zeeland. Gevaarlijk spel. KRONIEK van den DAB. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBUR6SCHE ËOttkHff (WA DB «OESCHE CRT.) VAN MAANDAG 27 DECEMBER 1937. No. 304. iitfiiiLJim NIDDELBüRfi. ifUSSIMSEÜ. 3<< WALCHEREN. EU§D"SEVEL&ND» HOGRD-BEVEUSJD. over God, doch ook tegenover de men- schen. Wij willen hieraan niets toevoe gen, doch alleen ons protest herhalen, dat niet nadrukkelijker en niet plechti ger kan zijn voor de geheele wereld. Wij houden ons bezig met godsdienst en niet met politiek, wij willen dit niet doen, ledereen die wil kan dit zien en dit getuigenis van de waarheid moet zoo veel van onze broeders in het bisschops ambt, zoowel als priesters en broeders, die zoo te lijden hebben van vervolging en van dezen laster, vertroosten. De paus voegde hieraan toe, dat hij hun moeilijk heden en lijden kent en zijn grootste smart is hen getroffen te zien in iet meest gevoelige van hun nobele ziel. Ons blijft slechts over, besloot de paus, om God te bidden, onze oogen e»i onze ziel tot Hem te keeren, opdat Hij ons te hulp kome. Hij, die alles kan in zijn oneindige barmhartigheid en goedheid, opdat Hij zooveel geloovigen, die lijden, niet alleen in het land dat wij genoemd hebben, doch ook in andere landen, hel- pe, dat Hij kome en een einde make aan zooveel kwaad, dat hij zooveel men- schen op den weg der waarheid terug- voere, die hem alleen schijnen te ken nen om hem te beleedigen, een ver schrikkelijke zaak, welke ons doet den ken en dit is troostend voor ons aan de oneindige barmhartigheid van God, die alles duldt en lijdt, zoodat wij weten, dat wanneer wij het geduld ver liezen, wij vurig bidden moeten voor hen, die de oorzaak zijn van zooveel lij den, alsook voor hen, die het slacht offer hiervan zijn. Tot zoover deze Kerstboodschap. Zij laat aan duidelijkheid niets te wenschen over. Men hoorde de laatste maanden verluiden, dat er weer pogingen werden ondernomen, om een verzoening tus schen den staat en de r.k. kerk in Duitschland te bewerkstelligen. De Kerstboodschap van den paus bewijst, dat deze geruchten öf onjuist zijn, öf be reids op niets uitliepen. Een verzoening kan na wat thans door het hoofd van de r.k. kerk is gezegd vooloopig wel als uitgesloten worden beschouwd. De tegenstellingen zijn scherper dan ooit. Briefkaarten met opdrsk, De tengevolge van ds jongste ta riefswijziging ingetrokken briefkaarten met een zeg'elafdrtik van 3, resp. 5 een': waarvan nog een groote voorraad aan- wez'g is, worden thans voorzien van den opdruk „2", resp. ,,4" en begin Ja nuari 1933 verkrijgbaar gestéld. Brief kaarten met opdruk zijn gelijkwaardig aan de bestaande briefkaarten van 2 en 4 cent, die naast de andere zullen worden verkocht. AANDUIDING VAN HET PARKEERVERBOD. De A.N.W.B, dringt aan op uni forme regeling. Omtrent de wijze van aanduiding van een parkeerverbod met de bekende bor den met een doorgestreepte ,,P" zijn geen duidelijke voorschriften gegeven. Het gevolg hiervan is dat groote ver scheidenheid in opvatting hieromtrent bestaat; sommige gemeentebesturen ach ten het voldoende om, wanneer het ver bod voor een lange straat geldt, dit toch alléén aan het begin en einde aan te duiden, zoodat iemand die uit een der zijstraten komende zijn wagen laat staan, bekeurd wordt. In enkele andere geval len treft men de verbodsborden in de zijstraten aan; zij bedoelen dan het ver bod in de hoofdstraat aan te duiden. Het gevolg van deze en soortgelijke aanduidingen is, dat de automobilist, die zich gaarne aan de gestelde regelen zou willen houden, dikwijls niet kan weten waar een parkeerverbod geldt en daar door onbewust een overtreding begaat. Een ander bezwaar van de bestaande regeling is, dat het voor een automobi list thans practisch in vele gevallen niet