ïïsszrêüzzzsrsrjs JkrkL- WAT HET JAAR 1937 ONS LAND BRACHT. IN T KIELZOG VAN DE WEEK. zien van een achterlicht, van de oude Vreugde om het vorstenhuis. Kamerverkiezingen en nieuw kabinet, Werkloozenzorg. Op den laatsten dag van net vorige jaar mochten wij, bij het werpen van een terugbl.k op dat jaar, constateeren, dat boven alle gebeurtenissen uitkwamen, de heugelijke dagen welke ons vorsten huis beleefde, bij de ver.oving en het komende huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard. Een jaar is sinds dien voorbijgegaan, 1938 staat voor de deur, en wederom is er vreugde in Ne derland om het Oranjehuis. De aan staande blijde gebeurtenis in het prinse lijk gezin stemt het Nederlandsche volk vreugdig en doet haar vol verwachting uitzien naar den dag waarop, een prinsje of een prinsesje zal geboren worden. Het afge'.oopen jaar heeft ook na het vorstelijk huwelijk op 7 Januari, en na de alom in den Tande plaats gehad heb bende huwelijksfeesten, vele momenten te zien gegeven waarbij de band tus schen het Oranjehuis en ons volk zeer hecht b eek te zijn. Het kwam tot uiting bij den terugkeer van het Prinselijk paar, op 6 April, van de huwelijksreis, bij den intocht te Baarn en te Soestdijk en tijdens het bezoek aan de hoofdstad. Niet spoedig zal vooral dit laatste feit vergeten worden, omdat het tijdens dit bezoek was, dat Prinses Juliana per radio het Nederlandsche volk mededee- ling deed van de te verwachten b ijde gebeurtenis. Nog een mooie dag willen wij in de herinnering terugroepen: op Zaterdag 28 Aug', werd aan het Prinselijk paar op het IJselmeer, het nationale ge schenk, het motorjacht „Piet Hein" over gedragen. De morgen van Maandag 29 November deed daarentegen Nederland opschrik ken bij het vernemen van het auto-onge luk, dat Prins Bernhard bij Diernen was overkomen. Gelukkig kon reeds spoed'g gemeld worden, dat het herstel van den Prins naar wensch verliep en op den dag van heden kan getuigd worden van zekerheid van herstel. Het afgeloopen jaar was ook voor de regeering een belangrijk jaar. Onder gvooter belangstelling, dan men de laat ste keeren gewoon was, werden in Mei de kamerverkiezingen gehouden. De be slissing van het kiezersvolk bracht een ondubbelzinnige uitspraak voor het be houd der democrat:e; de communisten en de N.S.B. leden een ernstige neder laag. Minister-president Colijn, die, evenals het geheele kabinet, zijn porte feuille ter beschikking had gesteld, kreeg na de verkiezingen weer de opdracht tot vorming van een nieuwe regeering. Op 24 Juni was de .vorming van het vierde kabrnet Colijn gereed; een rechtsch kabinet, dat in vele kringen teleurstelling en ergernis verwekte. Eenigen tijd later werd het ministerie van landbouw en visscherij opgeheven en een nieuw dep. van economische za ken ingesteld, ook kwam een nieuw mi nisterie van algemeene zaken tot stand, en het kabmet kon eigenlijk pas in Oct- als volledig beschouwd worden, toen mr. J, A. N. Patijn als minister van buiten- Jandsche zaken in functie trad. Intusschen bracht het nieuwe kabinet verschillende wetsontwerpen bij de Sta- ten-Generaal in behandeling en. de bei de Kamers hebben dan ook menig ont werp besproken en afgehandeld. Om er enkele te noemen: de grondwetsher ziening, herberekening Indische pen sioenen, vestigingswet voor het klein