GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. De roofmoord te Vlissingen doodendagboek van het verkeer. SPORT. burgerlijken stand. Crediethulp voor den Middenstand. Een nieuwe arrestatie. jBBSaagSS—B B I 132 personen tijdens de Kerstdagen om het leven gekomen. Bi) Welisburg in West Virginie is een auto met zes jongelieden, die met Kerst-, verlol van Houston kwamen, ra het wa ter gereden. De inzittenden kwamen om het leven. Te Pittsburg zijn de locomotief en de tender van een trein van een 15 meter hoogen spoordijk gereden en op de straat terecht gekomen. Twee menschen werden gedood, zeven gewond. Te Turner in Maine brak brand uit in een huis, waar twintig menschen het Kerstfeest vierden. Twee kinderen en drie volwassenen vonden in de vlam- men den dood. Twee menschen, die te hulp wilden komen, liepen ernstige brandwonden op. In totaal zijn tijdens de Kerstdagen in de Ver. Staten 132 personen bij ongeluk ken om het leven gekomen. INBRAKEN IN POSTKANTOREN. Inbrekers hebben in den nacht van Zondag op Maandag een bezoek ge bracht aan het postkantoor te R h e- n e n. Als eenige buit zijn wat postwaar- den medegenomen uit de loketten der ambtenaren. Wel is getracht de kluis te forceeren, doch dat is niet gelukt. Uit alles blijkt, dat men hier te doen heeft met geroutineerde inbrekers. De daders hebben zich hoogstwaar schijnlijk toegang verschaft met een val- schen sleutel of door het openschuiven van een der ramen. De ambtswoning boven het kantoor is niet bewoond. De politie hééft een uitgebreid onder zoek ingesteld. In den avond van den eersten Kerst dag hebben inbrekers geprobeerd hun slag te slaan in een postagentschap, dat in een winkel aan de Scheldestraat te Amsterdam is gevestigd. Via een leege étage op de derde verdieping, die zij met behulp van een looper wisten te bereiken en een touwladder, kwamen zij op de binnenplaats terecht. Daar slaag den zij er in de achterdeur, die toegang tot den winkel geeft, te openen, zoodat het hun gemakkelijk viel het postagent schap, waarvan de beheerder uithuizig was, binnen te dringen en zich meester te maken van hetgeen van hun gading was. In totaal hebben zij aan postzegels en plakzegels een bedrag van ongeveer 365 buitgemaakt, waarna zij langs den meer gebruikelijken weg van de voor deur den winkel hebben verlaten. Eerst toen de buren des morgens den touw ladder vonden en de beheerder de wan orde in zijn bedrijf zag, heeft men den brutalen inbraak ontdekt, en aangifte gedaan bij de politie. Deze heeft het on derzoek met kracht ter hand genomen. Arnhemsch advocaat in Duitschland om het leven gekomen. Tengevolge van een verkeersongeluk is Zaterdag in Duitschland mr. S. Tromp Meesters, advocaat en procureur te Arnhem, om het leven gekomen. Mr. Tromp Meesters*, die van een reis uit Oostenrijk terugkeerde, is met zijn auto, waarin hij alleen gezeten was, nabij Rüdesheim in den Rijn gere den ea verdronken. Mr. Tromp Mees ters was een bekend advocaat. Hij was 47 j,aar oud, gehuwd en vader van eenige kinderen. Arrestant hangt zich in zijn cel op. Vrijdag j.l. arresteerde de politie te Wieringerwaard zekeren J. T. oud 32 jaar, geboren te Boertange, gem. Vlagt- wedde. T. werd er van verdacht konij nen uit de hokken te hebben gestolen in de omgeving van den Wieringerwaard. In een verhoor, waaraan de verdachte werd onderworpen, bekende hij eenige