KUNST EN WETENSCHAP. ÜEMEÜGD MREUWS. ZEEUWSGH-VLAANDEREN W.D. en dekkingsfonds had 87 opgebracht. Een adres van de erven J. Fortuin be treffende het door B. en W. genomen besluit, waarbij het houden van dieren onder het vergaderlokaaltje van de ge reformeerde kerk wordt verboden, lokte een lange bespreking uit. B. en W. had den voor de verkooping van het betrok ken perceel de adressanten met hun be sluit tot het verbieden van mestverza- meling op de hoogte gebracht. De adres santen meenden dat hierdoor de ver- koopswaarde van het betrokken perceel zeer was gedaald. De v o o rz. lichtte het besluit van B. en W. nader toe en zeide het te zullen handhaven, ongeacht of het adres door den Raad voor kennisgeving zou worden aangenomen of niet. De heer De Smit zeide het besluit van B. en W. genomen is naar aanleiding van een ingekomen klacht van de gereformeerde kerk ten koste van de erfgenamen, niet tegenstaande de gereformeerde kerk den mestput indertijd zelf aan den toénmali- gen eigenaar heeft verkocht, dus blijk baar toen men den toestand normaal vond. De heer Meulenberg infor meerde nu, hoe het zal gaan met den mestput van wethouder Van der Maas en van D. Fortuin. De voorz. zeide: Daar wonen geen menschen boven en in het onderhavige geval wordt zeer veel in het lokaaltje vergaderd. De heer D e Smit vroeg, of hieromtrent niet met het kerkbestuur zou kunnen worden on derhandeld, De voor b.: Dat is een zaak die buiten B. en W. om gaat. Wethouder Schippers zeide: Indien de vorige bewoners nog in leven waren, zou dit besluit een broodwinning hebben vernie tigd, maar thans is het slechts een klei ne vermindering van verkoopwaarde. De heer De Boer zette uiteen, hoe de toestand jaren geleden ontstaan is en vond het genomen besluit overeenkom stig den eisch des tijds. De voorz. stel de voor het adres voor kennisgeving aan te nemen, waartoe werd besloten met 8 tegen 3 stemmen. Op voorstel van B. en W. werd, even als vorig jaar, de brandstoffenbijslag voor werkloozen bepaald op 1 per week. De kerstgave lokte eenige bespreking uit, maar tenslotte werd besloten déze zaak op dezelfde wijze als het vorig jaar te regelen. Het voorstel van B. en W. om de schenking van de „Dinteloord" voor ver leende faciliteiten ten opzichte van de haven, tot een bedrag van 2293, in dank te aanvaarden en voor de haven te bestemmen, werd met algemeene stem men aangenomen. Aan de orde kwam de aankoop van de haven te Kamperland. De voorz. deel de aan de hand van kaarten mede, dat de aan te koopen oppervlakte ruim 31 ha is, welke begrensd wordt ten westen door de polders Jacoba en Onrust en ten oosten door een lijn van Soelekerke naar het vaarwater. Met algemeene stemmen werd beslo ten de haven aan te koopen voor een be drag van 37.500. De heer De Boer bracht op harte lijke wijze den voorzitter dank voor de vele werkzaamheden die hij zich getroost heeft om deze belangrijke kwestie tot oplossing te brengen. Wethouder Schippers sloot zich bij de woorden van den vorigen spreker aan en deelde mede, dat de geheele be volking en inzonderheid die van Kam perland, den voorzitter dankbaar zal zijn voor het vele, dat hij in deze verricht heeft. De Raad gaf teekenen van instemming met de woorden van de sprekers. De voorz. .dankte beide sprekers voor de hartelijke woorden tot hem ge richt. en den Raad voor de wijze, waarop hij had medegewerkt tot de totstand koming van dit besluit. Ook betuigde spr. den secretaris en het verdere perso neel zijn oprechten dank voor de vele moeite die zij zich getroost hebben. Ten slotte wilde spr. zijn oprechten dank brengen aan den heer Pilaar, oud-notaris te Goes, die als voorzitter van de com missie van ambachtsheeren al het moge lijke heeft gedaan om deze langdurige kwestie tot oplossing te brengen. Hierop kwam aan de orde het aangaan van een geldleening voor den aankoop van de haven, wegsverbetering en be- klinkeren achterwegen, hetgeen met al gemeene stemmen werd aangenomen tot een bedrag van 33.000. De verordening op de heffing van ra diorechten werd