ERINNERINGEN LAATSTE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. IN T KIELZOG VAN DE WEEK. HU IT DE VAN EEN POLITIEMAN Toen het dag werd leek de boerderij een ruine. 00STKAPELLE. DE WERKLOOSHEID TE MIDDELBURG. Steunverleening aan kleine boeren. ERNSTIGE AANRIJDING TUSSCHEN TWEE VRACHTAUTO S. VLIEGTUIG AFGEGLEDEN EN GEHEEL VERNIELD, LAFFE OVERVAL. m> Langer dan het zich aanvanke lijk Het aanzien heeft de dunne zijden draad waarmede het land van Mussoli ni na de aikondging der sancties nog aan Genève was verbonden, het uitge- j houden. Maar tenslotte is hij toen in aanraking gekomen met de altijd nog stevige as Berlijn—Rome, en...- ge knapt. Op Italiaansche en Duitsche ge moederen maakte dit breken van den laatsten band met den Vokenbond uiteraard den indruk van een daverend kanonschot, doch de andere ooren in Europa, lanzamerhand gewend geraakt aan knal-effecten rond de zwarte as, bracht het slechts even aan t suizen. Moeder Volkenbond verloor in II Duce n et een van haar trouwste en gemakke lijkste zonen, en het is begrijpelijk, dat zij hem liever voor goed de voordeur achter zich dicht zag trekken dan zich in eigen huis door hem de wet te laten stellen. Intusschen kan niet worden ont kend, dat thans welgeteld 3 zoons de eertijds door allen op handen gedragen moeder den rug hebben toegekeerd. Dit cijfer beschouwend is men geneigd zich af ie vragen of de schuld van dit Ge- neefsch familie-drama ten volle bij de drie zwarte schapen berust, en of moe der Volkenbond de belangen van haar stellig moeilijk te hanteeren gezin wel altijd op de juiste wijze heeft behartigd. Want was er destijds niet zooiets als Abessinië? En is er menenteel niet zoo iets als Spanje, Ch:na, Japan? En heeft vrouwe Volkenbond zich ten aanzien van het spel harer spruiten niet meer malen deerlijk vergist? Ook Japan heeft zich vergist. Weer eens vergist door Ameri- kannen en Engelschen niet alleen voor Chineezen aan te zien, doch door hen als Chineezen te behandelen. Toen het aanstalten ging maken om de gevolgen van zijn bedenkelijke kleuren blindheid met de gebruikelijke en be proefde Oostersche hoffelijkheid te ver effenen, sloeg de tegenwoordig nogal kort aangebonden uncle Sam zoo hard met zijn gevaarlijke vuist op tafel, dat het daverde. Maar ook uit de wijze waarop de flegmatieke Mr. Bull ditmaal naar den rooden bloedstroom keek. zal Japan hebben begrepen, dat het Wes ten inzake sommige vergissingen en ook inzake oorlogsverklaring nog altijd een anderen maatstaf aanlegt dan in het Oosten dank zij vooral Japan gebruike lijk is geworden.... En Jefke vergiste zich. N.l. toen hij blozend van vreugde in Kopenhagen zich in de trui van den wereldkampioen liet hijschen, en toen hij in 't Roosen- daalsche gemeentehuis opgewonden kampioens-champagne dronk. Want de goden, die op den hoogsten top van den wieler-Olympus zetelen, hebben na maandenlange gepeins ontdekt, dat de Brabantsche renner tijdens het gevecht om den titel een pietsje eerder van zijn fiets is gestapt dan hij had mogen doen, en dat de jury hem dus ten onrechte als snelste heeft uitgeroepen. En voor dat het gewonde, trotsche Hollandsche hart, dat alsmaar warmer voor zijn kam pioenen en voor records gaat kloppen, zich van den bekomen wieler-schok had hersteld, kreeg het nogmaals een knauw door de mededeeling, dat de Deensche Ragnild Hveger, die niet ophoudt Ma en haar zwemmende Marietjes en Joo- pies te laten watertanden, voor de zoo- veelste maal op één dag twee wereld records in scherven had doen vallen.. Zelfs.... Parijs vergiste z ch. Want inplaats van een batig saldo le verde de wereldtentoonsteling een te kort van 480 millioen francs op. Een bedrag, dat zelfs bij de waardevermin dering v,an (de lichtzinnige