inbraken te hebben gepleegd. Hierna werd T. in een cel, onder het gemeente huis te Wieringerwaard, opgesloten. Toen de gemeente-veldwachter Van den Brink den arrestant Zaterdagmor gen wat eten ging brengen, zag hij, dat deze zich in zijn cel door ophanging van het leven had beroofd. Vermist jongetje verdronken. Gistermorgen heeft men in de Vliet ie Maasland, op 200 meter af- f*f?d van de ouderlijke won ng, het ijkje van den sinds 27 November ver misten vierjarigen Jacobus van Mill, arijvende gevonden. Het bleek, dat het jongetje ongeveer vier weken geleden door verdrinking om het leven is ge komen. De geruchten over mogelijke ontvoe- 1 'ng zijn dus ongegrond gebleken. Ar Eindhoven: 1 doode. dZvag,a.vond is de 76-jarige Jac. van Toet l k-lec'n j?en oudemannenhuis te 2?lol E"}dhoven verpleegd werd, bij het oversteken van de Hoogstraat te Eindhoven door een auto aangereden. arbl' ecn, ernstige hersen schudding en een schedelbreuk op Gis teravond is het slachtoffer in het St. Jozefziekenhuis overleden. Va„„ Zutphen: 1 doode. Vanochtend ls te Zutphen de 65-jari- VH Eefde °P den rijks weg Zutphen—Brammen, ter hoogte van den verbindingsweg met den Kanonsdiik door een vrachtauto, bestuurd door Ter b. tut Almelo aangereden, doordat hij overstakden we* Hel slachtoffer was onmiddellijk dood. WEDSTRIJDUITSLAGEN Z.V.B, Zondag le klasse A. Goes 3Vlissin- gen 3 3—4; Middelburg 3Ierseke 1 33; Domburg 1De Zeeuwen 2 34. le klasse B: Terneuzen 3Axel 2 57; S.V.O. 1Philipinne 1 11; Corn. Boys 2Ria 1 14; le klasse C: Breskens 3Biervliet 2 40. 2e klasse A: Kapelle 1—R.C.S. 3 5—3. 3e klasse 4: R.C.S. 4Zeelandia 5 35; Middelburg 5Vlissingen 5 24 R.B.CBreda 2—3, De uitslag van den wedstrijd R.B.C. Breda is niet 24, doch 23. De over winning van Breda is niet dan met groo- te moeite verkregen, na een ruwen wed strijd. Aanvankelijk was Breda in den aanval, maar de R.B.C. achterhoede kon voorloopig in alle situaties de baas blij ven, Zelfs wist de middenl.nie spoedig het spel te verplaatsen en de R.B.C. voorhoede aan het werk te zetten. Na ruim een kwartier spelen maakte Suis- terburg het eerste doelpunt (10). Lang hadden de Roosendaelrs van dezen voorsprong geen plezier, want spoedig maakte Breda gelijk (11). Kort voor de rust weet bij een onvoldoend ingrijpen door de R.B.C.-backs Breda een voor sprong te nemen. In de tweede helft komt R.B.C. verwoed opzetten. Er wordt forsch en soms zeer ruw gespeeld, De Roosendalers zijn langen tijd in de meer derheid en zij. weten dan ook gelijk te maken door den rechtbinnen (22). Bre da bepaalde zich tot enkele uitvallen, die niet van gevaar ontbloot waren. Te gen het e:nde weet Breda bij een door braak onhoudbaar te scoren (23), Een gelijk spel had R.B.C, zeker verdiend. IJzendijkeHulst 3—2. Hulst neemt dadelijk het spel in han den en weet ongeveer 15 minuten in de meerderheid te blijven, wat hen ten slotte een doelpunt oplevert door den linksbuiten gemaakt (01). IJzendijke kan er maar niet in komen en vooral in de achterhoede rammelt het geducht. Door schitterend individueel spel van Hesseling komt IJzendijke toch aan den gelijkmaker (11). Van nu af gaat het bij IJzendijke beter. Bij een mooien aanval van links komt Gruson in het bezit van den bal en door z n mooie pas stelt hij Hesseling in de gelegenheid er 21 van te maken. Hulst, dat tot nog toe het beste deel van het spel