en onderneemt eenige aanval len; het is inmiddels te laat geworden. Ja, Axel weet zelfs in de laatste minuut de winnende goal aan te teekenen. (43) De wind deed veel afbreuk aan het spel. Vóór rust was IJzendijke iets sterker, na rust was Axel over het geheel sterker, zoodat deze overwinning voor Axel ver diend was. KORFBAL. Alle wedstrijden, vastgesteld voor de competitie van den Z.K.B. werden Za- j terdag afgelast HOCKEY, Zuid: le kl. VenloTilburg 10, HTCCZwart Wit 0-1, BredaCon cordia 51. 2e kl. B.: Forward ICadetten II 2-2. On den J. D. Treslingbeker: M i d- d e 1 b u r gDordrecht 23. ATHLETIEK, LACOR WINT DEN LOOP „DWARS DOOR VLISSINGEN. Als bewijs dat de .athleten niet aan een winterslaap denken komen ver schillende vereenigingen in deze maan den zoo nu en dan met veldloopen straat- loopen enz. voor den dag. In Zeeland heeft Mar.athon te Vlisisngen daartoe een loffelijk initiatief genomen met den loop „Dwars door Vlissingen". Za terdag werd deze loop wederom ge houden; hij was thans nat'onaal ge maakt. Deze loop is een mooi stuk propaganda voor de athletieksport en hij geniet dan ook een groote belang stelling. Wanneer men ziet welk een groot aantal sportliefhebbers dezen wedstrijd volgen, dan moet men wel tot de overtuiging komen, dat de ath letieksport In Vlissingen momenteel een bloeiperiode meemaakt. Nu zijn hieraan de opmerkelijke verrichtingen van eenige Marathonleden zeker niet vreemd. Lacor is een van hen. Jammer dat dezè athleet voor de athletieksport verloren gaat. Maar ja, arbeid moet nu eenmaal boven sport gaan. Lacor heeft niet alleen door zijn prachtige resulta ten, maar vooral ook door zijn sporti viteit de Zeeuwsche athletiek een dienst bewezen. Daarom verheugde het allen sportliefhebbers dat Lacor zijn l.aatsten wedstrijd op zoon overtuigen de en mooie wijze won. De senioren. Bij de senioren namen, in de klassen A, B. C. en D in totaal 36 athleten deel; daartoe behoorden in de D-klasse, voor niet K.N.A.U.-leden, 17 man van de kustartillerie te Vlissingen. De strijd ging hoofdzakelijk tusschen Lacor, v. Yperen, Kalkman en V,an Rijn. Dit viertal vormde eigenlijk een klasse apart. Aanvankelijk bleef Lacor een paar meter .achter, doch daarna nam men om beurten de leiding. In de Spu straat trok Lacor er evenwel al leen tusschenuit, de anderen konden hem niet volgen en onbedreigd, in fraaien stijl passeerde de Marathon athleet de eindstreep, tien seconden voor v, Yperen, die een inzink ng in de twee de helft mooi te boven w,as gekomen. Een tweede g'roep van 4 man lag een heel eind achter terwijl Kambier steeds als negende liep. De uitslag was: 1. H. Lacor (Marathon) 10 min. 2 3/10 sec.; 2 D. v, Yperen (Dos, R'dam) 10 m 12 s.; 3 P. v. Rijn (Trekvogels, Den Haag) 10 m. 14 s.; 4 H. Kalkman (idem) 10 m. 20 2/5 s.; 5 D. Slegt (PSV E'ndho- ven) 10 m. 33 s.; 6 P. Dronkers (Mar.) 10 m. 34 s.; 7 B. de Rek (S.C. R'dam); 8 Ad. Kambier (EMM); 9 C. Middel koop (Vires et Celeritas, Goud.a); 10 D. v. Poelje (Mar.); 11 J. Deusler, (Dos; 12 A. vi Opbergen |(lM'ar,}; 13 A. Bijsterveld (AV '35); 14 J. Dupon (Mar.); 15 J, Kuypers (Mar.); 16 J. v. de Heide (Reg. Kust Art.) eerste in de D-klasse in 12 m. 16 4/5 sec.; 17 J, Quellery; 18 W. A. Dijk; 19 A. v. Dis- selen; 20 F. v. Ham, allen van het R. K. A. Junioren. De junioren I epen het parcours een maal; 14 athleten verschenen aan den start. Langen tijd bleef een groot pe- leton bij elkaar, geleid door Dobbelae- re, De Buck, Scheijbeler en Barentsen. Scheijbeler zakte tenslotte iets af, ter wijl Dobbelaere op het laatste gedeelte een voorsprong nam, welke hij geleide lijk kon uitbreiden. De Buck kon wel B.arentsen van zich afschudden, maar Dobbelaere bedreigen ging niet meer. Het was een goede loop van Dobbelae re. ®De u tslag luidde: 1 G. Dobbelaere (Marathon) 4 min. 47 3/5 sec.; 2 J. de Buck (AV '35) 4 m, 50 4/5 sec.; 3 K. Barentsen (EMM) 4 m. 54 2/5 s.; 4 H. Höfer (Mar.) 5 m. 4Xs.; 5 A. Scheij beler (AV '35) 5 m. 7 s.; 6 D. Roelse (AV '35) 5 m. 12 s.; 7 J. Meyer (Mar.) 5 m. 12 2/5 s.; 8 J. Klaver (EMJvI); 9 P. v. d. Hooft (Mar.); 10 W. v. Duin (Mar,; 11 W. v. Rijn (Zwaluwen, Den Haag); 12 P. Boogaard (Mar.) 13 A. Snoodijk (Mar.); 14 J. Boogaard (De Zeeuwen). Na afloop heeft kapitein Van der Slikke, die ook het startschot loste, in het Concertgebouw de prijzen uitge reikt. SCHAKEN. Vrijdagavond speelde M'ddelburg I tegen Goes I met den volgenden uit slag: H. Strooband—-A. J. C. Nordlohne Vi V;W. de GraafJ. Bonnet afg.: D. de ZeeuwL. C. van