BUITENLAND. tiEMËfIGD NIEUWS. SPORT, VER. STATEN. DUITSCHLAND. Opleiding van verlooiden. Geleidelijk zullen in alle rijksgouwen scholen geopend worden voor verloof den van nationaal-socialistische mili ciens en soldaten van de rijksweer. De eerste school van dien aard zal in Schwanenwerder in 1938 worden ge opend. De voorbereiding voor het huwe lijk van deze verloofden heeft een pro bleem gevormd, waaromtrent de leidster" der Duitsche vrouwen en de le.der der S. S. thans tot overeenstemming geko men zijn. Bezuiniging op papier, In verband met de noodzakelijkheid op papier te bezuinigen is de lei in eere hersteld in de Duitsche scholen. De mi nister van opvoeding heeft bepaald, dat de lei het schoolschrift zal vervangen in de beide eerste schoolklassen. In de twee volgende jaren zal het gebruik van de lei facultatief zijn. EEN RAMPSPOEum JAAK. Naar uit de door den bond van Roode- Kruisgenootschappen gepubliceerde cij fers bnjKt, hebben zich sedert menschen- heugenis niet zooveel rampen voorge daan in de Vereenigde Staten als in het atgeloopen jaar. Bij niet minder dan 125 rampen, waar onder 43 wervelstormen, 24 overstroo mingen, 24 branden, 7 epidemieën, 5 tai foens, 5 boschbranden, 4 stormrampen en 2 wolkbreuken, heeft het Amerikaan- sche Koode Kruis hulp verleend. Diverse aardbevingen, orkanen, stofstormen, landverschuivingen, mijnontploltingen en spoorwegongelukken, deden het aantal rampen in de Ver. Staten tot een onge kend hoog aantal stijgen. Bij deze ram pen werd hulp verleend aan 1.075.000 personen, een vermeerdering van 630.0U0 ten opzichte van het voorgaande jaar. Daar de statistiek betrekking heeft op het jaar van Juli 1936 tot eind Juni 1937, omvat zij ook de grootste ramp, die zich sedert menscnenneugenis in vredestijd heeft voorgedaan, de aivern elende over stroomingen in de dalen van Ohio en Mississippi, tengevolge waarvan bijna een milnoen personen dakloos werden en voor bijna een milliard gulden schade werd aangericht. INVAL IN EEN BANK TE AMSTERDAM. De directeur gearresteerd. De bank door de justitie ge sloten. Een passief van onge veer twee ton. De officier van justitie, mr. H. A. Was- senbergh, de rechter-commissaris, mr. Suringar, en de inspecteur van politie Dijkstra, chef van de afdeeling handels- politie van het hoofdbureau van politie te Amsterdam, benevens eenige recher cheurs, hebben een inval gedaan in de bank van Van de P. en Co., een com manditaire vennootschap, welke haar zaak drijft in perceel Heerengracht 573, daar vermoed wordt, dat deze bank zich aan zwendelpractijken heeft schuldig ge maakt. De justitie heeft den directeur, den heer D. v. d, P. gearresteerd. Voorts zijn een groot deel van de boekhouding en andere bescheiden in beslag genomen. De bank is na den inval door de justitie gesloten. Het passief van dit kantoor, dat alle bankzaken verrichtte, bedraagt ongeveer twee ton, waar tegenover een zeer ge ring actief staat, meest bestaande uit uiterst dubieuze posten. Deze bankiers gingen weer te werk volgens het oude beproefde recept. De a.s. cliënten, die, behalve in Nederland, grootendeels werden gezocht in Zwit serland, België en Frankrijk, werden eerst op zaakkundige wijze met fraai op gestelde brochures bewerkt, die zoo ver leidelijk in elkaar zaten en er zoo be trouwbaar uitzagen, dat het terrein rijp was voor