bedrijf, wijziging crisispaichtwet, con centratie van bijzondere scholen. lint- Bebouwing, algemeen verbindend en onverbindend verklaren van collectieve arbeidsovereenkomsten, wijziging dienst plichtwet. Er is echter odk nog een tweeial an dere ministerieele maatregelen en be slissingen die de volle aandacht hebben getrokken: de spelling en de vlag. M:nis- ter Slotemaker kwam, wat de spelling betreft met eenige maatregelen en be noemde o.a. een spellingcommissie. De Tweede Kamer was het daar echter in 't'geheel niet mee eens. De twee moties- Moiler spraken uit, dat de Kamer van oordeel was, dat nieuwe commissies overbodig geacht moeten worden, en dat de eenig aanvaardbare oplossing is: doorvoering van de spelling-1934, ook in de regeeringsstukken. En wat dan de vlag betreft, in Mei werd bij k.b. vast gesteld, dat voortaan de kleuren van de nationale vlag zijn: rood-wit-blauw. De vlaggenstrijd is daarmede voorloopig ge luwd. Vreugde en teleurstelling wisselen el kaar ook in één jaar vele malen af. In het begin wezen wij reeds op de vreug de welke ons volk ten deel viel, teleur stelling werd echter gewekt, bij het ver- nemen van de troonrede en de miliioe- nennota. Geen belastingverlagingen, geen sa'arisverhoog'ng' voor de ambtenaren, want er viel eén lekort van f 13 mil- Jioen te dekken. Bovendien werd een sterke uitbreiding van de defensie aan gekondigd en dat eischt nu eenmaal geld veel ge'd zelfs. Later kwam dan ook de mededee'ing dat de defensieuitgaven door belastingverhooging gedekt zullen dienen te worden. Algemeen beeft men evenwel ngezien, dat versterking van de Nederlandsche weermacht niet langer achterwege mag blijven. De Ver. voor nationa'e veiligheid riep het luchtverde- dig'ingsfonds in het leven en de s.d a.p. besloot op het in Februari te Den Haag gehouden congres, de nationale ontwa pening los te lateti. Een lichtpunt vormden dit jaar de op brengst van de rijksmiddelen. Over De cember zijn natuurlijk nog geen gege vens bekend, maar eind November bleek dat ,n elf maanden de indirecte midde len een stijging van f 62 mil-ioen en de directe middelen een stijging van 8 mil- lioen aanwezen. Verheugend is het ook, dat de werkloosheid een, zij het dan over 't geheel genomen geen groote, da ling te zien geeft. Immers eind Decem ber 1936 was het aantal werkloozen 455.209, terwijl volgens de laatste op gave op 11 Dec. 410.572 personen werk loos waren. Overigens heeft ook in 1937 de werk loosheid weer veel zorg en vele maat regelen geëischt. De centrale voor werkloozenzorg vroeg de aandacht van het Nederlandsche vo'k voor de werk loozen en ook de regeering bleef daarbij niet achter. Minister Romme vond een „spaarkwartje" uit en deed op verschil lende wijzen een beroep op het volk, om het kleeding-, schoe'sel- en dekkings- fonds niet te vergeten. Verder werd een commissie voor onderzoek naar de be strijding van de werkloosheid ingesteld, de regeering nam maatregelen om werklooze onderwijzers onder te bren gen bij andere takken van overheids dienst en zij diende voorts een wetsont werp in om f 20 mi'lioen meer voor het werkloosheidssubpidiefonds beschikbaar te stellen. Een verhooging van de steun- normen kon minister Romme echter niet goedkeuren. Ook de kleine boeren werden tege moet gekomen en voor hen kwam een bijzondere steunregeling tot stand, ter