Vijven 01; J. M. MulliéA. Looyen 10; P. M de KleinA. Zwaan 10; H, J, Kraak- H. Verbeek 1-0, J. Lavooy-W. v. Harts- veld J. van NoppenH. Olie man 01; voorloopige uitslag' Middel burg 4 p. en Goes 3 p. en één afgebroken partij. Middelburg III speelde tegen Goes II. Hiervan was de uitslag: D. VosJ.. van Ouwerkerk, afgebroken; C. J. Stoel—A. J. Vermet 01; I. Dan ëlse J. van Zweeden L. J, van FlierenburgF. Looijen Jr. 0—1; H. G. GujéJ. J. Vermet 01; J, de Baare K. Flipse AY>J. SinkeA. Dootjes 10; N. J. de BaareA. Haeck 01; voorloopige uitslag Middelburg III 2 p. en Goes II 5 p, en een afge broken partij. BILJARTEN. Bos Nederlandsch kamp oen cadre 71 2. De wedstrijden om het Nederlandsch biljartkampioenschap cadre 71/2 zijn gisteren te Amsterdam beëindigd. De laatste partij tusschen Van Vl et en Bos moest de beslissing brengen. Bos won deze partij zoodat hij beslag leg de op den titel van Nederlandsch kam pioen. Een bewijs van zijn meester schap leverde Bos, door het Neder landsch record algemeen gemiddelde, dat Van Vliet het vorig jaar te Am sterdam vestigde met 10,61, aanzienlijk te verbeteren en te brengen op 13.50. Ook Van Vliet kwam, mede doordat hij z'ch in deze partijen ten volle moest geven en prachtig gespeeld heeft, met 11,47 boven zijn oude record uit. De eindstand luidt. 1 Bos, 2 Van Vilei; 3 De Leeuw; 4 Dommering; 5 Wie- mers; 6 Sweering; 7 Gehrels; 8 Beu- ming. ZWEMMEN. Twee nieuwe wereldrecords van Ragnhild Hveger. Ragnh ld Hveger slaagde er tijdens wedstrijden te Kopenhagen in het we reldrecord over 300 meter en dat over 400 meter borstcrawl te verbeteren, welke records beiden reeds op haar naam stonden. Het record over 300 meter bracht zij op 3 min. 48.8 sec., en dat over 400 m op 5 min. 8.2 sec. Vooral de laatste verrichting moet buitengewoon hoog worden aangesla gen. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent A. H. DE KAM. Thans wordt de gelegenheid geopend tot inschrijving op de 3-3% pet. Neder- landsche Staatsleening 1938. Deze lee ning' is groot f 1.672.000.000, Reeds is f 623.000.000 ervan geplaatst en deelne ming ten bedrage van f 257.000.000 is reeds verzekerd. De leening is verdeeld in stukken van f 1000, f 500 en f 100. De aflossing geschiedt in 38 gelijke jaarlijk- sche termijnen; versterkte aflossing voorbehouden. De rente dezer leening is betaalbaar 1 Maart en 1 September; zij beloopt tot 1 Maart 1948 3 pet. en voor den verde ren duur van den looptijd 3% pet. De koers van uitgifte is 99 pet. Deze leening is vrijgesteld van coupon belasting. De inschrijving kan geschieden op Donderdag 27 Jan. a.s. van 9 uur v.m. tot 4 uur n.m. Een recht van voorkeur is toegekend aan de houders van obligatiën der 4 pet. Staatsleeningen 1931, 19331, 1933II, 1934 en 1936, welke, behoudens buitengewone omstandigheden, op 16 Febr. a.s. aflos baar zijn. De storting moet geschieden op 16 Febr. a.s. vóór 12.30 uur ten kantore alwaar is ingeschreven, tegen in ont vangstneming van recepissen, welke zoo spoedig mogelijk kosteloos tegen defini tieve schuldbewijzen zullen worden ver wisseld. N-V. Rubbermaatschappij „Tjibantjet" te Middelburg. In het, in de op 25 Jan. te houden vergadering van aandeelhouders der N.V. Rubbermaatschappij „Tjibantjet" te Middelburg uit te brengen, jaarverslag over 1937, wordt met voldoening terug gezien op het verloop der zaken in 1937, dat in het teeken stond van economi sche opleving. Mede, dank zij de wer king der rubberrestrictie, kon de ge oogste hoeveelheid rubber behoorli'ke prijzen opleveren. Zooals de directie reeds eerder enkele malen publiceerde, slaagde zij er in al leszins belangrijke hoeveelheden rubber tegen acceptabele prijzen te verkoopen, terwijl i\\ uit den oogst 1938 een hoe veelheid van 60 Engelsche sheets voor verkochten ad 45 cent 'per halve kg. le vering c.i.f. Europeesche basishaven of New York, waardoor behoorlijke resul taten ook voor 1938 verzekerd schijnen. Opgemerkt dient echter te worden, dat bovengenoemde restrictie verhoog de kostprijzen met zich brengt, terwijl de steeds stijgende belastingen lood zwaar op het bedrijf blijven drukken. De uiterste zuinigheid zal dus nog geboden blijven. De Verlies- en Winstrekening sluit met een batig saldo van f 54.270, ver meerderd met f 1374, saldo f 1936, samen f 55.645. Voorgesteld wordt f 13.500 te bestem men voor vervangingskosten van aan plantingen en gebouwen en f 4286 op nieuwe rekening over te schrijven. Dan

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 7