de werkzaamheden van re- misiers. Deze welbespraakte lieden wisten, be halve opdrachten, ook contanten en ef fecten los te krijgen om daarvoor via de betrokken bank speculatieve fondsen te koopen, welke zooals de remisiers voor spiegelden, ongetwijfeld groote winsten zouden afwerpen en welke' stukken bin nen zeer korten' tijd met sprongen naar boven zouden gaan. De opdrachten wer den echter in werkelijkheid meestal niet uitgevoerd, doch de bank sloot ze in zichzelf af. Het koopen van de specula tieve fondsen had slechts op papier plaats. Het onderzoek der justitie, dat veel tijd zal vergen, is nog niet beëindigd. De boeken zullen door een accountant worden onderzocht. Bij de justitie zoo wel als op het hoofdbureau waren vele klachten over deze zaak binnengeko men. ECHTPAAR AANGEHOUDEN. De man heeft twee moorden gepleegd. Gisterochtend is de 50-jarige zigeuner muzikant S. R. en zijn vrouw, die in een woonwagen te Beek (L.) bij kennissen onderdak hadden gevonden, aangehou den en ter beschikking van de justitie te Maastricht gesteld. In 1916-heeft R. te Utrecht een moord begaan, welk misdrijf intusschen is ver jaard. In 1928 pleegde hij in Duitschland eveneens een moord op een politie man weshalve de Duitsche justitie zijn uitlevering had gevraagd. R. heeft de politie een vaischen naam opgegeven, doch hij vertoont een zooda nige overeenstemming met het sgnaie- ment van den dader der beide moorden, dat de politie er niet aan twijfelt den juisten persoon te pakken te hebben. De vrouw, die eveneens een anderen naam opgaf, had nog twee maanden ge vangenisstraf te goed weg'ens diefstal te Zwolle, waarheen zij op transport is ge steld. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER. Amsterdam: 1 doode. Een 57-jarige man is Zondagavond op den Oostzanerdijk te Amsterdam door een autobus uit Oostzaan aangereden en met een gebroken been en verschillende verwondingen in het Binnengasthuis op genomen. Gisterochtend is het slacht offer aan zijn verwondingen overleden. VOETBAL, WEDSTRIJDPROGRAMMA Z. V. B. Zondag: Adspiranten: RCS AiVlis- singen; De ZeeuwenRCS B; Middel burgZeelandia. le KI, A: Vlissingen 3De Zeeuwen 2; KruiningenHansw. Boys. le KI. B; BKVV—IPhil ppine; SVO- Tern. Boys; Corn. Boys 2Hontenisse; Terneuzen 3Hulst 2; RiaAxel 2. le KI, B: Breskens 2SCD; Groede 2Breskens 3; Hoofdplaat 2Biervliet 2; Oostburg 2Schoondijke; Schoondij- ke 2IJzendijke 2. Overgangsklasse: Vlissinden 4De Zeeuwen 3; WalcherenMiddelburg 4; NieuwlandZeelandia 3; E land Boys 2De Noormannen. 2e KL A: KattendijkeEMM 2; De Zeeuwen 4Cortgene; RCS 3Zeelan dia 4; De Zeeuwen 5Kapelle. 2 KI. B: BKVV 2—Philippine 2; SVO 2Hontenisse 2; Corn. Boys 3Tern. Boys 2; Terneuzen 4Hulst 3; Ri.a 2 Axel 3. 3e KI. A: De Noormannen 2EMM 3; Vlissingen 5Zeeland a 5. le klasse A, Het is Domburg niet mogen gelukken in puntental met De Zeeuwen II, de lei ders, gelijk te komen. Met het kleinst mogelijke verschil verloren de Dombur gers thuis van de Vlissingers. Zelfs ver speelden zij er de tweede plaats door. Het wordt een moeilijke opgave voor Domburg, om de leiders in het vervolg nog te kunnen bedreigen. Ook Ierseke zal daar wel geen kans meer toe zien, want ook Zondag verloren zij weer een punt tegen Middelburg III, Niettemin wist Ierseke zich op de 2de plaats te nestelen. In Goes kon Goes III niet de beide