overeenkomstig de mi- nisterieele circulaire herzien en opnieuw vastgesteld. Nu een besluit tot beklinkeren der achterwegen is genomen, zeide de voor zitter dat gebleken is, dat verschillende stukjes grond gekocht en verkocht moe ten worden, hetgeen hierop neerkomt, dat de gemeente ongeveer 30 m2 grond moet koopen. Dit werd ter nadere af handeling in handen van B. en W. ge steld. Het verzoek van K. Imanse om onthef fing van hondenbelasting, werd niet in gewilligd. De vaststelling van de verordening veldwachters bracht voor de betrokke nen geen verandering teweeg. Bij de rondvraag zeide de heer Kra mer in het ontspanningslokaal te zijn geweest en dat daar de waterkraan niet goed functioneerde. Spr. vroeg of daar geen verandering in te brengen is. De voorz. zeide daar al verschillende ma len verbetering in te hebben laten aan brengen, maar de kwaadwilligheid of vernielzucht van de jongelui kent geen grenzen. De leden gaven te kennen, dat men dan tot krasse maatregelen diende over te gaan door het lokaal te sluiten tot de vernielzuchtige bekend is, zou niemand die bekend willen maken, dan gesloten houden. KORTGENE. Vrijdagavond verga derde ;n „De Graaf van Buren" alhier, onder voorzitterschap van den heer Chr, Noordhoek, de vereeniging „Door Eendracht Sterk", welke zich ten doel stelt, uitkeering aan de leden te geven bij het overlijden van een varken. De eere-voorz., de heer A. Maas, werd door den voorz, speciaal welkom geheeten. De commissaris deelde mede, dat de rekeningen over 1936-'37 'n or de bevonden zijn. De inkomsten be droegen f 249, de uitgaven f 251; na- deelig saldo f 2. Kasbezit f 1409. De voorz. deelde mede dat er weinig uitkeeringen gedaan zijn. Toch is er een nadeel'g slot. Dit komt omdat de uitkeeringen, in verband met hooge vleeschprijzen, zoo hoog zijn. Om het euvel van een nadeelig saldo tegen te gaan zijn er 2 mogelijkheden nl. ver hooging van contributie of verlaging der uitkeeringen. Het bestuur stelde voor, om 'nplaats v,an 100 pet., 80 pet. uit te keeren. Dit werd verworpen. Op voorstel van den heer Post werd be sloten 90 pet. uit Je- keeren en de hui dige contributie te handhaven. Het entreegeld, alsmede het salaris van den penningmeester en den bode werden onveranderd vastgesteld. Het period'e- ke aftredende bestuurslid Jac, de Zwarte en de commissaris Joh. Kramer werden herkozen en namen hun herbe noeming aan. De heer Bouwense stelde voor, om het kniploon (merkteeken, waaruit blijkt dat het varken ingeschreven is) met 5 cent te verhoogen en te brengen op 15 cent. De verhooging zou dan door de leden betaald moeten worden. Bij stemming werd dit voorstel verwor pen. KATS. In het verslag van de vergade ring der landbouwvereeniging is een fout geslopen. De heer De Priester bedankte niet als bestuurslid (hij is niet bestuurs lid), doch op zijn initiatief werd het agen dapunt: bestuursverkiezing geschrapt. RAAD VAN GROEDE. GROEDE. Donderdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burge meester M. Wagtho. De voorz. besprak de in gebruik neming van het nieuwe gemeentehuis op 23 November j.l., waarbij hij de noo- dige wenschen omtrent het gebouw heeft uitgesproken. De verschillende ingeko men stukken werden voor kennisneming aangenomen. Vervolgens deelde de voorz. mede, dat de roerende goederen van het oude gemeentehuis hebben opgebracht een bedrag van 77 en de verkoop van het oude gemeentehuis 3125. Vervolgens werd behandeld een verzoek van I. J. Herman, om gedeeltelijke te ruggave van zijn schoolgeld in verband met het feit, dat zijn kind maar 3 maan den de school heeft bezocht. Besloten werd hem voor 9 maanden ontheffing te verleenen. Het volgende punt betreft een wijzi ging in de Politieverordening. Reeds in een vorige vergadering is deze aangele genheid besproken, doch alstoen in han den van B. en W. gesteld om nader ad vies, daar verschillende bezwaren tegen deze wijziging naar voren werden ge bracht. De voorz. deed voorlezing, waaruit bleek, dat het verboden zal zijn om een wagen, kar of andere voor het verkeer hinderlijke