WEK DE GAL IN UW LEVER OP BUITENLAND. WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.fe BEURS VAN AMSTERDAM. ia— H.VA. Amerika heeft de Japansche verontschuldigingen aanvaard. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. ITALIË. NIEUWE Kwartaalabonnees GRATIS RUSLAND. PALESTINA. VER. STATEN. mi IJ zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet Uw lever een liter gal In de ingewanden doen vloeien. Wanneer de gal af scheiding onvoldoende ia, wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen alch gas sen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw orga nisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen: een geforceerde stoelgang neemt de oorzaak niet weg. in Maar CARTER S LEVERPILLETJES zullen zorgen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, enover troffen middel om de gal te doen vloelea. Eiscid Carter's Leverpilletje3, verkrijgbaar fct] apothekers en drogisten in flacons van 0.75, (lngez. Med DOMBURG, Donderdag ,a.s. 's avonds om 7,30 uur vergadert de Raad. O.a, zullen behandeld worden de volgende punten: Aangaan rentelooze leening met ge meente Oostkapelle voor uitbre'ding waterleiding in den Duinweg aldaar. iVoorstel tot afsluiting Schoolplein bui ten de schooluren. Voorstel tot inrichting Burgemeesters kamer. Voorstel afsluiting wandelpad, door de manteling voor rijwielen. O. EN W. SOUBURG. De Raad de zer gemeente komt Donderdagmiddag in openbare vergadering bijeen. Op de agenda komt o.a, voor de benoeming van een grafdelver-plantsoenarbeider en een voorstel van B, en W. tot leve ring van een jaarverslag van den toe stand der gemeente. Voor verbetering van den Nieuwen Vlissingschen weg van de hoogte Abeele tot de hoogte Souburg was van gemeen tewege een weg geprojecteerd van 6 m breedte. Ged. Staten brachten deze breedte tot 5 m terug, om bij de uit voering de klinkerbaan weer op 6 m te brengen. Een en ander heeft natuurlijk kosten meegebracht en G. S. verzoeken thans een bedrag van 504 aan de pro vincie over te maken. B. en W. stellen voor daartoe te besluiten en ter dekking de post „kosten van verpleging van ar me krankzinnigen" met een gelijk be drag te verlagen. Verder stellen B. en W. voor een ver ordening vast te stellen op de heffing en vordering van een vergoeding voor het verstrekken van inlichtingen of op gaven uit het bevolkingsregister dier ge meente. De heer C. van Belzen te O. en W. Souburg heeft aankoop van grond ver zocht aan de Van Tunrhoutstraat, hoek De Deckerstraat, daar adressant aan de Verï, Deckerstr. drie woningen gaat bouwen. B. en W. stellen nu voor onge veer 40 m.2 grond voor den prijs van 2 per m2 te verkoopen. COLIJNSPLAAT. Donderdagavond gaf het Chr. muziekgezelschap „S. D. G." een uitvoering in de Geref. Kerk. Het firogramma bevatte een rijke afwisse- ing, n.l. een 20-tal nummers, uitsluitend Kerst- en Christel, liederen, die onder leiding van M. C. Karreman werden uit gevoerd. - - De hr. L. A. Verburg gaf een orgelcon cert. Het was een zeer mooie avond. De opening geschiedde door ds. H. Veenstra. De hr. A. v. d. Wal sprak een kort slot woord. BIERVLIET. Vrijdagavond g.af de voetbalvereeniging een openbare uit voering in de zaal van den heer J. van de Sande. Er werden twee tooneelstuk- ken opgevoerd, nl, „Wespennest" en „Al les op afbetal ng". Er was zeer vee belangstelling; de zaal was vol. OOSTBURG. De in October jl. op gerichte Middenstandcursus is volko men geslaagd, daar er