SPORT. RECHTSZAKEN. Meineed. BRIEVEN UIT PARIJS. ZËEüWSCHE LANDBOUW MIJ, Vergader ng dagsiifksch bestuur. Kort verslag van de laatstgehouden vergadering van liet dagènjufibcn oe- siuur van de Z, L. M. in het Landbouw- huis te Goes, O.m. kw,amen de navolgende onder werpen 'n bespreking: Tarwerichtprijs 1938, Reeds herhaaldelijk heeft het dage- lijksch bestuur der Z.L.M. er op gewe zen, dat een richtprijs van f 9,25 per 100 kg onvoldoende is. voor een loo- nende° iarweteelf. De inkrimping van de met tarwe bebouwde oppervlakte is h ervoor reeds een duidelijke aanwij zing. De tarwe-oogst van 1937' blijkt zeer mat'g van opbrengst te zijn, waar door de onvoldoende richtprijs der tar we tot uiting komt. Het dagelijksch bestuur is van mee ning dat, tengevolge van een wijziging in de tot dusver gevolgde onkostenbe- rekening de richtprijs voor 1938 onder overigens gelijk blijvende omstandighe den niet voor alle gewesten is ver hoogd. Er zijn zelfs gewesten, waar voor de richtprijs 1938 vergeleken bij dien voor 1937 een verlaging beteekent. Aan de wenscben der drie centrale Landbouw-Orgartisaties is derhalve niet tegemoetgekomen, zoodat de noodzake lijkheid tot verhooging van den ta.we- richtprijs nog onvermniderd blijft be staan. Een schrijven is aan het Land- bouw-Comité gezonden, waarin ver zocht word.t nogmaals pogingen in het werk te stellen een verhooging van den tarwerichtprijs te verkrijgen. Steunregeling kleine boeren. Uitvoerig werd van g.edachten ge wisseld over de steunregeling voor de kleine boeren, welke volgens de mee ning van het dagelijksch bestuur niet geheel beantwoordt aan de verwachtin gen, welke men er zich van had voor gesteld. De bestaande regel'ng is thans zoodanig, dat de personen, welke tot de C-groep behooren ten laste van het Rijk komen en niet de personen, die in gedeeld zijn bij de B-groep. Een ge volg hiervan is dat de gemeenten, \die bij het Werkloosheids-subsid efonds zijn aangesloten zich afzijdig houden, waardoor het al of niet opnemen van de B-groep in de regeling afhankelijk wordt gesteld van de inzichten van het gemeentebestuur. Het dagelijksch be stuur acht zulks niet just en besloot er op aan te dringen een zoodanige wijzi ging in de regeling aan te brengen dat ook personen uit de B-groep ten laste van het Rijk worden gébracht. Mocht zulks in verband met den f'nancieelen toestand van het Rijk niet mogelük zijn, dan dient er in elk geval een einde aan te komen dat de personen uit de B- groep in den winter niet :'n de werk verschaffing kunnen worden ^opgeno men. Postbestelling ten plattelande. Het dagelijksch bestuur heeft zich opnieuw uitgesproken voor de weder instelling van de tweede postbestell'ng op het geheele platteland. Thans is deze beperk! tot de kommen de dor pen, doch dient zoo veel mogelijk uit gebreid te worden. Tevens werd gewe zen op het trage verloop van het lo cale postverkeer, waardoor een post stuk, dat over enkele uren gaans ver voerd moet worden, veelal anderhal- ven d,ag en soms langer onderweg is Getracht zal worden hierin verbetering te verkrijgen. Regeling consumptie-aardappelen, Besproke.n werd een rapport, uitge bracht door een commissie, ingesteld door de 3 centrale landbouworganisa ties ter bestudeering van het vraagstuk der consumptie-aardappelen. Het da gelijksch bestuur sprak zich unaniem uit voor het behoud eener aardappel teeltregeling en heeft zich vereenigd met de grondslagen, welke