Fransche munt iemand nog wel rillingen en ex- positie-koorts kan bezorgen. Behalve natuurlijk New-York dat nu al hard aan het timmeren is aan zijn wereldtentoon stelling voor 1939, en dat ook reeds kans heeft gezien om driekwart millioen echte guldens te kloppen uit de ge meenlijk voor zulke doeleinden stevig gesloten Nederlandsche staatskas En ook van een vergissing on der Alkmaar dient gewag te worden ge maakt. Een zeer zindelijke melkboer ter plaatse had n.l. berekend, dat hij niet te versmaden winsten zou kunnen maken door het witte product zijner koeien met pompwater te vermenigvuldigen. Toen hij in de gewijde hallen van vrou we Justitia echter een boete van 2000 gulden tegen zich hoorde eischen zal het hem duidelijk zijn geworden, dat het vaderlandsche water soms duurder is dan moeizaam gewonnen melk. Een heel wat verstandiger speculatie daarentegen ondernam zijn ondernemende collega te rurmerend, die een kort briefje tot de Prinses richtte, en die als gevolg daar van thans een vorstelijk, en eenzelfs reeds meermalen gefotografeerd kalfje °P stal heeft staan Gouda, dat dezen zomer tijdens oen congres den smaak van wichelroede ^°Pen te pakken heeft gekregen, gaat "e*. sfeun der regeering enkele onder- ar sche gangen exploreeren in de hoop, _^nminste Breda te slaan; een Zweedsch d®enienr is voornemens bij Bacchus in gunst te komen met behulp van een l w_aarmede beschonkenen in en- e mmuten volkomen nuchter gemaakt VII. Het Drentscke volksgericht. „Gewoonte geefi geen recht, dan ai- leen wanneer de wet daar naar ver wijst", aldus artikel 3 der Wet, houden de algemeene bepalingen der Wetge ving van het Korfinkrijk. ioch zijn er streken in ons land waar de bewoners zich gebonden achten tot naleving van verschillende gewoonten, ook al is er geen enkele wetsbepaling, welke er naar verwijst. Sommige van die gewoonten leggen verplichtingen op aan bepaalde ingezetenen of kennen rechten toe aan anderen. In de provincie Drente hadden zich ten plattelande tot voor ruim dertig ja ren een hoop van die gewoonten of ge bruiken gehandhaafd, welke men tever geefs in andere streken van Nederland zocht [Dit is niet juist! Red.] Of ze nog bestaan is mij niet bekend. Het is niet onmogelijk of gewijzigde maat schappelijke toestanden hebben er vele afgeschaft. Zij werden in het dialect van de streek aangeduid als „naobersplichten", d.w.z. burenplichten, in sommige geval len buurtschapsplichten. Zooals de be naming aanduidde golden ze slechts voor buren eventueel voor buurtgenoo- ien. Deze plichten waren eeuwen oud en daardoor kwam het, dat men een groot gedeelte er van niet aantrof in het nieu were deel van de provincie, in de z.g.n. veenkoloniën. Aan iemand, die in een naober- schap of buurtschap was opgenomen en zijn daaraan verbonden verplich tingen niet nakwam, werd zulks door zijn plaatsgenooten zeer kwalijk ge nomen en niet zelden kwam het dan tot een volksgericht om hem voor het niet nakomen van zijn verplichtin gen te straffen. Het ligt voor de hand, dat de vol trekkers van zoo'n volksgericht daar bij meestal in conflict kwamen met de strafwet. Zij beschouwden evenwel hunne han delingen als volkomen geoorloofd en in dergelijke gevallen had de politie bij het opsporen van de daders een niet gemak kelijke taak Verklaringen van getuigen waren zoo goed als nooit te krijgen. Werden de daders door het slachtoffer van het volksgericht of diens huisgenooten aan gewezen, dan kw,am het veel voor, dal anderen verklaarden, dat de aangewe zenen niet schuldig waren Deze verklaringen, welke d'kwijls het tegenbewijs levérden, werden ook wel voor de rechtbank onder eede afge Iegd. Strafvervolging wegens meineed was d,an ook niet zeldzaam De geheele buurt echter spande