heeft ge had, zet de tanden op elkaar en blijft in de meerderheid. Als bij 'n uittrap de IJz. doelverdediger den bal tegen z'n back trapt, doelpunt Hulst voor de tweede maal (22). Na rust aanvanke lijk gelijk opgaand spel. IJzendijke komt er steeds beter in. De verdediging her stelt zich volkomen en geeft Hulst geen kans meer. Hoewel IJzendijke steeds in den aanval is, blijft de overwinnende goal uit, doordat het IJzendijke binnen- trio het spel te kort houdt. Langzamerhand onderneemt Hulst wederom eenige zwakke aanvallen, waardoor er voor het Hulst doel wat meer ruimte komt. Als de IJzendijke linksbinnen dan den bal vrij krijgt geeft hij juist gepast naar rechts. Een snelle voorzet volgt en Hesseling is er weer als de kippen bij om te doelpunten. (3—2). Zoo kwam tenslotte een ver diende IJzendijke overwinning. BiervlietOostburg 43. De eerste 20 min. wordt er over en weer gespeeld zonder krachtverschil. Na 22 minuten haalt de rechtsbinnen De Lijzer een bal op, passeert een 4- tal Oostburgspelers en geeft goed over naar den midvoor Bogte die ineens in schiet (1 0). 3 min. later maakt Bogte er 2 -0 van. Na den aftrap onderneemt Oostburg een aanval. Een kleine fout ontstaat in de Biervliet verdediging, waarvan Brakman gretig gebruik maakt (2 1). Na 33 mon. spelen doelpunt Brakman zelfs opnieuw (22). Na de rust zijn de gastheeren wat in de meerderheid. Als er 33 min. gespeeld zijn schiet linksbuiten Lijbaart in. De Oostburg keeper valt over de bal heen (3—2). 7 min. voor het einde, bij een doel- worsteÜng, weet Faas de score op te voeren tol 42. Even voor het einde ziet Biervliet nog een penalty tegen zich toegekend, welke door Stakerman wordt omgezet in een doelpunt. 4--3. Kort daarop was het einde. Hoofdplaat Breskens 1—6 Hoofdplaat verschijnt iaan den start met één invaller. Het mist zijn rechts back. Het spel gaat aanvankelijk gelijk op en het duurt 17 minuten voordat Breskens het le doelpunt maakt. Nau welijks 2 minuten later maakt Hoofd plaat gelijk (11). Breskens komt nu in de meerderheid en voor de rust werd de score opgevoerd tot 1—3 voor Breskens Na de thee pakt Hoofdplaat flink aan en is in het veld een tijdlang de meer dere. Het wil echter voor de thuisclub niet vlotten. Na 25 minuten in de twee de helft jbegint Breskens zich los te werken en 10 minuten voor Eet einde maakt Breskens er 1—4 van. Voor het Middelburg, Getrouwd: A. Biesing, 26 j. en A. de Keizer, 28 j, M. J. Adriaansen, 24 j. en T. C. van der Heide, 17 f. eindsignaal klonk scoorde Breskens nog tweemaal zoodat de uil-Vag nog 16 werd voor Breskens. Breskens heeft verdiend gewonnen doch 16 is wel geflatteerd. Door deze nederlaag zal het Hoofdplaat wel niet meer lukken in 3e bovenste rangschikking te komen. ATHLETIEK. D,H.C.-kerstveldloopen. Gistermiddag zijn te Delft de jaarlijk- sche D.H.C.-kerstveldloopen gehouden, waaraan door 265 athleten werd deelge nomen. Ook eenige Zeeuwen namen deel. In klasse B (5 km) werd H. J. Lacor van Marathon eerste in 17 min. 8,4 sec.: 2e P. N'euwenhuijzen (Volewyckers) 18 min. 8.4 sec. Bij de juniores, die een aftsand van 1.6 km moesten afleggen werd eerste G. Dobbelaere van Marathon in 4 min. 44.9 sec. tweede was J. de Buck van A.V. '35, te Vlissingen in 4 min. 45.1 sec, Tweeërlei moijeliilkheid van cred iet verschaffing. De reeds een tiental jaren voor den oorlog van 1914 zich