thans 24 leerlin gen aan deelnemen. De vrijzinnige vrouwenvereenj- ging „Tot Steun" te Oostburg heeft dit j,aar 172 stuks gemaakte kleedingstuk- ken aan behoeftigen uitgereikt. Konijnententoonstelling te Oostburg. OOSTBURG. De konijnenfokkers- vereeniging „Ons Belang" te Oostburg. die zich steeds in de belangstelling van velen mag verheugen, hield tijdens de Kerstdagen haar 4e Nationale Tentoon stelling, die uitnemend geslaagd is; im mers door ruim 70 inzenders werden een kleine 200 dieren tentoongesteld uit Zeeland, Brabant, Gelderland en Friesland. Als keurmeester trad op de heer Tobben uit Roermond, die zeer ze ker een moeilijke taak te vervullen had Er was een groote verscheidenheid van rassen en kleuren; het kleinste, on jfeveer 2 jaar oud zijnd konijn woog iets meer dan 8% ons, terwijl het grootste een gewicht had van 8% kg. De ten toonstelling werd len Kerstdag door den voorzitter der vereeniging, den heer A. B. Tan der Veire met eenige toepas selijke woorden geopend. De bekroningen waren als volgt: Vlaamsche reuzen (haaskleurig): oude ram, 2 J. Nieuwdorp, Souburg; jonge ram, 1 J, Verstraeten, 3 A. Loof, beiden te Axel; jonge voedster: J. Verstraete voorn., en 3 A. Wage te Sluis. Witte VI. Reuzen, oude ram: 1 A. de Pauw te Breskens en W. F. Wouters te Souburg, 2 F. Dierikx te Oostburg; jon ge rammen, 1 J. Faas te Biervliet, G, Remijnse te Wolphaartsdijk en J. Vos te Souburg, 2 A. Wattel te Souburg, M. Pierens aldaar en H, van Beurden te Goirle, 3. P. J. Hubregtse te Diervliet; oude voedtsers; 1 Joh, Verherbrugge te Schoondijke en F. Dierikx voorn. 2 C. Nieuwenburg te Breskens, R. de Lange en J. J. Daalhuijzen te Souburg, H. van Beurden voorn, en J, Faas voorn., jonge voedsters, 1 P. J. Roth te Breskens twee maal, P. J. Hubregtse en H. van Beurden beiden voorn, en A. Hofman te IJzen- cijke, 2 Joh. Verherbrugge en Daalhui zen voorn. Iz. Verherbrugge te Oost burg, J. van de Walle te Schoondü'ke. F. Dierikx en H. van Beurden beiden voorn. M. Frijters te Fijnaart, A, Hof man voorn, tweemaal en J. M<tntfoort te Souburg, 3 F. Dierikx en P. J. Hubregtse voorn, en A. B. van der Veire te Oost burg. VI. Reuzen (konijngrijs), jonge ram: 3 Iz. van de Vijver te Oostburg; jonge voedsters: 1 P. J. Roth voorn. eerv. verm. Iz. van de Vijver voorn, en zeer eervolle vermelding J. F. Basting. VI. reuzen (zwart), jonge voedster 2 Gebr. Katsmam te Wolphaartsdijk (blauw) jonge voedster: zeer eerv. verm. G. Re mijnse te Wolphaartsdijk. Lotharingers (blauw) oude ram, Gebr. Katsman voorn, jonge ram, 3 H. van de Sande te Sluis en N. Cornelisse te Mid delburg; jonge voedsters 3 van de San de voorn. Lothar. (zwart) jonge ram, Gebr. Katsman voorn, jonge voedster, 1 H. van Leerdam te N. en St. Joosland. Fransche Hangooren (konijngrijs) oude ram, zeer eerv. verm, Schuijt Vader te Souburg, jonge ram, 3 L. Du- vekot te Souburg. Thans volgen de middenrassen. Groot Chincilla: oude ram 2 A. Hou terman te Meliskerke, jonge ram 1 M. de Ritter te Terneuzen, 2 Joh. Verher brugge voorn, jonge voedster, 3 M. de Ritter voorn. Weeners (wit) oude ram 2 A. J. An- thonisse te Biervliet, jonge rammen 1 SchuijtVader voorn, en D. W. Kaijser te Hoek, 2 A. J. Herman te Schoondijke en P. J. Hubregtes voorn, 3 G. Joosse te Souburg, zeer eerv. verm. A. J. Mas seille te Schoondijke, oude voedstres, 1 Anthonisse voorn, en J. Montfoort te Soubugr, jonge voedsters Kaijser voorn, en SchuijtVader voorn. 