OPGEPAST. momenten wisselden te veel met shechte af. Vlissingen heeft misschien det over winning verdiend doordat de roéd-wit ten hardnekkiger voor de zegW stre den,. doch meer dan één doelpunt ver schil was de overwinning x;eker niel waard. Aan den anderen kant' dient ge zegd, dat Zeelandia de overwinning in de hand gehad heeft, doch,'doordat de groen-zwarten weer in de oude fout ver vielen, moest de met de /rust behaalde 21 voorsprong wel verloren gaan.De Zeelandianen dienen nu eindelijk eens de kracht te verzamelen om zich tot het einde toe ten volle te geven, niet den moed op te geven en te blijven strijden. Öok nu weer werd tot de rust goed partij gegeven en geestdriftig gespeeld, om in de tweede helft een sloom spelletje ten beste te geven. Dit zwakke punt in het Zeelandia-elftal neeft haar al heel wat overwinningen gekost. Maar er zijn nog meer zwakke plek ken in het elftal. Nu dient men bij de beoordeeling der spelers wel in oogen- schouw te nemen, dat het veld glad „n modderig was en zeer zwaar te bespe len. Dezen middag was vooral de rechter zijde zwak. Va den rechtervleugel De Bruin-Huvers ging al heel wein g kracht uit. Bovendien heeft de rechtsbuiten een paar mooie kansen laten voorbijgaan. Zeker had deze vleugel zwaar werk, om dat ook de rechtshalf onvoldoende was en geen enkelen steun aan de voorhoede gaf. Wanneer Vlissingen meer van deze zwakke plaats in het Zeelandia-elftal had geprofiteerd, dan waren de kansen heel wat talrijker geweest. De linkervleugel van Zeelandia speelde niet onverdien stelijk, zoowel Philipse als Simons de den vele goede dingen en brachten de Vlissingen-verdediging soms voor groote moeilijkheden. Janisse was niet zoo ge vaarlijk als gewoonlijk. In de midden- linie heeft De Rijke veel werk verzet en zijn voorhoede telkenmale gesteund, en ook Gabriëlse speelde niet slecht. In de achterhoede was het ook nu weer Van Maaren, die de grootste strui kelblok bleek te zijn voor den vijande- Hjken aanval. Rustig kalm en berekend speelt hij zijn backpartij. Adriaanse was niet zoo zeker in zijn optreden. Het elftal van Vlissingen is ons niet meegevallen. Er zit 'veel minder vecht lust in dan men over het algemeen van de rood-witten gewoon is, terwijl ook de snelheid dezen middag niet groot was. De twee buitenspelers, De Ridder en De Gruiter, geven over het geheel ge nomen niet zooveel steun aan den aan val als men van buitenspelers mag ver wachten. Het binnentrio bestond uit v. d. Kasteele, Eysinga en Reinders. Indi vidueel zijn het zeker wel goede spe lers, maar de samenwerking is nog niet je ware, en ook de schotvaardigheid kan nog veel verbeterd worden. Slechts v. d. Kasteele maakte een gunstige uitzonde ring wat dit laatste betreft. Dit blijkt ook wel uit z'n drie doelpunten. De mid denlinie is niet het sterkste deel van de Vlissingenploeg, terwijl ook de achter hoede, vooral met open spel, gemakke lijk omspeeld kan worden. Trapvast zijn de backs wel, maar het verplaatsen gaat niet zoo vlug. Maar als gezegd, dezen middag kon het gladde veld daarvoor wel als een verontschuldiging gelden. Zeelandia opende de score reeds na 10 min. Simons loste 'n hard schot, dat Harting fraai corner stompte, en uit de zen corner kopte Simons mooi in (10). Echter 5 min. later profiteerde v. d. Kasteele van een misverstand tusschen Adriaanse en Nijsse. (11). Dezelfde speler had even later pech toen een goe de kopbal, uit een corner, tegen