punten thuis houden. Met 43 werd van Vlissingen III verloren. De stand luidt nu: De Zeeuwen II 10 8 1 1 3313 17 Ierseke 11 6 1 4 3522 13 Domburg 11 6 1 4 4133 13 Middelburg III 11 5 1 5 28—38 11 Kruiningen 10 4 1 5 2621 9 R.C.S. II 10 4 1 5 19—26 9 Goes III 11 4 1 6 26—28 9 Vlissingen III 10 4 0 6 2032 8 Hansw. Boys 10 2 1 7 2237 5 le klasse C. Breskens 3 heelt een goede zege be haald op Biervliet 2. Met 40 werd Breskens 3 w.nnaar, Verandering braciit het niet in den stand. Biervliet II be- udt de vierde en Breskens III de zesde plaats, 2e klasse A. R.C.S. III heeft de eerste nederlaag geleden. Kapelle bracht den Souburgers een 53 nederlaag toe. Een mooie ver richting van Kapelle, dat daarmede weer een plaatsje op de ranglijst steeg, ten koste van E.M.M. II. R.C.S. III behield de tweede plaats, en haar kans is nog geenszins verkeken, zooals uit den stand van dit leidend tweetal blijkt: De Zeeuwen IV 8 4 3 1 3119 11 R.C.S. III 6 5 0 1 23—9 10 3e klasse A. Zeelandia V doet het uitstekend in deze klasse. Thans won zij van R.C.S. IV. De Zeelandianen blijven daardoor tot het leidend drietal behooren. Vlissingen V won met 42 den uitwedstrijd tegen Middelburg V. De stand luidt nu: Domburg II 10 8 2 0 84—21 18 Walcheren II 9 7 1 1 48—19 15 Zeelandia V 8 6 0 2 34—38 12 Zeeuwen VI 8 4 0 4 40—36 8 R.C.S. IV 9 4 0 5 37—37 8 Vlissingen V 7 3 0 4 27—33 6 Middelburg V 9 1 2 6 24 48 4 Noormannen II 6 2 1 3 19—40 3* E.M.M. III 6 1 1 4 23—35 3 Walcheren III 9 1 1 7 22—51 3 2 w.p. i.m. wegens n O. tegen R.C.S. IV. Spannend competitieverloop. Het zal nog een spannende strijd wor den wie uiteindelijk beslag zal leggen op het kampioenschap v.an de 2e klas se Zeker, we zijn er nog versch llende weken van verwijderd, doch wanneer men de standenlijst beziet, waarop Vlis singen met 15, Hero met 15, Breda met 14 en Middelburg met 14 punten aan de spits gaan, dan zal men moeten er kennen, d.at een nieuwe fase in den strijd om de bovenste plaats is ingetre den, en dat van nu af aan iedere wed strijd dubbele waarde heeft voor de le'dende elftallen. Hero heeft de laatste Weken ge toond niet b,epaald een uitgesproken kampioenscandidate te zijn, en de ne derlaag Legen de Zeeuwen heeft dit nog eens terdege onderstreept.. Maar wie maakt dan wel aanspraak? Tiis- singen heeft toch ook geen kampioens elftal, Breda op het oogenblik even- m n, en Middelburg is T3,aar ook nog niet aan toe. Het is voorshands êen raadsel en dat zal het wel tot de laat ste wedstrijden blijven, Intusschen blijft de spanning er in. We wagen ons dus nu maar niet aan voorspellingen. Uit de hieronder vol gende nog te spelen wedstrijden voor, de vier kopclubs kan de lezer zelf zijn conclusies trekken, Vlissingen: thuis: B.aronie, Hero, Mid delburg en RCS; uit: Baronie, Breda en Goes. Hero: thuis: Baronie, Breda, en Zee landia; uit: Breda, RCS, Vlissingen en Zeelandia. Breda: thuis: Goes, Hero, Vl'ssingen en De Zeeuwen; uit: Hero, RCS en Zeelandia. Middelburg: thuis: RBC, Zeelandia en De Zeeuwen; uit: RCS, Vlissingen en De Zeeuwen. Intusschen heeft De Zeeuwen weer bewezen dat zij een tegenstander is waar men voor d ent op te passen. De Vlissingers doen het deze competitie best. De Baronie zal het wel niet meer gelukken, tot de leiders op te klimmen, maar toch zal De B,aronie nog tal van overwinn ngen boeken en uiteindelijk