2 J. Mont foort en A. *J. Masseille voorn., P. A. Versprille te Breskens en P, J, Hubregt- arm. oude voedster en jonge voedster vismaal 1 Van Hal voorn. is. Zwart: jonge voedster 3 G. Joos se ^Voonr., jonge ram: 3 Van Tilburg voOnr. Dwergrassen: Polen (Roodoog) oude rammen: 1 De Pauw voorn, en W. Wij- geigans te Zevenaar, 2 Marseille voorn., Van der Veire (2 maal), Van Eenennaam en Zandstra, allen voorn., jonge ram men: 1 Masseille voorn., 2 dezelfde (2 maal) oude voedsters 1 Masseille en J. Versprille te Oostburg, 2 Masseille, jon ge voedster: 1 Masseile en J. Verspril le te Oostburg, 2 Masseille, jonge voed- tser: 1 Masseille, 2 Jac. de Jonge te Berskens. Rex Castor: oude voedster 3 H. J. van Reeden te Souburg, jonge voedster 2 Van Reeden voorn. Rex Castor (wit) 1 J. F. Berting voorn. Nest dwergrassen Pool (roodoog) 1 Masseille voorn. Eereprijzen zijn nog toegekend voor de op een na mooiste VI. reus, de op een na mooiste Klein Zilvers geel, de mooiste op een na Klein Zilvers blauw en de op een na mooiste Pool, roodoog, resp. aan J. de Voogt, Masseille, J. Ris- seeuw te Groede en Iz, Verherbrugge. De heer P. J. van Hal te Oostburg werd kampioen met het grootste aantal eereprijgen. (De cijfers voor de namen is het num mer van den prijs). se voorn. Weeners (blauw) jonge voedster, 2 F. C. van Tilburg te Brammen. Papillons (zwart) oude voedsters 2 P. J. van Hal te Oostburg en 3 J. de Bliek te Nieuwvliet. Havana jonge ram 2 P. J. den Hollan der te Middelburg, jonge voedsters 2 W. F. Wouters te Souburg, 3 Den Hol lander voorn. Belgian Hares, oude ram,men, 2. J. Leenhouts en 3 H. Moelaart beiden te Schoondijke, oude voedsters 2 en 3 J. van LareDierx te Schoondijke, jonge voedsters, 1 Van LareDierx voorn., 2 A. P. Cornells te Breskens en H. Moe laart voorn. 3 Cornelis voorn, en P. A. de Hulster te Schoondijke, zeer eerv verm. Van Lare voorn. Kleine rassen. Black and Tan, oude rammen: 1 G. Joosse te Souburg, 2 D. Luteijn te Oostburg, jonge rammen 1 en 2 tweede A. J. Bertou te Oostburg, oude voedsters 2 G. Raaijmakers te Fijnaart en De Hulster voorn., jonge voedsters 2 x 1 A. J. Bertou voorn., 2 x 2 en de zelfde en Z. J. Mennes te Bergen op Zoom, 3 M. Sturm te Souburg en Iz. Ver herbrugge te Oostburg, zeer eerv. verm. Van Tilburg voorn. Bleu and Tan oude ram 2 Mennes voorn. Havan and Tan jonge voedster 2 D. Luteijn voorn. Hollander (zwart) jonge rammen 2 J F. Berting te Vlissingen, 3 J. de Bliek en Van Lare beiden voorn., oude voed ster 1 I. P. Jansen te Schoondijke. Hollander (blauw) jonge voedster 2 Van Tilburg voorn. Madagascar jonge ram zeer eerv verm. A. Wage te Sluis, oude voedster 2 I. P. Jansen voorn. Isabel, oude ram Jansen voorn., oude voëdstjer zeer eerv. verm. Van Lare voorn. IJzergrauw, jonge voedster 1. J. Min derhout, Souburg. Klein Chincilla jonge voedster 2 W Zandstra te Akmarijp. Klein Zilvergeel, oude arm 1 en 2 P J. van Hal te Oostburg, jonge ram 1 J. de Voogt te Oostburg en Van Hal voorn oude voedsters: 1. Iz. Verherbrugge voorn, en H. Woltink te Zevenaar, 2 Van Hal voorn., jonge voedsters: 2 Wage De Voogt en Van Hal, 3 Van Hal. Klein Zilvers Blauw: oude rammen 1 C. Verhulst te Oostburg en De Voogt voorn. 