RECHTSZAKEN. GOES. tentoonstelling postduiven. VLISSINGEN. te water laten van de poolsche duikboot. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. iËMElü NIEUWS. mm* .laten, gedurende 60 jaar lid is, en bood Jiem een rookoffer aan. Hierna heeft eerst de heer bans na mens het hoofdbestuur, en vervmgens de heer Avezaat namens Breda, de heer Stenhuis namens den bestuurdersbond en de afdeeling van den Centralen Bond van Coupeurs en Kleermakers, de heer Klerk, namens de afdeeling bakkers van den bond van werknemers in het voe dingsbedrijf; de heer Hofman namens de afdeeling van de Vereeniging van spoor- ■en tramwegpersoneel, en de heer Pitlo namens de afdeeling van den Centralen Bond van P.T.T.-personeel met toepas selijke woorden van gelukwenschen, bloemen aangeboden. De heer Peeman dankte voor deze blijken van waardeering, vooral laatst genoemde organisatie, die bereid was te zorgen voor de vroolijke zijde van den avond. Nog een bloemstuk was toegezonden door den Centralen Bond van werk meesters, die schriftelijk gelukwenschen aanbood. Dit deden ook verschillende afdeelingen en andere organisaties en ook het oud-lid de heer Botting schrif telijk of telegrafisch. Hierna heeft de heer Sans een feest rede uitgesproken, waarin hij er aan her- innerde hoe na het verval van het gilde- wezen een tijd is gekomen zonder orga nisatie, maar hoe het de typografen wa ren, die het eerst weer tot organisatie kwamen al klinkt het nu wel eigen aardig, dat van de eerste vereenigingen de patroons donateurs waren. Het heeft spr. destijds wel verwonderd, dat men te Middelburg 3 jaar noodig had om tot den N.G.B. toe te treden. Hij betreurt het dat er in de vakbeweging zooveel verdeeldheid is en hoopt, dat men nog eens tot het besef zal komen, dat poli tiek en vakbeweging gescheiden moeten zijn, daarbij wijzende op de woorden van president Roosevelt': ,,er moet meer een heid komen". Men staat weer voor een nieuwen belangenstrijd, en hoopt dat er na het dalen van de loonen, nu weer eens een stijging zal komen. Hierna begon het eigenlijke feestpro gramma en de dames en heeren van het P.T.T,-gezelschap hebben met hun lie deren, hun voordrachten en andere ca baretnummers zoowel voor als na de pauze er de goede stemming ingebracht en ingehouden. Wat waren de 8 girls een aardig entrée, wat was de Indische zang weer goed, wat voldeden ook al de andere nummers. Dat belooft wat tegen Zaterdagavond, als de P.T.T, haar jubileumfeest in het Schuttershof geeft en dat wel in een nieuw genre, een dansfeest afgewisseld door cabaret. Het feest werd besloten met een „ge zellig samenzijn". Hierbij evenals tijdens de pauzes zorg den „The Moonlight Boys voor goede goede muziek. De werkloosheid. Bij de arbeidsbeurs stonden Zaterdag ingeschreven: geheel werkloos: 863 man nen en 19 vrouwen; gedeeltelijk werk loos 7 m. en 1 vr.; niet werkloos 5 m. en 1 vr. Algemeen totaal vorige week 895, bijgekomen 53, afgegaan 52, over 896. Aan den dienstplichtige van de lichting 1937 Johannes Poortvliet is vrij stelling voor goed verleend wegens kostwinnerschap met ingang van 16 Maart 1936. Door den Zuid-Bevelandschen Con- coursbond werd Zaterdag en Zondag een groote postduivententoonstelling in de bovenzaal van café Beurs gehouden. Zaterdagavond zes uur werd