RECHTSZAKEN. KUNST EN WETENSGHAP. duitschland. balkan. ,cgcte" tsjecho-slowakije. HARDNEKKIGE HOEST, BRONCHITIS ZUID-BEVELAND. 2EEUWSCH-VLAANDEREN W.O. 1 FRANKRIJK. v* Sedert meerden 30|i Siroop Femel door doktoren gewaardeerd als een betrouw* baar geneesmiddel tor bestrijding van en andere aandoeningen der ademhalingsorganen KUINI FLACON ƒ1.1» MOOT! FLACON f\.9Q (Ingez, Med.) stuurslid, den heer F. Kodde, die van de oprichting af zitting in het bestuur heeft gehad. Woensdagavond hield de zangver- eeniging ,,Nut en Genoegen" haar jaar- lijksche uitvoering. Het programma, be staande uit een 12-tal zangnummers, werd onder leiding van den heer P. Faas- se op vlotte wijze uitgevoerd. Ter afwis seling werden een drietal samenspraken gegeven. BIGGEKERKE. In de Dinsdag gehou den jaarvergadering van de Geitenfok- vereeniging werden de heeren A. Harpe en P. Janse herkozen als bestuursleden. Uit de jaarverslagen bleek, dat het le dental vermeerderde met 9 en thans 84 bedraagt, terwijl de rekening thans een gunstiger beeld gaf en met een batig saldo sloot. Tot afslachter der jonge geit jes werd M. Kleinepier herbenoemd. Be sloten werd dezen zomer weer een keu ring te houden. DOMBURG. Woensdagavond werd in de zaal van den heer Rosendaal de eindvergadering gehouden van het feestcomité ter gelegenheid van den in tocht van burgemeester F. L. S. F. ba ron Van Tuyll van Serooskerken. De voorzitter, dr. B. Vaandrager, uit te zijn groote tevredenheid over de goede samenwerking bij de voorberei ding en herinnerde er aan, hoe bijzon der het feest 's geslaagd. Hij dankte na drukkelijk voor de vrijwillige hulp van vele ingezetenen. De rekening en ver antwoording van den penningmeester, de heer L. Spronk, vertoonde een ba tig slot, waarmee besloten werd aan een elftal werklooze gezinshoofden en werklooze kostwinners, die vrijwillig hebben geholpen, een kleine verrassing te bereiden. Het toen nog resteerende bedrag werd gestort in de kas van de Oranjevereeniging. Een prettig verlengstuk maakte de heer Spronk aan deze druk bezochte bijeenkomst met de vertooning van een vijftal smalf'lms: le de feestelijkheden bij den intocht des burgemeesters. Deze film is gemaakt door mej. A. Spronk en haar vader. Voorts z.agen de comitéleden een mooie film van Dom burg en van Walchersche momenten. Zeer belangwekkend vonden wij de opening van de Jamboree en de over dracht van de ,,Piet Hein." De heer Spronk oogstte warmen dank. O. EN W. SOUBURG. Dinsdag had op den Nieuwen Vlissingschenweg, nabij de Abeele, een auto-ongeluk plaats, dat be trekkelijk goed is afgeloopen. Aldaar stond aan den kant van den weg een wagen, welke door een uit de richting Middelburg komende auto werd gepasseerd. Te laat bemerkte de be stuurder, dat bijna op het zelfde mo ment, uit de richting Vlissingen een an dere auto naderde. Een botsing was on vermijdelijk, die vrij hevig was, doch zich gelukkig alleen tot materieele scha de beperkte, ook al was die n:et on aanzienlijk. VROUWENPOLDER. D nsdagavohd hield de vereeniging ,,Het Varkens- fonds" alhier, onder voorzitterschap v.an den heer J, Louwerse een goed bezochte jaarvergadering. Uit het ver slag van den secretaris-penningmeester bleek, dat 1937 over het algemeen een gunstig jaar voor de vereeniging is ge weest, de rekening over dat j.aar geeft een batig slot aan van ruim f 47, ter wijl het aantal leden stationnair bleef. Als bestuurslid word herkozen de heer M, Louwerse. Voor 1938 werden tot bode en slager der vereeniging herbe noemd de heeren Jac. Louwerse en P. Schoe Jr. Dinsdagavond hield het Veefonds onder voorzitterschap van den heer S. de Visser, zijn goed bezochte jaarverga dering. Uit het jaarverslag van den se cretaris-penningmeester, den heer M. Louwerse bleek, dat in 1937 in totaal 10 noodslachtingen hadden plaats gehad, waarvan enkele werden afgekeurd, d,at de bijdrage over 1937 f 3,16 per koe heeft bedragen en dat een batig slot in kas is van ruim 'f 42. Bij het fonds zijn plm. 55 personen aangesloten met plm. 310 stuks vee. Tot bestuurs lid werd herkozen de heer S. de vis ser. Tot bode werd voor 1938 herbe noemd C. Polderman en tot slager P. Schoe. DRIEWEGEN. Voor de vacant komen de betrekking van onderwijzeres aan de Openbaar lagere school alhier hebben zich 37 sollicitanten aangemeld. 