2. J. J. van Eenennaam te Sou burg, De Voogt en Van Hal voorn, jonge rammen 2 De Voogt voorn, en Ed. Stae- lens te Schoondijke, oude voedsters: 2 Verhulst en 3 De Voogt beiden voorn jonge voedster: E. Staelens voorn. Klein Zilvers Bruin: oude ram 2 R. J Porte te Zevenhuizen bij Franeker, jon ge rammen dezelfde, zeer eerv. verm. M Vledder te Akmarijp, oude voedster 1 SchuijtVader voorn., jonge voedsters 1 SchuijtVader, Van Hal voorn, en Vledder voorn. Klein Zilvers Zwart: oude ram, jonge De Spaanache burgeroorlog. DE SUCCESSEN DER REGEERINGSTROEPEN GIJ TERUEL De regeeringstroepen hebben Zater dag te Teruel de oude infanteriekazer- ne, de kerk St. Jean, de prefectuur, het ziekenhuis en andere openbare ge bouwen bezet. Naar schatting hebben de regeeringstroepen tot nu toe 6500 gevangenen gemaakt. Men gelooft, dat de helft der bevolking, welke onge veer 13000 zielen telde, de stad reeds heeft verlaten. De vijand biedt nog hardnekkig tegenstand in drie gebou wen, het seminarium, in het Noordwes ten, de kazerne der guardia civil, iets Oostelijker, en de Bank van Spanje in het midden der stad. Het seminar'um is nog het belangrijkste centrum van weerstand. H er bevinden zich 400 manschappen der guardia' civil, mei vrouwen en kinderen en talrijke gevan genen, hetgeen een feilen aanval be moeilijkt. Wat de opstandelingen mede- deelen. Het officieele communiqué van het groote hoofdkwartier deelt mede: De heldhaftige verdedig ng van Teruel wordt voortgezet. De vijand werd op nieuw teruggeslagen, na zware verlie zen te hebben geleden, terwijl onze troepen hun zegevierenden opmarsch voortzetten. Twee vliegtuigen der re geeringstroepen werden neergeschoten. De strijd in het Verre Oosten Eerste noteering is vorige koer(en) daarachter officieele noteering van he den; beteekent geen noteering ontvangen. Denemarken Ob.'ig'. 101101 A Amtserdam 1936-314 101 101 Zeeuws. Hyp. B-4 1005 Cities Srevice Cy. P. 1958 5 43 42 A Amsterd. Bank 154154%. A Pref. Jurgens A 134 134% A Ned. Gist- en Spiritusf. 488—482 A De Schelde N.B. 44—42%' C Am. Smelt en Ref. 37%—37% A Born. Sum. H.M. 18l%—182% A Houth. Alberts 96% C Union Pac. Rr. 6765% C Int. Nickel Cy. 34%—34% Ned. 1000-4 100%—100% 0. Indie 37 1000-3 96%—96% Engeland 1960-90 4 84%—84 A Kolonaile Bnk. 132132 A N.I. Hbk. 1000 139%—139% C Ned. H.M. 1000 155%—159% A v. Berkels Pat. 6767 C Calvé-De ft 87—87% A Philips G. B. afg. 299%—297-30% C Unilever 146%146%-45% C Am. Car Foundry 20%20%-% C Anaconda Cop. 23%23%-% C Bethlehem St. 47%—47% C Kennec Copper 29%29%-% C U. States St. C. 44%—44%-% CNorth Am. Cy 16%16% A Kon. Petr. Mpij. 377%—372-75 C Contin. Oil Cy. 22%—22% C Phillips Petr. Comp. 29%29% C Shell Union O.C. 13-13%-% C Tide Water Ass. Oil 11%—11%-% A Ned. Scheepv. U. 122%—122%-23% A H.V. Amsterdam 446%446%-49 A Java Cult. Mij. 170171 A N.I. Suiker U. 140% 141 A Deli Batavia 233%233-34 BEURSTHËRMOMETER MAANDAG. Philips Markt ObLMarki Unilever Suiker Amerika Tabak Wethj. Rubber KoninM. Schepess W. Gedeponesrg. C Deli Mij. 1000 297-296-98 A Senembah 282281-83 C Baltimore Ohio 8%8%-% C Southern Pac. Cy. 16 15% A Southern Rlw. 10%10% A Amst. Rubb. C. 211 213%-14% A Deli-Bat. Rubb. 146%—145%-47% A Hessa Rubber 149—149% A Serbadjadi S.R. 105%—107% WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York heden 8.98% 72.47% 6.10% 30.52% 1.79% gister 8.98% 72.47% 6.11 30.52 1.79% De Amerikaansche ambassadeur te Tokio, Urew, heelt de antwoord-nota zijner regeering inzake de Japansche verontscnuldigingen met betrekking tot het ncident met de „Panay" aan de J,apansche regeering overhandigd. Na aan de incidenten op de Jangtse herinnerd te hebben zegt de nota: „De regeering der Vereenigde Staten heelt met tevredenheid den spoed gadegesla