JECOVITQL Gevaarlijk spel. ZEELAND. BUITENLAND. STATEN-GENERAAL ¥aii den DAG. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCULE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN VRUDAG 14 JANUARI 1938. No. 11. POLEN. PORTUGAL RUSLAND MIDDELBURG. Eervol ontslag. GISSINGEN. mCHEREH. leis je in brand geraakt en aan de verwondingen overleden. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Groote landbouwschuur afgebrand. DE EERSTE KAMER ZET DE ALGEMEENE BESCHOUWINGEN VOORT. .1 .1 i.T I UfitfBTKrtt boe- rollade, rook worst St. Pie- cooper. tt SB., de za- feest- Zater- Italië, Oostenrijk en Hongarije Te Boedapest is deze week de gewone periodieke conferentie van de drie lan den, die de zg. Protocollen van Rome hebben onderteekend: Italië, Oostenrijk en Hongearije, gehouden. Van haar voor naamste, althans opzienbarendste resul taat heeft men reeds kennis genomen: de regeeringen van Oostenrijk en Hon garije ziillen de regeering van generaal Franco erkennen. Mussolini moet er erg naar verlangd hebben, Weenen en Boe dapest zoover te krijgen. De pressie, welke zijn schoonzoon, graaf Ciano, te Boedapest op de Oostenrijksche en Hon- gaarsche staatslieden uitoefende, bracht' hem nu dus de vervulling van dat ver langen. Voor 't overige lijkt ons de bijeen komst echter allerminst te hebben be antwoord aan de doeleinden, waarvoor de Romeinsche protocollen indertijd tot stand werden gebracht, Mussolini nam er het initiatief toe, in Maart 1934. Zij moesten als uitgangspunt dienen voor een duurzame oplossing van de toen wel zeer hachelijke economische moeilijkhe den in de Donau-landen. Oostenrijk en Hongarije schenen er zeer wel bij te zul len varen. Italië zou een zeer belang rijke afnemer van beide landen worden. Heel lang heeft de vreugde te Weenen en Boedapest niet geduurd. Al spoedig bleek, dat Mussolini de capaciteiten van Italië als afnemer had overschat en toen hij in verband met het Abessijnsche avontuur zich genoodzaakt voelde poli tieke toenadering tot Duitschland te zoeken, ging zijn animo voor den eigen lijken opzet der Protocollen goeddeels verloren. Wat zeer verklaarbaar is: Im mers zijn politieke bijbedoelingen waren oorspronkelijk midden-Europa meer rug- gegraat te verschaffen tegen de Duit- sche aspiraties. Zijn voornaamste zorgen op het terrein der buitenlandsche poli tiek gingen destijds uit naar combinaties, welke in de eerste plaats moesten voor komen, dat Oostenrijk in de „klauwen" van het Derde Rijk zou vallen. Nadien zijn zijn voornaamste zorgen echter uit gegaan naar middelen, om Engeland dwars te kunnen zitten. Dê oorspronke lijke opzet van de Romeinsche protocol len nu Werd daarvoor o.m. opgeofferd. Oostenrijk en Hongarije hebben er de laatste jaren vrijwel niets meer aan ge had. Integendeel veeleer: Mussolini wendde ze, zoo goed en zoo kwaad als dit ging, aan, om de beide landen, in po- liticis op de as Rome-Berlijn te koppelen. Tot dusver lukte hem dat maar ten hal ve, vooral wat Oostenrijk betreft. Voor Weenen blijft het Derde Rijk nog steeds de gevaarlijke groote broer, wien het er om te doen is, Oostenrijk zijn onafhanke lijkheid te ontfutselen. Meedraaien met de befaamde as vinden Schuschnigg c.s. uit dezen hoofde veel te gevaarlijk. Mis schien houdt Mussolini hem dat intus- schen wel erkentelijk ten goede, want men kent onze meening ten deze dat de Duce er veel voor zou voelen, Oostenrijk een prooi van Duitschland te zien worden, kan vrijwel uitgesloten wor den geacht. Voor ons gevoel speelt hij ten aanzien van midden-Europa niets anders dan een hoog spel, waarvan de bedoeling is, Engeland zoo zeer in het nauw te drijven, dat het tot concessies bereid is, maar dan zonder dat Duitsch land er tenslotte veel midden-Europee sche zij bij spint. Dat de deze week te Boedapest ge houden bijeenkomst weinig vrucht droeg, althans weinig .zichtbare "belang rijke vrucht, hoeft dan ook niet te ver wonderen. Aan de erkenning van de re geering van Franco door Oostenrijk en Hongarije kan men in geen geval veel beteekenis toekennen.. Noch voor den burgeroorlog in Spanje, noch voor den internationalen politieken toestand, ver andert ze iets aan de realiteit. Misschien Uit het Engelsch van PAUL TRENT. 