1 YERSEKE. D$ voorzitter van het be-: stuur der Visscherijei|( op fie, Schelde en Zeeuwsche Stroomen mr. Van der Belte Callenfels heeft gunstig beschikj. op hel verzoek van de visschersvereeniging Yerseke om op een gedeelte van de verwaterplaatsen geleg'en onder den wal, zaad te mogen zaaien. RILLAND-BATH. Woensdagmiddag had alhier een vergadering plaats met het doel een afdeeling op te richten van de Ned. Vereeniging voor luchtbescher ming. Overste Bierman uit Middelburg hield een propaganda-rede. Aanvanke lijk traden 12 leden toe. Het voorloopig bestuur bestaat uit: burgemeester Do- minicus, voorzitter, de heer Elshout, secretaris, de heer J. J. v. Gorsel. Be sloten werd binnenkort een propaganda- vergadering te beleggen. Dezer dagen had een algemeene vergadering der Oranjevereeniging plaats. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen, terwijl in een vacature werd voorzien door de verkie zing van den heer C. v. Weele. Het programma van de feestelijkhe den op den Nationalen feestdag, dus den dag na de blijde gebeurtenis in het Prin selijk gezin werd als volgt vastgesteld: 's Middags om 1 uur verzamelen van de schoolkinderen bij de openbare school, daarna met de muziekvereeniging „Ril- landia" voorop in optocht naar de plaats waar de „herdenkingslinde" geplant zal worden, vervolgens een rondgang door het dorp. Daarna tractatie van de schooljeugd in de openbare school, 's- Avonds lichtstoet en vreugdevuur. WAARDE. Maandagavond hield de kolenvereeniging: „Algemeen belang" haar jaarvergadering, welke bijgewoond werd door 22 van de 72 leden. De ontvangsten over het afgeloopen boekjaar bedroegen 2539, de uitgaven 2410, goed slot van 129. Aangekocht werden in 1937: 1653 hl eierkolen en 150 hl stukkolen. De aftredende bestuursleden: An. Dek en M. de Jager werden herkozen. BIERVLIET. Dinsdagavond werd al hier een vergadering gehouden vanwege de pl. afd. Ooft- en Tuinbouw, den R.K. Boerenbond, den Prot. Boerenbond en de aankoopver. „Eigen Belang", onder voorzitterschap van den heer M. Maat, voorz. van de afd. Ooft- en Tuinbouw. Spr. gaf de financieele resultaten van de feesten, gehouden bij gelegenheid van de tentoonstelling in September jJ. Voor de afdeeling vallen die mee; voor de al gemeene vereeniging zullen ze tegenval len. Voor de afd. hebben de totale in komsten bedragen 1217, de uitgaven 1188, zoodat er een batig saldo is van 29. Daarna gaf de voorzitter het woord aan den heer L. van Dijk, hoofd der landbouwschool te Schoondijke, die een beschouwing hield over de bemesting in het algemeen in verband met de film, die volgde, over de A.S.F. bemesting korrels. De heer Amsing uit Leende (N.Br.) hield bij de film een inleiding over de bereiding van den A.S.F.-korrel De voorzitter dankte beide sprekers voor de moeite, die zij zich hebben wil len getroosten om naar Biervliet te ko men, hoopte op het resultaat, dat men zich heeft voorgesteld voor de ontwik keling van den land- en tuinbouw en sloot de vergadering. SINT ANNA TER MUIDEN. Het on geveer 7-jarig zoontje van den heer B. had het ongeluk van een hooge stelling te vallen en daarbij een armpje te bre ken. Het ventje werd naar het zieken huis te Oostburg overgebracht. KOKEND WATER OVER EEN „BUURHOND" GEWORPEN. Twee maanden gevangenisstraf tegen vrouw gerequireerd, „Het is vreeselijk, zooals deze juf frouw de hond heeft toegetakeld, het is een schandelijk staaltje van dieren- mishandel-ng, waarvoor een strenge straf