gen, waarmede Japan ae noi,a van 14 December heeft beantwoord, terwijl het zijn verantwoordelijkheid voor het •ncident met de „Fanay' toegaf, uiting gal aan zijn leedwezen en schadever goeding aanbood. De regeering der Vereenigde Staten is van meening, dat het Japansche verslag over de getrof fen maatregelen beantwoordt aan den Amerikaanscheri eisch, uiteengezet in de nota van 14 December, De regee r ng der Vereenigde Staten spreekt de hoop uit, dat de door Japan genomen maatregelen toereikend zullen zijn om nieuwe aanvallen of onwettige inmen gingen door de Japansche autoriteiten of strijdkrachten tegen Amerikaansche burgers, belangen en goederen te voor komen." Te Wash ngton meent men dat de Amerikaansche not,a een einde maakt aan de Amerikaansch-Japansche diplo- matieke spanning en dat de nota z,al bijdragen tot kalmeering der gemoede ren in de Ver. Staten. De „Japan Times", d e in het ,alge meen door diplomatieke kringen ge ïnspireerd wordt, schrijft, dat de vriend- j schap tusschen de twee groote volken aan den Stillen Oceaan door het voor val versterkt is, omdat Japan daardoor gelegenhe d kreeg uiting te geven aan zijn sympathie voor de Vereenigde Sta ten. Overigens schijnt het volk eenstem mig van meening te zijn, dat men En geland niet dezelfde verontschuldigin gen schuldig ;'s, omdat Engeland, aldus zegt men, door de Chineezen te steunen de kans loopt, dat zijn schepen gebom bardeerd worden. In Japansche diplomatieke en vloot- kringen heeft men er met groote op luchting kennis van genomen, dat de Amerikaansche regeering de verzeke ringen der laatste Japansche nota aan vaardt. Japanneezen trekken Hangtsjau bannen. Uit Chineesche bron, verluidt, dat de Japansche voorhoede Zaterdag Hangt sjau is binnengerukt. De teragkeerende Chineeschet roepen hebben de voor naamste brug over de rivier Ts engtang met dynamiet in de lucht laten vliegen. Blokkade van Tsjingtau. De Japansche vlootautorïteiten dee- len mede, dat Tsjingtau geblokkeerd zal worden. Met u tzondering van het aan vreemdelingen verpachte gebied is dan de geheele Chineesche kust geblokkeerd. De blokkade van Tsjingtau is de eer ste represaillemaatregel wegens de verbranding van Japansche eigendom men ;n deze havenstad. Voorts verluidt dat ook Japansche troepen de provincie Sjangtdeng zijn binnengerukt. Japansche strijdkrachten zouden over de Gele rivier de provin cie zijn binnengetrokken. Japansche soldaten dringen een schoolgebouw der Engel- sche zending binnen. Gisterochtend zijn, naar uit Peiping wordt gemeld, Japansche soldaten met geweld de woning binnengedrongen van het Chineesche hoofd der school van de Angl'caansche zending, waar zij par ticuliere papieren in beslag namen. Vervolgens drongen zij,, eveneens met geweld, het schoolgebouw binnen, waar zij ook particulfere papieren in beslag namen. Daarna vertrokken zij weder, doch namen het hoofd der school met z'ch mede. Deze bevindt zich thans in arrest. Het is niet bekend waarvanjbij wordt beschuldigd. BRAND IN EEN TEHUIS VOOR ZWAKZINNIGEN. Vijf patiënten verbrand. In een gesticht voor zwakzinnigen te Montredon bij Le Puy is brand uitgebro ken. Het geheele gebouw, waarin 135 menschen verpleegd werden, is vernield. Verder wordt gemeld, dat op het oogenblik, dat de brand uitbrak, 135 personen op de slaapzaal van het pavil joen voor de mannen waren. Het ge heele personeel hielp direct mede aan de evacuatie. Ernstige patiënten, die in de cellen waren opgesloten, heeft