BUITENLAND. Vocsr siecfats 10 cent SPORT. KUNST EN WETENSGHAP. LANDBOUW. OOSTENRIJK. ITALIË. RUSLAND ZUID-AMERIKA. Gemeenteraad van Middelburg. Uit de Goesche Courant vin een halve eeuw geleden. Teeltplan akkerbouw 1938. &SENDA. geleden en bedraagt ongeveer 2000 z.ak jes meer. Naar België gaan met de feestdagen minder, tezamen ongeveer 6000 zak per week. De aanvoer van mosselzaad van de Waddenzee is n verband met de feestdagen veelmin der. De prijs is nog 1,602 per 100 kg. Ook de verzending van oesters, is goed geweest, evenwel niet zoo druk als verleden jaar, De voorraden zijn goed gedund, vooral naar de grootere soorten is veel vraag. De voorraad Fransche oesters van de zwaardere soorten is geheel op. In kle'nere soor ten is nog voorraad. RAAD VAN NISSE. NISSE. Maandag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burgemeester A. van der Poest Clement, Afwezig wet houder Iz. Jansen. Vrijstelling zal worden verzocht voor het geven van onderwijs in lichamelijke oefening op de o. 1. school. Een verzoek aan Ged. Staten zal wor den gedaan voor het in stand houden van de openbare school. Zulks in veïband met het geringe aantal leerlingen. Vastgesteld werd een legesverorde ning voor de verstrekk ng van mede- deelingen uit het bevolkingsregister. De werkloozen zullen een kerstgave' ontvangen. Tot lid van het B.A. werd benoemd de heer Johs. Jansen in de plaats van Joh. van Liere. De voorzitter bracht den heer Van Liere dank voor wat hij in de zeer moei lijke functie als lid en als voorzitter ge durende de 10 jaren voor het B.A. heeft gedaan. kunl U nu kennis maken met de zoo voor treffelijke kou-, griep- en pijnverdrijvende i,MijnhareltjeS" (hartvormige cachets). Tijdelijk proefdoosje lOct. Bij Aporh.en Drog. (Ingez. Med.) Naticnaal"socialistische propaganda. To'beambten te Scharding (Opper- Oostenrijk), die een Duitsche auto, af komstig uit Passau en waarin zich vier mannen bevonden, van welke twee tot de S.S. behooren, hebben aangehouden, hebben een poging der nationaai-socia- lislen ontdekt op groote schaal propa gandamateriaal Oostenrijk binnen te brengen. Er zijn dikke pakken in beslag genomen, welke nationaal-soc'alistische lectuur en instructiebrieven bevatten. De inzittenden van de auto zijn gearre steerd. Zuinigheid het parool. In het streven naar autarkie, wordt in Italië een nieuwe zuinigheidscampag ne gevoerd. Er zal, zoo meldt de Daily Telegraph and Morning Post een speci aal comité gevormd worden, dat propa ganda zal maken voor de grootste zui nigheid thuis en in de fabriek. In een nieuwe perscampagne wordt er op aan gedrongen, ieder stukje staal en iederen kruimel voedsel te sparen. Werkgevers wordt verzocht zuinig te zijn met alles, van eindjes touw tot de asch in hun ovens, van vloeibare brandstof tot smeer olie en electrischen stroom. Metaalpro ducten'moeten gestandaardiseerd wor den. De inzameling van onbruikbaar ge worden huishoudelijke artikelen waar mede bij de afkondiging der sancties werd begonnen, dient hervat te worden. Telefoonabonné's te Rome moeten hun oude telefoonboeken terugzenden, indien zij nieuwe wenschen te ontvangen. De oude zullen ten bate van het Italiaansche Roode Kruis worden verkocht. Een saamgegroeide tweeling. Onlangs is in een inrichting voor kraamvrouwen een zeldzaam tweeling paar-meisjes ter