in de bovenste helft eindigen. Onderaan de ranglijst verloopt de competitie eveneens spannend. Goes heeft zich keurig opgewerkt, ten kos te van Zeelandia, dat blijkbaar de laat ste weken een inz nking doormaakt. Komen de groen zwarten niet spoedig op het goede pad terug, dan 2 al het hun op den duur weer veel moeite gaan kosten van de laatste plaats ver wijderd te blijven. Want wel blijft RBC nog verliezen, doch de tegenstand dien de Roosendalers tegen de sterkere clubs laten zien, is zoodanig, dat zij spoedig tot overw nningen kan daan leiden De situatie onder aan de ranglijst is thans zoo, dat RBC 4 p. bezit, z,eelandia c en Goes 8, terwijl d't drietal nog de volgende ontmoetingen voor den boeg heeft: RBC: thuis: Goes, RCS en De Zeeu wen; uit: Goes, M ddelburg, Zeelandi.a en De Zeeuwen. Zeelandia: thuis: Baronie, Breda, He ro, RCS en RBC; uit: Baronie, Hero en Middelburg. Goes: thuis: RBC en Vliss ngen; uit: Baronie, Breda, RCS, RBC en De Zeeu wen. Breskens en Terneuzen blijven winnen. Breskens en Terneuzen blijven win nen. Met bvertuigende cfijfers hebben beide elftal'en dezen Zondag hun meer derheid bewezen. Van Terneuzen kon een overwinning met dubbele cijfers e gen- lijk wel verwacht worden, doch Bres kens heeft nog eens bevestigd, dat zij ook veel sterker is dan de elftallen, die tot de middengroep gerekend kun nen worden. Uiteindelijk zullen wel de wedstrijden tusschen Terneuzen en Breskens on derling de beslissing mo.éten brengen. Opmerkelijk is de opkomst van IJ zendijke. Na een weifelend begin zijn de IJzendijkenaren door eenige fraaie overwinningen thans tot de derde plaats gestegen. IJzendijke zorgt er mede voor, dat het evenw cht tusschen Oost en West in stand gehouden wordt, nu Hoofdplaat aan het afzakken is. Vo rige malen was het Hoofdplaat, dat een voorname rol speelde, maar thans gaat het er meer en meer op lijken, dat IJzendijke de functie van Hoofdplaat heeft overgenomen. De zegetocht van Hulst der laatste weken werd in IJzen dijke bestuit. Sluiskil leverde een ver rassende prestatie door in A'xei èen zege te bevechten. Dat zal wel n emand voorspeld hebben. De pogingen van Axel om de leiders nog te gaan be dreigen kunnen daarmede wel als ver keken worden beschouwd. Onderaan de ranglijst kwam weinig verandering. Alleen Biervliet wist twee punten op de Corn, Boys en op Oost burg uit te loopen. Het zal uiteindelijk wel gaan tuss hen Oostburtf en Corn. Boys wie de functie van hekkensluiter zal waarnemen. De wedstrijd te Oostburg tusschen genoemd tweetal zal eenigszins een oplossing kunnen geven. Toch slaan wij, de--kansen van Oostburg mo menteel hooger aan dan die der Sas van Gentenaren. Goes II aan de leiding. In de 3e klasse B was wel het meest opmerkelijke feit de groote overWnning van Hansweert. Het kan nog' een span nende kamp worden in de onderste re gionen. Zeelandia II heeft 5, Goesche Boys eveneens 5 en Hansweert 4 pun ten. Het was te verwachten dat Zee landia II het niet zou bolwerken tegen Goes II, De Goesenaars behaalden de overwinning en bezetten weer de eer- te plaats, doordat Eiland Boys teleur stelde tegen Vliss ngen II. Het w*erd een flinke zege voor de Vlissingen re serves. Ook EMM leed onverwacht pen nederlaag. Het was intusschen van Middelburg II knap werk om van de Vlissingers te winnen. Ook in deze klas se