deze ten toonstelling officieel geopend door bur gemeester Van Dusseldorp. De voorzitter van den Bond, de heer Ph. Boer, herinnerde er in ziin wel komstwoord aan, dat de Bond sinds hij eenige jaren geleden werd opgericht, elk jaar een sportieven strijd houdt. Deze tentoonstelling heeft ook de verwach tingen weer overtroffen. Meer dan vijf honderd duiven werden ingezonden en in den heer Van Eist te Roosendaal vond men een serieuzen en deskundigen keur meester. Burgemeester Van Dusseldorp, hierna het woord verkrijgende, zeide gaarne de uitnoodiging, om deze tentoonstelling te openen, aanvaard te hebben. Spr. wëes er op, dat hij het steeds waardeert, als men zijn ontspanning zoekt in de natuur, in tuinieren, het kweeken van pluimvee e.d., want menschen die hiervan houden, zijn meestal goede menschen. Spr. zeide dan dat hij, te midden der vele duiven, onwillekeurig moest denken aan hun voorouders, die in oorlogen, beleggingen van steden enz., zulk een belangrijke rol speelden op het gebied der berichtge ving. Sindsdien is het houden en africh ten van duiven een groote sport gewor den en tracht men hun prestaties steeds hooger op te voeren. Spr. drukte de hoop uit, dat deze pogingen succes zouden hebben, en dan de sport, wars van de zucht naar geldelijk gewin, terwille van de mooie sport zelf, zou blijven beoefe nen. Spr. besloot daarna met de tentoon stelling voor geopend te verklaren. De heer Boer betuigde den burge meester zijn harteliiken dank voor de gesproken woorden en tevens betuigde hij zijn erkentelijkheid aan de vele me dewerkers, de schenkers der fraaie prij zen, en den heer Liplijn, die deze zaal gratis beschikbaar stelde. De aanwezigen gingen hierna de dui ven bezichtigen. Merken we daarbij nog op, dat de fraai uitgevoerde medaille, die door den burgemeester beschikbaar gesteld was, werd toegekënd aan L. Baert te Goes, als le pr. van de jarige doffers. De zilveren beker door den heer J. Liplijn geschonken, werd behaald door J. Bruinzeel, te Schore, als le prijs jonge doffers. Hieronder de voornaamste uitslagen: Oude doffers: 1. J. Kole, 's Heer Arendskerke 46 p.; 2. N. van 't West einde, Lewedorp, 46 p.; 3. L. de Jonge, 's Heerenhoek, 46 p.; 4. J. Nagelkerke, Rilland, 45% p.; 5. W. Krynsen, Waarde, 45% p.; 6, G. Zegers, Kapelle, 45% p.;5 7. P. Molhoek, 's Heer Arendskerke, 45% p.; 8. A. Cok, Kruiningen, 45% p.; 9. C. J. Kuzee, Goes, 45% p.; 10. J. Kole, 's H. Arendskerke, 45% p. Oude duivinnen: 1. C. Molhoek, 's H. Arendskerke 45% p.; 2. A. de Wee, Yer- seke, 45% p.; 3. J. van Dam, Goes, 45% p.; 4. L. Lavooy, Kapelle, 45% p.; 5. J. i Elenbaas, 's H. Arendskerke 45% p. Jarige doffers: 1. L. Baert, Goes, 45% p.; 2. M. Raas, Lewedorp, 45% p.; 3. A. Haren, 's Heerenhoek, 45% p.; 4. J. van Dam, Goes, 45% p.; 5. J. C. Hart- hoorn, Kapelle, 45% p.; 6. C. Molhoek, 's Heer Arendskerke, 45% p.; 7. C. Hel der, Kloetinge, 45% p.; 8. W. M. van Ha ver, Yerseke, 45% p.; 9. L. Franken, Goes, 45% p.; 10 en 11. J. Nagelkerke, Rilland, 45% p. Jarige duivinnen: 1. J, van Stee, Yer seke, 45% p.; 2. C. Molhoek, 's Heer Arenskerke, 45% p.; 3. A. Vermet, 's H, Arendskerke, 45% p.; 4. P. Rijk, 's Hee renhoek, 45% p.; 5. K. G. Louise, Waar de, 45% p. Jonge doffers: 1. J, Bruinzeel, Schore, 46 p.; 2. J. Poelman, Yerseke, 