sa men en door het afleggen van een groot aantal tegenstrijdige verklaringen door verscheidene personen, werden de strafzaken meermalen zoodanig ver troebeld, dat de rechter onmogelijk kon veroordeelen, hoe overtuigd hij ook was van de schuld van de verdachten. Toen ik gestat'onneerd werd te Z., maakte ik de slotacte mee v,an een dergelijk geval In de streek behoorde het tot de naobersplichten, dat de boeren, die in het bezit waren van paarden, kosteloos turf uit het veen moesten halen voor de niet paardenbezitters Van de verplicht'ngen profiteerden niet alleen de arbeiders en andere inge zetenen, die te arm waren om de ver voerkosten te betalen, doch ook de burgemester, dokter, dominé, onderwij zers, belastingambtenaren, politie enz, Degene voor wien de turf werd ge haald, was verpl'cht bij het opladen in het veen een flesch sterken drank aan de bestuurders v,an de wagens uit te schenken en een arbeider te bekosti gen, die de wagens hielp volladen. Waren de wagens met turf ter be stemder plaatse aangekomen, dan wer den de paarden afgespannen en thuis gebracht. De voerlieden kwamen dan terug en moesten ten huize van den eigenaar van de turf worden onthaald. Ieder bekwam weer eenige borreis er werd een pijp of s'gaar opgestoken en daarna werd brood en koffie voor gezet. Het gebruik bracht mee, dit krenten- stoet met bruine suiker werd gegeten kunnen worden; in Polen bestaan plan nen om het leger te versterken door inlijving van het zwakke geslacht; de Nederlandsche regeering wil binnen af- zienbaren tijd eens duchtig gaan schof felen in den zeer wilden tuin der vader- landsche accountants; burgemeester Max van Brussel is van oordeel, dat de Brusselsche trams het niet langer zon der richtingsaanwijzers kunnen stellen, en de Nederlandsche voetgangers hopen door middel van een vereeniging paa en perk te stellen aan hun uitroeiing door het snelverkeer. En aan den lezer wordt ditmaal als opgave de puzzle gelaten hoeveel ver gissingen aan al deze voornemens, plan nen en verwachtingen wel ten grondslag zouden liggen Kwartiermeester Men kon daarmee volstaan, doch he' verstrekken van ham en gekookte ei eren werd zeer gewaardeerd. Een andere naobersplicht was he bemesten en omploegen van het land bij .arbeiders in gebruik. Ook daarvoo. werd niets betaald. N et licht zou een „groot boer da was een boer met minstens twee werk paarden, zich onttrekken aan de bover. genoemde naobersplichten. Voor niet paardenhouders bestoni destijds geen mogelijkheid om genoem de werkzaamheden tegen betaling ver richt te krijgen. Vrachtrijders waren er niet en iedere landbouwer zou het beneden zich heb Jen geacht om een en ander voor gek te doen. In het nabur ge M. woonde een boer, die reeds eenige keeren had gewei gerd om voor arbeiders turf te Ealen of om grond om te ploegen, Toen over zijn weigering in afkeuren den zin werd gesproken door zijn buurt genooten, verklaarde hij bedoelde nao bersplichten voor niemand meer tf zullen verrichten. Uit koppigheid hield hij zich aan zijn woord. De gevolgen bleven voör hem en zijn gezin niet uit. Hij werd buiten de n,aoberschap ge sloten. Misschien zou men hem zijn weige ring niet zoo kwalijk hebben genomen, als hij vroeger n et zelf zoo menigmaal van dezelfde burenplichten had gepro fiteerd. Met volharding en ijver ge paard aan doorzicht, had hij zich van arbeider tot boer opgewerkt. Zeer dikwijls h.ad een ander voor hem kosteloos een stuk land omge ploegd of turf voor hem gehaald. Dat hij nu weigerde dergelijke diensten aan een ander te bewijzen, kon men niet verkroppen. Bijna alle bewonrs van de buurtschap deden mee om hem en zijn gez nsleden het leven zuur te maken. Zij, die niet meededen, gevoelden geen roeping om hem in