WEK DE GAL IN UW LEVER 0? BUITENLAND. GOES. WALCHEREN, ZUID-BEVELAND. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSGK-VLAAHDEREN W.D. SPORT. |iar FRANKRIJK, Kabinetscrisis. r^-aogg MfrftA--Kfffl»agigttsa^"w,y,<nrti<taBaaaBgMtaBB8i en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet Uw lever een liter gal in ds ingewanden doen vloeien. Wanneer de galaf- scheïding onvoldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gas sen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw orga nisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap- middelen: een geforceerde stoelgang neemt de oorzaak niet weg. Maar CARTER S LEVERPILLETJES zullen zorgen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onovertroffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carters Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van 0.75. (Ingez. Med. 1 VI. Omstreeks 12 uur was het programma welke lezing aanle'ding gaf tot het stel- ciaal de aandacht gewijd aan de A. S F, korrels en wérd met voorbeelden uit de practijk bewezen wat bij doel matige .aanwending hiermee is te be reiken. De hierop vertoonde film be vestigde het gesprokene. Indrukwek kend vooral was de zg. „Westlandf lm" Zij liet in een prachtige kleurschakee ring door de officieele personen ge controleerde proeven op een proeftuin te Naaldwijk zien. Nadat de heèr Amsing nog uitvoerig verschillende vragen had beantwoord sloot de voorz. onder hartelijken dank dezen zeer geslaagden avond. Maandag 17 Januari a.s. om 11,15 uur zal voor het front van den troep op het Molenwater, door den luitenant kolonel G. Berghuijs, commandant der S.D.O.A., het onderscheid ngsteeken voor 24-jarigen trouwen dienst worden uitgereikt aan den sergeant der le klasse G. Swiers van de S.D.O.A. De minister van defensie heeft Anthonius Koster met ingang van 16 Maart 1938 vrijgesteld van den dienst plicht voor den tijd van één jaar, we gens kostwinnerschap. Besmettelijke ziekten. In dë week van 2 tot en met 8 Janu ari kwamen in onze provincie 2 geval lén van roodvonk voor, nl. één in ieder der gemeenten Oost- en West-Souburg en Biervliet. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende het kantoor der posterijen alhier. In den loop der maand December 1937 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboekjes ingfelegd f 137.Q43, en terugbetaald f 84.871. Derhalve meer in gelegd dan terugbetaald f 52.172. Door het architecten-bureau Kor teweg, Verwoerd, Temme te Breda is aan de heeren F. C. A. Hoornick Zo nen alhier opgedragen het sloopen van het hotel, café-restaurant gelegen hoek Stationsplein te Roermond. Mede is hen door het kantoor der domeinen te Sit- tard, opgedragen het sloopen van een complex gebouwen. Kinderzegels. In het afgeloopen tijdperk werd alhier voor f 2407 aan kinderpostzegels verkocht; de opbrengst der prentbriel kaarten bedroeg f 133, totaal dus f 2540. Het vorig jaar was de opbrengst resp f 1960 plus f 136 is f 2056. Dank zij de medewerking zoowel van het koopend publiek, als wel van de vple, bereidwillige, verkoopende da mes, is de opbrengst dus' weer toege nomen met f 484, ARNEMUIDEN. De kerkeraad der Ger. Kerk heeft besloten bij het bekend worden van de blijde gebeurtenis in het koninklijk gezin wanneer dit voor 12 uur bekend is, denzelfden avond om 7 uur een dienst te houden. Wanneer het na 12 uur bekend is den volgenden avond eveneens om 7 uur. Wanneer het op Vrijdag of Zaterdag plaats vindt dan zal een der diensten op den daarop volgenden Zondag daaraan gewijd zijn. De Kerkeraad van de Herv. Kerk be sloot het heugelijk-feit op Zondag te hér denken. ARNEMUIDEN. De jaarlijksche col lecte der Ned. Herv. Kerk voor de di aconie heeft opgebracht: op de lijst der burgerij 306; in de z.g.n. visschers- busjes 317. Tevens was een gift van 100 ontvangen van jhr. D. Rademake Schorer van Nieuwerkerke. NIEUW- EN SINT JOOSLAND. Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan gaf de muziekvereeniging O.N.D.A. a hier Donderdag een feestavond. Om circa 8 uur heette de heer P. Me liefste, de directeur, de aanwezigen wel kom. Speciaal richtte hij het woord tot de eereleden, alsmede tot den burge meester, die eveneens aanwezig was Met goedgekozen woorden werd een korte historie der vereeniging gegeven vart de oprichting af. Eenige leden, die wegens ziekte miet aamwozig konden zijn, werden tevens gememoreerd. Na dat de burgemeester met een kort woord dankte voor de hartelijke woor den tot hem gericht, werd het eerste nummer opgevoerd. Deze dialoog, waar in het wel en wee der vereeniging óp zeeT geestige wijze werd weergegeven, alsmede de andere nummer?, vielen zeer in den smaak van de aanwezigen. afgewerkt, bal volgde, het was laat, voordat de laatsten huiswaarts keerden, na een heel prettig samenzijn te hebben genoten. OOST- EN WEST SOUBURG. De be volking dezer gemeente bedroeg op 31 Dec, jl.: 5241 personen (2646 m. en 2595 len van enaele vragen die op bevredi gende wijze werden beantwoord. OUDELANDE. Uit deze gemeente is Maandag een jeugdige werklooze ver- ontvangen, trokken naar Chaam om daar gedurende een 8 tal weken te worden geplaatst in een kamp voor jeugdige werkloozen. mu sfAiü kmnmm* Eerste noteering is vorige koer(en) daarachter officieele noteenng van he den; beteekent geen noteering Denemakren Oblig. 1926-5 101%- Amsterdam 1936101%101% v.J Er werden in 1937 geboren 46 jon- Volgende week zullen nog een tweetal Zeeuws. Hyp. B-4 100100 gens en 44 meisjes; vest gingen 255 m. i jongens daarheen vertrekken, en 271 v. pers.; overleden 26 m, en 26 v. pers.; vertrokken 198 m. en 208 v. Tot voorzitter van het burgerlijk pers. (Bevolking einde 1936: 5083 per- j armbestuur alhier is herbenoemd de sonen). "eer van Sabben. w/cqte a pttt t TT Tk lil WEMELDINGE. Naar we vernemen WESTKAPELLE, Thans is ook al- zaj er na blijde gebeurtenis in het hier door het feestcomité het program- i Koninklijk Huis, alhier in de Ned, Herv. ma van de feestviering bij de blijde kerk een dankstond worden gehouden, gebeurtenis in het Prinselijk gezin de- j waaraan alie de drie plaatselijke predi- finitief vastgesteld. Op den dag der; kanjen uilen medewerken. Indien de geboorte: Wanneer de geboorte bekend heugelijke tijding vóór 4 uur 's namid Cities Service Cy. P. 1953 5 43%43% A Amsterd, Bank 160159% A Pref, Jurg'ens A 136136 A Ned 'out- en Spiritual. 504504% A De Schelde N.B. 5555 C Am, ame.t en Kef. 40%40 A Born, Sum. H;M. 184%185 A Houth. Alberts 56%—96% C Union Pac. Rr, 65%65% C Int, Nickel Cy. 36%36% Ned. 1000-4 101%—101-100% O, Indie 37 1000-3 96%— 97- is vóór des avonds 8 uur, luiden derdaés bekend is, wordt de dienst ge- '.Engeland 1960-90 4 84—83% klokken, bekendmaking door vier her auten te paard en daarna muzikale wan deling. Indien de geboorte tusschen "8 en 10 uur des avonds bekend wordt, vervalt de muzikale w.andeling en heeft alleen het luiden der klokken en de bekendmaking door herauten plaats. De nationale feestdag wordt gehouden op den dag, volgende op dien der ge boorte; is dit een Zondag, d,an op den daarop volgenden Maandag; 8 uur tot 8% uur vm,i luiden der klokken; 8% uur vm.: muzikale wandeling langs de navolgende route: van de openbare school naar den