87). moet men het wel zoo zien, dat de con ferentie, waarvoor uiteraard te Berlijn heel veel belangstelling bestond, haar (d.i. de erkenning) geschikt heeft bevonden als kluitje, om er de Duitschers mee in het 'riet te sturen. Niet zonder gewicht in dit verband is nog, dat graaf Ciano er bij de Oostenrijksche en Hongaarsche staatslieden ten sterkste op aangedron gen moet hebben, om toenadering tot Roemenië te zoeken. Italië vindt Roe menië opeens een allerbeminnelijkste natie, nu zich daar een crypto-fascis-' tisch bewind heeft genesteld.- De aan drang van Ciano viel bij de Hongaren echter niet in zeer vruchtbare aarde. Men wantrouwt te Boedapest de nieuwe Roemeensche regeering, en met reden vermoedelijk. Ze is niet alleen uitermate anti-semietisch, doch tévens virulent na tionalistisch. Voor de groote Hongaar sche minderheid binnen de Roemeensche grenzen voorspelt dit weinig goeds. Naar alle waarschijnlijkheid zal de nationalis tische politiek van Goga ook de positie dier minderheid te na komen. En dan wordt het voor de Hongaarsche regee ring toch wel heel moeilijk toenadering tot Boekarest te zoeken. Ciano moet hebben gezegd, dat Italië zal probeeren Goga ten aanzien van de minderheden- politiek tot kalmte te manen. Maar voorshands zal een dergelijke belofte het Hongaarsche wantrouwen niet weg nemen. Feitelijk wordt de politieke situatie in midden- en Zuidoost-Europa steeds ingewikkelder. Te Rome en Berlijn mag men er zich over verheugen, dat de au toritaire staatskunst er steeds meer veld wint. Maar wellicht beseft men tegelij kertijd, dat die ontwikkeling op zichzelf aan de moeilijkheden geen eind kan ma ken. Het laat zich eerder veronderstel len, dat de moeilijkheden toe zullen ne men. Immers, de politieke tegenstellin gen, welke een gevolg zijn van de vre desverdragen, blijven bestaan. Hoe na tionalistischer nu de regeeringen in de verschillende landen, hoe scherper zij de tegenstellingen zullen voelen. Lang niet ondenkbaar is, dat in Hongarije te eeni- ger tijd een fascistisch of nationalistisch bewind ontstaat. Zou dat met niet nog veel meer kracht dan het huidige naar de terugwinning der verloren gebieden streven? Maar zou het dan ook niet veel vijandelijker tegenover de huidige Roe meensche regeering komen te staan, alle overeenstemming van ideologie ten spijt? Mussolini kan op den duur nog heel wat met zijn midden- en Zuidoost- Europeesche vrienden beleven. En Hit- Ier navenant. Boer, Toen zij samen de trappen afgingen, zou niemand hebben vermoed, dat de middelste van de drie een gevangene was, die op zijn minst jaren van gévan- genisstraf voor den boeg had. De auto was gesloten en er was voor alle drie "plaats op de achterbank. Furber zat in het midden en ze vertrokken met groote vaart. Toen de dag aanbrak reden ze met een snelheid van dertig mijlen per uur Furber sliep half, maar zijn metgezel len waren klaar wakker. Eindelijk uitte Hallam een kreet, want voor zich uit zag' hij de zee en rijen oorlogsschepen iagen daar voor anker. „Weyport", riep hij. Furber opende zijn oogen en keek in dezelfde Tichting. Geen woord kwam o\ er zijn lippen, maar zijn adem ging sn'ei. Toen zij de stad naderden, waren zijn' lippen vast opeengeklemd en Guy zag dat hij de vuisten gebald had. „Arme duivel", mompelde hij in zich