openbarende ne- ging tot een concentratie van het bank wezen heeft destijds menig middenstan der voor moeilijke problemen gesteld. In den regel was reeds toendertijd de constructie van de middenstandszaken, winkel'er, ambachtsman en grossier zoo, dat credietuitzetting slechts in geringe mate mogelijk was. Immers het eigen kapitaal werd zooveel mogelijk productief gemaakt door het vele ma len om te zetten en objecten ter be leen ng of disconteering komen uit dien aard der zaak slechts sporadisch in het middenstandsbedrijf voor. De eenige mogelijkheid was de particuliere plaat selijke bankier, die den m ddenstander kende als goed en betrouwbaar zaken man. Deze bankier verschafte hem de middelen om de in elke zaak voorko mende periodes van traag binnenko mende betalingen of ruime cred'etver- leening zonder betalingsmoeilijkheden door te komen. Met de verdwijning van de meeste zelfstandige bankiers firma's verdween deze mogelijkhe d. De onpersoonlijke instellingen, welke voor hen in de plaats kwamen, waren plaatselijk vaak niet voldoende geori ënteerd en verleenden geen credieten, ook niet voor korten termijn, zondet voldoende zekerheid. Toen dan ook in 1914 de wereldoor log uitbrak, zagen vele middenstands zaken, hoewel in normale tijden ten volle levensvatbaar, zich met onder gang bedreigd. De Regeering zag dit in en kwam den middenstand, evenals bv, den effectenhandel en andere soorten van handel door een noodmaatregel te hulp. Zij maakte een regeling, ter ver gemakkelijking van de voorziening in de behoefte aan crediet van degenen, die tengevolge van de oorlcgscris s in moeilijkheden waren gekomen. Het doel was de kleine ondernemers voor zoover zij tengevolge van de vol doening aan hun dienstplicht of door den invloed van den oorlogstoestand in moeilijkheden waren geraakt, door cre- d etverleening weer op de been te hel pen. Als eisch gold bij deze credietver- leening. dat aanvrager kon aantoonen over zoodanige persoonlijke eigenschap pen en relaties te beschikken, dat hij een redelijke kans van slagen had. Uit den aard der zaak verdween deze regeling met de andere regelin gen, welke gevolg waren van den oor logstoestand. De crisis van 1921-'22 werd te spoe dig gevolgd door een hernieuwde ople ving om bu'tengewone maatregelen noodig te maken. Toen evenwel de we reldcrisis van 1931-'32 een omvang aan nam, welke zelfs de soliedst gefundeer de zaken bedreigde, zag de Regeering zich opnieuw genoodzaakt maatregelen te nomen om den bedre'gden midden stand te hulp te komen. Het ging er thans om die zaken, welke te voren goed rendeerden, doch die door de plotselinge d.aling der prijzen hun voor raden in belangrijke mate in waarde zagen verminderen en hun omzetten' dalen, te hulp te komen. Immers waar devermindering der voorraden en da ling der omzetten, niet alleen in geld maar ook in hoeveelheid goederen, brengt onvermijdelijk een sterke da ling der ontvangsten mede. Tenzij een zaak financieel zeer sterk staat volgen dan moeilijkheden met de betaling der crediteuren, die bij een normaal zaken leven uit de ontvangsten zeer wel kon den worden voldaan, Deze maatregelen werden niets te vroeg genomen bij de jaarlijksche be- grootingswetten voor '34. Het Rijk stel de zich garant voor credieten verleend aan in moeiliikheden verkeerende mid denstanders. De garantie ging voorloo pig niet verder dan tot f 