voorwerpen neer te zetten, te laten liggen of staan, op of aan den Krabbendijk, binnen een afstand van 75 m, gemeten uit de as van den Rijksweg BreskensSchoondijke. Met algemeene stemmen werd deze wijziging aldus vastgesteld. Van het B.A. was een verzoek inge komen om een extra subsidie voor 1937 van 400. Ingewilligd. In verband met het overlijden van den heer A. J. Risseeuw was een vacature ontstaan in het B.A. De heer J. B. Becu- de Hullu werd in de vacature gekozen Vervolgens deed de v o o rz. voorle zing van een ingekomen verzoek van de damclub te Groede, welke gedurende de wintermaanden gebruik zou willen ma ken van een leegstaand schoollokaal. Na eenige discussie werd onder nader te stellen voorwaarden besloten het school lokaal af te staan tegen een vergoeding van 0.50 per avond. Tegen stemde wethouder De Vlieger. Hierna deelde de voorz. mede, dat hij een bestuursvergadering .had mede gemaakt met de bestaande feestcommis sie. Hem is gebleken, dat men over geen geldmiddelen beschikt. Op de begroo ting 1938 staat een bedrag van 100. Hij zou dit in verband met de aanstaan de blijde gebeurtenis, die den lande is te wachten, willen bestemmen voor tractatie van de schoolkinderen. Nadat hierover veel was gepraat, werd besloten den post van f' 100 op 150 te brengen en dit, zijnde het maximum bedrag, af te staan aan de feestcommissie, onder voor waarde, dat ongeveer 100 zal worden besteed voor het aanschaffen van ca deautjes voor de schoolkinderen en de rest voor versnaperingen zal worden be stemd. Bij de rondvraag zeide de heer W. van Haneghem, verwacht te heb ben, dat ook een voorstel over den steun aan kleine boeren ter tafel zou worden gebracht, aangezien toch aanvra gen zijn binnengekomen. De voorz. zeide later op deze zaak terug te zullen komen. Ook vroeg de heer W. v a n H a- n e g h e m het tijdstip van het stempe len der werkloozen te bepalen tusschen 10.30 en 11 uur, en niet meer alphabe- tisch te laten doen. De heer B e c u meende, dat er orde moet zijn en dat de administratie niet onnoodig verzwaard dient te worden. De voorz. zeide toe, dat zooveel mogelijk aan de wenschen zal worden tegemoet gekomen. RAAD VAN OOSTBURG. Ook een landbouwhuishoudcur- sus ven R.K. Boeren- en Tuin- dersbond. OOSTBURG, Donderdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burgemeester P. Erasmus voltallig. Van het R. K. schoolbestuur was in gekomen een verzoek om medewerking tot betegeling' der speelplaats en tot ver grooting van de bergruimte voor 25 rij wielen. Op voorstel van B. en W. werd besloten de medewerking le verleenen. Goedgekeurd werd de verplaatsing en de bijvoeging van een straatlantaarn in de Breedestraat. Besloten werd tot plaatsing van een lantaarn in de Zuid- zandsche straat. Ook een voorstel tot de instelling van een parkeerverbod voor auto's langs een deel der Oostzijde van de Markt, benevens voor de geheele Brou werijstraat ging onder den hamer door. Een verzoek van M. W. Sterrenburg om een hem voor 1938 toegezegde gra tificatie in 't begin van dat jaar te mo gen ontvangen, werd afgewezen, doch bepaald werd, dat telkens na verloop van een kwartaal, dus na praestatie van werk, een vierde zou worden uitbetaald. Ingekomen was een verzoek van den R. K. Boeren- en Tuindersbond om uit de gemeentefondsen 30 te willen bij dragen in de kosten van een in deze ge meente op te richten cursus voor land- bouwhuishoudonderwijs. B, en W. stel den voor hierop niet in te gaan, omdat in 1935 de Raad zich heeft uitgesproken voor het oprichten en instandhouden van een dergelijken cursus, uitgaande van de Z. L. M. welke intusschen is in gesteld en in stand gehouden wordt overeenkomstig de bepalingen van de Nijverheidsonderwijswet en voor leer lingen van alle gezindten toegankelijk is. B. en W. meenden, dat op grond van een en ander hier geen behoefte bestaat aan soortgelijke andere cursussen, ter wijl ook in 1936 op een dergelijk ver zoek afwijzend is beschikt. Bij behandeling van dit punt stelde de heer DeBruijne een ontwerpbesluit voor om deze