heeft de compet'tie een interessant verloop. SCHAKEN. De Russische grootmeester en kam pioen, Loewenf'sch, heeft te Kiew een s:multaanseance gegeven, waarbij als te genstanders acht scholieren fungeerden. Met inachtneming' van de gebruikelijke voorwaarden betreffende tijd e.d. kon de Russische kampioen slechts drie partijen winnen, speelde er een remise en verloor er vier. Loewenfisch heeft dus aan den lijve moeten ondervinden, op we ke groote hoogte het schaken van jonge, Russische spelers staat. KERK EN SCHOOL. Chr, School voor zwakzinnigen, op Walcheren, In aansluiting aan het bericht, dat wij dezer dagen plaatsten, kunnen wij nog mededeelen, dat het moderarnen van het bestuur der Ver. tot stichting en in standhouding van Chr, Scholen voor zwakzinnige k'nderen op Walcheren a!s volgt is samengesteld: Voorz tter: R. van der Welle, vice- voorzitter, ds. J. W. Dippel, penn ng- meester, J. Terpstra en secretaris B. C. S iggers, aPen te M'ddelburg. In een eerstdaags te be eggen leden vergadering zullen de statuten en het huishoudelijk reglement definitief wor den vastgesteld en zal worden voorge- ste'd daarop t.en spoedigste de ko ninklijke goedkeuring te vragen, LEGER EN VLOOT. Bij Kon. besluit zijn met ingang van den len Januari 1938 bevorderd tot kapitein ter zee de kapitein-luitenant ter zee P. A. Willemsen, tot kap tein-luitenant ter zee de luit. ter zee le kl. J. L. K. Hoeke, tot off cier van administratie der 2e kl. de officier van administratie 3e kl. E. S. H. van Assendeft de Coningh. De kruiser „Java" in dienst gesteld. Bij Kon. besluit is le bepaald, dat Hr. Ms. kruiser „Java", thans in dienst op gelegd te Willemsoord, op den 3en Jan. 1938 voor den actieven dienst beschik baar wordt gesteld. Het bevel over dezen kruiser is op gedragen aan den kapitein mitenant Kr zee L. F. Klaassen, onder eervolle ont heffing' van het bevel orci Itr. Ms. panl- .-eischip „Hertog Hendr'k'; b het bevel over Hr. Ms. pantser- schip „Hertog Hendrik"' opgedragen am den kapitein-luitenant ter zee H. J. Bueninck, onder eervol!e ontheffing var het bevel over Hr. Ms, opleidingsschip „Van Speijk", c. met de waarnenrng ran het bevel over laatstgenoemden bo dem tijde'ijk belast de kapitein-luit. ter zee W. H. C. Hoog. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Vanaf 20 Dec. tot en met 27 Dec. 1e bevragen aan het bureau van po litie; hondenpenning 1937 no. 231; bruin dames caschje, handschoen; zwarte gla cé dameshandschoen; huissleutel. Bij particulieren: Kinder handschoentje, v. Boven, Wai 26; Groen schooletui, A. Kroon, Bedde- wijkstr, 13; Grijze kinderhandschoen, Arnoutse, Leliestraat 2; Br. port, met inh,, M. van Varik, Oude Kerkstr. 4; Rood kinder port. met inh., J. v. Ouwerkerk, Oude Werfstr, 3; Kosteloos belastingmerk, Buijs, Leliestraat 48; Bruine glacé handschoen, J. Willernse. St. Laurens, Noordweg A 5; Paar grijze dames handschoenen, De Jong, boek handel, L. Burg; He er en handschoen W. Ploegaert, N. Ootserschestr. 52 Melkbussleutel, G. Kotkamp, Bur. v. pol.; Bruin leeren kindertaschje, Ep pings, Lombardstr. 13; Bruin mutsje P et Feij, Korte Geere 68; Korte stoffer- De Lange, Veersche weg 129; Br, giac handschoen, J. v. Flierenburg, Volderij- straat 6; Br. glacé handschoen, A. Ize boud, Vlissingen, Walstraat 73; Zilverer oorbel, A. Goeman, Volderijstr, 16 Paar regenpijpen, C. Koster, Klevers- kerke G 1; Kinder handschoen, mpvr. Tavenier, Korendijk 26; Grijze hand schoen, I. v. Daalen, Seisweg 104; Bri in étui, W. Paardenkooper, Molenstr. 