mogelijk is te weten waar een parkeer verbod eindigt. De A.N.W.B. is van meening dat bei de bezwaren voor een goed deel kun nen worden ondervangen door een re geling, waarbij als hoofdbeginsel geldt, dat alle verbodsborden op den weg zelf en bij elke zijstraat worden geplaatst, zoodat het verbod automatisch ophoudt, indien na een zijstraat niet weer zoon verbodsbord is geplaatst. Verder is het gewenscht, dat de bor den 4 a 5 meter na de kruispunten ge plaatst worden, waardoor voorkomen wordt dat de automobilist, die op het kruispunt zelf alle aandacht voor het verkeer noodig heeft, geen gelegenheid heeft het verbod op te merken. De A.N.W.B. heeft in een adres aan den minister van waterstaat dezen ver zocht maatregelen te willen overwegen, waardoor een uniforme regeling als bo venbedoeld tot stand zou komen, waar mede een bestaande ernstige grief van het autoverkeer en een bron van rechts onzekerheid zou worden weggenomen. Gemeente-veldwachters. De Commissaris der Koningin heeft in een circulaire van 21 December aan de burgemeesters der gemeenten in Zee land ter kennis gebracht, dat in de in structie voor de bezoldigde gemeente veldwachters in deze provincie door hem wijzigingen zijn aangebracht en wel voor namelijk dat de aanstelling van een ca- pitulant tot gemeenteveldwachter steeds in vasten dienst geschiedt. Dze aanstelling kan geschieden met een proeftijd van één jaar, welke proef tijd in uitzonderingsgevallen met ten hoogste één jaar kan worden verlengd,' waarna, indien de aanstelling niet wordt gehandhaafd, de gemeentedienst moet worden beëindigd. De werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs te Middelburg stonden Vrijdag ingeschreven; Geheel werkloos 850 mannen en 14 vrouwen; gedeeltelijk werkloos 7 m. en 1 vr.; niet werkloos 5 m. en 1 vr. Algemeen totaal vorige week 856; bijgekomen 72, afge gaan 50, over 878. De werkloosheidscijfers waren op het zelfde tijdstip in 1*931: 727; 1932: 948; 1933: 1090; 1934: 1128; 1935: 1075; 1936: 962. Het vischmijnhedrijf. In de vorige raadsvergadering werd besloten over te gaan tot het stichten van een vischmijn op het De Ruyterplein. B. en W. stellen den Raad thans voor, teneinde een goed inzicht in de financi- eele resultaten te hebben, het bedrijf als een administratief zelfstandige instelling te beschouwen en het aan te wijzen als een afzonderlijke tak van dienst. Een administrateur van het gemeentelijk bu reau voor sociale zaken zal belast wor den met de dagelijksche leiding van het bedrijf. B. en W. vragen den Raad machti ging over te gaan tot het aanleggen van een rioleering en een behoorlijke weg- hedekking met een trottoir in den verbindingsweg tusschen den Nolleweg en de Bakkersdorplaan. De kosten van een en ander worden geraamd op 2800. Uitbreiding brandweermaterieel. In verband met de organisatie van den luchtbeschermingsdienst, achten B. en W. het noodzakelijk, dat tot uitbreiding van het brandweermaterieel wordt over gegaan. Naast het groote materieel van de brandweer een tweetal automotor spuiten zal de luchtbeschermingsdienst moeten kunnen beschikken over licht, snel vervoerbaar materieel, doch met een naar verhouding vrij groote capaci teit, terwijl de bediening ervan uiterst eenvoudig moet zijn. B. en W. stellen daarom voor hen te machtigen tot aanschaffing van een draagbare motorbrandspuit, welke een capaciteit kan ontwikkelen van 500 1000 1 per minuut, terwijl deze met het oog op een snelle verplaatsing op een voudige wijze op een bakfietsonderstel kan worden gemonteerd. De aanschaf- fingskosten van een dergelijke spuit met bijbehoorende onderdeden en brand slangen worden geraamd op ongeveer 2000. Het ligt in de bedoeling van B. en W. deze spuit dan onder te brengen in het bureau van politie en ter