zaak te steunen. Dr. Philips voelde voor het voor stel De Bruijne. Spreker is in principe tegenstander van alle splitsing van on derwijs, doch kan er voor voelen, waar de een gesteund wordt, dat ook de an der recht heeft, tenjeer waar, dit op de wet steunt. De heer Vanden Hemel ver heugde zich er over, dat de heer Phi lips nu een heel andere houding aan neemt, dan het vorige jaar, doch de laat ste zei de zaak toen niet zoo duidelijk gezien te hebben als nu; ook de stuk ken schenen hem vollediger. De heer V andenHemel bleef de houding van den heer Philips merk waardig vinden, wat den heer Phi lips deed zeggen, dat hij niet van plan was, zich op deze plaats door den heer Van den Hemel de les te laten lezen. De heer VandenHemel herin nerde er aan, dat de heer Philips een dame uit Hulst, die hem over de onder havige zaak wilde inlichten, niet heeft ontvangen, wat den heer Philips deed antwoorden, dat hij geen dames uit Hulst of van waar ook wenschte bij zich te zien. Dan moeten de betrokken raadsleden maar meekomen. De v o o r- zitter sloot het incident en bracht het voorstel van B. en W. in stemming dat met 4 tegen 3 stemmen (Risseeuw, 'Van de Plassche en Nortier) werd ver worpen. Door een misverstand kwam het voor stel De Bruijne eerst eenige oogenblik ken later in stemming en dit werd met dezelfde stemmenverhouding aangeno men. De instructie van den gemeentege neesheer onderging eene verandering van ondergeschikt belang, waarna ter tafel kwam een voorstel van B. en W tot regeling der Werkverschaffing en eventueel daaruit voortvloeiende beslui ten. Het ontwerp, dat door de leden was ingezien had geen bestrijding, inte gendeel verklaarde dr. P h i l i p s een en ander met genoegen gelezen te heb ben en gaf den secretaris een pluim voor de zorgvuldige en nauwkeurige afwer king. Spr. achtte artikelsgewijze behan deling overbodig; komt er iets voor dan kan op voorstel van B. en W. of anders zins wijziging worden aangebracht. Al leen zou de heer Philips er willen in voorzien, dat iemand beneden de 65 jaar, die om economische redenen niet in aanmerking voor plaatsing bij de werk verschaffing kwam, buiten allen steun viel. Hij mag geen steun in natura van de gemeente genieten, behoudens onthef fing door B. en W. onder verwittiging van den Raad. Overeenkomstig deze ge- dachtengang werd het voorstel aange nomen. Tot lid van de in te stellen com missie voor de werkverschaffing werd dr. Philips benoemd. Winterclub Domburg, DOMBURG. Dezer dagen had alhier door verschillende omstandigheden wat later dan anders de eerste bijeen komst plaats van de Winterclub. De vice- voorzitter, dr. Vaandrager, sprak een kort openingswoord, waarin hij wijlen den heer Van Voorthuysen herdacht, die sedert de oprichting van de Winterclub in 1921 de bijeenkomsten gepresideerd had. Steeds had de club zijn groote be- belangstelling gehad, slechts bij hooge uitzondering ontbrak hij op de lezingen. Dr. Vaandrager herinnerde zich vier ma len in al die jaren, dat hij hem had moe ten vervangen en slechts eenmaal omdat de voorzitter afwezig was, de andere keeren had hij den heer Van Voorthuy sen als spreker van den avond ingeleid. Zoo is een goede en getrouwe voorzitter met den heer Van Voorthuysen heenge gaan. Op verzoek van dr. Vaandrager verhieven de aanwezigen zich van hun zitplaatsen, om enkele minuten in stilte zijn nagedachtenis te eeren. Na nog eenige punten van intern be lang te hebben besproken, gaf de voor zitter het woord aan den spreker van den avond, den heer J. P. P. de Blécourt uit Middelburg, over: Televisie. In zijn inleiding besprak de heer De Blécourt o.a. de toepassing der televisie in het buitenland en hier te lande. Hij moest constateeren, dat ons land, wat de uitzending betreft, erg achteraan komt. Dit heeft niet zijn oorzaak in een tech- nischen achterstand immers bij Philips bestaat een vooraanstaand televisie-la boratorium doch om bijkomstige re denen komt van uitzending niets. Spr. behandelde de televisie-studio, waarin de photo-electrische cel, als elec- trisch