wereld gekomen. De tweeling heeft twee hoofden en vier ar men, doch reeds van de schouders af zijn de beide lichaampjes samen gegroeid. De gemeenschappelijke romp eindigt in twee volkomen normale beenen, zoodat het onderste deel van het lichaam nor maal toeschijnt. De kinderen staan on der speciale watenschappelijk toezicht van het instituut voor experimenteele geneeskunde der Sovjet Unie. De kinderen zijn reeds bijna twee maanden oud. Zij krijgen voldoende voedsel en nemen in gewicht toe. Het tweetal wordt onafgebroken waargenomen. Het geniet een speciale verzorging en wordt ieder uur onder zocht. Moeilijkheden tusschen Argentinië en Uruguay. Uit Buenos Aires wordt gemeld dat een afdeeling mariniers uit Uruguay het eilandje Garcia bij Conception in de Uruguay-rivier bezet heeft en er de' vlag van Uruguay heeft geplant. De Argentijnsche regeering ziet in dit feit een schending van haar souvereini- teit, want, al is een tien jaar geleden gesloten overeenkomst betreffende eilandjes in de Uruguay nog niet door de beide parlementten geratificeerd geeft dat nog niet het recht tot eenzijdi ge maatregelen. Gisterenavond kwam de Raad van Middelburg in spoedeischende vergade ring bijeen, onder voorzitterschap van den burgemeester, terwijl de waarne mende secretaris, wegens uitstedigheic van den secretaris, diens functie waar nam. Aanwezig waren 13 leden, afwezig de heeren Onderdijk, Heemskerk, De Bruin en Helder. Van den heer Onderdijk was een schrijven ingekomen, waarin hij den Raad dank brengt voor het schriftelijk bewijs van medeleven, dat hij namens den Raad mocht ontvangen. Verhooging geldleening voor Woningbouw. B. en W. herinnerden er in het voor stel, dat aanleiding was tot deze spoed eischende vergadering, aan, dat de Raad op 24 November besloot aan de Woning stichting „Volksbelang", ten behoeve van den door haar voorgenomen bouw van 16 woningen op een gemeenteterrein aan de Hendrikstraat o.a. een geldlee ning te verstrekken tot een bedrag van 38.100. Op 24 December 1.1. had de aanbesteding van den bouw plaats en daarbij is gebleken, dat de laagste in schrijving 4049 hooger was dan de be grooting, die een eindcijfer van 35.700 vertoonde. Door den architect van de stichting werden inmiddels de oorzaken van de overschrijding nagegaan en het resul taat daarvan is als volgt: De begrooting is ingediend in Juli j.l. en was geraamd op de toen bekende prijzen van materialen en loonen. Ech ter is er een beduidende tijd verloopen voordat tot aanbesteding kon worden overgegaan. Drie factoren hebben eene stijging ver oorzaakt, n.l. de bouwmaterialen, de loo nen en het verplicht stellen van de na leving van de sociale bepalingen met plaatselijke arbeidskrachten en onder aannemers. Vergelijking van de begrootingscijfers met de huidige marktprijzen, heeft uit gewezen, dat kalkzandsteen de laatste weken met 1520 cement en kalk met 15 en gevelsteen met 1520 in prijs is gestegen, vormende voor de materialenrekening eene meerdere uit gave van 2400. Sedert enkele weken is bekend geworden, dat per 1 Maart a.s. de loonen met 2 cent per uur zullen stijgen, aangezien na 1 Maart nog ge durende minstens 5 maanden het groot ste aantal arbeiders op het werk aan wezig zal zijn, geeft deze stijging voor dqn loonpost eene meerdere uitgave van ongeveer 300. Zoowel in den