beschikking van de gemeentepolitie te stellen. In verband met het vervangen van de stoomtram door een autobus-dienst, heeft de N.V. „Stoomtram Walcheren" de tramrails, welke op de spoorbaan wa ren aangelegd, verwijderd en heeft de zen. grond, voor zoover hij aan deze maatschappij in eigendom toebehoort, thans aan de gemeente te koop aange boden. Deze strook grond welke een oppervlakte heeft van 8361 mr' is ge legen tusschen den Vlissingschen Zand weg, Vrijdomsweg en Koudekerksche weg, terwijl eveneens nog een strook ligt langs laatstgenoemden weg. De strook grond, liggende tusschen Vrij domsweg en Koudekerksche weg, maakt deel uit van een op het uitbreidingsplan geprojecteerde straat, die in de toe komst gemelde wegen met elkander zal verbinden. B. en W. stellen voor tot aankoop van den grond over te gaan tegen den prijs van 0.20 per m2, hetgeen een uitgave van 1672 zal vorderen. Het grondwerk van den hiervoren be doelden verbindingsweg tusschen Vrij domsweg en Koudekerksche weg, alsme de het egaliseeren van den overigen van de vennootschap aangekochten grond, zal dan in werkverschaffing worden uit gevoerd. RAAD VAN MELISKERKE. MELISKERKE. Woensdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van bur gemeester De Keijzer, voltallig. Van B. en W. van Middelburg was een schrijven ingekomen, om krachtens de onderwijswet een vergoeding voor een leerling U.L.O. te ontvangen. Aldus besloten. Voor het streekplan moet deze ge meente in 1937 betalen 0.90; in 1938 15. Goedgevonden. De v o o r z. gaf een toelichting op een voorstel van B. en W. om deel te ne men in de fraudeverzekering van de Vereen, van Nederl. Gemeenten. Allen voor. De N.V. Bank van Nederl. Gemeen ten deed mededeeling van een wijziging der deposito-overeenkomst na 1 Jan. a.s, Voorloopig zal geen rente meer worden gegeven van gelden boven 10 ten hon derd der loopende begrooting. Hierin zal worden berust. Een verordening werd vastgesteld, krachtens gemeentewet, op verzoek van Ged. Staten, tot het heffen van leges voor inlichtingen, van het bevolkings register. De heer G. de Visser vroeg ontheffing voor 1937 voor den aanslag in de hon denbelasting, omdat hij niet in het bezit is van een hond. Ingewilligd. Verder waren bezwaarschriften inge komen van D. Kodde te Zoutelande, C. van Keulen en J. van Keulen te Bigge- kerke, J. Poppe en F. Louws te Melis- kerke tegen de opgelegde aanslagen tot het betalen van schoolgeld. Adressanten vroegen ontheffing, zich beroepende op de verordening. B. en W. stelden voor afwijzend te beschikken. Na een zeer breede bespreking, waaraan alle leden deelnamen, werd het voorstel aangeno men met de stemmen der heeren Francke en De Visser tegen. De heer Dekker vroeg bij de rond vraag naar de voorbereiding van de wegverharding. De v o o r z. deed enkele mededeelingen over de opdracht tot het maken van een bestek, B. en W. zullen hun best doen alles zoo goed mogelijk te laten uitvoeren. De heer Dekker en ook alle andere raadsleden spraken den wensch uit, dat de werkloozen zoo veel mogelijk bij de uitvoering van dit werkobject zullen worden ingeschakeld. De heer De Buck vroeg naar het aantal werkloozen en het werk dat even tueel daarvoor op het programma staat. De v o o r z. kon mededeelen, dat er nog maar enkele staan ingeschreven en noemde wat er voor te doen is. De v o o r z. stelde voor bij de a.s. blijde gebeurtenis in ons geliefd Oranje huis van gemeentewege voor elk school gaand kind een bedrag van 0.25 be schikbaar te stellen voor een verrassing. Het Oranje-comité ter plaatse heeft voor dat doel een bijdrage gevraagd. De heer De Buck diende op dit voor stel een amendement in om het te bren gen op 50 in totaal. Aangenomen met de stemmen der wethouders tegen. VEERE. Mevrouw Philips te