zelf en had een diep medelijden met hem. De auto stopte voor de admiraliteit. Er was een draadloos telegram van Whi tehall naar het vlaggeschip gezonden en ode piketboot wachtte reeds op hen. Er Een gezin door wolven overvallen er> gedood. In een dorp in Oost-Galicie hebben wolven een uit vijf personen bestaand gezin overvallen en omgebracht. Uit Oostelijk Polen wordt gemeld, dat de wolven steeds meer tot de dorpen door dringen. Voor het eerst sinds vele tien tallen jaren zijn weer groepen wolven waargenomen in de vroegere Pruisische provincies van Westelijk Polen. Vijl dooden bij vliegongeluk. Nabij Vila Real de Santo Antonio is een vliegtuig omlaag gestort. Naar ver luidt zijn vijf personen om het leven gekomen. Vijftig personen wegens sabotage ter dood veroordeeld. Naar de te Samara verschijnende Wolskaja Kommuna mededeelt, zijn vijftig functionarissen van de landbouw organisatie aldaar wegens sabotage Ier dood veroordeeld. was niet, zooals gewoonlijk, een adel borst op, maar een luitenant-comman dant. Sylvester en Hallam, gearmd met Fur ber, gingen de kajuit binnen, een scherp commando en de machine zette aan. ,,'H'et is vreeselijk", riep Furlber en zijii gezicht werd doodsbleek. Plotseling begon hij te worstelen en in een oogen blik was hij vrij; hij rende als een waanzinnige naar de deur, maar Guy greep hem aan zijn been en wierp hem op den grond. Zijn hoofd stootte tegen een uitstekende punt en het bloed liep uit een wond aan zijn slaap. Zijn oogen waren dicht en zijn adem werd moeilijk Sylvester knielde naast hem neer en onderzocht hem vluchtig. „Ik geloof niet dat het veel -te be teekenen heeft. Laat hem daar maar lig gen tot we hem aan boord hebben", Zei hij bedaard. De luitenant-commandant stak zijn* hoofd om de deur. „Heeft u hulp noodig?" vroeg hij. „Neen". Hij was klaarblijkelijk zeer nieuws gierig maar deed geen vragen. De admiraal had bevolen dat hij zich niet met de passagiers mocht bemoeien. Toen zij langszij lagen was Furber nog steeds bewusteloos en met de hulp van een paar matrozen werd hij op dek ge bracht. Daar ontmoette Hallam den lui tenant-adjudant. „U moet met den admiraal ontbijten, Voetpad verboden voor rïjverkeer. Ged. Staten hebben besloten, dat het voetpad gelegen op gedeelten van den weg van Zierikzee naar Renesse, aan de zuidwestzijde van het voor het algemeen verkeer bestemde gedeelte van den Grachtweg tot den Klerksweg, gesloten te verklaren voor het verkeer met alle motorrijtuigen, rijwielen, en andere rij- of voertuigen, rij- en trekdieren en vee, in beide richtingen. Het geldt hier het 1535 m lange voet pad van 1.50 m breed gelegen in de ge meente Zierikzee en door een strook grond van de rijbaan gescheiden. De postzegelautomaten en verkoop van zegels in het groot. Nu reeds weer geruimen tijd ook te Middelburg de postzegelautomaten in werking zijn, blijkt hoe groot gemak zij voor zeer velen zijn. Dag en nacht kan men er terecht en behoeft alleen te wachten als de rolleij, op zijn, maar dit komt dank zij de oplettendheid der amb tenaren, niet veel voor. Wordt er druk gebruik gemaakt van de automaten, minder is dit het geval met de gelegenheid om postzegels bij groote hoeveelheden tegelijk te halen, waarvoor des Maandagsmorgens van half tien tot half twaalf een tweede lo ket geopend is. Als kantoren e.d. daar mede rekening wilden houden, dan wer den zij vlugger geholpen en ontlastten zij op andere dagen den dienst aan het eene loket. De lichtweek. Het was Donderdagavond al heel wei nig mooi weer voor het houden van controle op de verlichting van motor rijtuigen en rijwielen. Maar niettegen staande den hevigen regen waren bij de Koepoort de gemeentepolitie, bij den watertoren de marechaussée en bij den Tramsingel de rijksveldwacht