45% p.; 3. J. Bruinzeel, Schore, 45% p.; 4. p, Molhoek, 's h. Arendskerke 45% p.; 5, J. van Kruiningen, Yerseke, 45% p.; 6. J. Poelman, Yerseke, 45% p.; 7. N. v, 't Westeinde, Lewedorp, 45% p.; 8. A. J. Vermet, 's H. Arendskerke, 45% p.; 9. J. Timmerman, Lewerdorp, 45% p.; 10. A. J. Vermet, 's H, Arendskerke, 45% p.; 11. P. Molhoek, 's H. Arendskerke, 45% p.; 12. W. M. Meulbroek, 's Heer Arendskerke, 45% p.; 13. K. Helder, Kloetinge, 45% p.; 14. B. de Jonge, 's Heerenhoek, 45% p. Jonge duivinnen: 1. K. Helder, Kloe tinge, 45% p.; 2. C. Molhoek, 's Heer Arendskerke 45% p.; 3. M. J. van Liere, Goes, 4S% p.; 4. L. Baert, Goes, 45% p.; 5. J. Timmerman, Lewedorp 45% p.; 6. J. Nagelkerke, Rilland, 45% p.; 7. K. Helder, Kloetinge, 45% p.; 8. C. Helder, Kloetinge, 45% p.; 9. P. v. d. Vliet, Ka pelle, 45% p.; 10. M. Krynsen, Waarde, 45% p.; 11. G. Zegers, Kapelle, 45% p.; 12. J. C. Harthoorn, Kapelle, 45% p. Naar het Alg. Ned. Persbureau te 's-G ravenhage ons bericht ons blad noch onze Vlissingsche correspon dent zijn door de directie van de Kon. Mij. „De Schelde" uitgenoodigd bij de plechtigheid aanwezig te zijn heeft Zaterdagmiddag te Vlissingen, na het ter perse gaan van ons blad, de te water lating van een Poolsche duikboot plaats gevonden in tegenwoordigheid van vele autoriteiten, Nederlandsche zoowel als Poolsche. De tewaterlating is, zoo meldt het A.N.P, ons nader niet zonder incidenten verloopen. Op de mei vele vlaggen versierde werf arriveerde tegen half twee een groot aantal autoriteiten, zoowel Pool sche als Nederlandsche. De Poolsche pastoor Hoffman, geassisteerd door pas toor Timp uit Vlissingen, verrichtte de ceremonie van de inzegening van het schip. De laatste commando's weerklon ken en een bel luidde, hetgeen beduid de dat het schip gereed was voor de te waterlating. Mevrouw Bukowski stond gereed om met een flesch cnampagne de gebruikelijke doopplechtigheid te ver richten. Maar toen de flesch tegen den scheepswand was stukgeslagen, en de muziek van de marine-kapel uit Den Helder eerst het Poolsche volkslied speelde, gevolgd door het Wilhelmus, kwam in de „Orzel" geen beweging Het schip bleek muurvast te zitten. Een locomotief werd aan het werk gezet, doch ook dat mocht niet helpen. Het eenige resultaat was dat een staalkabel brak. Met man en macht heeft men langen tijd gezwoegd om de onderzee boot in haar element te krijgen, doch de „Arend" weigerde het nest te verlaten. De tijd verstreek en den vele wach tenden werd de tijd gekort door vroo lijke marschmuziek. De sleepboot „En Avant" werd gerequireerd, terwijl ook een tros aan het ter plaatse liggende, nog in afbouw zijnde motorschip „Ruys" werd vastgemaakt. Met alle mogelijke middelen trachtte men beweging in 'de onderzeeboot te krijgen, tot eindelijk, te kwart voor drie eenige beweging in het_halsstarrige schip kwam. Ruim drie uur was de „Orzel", onder toejuichingen van de talrijke aanwezigen, in zijn ele ment terecht gekomen. Fransche onderscheiding. De president van de Fransche repu bliek heeft benoemd tot ridder in de orde van het legioen van eer den heer C. de Waard, leeraar aan de R.H.B.S. met vijfjarigen cursus alhier. De heer de Waard is geboren te Mid delburg. I Brand. Zaterdagmiddag tegen 2 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in