Zaltbom- mel, weduwe van den heer Frits Philips, heeft den bibliothecaris van de alhier ger stichte b bliotheek, den heer J. de Graaf hoofd der o.l. school, een aanzienlijke som voor aankoop van boekwerken doen toekomen. WEMELDINGE. Donderdag had on der voorzitterschap van den heer Chr. Glerum, de alg. vergadering der Oranje- vereeniging in het hotel Smits alhier plaats. Bij opening heette de voorzitter de aanwezigen hartelijk welkom en deel de mede dat bij hem bericht van verhin dering was ingekomen van ds. A. de Bruijn. Uit het jaarverslag van den pen ningmeester, den heer Van Mcort, bleek, dat over het afgeloopen boekjaar was ontvangen f 628, uitgegeven f 591, goed slot 37. De periodiek aftredende be stuursleden Joh. Felius en Adr. Linden- bergh werden herkozen. In de vacature van A. de Bruijn werd gekozen de heer S. Pagter en in de vacature van burge meester Keijzer de heer P. J. J. Dekker Wz. Tenslotte werd besproken de feest viering ter gelegenheid van de a.s. blijde gebeurtenis in het Koninklijk huis. Vol gens het entworpen plan zullen bij het vernemen van het heuglijk bericht, in dien het tijdstip daarvoor geschikt is, vreugde-schoten worden gelost, school kinderen worden getracteerd en een 'ichtstoet worden georganiseerd. Het et en ander zal worden opgeluisterd door de muziekgezelschappen „O.K.K." en „Concordia". WEMELDINGE. Het 2000 ton groot geladen sleepschip „Nasovia" is ter hoogte van het Volkerak aangevaren, waardoor het voorschip ernstig bescha digd werd. Met een noodreparatie zal getracht worden de veroorzaakte scha de, die voor het meerendeel boven de waterlijn is, të herstellen. RAAD VAN WISSENKERKE. De haven van Kamperland aan gekocht. Een moeilijke zaak tot oplossing gebracht. WISSENKERKE. Donderdag verga derde de Raad voltallig, onder voorzit terschap van burgemeester Geuze. De collecte voor het kleeding-, schoeisel- De Paus protesteert tegen de geloofsvervolging in Duitschland, De paus ontving Vrijdagmiddag, aan den vooravond van het Kerstfeest, 29 leden van het college van kardinalen in audiëntie. Hij hield daarbij een redevoe ring welke als Kerstboodschap is gepu bliceerd, en welke één groot protest vormt tegen de geloofsvervolging in Duitschland. „Wij zullen de dingen bij hun naam noemen"', aldus de paus. Er bestaat in Duitschland een vervolging, een vervol ging, zooals er nog zelden is geweest, zoo verschrikkelijk, zoo ernstig en zoo vruchtbaar in haar kwade gevolgen. Er is een vervolging en het is treurig te moeten zeggen, dat hierbij noch geweld noch hinderlaag en leugen ontbrekén". De paus voegde hieraan toe, dat hij weinig landen zoo goed kent als Duitsch land in alle uitingen van zijn geestelijk en sociaal leven. Daarom is het voor hem dubbel treurig, dat men hier voort gaat met fouten tegen de waarheid te maken. Men heeft gezegd, dat de katholieke godsdienst niet meer is, wat hij is ge weest, doch dat hij politiek is geworden en zich niet meer bezig houdt met gods dienst, doch met politiek. Met deze po litiek wil men de vervolging rechtvaar digen, alsof dit een middel van verde diging is. Geliefde zonen, Onze Heer Je zus Christus wilde dezelfde beschuldi ging ondergaan toen hij voor Pilatus werd gevoerd als volksopruier en vijand van den keizer. Pilatus heeft de kern van de zaak goed begrepen, hoewel hij haar eerst niet scheen te begrijpen of deed alsof hij ze niet begreep. De vraag „zijt gij koning?" beteekende voor Pi latus „gij zijt dus een politiek leider, een politiek agitator?" Onze Zaligmaker ant woordde met de kalmte van zijn God delijk woord met een bevestiging en een ontkenning: „Mijn koninkrijk is niet van deze wereld". Mijn koninkrijk is niet wat gij denkt, indien dit zoo was, dan zouden zij, die aan mijn zijde staan, mij te hulp