vuurtoren, Noordker- kepad, Molenwal, Molenweg, Koestraat, Krekelstraat, Dijkstraat, Noordstraat, Papestraat, Kloosterstraat, Achterweg naar Gemeentehuis; 10 uur vm.: kerk dienst in de Ned. Herv. kerk, geleid door ds. W., Reus en ds. J. E, Visser van Domburg met medewerking van de beide zangvereenigingen; 1% uur nm.: opstellen stoet versierde paarden bij het gemeentehuis; 2 uur nm.: vertrek optocht versierde paarden, gevolgd door de muziekvereenigingen, school kinderen der beide scholen, langs de navolgende route: Gemeentehuis, Zuid straat, Bartstraat, Noordstraat, -Mo lenwal; Molenweg; West Koestraat; Noordstraat, Dijkstraat; Krekelstraat; 't Hout, Molenwal, Smidstraat, Zuid straat; JNoordkerkepad, Smidstraat, Gemeentehuis; Achterweg; Kapelle, Arke, Dijkstraat; Rookstraat, West- Koestr.aat; Oost-Koestraat; Papestraat; Gemeentebuis. Na afloop van den optocht, tractatie der schoolkinderen in eigen school en huis voor de versiedre paarden; 7 u, nm.: uitreiking der prijzen op het gemeente- lampionoptocht van de schoolkinderen, voorafgegaan door het muziekkorps en indien mogelijk de versierde paar den, l.angs dezelfde route als des namid dags. Na afloop van den optocht vreug devuren (teertonnen) op nader aan te wijzen plaatsen, in' verband met de windrichting, HANSWEERT. Benoemd tot rijks klerk in vasten dienst te Dongen (N.Br.) de heer Jac. Smet alhier. De besturen van de verschillende buurtvereenigingen zijn nog eens bij elkaar geroepen om een en andfer te bespreken omtrent de a.s, blijde ge beurtenis. Er werd nu een Oranjever- eeniging opgericht. Besloten werd om de schoolkinderen te tracteeren, een f.'lm te vertoonen en een lampionoptocht te houden.- Ook zal een vreugdevuur ontstoken worden. YERSEKE. In de mosselloods van den heer H. L. v. der J.agt in den Har den Hoek is gistermiddag brand uitge broken door het vlam vatten van een schort, welke te dicht bij den kachel hing. Het vuur deelde zich mede aan de trap en aan een partij gummilaarzen. De heer J,ac. Kosten d e bij de loods kwam, merkte onraad en forceerde de deur, waarna hij de vlammen met eeni ge emmers water wist te blusschen. Benoemd tot tijdelijk controleur der steunverleening en werkverschaffing (vac. P, Pekaar) de heer W. Honders alhier met ingang v,an 1 Febr. a.s. Voor de 19 Januari a.s. te houden pannen-oestertentoonstelling zijn reeds aardig wat inzendingen binnengekomen. Het succes is reeds verzekerd, vooral door de prachtige toezeggingen van prij'zen en méHailles van heinde en ver. Niet minder dan 12 medailles zijn reeds toegezegd. KLOETINGE.. Gister werd alhier de algemeene vergadering der Landbouw- vereeniging „Landbouwbelang" gehou den onder leiding van den heer C. Zan- dee Az. Nadat het jaarverslag was uit gebracht en de rekening was goedge keurd werden de gewonJe jaarlijksche bijdragen aan de Ver. tot verbetering van het geitenras en voor te houaen keuringen weder toegekend. Het be stuurslid H. J. Noordhoek werd herko zen; in de vacature ontstaan door het overlijden van A. Almekinders werd B. M. van Nieuwenhuizen gekozen. Na een uitvoerige bespreking met toelichting van ir. Dorst over al dan niet aanslui ting bij de aankoopvereeniging werd be sloten dat het bestuur zich over deze zaak nog eens zal beraden en dan te zij ner tijd een afgerond voorstel aan de al gemeene vergadering zal doen. Daarna hield ir. Dorst een inleiding over: ,,De houden denzelfden avond om 7 uur, indien de tijding na 4 uur bekend is, wordt de dienst gehouden den volgen den middag om 4 uur. WILHELMINADORP. Gisteravond kwamen in de Gemeentekamer een aantal personen bijeen, teneinde de mogelijkhid van de oprichting van een schaakclub te bespreken. De here