wijl de pluimveehouders 1938 weer met meer hoop tegemoet gaan, nu steun aan de pluimveefokkerij is toegezegd. Het valt te betreuren dat de opleving die zich in handel en industrie open baarde zich nog niet krachtiger voort zet. Intusschen hebben bruggen- en we genbouw hun voortgang gevonden en waren de tunnelbouw te Rotterdam, de innoldering van den N.O. polder in het IJselmeer, alsmede de bouw van eenige nieuwe schepen, waaronder een groot passagiersschip voor de „Nederland", welkome werkobjecten. De regeering nam voorts iedere gele genheid waar nieuwe handelsbetrekkin gen aan te knoopen of bestaande te ver stevigen. In Januari vertrokken de mi nisters Deckers en Gelissen naar Scan dinavië, en in Februari reisde een spe ciale handelsmissie naar Zuid Amerika om nieuw afzetgebied voor onzen han del en industrie te openen. Begin Juli kwam een contingenteeringsovereen- komst met Luxemburg en België tot stand, terwijl voorts met eenige andere landen handelsverdragen werden geslo ten. De pojitieke partijen in ons land heb ben in 1937 ook de nood'ge aandacht ge trokken. Niet in de laatste plaats door het politieke spel voor en na de verkie zingen. waarbij, de Vrijheidsbond o.a. een gevoelig verlies leed en de anti-rev. met winst gingen strijken. De N.S.B. kreeg in het afgeloopen jaar gevoelige klappen Rumor in de partij deed ds. Van Duyl, mr. Pont en meer vooraanstaande per sonen uit de nationaal socialistische be weging verdwijnen. Ook Nationaal Her stel ging het niet naar den vleeze; gene raal Snijders verdween o.a. uit deze partij, en tenslotte was er ook verdeeld heid in de s.d.a.p. nl. de kwestie-Kiès. Een jaar zonder welke de Nederland sclie luchtvaart door een of meer rampen getroffen wordt, schijnt niet meer mo ge Jjk. Een sombere balans is het. wan neer od den laatsten dag van het jaar de vliegtuigongevallen worden opge- teekend. Twee K.L.M. vogels vielen: 28 Juli verongelukte de „Flamingo" bij Halle in België, waarbij 15 menschen den dood vonden, en in October waren vier dooden het gevolg van de ramp met de „Specht", nabij Palembang. De Ne derlandsche marineluchtvaart trof even eens een zWare slag, toen in een week tijds, twee Dorniers in Indië in zee stor ten. Bij de ramp van de T 13 kwamen 9 mannen en bij het ongeluk van de T 1, 5 luchtvaarders om het leven. Voor de Nationale Luchtvaartshooi was 1937 ook een droevig jaar. Eerst verongelukte de vlieger Bosch nabij Stomp wijk en op 19 Jan. stortte nabij Senlis in Frankrijk een vliegtuig van de N.L.S, omlaag, waarbij vier Nederlanders den dood vonden. De Nederlandsche zeevaart heeft in de eerste helft van dit jaar ook men schenoffers geëischt. Eind Januari ver ging' bij de Portugeesche kust de „Jonge Jacobus" met man en muis. Er waren 23 dooden, waaronder 10 Nederianders. In Indië kapseisde een sloep van Hr. Ms. „de Ruyter", waarbij 4 dooden te be treuren vielen. Bij bet vergaan van den baggermolen „Kantoeng" vie'en geluk kig geen dooden, al was de schade aan zienlijk. Tenslotte mogen hier ook niet eenige sportieve prestaties onvermeld blijven Al'ereerst herinneren wij aan de vest:- ging van het Neder'andsch duurrecorc zweefvl'egen dat Hoekstra op 24 uur en 3 min bracht. En verder stonden de denksporten dammen en schaken in de vo'Ie belangstelling. De Nederlander Soringer soeelde in Ju'i