dient te worden opgelegd", voeg de de officier van justitie bij de Am- sterdamsche rechtbank een bejaarde juffrouw uit Broek in Waterland toe, tegen wie hij een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden e'schte. De vrouw, die gisteren in het bankje der verdachten plaats nam, is in het gelukkige bezit van een hondje. Het beest had teedere connecties aange knoopt met een „buurhond": Zeer tot ongenoegen van de oude vrouw kwam de hond van de buren regelmatig *op bezoek bij haar viervoeter. Op zekeren dag besloot zij radicaal een einde te maken aan de vrijage. Zij wierp een kom kokend water over den bezoeker, die kermend een goed hèen- komen zocht. Het arme dier was deer lijk verbrand en met wonden overdekt kwam het thuis. De veearts constateer de direct, dat öf een bijtende vloeistof öf kokend water was gebruikt om het beest te verjagen. Van de ontstane huidontstek i-g en de brandwonden is de hand thans echter hersteld De vrouw hield vol, dat zij onschuldig was. Wel bad zij heet water over het straatje gegooid maar dat deed zij le deren dag. In geen geval had zij de hond opzettelijk geraakt. De rechtbank zal 26 Januari vonnis wijzen. ECONOMIE, STAATSINRICHTING EN INTERNATIONAAL STATUUT VAN HET GROOTHERTOGDOM LUXEMBURG- Voordracht dr. S. S. Smeding in het ZeeuwSch Genootschap der Wetenschappen, In de gewone vergadering van het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen te Middelburg heeft dr. S. S Smeding Wbensdagavond een voor dracht gehouden over de economie, de staatsinrichting en het internationaal statuut van het groothertogdom Luxem burg. De somwijlen verkondigde meening, aldus spr., dat Luxemburg een minia tuur-staatje van de g'rootte en beteekenis als Liechtenstein, Monaco, Andorra of San Marino zoude zijn, is in het licht der feiten en nuchtere cijfers niet vol te hou den; veeleer wijzen deze uit, dat Luxem burg, zij het dan de kleinste onder hen, een der normale kleine staten van West-Europa is. Aan de hand van cij fers, betrekking hebbende op inwonertal en oppervlakte, bevolkingsdichtheid, zielental der hoofdsteden, lengte van het spoorwegnet, den wereldhandel in goud dollars, het aantal motorrijtuigen etc. licht spr. dit toe. Na een summier overzicht van de geo grafie en demographie des groothertog- doms, behandelt spr. de zeer belangrijke economie van Luxemburg, hetwelk, met en door zijn hoogovenindustrie, een vooraanstaande plaats zelfs in de we reldranglijst inneemt; van de 12 landen, die in 1937 het meeste staal ter wereld produceerden, staat Luxemburg nr. 8 met 2.550.000 ton, boven Tsjechoslo- wakije, Italië, Canada en Polen. Uitvoerig schetst spr. hierop de staats inrichting van het groothertogdom, aan de hand van de Luxemburgsche Grond wet van 1868, in slechts enkele artikelen gewijzigd bij de wetten van 15 Mei 1919. Over het algemeen blijkt het groot hertogdom een staatsinrichting te heb ben, die veel overeenkomst vertoont met die van de Westersche Europeesche democratiën. Enkele typische punten vormen o.a. Art. 1, hetwelk verklaart dat Luxemburg is een „onafhankelijke, ondeelbare, onvervreemdbare en eeuwig neutrale staat"; ondanks Duitschlands toestemming, in Art. 40 van het verdrag van Versailles, in de opheffing van Lu xemburgs neutraliteit, is juist deze neu traliteit nog vandaag aan den dag een der hechtste pijlers van Luxemburgs in ternationale statuut, en van de zelfstan digheid des lands onder bescherming van de verdragen en het internationale Recht. Een tweede merkwaardigheid uit Luxemburgs staatsinrichting is de wijze, waarop men daar, vanwege de betrek kelijke kleinheid des lands, de noodzaak van een Tweekamerstelsel wist te om zeilen door het invoeren van de bepa ling, dat een door de eenige Kamer van afgevaardigden lege artis aangenomen •wetsontwerp, op z'n vroeg'st drie volle maanden na die aanname, ten tweeden male aan een stemming