bescherming te nemen. Neringdoenden, die waren leverden ,aan hem of zijn huisgenooten, raakten de anderen als klant kwijt. Meid en knecht verlieten zijn denst»door pres sie uitgeoefend door de buurtbewoners. Bij het korten van de dagen werden in het donker enkele malen glasruiten van zijn woning en van zijn boerderij vernield. Kwam hij zelf of een van zijn huis genooten in den ,avond buitenshu's, dan werden ze met steenen bekogeld. Tenslotte gebeurde datgene waarvoor allang was gevreesd en waartegen de politie al langen tijd had gewaakt. N.a een feestje waarbij veel sterken drank was gebruikt, liep een groot aan tal boerenzoons, knechten en meiden voor de boerderij van den gehaten „na- ober" te hoop. Zoo goed als alle ruiten werden met steenen vernield. De raamroeden wer den met palen verbrijzeld. Deuren wer den ingetrapt of erg beschad'gd. Door den eigenaar en diens huisge nooten werden enkele jonge kefels als daders aangewezen. Zij verklaarden deze personen met steenen te hebben zien gooien en hun overigens aan hun stemmen te hebben herkend. De aangewezenen werden als ver dachten aangehouden, doch zij ontken den alles. Reeds gedurende het politie onderzoek verklaarden verschillende ge tuigen, dat de verdachten niet schuldig konden zijn, omdat zij op het tijdstip waarop het misdrijf was gepleegd, zich op een andere plaats zouden hebben bevonden. Tenslotte leek het er op alsof geen enkele inwoner ten tijde van den aan val in het dorp aanwezig was geweest Men zou meenen, dat bij het verhoor van zoo'n groot aantal personen er licht enkelen bij zouden zijn, d'e hun mond zouden voorbij praten. Iemand, die de volksaard in de om geving van Z. kent weet wel beter. Meende de persoon, die men hoorde, dat het antwoord op een vraag voor iemand kwade gevolgen kon hebben, dan werd eenvoudig gezwegen. De verhoorende politieman vroeg zich meermalen af of de gestelde vraag wel was verstaan. Bij mijn komst te Z, was de rechter- comm'ssaris reeds bezig met het ge rechtelijk onderzoek. Bij de openbare terechtzitting wer den niet minder dan dri^ getuigen als verdacht van meineed aangehouden. In opdracht van den rechtercommis saris hoorde ik, zoowel terzake van de geweldpleg'ng als inzake de meineed strafzaak, een groot aantal personen. Bijna bij ieder verhoor kreeg ik den indruk, dat de persoon, die werd ver hoord, dacht: „ik zal maar liegen, want de waarheid zou eens kwaad kunnen doen." Men meene niet, dat het alleen de jongeren waren, die een dergelijke hou ding aannamen. Neen, zelfs uit oudere, over gens zeer brave -menschen, kreeg men geen betrouwbare inlichtingen of verklaringen. Het is mijn overtuiging, dat die hou ding voort kwam uit de meen'ng, dat door de geweldpleging was fecht ge daan en deze geweldpleging werd be schouwd als een volksgericht, waarvan de voltrekkers niet behoorden te wor den gestraft. De rechtbank veroordeelde twee ver dachten als schuldig aan de geweldple ging. Zij werden echter in hooger be roep vrijgesproken. De boer, die tot d t alles aanleiding had gegeven, was zoo verstandig zijn biezen te pakken. Ik ben overtuigd, dat zijn leven in gevaar zou zijn geweest, indien hij in M. was blijven wonen. ABONNEMENTEN en ADVERTEN- TlëN voor dit blad worden aangenomen door den Agent E. FLIPSE. Bij de Arbeidsbeurs te Middelburg stonden heden ingeschreven: Gedeelte lijk werkloos: 812 mannen en 18 vrou wen. Gedeeltelijk werkloos: 7 mannen en 1 vrouw. Niet werkloos: 17 mannen en 4 vrouw. Algemeen totaal vorige week 849; bijgekomen 46; afgegaan 39; over 856. Vijf jaar dwangarbeid en vier millioen mark boete tegen Arnold Bernstein geëischt. Het openbaar min'sterie van d'e recht bank te Hamburg heeft tegen den be kenden Joodschen eigenaar van de Duitsche