in bedoeld rapport voor een aardappelteeltregeling voor oogst 1938 zijn uitgestippeld. Overwegende bezwaren werden inge bracht tegen een eventueel verhoogde teeltheffing. Alg. Vergadering Nederl. Alg. Keu ringsdienst. Besloten werd naar de alg. vergade' ring van den N.A.K., welke 22 Decem ber a.s. te Utrecht wordt gehouden af te vaardigen den heer L. Kranenburg te Wilhelminadorp. Oprichting Nederlandsche ajuinfede ratie. Besloten werd medewerking te ver- leenen aan de opricht'ng van een Ne derlandsche ajuinfederatie, welke ten doel heeft de rentabiliteit van de uien- teelt te bevorderen. Als zoodanig wór den beschouwd het verkrijgen van de beste rassen of selecties, het verkrijgen van utstkend gewonnen zaad daarvan, het verrichten van onderzoekingen met betrekking tot de cultuur, de sortee- ring, de bewaring en den afzet van uien, alsmede het propageeren van verbete ringen van cultuur en afzet van uien. Het dagelijksch bestuur besloot hier voor een bedrag van f 300 beschikbaar te stellen. Uitvoering Pachtwet. Het dagelijksch bestuur sprak zijn be- zorgdhe d uit over het voortdurend op- loopen der pachtprijzen, wat in geenen deele wordt gemotiveerd door de hui dige prijzen der producten, doch vooral een gevolg is van het in uitzicht ge stelde in werking treden der n euwe achtwet. Het dagelijksch bestuur is van oordeel dat, nu de nieuwe P,acht wet is aangenomen, deze zoo spoedig mogelijk in werking dient te worden gesteld om aan den bestaasden onzeke- ren toasfcmd een eind ie maken. In ver- sch iiende gevallen wordt thans een veel ie hooge pachtprijs geboden met de bedoeling om n.a het in werking tre den der nieuwe wet een verlaging te bedingen. Aan dezen ongewenschten toestand kan naar het oordeel van het dagelijksch bestuur slechts een einde worden gemaakt door een spoedige in werkingtred ng van de nieuwe wettelij ke voorschriften. Bodemkundig onderzoek. Besloten werd een kleine commissie in te stellen, welke in samenwerking met de Rijkslandbouwconsulenten in de provincie een rapport zal opstellen be treffende de beteekenis en de wijze waarop het grondonderzoek in Zeeland het beste kan worden geregeld en ge propageerd, Het grondonderzoek is lang niet voor alle ^gronden van dezelfde beteekenis. D'e taak der in te stellen commissie zal dan ook bestaan in het vaststellen der gebieden welke 'n Zee land profijt kunnen trekken van het grondonderzoek, Tbc-bestrijding rundvee. Medegedeeld werd dat de opgave voor deelname aan de bestrijding van de tuberculose onder het rundvee zeer groot is en de verwachtingen verre overtreft. De vereeniging, welke eeni gen tijd geleden voor dit doel in Zee land s ingesteld z.al zijn werkzaamhe den binnenkort aanvangen. Biggenmerken. Gevraagd werd naar de mogelijkheid tot overdracht van overtollige hi^en merken van de eene provincie naar de andere. Medegedeeld werd dat dit niet wordt toegestaan. GENEESMIDDEL TEGEN MOND- EN KLAUWZEER? Een veehandelaar te Luik, die reeds meer dan 30 jaar bijzondere belangstel ling heeft gehad voor mond- en klauw zeer, kwade droes en andere ziekten van denzelfden aard, heeft kort geleden een mengsel van kruiden ontdekt, waar door het vee binnen acht dagen weder op de been zou worden gebracht. Eeni- ge dagen geleden is hij er, volgens de ,,Vingtième Siècle", waaraan wij dit be richt ontleenen, in geslaagd, een brouw sel samen te stellen, dat de zieke dieren binnen £4 uur zou genezen. Hij