op hun post en gezien het slechte weder, heb ben zij toch nog heel wat auto's en fiet sen kunnen aanhouden en daarbij ver schillende fouten ontdekt, waarvoor de bestuurders dan een schriftelijke waar schuwing mede naar huis kregen. Daarop staat wanneer men zich voor een hercontrole aan het politiebureau moet melden. Dit is Zaterdag of volgen de week Woensdag. Mocht de oproep gesteld zijn op den dag waarop- de blijde gebeurtenis plaats heeft of op den na tionalen feestdag, dan heeft de controle den daarop volgenden Woensdag of Za terdag plaats. B. en W. stellen voor aan den heer P. A. Vermeulen, op zijn verzoek, eervo ontslag te verleenen als onderwijzer aan school C wegens zijn benoeming tot hoofd der openbare lagere school te Wa terlandkerkje, zulks met ingang van een door hun college te bepalen datum. Een mooie zending. Gistermiddag werd op het station te Vlissingen met veel zorg ingeladen de kostbare Nederlandsche koudbloed- hengst Paul v.an Luntershoek, om naar Zweden te worden vervoerd. Dit waar devolle Nederlandsche fokpaard s bij na 4 jaar oud en 8 maal bekroond met den eersten prijs in zijn klasse en gefokt door den heer Cor de Feijter te Bosch kapelle, zoon van den bekenden oud fokker Joh. de Feijter, oud-burgemees ter van Z,aamslag. De hengst zal in Zweden ter dekking geplaatst" worden op een der grootste dekstations. Paul is voor Zweden aan gekocht door de heeren P. Dekker en Zonen te Axel, die hem in Malmö le veren. Een der zoons vergezelt het kostbare paard in den wagon naar zijn nieuwe bestemming. over twintig minuten. Nog net tijd voor een praatje, ga mee naar mijn hut", zei hij vroolijk. Een kwartier later zat Guy in de ka juit van den admiraal. Er kwam een eigenaardige glimlach op zijn gezicht, toen hij bedacht hoeveel er gebeurd was sinds hij daar de laatste maal zat. Eenig'e minuten later verscheen de ad miraal en Guy overhandigde hem den brief, die hij had meegebracht, die deze met groote aandacht las. „Een vreeselijke geschiedenis", zei de admiraal binnensmonds ei; werd toen weer de joviale gastheer. Gedurende den maaltijd praatten zij hoofdzakelijk over de aanstaande groote vlootrevue, die de koning bij Spithead zou houden. „Ik heb gehoord, dat u op de nieuwe flotilleleider komt. De Clytie is een heel mooi schip", merkte de admiraal op. „Ik heb er nog nooit zooeen gezien, mijnheer". Toen begonnen zij de geheimen van dit nieuwe type oorlogsschip té bespre ken, waarvan groote dingen werden ver wacht. Toen het maal was afgeloopen, en de stafofficier was heengegaan, beg'on de admiraal vragen te doen over baron Branden en de rol, die Furber gespeeld had in het Duitsche spionnage-systeem. Hij was uiterst verbaasd over alles wat Guy hem vertelde. „Hij komt natuurlijk voor den krijgs raad, maar niet vóór de revue. Natuur lijk zal jij moeten getuigen. -Ik vermoed, O. EN W. SOUBURG. Woensdagmid dag is het eenig ruim 4-jarig dochter tje van P. de V., wonende Groote Abeele alhier, tijdens korte afwezig heid van haar grootmoeder (bij w e hef kind is, als de moeder uit werken gaat) door tot nu toe onbekende oor zaak met vuur in aanraking gekomen, waardoor haar kleertjes spoedig in vlammen opgingen. Op haar hulpge schrei is een buurman toegesneld, die met de hulp van anderen het vuur wist te dooven. Ze hadden evenwel niet kunnen voorkomen, dat het kind hevi ge brandwonden, vooral aan het onder- ijfje, had bekomen. H^t meisje, dat onmiddellijk naar een z'ekenhuis werd vervoerd is daar Donderdagmorgen aan de bekomen ver wondingen overleden. Het voorloopig bestuur van de vereeniging van oud-leerlingen v.an de TuinbouwvJintercursussen afdeeling Z. Vlaanderen Westelijk Deel, hield Woensdag haar eerste vergader ng "te Oostburg. Na afhandeling van de ge wone punten