de Kanaalstraat, onmiddellijk werd met groot materiaal uitgerukt, doch ter plaatse gekomen, bleek het slechts een schoorsteenbrandje te zijn, dat inmid dels door de politie met minimaxen was gebluscht. Dank zij het zeer snel ingrij pen, werd hier erger voorkomen. Ketelschade. Zaterdagmiddag is hier de haven bin- nengeloopen het Engelsche stoomschip „Margaret", dat, op weg van Antwerpen naar Zuid-Amerika, ketelschade had opgeloopen. De schade wordt alhier hersteld. BIGGEKERKE. In de Vrijdagavond gehouden jaarvergadering van de pl. afdeeling van den Chr. Boeren- en Tuin- dersbond werd besloten begunstiger te worden van het musschengilde en bij dragen te verleenen voor een te houden veekeuring en ploegwedstrijd. Het le dental bedraagt thans 26. De rekening sloot met een batig saldo van 13. Een inleiding over „De Pachtwet" gaf aan leiding tot een drukke bespreking. KRABBENDIJKE. Vrijdagavond werd alhier in het gymnastieklokaal der o. 1. school een vergadering gehouden onder leiding van den burgemeester, jonkheer mr. Sandberg tot Essenburg, met het doel te komen tot oprichting van een plaatselijke afdeeling van de Ned. Ver. voor luchtbescherming, terwijl tevens eenige mededeelingen zouden worden verstrekt over het luchtbeschermings plan voor de gemeente Krabbendijke. Toen de burgemeester om ruim zeven uur de bijeenkomst opende, waren ruim 100 personen aanwezig. Spr. deelde o.a. mede, dat zeer binnenkort ook een be roep zou worden gedaan op de actieve medewerking van de leden van den luchtbeschermingsdienst, daar bericht was binnengekomen dat gedurende de maand Februari voor den luchtbescher mingsdienst alhier een 50-tal gasmaskers worden beschikbaar gesteld. Overste Bierman uit Middelburg zette vervolgens op keurige wijze doel en werkwijze der luchtbescherming uiteen. Tot oprichting van een vereeniging werd vervolgens overgegaan. De volgen de personen werden bereid gevonden om deel uit te maken van het voorloo- pige bestuur: de burgemeester en de heeren J. Vader, W. P. Gebraad, A. C, van Houdt en F. J. van den Bout. In de pauze gaven zich reeds 55 personen als lid op, welk aantal zeer zeker binnen korten tijd nog flink zal aangroeien. Na de pauze was het woord aan het hoofd van den luchtbeschermingsdienst alhier. Spr. wees er op dat het de ver dienste is geweest van den burgemees ter van Krabbendijke, dat hij in Zuid- Beveland den eersten stoot heeft gege ven tot het organiseeren van een lucht beschermingsdienst zooals deze door de wet wordt vereischt. Enkele vragen werden tenslotte beant woord. RILLAND BATH. Van den hoofdinge nieur-directeur van den Rijkswaterstaat is alhier bericht ontvangen, dat de storm vloedwaarschuwingsdienst op 1 Febru ari a.s. in werking treedt. Berichten over te verwachten bijzonder hoogen vloed worden van „de Bilt", via Amsterdam naar den commissaris van politie te Ber gen op Zoom gezonden, die ze doorgeeft aan den heer W. Koning alhier. Deze zorgt voor distributie aan de gemeen ten Rilland-Bath, Krabbendijke en Waarde en de in die gemeenten liggen de polders met waterkeerende dijken. RILLAND-BATH. Vrijdagavond j.l. had in de o. 1. school alhier een verga dering plaats van de commissie voor de ontwikkeling en ontspanning der jeug dige werkloozen. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede, met voldoe ning te kunnen constateeren, dat het ver loop van den cursus niets te wenschen overlaat. Spr. bracht daarvoor dank aan den leider, den heer v. Lopik. Door de commissieleden werd het zaagwerk der cursisten bezichtigd, waarover men zeer voldaan was. Vele voorwerpen zijn reeds gemaakt, waaronder ook eenige groote stukken als boekenkastjes en een thee kast. Na eenige bespreking werd beslo ten te trachten de gemaakte werkstuk ken publiek te verkoopen. Dit zal ver moedelijk nog in Januari kunnen plaats hebben. Met behulp der jeugdige werk loozen zal dan tevens een gezellig avondje worden georganiseerd. Onder leiding van den heer Van Lopik zullen eenige kampliederen worden gezongen, terwijl ook medewerking zal worden ge vraagd van muziek- en zangvereeniging De opbrengst van den verkoop zal weder worden aangewend om den cur sus tot Maart a.s. voort te zetten. Hoewel door vele ingezetenen reeds eenige financieele offers ten bate van dit nuttige werk zijn gebracht, werd de hoop uitgesproken, dat men straks toch weer voldoende belangstelling en medewer king zal mogen ondervinden om in staat gesteld te worden de werklooze jongens nuttige en doelmatige bezigheid te ver schaffen. Een oude roofoverval oi gekelderd? In den avond van.24 op 25 October 1933 is te Ophoven-Sittard een roofover val gepleegd op den alleenwonenden 67- jarigen R. T. Omstreeks zeven uur hoor den buren eenig gekreun komend van het erf van T. en aan een mogelijk on geval denkend, begaven zij zich daar heen, waar zij den ouden man bewuste loos op den grond aantroffen. Nog' even •kwam hij bij en was in staat mede te dee- len, dat hij door twee mannen was aange vallen, doch meer kon hij niet zeggen. Een terstond ontboden dokter constateer de, dat den man verschillende slagen met een hard voorwerp waren toegebracht waardoor hij het bewustzijn verloor. Men bracht het slachtoffer zoo spoedig moge lijk naar het ziekenhuis te Sittard over waar het op 1 November d.a.v. overleed zonder weer tot bewustzijn te zijn geko men. Men vermoedde, dat roof de drijfveer tot deze misdaad is geweest. Bij onder zoek bleek geen geld in de woning aan wezig te zijn en men wist ook niet of het daar voordien aanwezig was. Ondanks ijverige nasporingen mocht de politie er niet in slagen de daders van dezen overval te achterhalen. Dezer dagen, dus meer dan vier jaar later, is er eenig licht in deze zaak ge komen. In een café te Maesyck (B.), zou tijdens een woordenwisseling tusschen eenige bezoekers op dezen roofoverval zijn gezinspeeld en de maréchaussée te Sittard, wien dit ter oore kwam, heeft voldoende aanleiding gevonden om tot arrestatie van een viertal inwoners uit Sittard, n.l, K„ de gebroeders Van der D. en G. over te gaan. Van dit viertal worden K. en een van de gebroeders Van der D. verdacht den overval te hebben gepleegd. Het parket uit Maastricht is gewaar schuwd en stelt thans een nader onder zoek in. De „Dempo" heelt vertraging. Volgens bij de Rotterdamsche Lloyd ontvangen bericht, zal het m.s. „Dempo" in plaats van Maandagmorgen 10 uur, eerst Dinsdagmorgen 8 uur te Rotterdam aankomen, LICHTSCHIP „WESTHINDER" OP DRIFT EN WEER VERANKERD, Tengevolge van den Zuidwesterstorm is Zondagmiddag het Belgische lichtschip „Westhinder" op drift geraakt. De be manning slaagde er evenwel in een re- serve-anker uit te brengen, dat hield. De „Westhinder" is op 1 mijl van zijn oor spronkelijke ligplaats voor anker gegaan. Meisje verdronken. Gisteren is de 21-jarige mej. Van Hemert wonende te Buren, door dat haar rijwiel in aanraking kwam met d.at van een ander meisje, te Zoe- len in de L nge terecht gekomen en verdronken. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens overtreding van de „Motor- en Rijwielwet" en/of van het „Motor- en Rijwielreglement": L. L. W., Wissenkerke; W. V., Seroos- kerke; J. v, d. B., Meliskerke; J. D. v. O., Yerseke, ieder 2 b. s. 2 d. h.; C. G„ Sint Laurens; J. de B., Borsselen; G. R„ Wemeldinge en L. W„ Ritthem ieder 3 b. s. 3 dh.C. K., Wissenkerke; J. M. Oost- en West Souburg, ieder 5 b. s. 5 d. h.; P. L„ Zoutelande 12 b. s. 6 d. h.; A. L„ Breskens 2 m. 10 b. s. 2 m. 5 d. h.; A. D. L., Arnhem 35 en 5 b. s. 10 en 5 dh. In staat van dronkenschap de orde verstoren: J. F. D., Kruiningen: 10 b. s. 10 d. h.; Nachtrumoer verwekken: J. L. R„ Vlissingen: 10 b. s. 10 d. h.; Openbare dronkenschap: Ch. K., Wis senkerke: 7.50 b. s. 5 d. h.; Zonder vergunning een smederij-on derneming in werking houden, na ge daan verzet: P. B., Koudekerke: Be krachtiging van het verstekvonnis 7.50 b. s. 5 d.h.); Zonder vrijstelling van Ged. Staten van Zeeland een reclamebord aan een onroerend goed hebben: H. R„ Zoute lande: Vrijspraak; Op den weg dieren aanhitsen: Ch. S., Yerseke: berisping. Te Yerseke zonder schriftelijke ver gunning van B. en W. aan een land- bouwschuur een reclamebord maken: J. M. M., Middelburg: W. C. v. O., Yerseke vrijspraak. Wateren buiten de bakken: H. S., Mid delburg: 2 b. s. 2 d. h.; Tijdens sluitingstijd bezoekers aanwe zig hebben in een verlof localiteit: C. F. D., Vlissingen: 3 b. s. 3 d. h.; Als bezoeker tijdens sluitingstijd zich in een verlofslocaliteit bevinden: F. v. G. en A. J. E. H., beiden Vlissingen: Ieder: 2 b. s. 2 d.h.; Verdacht vee vervoeren: J. R„ Kou dekerke: Na gedaan verzet: bekrachti ging van het verstekvonnis: 10 b. s. 10 d. h.); Een slachtdier zonder vergunning slachten en vleesch dat aan keuring is onderworpen, doch niet in gekeurd, ver koopen: J. Z„ Wissenkerke 2 m. 5 b. s. 5 d. h.; Als vervanger van den schipper van een door eigen mechaoische kracht voortbewogen vaartuig een ander door mechanische kracht voortbewogen vaartuig naderen zoo dat gevaar voor aanvaring bestond en niet wijken, waar- VOETBAL. WEDSTRIJDUITSLAGEN, 1 p iflacop Afd. 1: D.F.C.—D.W.S. 0-3; R.F.C.— V.U.C. 7—5; V.S.V.—Sparta 1—0; Ajax K.F.C. 5l; ExcelsiorA.D.O. 11. Afd, II: D.H.C.Feijenoord 25; H. B.S.Stormvogels 52; 't GooiBlauw Wit 31; C.V.V.Haarlam 31; Her mes D.V.S.Xerxes 21. Afd. III: TubantiaWageningen 25; Go Ahead—P.E.C. 3—0; Z.A.C.—A.G.O. V.V. 02; HeraclesEnschede 4—1; N. E.C.Hengelo 51; Afd. IV: Willem IIBleijerheide 11; Longa—B.V.V. 2—1; N.A.C.—F.S.V. 20; EindhovenM.V.V. 11; Juliana Roermond 1—0; Afd. V: LeeuwardenH.S.C. 12; HeerenveenVeendam 12; Sneek Velocitas 10; HoogezandBe Quick 0—3; G.V.A.V.—Achilles 2—2. klasse A< MiddelburgZeelandia 11; R.B.C. De Zeeuwen 72; R.C.S.Hero 01 gestaakt na 10 minuten; VlissingenDe Baronie 01. 3e klasse A. AxelIJzendijke 43; Biervliet^— Terneuzen 17; BreskensCorn. Boys afg.; OostburgSluiskil 36. 