Raad als bij het be stuur van de stichting was een stroo ming aanwezig, die aan Middelburgsche werkkrachten de voorkeur wilde geven aij de uitvoering van het werk. Indien evenwel meer vrijheid in de keuze van arbeiders mogelijk zou zijn geweest en eveneens voor onderaannemers, zooals schilders, loodgieters en voor het met selwerk, dan zou daarmede een bespa ring van 1600 verkregen zijn. Aan te nemen is derhalve, dat de begrooting door de genoemde oorzaken met é300 is overschreden, welke som, gevoegd bij iet begrootingscijfer, vrijwel overeen tornt met de inschrijvingssom. In een en ander heeft het bestuur van de stichting aanleiding gevonden B. en W. te verzoeken of zij bereid zouden zijn eene verhooging van de toegestane geldleening te bevorderen, welke ver- ïooging zij met het oog op altijd moge- ijke tegenvallers gaarne zag gesteld op 6000. Het gevolg daarvan zou zijn, dat de huren zouden moeten worden gesteld op 4.50 per woning per week. Bij een jespreking, welke B. en W. over deze aangelegenheid met het Bestuur hebben gehad, is tot uitdrukking gekomen, dat ook een verhuur van de woningen tegen dien prijs zeer wel mogelijk wordt ge acht. Waar tiet naar hun meening van belang is, dat de bouw der woningen voortgang ïeeft, zijn B. en W. van gevoelen, dat er alle aanleiding is, het gedane verzoek in te willigen en stellen zij dan ook voor nader te besluiten een som van 44.100 ter leen te verstrekken. De VOORZITTER deelde mede, dat nader is verzocht de verhooging van de leening op 7000 te brengen om aan eventualiteiten het hoofd te kunnen bieden. De huurprijs zal dan 4.55 moe ten worden. De heer PAUL wilde twee vragen stel len en wel ten eerste welken huurprijs men gerekend had zonder deze verhoo ging en ten tweede op welken post van onvoorzien bij de berekeningen is gere kend. De praktijk heeft steeds uitgewe zen, dat dit noodig is, er zijn altijd te genvallers. De heer SULKERS wees op het be drag van 1600 ten opzichte van het ge bruik van Middelburgsche arjbeiders en vroeg of daaruit blijkt, dat bij gebruik van anderen 1600 minder noodig zou zijn. Dit zou dus aantoonen, dat die niet volgens het contractloon zouden werken en dit zou spreker niet goed kunnen keu ren. De VOORZITTER deelde mede, dat eerst gerekend was op een huurprijs van 4.15. Voor de 16 woningen is op 400 onvoorzien gerekend oorspronkelijk. Het is natuurlijk niet de bedoeling, dat de nu nog aangevraagde ƒ1000 beslist ge- j bruikt worden. De heer JERONIMUS stelde zich de vraag of Ged. Staten deze wijzigingen wel goed zullen keuren. Tegen de ver hooging van de prijzen van bouwmate rialen is niets in te brengen. Maar spr. kan niet mede gaan met voorschrijven van het gebruik van Middelburgsche ar beidskrachten. Hij gevoelt niet veel voor zulk locaal patriotisme. Als spreker goec is ingelicht, is het werk aangenomen door een inschrijver van buiten en dan kan hij begrijpen, dat hij ook gaarne met de menschen werkt, die hij kent, want er is toch ook nog zooiets als ar- beidersintensiviteit, Spr. is dan ook in deze geheel voor vrije keuze door den aannemer. Spr. heeft zich ook afgevraagd of het voor de woningstichting niet mo gelijk is het meer noodige niet in eigen kring te leenen. De VOORZITTER zeide, dat hij den heer Jeronimus wilde laten uitspreken, maar dat de kwestie van de