om den wereld- tite' van damkamp:oen te^en den Fran schen titelhouder Raichenbach. Echter de wereldtitel bleef in het bezit van den Fr»n*~bman. Euwe moest zijn t'fel van wereldkampioen schaken tegen Aljechin jaarsavond-viering huiswaarts zal moe Als de oude heer Zeven en Der- keeren. En zoo zeker als in onze tig, die in de richting van zijn doods- staatskas een beer ter waarde van rond bed wankelt, zich nog even den tijd gunt 3900 millioen (zoo juist door meneer De het moede hoofd te wenden om de ach- Wilde getaxeerd) goedig aan de ketting ter hem liggende 364 dagen te beschou- zo° zeker is het, dat de Pijn en de wen, zal hi, straks na zijn laatste meai- Wals elkaar eindelijk weer gevonden tatie vermoedelijk tot de conclusie ko- hebben, en dat uncle Sam, de onlangs men, dat de menschheid weinig reden feel booze- aan de verzekering van neef- heeft zich over zijn afscheid van de we- Jap, volgens welke de „Panay ab- reld in rouw te dompelen. En dat ge- so*uuJ per abuis is doorzeefd, tenslotte tuigt van zelfkennis! Want veel zege- .egehecht. Althans doet alsof ningen heeft hij uit 's werelds mogelijk- oe heden niet opgediept. Den bloedstroom! in Spanje vermocht hij al evenmin te f M1937blaast laat.S.t.e° adem ult' stuiten als de reeks wettelijke executies ?T S aa.< b?+ d® Té T i» h.t tad v,„ Stalin; Uidena aijn be- tfdTtóS gfeS U .Wen, hij f g lijdzaam toe dat de SSMMTÏtLSSrS"35 irnllrftf» noh mnt hot «.va/Ia rin de jong geborene in vele opzichten de trouwe afspiegeling van den stervende zal zijn. Vele voorvallen, aan de hand van 1937 ontstaan, zullen aan de hand volken zich, met het woord vrede op de lippen, hoe langer hoe meer door Mars op sleeptouw lieten nemen, en een wa ren wedloop in bewapen ng organiseer den, en ten aanzien van de réputatie van den Volkenbond stond hij volkomen hulpeloos met de handen in het grijze haar. Wantrouwen tusschen diverse lan den vermocht hij niet tot vertrouwen te doen worden; de economische opleving, waarmede hij plotseling een nieuw vuur in het oude hart van Europa ontstak, heeft niet aan de verwachtingen beant woord.... Kortom, de aftandsche heer Zeven en Dertig, op wien direct na zijn geboorte de hoop van vrijwel de gehee le samenleving was gevestigd, heeft de menschheid teleur gesteld, en hij mag het haar waarlijk niet ten kwade duiden, dat zij zijn verscheiden, waarin de komst van een rimpeloozen opvolger besloten ligt, met oliebollen en punch en vreug deschoten, of met andere zaken, die tong en gemoed streelen, viert.... J Het jaar gaat doodleve het jaar. En wederom staat de menschheid met verwacht'ng in de oogen, en vol vertrouwen bij de wieg, die der I938sten telg gaat "bevatten. Want we derom vraagt zij zich af hoe de kring loop der wereld om dezen opvolger zal zijn, hoe deze stamhouder van de fami lie Historie de erfenis van zijn roem rucht voorges'acht zal besteden. Al is de boedel, die 1938 te beheeren krijgt niet in alle opzichten begeerenswaard. al vertoont hij tal van zeer zorgwekken de tekortkomingen: nog weerlegt de mensch, d:e van buis uit optimist is, aan het gloednieuwe jaar de verwachting ter grondslag, dat dit eriii zal slagen aller ten goede te doen keeren. En daarom hopen we. Hopen we weer. Doch voor alsnog liggen de kwaliteiten van Acht en Dertig verborgen achter de sluier die het woordje „zal", voorzien van een groot vraagteeken, tot opschrift draagt. En „zal" is ook het woord, dat deze dagen telkens uit den echo-put op stijgt. „Zal" meneer Patijn geen spijt krijgen, dat hij onder den baard van den Negus door Mussolini de hand heeft willen schudden? „Zal" het aantal plaatsen in de Duitsche gevangenissen, vrij geko men door de vrijlating van een aantal predikanten inderdaad lang vrij blijven? „Zal" het den Haagschen, reeds be roemden drogist, die een zingende muis herbergde, gelukken dit wonderdiertje dat vermoedelijk per abuis van des dro gisten zangzaad had gesnoept, doch dat bij het aanrukken der filmreporters de muizenbeenen nam, nogmaals te inter neeren Men was in 1918 reeds van plan de nagedachtenis van Johan van Oldebar- neveldt, die de huidige Nederlanders nog wel eens over hun voorgeslacht doet blozen, te eeren door in Den Haag een standbeeld op te richten, en nu is men het wederom van plan. Doch „zal" het er thans wél van komen? „Zal" Harold Lloyd, de bijna reeds geheel uit de circulatie verdwenen filmartist zijn bril, d'e hij pas voor een dikke 40,000 gu'den heelt verzekerd hoe wel de aanschaf hem destiids slechts een kwartje kostte, niet weldra tot de ontdekking komen, dat men de toekomst zelfs door een bril zonder gla zen nog te roosk'eurig kan zien? Maar meneer Hansen van „Het Vaderland" is nog' net voor de jaarwenteh'nd door Vrouwe Justiria uit zijn onvrijwillige lo geer-partij verlost. Het antwoord op al deze vragen ligt nog in het nevelig verschiet der toe komst, en we verkeeren er over in het onzekere. Maar zeker is het, dat de va- derlandsche wierijder op een fiets, voor van 1938 over de wegen des levens Ver» der loooen. Ook in het nieuwe jaar zal in Frankrijk de regeering door ontelba re stakingen tot wanhoop worden ge dreven; ook in hét nieuwe jaar zal Am sterdam zwendelbanken blijken te be vatten, zal Bonnie de Milaansche hond van Schotsche origine zijn bevindingen :n blokle^er» neerle&rfpn o^dat de uit gevers naar zijn poot zullen dingen. Maatf net nieuwe jaar zal ook zien wat het oude nooit zag. Dirk inplaats van Cor in den Koninklijken Schouwburg in de residentie, opgewonden vreugde over de geboorte van Nederland's hope, terug keer van de Spaansche edelen, die gas- lucht verkozen boven de zuivere Ne derlandsche zuivellucht, en die deswega nu door Franco nogmaals franco aan de Nederlandsche regeering zullen worden geleverd Kwartiermeester. verdedigen, waarbij de Nederlander on zen schakers te'eur moest stel'en, want hij verloor de match en daarmede den wereldtitel. Voor de Nederlandsche padvinders zal 1937 een onvergetelijk jaar blijven. De vijfde wereldjamboree, te Voge'enzang tfehnuden. deed de padvinders uit al'e deelen der wereld naar Nederland ko men. De eerste darfen van Augustus ga ven schoone oogenblikken van verbroe dering der iongè menschen uit alle wind streken. Mochten de ouderen deze ver broedering in 1938 ook eens Pink ter hand nemen, dan zou op den 'aatsten dag van 1938 wellicht een optimistischer toon gehoord kunnen worden. RADIO-PROGRAMMA. ZATERDAG l JANUARI 1938. HILVERSUM I 1875 m en 415,5 m V AR A-Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.308.00 VPRO. 9.00 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Orgelspel. 10.40 Declamatie. 11.00 Gram. 12.00 Ren Kopartzky en zijn Tipica Orkest. 