door de Kamer onderworpen moet worden, tenzij de Kamer zelf en de Raad van State, in openbare zitting beraadslagende en be sluitende, beiden verklaren deze grond wettige noodzakelijkheid eener tweede stemming niet noodig' te achten. Spr. schetst vervolgens den overgang van de Kroon des groothertogdoms uit het Huis Oranje-Nassau in dat van Nassau-Weil- burg, bij den dood van den Koning- Groothertog Willem III; de regeering van groothertogin Maria-Adelheid. haar abdicatie, de troonsopvolging van Haar oudste Zuster Charlotte, die thans nog regeert; vervolgens de samenstelling' van regeering, justitie, onderwijs etc. De weermacht des groothertogdoms bestaat in internationalen zin niet, de geheele gewapende macht bestaat uit een corps rijksveldwacht en vrijwilligers (elk een compagnie), tezamen tellende het militaire muziekcorps inbegrepen 1,3 officieren, 73 onderofficieren, en 360 korporaals en manschappen. Vervolgens behandelt spr. in den bree- de de tot stand koming en den inhoud van het verdrag, waarbij den 25en Juli 1921 een Union économique tusschen het Koninkrijk België en het Groothertog dom Luxemburg gesloten werd. Dit tol verbond is zeer innig; ten aanzien var invoerrechten en accijnzen als van de vrijheid van handel en verkeer worden sindsdien de beide grondgebieden der twee-staten krachtens dit verdrag be schouwd als slechts één territoor te vormen; alle geïnde invoerrechten en accijnzen gaan in één kas en na aftrek der perceptiekosten worden de revenuen verdeeld naar het inwonertal der beide staten. Tenslotte wijdt spr. neg een beschou wing aan het permanent-neutrale karak ter van dit tusschen drie tot de tanden gewapende buren liggende volstrekt on gewapende staatje, hetwelk, in volkomen overeenstemming met den even vrede- lievenden als vaderlandslievend-zelf- standigen geest zijner inwoners tot zin spreuk heeft: Mir welle bleiwe wat mir sinn! Een tentoonstellinkje van enkele Lu- xemburgiana was in de vergaderzaal in gericht; en de demonstratie van de twee Luxemburgsche volksliederen, op gra- mofoonplaten, besloot de voordracht. Onder het tentoongestelde bevond zich een fraai geschilderd heraldisch zuiver wapen van het Groothertogdom eer, klimmende roode leeuw mët gouden kroon en nagels in een overdwars ge streept veld van zilver en blauw ver vaardigd door de goede zorgen van den directeur der ambachtsschool te Middel burg, den heer Doets, en een historische wandkaart van Nederland 18151830, omvattende Nederland, België en Lu xemburg, ter beschikking gesteld door den heer C. Wit, inspecteur l.o. en voor zitter van het schoolmuseum. De spreker heeft ook nog medecleeling gedaan van enkele belangwekkende aanteekeningen omtrent banden tusschen de Luxembur ger abdij van Echternach en de provin cie Zeeland, hem verstrekt door den as sistent-bibliothecaris van de Prov, Bi bliotheek alhier, den heer H. Pieters, De voorzitter des Genootschaps jonkheer mr. J. W. Quarles van Ufford, heeft den spreker den dank der verga dering vertolkt. Aanwinsten, vertoond in de ver gadering van 12 Januari 1938 van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen te M'burg. Jonge pijlinktvisschen en een dwerginkt- visch, 'n mossel uit diep water Zuidelijk bekken Noordzee, geschonken door der, hr. L. A. J. Bootsgezel te Breskens; een foto van den afgebroken watermolen te St. Maartensdijk, geschonken door den heer J. Polderman te St. Maartensdijk; een vierwielige phaëton, geschonken door den heer A. J. de Smit Abr, Jzn te Oostburg; een pijporgel, vervaardigd door Van der Weele te Middelburg, 1832, geschonken door den heer ir. P G. Meijers te Groningen; twee repro ducties van stereo-foto's, voorstellend de raderbooten Middelburg II en stad Vlissingen I, l'ggende te Middelburg 1859, geschonken door den heer P. de Bruijne te Middelburg, Daar dergelijke foto's voor de verzameling van veel belang