oog; hiervan wérd de werking ver klaard, benevens de toepassing, o.a. ook in de geluidsfilm. Hij wees op de vernuf tige vinding der Nipkowsche schijf voor het aftasten van het beeld en de verkre gen stroomvariaties in de photocel, wel ke na verstrekking door middel van een draaggolf worden uitgezonden. Bij de verklaring van de mechanische ontvangers, welke eveneens met Nip kowsche schijf of met diverse spiegel- raderen uitgerust zijn, wees hij op de toepassing van de néonlamp; deze heeft, evenals de photocel, praktisch geen traagheidswerking, hetgeen voor de te levisie een eerste vereischte is. Uitvoerig stond spr. stil bij de syn chronisatie, welke tusschen zend- en ont vangapparaten strikt noodzakelijk is. Buitengewoon vernuftig zijn de vindin gen, waardoor de gelijktijdigheid der werking en het „in de pas" zijn der twee apparaten wordt verkregen en daardoor de zuivere overbrenging van het beeld. Twee lichtbeelden, het eerste uit het be ginstadium der televisie, het tweede van recenten datum, gaven een denkbeeld van de groote vorderingen, reeds ge maakt. Na de pauze vond spreker gelegenheid de werking van de Braunsche buis te verklaren door een ontwikkelingsbeeld te geven van eenvoudige radiolamp tot kathode-straalbuis. Ook de hierbij noo- dige synchronisatie voor de aftasting werd uitvoerig behandeld en de werking verklaard der z.g, stuurplaten voor af- buiging van de kathodestraal. Spreker lichtte zijn onderwerp toe door eigenhandig gemaakte lantaarnplaten, eenvoudig maar zeer duidelijk, en met en kele welgeslaagde proeven. Met gespannen aandacht volgden de aanwezigen den spreker en hoewel den minder technisch-geschoolden hier en daar details moesten ontgaan, de groote beginselen der televisie, op zoo heldere en geestdriftige wijze verklaard, zijn al len nader gebracht en er is bewondering gewekt voor dit nieuwe wonder der techniek. Dr. Vaandrager bracht den heer De Blécourt den dank der vergadering over, die met hartelijk applaus werd onder streept. Tentoonstelling van boeken en plaat werken betreffende het Heilige Land. Talloos zijn de kunstenaars, schilders, zoowel als kopergraveurs en houtsnij ders, die de historie van het Joodsche volk, de geschiedenis van het Oude Testament in beeld brachten. De bes ten hebben er hun krachten aan be proefd. Prachtige voorbeelden van deze illustratiekunst zijn thans te bezichtigen in de Provinciale Bibliotheek van Zee land, waarvoor een tweetal weken een tentoonstelling van boeken en plaat werken betreffende het Heilige Land in gericht is. Het eerste wel trekken de prentbijbels de aandacht, het Oude Tes tament met afbeeldingen van schilde rijen en etsen door Rembrandt, de Bij bels versierd met kopergravures van Jan Luyken tevens bekend dich ter en Romeyn de Hooghe. Daarnaast de fraai geïllustreerde uitgave van het werk van Flavius Josephus. Het exem plaar, dat op deze tentoonstelling ligt moet ieder boekenliefhebber wel een groot genot verschaffen. Dan vindt men er verschillende werken van den geleer den Middelburgschen schrijver-uitgever Willem Goeree, die van 1666 tot 1677 gevestigd was op de Burg in het huis Cicero en later naar Amsterdam ver trok. Wij noemen zijn Joodsche oudhe den, of voorbereidselen tot de Bijbel- sche wijsheid en zijn mozaïsche histo rie der Hebreeuwsche kerken, alle rijk met kopergravures versierd. Willem s vader, Hugo Willemsz. Goeree, kundig doctor zoowel in de geneeskunde als in de Godgeleerdheid, onderhield druk ke betrekkingen met den geleerden rab bijn Jacob Juda Leon, een der naar Middelburg uitgeweken Portugeesche joden. De beschrijving van den tempel van Salomo door dezen laatsten, in 1642 te Middelburg verschenen, is een der kostelijke bezittingen van de rijke Zeeuwsche boekerij. Nog meerdere boe ken met afbeeldingen van „Joodsche oudheden" vragen de aandacht. De in- cunabelendrukken van voor het jaar 1500 met fraaie houtsneden o.a. van de ark van Noach behooren tot het kostbaarste, wat hier geexposeerd is. Belangrijk zijn ook de boeken met land kaarten van Palestina