E, Zwaan gaf een u teenzet ting van het schaken in het algemeen. Zijn rede werd met groote aandacht gevolgd. Het bleek, dat hij de belang stelling zoodanig gewekt hacT, dat er direct besloten kon worden een club op te richten. Er is begonnen met 12 leden. De heet Zwaan werd bij acclamatie tot eere voorzitter verkozen. In het bestuur werden gekozen de heeren C. Mol als voorzitter en P. J. Meijler als secreta ris-penningmeester. COLIJNSPLAAT. Woensdagavond hield de Chr. Werkliedenvereeniging „Draagt Elkanders Lasten" een verga dering onder leiding van den vice-voor- zitter M. C. Karman. De voorzitter Abr. van Gilst was wegens ongesteldheid yerhinderd. Uit het jaarverslag van den secretaris penningmeester P. Goulooze bleek, dat het ledental ongewijzigd is gebleven. Aan ziekengeld is uitgekeerd 550. De inkomsten bedroegen 899 en de uit gaven 670. Als bestuurslid werd her kozen de heer M. C. Karman. In de plaats van den heer H. Visser, die be dankt had, werd gekozen de heer A. Koster. De vereeniging hoopt in Febru ari a.s. haar 35-jarig bestaan te herden ken. Op den natiorialen feestdag zal, zoowel in de Hervormde als in de Ge reformeerde Kerk, een kerkdienst wor den gehouden. De Chr. Oranjevereeni- ging zal ter viering van de blijde gebeur tenis in het Vorstelijk Gezin een tweetal feestavonden organiseeren op de boven zaal van de Chr. Bewaarschool. KATS. Donderdagavond werd n ca fé de Vriendschap van J. S. Verspril le, uitgaande van de Coöperatieve Landbouwvereeniging „Noord-Beveland G. A. te Kortgene een vergadering ge houden onder voorzitterschap van den heer Chr. van Arenthals van Kortgene. De voorzitter herinnerde aan de ont- b'nding der landbouwvereeniging al hier en bracht een woord van d,ank aan den heer J. S. de Regt voor wal hij had gedaan en om zooveel mogelijk leden aan te werven voor de coöpera tieve landbouwvereeniging. Als spreker trad op de heer Bom van Colijnspl.aat, die breedvoerig uiteenzet te wat de vereeniging doet. Verschil lende vragen werden gesteld en beant woord. Velen, die zich voorloopig als lid hadden opgegeven, waren bereid om te teekenen. De voorzitter bracht een woord van dank tot de aanwezigen en hoopte dat elk nieuw lid zijn beste krachten zou geven, om de boerenbelangen te be hartigen. WATERLANDKERKJE. Gister ver. gaderden de leden van de „Varkensfes surantie". Op Januari 1937 was de stand van de kas f 1683; de inkomsten heb ben het .afgeloopen jaar bedragen f 119; uitgaven f 169; minder ontvangen f 50. Op het spaarbankboekje staat f 1436 Van heden af tot de zomervergadering werd de vergoeding' vastgesteld op 55 cent voor gestorven varkens. De heer J. J, Schelleman werd bij .acclamatie herkozen als bestuurslid. Met het oog op de a.s. blijde ge beurtenis, is er alhier een Oranjever- eeniging opgericht. Een bestuur be staande uit negen leden werd samen gesteld als volgt: J. Ongena, voorz.; ds. Van Yperen, secr.; J. Vermeulen, penningm.; J. de Nood; M, J. Verbrug- ge; C. Verheije; J. Dees; A, A. Buijck Talloen en F. H.amelink. Het bestuur is druk bezig om een feest te organisee ren en gelden daarvoor te verzamelen. ATHLETIEK. Dwarsdoor-loop te Vlissingen. Aan den morgenmiddag te Vlissingen te houden Dwarsdoorloop van Mara thon zullen van E. M. M. deelnemen dé A xr r> - A Koloniale Bnk. 135%135 A N.I. Hbk. 1000 139%—138% C Ned. H.M. 1000 156—155% A v. Berkels Pat. 66—65 C Calvé-Delft 88%—88% A Philips Gero. ,B. afg. 303%300-303 C Unilever 147%147-48% C Am, Car en Foundry 19%19% C Anaconda Cop, 25%24%-25% C Bethlehem St, 46%45%-46% C Kennec Copper 30%29%-30% C U, States St. C. 43%—43%-% C. North Am. Cy, 15%15% A Kon, Petr, Mpij, 