plaatselijke krachten bij de eerste behandeling van het gehèele voorstel thuis behoorde. De heer JERONIMUS zeide, dat men er nu mede kwam, omdat er toen over gesproken is. De VOORZITTER zeide, dat het niet alleen gaat om het belang van de per sonen, die er bij zullen werken, maar om het belang van de geheele gemeente. Spr. heeft de eerste behandeling niet bijgewoond, maar meent, dat de wensch aan het bestuur is overgebracht en in de voorwaarden wordt alleen gesproken over „bij voorkeur" Middelburgsche ar- jeidskrachten. De uitvoerder behoeft geen ongeschikte personen aan het werk te houden. De heer VAN DER FELTZ zeide, dat die gelden toch weer gecompenseerd worden met den steun. De VOORZITTER had dat ook juist zoo bedoeld. Mevrouw WEIJL vroeg naar de huur van de bestaande panden van de ver- eeniging. Als deze verhuurd worden en 4,55 van de nieuwe huizen kan wor den verkregen, dan behoeft de gemeente geen bezwaar te hebben. De VOORZITTER zeide, dat ook B. en W. de vraag hebben gesteld of deze wo ningen verhuurd zouden raken en zij vernamen, dat dit zeker het geval zal zijn, zij worden moderner dan de be staande, O.a. krijgen de beide en suite te bouwen kamers een deur naar den gang. Er zijn zelfs huurders van de te genwoordige panden der vereeniging, die gaarne willen in de nieuwe wonin gen. Men moet als gemeentebestuur er toch rekening mede houden, dat er ver schillende woningen in de stad zijn die eitelijk onbewoonbaar zijn en niet meer of zeker niet lang meer bewoond die nen te blijven. De heer PORTHEINE wees er op, dat iet hem wel erg is opgevallen, dat men sij de 4000, die noodig zijn, nu nog 3000 voegt, dit lijkt hem bijzonder hoog. Spr. zou wel de reden daarvan willen weten. De heer PAUL meende, dat men niet met alle kosten gerekend heeft. De heer DEN HOLLANDER zeide, dat hij moeilijk alles kan zeggen in het openbaar wat hij als secretaris-penning meester der stichting weet. Spr. kon me- dedeelen, dat in het afgeloopen jaar van de oude woningen der stichting er slechts één en dan nog maar gedurende 3 dagen, onbewoond is geweest. Er is iemand, die iet volledig bedrag der kosten n.l. 8.20 jetaalt, doch overigens gaat het volgens iet inkomen en enkele jaren geleden is de huur op aandrang van de regeering verlaagd. De berekening voor de nieuwe woningen is zeker krap geweest en niet is gerekend op de sociale vraagstukken. Vlen had eerst twee bestedingen willen ïouden. doch is daarvan terug gekomen op aandrang van betrokken organisaties. Je f 1600 is niet al.een voor de werk- ieden van den aannemer, maar ook de onderaannemers zullen Middelburgers in ïun werk moeten nemen en deze onder aannemers zullen bijna zeker ook Mid delburgers zijn. Er is ook gerekend op de kosten van een bodemonderzoek, dat wel gewenscht is. Het doel is zoo eenigs- zins mogelijk zelfs beneden de extra 6000 te blijven. Er zijn echter omstan digheden, die zouden kunnen maken, dat iet nog niet zeker is aan wien het werk gegund zal worden. De heer SULKERS zeide met genoe gen begrepen te hebben, dat men Mid delburgsche werklieden zal laten voor gaan. Het voorstel werd z. h. st. aangeno- waarbij de heer Den Hollander men, wenschte geacht te worden buiten stem ming te zijn gebleven. De VOORZITTER, die bij den aanvang der vergadering de opmerking had ge maakt, dat men niet