de lat terecht kwam. Na een half uur spelen bracht Janisse met een hard, ver schot den stand op 21. Keeper Harting ging hierbij niet vrijuit. De tweede helft was nog maar 5 min. oud, toen v. d. Kasteele de partijen weer op gelijken voet bracht (22). Tien min. later gaf Reinders, Eysinga en fraaie kans, welke deze benutte (23). Toen er nog een kwartier te spelen was, zorg de v. d. Kasteele voor no. 4 en even la ter Eysinga voor no. 5 (25). Het ge leek of eerst nu Zeelandia wakker werd geschud. Het was echter te laat. Wel scoorde Simons een paar minuten voor het einde fraai een derde tegenpunt en benutte Janisse in de laatste minuut nog een penalty (45), maar er bleef toen geen tijd meer over om nog te trachten den gelijkmaker te forceeren. In de laatste minuut gaf de Vlissin- gen-grensrechter er de brui aan, omdat hij zich niet met de leiding van scheids rechter Van Soelen kon vereenigen. De scheidsrechter had blijkbaar niet z*n dag; hij floot telkens te laat. GOES—MIDDELBURG 2—2. Ook de tweede ontmoeting tuscshen Goes en Middelburg is in een gelijk spel geëindigd. Beide ploegen waren ditmaal -efVer ^an kif de eerste ontmoeting i} Middelburg speelde Neufeglise weer mee. De ploeg van de groen-witten vormde een zeer goed geheel, als was de half- hnie wel 't beste deel van het elftal. Vooral Verhulst speelde een goede par tij en bouwde krachtig mede aan eiken aanval, met Ploegaert en Neufeglise als waardige partners. In de tweede plaats komt dan de voorhoede. Wè twijfelen niet, of deze aanvalslinie, met den jeug digen midvoor aan het hoofd, zal er steeds beter in komen. De vleugelspe lers waren steeds gevaarlijk, doch het middentrio wist slechts zelden een goed schot te lossen. Alleen op dit belang rijke onderdeel dient nog danig geoefend te worden. De backs zijn nog niet van bet oude gehalte, al speelde Dirkse eei .acüsche partij. Heftogs liet echter nog- il eens een steek vallen wat heel wa, gevaarlijke situaties schiep. Moens ech- .er was in prima vorm en wist ontelba re malen onvervaard te redden. Ook bij Goes was keeper Schipper weer in uitstekende vorm. Hij stond Meeds goed opgesteld, greep tactisch en ïïoedig in, hield er gevaarlijke schoten i t en stopte zelfs een strafschop, al was die dan ook door Verhulst niet al te scherp gericht. Ook Akkerman was weer op zijn best, doch Ploegaert kan beter. Vooral in de eerste helft deed hij nu en dan onzeker. De kanthalfs, Van Hese en Daniëlse speelden een goede vrtij al liet Daniëlse een enkele maal zijn vleugelspeler teveel los, nu Ploe gaert zich niet te ver van doel durfde te wagen. De Kok verzette veel werk, doch is nog niet snel genoeg. De verde diging had te weinig steun aan hem. Van de voorhoede was de linkervleugel het beste Schrijver en Lockefeir speelden en besten wedstrijd en bijna steeds kwam het gevaar van hun kant. De Pan was nu en dan wat traag en mist nog steeds zijn schot. Leijnse deed veel nut tig werk, miste een enkele prachtkans maar scoorde ook een mooi doelpunt. Torbijn, die wegens een enkelblessure een tijd niet gespeeld heeft, was dit maal de zwakke plek.. De uitslag 22 kan wel juist genoemd worden. Het veldspel van Middelburg stond op hooger peil dan dat van Goes, sloot beter tot in het doelgebied, doch daartegenover stond, dat Goes, over het geheel genomen, wat meer in den aan val was en ook wat meer gevaarlijke situaties in het doelgebied schiep. Over het spelverloop nog het volgen