1.00 Gram. 1.30 Sopraan en alt. 2.00 Dia loog. 2.05 Gram. 2.20 Prijsvraag. 2.45 Ama- teurs-uitz. 3.20 „Fantasia". 4.00 Declamatie. 4.15 VARA-Orkest en solist. 5.00 Uitz. van den Centr. Bond v. Transportarbeiders. 6.00 „The four blue Stars", en gram. 6.30 Folk loristische rep. 7.00 „Filmland". 7.30 Nieuw jaarstoespraak. 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Be richten ANP. 8.15 Radio-tooneel met muz. 9.15 „En nu OkéI" 10.30 Berich ten ANP. 10.35 Toespraak. 10.45 Ham- mond-orgelconc. 11.00 Radio-tooneel. 11.10 Weensche muziek. 11.4512.00 Gram. HILVERSUM II 301,5 m. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15—12.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Jeugddienst- Kerkkoor. 10.00 Gram. 10.20 Ned. Herv. Kerkdienst. Na afloop gew. muz. (gr. pl.). 12.15 KRO-Orkest. 1.00 Kon. Harmonie, Den Bosch. 1.30 Gram. 1.45 Vervolg Kon. Harmonie. 2.15 Kinderuur. 3.05 Gram. 5.45 KRO-Melodisten. 7.45 Gram. 8.00 Berichten Radio-tooneel met muz. 9.25 Gram. 9.40 Bastien et Bastiënne" opera. 10.30 Ber. AN P. 10.40 KRO-Melodisten en solist. 11.30 12.00 Gram. DROITWICH, 1500 m. 11.25 Gram. 12.05 Northern-orkest. 12.50 Dansmuziek (gr. pl.). 1.20 Commodore Grand Orkest. 2.20 Gram. 3.05 H. Sandler's Weensch Octet. 3.30 Sportreportage. 4.20 Schotsch orkest. 5.20 ack Jackson's Band. 6.20 Berichten. 6.50 Causerie, (met gr. pl.). 7.20 Zangers. 7.50 Radio-journaal. 8.20 Variété. 9.20 Berichten. 9.40 Amerikaansch overzicht. 10.00 Men- gesstrijkkwartet en solist. 11.10 Declamatie. 1 1.35 Jack Harris' Band. 1 1.50 Berichten. 12.0012.20 Vervolg dansmuziek. RADIO-PARIS 1648 m. 8.10, 8.55 «n 9.50 Gram. 10.20 Andolfi-orkest. 12.20 Piano. 12.35 Bailly orkest en zang. 3.20 M. Coes- tier's orkest. 4.05 Accordeon. 4.20 Radio- tooneel. 5.20 Jean Gras' orkest. 7.35 Zang. 8.05 Trio-conc. 8.50 Radio-tooneel. 9.30 Variété-progr. 10.25 Zang. 10.50 Gram. I 1.201.20 J. Bouillon's orkest. KEULEN 456 m. 5.20 Havenconc. 7.40 Solistenconc. 9.35 Gram. 10.20 Piano. 11.20 Klein orkest en solist. 1.20 Viool en piano. 3.20 Hagestedt's orkest en solisten. 6.30 „Die Fledermaus", opera. 10.0012.20 Will Glahe's dansorkest en een kwintet. BRUSSEL 322 en 484 m. 322: 9.20 Gram. 10.20 A. Felleman's orkest. 11.20 Accorde- 11.35 Vervolg A. Felleman's orkest. 12.20 Gram. 12.50 J. Schnyders" orkest. I.502.20 Gram. 2.35 J. Schnyder's orkest. 3.35 Gram. 3.50 Piano. 4.20 Gram. 5.20 Salonorkest. 6.35 Gram. 7.20 Zang. 8.20 Cabaret. 9.20 Orkest. 10.30 Dansorke9t. II.2012.20 Dansmuziek uit Antwerpen. 484 m: 9.22 Gram. 10.20 Marceau Bur ton's orkest en gram. 11.05 Gram. 11.20 Piano. 11.3 5 Gram. I 1.50 Mandolineconc. 12.20 Gram. 12.50 Max Alexys' orkest. 1.50 2.20 en 3.20 en 4.00 Gram. 4.20 Piano en viool. 4.50 Gram. 5.20 Radio-tooneel. 5.35 Accordeon. 6.00 Zang. 6.20 Klein orkest en solisten. 7.35 en 8.20 Gram. 8.35 Radio overzicht van 1937. 9.20 Salonorkest en so listen. 10.05 en 10.30 Gram. 11.3512.20 Dansmuziek (gr. pl.). DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.20 Berlijnsch Philharmonisch Orkest. 9.20 Be richten. 9.50 Kwintet-conc. 10.05 Scheeps- weerbericht. 10.2012.15 Will Glahe's dansorkest en een kwintet. N.B. Wij maken U hiermede attent op de per I Jan. 1938 (heden) ingaande driemaan- delijksche golflengte-wisseling. ZONDAG 2 JANUARI 1938. HILVERSUM I 1875 m en 415,5 m. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VPRO. 5.30 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gram. 9.00 Voetbalnieuws. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Gram. 9.40 Causerie. 10.00 Ned. Herv. Kerkdienst. 11.30 Orgel spel. 12.00 Causerie. 12.05 Filmpraatje. 12i30 Nina Dolce's Puszta-Orkest. 1.00 Schilderijbespr. 1.15 Orgelspel en zang. 2.00 Boekbespr. 2.30 Omroeporkest en solist. (In de pauze: Zang en piano). 4.15 Veeltalige NieuwjaarswenscK. 4.30 AVRO-Dansorkest. 4.55 Sportnieuws ANP. 5.00 Causerie. 5.30 Kinderuurtje. 6.00 Noviteiten-orkest m.m.v. „Dubbel Zeven". 6.30 Sportuitz. 6.45 Sport nieuws ANP. Hierna: Gram. 7.00 Tusschen Zeven en Acht. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Omroeporkest en solisten. 9.15 Radio-jour naal. 9.30 Musette-ensemble en soliste. 10.00 Nieuwjaarsrevue. 10.45 Gram. 11.00 Berich ten ANP. Hierna: AVRO-Dansorkest. 11.30 12.00 Gram. HILVERSUM II 301,5 m. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45 11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gram. 10-30 Hoogmis. 12.00 Gram. 12.15 KRO-orkest. (Van 1.001.20 Boekbespr.). 2.00 Vragen- beantw. 2.45 Gram. 3.05 KRO-Melodisten. 4.00 Ziekenlof. 4.55 Sportnieuws. 5.00 Ge- ref. Kerkdienst. Hierna: Orgelconc. 7.00 Gew. muziek (gr. pl.). 7.45 Sportnieuws. 7.50 Nieuwjaarswensch. 8.10 Berichten AN P. 8.25 Gram. 8.30 KRO-orkest. 9.15 Terug, blik op het oude jaar. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Epiloog. 11.0011.30 Esperanto. 4 DROITWICH 1500 m. 12.50 New Victo- ria Cinema-orkest. 1.50 Mannenkoor en so list. 2.20 Voor tuinliefhebbers. 2.40 Eugenia Pini en zijn Tango-orkest. 3.35 Orkest. 4.20 Causerie. 4.40 Fred Hartley en zijn sextet. 5.20 Causerie. 5.40 Grinke-Trio en soliste. 6.50 Radio-tooneel. 7.30 Harmonie-orkest. 8.15 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Berichten. 9.25 Theater-orkest. 10.25 Piano-duetten. 10.50 Epiloog. RADIO-PARIS 1648 m. 8.10, 8.50 e» 9.50 Gram. 10.20 Caussade-Orkest. 11.50 Orgelconc. 12.40 Gram. 12.50 Laurent-or- kest en zang. 3.50 W. Pradys' orkest. 4.20 Radio-tooneel. 5.20 Lamoureux-orkest. 7.50 en 8.35 Zang. 8.50 Symphonie-conc. 11.20 1.20 J. Bouillon's dansorkest. KEULEN 456 m. 5.20 Havenconc. 7.35 Solistenconc. 8.50 Gram. 10.35 Kamermu- ziek-ensemble van de Berlijnsche Staatsopera. 1 1.20- Orkest. 12.25 Uit Berlijn: Will Glahe's orkest, Luchtvaart-orkest, mandoline-orkest en solist. 1.20 Amusementssextet en solisten, 2.35 Gram. 3.20 Klein orkest en solisten. 6.25 Piano. 7.20 Uit Hamburg: Orkest m.m. v. solisten. 9.50I 1.20 Hans Busch' orkest en orgel (gr. pl.). BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m: 9.25 Gram. 10.35 Orgel. 11.20 Gram. 11.35 Sa- Ionorkest. 1.502.20 en 2.35 Gram. 3.05 Piano. 3.35 Gram. 3.45 Belgisch Saxofoon kwartet. 4.40 Gram. 6.05 Salonorkest. 6.50 Zang. 7.20 Salonorkest. 8.20 Nationaal Or kest en soliste. (Om 9.05 Reportage). 10.30 Dansmuz. I 1.2012.20 Gram. 484 m: 9.22 Gram. 10.20 Ed. Loiseau's or kest en Gram. 11.35 Accordeon. 11.50 Ver volg Ed. Loiseau's orkest. 12.20 Gram. 12.50 Orkest. 2.20 „Fedora", opera. 4.50 Orkest- conc. 5.20 L. Hirsch en zijn orkest. 6.3 St Gram. 8.20 Orkest. 9.05 Radio-tooneel. 9.20 Gevar. progr. 10.30 R. de Kers orkest. 1 1.20 12.