heeft 't geneesmiddel op zijn eigen vee toege past en goede resultaten bereikt. Daar de uitvinder van het geneesmid del geen veearts is, en in verband hier mede in België met het preparaat niet mag werken, heeft hij zich naar Frankrijk begeven, waar hij, te oordeelen naar de verklaringen van veeartsen, burgemees ters en veehandelaren aldaar, eveneens uitstekende resultaten heeft behaald Hij heeft thans het ministerie van land bouw in kennis gesteld van zijn uitvin ding, die door bevoegde beambten zal worden onderzocht. RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van 17 December. Alsnog werd de volgende zaak behan deld: J. C. E. G., 26 jaar, bakker te Oost burg, had zich te verantwoorden wegens meineed. Aan hem was bij dagvaarding ten laste gelegd dat hij op 9 October 1.1. te Oostburg als getuige gedagvaard in een burgerlijk geding tusschen J. P. Toussaint als eischer en de Vennoot schap gebr. Hontelez, ter openbare te rechtzitting van het Kantongerecht te Oostburg als getuige mondeling en per soonlijk valschelijk onder eede heeft verklaard: Ik heb het ten processe be doelde motorrijwiel in 1933 door bemid deling van een zekeren Geensen te te Schoondijke nieuw gekocht van Van der Heyden te 's-Hertogenbosch. Ik heb met het motorijwiel ongeveer 3 jaar ge reden en hetzelve in 1936 verkocht aan de gebroeders Hontelez, ik heb nooit eenig gebrek aan het motorrijwiel geconstateerd, zijnde met name de laatste zinsnede dezer ver klaring een opzettelijk valschelijk afge legde verklaring. Verdachte was verschenen en werd rechtskundig bijgestaan door mr. W. K. H. Dieleman, advocaat te Middelburg. De getuige Geensen, handelaar te Schoondijke, zeide dat hij 4 motorrijwie len had verkocht en bij 3 daarvan waren breuken voorgekomen. De getuige a décharge Hontelez, wo nende te Schoondijke, die destijds de ci viele procedure voerde, zegt dat hij aan tuige voor hem wilde zijn. Toen verdach- verdachte was gaan vragen of deze ge- te tegen get. zeide dat hij nimmer een gebrek aan het motorrijwiel had gehad, dacht get. dat is voor mij een goeie ge tuige in de procedure. De Officier van Justitie aan het woord komende, achtte de meineed bewezen en eischte 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger van verdachte was van meening, dat de verklaringen van den getuige Geensen met de noodige reserve moet worden aanvaard. Toen mr. Le Mair met Hontelez bij verdachte kwamen en vroegen of hij wel last met het motorrijwiel had gehad, heeft verdachte ontkennend geantwoord, en natuurlijk, want de reparatie was vol gens garantie en kostte hem niets. Eerst na verloop der garantie werd de koop als het ware definitief en nadien had verdachte heelemaal geen last meer met het motorrijwiel. Volgens den verdediger is de opzet SCHAKEN. EEN NABESCHOUWING OVER DE MATCH EUWEALJECHIN. Euwe is zelf niet tevreden over zip spei. De heer S. Landau schrijft ons: De overwinning van dr. Aljechin onverwacht groot is voor enkele grootmeesters een onaangename ver rassing geweest. Immers, algemeen hield men er rekening mee, dat dr. Euwe zijn titel zou behouden. Dr. Euwe had reeds te kennen gegeven bereid te zijn den ti tel in 1939 tegen Capablanca te verde digen, wel niet officieel, maar dan toch officieus, en eventueel in 1940 reeds, tegen den candidaat der F.I.D.E, Flohr te spelen. Ook Aljechin zal in de toekomst uit dagers tegemoet treden, maar aange zien hij zijn titel, in