2 milToen In 1935 werd dit bedrag verhoogd tot f 3^ millioen. Uit de wet en de memorie van Toe lichting blijkt, dat de Ned. M'dden- standsbank als credietgever optreedt. Echter geenszins in het wilde weg. In den begrootingspost was reeds bepaald dat deze garantie alleen zou gelden voor credieten verleend aan „volwaar dige" m'ddenstandsbedrijven die in li- qtiidatiemoeilijkheden waren geraakt. De Minister van Financiën gaf nadere voorschriften aan de Middenstandsbank welke deze cred'eten zou verstrekken. Daarin werd dit beginsel nauwkeurig afgebakend. In het kort komen d |.e hierop neer: het bedrijf moet overigens volwaardig zijn; het gebrek aan liqui- dite t onvoldoende middelen om de geregelde betaling van schulden voort te zetten) moet ontstaan zijn door de crisisomstandigheden; zaken na f930 opgericht vallen er dus als regel bui ten; in zeer speciale gevallen, wanneer blijkt dat later opgerichte zaken dooi cr sisinvloeden in moeilijkheden ge raakt zijn, kan hiervan afgeweken wor den; bedrijven, welk economisch geen reden van bestaan hebben (bv. van zoo geringe beteekenis zijn, dat zij zelfs geen bescheiden bestaan kunnen ople veren) zijn uitgesloten. Bij deze vele maatregelen tot steun van landbouw en veehouderij kwamen deze bedrijfstakken voor een, speciale regeling van dezen aard niet in aanmerk ng Uitgesloten zijn tevens zaken gedreven door onderne mers, die zelf of wier echtgenooTen uil een andere betrekking een inkomen hebben, Practisch werkt deze regel'ng aldus, d,at de aanvrager uit zijn boekhouding moet kunnen aantoonen. een volwaar dig bedrijf te zitten. Helaas strandt hierop reeds menig verzoek om crediet, wanneer geen goede boekhouding aan wezig ;'s. Volwaardig wordt een be drijf alleen geacht als het na s.aneering den ondernemer een bestaan kan ople veren en de mogelijkheid bestaat het crediet in den loop van een vijftal ja ren af te lossen. Wij gebruiken hier het woord s.aneering, dat gezondmaking beteekent. Het wil zeggen, dat de zaak bv. door een regel'ng met schuldeischers te treffen of door verbeterde bedrijfs- methoden op solieder grondslag wordt gevestigd (o.m. door nauwkeuriger boekhouding). 'De aanvrager moet mid denstander zijn. Een begrip dat ieder kent, doch dat moeilijk te bepalen is; daarom g.aan de credieten 'n den regei niet boven de f 10.000 uh en wm-dt geen lager bedrag dan f 500 verstrekt. Dit is de mogelijkheid, welke voor, wat men zou kunnen noemen de grootere middenstandszaken bestaat om de cri sis moeilijkheden te boven te komen. Opgemerkt zij nog, dat de bedrijfsvorm p. et ter zake doet; een N.V. kan zeer we! een middenst,andszaak zijn. Voor de kleine middenstandszaken bestaat een andere regeling. Hiervoor werden met Regeeringsbulp in het le ven geroepen Borgstellingsfondsen, wel ke thans in bijna alle distr eten van de 36 Kamers van Koophandel bestaan. Deze fondsen zijn alle zelfstandig. Zij verleenen geen rechtstreeks crediet, maar stellen zich alleen borg voor klei ne ondernemers, die met een crediet van f 500 of minder geholpen zouden zijn. Het Rijk draagt eventueel 40 pet, van de verliezen, welke deze fondsen lijden. Hun nkomsten bestaan uit de rente v.an eventueel door de fondsen verkregen kapitalen en de bijdragen van de gemeenten. Deze hebben er immers belang bij, dat ondernemers, die an ders ten laste van de publieke kas zou den komen, op