de: Bij een uitval van Middelburg, kreeg Carol, na handig overstappen van Jon- gepier, een mooie kans, doch schoot naast. Leijnse miste daarop, een meter voor doel, de „kans van den dag". Da delijk daarop echter gaf Leijnse aan Lockefeir een gemakkelijke kans en deze profiteerde daar met een kalm schot van (10). Een klein foutje van de Goesche backs strafte Lefèvre af met een welge richt schot (11). Een paar minuten later spant het voor het groen-witte doel. Moens stopt een hard schot, doch de bal springt terug, Leijnse schiet weer in, doch nu tegen het lichaam van Moens. Na rust nam Middelburg de leiding. Toen men de groenwitte linkervleugel geheel los liet, profiteerde Van der Ven van een goed aangegeven bal en schoot keurig in (12). Goes was nu weer iets meer aanvallend, al bleven de uitvallen van Middelburg zeer gevaarlijk. Schrij ver glipte er doorheen, zette fraai voor, en Leijnse schoot linea recta in. (22). Men raakte wat vermoeid en het spel ging nu van doel tot doel. Toen Akker man, nadat de bal reeds weggewerkt was, 'n speler haakte, gaf de scheidsrechter daar 'n strafschop voor. Doch Schippers hield het harde maar niet scherpe schot van Verhulst op fraaie wijze. Met onver- anderden stand kwam echter het einde. Ook nu was de strijd soms wat al te forsch en moest scheidsrechter Franc ken, die goed leidde, naar beide zijden eenige kalmeerende woorden richten. Maar al liet men zich dan wel eens wat gaan, het was toch niet zoo, dat de ver standhouding er door geschaad werd. HeroR.B.C. 22. De eerste aanvallen waren voor Hero en een paar maal ontsnapt het R.B.C. doel op gelukkige wijze aan een doorbo ring. Het duurde, tot een kwartier voor de rust eer Oomen aan Hero de leiding gaf (10) R.B.C. weet zich nu eenigs- zins los te werken en de Hero-verdedi- ging krijgt even handen vol werk. Kort voor de rust maakt uit een toegestanen strafschop R.B.C. gelijk (11). Na de hervatting was R.B.C. een tijd lang sterker dan Hero. De aanvallen van de Roosendalers bleven gevaarlijk en de gasten weten dan ook de leiding te ne men (12). Van dit oogenblik af echter neemt Hero het spel weer in handen. De Roosendaalers verdedigen nu echter hardnekkig. Toch gelukte het Hero nog, uit een strafschop, den gelijkmaker te scoren (22). De BaronieBreda 00. De uitslag van dezen wedstrijd geeft de verhouding in het veld en de onvol doende schotvaardigheid der beide voorhoeden volkomen juist weer. De voorhoede van De Baronie en ook die van Breda speelden zwak en de beide verdedigingen konden, zoowel voor als na de rust, gemakkelijk de aanvallen onderbreken. De kansen die nog ont stonden werden echter jammerlijk door naast- of overschieten onbenut gelaten. Na afloop protesteerde Breda tegen een niet toegestane strafschop. Deze werd alsnog genomen en ingeschoten. Middelburg IIGoesche Boys I 34 De wedstrijd tusschen de Middelburg reserves en de Goesche Boys werd op een zeer slecht veld gespeeld. Het begin was hoopvol voor de groen witten. Reeds na een kwartier hadden zij, mede door het toedoen van den rechtsback der gasten een 2-=-0 voorsprong. Het tweede doelpunt werd gescoord door Loomans uit een voorzet van de links buiten. Reeds voor de rust wist echter Goesche Boys dezen achterstand om te zetten in een 23 voorsprong. De rechts-back van Middelburg ging bij het eerste en derde doelpunt niet geheel vrij uit. Na de rust kwam Middelburg stérk opzetten. Toch duurde het nog ruim