tegenstelling met onzen landgenoot, als een privé-bezit be schouwt, staat omtrent data en voor waarden nog niets vast.. De grootmeesters waren wel heel ver van de waarheid af toen zij dachten, dat Aljechin had afgedagn. Gelukkig weten de schaakmeesters zich aan de werkelijkheid aan te pas sen. Algemeen wordt thans erkend, dat de zegepraal van dr. Aljechin verdiend is. Zelfs heb ik hier en daar het oordeel kunnen vernemen, dat de Franco-Rus de sterkste speler aller tijden zou zijn, een uitspraak waarin veel waarheid schuilt. Natuurlijk is het moeilijk, zoo niet onmogelijk vergelijkingen te maken met grootmeesters uit vroegere tijdper ken. Euwe heeft in enkele partijen inder daad beter gestaan, maar hij miste de winnende of in andere partijen de red dende voortzetting. En moet men deze tekortkomingen juist niet als een gemis in zijn spel beschouwen? Dr, Euwe schreef zelf bij een der laatste partijen, dat gebrek aan remisetechniek hem de 24ste partij heeft doen verliezen. Meer nog dan de technische moeilijkheden werd dr. Euwe getroffen door de psy chologische inzinkingen gedurende twee periodes, welke voldoende bekend zijn. Ook Aljechin had een moment van in zinking, n.l. in de 16de partij, waardoor hij volgens zijn meening verzuimde zijn voorsprong op vier punten te brengen. Over het algemeen heeft Euwe goed gespeeld, maar hij maakte teveel fou ten, waarvan Aljechin prachtig geprofi teerd heeft. Ongetwijfeld kan dr. Euwe sterker spelen. Indien Euwe zich zoo voorbereidt als twee jaar geleden en tracht te profitee- ren van de lessen van deze match, in elk opzicht, dan heeft hij een volgende keer goede kans van slagen. En ook Keres, met zijn aggressievenSstijl, zal in de toe komst, na meer gerijpt te zijn, voor Al jechin gevaarlijk kunnen worden. Merkwaardig is de volgende verkla ring, welke Aljechin mij deed. ,,De agressieve stijl, door Euwe in deze match toegepast, was gevaarlijk voor mij en daarom zie ik ook in Keres een ge vaarlijken tegenstander. Maar Euwe heeft de psychologische fout begaan re gelmatig deze tactiek toe te passen waardoor mijn taak vergemakkelijkt werd, daar ik steeds kon verwachten dat Euwe naar den meest agressieven Zet zou zoeken. Ik won daardoor tijd want ik kon de andere voortzettingen uitschakelen." De andere pretendenten hebben min der kans. Flohr, Reshevsky en Fine spelen soliede en passief. Natuurlijk kan men dan vele remisepartijen verwach ten, doch op den duur zal Aljechin met zijn scherpe speelwijze hun kunnen verslaan. Van dit trio is meester Reshevsky nog de meest scheppende, omdat hij natuurspeler is. De Russische grootmeester Botwinnik heeft in zijn onlangs gespeelden tweekamp met Loe- wenfisch niet bewezen, dat hij boven de grootmeesterklasse staat. Capablanca, die naar het zich laat aanzien, in de toekomst waarschijnlijk tegen Aljechin zal uitkomen, geef ik nog meer kans dan de jongeren, mits de Cubaan zich voldoende voorbereidt. Tenslotte nog enklele opmerkingen over de match, die thans achter den rug is. Interessant is de uitlating van dr. Euwe, die niet over zijn spel tevreden was. Hij bevestigde zelf, dat hij zich door tegenslagen lié?t deprimeeren. Toen hij na de zevende partij gelijk stond, vond hij, dat deze stand niet bevredU gend voor hem was. Hij had een betere score verdiend, gezien het vertoonde spel. Het gevolg was, dat hij het spel ging forceeren. Groot was de teleursteU ling voor hem, toen hij