zijn, zal het bestuur die steeds gaarne ontvangen. Het feit, dat oude foto's dikwijls verbleekt zijn, behoeft geen bezwaar tegen het afstaan op te leveren, daar zij volgens een nieuw pro cédé duidelijk kunnen worden gere produceerd. De Kunst van Bouwen. Wij hebben 1.1. Zaterdag en Maandag van bevriende zijde een beschouwing over plattelands- en natuurschoon in Zeeland geplaatst. De opname daarvan als redactioneele bijdrage wil niet zeg gen, dat wij op alle punten met den schrijver instemmen; met name zijn vrij onverholen afkeuring van de Souburg- sche Raadhuis-affaire onderschrijven wij geenszins. Na het, we mogen gerust zeg gen, schandaal in De Groe, achten wij het volkomen redelijk, dat men hier nu een plaatselijken bouwkundige, die al eenig behoorlijk werk op zijn naam heeft staan, de opdracht gunde. Als ook de Prov. Schoonheidscommissie in dezen gekend wordt en dat zal toch wel geschieden dan hebben wij er gansch geen zwaar hoofd in of Souburg zal een heel behoorlijk Raadhuis krijgen. Maar overigens: met de algemeene strekking van het betoog van dien schrij ver verklaren wij volgaarne in te stem men. Er is al heel véél schoons bedor ven, heel veel leelijks gezet in onze goede mooie provincie. Tegen dit be derf past scherp verzet. Hoe om eens een voorbeeld te noemen hoe schan delijk is onze Middelburgsche Markt in haar uiterlijk bedorven door even schreeuwend-ontsierende als overbodige en veelvuldige reclame-opschriften die niemand meer leest, die niemand ten leiding dienen, maar die alleen een lee- lijk-drukke reclameschutting van deze op zichzelf vrij indifferente pleinwanden maken? Veel bouwkundig moois staat er helaas niet meer aan onze Markt; maar is de ring, waarin ons bouwkundig juweel gezet is, op zichzelf al weinig kunstig meer bewerkt, daarom hoeft-ie toch niet bedorven, bekrast en ontsierd te worden? En zoo is het ook elders, in de steden en op de dorpen en langs de wegen. Zoo nu en dan wordt het oog bekoord door iets goeds maar hoeveel vaker niet wordt de blik verstoord door iets wanstaltigs? In verband hiermede vestigt men van belangstellende zijde onze aandacht op een, ook ons overigens niet onbekend, uitgaafje van de onderwijs-commissie van het Geldersch genootschap tot be vordering en instandhouding van de schoonheid van stad en land.. Dit eenvoudige boekje van 60 pagina's is geschreven door ir. P. H. Endt, bouw kundig ingenieur te Oosterbeek en het heet: De kunst van het bouwen; eenige aesthetische raadgevingen voor bouw kundigen. Het buitengewoon nuttige van dit wei nig kostbare uitgaafje is, dat hier aan- schouwelijk-practisch onderricht in het wezen der eenvoudige bouwkundige schoonheid wordt gegeven en wel op de simpelste wijze door naast elkaar te stellen het: niet zoo, maar zóó. Wij meenen, dat er meer van zulk soort uitgaven bestaan. Dat een ieder, bouwkundige of niet, maar de eerstge- noemden op de eerste plaats, zich eens in deze richting oriënteeren! Een huis staat meestal een of meer menschenle- vens: leelijke gebouwen die een halve, een heele of meer eeuwen het oog der menschengemeenschap waarbinnen zij gezet werden, pijnlijk treffen, zijn ge meenschapszonden, op z'n minst: ontoe laatbaarheden. En in deze en dergelijke werken kan men practisch lezen en DE MOORD OP DE GEBROEDERS ROSELLI DOOR DE CSAR GEPLEEGD De politie te Parijs heeft medegedeeld dat het door de verklaringen van een van de eerste aanhangers van de Csar, die gearresteerd werd, Jacubiez, moge lijk is geworden, drie personen te ar resteeren in verband met den moord op de gebroeders Roselli. Twee personen werden te Marseille en één te Constan- tine aangehouden. De moord op de gebroeders Roselli, twee uitgeweken (anti-fascistische) Ita- liaansche journalisten, is ongeveer 7 maanden geleden te Bagnolies gepleegd. De minister van binnenlandsche zaken, Dormoy, verklaarde gisteravond, dat de