eei. ïalf uur voordat de linksbinnen den stand weer gelijk maakte (3—3). Even voor het einae wist, uoesche Boys een er nog een vierde doelpunt, wat teven de overwinning voor haar beteekende te scoren, ue scneidsrechter nam zon derlinge beslissingen. LUXEMBURG-ZUID NEDERLAND 8-5. Gefiatteerde Nederiandsciu zege op onbespeelbaar ter rein, Zondagmidag is te Dudelingen een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen Lu xemburg en Zuid Nederland, welke it een geflatteerde 50 zege voor onze landgenooten is geëind'gd. Er werd het Nederlandsch gezelschap in het gastvrije Luxemburg weer een hartelijke ontvangst bereid. De 50 overwinning, welke het Zuid Nederlandsche elftal echter gistermid dag behaalde en welke, dit zij reeds da delijk vooropgesteld, gefiatteerd moet worden genoemd, kon echter geensz' ns bevrediging schenken, niet bij de Ne derlanders en zeer zeker niet bij da Luxemburgers. Immers, de feiten, wel ke dirèct of indirect het verloop van dezen wedstrijd hebben beïnvloed, zijn van te groot gewicht, om deze zonder meer over het hoofd te zien. Allereerst hadden de enorme sneeuw jachten, welke voor den wedstrijd om laag vielen het veld naar onze meening onbespeelbaar gemaakt. Een andere factor van beteekenis was het feit, d^J de Eindhovenaar Hunting, die rechts binnen speelde, reeds na twintig minu ten geblesseerd geraakte en tot het e nde van den wedstrijd op halve kracht moest doorspelen. De linkshalf van Lu xemburg, Touba liep voorts tien minu ten voor het einde een dubbele been breuk op, w.aardoor Luxemburg over slechts tien man beschikte, hetgeen vólkomen ontmoedigend werkte. Dit droeve voorval wierp wel een scha duw op dezen 'n de beste verstandhou ding gespeelden wedstrijd. Uit een en ander kan gevoegelijk op gemaakt worden, dat het spel niet op het peil stond, dat gemeenlijk eigen is aan dergelijke ontmoetingen. Speltech- nisch deden de Zuid-Nederlanders ze ker n et voor de gastheeren onder, maar laatstgenoemden waren als elftal sterker, doch strandden op de hechte verdediging van onze landgenooten, waarin Van der Linden boven allen en .alles uitblonk. Was echter de gelegen heid tot doelpunten aanwezg, dan giriB de Luxemburgsche voorhoede mank aan zuiver gerichte schoten en juist in dit onderdeel blonken de Zuid Neder landers uit, hetgeen trouwens wel uit den u tslag blijkt, Twee doelpunten hadden de gastheeren echter zeker wel verdiend. In het Zuid Nederlandsche elftal speelden, behoudens de BVV'er Van Beek en de Julianaman Vondenhoff, slechts NAC- en PSV-spelers, De Lon- ga man Pellikaan was ter elfder ure ziek geworden en werd door den NAC- speler Pels vervangen. Na 24 min. n.amen onze landgenooten de leiding, toen linksbuiten Van Beek met een keurig schot doelman Hoscheid verraste (01). Met een 10 voor sprong ging Zuid-Nederland de rust in. In de tweede helft was het eerst Hun ting d e Hoscheid het nakijken gaf (0 2) en 20 min. voor het einde bracht dezelfde speler den stand op 03. Toen Luxemburg met 10 man verder moest spelen, w.as de fut er begrijpelij kerwijze geheel bij de gastheeren uit. Bij Zuid Nederland ging het integen deel beter en uit goed opgezette aan vallen scoorde Van Dijk nog tweemaal, .zoodat het einde met een 50 over- w nning kwam. HOCKEY, Wedstrijduitslagen. Ie klasse Zuid: TilburgBreda 24; ConcordiaVenlo 13; Zwart Wit Cadetten 3—1; E.M.H.C.