de been gehouden en zelf in hun onderhoud kunnen blijver, voorzien. Ook hier geldt de eisch van midden stander te zijn, d.i. zelfstand g winke lier, ambachtsman of kleine fabrikant. Ook in deze gevallen wordt, de cre diethulp niet voor altijd verleend; af- loss ng moet binnen een bepaalden tijd geschieden. In de praktijk blijken deze fondsen niet .alleen door deze crediethulp gun stig te werken; in vele gevallen kunnen zij door hulp bij de saneering zonder crediethulp de ondernemers uit hun moeilijkheden helpen. Bv. door een re geling met de crediteuren te treffen, door fouten in de bedrijfsvoering te ver helpen en dergelijke voorlichting in za ken. waarin de kleine ondernemer niet thuis is. Ook voor deze crediethulp geldt, dat geen zaken na 1932 opgericht daarvoor n aanmerking komen. Eenige algemeene opmerkingen mo gen dit artikel besluiten. In het .alge meen wordt bij beide wijzen van hulp verleenen het stellen van zakelijke ze kerheid (pand of hypotheek) of borg stelling vereischt. In bepaalde gevallen alleen zal daarvan wel eens worden af geweken. Zeer noodzakelijk is dat de aanvrager een goed nzicht in zijn zaak kan geven uit boeken of aanteekenin- gen. De credietgever moet zich een beeld van de zaak kunnen vormen en kan dit niet op grond van losse bewe ringen doen. Voorts moet de aanvra ger bereid zijn volledig opening van zaken te geven. D t kan zonder be zwaar geschieden, daar de verplichting tot geheimhouding bestaat. Credieten voor uitbreiding of oprich ting van nieuwe zaken worden op de zen grondslag niet verleend. De rente bedraagt bij credieten door bemiddeling der Borgstellingsfondsen ten hoogste 5 pet. De crisis credieten van de Midden standsbank worden verleend tegen een rentevoet van 2 pet. boven het promes se disconto der Ned. Bank met een mi nimum van 5 pet. en een provisie van een 14 pet, 's jaars. De kosten van on derzoek komen ten laste van den aan vrager. Bij de Borgstellingsfondsen be dragen deze slechts een paar gulden; bij de grootere credieten zijn zij hoo- ger, doch niet bezwaarlijk. Opgemerkt zij nog dat het Rijk zelf niet rechtstreeks credieten verleend. Wie meent met een crediet geholpen te kunnen worden moet zich voor de grootere credieten in verbinding stel len met de Ned, Middenstandsbank ter plaatse of in zijn omgeving. Voor dië tot hoogstens f 500 moet hij zich wen den tot het Borgstellingsfonds in zijn m ai II 'i i imtM—MH'HM Men meldt ons uit Hoek van Holland: Naar wij vernemen, is in verband met den op 3 Maart van dit jaar te Vlissingen gepleegden roofmoord op het echtpaar Lauwereins, Zondagochtend te Hoek van Holland een opvarende van de sleepboot „Schelde" van L. Smit en Co.'s interna tionalen sleepdienst aangehouden en naar Middelburg overgebracht. De gearresteerde had een reis met de sleepboot naar Madagaskar gemaakt. Zoodra hij in Hoek van Holland aan kwam, werd hij in arrest gesteld. Het is waarschijnlijk, dat binnen en kele dagen nadere berichten bekend zul len worden. JAPANSCHE VREDESVOORWAARDEN OP KOMST. Zij zouden zeer gematigd zijn. De Japansche ambassadeur te Wash ington, Hiroshi Aito, heeft zich uitgela ten over vredesvoorwaarden, welke Ja pan voornemens is aan China te stellen. Hij verklaarde, dat de Japansche vre desvoorwaarden zullen aantoonen, dat Japan geen agressieve bedoelingen heeft. Zij zullen zoo gematigd zijn, dat de Ame rikanen verbaasd zullen staafi. F aillissementen. Heden is door de rechtbank te Mid delburg failliet verklaard P. van Iwaar- den, te Oostdijk (gem. Krabbendijke). Rechter-commissaris mr. J. H. F. Bloe- mers; curator mr. Ph. R. Hugenholtz te Goes. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 27 December. Aanvoer toiaal 1994; vette runderen 540; vette kalveren 152; nuchtere kal veren 9; schapen en lammeren 913; 'varkens 377; biggen 3. Prijzen peh kg. Vette koeien le kw. 78; 2e kw. 70;3e kw. 52—56; vette os sen le kw. 74; 2e kw. 70; 3e kw. 52 56; vette kalveren le kw. 125; 2e kw. 110; 3e kw. 8085: varkens (levend gewicht) le kw. 63; 2e kw. 62; 3e kw. 61; schapen le kw. 54; 2e kw. 49; 3e kw. 44; lammeren le kw. 62; 2e kw. 58; 3e kw. 53. Prijzen per stuk: schapen le kw. 30; 2e kw. 26; 3e kw. 23; lammeren le kw, 20; 2e kw. 17; 3e kw. 15. Vette koeien en ossen, aanvoer ge lijk vorige week; handel traag; prij zen onveranderd, prima koe 82, os 78; vette kalveren aanvoer matig; handel stroef; prijzen als vorige week, prima kalf 1,35; schapen ca lammeren .aanvoer veel korter, handel tamelijk; prijzen van vorige week konden zich handha ven; varkens, aanvoer klein; handel vlug; prijzen iets hooger, prima exem plaar tot 64 cent. Aardappelen: Brielsche Eigenheimers J 2.102.30 Zeeuwsche Eigenheimers 1.802.10; idem Bonte 2.25- 2.50; idem blauwe 2.252.50; Eigenheimers blauwe 1.801.90; Eigenheimers drielingen 1.30—1.50; Bonte en blauwe poters 1.301.50, alles per hl.; Westlandsche zand 4. idem kleine zand 3.20 per kg; met re delijke aanvoer, kalmen handel. Vlas aanvoer 9050 kg blauw schoon 6575; 8850 kg Hollandsch geel 6375 per kg. De aanvoer ter beurze was heden niet groot, en de stemming kalm. Het 'beste vlas blijft genoteerd tegen onverander de prijzen. De mindere soorten waren verlaten en met afloopende prijzen. Ten slotte werd alles verkocht. Rotterdam, 27 Dec. Fijne zaden geen anvoer en geen noteering. Rotterdam, 27 December.. Buitenlandsche granen. Stemming vast. Gele L,a Plata aangekomen 146,5047; stoomend naar aankomst 14748; La Plata Cinquantino d'sponibel 152; Gele Amerikaansche no. 3 deze week ver wacht 142; stoomend 140,50; 2e helft Januari verw.acht 138,50; Gele Ameri kaansche no. 2 stoomend naar aankomst 142140; Amerikaansche mixed no. 2 stoomend naar .aankomst 142140; wit te platte Afrikaansche no. 2 dispon'bel 143,40*144 stoomend; witte platte Afrikaansche no. 3 stoomend 141,50; witte La Plata stoomend 140; gele Yoe- go Slavische stoomend 142. Binnanlandsche graenn (per 100 kg'): haver f 66,85; gerst Chevalier f 8 8,10; rogge f 7,50; peulvruchten (per 100 kg): erwten, kleine groene f 10,75; schokkers f 57, bruine boonen f 11,25. Amsterdamsche aardappelmarkt. Amsterdam, 27 Dec. Zeeuwsche bonte en blauwe f 2,753.25, idem Be velanders f 2.102.30, idem bintjes f 2 2.25, idem Eigenh. f 2.102.25, idem po ters f 1.701.90, Noord Holl. Eigenh. f 22.20, Upolder blauwe en bonte f 2.402.60, IJpolder Bevelanders f 1.80 2, Friesche bintjes f 22.20, idem Borgers f 2.202.30, idem blauwe f 2.70 3, idem redstar f 2.502.80, Duin zandaardappelen f 33.40, Drentsche zandaardappelen f 2.252.5Ü, alles per hl. Aanvoer 213.000 kg. omgeving; welk fonds dat is, zal de \Kamer van Koophandel den betrokke nen gaarne mededeelen. Mr, M. Visser. Nadruk verboden.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3