men niet tijdig kunnen redden, zoodat vijf personen om het leven zijn gekomen. De gearresteerde predikanten. Een aantal predikanten der Belijdenis- kerk, werd Vrijdag op vrije voeten ge steld om de Kerstdagen in familiekring te kunnen doorbrengen. Ze moesten he den echter naar de gevangenis terug- keeren. Een verzoek van ds. Niemöller om ook gedurende de Kerstdagen in vrijheid te worden gesteld is afgewezen. Vier personen bij een auto-ongelnk omgekomen. Nabij Salo aan het Gardameer is door onbekende oorzaak een auto in een ka naal gereden. De vier inzittenden zijn verdronken. De auto werd door de strooming in het kanaal enkele honderden meters meege sleurd. Het ongeluk werd eerst na eeni ge uden ontdekt door een nachtwaker, die de brandende lampen van de auto nog onder water zag. Zij, die zich met mgang^van" 1 Januari a.s. op ons blad abonnee- ren, ontvangen de tot dien datum verschijnende" nummers Mussolini wederom grootvader. Uit Rome: Hedenmorgen heeft de vrouw van Vittorio Mussolini zoon van den Duce het leven geschonken aan een knaapje, dat den naam Guide zal krijgen. De toestand van moeder en kind is uitstekend. Mussolini heeft met groote blijdschap van het heugelijke feit kennis genomen. Doodvonnissen en terechtstellingen. De provinciale bladen melden, dat in het district Leningrad weer veertien doodvonnissen zijn uitgesproken, terwij] twee personen terechtgesteld zijn, GEVECHTEN TIJDENS DE KERST DAGEN. Het is ook tijdens de Kerstdagen on rustig in Palestina geweest. Zaterdag werd een fel gevecht geleverd tusschen drie regimenten infanterie der „Trans- jordaansche grenstroepen" en Arabische bandieten in de heuvelen van Galilea Britsche vliegtuigen ondersteunden de troepen. Tien Arabieren werden gedood. De strijd duurde verscheidene ureu. Een Britsch infanterieofficier en twee solda ten sneuvelden. De actie tegen de gewapende benden in Noord-Palestina duurde gisteren reeds vier dagen. De Engelsche troepen voltooiden de omsingeling van een ben de opstandeligen. Een groep Arabieren die langs de Joodsche kolonie te Misjmar Hajarden trachtte te ontvluchten, wissel de een veertigtal schoten met politie agenten. Bij het meer van Galilea heeft men weer verscheidene lijken van Ara bieren gevonden. Het betreft voor het meerendeel jongelieden tusschen 20 en 30 jaar, die nieuwe wapenen tot hun be schikking hadden gehad. Ook in andere deelen van Palestina duurt het verzet voort. Te Ca'ffa wierp iemand een bom in een koffiehuis, waar het druk was. Een Britsch soldaat ving het projectiel op en wierp het op straat, waarna het ontplofte, zonder slachtof fers te maken. Te Ramleh zijn telefoon draden doorgesneden. Te Toelkarem zijn geweerschoten op de gevangenis gelost. Hier is bekend gemaakt, dat de (bewo ners zich tusschen vijf uur des avonds en vier uur des morgens niet op straat mogen vertoonen. JAPANSCHE VTSSCHERSSCHEPEN MET TORPEDOLANCEERBUTZEN. Volgens geruchten uit Washington heeft een flottilje Amerikaansche tor pedojagers, welke voor de kust van Zuid-Californië kruist, een onderzoek ingesteld aan boord van verscheidene Japansche visschersvaarituigep. Hierbij zou men in de ruimen van eenige dezter «ogenschijnlijk onschuldige treilers tor- pedolanceerbuizen hebben gevonden, die volgens marinekringen in eenige minuten gemonteerd zouden kunnen worden. Het is niet mogelijk een bevestiging ran de ne geruchten te verkrijgen.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 2