—H.T.C.C. 1-2; 2e klasse B: Breda IITilburg II 43; Cadetten IIM i d d e 1 b u r g 21; TempoPush 13; Forward IIFor ward I 08. KORFBAL. Alle wedstrijden voor de competitie van den Zeeuwschen Korfbalbond wer den Zaterdag afgelast. De propaganda-actie van den Zeeuwschen Korfbal Bond in West-Brabant Zaterdagmiddag werd onder leiding van den voorzitter en secretaris van den Z.K.B. in Bergen op Zoom en Zevenber gen, als vervolg op de, midden Septem ber, gehouden propagandaseriewedstrij- den te Bergen op Zoom, propagandaver- gaderingen gehouden. Gezien de eerste resultaten belooft deze actie in West-Noord-Brabant en op het eiland Tholen met succes be kroond te worden. Aanwezig waren vertegenwoordigers van: Be Quick, Oud Vossemeer, T.K.V., Tholen, G.E.NXE., Bergen op Zoom, T.O.G., Zevenbergen en Blauw Wit, Roosendaal. Deze afgevaardigden -toonden zich zeer ingenomen met de voorgenomen plannen inzake het spelen van twee competities, één met centrum Bergen op Zoom en één met centrum Zevenber gen. Waar behalve deze vertegenwoor digde vereenigingen, ook nog op enkele im imrww andere vereenigingen zoo goed als zeker jerekend kan worden, is de hoop ge wettigd, dat binnen enkele maanden dt Z.K.B. twee flinke afdeelingen rijker zaï zijn. Genoemde vereenigingen zullen zie op de te houden algemeene jaarverga dering van den Z.K.B. van 15 Januari a.s. doen vertegenwoordigen door eei afgevaardigde. Voer de vcreeniginge: met centurm Bergen op Zoom wen reeds in principe besloten de competitie eind Februari te laten aanvangen en de wedstrijden te spelen op Zaierdagmï^ dag of -avond. Met de vereenigingen H.M.S. (Din- teloord), Velox (Lage Zwaluwe), Vrede rust, Oranjegarde (Zevenbergen), en F.S V. (Fijnaart) zal nog nader contact ge- 7f-.cht worden, terwijl in de plaatsen Willemstad, Klundert, Moerdijk en Steenbergen, waar tot voor kort nog korfbalvereenigingen bestenden, zal worden getracht de animo weer op te wekken. GYMNASTIEK. Vaardigheidsproeven K.N.G.V, Bij het te Middelburg afgenomen exa men slaagden voor de vaardigheids- eischen K.N.G.V. gymnastiek 2e graad de dames K. Vermeulen en C, Vermeu len van Medioburgum en A. J. Petiet. L. C. Traas (met zwemproef), P. J. Lou- werse, L. A. van Nimwegen (met zwem proef) en A. W. van Keulen, allen van Wilhelmina, Afgewezen werden 5 can didates Van de meisjes-adspiranten slaagden Nel Gabriëlse, Bep v. d. Boudt en Corrie Polderman van Medioburgum en C. Kandel van Wilhelmina. Afgewe zen 10 candidaten. Van de jongens-ad- spiranten slaagde T. Hovestadt van Wil helmina. Afgewezen 2 candidaten. Het handbalconflict opgelost. Al geruimen tijd bestond er een con flict tusschen de handbalcommissie van het K.N.G.V. en de Nederlandsche hand- balbond, welke laatste aangesloten was bij de internationale handbalfederatie. Hoewel de handbalbeoefening in het ver band van het K.N.G.V. in Nederland toonaangevend was, kon zoodoende geen internationaal contact worden gezocht, omdat het kleine handbalbondje den weg daartoe belemmerde. Eenige weken geleden heeft het N.O.C. nu haar bemiddeling in dit conflict ver leend en naar wij thans vernemen, kan dit als geëindigd worden beschouwd. De voorzitter van het K.N.G.V, heeft name lijk van den voorzitter van het N.O.C. de mededeeling ontvangen, dat de president van de internationale federatie thans heeft bericht dat deze int. federatie het K.N.G.V. erkent en de internationale wedstrijden dus zullen worden toege staan. BILJARTEN. Zondag werd in „De Gouden Poórte" te Middelburg het