der agenda werd overge gaan tot de verkiezing van een defi nitief bestuur dat als volgt werd samen gesteld: voorzitter C. Jansen van Ro- sendaal te Zuidzande; secretaris: J. H. de Bruijne te Slu's (Sint Ann,a ter Muiden); penningmeester Joh. van Liere te Sluis; gewone bestuursleden; J. B. Aers te Oostburg en M. Buijck te Oostburg. GROEDE. Naar wij vernemen, zal de te verwachten blijde gebeurtenis door klokgelui worden aangekondigd, waarna de plaatselijke muziekvereenigingen zich zullen doen hooren. Tevens zal de sirene van de fabriek van de firma Schippers en Grimm één maal gehoord worden bij de geboorte van een Prinses, meermalen bij die van een Prins. Voorts zullen alle schoolkinderen, ook die van de bewaarschool worden ge- tracteerd en een souvenir worden uit gereikt, waarna met muziek de gemeen te zal worden rondgegaan en waarbij wordt verzocht dat van alle huizen de vlaggen zullen wapperen. Ook des avonds zal, indien de weers omstandigheden dit toelaten een muzi kale rondgang plaats vinden. SLUIS. Tot concierge van het stad huis werd in de plaats van wijlen den heer D. A. de Kramer aangesteld zijn dochter mej. Joh. de Kramer. Tot gemeentebode, benevens amb tenaar ter secretarie in de vacature D A. de Kramer, 's aangesteld de heer P. L. de Wispelaere te Sluis. Veel vee in de vlammen om gekomen. IJZENDIJKE. Donderdagavond te on geveer 7 uur werd door een tweetal passeerende automobilisten brand ont dekt in de groote landbouwschuur v,an den heer E. de Milliano. Deze alsmede zijn echtgenoote waren afwezig. Het vuur, dat vermoedelijk door kortslui ting is ontstaan, greep zeer snel om zich heen zoodat aan blusschen niet meer viel te denken. De schuur w,aar- in een nog zeer aanzienlijk gedeehte van den oogst was geborgen werd geheel een prooi der vlammen. 37 runderen, 8 paarden en 3 varkens kwamen om, ter wijl 4 paarden en 1 rund werden ge red. De IJzendijksche autospuit was spoedig ter plaatse. Verzekering dekt de schade. Kracht met lepels I Jecovitol, da op vitaminen geijkte Lever traan geeft weerstand tegen varkoudheid, griep en andere Infectieziekten. In Apotheken en Drogisterijen 0.75 p. II. (Ingez. Med.) De beschouwingen over de rijksbe- grooting zijn gisteren voortgezet met een rede van prof. Kranenburg (v.d.), die de n.s.b. zoo onnationaal als maar mogelijk noemde en daartegen over den rechtsstaat stelde zooals die door de meeste Nederlanders wordt voorgestaan. Voor de kabinetsformatie had de heer Kranenburg geen be wondering, omdat men coalitiepolitiek is gaan voeren met stemmen die voor de vorming van een kabinet op breede basis 'bestemd waren. In het bijzonder betreurde spr. dat mr. Oud niet meer zitting heeft in de regeering, want voor diens financieel beleid had spr. groote bewondering, terwijl hij thans de vrees koestert dat voor defensie te groote uitgaven zullen worden voorgesteld zon der toereikend dekkingsplan. Niettemin zal zijn partij „the most loyal opposition" willen zijn. Ook de heer Droogleever F o r t u ij n (lib.) had liever een kabinet op breede basis gezien, te meer waar sinds 1933 de verhoudingen niet aan merkelijk zijn gewijzigd. Het bestaans recht van het tegenwoordige kabinet be rust op tegenstellingen in principieele aangelegenheden, welke het toch niet zal weten te overbruggen. Wat de de fensie betreft de daarvoor te nemen maatregelen tot noodzakelijke verster king hebben zijn instemming, doch de regeering vermijde het doen van voor stellen welke de verdeeldheid zouden kunnen aanwakkeren. Dwingende orde ning dient achterwege te blijven. Spr. hoopt dat de navigatie zoodanig zal ge schieden dat het schip van staat zoo weinig mogelijk wordt beschadigd. Prof. A n e m a (a.r.) verdedigde de houding van zijn partij bij de verkiezings actie