2 Oranje muts, L, Kerkhove, Beenh.sins'e 71; Sjaal, mej. Boel, Veersche weg: Be lastingmerk in étui, gem. C, L. v. N„ A. van Dalen, Molendijk A 6, N. en Sb Joosland; Grijze das, C. de Knijper. Bleek 12; Leeren handschoen, W. Gel dof, Veersche weg 149; Honden penning no. 24, J. Hendrkse, Achter Hofplein 25; Kinder handschoentje, N. Goeman Noordweg 8; Huissleutel, M. de Kramer. Bogardstraat 20; Boodschaptasch met inh,, Bassie, Noordweg 88; Vulpotlood Krijger, Bellinkstr. 14; Roods kinder- port., J. de Voogd, Kleine Werfstr. 21' Kinderhandschoentje, C. Heijliger, Turf- kaai 27; Belastingmerk, A. Geldof, Bas tion 21; Engelsche sleutel, J. Tollenaar bur, v. pol.; eind touw, K. Riiks, St Laurens, Noordweg B 53b; Kindermuts J. Florusse, Emmastr. 8; Zilveren arm bandje, H. Frampoijs, Hendrikstraat 26: Wollen handschoen, L. v. Rosmalen. Zusterstr. 27; Blauwe kinder hand schoen, L. v. Rosmalen, Zusterstr. 27; Blauwe kinderhandschoen, A. Antheu- nisse, Seisweg 48; IJzeren schaal, juffr. Frank, Burg. Takstr. 1; Grijze jongens jas, das en parapluie, St. V'ncentiushuis, Bogardstraat 7; Kinder handschoen, P. M. Baaijens, Rosen Dwarsstr. 1; Glacé dameshandschoen, K. v. d. Berge, Augu- stijnenstr. 1; Belastingmerk in étui, A. de Nood, Veersche weg 105; Belasting merk in étui, J. F. Weststrate, bouw werk, Bleek; Mes in scheede en glacé heeren handschoen, J. Janse, Seisweg 181. Paar wollen wanten, S. Abrahamse, Spanjaardstr. 23, kinder wantje. J. Ver- hage, Kl. Vlaanderen 13, 1 blauwe en 1 write babymuts, Mervel, Dwarskaai 8, vulpen, S. Verduin, Belinkstr. 21, rose band van een jurk, v. d. Welle, Veer sche Singel 218, ceintuur, A, Overweel, Oostkerkplein 8, bruine handbescher mer, R. W. de Klerk, Vliss. straat 47, vulpen, Postkantoor, Midde.burg, pakje, inh. katoen en kousen, J. v, Belzen, Eigenhaardstr. 23, riempje, A, Malde- gem, Oostkerkpl. wollen das, Poppe, L. Geere 36, snelbinder, C, de Groot,.Gort straat 16, dames handschoen met bont, L. Pikart, Siepersgang 1, grijze zeem lederen dames handschoen, A. Joosse, Verwerijstr, 4, zwarte dames tasch met inh., P. van Slooten, St, Laurens A 42, ring met 4 s eutels, C. de Valk, Dam- poortstr. 8, band van een jurk, A, Alle- wijnse, N. Vliss. weg E 124, bru ne kin dermuts, E. Hubregtse, Nederstr. 10, sleutel, Steutel, Kinderdijk 24, blauw mutsje, Vos, Korte Geere 46, armbandje, B, Hendriks, Achter 't Hofplein 25, oranje poesje, Minderhoud, Noordweg' 72, boodschaptasch, Jobse, O verve ds- laan 84 't Zand, g acé heerenhandschoen, A. Nelle, Korte St. Pieterstr. 49, bal schoen, Juff, Kazander, Karelsgang 40, huissleutel, C. v, d. Berge, Bleek 18, zwarte hond (bouvier), Valk, Korte Delft 44, kinder taschje met inh., G, van Wes ten, Veersche weg 84, grijs poesje, P. A. Boste aar, Spanjaardstr. 39. Indien een voorwerp bij een der par ticulieren wordt afgehaald, melde men dit aan het Bureau van Politie. RADIO-PROGRAMMA. WOENSDAG 29 DECEMBER 1937. HILVERSUM I 1875 m en 415,5 m Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gew. muziek (gr. pi.). 8.30 Gram. 9.30 Gelukwenschen. y.45 Gram. 10.30 Morgendienst. il.00 Gram. 11.15 Ensemble Van der Horst. 