had kunnen ver moeden dit jaar nog bijeen te zullen ko men, sloot thans de vergadering met de opmerking, dat men nu toch wel geen vergadering meer zou hebben. Samuel Brill en Marinus Flipse. (-§-) Ten huize van mevr. Bonthuis Dhont, de „Witte Zwaan" aan de Rou- aansche Kaai te Middelburg is gister avond geconcerteerd door twee jonge Nederlandsche kunstenaars: Samuel Brill (cello) en Marinus Flipse (piano). Zij speelden de sonate A-dur van Beet hoven, de sonate e-moll van Brahms, een sonate van den Nederlandschen componist Jan Felderhof en de sonate voor cello en piano van Claude Debus sy. De cellist moest kennelijk even in burgeren; toen hij op streek was, heeft hij met zijn partner prachtig gemusi ceerd. Nobel lijkt ons het juiste epithe ton voor dit spel. Samuel Brill en Mari nus Flipse hielden zich ver van effect bejag. Uit enkble kleine onderdeelen van het program kon men zich een voorstelling vormen van hun technische kwaliteiten. Maar geen oogenblik heeft men den indruk gekregen, dat ze er op uit waren, daarmee een beetje te geuren. Integendeel: wat de virtuozen nastre ven, schijnt voor deze jonge kunstenaars gelukkig taboe te zijn. Zij streven naar den muzikalen diepgang. Muziek ma ken beteekent voor hen: overdracht van geestelijke waarden in klank. Dat is de eenige deugdelijke opvatting. Zij zijn er voor ons gevoel niet voort durend in geslaagd, de innerlijke span ning voor deze geweldige taak sterk te ïouden, maar de inzinkingen hadden betrekkelijk weinig te beteekenen. Hoe voortreffelijk werden de sonate van Brahms en vooral die van Debussy ge speeld. Ook de sonate van Felderhof, een leerling van Willem Pijper, heeft ons van begin tot einde sterk geboeid. Er zit in deze muziek iets, waarvoor men jij diepere kennismaking wellicht den 3eethoven van de sonate A-dur gaar ne cadeau geeft. Er was betrekkelijk veel belangstel- ing voor het concert. De aanwez'gen ïebben Brill en Flipse groote waardee ring betuigd. Met als resultaat d^t een drietal toegiften werd gegeven, w.o. een solo van den cellist: de Sarabande uit de derde suite van Bach. Nobel hebben we hierboven zijn spel genoemd. De wijze, waarop hij deze sarabande ver tolkte, was nobel in hart en nieren. Wij hopen, dat deze beide jonge runstenaars in vervolg van tijld nog maals de reis naar Middelburg zullen maken: om dan te concerteeren in een ander gebouw. Want het moet ons van iet hart: wat zij presteeren achten we van heel wat meer beteekenis dan de prestaties van zekere buitenlandsche ar tiesten; het soort, dat zijn faam ont- eent aan het klatergoud der virtuositeit. SCHAKEN. Kersttournooi te Hastings, Het jaarlijksch kersttournooi te Has tings is gisteren begonnen. In de eerste ronde van de premier reservegroep A RADIO-PROGRAMMA. DONDERDAG 30 DECEMBER 1937. HILVERSUM 1 1875 m en 415,5 m 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gram. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-or- kest en gram. 2.00 Handwerkles. 3.00 Vrou- wenhalfuur. 3.30 Gram. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Handenarbeid voor de jeugd. 5.15 Viool en piano. 6.20 Gram. 6.30 Land- en tuin- bouwhalfuur. 7.00 Berichten. 7.15 Journa listiek weekoverz. 7.45 Reportage. 8.00 Be richten ANP. Herh. SOS-Ber. 8.15 Jonge dames-Zangclub, HEMO-orkest, piano en or gel. 9.00 Rep.