partijen, welke voor hem zeer voordeeiig stonden, niet in een overwinning heeft kunnen om zetten. Daarbij gaf de 21ste partij den doorslag. In routine en ervaring heeft Euwe te kort geschoten. Aljechin daarentegen is een grootmeester in het scheppen van voordeelen en in de technische afwik keling daarvan. Zijn lange roemrijke schaakloopbaan heeft hem tot den groot sten practicus gemaakt. Maar daarnaast heeft Aljechin een overwinning op zich zelf behaald. En daarom is hij niet alleen een geniaal speler, maar ook een sterke persoonlijkheid. van den meineed niet bewezen en vroeg hij voor verdachte vrijspraak. Een afgrijselijke moordzaak - Weidmann en zijn medeplich tigen als villabewoners Na de ontdekking in La Celle Saint Cloud, (Van onzen P.arijschen correspondent.) i De eene sensatie volgt hier te Parijs op de andere. Even plotseling als ze er waren verschenen zijn de mededee- lingen over het complot der cagoulards van de voorpag na der bladen verdwe nen en naar een binnenblad verplaatst. En dag aan dag vullen de frontpagina's zich thans met de berichten over de moorden in La Celle Saint Cloud. Mep. spreekt haast nergens anders meet j over. Nu spreekt zoo'n moordzaak, in al haar afgrijselijkheid, sterker tot de ver beelding van het groote publiek dan de Cagoul.ards-kwest'e, waarvan niemand meer het rechte begrijpt. En de couran- ten bieden tegen elkaar op met de meest sensafioneele onthullingen. Men weet al te vertellen, dat de jonge I Duitscher en zijn medeplichtigen voor- 1 nemens waren rijke vrouwen naar de villa te St, Cloud te lokken, om haar daar te berooven. Joan de Koven, wier mysterieuze verdwijning de politie maanden lang heeft beziggehouden, was op 24 Juli het eerste slachtoffer. Haar volgden op 6 September de chauffeur Couffy, in het begin van October Ro ger Leblond en Jeanne Keller, op 4 November Arthur Frommer en op 25 November Raymond Lesobre, Hier te Parijs wordt nogal ongelijk gedacht over de zaak, waarin, naar nader is gebleken, ook Roger Mill'on Jean Blanc en Colette Tricot een meer of minder belangrijke rol spelen. Ee nerzijds huldigt men de politie voor haar doortastend optreden, anderzijds stelt men haar in gebreke en wijst men erop, dat de moorden toevall'g aan het licht zijn gekomen. Er zijn kranten, die beweren reeds dadelijk na de verdwij ning van Joan de Koven op een onder zoek in de richting v,an St. Cloud ie hebben aangedrongen. Hetgeen niet zou zijn geschied, ofschoon de Amerikaan- sche danseres bij haar vertrek een briefje had achtergelaten, waarin zij meldde, dat ze naar Weidmann te Celle St. Cloud w.as gegaan. Er wordt op ge wezen, dat in den tuin der villa twee automobielen zijn gevonden, terwijl men w'st, dat Weidmann geen auto bezat en de villa zelfs geen garage heeft. Maar dat na kaarten is gemakkelijk en moet voorloopig niet te ernstig wor- den genomen. Wie den toestand Kent, weet, dat de Fransche politie d'chter bij het volk staat dan bijvoorbeeld in ons land, wat zijn nadeelen, spoedige en vaak onvoldoende gefundeerde critiek doch ook zijn voordeelen heeft. "Verder is de Fransche polit e nogal gedecen traliseerd en sterk geconcentreerd op de groote steden, terwijl de bezetting in de landelijke gemeenten in verhou ding gering schijnt. Wat ervan zij, met de arrestatie van Weidmann zijn eenige moorden en spoorlooze verdwijningen van den I,aat- sten tijd opgehelderd. En met Roger Million, Colette Tricot en Jean