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.2® Orkest en solisten. 9.20 Berichten. 9.50— 12.15 Hans Busch' dansorkest en orgeL (gr. pl.). (Om 10.05 Scheepsweerbericht). MAANDAG 3 JANUARI 1938. HILVERSUM I 1875 m en 415,5 m. Algemeen Programma, verzorgd door d# VARA. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 8.00 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Gram. 11.10 Vervolg de clamatie. 11.30 Orgel. 12.00 Gram. 12.30 VARA-orkest. 1.151.45 Gram. 2.00 Zang^ piano en gram. 2.30 Declamatie. 3.00 ViooF en piano. 3.30 Gram. 4.00 „Fantasia". 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Gram. 6.00 Ama- teurs-uitz. 6.35 Muz. causerie m.m.v. Eet VARA-orkest. 7.10 Causerie. 7.30 VARA- orkest. 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Berichten ANP. 8.10 De Ramblers. 8.45 Radio-tooneel. 9.00 „Fantasia", de Kilima Hawaiians en solisten. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Gram. 10.45 Declamatie. 11.00 Zang, piano en gram. 1 1.3012.00 Gram. HILVERSUM II 301,5 m. NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gew. muziek (gr. pl.). 8.30 Gram. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Chr. lectuur. 11.30 Gram. 12.00 Berichten- 12.15 Gram. 12.30 Orgelconc. 1.30 Gram. 2.00 Sopraan en piano. 3.00 Causerie. 3.40 Gram. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gram. 5.15 Voor de kinderen. 6.15 Gram. 6.30 Vragenuur. 7.00 Berichten. 7.15 Vragenuur (Vervolg). 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herh. SOS- Ber. 8.15 NCRV-Propaganda-avond. (Om 10.00 Berichten ANP). 10.45 Gymnastiekles. |J.0012.00 Gram. Na afloop Schriftlezing. DROITWICH 1500 m. 11.05 OrgeL 11.35 Causerie. 11.50 Schotsch orkest en soliste. 1.05 Orgelspel. 1.35 Gram. 2.05 Causerie. 2.20 Gram. 2.50 Cellini-Trio. 3.20 Stedelijk orkest van Folkestone. 4.20 Orgelspel. 4.50 Gram. 5.20 Albert Sandler's orkesC 6.00 Frank Biffo's blaaskwintet. 6.20 Berichten. 6.40 Piano. 7.00 Muz. causerie. 7.20 Varié té-orkest en solisten. 8.05 Komische voordr. 8.20 Zang. 8.50 Radio-tooneel. 9.20 Berich ten. 9.40 Causerie. 9.55 Londensch Mozart- orkest. 1 1.00 Declamatie. 1 1.20 Joe Loss en zijn Band. 1 1.5012.20 Dansmuz. (gr. pl.). RADIO-PARIS 1648 m. 7.50, 8.55 en 10.40 Gram. 12.20 Ibos-orkest en zang. 3.05 Cello. 3.20 en 4.20 Zang. 4.35 Piano. 5.20 Cantrelle-orkest. 8.35 Zang. 8.50 „Cabou- lette", operette. 10.5011.05 Gram. KEULEN 456 m. 5.50 Klein orkest. 7.50 Silezische orkestver. 11.20 Nedersaksisch symphonie-orke8t en solist. 1.35 Schrammel- muziek. 3.20 Amusements-orkest. 6.30 Or kest en solisten. 9.5011.20 Orkest, vocaal sextet en instrumentaal kwartet. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m 12.20 Gram. 12.50 Dansorkest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gram. 5.20 Orkest. 7.20 Gram. 8.20 Orkest en gram. 10-3011.20 Dans- orkest. 484 mr 12.20 Gram. 12.50 Salonorkoet. J.30 Dansorkest. 1.502.20 Gram. 5.20 Sa lonorkest. 6.50 en 7.35 Gram. 8.20 Sym-- phonie-orkest en solist. 9.05 SymphoEue-or- kest en -koor. 10.30 en 10.50t I.20 Grtttn- DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.20 Klein orkest en solisten. 8.20 Causerie. 8.35 Zernick-kwartet. 9.20 Berichten. 9.50 Gamba en cembalo. 10.05 Weerbericht. Ü0 20- 1 1.20 Hans Busch' orkest.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 14