en wees erop dat die moeilijk ge richt kon zijn op een kabinetsformatie waarvan men de verhoudingen nog niet kende. Toen eenmaal was gebleken dat op het door dr. Colijn zonder overleg met zijn partij opgestelde regeeringspro- gram geen vruchtbare samenwerking kon worden verkregen, is de formateur tot de keuze overgegaan, waarvan het kabinet, dat wij thans kennen, het re sultaat is. De a.r. partij zal dit sympa thiek en welwillend tegemoet treden. De heer D e B r u ij n (r.k.) wenschte het kabinet niet naar de individueele le den, doch naar zijn program te beoor- deelen. Dit program heeft zijn instem ming omdat het de positief-christelijke grondslagen onzer samenleving wil be- veiligèn, het gezinsleven wil bescher men, arbeid vyil verschaffen en ordening wil ter hand nemen. Tenslotte heeft prof. W o 1 t j e r (a.r.) staatsrechtelijke bezwaren naar voren gebracht tegen het bij koninklijk besluit voorschrijven aan de examencandidaten der H.B.S., gymnasia e.d. van een spel ling die van de officieele spelling (De Vries en Te Winkel) afwijkt, zonder dat een en ander wettelijk is geregeld. De regeering die zelve in haar officieele stukkén de spelling De Vries en Te Winkel aanhoudt, mist z.i. het recht, in examenprogramma's afwijkingen voor te schrijven. Minister Colijn zou heden aan het woord komen. dat je regelrecht naar je schip gaat". „Ja, mijnheer". Toen Guy de kajuit van den admiraa verliet, werd hij aangehouden door den luitenant-commandant en meegenomen naar de longroom. I Er werden hem allerlei vragen gedaan maar hij had strenge bevelen om geen enkele inlichting te geven. Maar allen wisten, dat Furber aan boord was en ze waren grenzeloos nieuwsgierig. Eindelijk maakte Guy zich vrij en werd met de pi ketboot naar zijn nieuwe schip gebracht.. Een lange rij groote torpedojagers en aan het hoofd daarvan een nog grooter schipde Clytie; het gezicht ervan ontroerde hem. Er was geen twijfel aan, er stonden groote dingen te gebeuren. Als de oor log uitbrak, zou zijn plaats op dit schip zijn, dit schip, dat hij nu al beg'on lief te hebben. Gebouwd om snel te varen en toch goed gewapend wat kon een zeeman meer verlangen?". Langszij, vlug op het dek zijn eer ste saluut aan het nieuwe schip en hij meldde zich bij den commandant. Eenige drukke uren en eindelijk was hij alleen in zijn hut. Door de patrijspoort kon hij Weyport zien en instinctmatig dwaalden zijn. oogen naar de richting waar Stella woonde. In een paar minuten kon hij bij de vrouw, die hij liefhad zijn en een hevig verlangen naar haar greep hem aan en hij had een gevoel of hij naar haar toe moest. En Valda was hij haar trouw ver schuldigd? Waarom zou hij zijn geluk opofferen voor een principe? Hij had tenslotte al genoeg geleden buiten zijn schuld. Hij was het slachtoffer geworden van de nooden van zijn land. En toch was hij door zijn eer gebonden. „Stella ik houd van je", riep hij harts tochtelijk. HOOFDSTUK XLV. .Mevrouw Cameron kwam opgewonden thuis voor de lunch. „Lieve", riep ze tegen Stella, „kapi tein Trevor van de Clytie heeft me juist verteld dat Hallam op het schip is", Stella antwoordde niet, maar wendde zich af, zoodat haar moeder niet kon zien, welken indruk dit bericht op haar maakte. Mevrouw Cameron keek haar nieuwsgierig aan en toen haar dochter bleef zwijgen, werd ze ongeduldig. „Heb je niets te zeggen?" vroeg ze driftig. „Niets, moeder", antwoordde Stella met moeite. „Dan ben je al heel dom, kind. Ik weet zeker dat Guy van je houdt. Die ellendige Valda heeft hem met haar stre ken in de val gelokt. Je hebt nu de kans hem terug1 te krijgen". „ïk ben heelemaal niet van plan hem terug te krijgen, op wat voor manier ook", antwoordde Stella kalm. f i (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 5