Blanc, die zichzelf bij de pol'tie hebben aan gemeld, schijnt men wel alle leden van de bende te pakken te hebben. Door wederzijdsche beschuldigingen Weid mann heeft Million al van den moord op Leblond beticht zal men ten slotte wel achter de geheele waarheid komen. Natuurlijk is Weidmann, die nog geen dertig jaar is, het onderwerp der be schouwingen van psychologen, psychi aters en leeken. Van die der laatsten m sschien nog het meest; de halve we reld schijnt heden ten dage aan psy chologie te doen. Terecht of ten on rechte wordt de man vergeleken bij Landru, in wiens cel hij zit, bij andere blauwbaarden, bij Troppmann, Haupt- mann, en den Dusseldorpschen moor denaar. Wij zullen ons maar liever niet op dien weg begeven. Vast staat echter wel, dat het Weid mann en zijn bende zoo niet u tsluitena. dan toch wel in de eerste plaats om het geld hunner slachtoffers was be gonnen. De |zes moorden binnen vijl maanden hebben hun evenwel nauwe lijks 25000 francs, nog geen twee dui zend gulden, opgeleverd. Weidmann wilde den grooten heer uithangen. Zijn, overigens gebrekkige kenn's v,an de Engelsche taal hoe stuntelig zijn op den keper beschouwd de paar regels in de Engelsche taal, welke hij schreef aan de tante van Joan de Koven verschafte hem eenigen voorsprong in Parijs, Eransch met een Engelsch accent staat chique tegen woordig. Hij kon met eenigen ophef v,an zijn villa te Saint Cloud gewagen-, de vreemdel'ng weet niet, dat men, zooals Weidmann had gedaan, zulk een gemeubileerd huisje kan huren voor minder geld dan men te Parijs voor een paar appartementen betaald. Van een zich bewegen in hoogere kringen is overigens geen sprake ge weest, zijn slachtoffers waren een avontuurlijk aangelegde danseres en een andere juffrouw, een vriend v,an vroeger, een theateragent, een tus- schenpersoon bij den verhuur van hu- zen, een taxichauffeur, (De meer en meer voorkomende berooving van taxi chauffeurs, heeft schrik onder de leden van dit gilde gebracht). Toen wij te Neuilly onlangs voor een laten bezoe ker een taxi namen *«-' de vermoorde, chauffeur Couffy woonde te Levallois, bij Neuilly, het lijk van Leblond werd 'n een auto te Neuilly gevonden wapende de man zich met een stevi- gen knuppel). Van het cynisme van Weidmann, m.aar niet minder van zijn grenzelooze begeerte en naïviteit getuigt het fe t, dat hij de bretels van een zijner slacht offers droeg en de vulp en den siga rettenaansteker van een ander gebruik te. Million had het horloge van Le blond om zijn pols, Colette Tricot droeg s eraden van Joan de Koven en Jeanne Keller. Een auto, welke haast ieder, die buiten Parijs woont, bezit, had Weidmann, alhoewel hij kon chauf- feeren, niet; hij moest gebruik maken van het overal stoppende treintje naar La Celle Saint Cloud of naar Vaucres- son om zijn v 11a te bereiken. Hetzelf de treintje, dat Joan de Koven heeft genomen voor het bezoek aan St. Cloud, 't welk haar noodlottig werd, Eenige inwoners van Vaucresson zeiden ons, dat Weidmann een bemin nelijk mensch scheen, die weliswaar dikwijls naar Parijs ging en vrienden ontving, doch die steil g niet rijk was. Men had hem vaak zien Ioopen ,als hij inkoopen deed om zelf zijn potje te koken. Dat en zijn opgewektheid maak te „dien Engelschman" in hun oogen juist zoo sympathiek. Weamann zelf echter wist maar al te goed, dat zijn stereotiepe filmhelden- glimlach, die aangeleerd w,as, (in zijn kamer vonden we boekjes