-flitsen uit 1937. 10.00 Be richten ANP. 10.05 AU Round Sextet. 10.45 Gymnastiekles. 1 1.00 Vervolg concert. 1 1.30 12.00 Gram. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM II 301,5 m. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.30 Omroeporkest en solist. In de pauze: Declamatie. 12.30 AVRO-Dansorkest. I.00 Gram. 1.30 Kovacs Lajos' orkest en so liste. 2.00 Voor de Vrouw. 2.30 Viool en piano. 3.00 Knipcursus. 3.45 Gram. 4.00 Voor zieken. 4.30 Orgelspel. 4.50 Radio-too- neel voor de jeugd. 5.30 Kovacs Lajos or kest en soliste. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Rostova en haar Zigeu nerorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Omroeporkest en Amsterdamsch Vocaal kwartet. 8.30 Interview. 8.50 Om roeporkest en solist. 9.40 Gram. 10.00 Om roeporkest en Amsterdamsch Vocaal kwartet. 10.20 Cabaret-programma. 11.00 Berichten ANP. Hierna: AVRO-Dansorkest. 11.40 12.00 Orgelspel. DROITWICH 1500 m. 1 1.25 Gram. 12.05 Trocadero Cinema-orkest. 12.50 Radio-too- neel. 1.20 Schotsch orkest en viool. 2.20 Gram. 3.103.30 Causerie. 3.35 Stedel:;k Orkest Bournemouth en solist. 5.05 Causerie. 5.20 Jack White en zijn Band. 6.20 Berich ten. 6.40 Boekbespr. 7.00 Piano. 7.35 Gram. 8.10 Orkest. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie. 10.00 Hobo-recital. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Variété-orkest, orgel en zang. 1 1.20 Lit. cau serie. 1 1.35 Joe Kaye en zijn Band. 1 1.50 12.20 Dansmuziek (gr. pk). RADIO PARIS 1648 m. 7.50, 8.55 en 10.40 Gram. 12.40 Giardino-orkest en zang. 3.05 Piano. 3.20 Zang. 4.20 Zang. 4.50 Viool en harp. 5.20 Radio-tooneel. 7.35 Zang. 8.35 Piano. 8.50 Nat. Orkest en solis ten. 1 0.50 Gram. KEULEN 456 m. 5.50 Plietzsch Marko- orkest. 7.50 Orkest. 8.50 Piano. 11.20 Rhein-Mainische Landesorkest. 1.35 Sextet. 3.20 Orkest en Schrammel-ensemble. 5.30 Gram. 6.30 Gram. 7.20 Jaaroverzicht. 8.20 Viool, cello, piano en declamatie. 10.10 II.20 Klein orkest, Stuttgarter Volksmuziek en solisten. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m: 12.20 werd de partij Prins (Ned.)Jackson (E.) afgebroken in betere stelling voor j Gram. 12.50 Zang en piano. 1.00 Salon-or- Jakson, j kest. 1.30 Dansorkest. 1.50 Zang en piano. In de premie reserve groep B waren 2.002.20 Gram. 5.20 Salon-orkest en de resultaten der Nederlanders: gram. 6.50 Gram. ito. SchelfhoutMichell l-0: Kitto-Van1 0Ü\20 C»mP Doesburgh afgebroken in betere stelling! 434 m.' ,2.20 Gram. 1.30 Salon-orkest, voor Van Doesburgh; LandauRitson 1.502.20 en 5.20 Gram. 6.20 Reportage. Morry afgebroken in gelijke itelling, 6.35 «n 7.35 Gram. 8.35 „Das Land das 24 Dec. GOES. De heer H. N. Wijne is met ingang van 1 Januari a.s. benoemd tot hoofdagent bij de gemeente-politie' al hier, en zulks met den persoonlijken ti tel van inspecteur titulair. 'S GRAVENPOLDER. Als telepho nist voor het op te richten telephoon- kantoor in deze gemeente is benoemd de heer D. P. Prumers en tot adsistent de heer F. W. Prumers. 