en plattegronden van Jeruzalem, waaronder een Bazel- sche druk van het jaar 1540 en een zeer zeldzame kaart door Gerard de Joode. Weinig minder interessant zijn de ver halen, door pelgrims opgesteld over hun reis naar het Heilige Land en de be schrijving uit de 17e eeuw. Boeken over de Hebreeuwsche taal, het Joodsche recht vinden een plaats naast moderne wetenschappelijke werken over land en volk van Palestina. Een tentoonstelling die z'eker in ruimen kring' belangstelling verdient. ONDER DE OOGEN VAN ZIJN VROUW VERONGELUKT. Vrijdagmiddag wilde, volgens de Maandagmorgen, de 40-jarige F. v. Gas teren te S c h a y k zich naar Oss begeven, teneinde aldaar de rijvaardig- heidsproef af te leggen, ter verkrijging van een rijbewijs. Toen hij zijn erf per motorrijwiel wil de verlaten, teneinde den grooten weg op te rijden, heeft hij waarschijnlijk ook de versnelling verkeerd ingeschakeld, en te veel gas gegeven. Ook bemerkte de nieuweling te laat, dat op dit oogen blik een vrachtauto van de richting .Herpen naderde. De motorrijder kon door de groote vaart zijn motorrijwiel niet meer in bedwang houden en bot ste met groote kr.acht tegen het ach tereinde van de vrachtauto op. De heer v. C. bleef zwaar gewond op den weg liggen. Zaterdag is hij aan de gevolgen van de botsing 'n het ziekenhuis te Den Bosch overleden. Als een tragische bijzonderheid kan nog worden gemeld, dat de echtgenoote v,an den verongelukte haar man opge wekt nawuifde en zoodoende het onge luk voor haar oogen zag afspelen. DOODELIJK ONGELUK BIJ EEN VOETBALWEDSTRIJD. Gistermiddag is tijdens den voetbal wedstrijd Krommeniesche BoysBroek in Waterland te Krommen'e gespeeld voor de tweede klasse van den Noord- Hollandschn Voetbalbond, een doode- luk ongeluk gebeurd. De speler J. Scholten van Broek in W a t e r 1 a n d, die na een neus bloeding even het veld had verlaten, kwam na zijn terugkeer bij een botsing te vallen. Hij bleef liggen en draaide zich eenige malen om. Hij werd daar op 'n bewusteloozen toestand naar de kleedkamer gebracht. Toen een uur la ter een geneesheer verscheen, bleek S. reeds overleden te zijn. Inmiddels had de scheidsrechter den wedstrijd doen staken. Van ruw spei was volgens hem geen sprake. Hartver lamming is vermoedelijk de doodsoor zaak. Smokkelaars na achtervolging aangehouden. Op de hei tusschen Boxtel en Blade 1, werd de chauffeur van een auto door een gemeente- en een rijks veldwachter gesommeerd tot stoppen, aan welk bevel niet werd voldaan. De auto reed met groote vaart door en het mocht den politiemannen n et gelukken op de treeplank te springen, weshalve zij per rijwiel de auto achtervolgden en zoo spoedig mogelijk de politie le Eindhoven telefonisch waarschuwden. Deze laatste slaagde er inderdaad n de auto daar ter plaatse aan te houden. Bij onderzoek bleek dat daarmede een partij groot 13000 boekjes sigaretten papier, 150 kg margarine en 5 kg suiker clandestien werden vervoerd. De beide inzittenden van de auto, een inwoner van F.'ndhoven en een in woner van Zuilen (U.) werden door de beide politiemannen, die de auto Sad den aangeroepen herkend. Tegen beide mennen is proces-vrbaal opgemaakt. Wederom ingebroken in de Ned. Herv. Kerk te Soest. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een inbraak gepleegd in de oude Ned. Herv. kerk te Soest, hoogst waarschijnlijk door denzelfden persoon, die in April van dit jaar zich door tn- kkmming toegang tot deze kerk wist te verschaffen. Thans is een ruit nabij het orgei ge heel uitgesneden. De vorige maal was dit slechts gedeeltelijk gebeurd. De diet heeft alle offerbussen buit gemaakt. Zeer opmerkelijk is, dat terwijl sinds de vorige inbraak de ontvangen gelden na afloop van den dienst steeds werden medegenomen, dit thans voor den eer sten keer verzuimd was. De dief heeft, om bij het raam te komen, zijn weg over het oude kerk hof naast de kerk moeten nemen, waar dan ook voetsporen zijn gevonden en waar tevens de vernielde offerbussen werden aangetroffen.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6