komen. Wij willen voor de geheele wereld her halen en protesteeren; Wij doen niet aan politiek. Integendeel, wij kunnen de woorden van Christus herhalen: „Indien dit zoo was, dan zouden zij, die met ons zijn, ons te hulp kómen". Overal ter we reld zijn de onzen, hebben wij toegewij de zonen, geloovigen, die God aanbid den. Niemand van hen gelooft, dat wij ons bezig houden met politiek, want allen kunnen zien, dat wij ons bezig houden met godsdienst en niets anders. Zeker, wij moeten zeggen dat zelfs de eenvoudigste burger in zijn burgerlijk le ven moet leven overeenkomstig de wet ten van God, de wetten van Christus. Doch is dit politiek of godsdienst? Wij willen allen dat ook in het burgerlijk, in het gemeenschappelijke en in het so ciale leven de rechten van God, die tege lijkertijd de rechten van den mensch zijn, geëerbiedigd worden. Dit doen wij en zullen wij altijd doen en indien sommigen het tegendeel beweren, dan is dat tegen de waarheid. Dit is juist wat ons het meest smart, dat men ons beschuldigt den godsdienst te verwaarloozen. Het is een van de ergste gedachten, dat men zooveel eerbiedwaardige broeders in het episcopaat en kardinalaat beschul digt den godsdienst te misbruiken voor politieke doeleinden. Ook is het een van de ergste gedachten, dat deze beschul diging wordt geuit tegen zooveel pries ters en zooveel goede geloovigen, die steeds bereid zijn de wetten van God te gehoorzamen en het leven van een goed Christen te leiden en zelfs het leven van een goed burger, want zij zijn overtuigd, dat zij hun burgerlijke en sociale plich ten moeten vervullen, niet alleen tegen Uit het Engelsch van PAUL TRENT. 72). „Zooals u wilt. Het gevaar, dat ik vreesde, is voorbij", antwoordde Sylves ter bedaard. Hoewel hij geheel ontbloot was van gevoel, stelde Sylvester toch wel belang in het menschelijk drama, dat zich voor zijn oogen afspeelde. Instinct zei hem, dat dit blonde meisje een bete re vrouw voor Hallam zou zijn. Maar Valda bezat vele hoedanigheden, die hem aantrokken en ze had zeer zeker alles gedaan wat ze beloofd had. Toch was juffrouw Cameron leelijk behandeld geworden. Zij was klaarblijkelijk opge offerd voor de belangen van den gehei men dienst. Als de admiraal Guy die be lofte niet had afgedwongen, dan zou de ze haar zijn vertrouwen hebben geschon ken en de verloving' zou niet zijn verbro ken. „Juffrouw Cameron, ik wensch u van harte geluk", zei hij. „Mijnheer Sylvester, z'oudt u deze ka mer willen verlaten, tot laten we zeggen zeven uur?" „Zeker, maar het is noodzakelijk, dat ik imjn vermomming behoudt, waarvan deze dame u waarschijnlijk wel heeft verteld", Sir George keek Stella vragen aan. „Het is heel goed gedaan", zei deze beleefd. „Maar ik heb er anders bij dames geen succes mee gehad. Juffrouw Glyn en u hebben het dadelijk ontdekt", zei Sylvester droogjes. Een kwartier later stak hij zijn hoofd door de deur als mijnheer Hallam en wenschte met zijn gewone stem goeden nacht. De verbazing van sir Georg'e was groot, maar hij lachte hartelijk toen Stel la hem den toestand uitlegde, „Niet zenuwachtig zijn, hoor kind". „Ik zal het probeeren", antwoordde zij, maar haar lippen beefden. De deur werd vlug geopend en Guy kwam snel de kamer binnen, „Het spijt me, dat ik zoo laat ben", begon hij en hield toen plotseling op. „Stella", riep hij en sir George grinnikte in zichzelf; Guy's gezicht was voldoende antwoord op de vraag, die hij wilde stel len. „Ik heb met opzet deze verrassing voor je beraamd", begon sir George. „Ze zeg gen wel eens, er is g'een gek zoo gek als een oude gek, maar ik zal je bewijzen, dat ze het bij het verkeerde eind heb ben. Juffrouw Cameron is niet meer ver loofd met Furber". „Dat wist ik", antwoordde Guy met' inspanning. „Het is nu geen