369%365%-69% C Contin. Oil Cv. 23%22% C Phillips Petr. Comp. 29% C Shell Union O.U, i2%1'2%-% C T de Water Ass. Oil 11%1l%-% A Ned. Scheepv, U, 119%—117-15 A H.V. Amsterdam 4^6%4t2-i5 A Java Cult, Mij. 168 A N.I. Suiker U. 139%- BEURSTHEl^bMETÈK.VRIJDAG Unilever Tebtta. H.V.A. Kobbe: Schep® Welht h.t Obl-Markt- Koninki. Markt Amerika Philips Suiker Gedepon?'»; A Deli Batavi.a 241%234-38 C Deli Mij. 1000 294—288-90 A Senembah 294%286-% C Baltimore en Ohio 7%7% C Southern Pac. Cy. 15%15%-% A Southern Rlw. 9%9% A Amst. Kubb. C. 222219% -23 A Deli-Bat. Rubb, 148%145%-47 A Hessa Rubber 146—140 A Serbadjadi S.R. 108%'106 WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York Heden. 8.97% 72.33 5.92 30.38% 1.79% Gister. 8.97% 72.40 6.01 30.41 1.79% positie van den landbouw vergeleken! atHletéii.=A. Karribïer, C. Bëreritsën ,,feji met andere bedrijven in Nederland", J. Klaver. De Spaansche burgeroorlog. DE STRIJD BiJ TEKUrX. Naar van opstandelingenzijde uit Sa- ragossa gemeld wordt is de infanterie gisteren bij Teruel zoo goed als niet in actie geweest. De artillerie van de rechtschen w.as aanmerkelijk in de meerderheid, terwijl de luchtmacht aan beide zijden actief was. De lucht macht van de regeering poogde de rechtsche vliegtuigen tegen te houden en tot driemaal toe trachtten zij ver- fa ndingen van de rechtsche troepen achter h!et front te bestoken. Hierbij zouden volgens de opstandelingen zés bombardementsvliegtuigen van de re geering omlaag zijn geschoten. Desertie uit Franco's leger. Naar uit Gibraltar wordt gemeld is met het oog op het toenemende aan tal gevallen van deseft'e uit Franco's leger, een rechtsch cayalerifedetache- ment gestationeerd in de neutrale zone tusschen het door Franco beheerschte gebied en het Britsche gebied. Te Ta- rifa, Algeciras en La Linea, waar véle machinegewteren zijn opgesteld, is de kustwacht versterkt. De strijd in het Verre Oosten, KRACHTIGE TEGENSTAND DEK CHINEEZEN TE TSINING. Volgens uit Hankau ontvangen be richten is de verovering van de stad Tsining, in de provinc e Sjantoeng, 30 km ten Z.W. van Jantsjau, door de Ja- pansche troepen met hevige gevechten gepaard gegaan. Tijdens de straatge vechten, die aan de ontruiming van Tsi ning door de Ch'neesche troepen voor afgingen zijn naar schatting 2000 Ja- panneezen gedood. De Japansche solda ten zouden nu onder de burgerbevol king van Tsining een schrikbewind uit oefenen. Volgens de Chineesche front bench ten zouden de Chineesche troepen gisteren Tsining weer heroverd hebben. De Ja- panneezen hebben volgens deze mede- deelingen zware verliezen geleden. Aan beide zijden zouden tiendliizend man gedood of gewond zijn. Ook de Japansche opmarsch langs den Loengha -spoorweg is, nadat Chi neesche versterkingen in den strijd waren geworpen, onder zware verliezen voor beide partijen tot staan gebracht, en zelfs zouden de Japanneezen terug gedrongen zijn. Hoihu gebombardeerd. Gisteren verschenen twee Japansche oorlogsschepen voor Hoiho op het ei land Hainan. Onm ddellijk stegen vijf vliegtuigen van de oorlogsbodems op en wierpen bommen op Hoiho en Kioentsjau, De inwoners hadden tijdig dekking gezocht zoodat slechts zes per sonen werden gedood en acht gewond. De vliegtu gen keerden naar de oor logsschepen terug, die vervolgens weer wegstoomden. De guerilla in Noord-China. De Amerikaansche schrijfster Agnes Smedley is te Hankau teruggekeerd, na drie maanden te hebben vertoefd in het hoofdkwartier van het achtste Chi neesche leger. Zij verklaarde, dat het gehefele Chineesche volk zich aaneen sluit, niettegenstaande de bijna onover komelijke moeilijkheden, om