veiligheidspolitie tot de overtuiging was gekomen dat de moord gepleegd is door leden van de Csar. De daad is door vier personen gepleegd. Drie hunner zijn be kend, zij heeten Filliol, Jakubiez en Puireux. De politie zoekt naar den vier de. Filliol, een actief lid van de Csar, houdt zich sinds verscheidene maanden verborgen. Jakubiez zit sinds October gevangen. Hij bracht munitie voor re kening van de Csar uit Zwitserland naar Frankrijk. Puireux is gearresteerd. De moordenaars hadden medeplichtigen, Bouvier en Fauran geheeten, die even eens gearresteerd zijn. Bouvier is sol daat van het derde regiment jagers in Afrika in Constantine. De bewaking van de gebroeders Roselli te Bagnöllès, die uitgevoerd werd door Bouvier, zou vol gens hem georganiseerd zijn door André Tenaille, een belangrijk lid van de Csar, die op het oogenblik in arrest zit. Drie dooden bij botsing tusschen auto en trein. Nabij het station Einfeld (in de buurt van Hamburg) is een vrachtauto door den gesloten overweg van den spoorweg gereden. De auto werd door een snel trein gegrepen en vernield. De drie in zittenden kwamen om het leven. De lo comotief van den trein werd beschadigd. Opnieuw predikanten gearresteerd. De politieke politie te Berlijn heeft een vergadering van den broederraad der Belijdeniskerk te Dahlem ontbonden en 28 predikanten, die hieraan deelna men, gearresteerd. Zij werden later op vrije voeten gesteld, met uitzondering van ds. Niese, die voordien reeds twee maal gearresteerd was. De werkloosheid. Gedurende de maand December is het aantal werkloozen in Duitschland geste gen van 422 duizend tot 995 duizend. Deze vermeerdering zou te wijten zijn aan de felle koude en de sneeuwstorm waardoor de arbeid in de open lucht onmogelijk werd. Vooral de bouwvak ken zijn getroffen. Bloedige botsing tusschen Serven en Mohammedanen. In het dorp Omarschka bij Prijesor in Zuid-Slavië, is het gisteren tot ernstige botsingen gekomen tusschen verscheide ne honderden Serven en Mohammeda nen, Het uitgangspunt der oneenigheid zou gezocht moeten worden in een woor denwisseling tusschen den drankzuchti gen dorpsschout en een dorpeling over een oude schuld. Met stokken, messen, knuppels, zelfs met revolvers, zouden de tegenstanders op elkander afgetrokken zijn. Politieversterkingen konden den strijd eerst na twee uur doen eindigen. Vijf dooden, tien zwaar en dertig licht gewonden zouden bij den strijd zijn ge vallen, terwijl drie huizen zouden zijn vernield. UITSLUITING VAN JOODSCHE ADVOCATEN IN ROEMENIë. De vereeniging van christelijke natio nale advocaten in Roemenië, welke in de orde der advocaten de meerderheid bezit heeft, naar de N.R.C. meldt, be sloten de zeshonderd Joodsche advoca ten, waarvan schijnt vast te staan, dat zij destijds ten onrechte in de orde der advocaten zijn opgenomen, onmiddellijk uit te sluiten. Tegelijk sprak zij den wensch uit, dat de controle wordt uitge breid en voortaan zal worden toege past op alle advocaten, die smds 1918 als zoodanig zijn ingeschreven. Allen, wier papieren toen niet volkomen in or de waren, zullen thans moeten worden uitgesloten. De Raad van discipline :s van deze besluiten in kennis gesteld,met het ver zoek er oogenblikkelijk uitvoering aan Twee Duitschers wegens spionnage veroordeeld. Twee Duitschers, Joseph en Reginald Ernst, zijn gisteren te Praag wegens spi onnage veroordeeld, de eerste tot le venslange celstraf en 20.000 kronen roe- te, de tweede tot 12 jaar celstraf en 5000 kronen boete. Drie kinderen verbrand. Drie kinderen zijn omgekomen bij een brand, die een arbeiderswoning te Klad- no verwoest heeft. zien, hoe en waarom het leelijke leelijk is, hoe dit, soms met verrassend-eenvou- dige, mits zuiver toegepaste, middelen van storend tot niet-meer-storend, ]a dikwerf tot eenvoudige schoonheid kan voeren. aft* r

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6