3e klasse B. Zeelandia II—Vlissingen II 11; Goes IIGoesche Boys 30; Terneuzen II Middelburg 22. De eerste overwinning van R.B.C. De staartclubs hebben zich danig ge roerd. Eindelijk heeft R.B.C. in haar twaalfden wedstrijd de eerste over winning geboekt. Met liefst 72 werden De Zeeuwen verslagen, Zeelandia ver raste met een gelijk spel tegen Middel burg, de leider dezer klasse. Het zeven de gelijke spel van Middelburg. Zeelan dia kon dit eene puntje goed gebruiken nu R.B.C. zoo goed uit den hoek kwam. Middelburg heeft nu met 2 punten meer de leiding behouden, doch de groen wit ten hebben liefst drie wedstrijden meer gespeeld dan Hero en Breda. De ont moeting R.C.S.—Hero werd namelijk na 10 min. spelen gestaakt. De Baronie boekte een mooi resul taat door Vlissingen op eigen veld een nederlaag toe te brengen. Dit bewijst, dat men met de Baronie danig rekening zal moeten houden en voorts, dat Vlis singen momenteel een zwakke periode meemaakt. De stand is nu: Middelburg 15 6 7 2 26—19 19 Hero 12 7 3 2 26—18 17 Vlissingen 13 7 1 5 3123 15 De Baronie 13 5 5 3 2519 15 Breda 12 6 2 4 27—24 14 R.C.S. 11 5 2 4 27—26 12 De Zeeuwen 13 5 1 7 3036 11 Goes 11 3 2 6 17—22 8 Zeelandia 12 2 3 7 2029 7 R.B.C. 12 1 4 7 22—35 6 IJzendijke verliest. IJzendijke is er niet geslaagd haar uit wedstrijd tegen Axel te winnen. Met het kleinst mogelijke verschil werd IJzen dijke verslagen. Zij heeft daardoor haar derde plaats aan Axel moeten afstaan en werd ook door Sluiskil gepasseerd. Oostburg verloor, zooals te verwachten was van Sluiskil. Dit Oost Zeeuwsch elftal doet het niet slecht in deze com petitie. Deze overwinning deed haar nu zelfs tot de vierde plaats stijgen. Bier vliet verloor van Terneuzen, hetgeen ook wel verwacht mocht worden. De stand is nu: Terneuzen 11 9 2 0 71 22 20 Breskens 10 8 1 1 43 17 17 Axel 12 6 2 4 32 20 14 Sluiskil 12 7 0 5 40-34 14 IJzendijke 11 6 1 4 31 32 13 Hulst 11 5 1 33 28 11 Hoofdplaat 11 4 3 4 23 27 11 Biervliet 10 2 1 7 16—40 5 Corn. Boys 9 0 2 7 1345 2 Oostburg 11 0 1 10 17 54 1 Goes II wint weer, Zeelandia II deed keurig werk door een gelijk spel te bevechten tegen Vlis singen II. De Zeelandia-reserves zijn nu voorloopig een heel eind uit de gevaar lijke zone. Vlissingen II steeg een plaatsje op de ranglijst. Goes II behaal- de nu een ruimere zege op Goesche Boys. Nog altijd zijn de Goes-reserves ongeslagen en het zou al vreemd loopen als het kampioenschap uiteindelijk niet bij hun terecht kwam. Terneuzen II heeft weer haar kracht op eigen veld ge toond. Middelburg II kon het niet verder dan een gelijk spel brengen tegen de Terneuzenaren. De stand is nu: Goes II 9 8 1 0 33—5 17 Middelburg II 13 7 2 4 42—22 16 Vlissingen II 9 5 2 2 26 20 12 Eiland Boys 10 6 0 4 25—25 12 E.M.M. 10 5 1 4 29—24 11 Terneuzen II 10 3 3 4 22 26 9 Zeelandia II 12 3 2 7 27 40 8 Goesche Boys 112 18 21 41 5 Hans weert 10 2 0 8 18 40 4 LuxemburgHongarije 06. Na in Portugal een tweetal wedstrij den te hebben gespeeld, kwam het Hongaarsche elftal gisteren tegen Luxmburg u t; De Hongaren wonnen met 60. bij een aanvaring ontstond: A. J. v. H„ Vlissingen: vrijspraak; Overtreding Arbeidswet 1919: J. de V., Vlissingen: f 10 b, s. 10 d. h.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6