tegen de Japansche aanvallers te strijden. Vele duizenden Chineezen nemen deel aan den guerilla-oorlog. Zij waren bloots voets door de sneeuw en trekken tot den hals door de ijskoude rivieren, velen hebben door de koude tijdens de nachtelijke gevechten ledematen ver loren. Het volk leidt zichzelf op tot een le? ger en diardöót is het voor de Japan sche troepen in het Noorden zeéritnoëi- lijk. Meermalen trekken groepen van honderd man het veld in, slechts ge wapend met vijftig geweren. De ove- r gen nemen dan d'e geweren van de gesneuvelden of veroveren wapenen op de Japansche troepen. Miss Smedley deelde verder mede, dat in Sj.ansi tweehonderd mijnwer kers een arsenaal hebben opengebro ken toen de Japansche troepen nader den. Vergezeld van hun gezinnen voch ten zij zich een weg naar de veiligheid en zij hielpen de Chineesche troepen om den tegenstander een nederlaag te doen lijden. De Japansche troepen maakten deel u t van de twintigste divisie, wel ke duizend man verloor aan dooden, terwijl vijfhonderd krijgsgevangenen werden gemaakt. Deze mijnwerkers werden geleid door een vrouw van 61 Chautemps heelt vannacht hét ontslag der regeering aangebo den. Er is vannacht onverwachts een ka binetscrisis in Frankrijk uitgebroken. Gisteravond kwam de Kamer bijeen, om een ^egeeringsverklaring aan te hooren in verband met de financieele moeilijk heden. De frank stond de laatste dagen aan nieuwen druk bloot, zulks o.m. als een gevolg van de sociale onrust (sta kingen), waarmee het nieuwe jaar zijn intrede deed. Bonnet, de minister van financiën had verklaard, den frank niet te zullen kunnen houden, tenzij de re geering er in slaagde, de beleggers ge rust te stellen. Minister-president Chau temps nu verklaarde in de Kamer, dat de regeering van plan was, om binnen kort wetsontwerpen in te dienen, Wélke aan al de sociale onrust onverbiddellijk een einde zouden moeten maken. Hij deed in 't bijzonder een beroep op de arbeiders, om zich aan het gezag te on derwerpen en stelde de kwestie van ver trouwen. Naar alle waarschijnlijkheid zou de re geering een flinke meerderheid hebben verkregen, doch voor de stemming le verde de communist Ramette critiek op den huidigen regeeringskoer s. Chau temps nam daarop weer het woord en verklaarde heftig, dat voor zijn part de communisten konden doen, wat ze wil den. Deze verklaring baarde uiteraard veel opzien. Vooral op de socialistische ban ken ontstond beroering. Men beschouw de bier den uitval van den minister-pre sident volkomen in strijd met de Volks front-afspraken. De vergadering werd geschorst en de socialisten belegden een fractie-bijeenkomst. Het resultaat dezer besprekingen was, dat Chautemps na afloop werd medegedeeld, dat het de socialistische ministers wel hee) moei lijk viel, nog langer van zijn kabinet deel uit te maken. Blijkbaar hoopte men op deze wijs den premier in zijn schulp te kunnen laten kruipen. Chautemps was echter niet bereid eenige concessie te doen. Hij trok onmiddellijk de conse quentie en diende, omstreeks vijf uur vanochtend het ontslag der geheele re geering bij president Lebrun in. Onverwachts is de kabinetscrisis ge komen, maar achteraf kan men zich er moeilijk over verfo&zen. Het boterde lang niet meer tusschen de drie partijen van het Volksfront. Wij hebben daar dezer dagen in een Kroniek v. d. Dag op gewezen. De regeeringskoers, hoofdza kelijk uitgestippeld door den burger lijk radicalen minister-président en zijn partijgenoot Bonnet, werd; den 'commu nisten veel te ver naar rechté verlegd. Maar Chautemps en Bonnet meenden, £r O" J»

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2