oVer sex- appeal) en die, naar hij naievelijk dacht, voor vrouwen onweerstaanbaar was, hem niet veel zou helpen voor het be talen van de huur en zijn andere uit gaven. Geld was h'et eerste, wat hij en zijn medepl chtigen noodig hadden. Bij al het afgrijselijke van hun daden is dat toch het tragische in deze men- schen. Den ochtend na de ontdekking van den eersten moord zijn we naar La Cel le Saint Cloud gere:sd. Het ligt 'n klei ne twint g kilometer van Parijs, hoog, en midden in de bosschen; een ideaal oord in den zomer. Thans lag er hier en daar nog sneeuw. Van den vorigen ,avond; te Parijs had het alleen maar geregend. De rue Pignault Lebrun is geen straat, doch een weg, een b nnenweg, waar twee auto's elkaar nauwelijks kunnen „passeeren". Langs dien weg staan met tusschenruimten aardig gebouwde huis jes; villa's, zegt de Fr,anschman. Wij zouden ze hoogstens villaatjes noemen, Eén ervan is La Voulzie. Het huisje l gt half verscholen achter een hooge haag van klimop. Het is in Frankrijk gewoonte z'n woning buiten achter een muur of een heg voor onbescheiden blikken te verbergen. Aan het hek hangt meestal een bordje met de mede- deeling, dat daar een „chien méchant", een booze hond woont. Men kent dat „wacht u voor den hond" ook in ver schillende streken van ons land nog wel. Dit anders zoo onopvallende villaatje dan staat eensklaps in de belangstel ling: het wordt omzwermd door een le ger van journalisten, cameramannen en persfotografen. Toen wij er kwamen waren de deuren van de woning nog gesloten en verzegeld, de politieauto riteiten zouden komen om het gruwe lijk gebeuren te reconstrueeren. Wij waren in de gelegenheid een ge deelte van het onderzoek mee te ma ken; een reconstructie der feiten werd het niet, omdat Weidmann had gewei gerd daaraan mede te werken; hetgeen ons niet erg speet. Rondom het huisje met den obscuren kelder 1 gt de tuin, achter nog netjes aangeharkt; vóór is de grond omge woeld en weer platgereden; men heeft er gegraven. De ruwe kisten met het stoffelijk overschot van Joan de Koven en Arthur Frommer staan er nog; ze worden gefilmd en gefotografeerd tot men er misselijk van wordt. De tuin ligt bezaaid met blitzlichtlampen. In de kamers 's alles overhoop ge haald, kasten en kisten. Er liggen klee- ren en boeken en papieren; de politie doet haar werk grondig en zwijgend. Men vindt de zonderlingste dingen; het 's luguber, weinig geschikt om te ver tellen. We zijn blij als we de villa La Voul zie achter ons kunnen laten en een eindweegs door de vredige bosschen kunnen gaan om in de namiddagsche mering het banlieu-treintje terug te nemen naar Gare Sa nt Lazare te Pa rijs, Maar bij den naam La Celle Saint Cloud zullen we onwillens telkens moe ten denken aan deze moorden en aan dezen Weidmann, die, thans verblijvend in de gevangenis te Versailles, waar ook Landru zijn vonnis heeft afgewacht, straks ter dood veroordeeld zal worden, T. O. AFLOOP VERKOOPINGEN. Notaris J. L. van der Harst heeft Donderdag in het Notarishuis te Mid delburg publiïk verkocht. In de gemeen te Middelburg: 1. Een huis en tuin aan den Veerschen Singel 232, groot 1 a 45 ca. Kooper J. Verhage, koopman te Middelburg, voor 2850. 2. Een pakhuis en erf aan de Lange Geere 60, groot 7(^ca. 3. Een pakhuis en erf aan de Lange Geere 58, groot 47 ca. Kooper M. Walraven, bouwkundige te Middelburg q.q. voor 650.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 7