12.00 Berichten. 12.15 Vervolg conc. 1.15 Gram. I.30 Piano. 2.35 Chr. Lectuur. 3.00 So praan en piano. 3.45 Gram. 4.00 Viool en piano. 5.00 Causerie. 5.30 Orgelspel. 6.30 Voor tuinliefhebbers. 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespr. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 NCRV Harmonie-orkest. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg conc. (Om 10.00 Berichten ANP.). 10.30 Gram. 10.45 Sport- praatje. 11.0012.00 Gram. Na afloop; Schriftlezing. HILVERSUM II 301,5 m. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram. 9.30 Kookles. 10.00 Morgen wijding. 10.20 Voor arbeiders in de Continu bedrijven. 1 1.30 Causerie. 12.00 Gram. 12.30 VARA-orkest. 1.151.45 Gram. 2.00 Knip- les. 2.30 Voor de Vrouw. 3.00 Voor de kin deren. 5.30 Gram. 6.00 „The Lucky Birds- en solist. 6.35 Gram. 6.40 Causerie. 7.00 Vocaal conc. 7.30 Lezing. 8.03 Berichten ANP. 8.15 Radio-tooneel. 9.15 Operaconc. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA-orkest en soliste. 11.00 Declamatie. 11.15 „Fanta sia". 11.4512.00 Gram. DROITWICH 1500 m. 11.25 Engleman's kwintet en solist. 11.50 Orgel. 12.20 Gram. 12.50 Empire-orkest 'en soliste. 1.35 A. Du- lay's kwintet. 2.05 Gram. 2.35 J. Leonardi's orkest. 3.20 Wellesley Colliery-orkest. 4.05 Causerie. 4.20 Vesper. 5.05 Gram. 5.20 Eug. Pini's tango-orkest. 6.20 Berichten. 6.40 Landbouwdialoog. 7.00 Orgel. 7.20 Harmonie-orkest. 7.50 Orkest. 8.35 Radio- tooneel met muz. 9.20 Berichten. 9.40 Lou Preager's Band. 10.20 Amusements-rep. II.00 Declamatie. 11.20 Michael Flome's Band. 11.5012.20 Jazzmuz. (gr. pl.). RADIO PARIS 1648 m. 7.50, 8.55 en 10.40 Gram. 12.20 Souza-orkest en zang. 2.05 Piano. 3.20 Zang. 4.20 Viool. 4.35 Zang. 5.20 Cantrelle-orkest. 6.20 Zang. 8.50 Piano. 9.20 Variété. 10.50 Gram. KEULEN 456 m. 5.50 Hagestedt's orkest. 7.50 SS-orkest. 11.20 Orkest. 4.00 Gram. 4.30 Amusementsorkest. 6.30 Orkest, koor en mannenkoor. 8.20 HJ-conc. 10.001 1.20 Dansorkest, Schrammelkwartet en solisten. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 Klein orkest. 1.502.20 Gram. 5.20 Klein orkest en Gram. 6.50 en 7.35 Gram. 8.23 Vocaal conc. 9.20 Symphonie- orkest. 10.5011.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 12.40 Zang. 12.50 Klein orkest. 1.502.20 Gram. 5.20 Piano. 5.40 Declama. en gram. 6.00 Cello en piano. 6.20 Gram. 6.50 Piano. 7.10 en 7.35 Gram. 8.20 Orkest en solist. 10.3011.20 Gram. en Chansons. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.35 Orkest en koor. 8.20 HJ-Concert. 8.50 Bar nabas von Geczy's orkest. 9.20 Berichten. 9.40 Politiek maandoverz. 10.05 Scheeps- weerberict. 10.2011.20 Barnabas von Geczy's orkest. AiEIlM, MIDDELBURG, Dl 28 Dec. Sonaten-avond M. Flipse, R'dam, S. Brill, A'dam, „Witte Zwaan" 20.15 h. Dl 28 Dec, Openb. Prop. Lez. Ned. Ver. v. Spiritst. „Harmonia"' afd. Wa'ch. spr. de hr. J. Kakebeeke; St. Joris 20.15 h. WO 29 Dec, Feestav. „Soli Deo Gloria'', St. Joris 20,00 h. WO 29 Dec, Ontspanningsav. v. d. Werkl. en hun vr. door ,,'t Over schotje", Schuttersh. WO 29 Dec. Trekk. Verloting Bazaar „Volksstem" enz,, „De Gouden Poorte" 19.30 h, GOES. Dl 28 Dec WO 29 Dec U.GE MEEN. WO 29 Dec. Bazaar t.b. Herv. Jeugd vereen. te Ocstkapelle 1921 h. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg-

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6