tweede gedeelte ge speeld van den biljartwedstrijd ABC Middelburg tegen Heinekens Bar uit Goes. Gespeeld werden handicap wed strijden door 2 maal 10 man. ABC be haalde den eersten prijs, een beker met 92 caramboles verschil. De hoogste serie werd behaald door K. Net van ABC met 26 caramboles. Te Rotterdam zijn de wedstrijden ge houden om den Coup Glorieux, het groo te ploegentournooi om het wereldkam pioenschap tusschen de ploegen van Ne derland en België. Deze wedstrijd eindig de in een 2010 overwinning voor de Belgen. SCHAKEN. DE STRIJD OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP IN DE TOEKOMST. Aljechin aanvaardt Flohr's uit daging niet. Naar wij vernemen heeft de wereld kampioen dr. Aljechin de uitdaging van den officieelen F.I.D.E.-candidaat Salo Flohr, om met hem een titelkamp te spelen van de hand gewézen. Dr. Aljechin heeft den Tsjechischen grootmeester een schrijven overhan digd, waaraan wij het volgende ontleenen: Ik ben van plan mijn titel in 1939 op het spel te zetten en ik heb al le reden aan te nemen, dat dit plan zal worden verwezenlijkt. Ik kan in dit verband op het oogenblik uw uitdaging voor een match in 1940, een jaar dat nog zoover weg ligt, niet aannemen. In het geval, dat ik mijn titel zal behouden in de matsch van 1939, zal ik gaarne daar na een uitdaging van U tegemoet zien. Euwe en Aljechin over de toekomst. Te Amsterdam is Vrijdagavond het sluitingsdiner gehouden. Vele personen voerden het woord. Ook dr. Euwe hield een korte toespraak. Zich in de eerste plaats tot Aljechin wendend, zeide dr. Euwe, dat hij de overtuiging had gekre gen, dat zijn tegenstander zeer gaarne tegen Capablanca voor een match om den titel zou willen uitkomen, een ti telkamp, welken de geheele schaakwe reld zou toejuichen. Ik hoop, dat U daa"- na ook met Flohr zult willen spelen. En als U deze beide gevechten met succes doorstaan hebt, dan hoop ik nog eens met U om den wereld-titel te mo gen spelen. Euwe zeide nog even te willen in gaan op de vele redenen, welke men heeft aangegeven voor zijn nederlaag. Men zeide: ze waren van technischen aard, ook hoorde ik spreken van psy chologische oorzaken. Zeer laat zijn die verwijten tot mij doorgedrongen, maar Jaarna: heb :k ook geen partij meer ver loren! Had men mij die tekortkomingen maar aan het begin van de match mede gedeeld.... Diepen indruk maakten de woorden van Aljechin. De nieuwe w'ereldkam- jn.cn constateerde, dat dr. Euwe voor de eerste maal van een eveniueele nieu we match met hem gesproken had. Al leen hoop ik, dat deze derde match niet zoo lang op zich zal laten wachten als U hebt aangegeven. Ik erken, dat ik gaarne tegen Capa blanca zal spelen en ik geloof ook, dat de mogelijkheden daarvoor aanwezig zijn. Maar een enkele kleinigheid ont breekt er nog aan: ik heb tot nu toe niets van Capablanca zelf gehoord! Inderdaad beschouw ik den titel, ging Aljechin verder, als privé bezit. Een wereldorganisatie is noodig maar niet zooals zij in den huidigen vorm werk zaam is. Uit de besluiten van Stockholm 1937 blijkt duidelijk dat de F.I.D.E. ziek is. De schaakmeesters, die n.b. vaak hun geheele leven aan de schaakzaak heb ben gewijd, worden nergens in gekend, terwijl zij toch de vakmenschen bij uit stek zijn. AFLOOP VERKOOPINGEN. Zaterdagmiddag werd in hotel „De Graaf van Buren" publiek verkocht ten overstaan van notaris J. J. W. Klop het woonhuis aan den Molenweg te K o r t- g e n e met erfpachtsrecht van den tuin, geheel groot 6.60 a zulks ten verzoeke van de gemeente Kortgene. Kooper J. Wolse te Kortgene voor f 3005. RADIO-PROGRAMMA. DINSDAG 21 DECEMBER. HILVERSUM I, 1875 M. (Tevens over den Jaarsveldzender, 415,5 m.) KRO-uitzending. 