Roode Ster Lijn en van de Arnold Bernsteinlijn, Arnold Bernstein, een str.af van vijf jaar dwangarbeid en vier miJioen mark boete geeïscht we gens „verraad jegens het volk en over treding van de financieele wetten." Bernstein werd in Februari van d t jaar gearresteerd, beschuldigd van he' in eigendom hebben van niet aangege ven kapitaal in het bu'tenland. Het pro ces tegen hem is 15 November begon nen. Een der directeuren van de Roode Ster Lijn, Gumbell, is naar het buiten land gevlucht. Tegen hem werd vie* jaar dwangarbeid en drie en een half m llioen boete geëischt, terwijl tegen drie andere beklaagden in deze zaak gevangenisstraffen van acht tol dertig maanden werden geëischt met hooge boeten. Het vonnis wordt 23 dezer verwacht. De ministers van sociale én van eco nomische zaken hebben een circulaire aan de gemeentebesturen gericht be treffende de steunverleening aan kleine boeren. De ministers deelen allereerst mede in aansluiting op vorige missives dat voor de in deze missives vermelde B-groep (behoudens enkele uitzonderin gen) alle bepalingen der steunregeling van 15 Januari 1932 alsmede de daarop betrekking hebbende aanvullingen, van kracht zijn, In dit verband wordt in het bijzonder de aandacht erop gevestigd, dat dien tengevolge ook bij de gewone steunre geling bestaande leeftijdsgrens van 66 jaar voor de onder groep B vallende grondgebruikers geldt. Uitzonderingen hierop vormen de be palingen betreffende onderwerpen, wel ke reeds afzonderlijk zijn geregeld, als mede die voorschriften, die niet stroo- ken met de bedoeling en den specifie- ken aard der steunverleening aan klei ne grondgebruikers. Overigens schrijven de ministers, dat de gemeentebesturen steeds in het oog moeten houden, dat bij de beoordeeling van eventueel zich voordoende kwesties dient te worden uitgegaan van het stand punt, dat de voorschriften der gewone steunverleening ten deze primeeren. Met betrekking tot de circulaire van 16 September 1937, inzake extra bijslag aan inwonende kinderen, deelen de mi nisters mede, dat bedoelde bijslag aan landarbeid verrichtende kinderen slechts verleend mag worden na gepleegd over leg met den in de plaatselijke commis sie zitting hebbenden vertegenwoordi ger van den rijkslandbouwvoorlichtings- dienst en den districtsleider van den rijkscontröledienst voor de steunver leening. Voor inwonende kinderen, die op een fabriek e.d. plegen te werken geldt deze beperking niet. De min sters vestigen voorts de aan dacht er op. dat bovenstaande toepas- selijkverklaring der gewone steunrege lingsbepalingen alleen groep b betreft, en geenszins groep c geldt. De regeering heeft echter besloten een uitzondering te maken ten aanzien v,an de bepal'ngen inzake den b-steun, de spaarregeling en de verstrekking van goedkoope levensmiddelen. Deze zijn dus ook op de onder groep c val lende grondgebruikers van toepassing. Waar voorts het van toepassing ver klaren van de circulaires inzake vrij- lat'ng van f 2 en f 4 van de verdiens ten van inwonende kinderen en betref fende den extra-bijslag aan inwonende kinderen op deze groep van grondge bruikers wel wenschelijk, doch prac- tisch niet mogelijk bleek, is ter tege moetkoming h'eraan bepaald, dat alle neveninkomsten, zoowel uit arbeid als niet uit arbeid verkregen, van de in wonende gezinsleden der onder groep c vallende grondgebru'kers, slechts voor 1/3 gedeelte behooren te worden afgetrokken, uitgezonderd de baten uit kapitaal buiten bedrijf. r.zake het zoowël op de b- a's op de c-groep toepasselijk verklaren van de bepalingen'van den b-steun en van de verstrekking van goedkoope 'levensmid delen ten slotte nog het navolgende: Zoowel de ondsr groep b, als onder groep c vallende grondgebruikers mo gen, mede cm