29 Dec, GOES. Er is hier ter stede voor het eerst een lading Russische petroleum aangevoerd. Deze olie wordt in bakken per schip naar Amsterdam gevoerd en vandaar, eveneens in bakken, per spoor- waggon naar hier. BINNENLAND. Te s Hage heeft een vergadering van anti-revolutionairen en katholieken plaats gehad, om de leus te bespreken, waaronder de bondgenoo- ten bij de aanstaande verkiezingen zul len strijden. Men noemt dat een „pro gram van actie". Dr. Kuijper was na tuurlijk tegenwoordig, maar zijn „isole ment" had hij thuis gelaten. WEENEN 28 DEC. De Duitsche Ge zant Von Radowitz deelde aan den mi nister van Buitenlandsche Zaken te Konstantinopel mede, dat Duitschland zijn militairen steun aan Oostenrijk heeft toegezegd, voor het geval dat Rusland Oostenrijk tot den oorlog pro voceert. Van bevoegde zijde wordt ons mede gedeeld, dat de minister van economi sche zaken de teelt- en steunregelingen voor akkerbouwgewassen oogst 1938 heeft vastgesteld. Zooals reeds eerder werd medegedeeld, is de richtprijs voor gemiddelde kwali teit tarwe, geleverd ter plaatse van nor male aflevering op omstreeks 1 Febru ari 1939 vastgesteld op 10 per 100 kg. Het ligt in het voornemen van den minister te bevorderen dat de prijzen van rogge en gerst zich zullen bewegen tusschen 7.25 en 8.25 per 100 kg, afgeleverd ter gewone marktplaats. Voor haver wordt geen richtprijs gega randeerd. Zoolang zulks noodig wordt geoor deeld, zal door heffing aan* de grens steun aan den prijs worden gegeven. De regelingen voor erwten en veld- boonen zullen in groote trekken dezelf de zijn als die voor den oogst 1937, al leen ten aanzien van den richtprijs voor groene erwten zal inzooverre een wij ziging worden aangebracht, dat de richt prijs niet meer zal gelden voor erwten van superieure kwaliteit, maarvoor erwten van gemiddelde kwaliteit. Aan de met granen en peulvruch ten te betalen oppervlakte zullen geen beperkingen worden gesteld. De regeling voor aardappelen zal, uit gezonderd een verhoog:ng van de teelt heffing van 30 tot 50 per ha, in groo te lijnen dezelfde zijn als die welke voor den oogst 1937 is getroffen. Voor suikerbieten zal een zelfde re geling als voor 1937 worden toegepast. De totale hoeveelheid suikerbieten waarvoor de garantieprijs, welke op 10.25 per 100 kg blijft bepaald, zal worden uitgekeerd, zal geen wijziging ondergaan, uitgezonderd de eventueel voor nieuwe gronden (ontginning e.d.) te verleenen garantie, welke niet ten laste van de andere suikerbiettelers zal komen. Gezien de situatie op de vlasmarkt is besloten voor den oogst 1938 geen maat regelen te treffen. De regeling voor cichorei zal voor den oogst 1938 van kracht blijven. Aangaande koolzaad en den steun aan de griend- en rietcultuur werd reeds eer een beslissing genomen, waar omtrent toen mededeeüng wérd gedaan. MIDDELBURG. WO 29 Dec. Feestav. „Soli Deo Gloria", St. Joris 20 00 h. WO 29 Dec, Ontspanningsav. v. d. Werkl. en hun vr. door ,,'t Over schotje", Schuttersh. WO 29 Dec. Trekk. Verloting Bazaar „Volksstem" enz., „De Gouden Poorte" 19.30 h, DO 30 Dec GOES. WO 29 Dec DO 30 Dec ALGEMEEN. WO 29 Dec. Bazaar t.b. Herv. Jeugd vereen. te OostkapeUe 1921 h. DO 30 Dec. Optr, ds. P. Zandt uit Delft, N. Herv. Kerk te Amemuiden 18 h. Lachelns", operette. 10.3011.20 Zang, piano en het Gertler-kwartet. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.20 Barnabas von Geczy's orkest. 8.20 Causerie. 8.35 Gevar. progr., solisten en een bazuin kwartet. 9.20 Berichten. 9.50 Piano, viool en cello. 10.05 Scheepsweerbericht. 10.20 1 1.20 Barnabas von Geczy's orkest. Elee. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6