tijd voor domme mis verstanden", Sir George's toon veran derde en werd scherp en snijdend. „Jon gen, een kort antwoord op een korte vraag. Ik weet, dat je van Stella hebt' gehouden. Heb je opgehouden haar lief te hebben?" Guy's gezicht werd ernstig en strak toen hij bemerkte dat hij in den val ge- loopen was. Hij kon niet liegen en toch had hij verplichtingen tegenover Valda. „Ik kan u niet antwoorden", zei hij eindelijk. Aan deze mogelijkheid had sir George niet gedacht, „Wees eerlijk en stel de waarheid bo ven alles", barstte hij uit. „Het is geen eerlijke vraag. IJ weet dat ik met- juffrouw Glyn ga trouwen, Stella ik gaf wat als dit niet gebeurd was, het brengt jou in een valsche posi tie en mijzelf ook", zei hij zacht, „Je zwijgen is geen antwoord op mijn vraag", zei sir George ernstig, maar zijn manieren werden vriendelijker. „Mijn jongen, ik ben zoo bang dat je bezig bent je leven te verknoeien. Dit onder houd is mijn schuld. Ik heb aan Stella gezegd en ik geloof ook oprechl, dat je onder dwang handelt. Je deed dat toen je je verloving afmaakte met haar en ik geloof, dat je dat ook deed toen je je opnieuw verloofde". „U heeft geen recht om dat te zeg gen, dat is niet eerlijk tegenover juf frouw Glyn". „Misschien niet, maar ik geloof toch dat het de waarheid is. Ik zal jullie jon gelui nu alleen laten". EBSW2 „Neen", riepen Guy en Stella tegelijk. „Het dient nergens toe", zei Hallam vermoeid. „Je kunt elk oogenblik weg moeten om naar je schip te gaan" ging sir Geor ge voort. „Des te beter". „Sir George, ik had niet hier moeten komen", zei Stella bevend, maar opeens vatte ze moed. „En toch had u gelijk en ik ben niet zoo ongelukkig, Guy, je gaat met Valda trouwen, maar je hebt mij lief. Ik zou je niet gelooven, al ont kende je het", eindigde ze triomfante lijk. Ze liep langzaam naar de deur en keer de zich om om hem aan te zien. „Ik zweer je, dat nooit de lippen van een anderen man de mijne zullen aanra ken. Nog niet zoo lang geleden was ik een gans, ik had moeten vertrouwen en nu wordt ik er voor gestraft. Maar ten slotte ben ik het toch die wint". Hun oogen ontmoetten elkaar een se conde, en ze uitte een kreet. „Valda kan alles hebben wat je haar geven kunt je naam. Ik zal alles be- z'ittein wat de moeite waard is je lief de. Ik benijd haar niet, ik heb het beste deel. Dag Guy". „Dag", zei hij heesch. Hartstochtelijke woorden drong'en haar naar de lippen woorden, die zich wilden uiten, en hij hunkerde om haar in zijn armen te nemen en haar gezichtje met kussen te bedekken. Het zien van haar lief gelaat het gelaat, dat hij lief had, ontroerde hem. „Ga weg, je martelt me!" riep hij wanhopig. „Ik heb medelijden met je, mijn jon gen, ik heb medelijden met jullie bei den", zei sir George en stak zijn hand uit, die Guy greep. „Goeden dag". Sir George bleef nog even bij de deur staan voor hij Stella volgde, „Ik geloof, dat ik toch een oude gek ben", zei hij een weinig heesch, schudde zijn hoofd moedeloos en verdween. Guy zuchtte en toen hij zijn pijp uit zijn zak nam en haar begon te vullen, beefden zijn vingers zoo, dat bij er ver baasd naar keek. „Dat zou ik voor geen goud nog' eens willen doormaken", mompelde hij en werd zich langzamerhand bewust hoe vreeselijk zijn positie geweest zou zijn als hij zwak was geweest. Wat had hij opgegeven? Alles wat het leven voor hem waarde gaf. Maar hij had zijn eer ongeschonden bewaard en kon de wereld nog in het gelaat zien. Hij moest Valda met een glimlachend ge zicht ontmoeten. Was het wel eerlijk haar te trouwen, wanneer hij een an dere vrouw zoo hartstochtelijk lief had? „Ze kan in ieder geval niet zeggen, dat ik haar bedrogen heb", zei hij tot zichzelf, bij wijze van troost. '<Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 5