4.005.10 H1RO. 8.009.15 en 10.00 Gram. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.00 Berichten 12.15 KRO-orkest en Gram. 2.00 Vrouwenuur. 3.02 Modecursus. 4.00 Gram. 4.05 Causerie. 4.30 Gram. 4.35 HlRO-post. 4.40 Gram. 4.45 Causerie. 5.10 KRO-Melodisten en so list. (Om 5.45 Felicitatïebezoek)6.40 Es- oeranto. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Stedelijk orkest van Maastricht en solist. 9.30 Gram. 9.40 KRO-orkest. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Lily Mathé's Zigeunerorkest. I 1.1012.00 Gram. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 11.0011.30 v.m. en 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram, 10.30 Orgel. 11.00 Lezing. 11.30 Lyra-Trio. 12.15 Gram. 1.00 Omroeporkest, 1.45 Gram. 2.00 Omroeporkest en solist. 2.45 Knipcursus. 3.45 Gram. 4.00 Piano. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinde ren. 5.30 Aeolian-orkest. 6.30 Lezing. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Kinderkoor. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Gram. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15. Gram. 10.45 Actualiteitsflitsen. 11.00 Be richten ANP. Hierna tot 12.00 AVRO-Dana- orkest. DRÓITWICH, 1500 m. I 1.20 Gram. I 1.50 Schwiller-strijkextet. 12.35 Radiotooneel. 1.20 Gram. 2.05 Northern Ireland-Orkest en solist. 3.05 Orgel. 3.35 Gram. 4.20 Jack Wilson's kwintet. 4.50 Gram. 5.20 Uit Hil versum: Kovacs Lajos' orkest en solisten, 5.50 Gram. 6.20 Berichten. 6.45 Harmonie orkest. 7.25 Koor en jongenskoor. 8.00 Causerie. 8.20 Variété-progr. 9.20 Berich ten. 9.40 Causerie. 9.55 Radiotooneel met muz. 10.45 orkest en solist. I 1.35 Ladbroo- ke's orkest. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.). RADIO-PARIS, 1648 m. 7.50, 8.55 en 10.40 Gram. 12.40 Cantrelle-Orkest en zang. 3.05 Piano. 3.20 Zang. 4.20 Vocaal en in strumentaal ensemble. 5.30 R. Ellis-orkest. 8.35 Kamermuziek. 9.50 Radiotooneel. KEULEN, 456 m. 5.50 Militair conc. 7.50 Hagestedt's orkest. 11.20 Kleinorkest. 12.35 Dansorkest. 3.20 Orkest en solisten. 4.40 Zang en piano. 5.20 Piano. 6.30 Keulsch Kamer-symphonie-orkest. 8.20 Winterzonne- wendefeest. 8.50 Danziger Landesorkeat. 9.40 Politiek dagbladoverzicht. 9.55 Dansorkest, -vrouwentrio en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 Dansorkest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gram. 5.20 Salonorkest en Gram. 6.50 en 7.20 Gram. 8.20 Bonte Avond. 10.3011.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 Salonorkest. I.30 Kouznetzoff-orkest. 1.50 Salonorkest. 5.20 Jean's orkest. 6.35 Zang. 7.00 Cello. 7.20 Gram. 8.20 Bonte Avond. 9.05 Accor deon. 9.20 Radiotooneel met muz. 10.30 II.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7.20 Barnabas von Geczy's orkest. 8.20 Berichten. Dagbladoverzicht. 8.35 Gevar. conc. 9.05 Gram. 9.20 Berichten. 9.50 Viola en piano. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Winter- zonnewendefeest. Wont a on hun oranje koppen kunt m zien, dat u op 'n voorrangsweg rijdt in verder dient u op vierkante araafe bordjes met witten rand te letten, dat zijn óók voorrangsweg-kenteekens.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 7