practische tedenen, eerst met ngang van het dienstjaar 1938 voor b-steun in aanmerking worden ^ge bracht. Met betrekking tot het voor de groe pen b en c beschikbaar stellen van goedkoope levensmiddelen wordt mede gedeeld, dat inzake de voorschriften gesteld voor dc distribu! e van hef- fingsvrije margarine en bak- en braad vet, steun ingevolge de steunregeling voor werklooze arbeiders, werkver schaffing, alsmede steun ingevolge de steunregel ng voor kleine grondgebrui kers als één (doorloopend) geheel moet worden beschouwd. Twee dooden. In den afgeloopen nacht omstreeks 12 uur, zijn op den Amersfoortschen Straat weg te Apeldoorn twee personen bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Op genoemden weg, aan den voet van den Langenberg, is een vrachtauto van de Amsterdamsche Droogdok Maat schappij, welke met twee ijzerconstruc ties van 4000 kilo van Amsterdam ep weg was naar Stork, in Hengelo, aange reden door een trailer van de expeditie onderneming Rietveld te Amsterdam. De schok, waarmede laatstgenoemde wagen, die in volle vaart den Langenberg af reed, tegen de vrachtauto opbotste, was zoo hevig, dat de ijzerconstructies met een gewicht van duizenden kilo's, van den wagen geworpen werden, terwijl het linker achterwiel van de auto werd af gerukt. Vervolgens schoot de volgeladen trailer enkele tientallen meters door en kwam toen in botsing met de langs den weg staande boomen, H erna schoot hij ver over 't rechts van den weg achter de boómenrij gelegen rijwielpad, waarna hij omsloeg. Verscheidene zware boomen werden hierbij ontworteld. Van de ca bine bleef slechts een ruïne over. De beide inzittenden, de 24-jarige M. Engel, gehuwd en vader van één kind, en de 20-jarige ongehuwde Van Elburg, beiden uit Amsterdam, konden niet di rect bevrijd worden. Zwaar gewond lagen de beide slachtoffers onder een boom, welke in de cabine gedrongen was. Toen zij uit hun hachelijke positie bevrijd wa ren, werden zij naar het Julianazieken- huis te Apeldoorn overgebracht, waar zij enkele uren na aankomst, zonder bij kennis te zijn gekomen, zijn overleden. Op het vliegvled Eelde is gistermid dag een vliegtuig over den kop gesla gen en geheel vernield. Het verongeluk te vliegtuig, de „Citroenvlinder", PH- AKC, een Koolhoventoestel, was gister ochtend van Schiphol vertrokken voor een oefenvlucht naar Eelde. Het toe stel landde normaal en nadat de beide inzittenden, de heer H, Plesman jr. en A. de Laat in het restaurant hadden ge luncht, startten zij om 11.33 uur voor de terugreis naar Schiphol. De start had een normaal verloop. Toen het vliegtuig zich op ongeveer vijftig m'eter hoogte bevond, begaf de waarnemend havenmeester, de heer J. Vogelzang, zich naar zijn bureau om het starttelegram te verzenden, doch voordat hij gelegenheid had dit te doen, werd hij door een der omstanders ge waarschuwd, dat het toestel buiten het terrein was gedaald. Bij onderzoek bleek den havenmeester, dat het toestel ongeveer twintig meter buiten het lan dingsterrein over den kop was gesla gen, waarbij de rechtervleugel in een sloot lag, terwijl de linker vleugel een greppel had geraakt. Het vierpersoons- toestel was vrijwel geheel vernield. Het landingsgestel was afgebroken, terwijl een der wielen ongeveer honderd meter was weggeslingerd en de schroef diep in den grond was geboord. Het mag een wonder heeten dat de kajuit nagenoeg intact is gebleven. Hier aan hebben de beide inzittenden het dan ook te danken, dat zij geen letsel oplie pen. Het ongeluk is waarschijnlijk veroor zaakt, doordat de bestuurder bij 't op stijgen de bocht te scherp heeft geno men, waardoor het toestel afgegleden is. Gisteravond is te Rijen de 70-jarige voerman A. Snoeren, werkzaam bij de lederfabriek Noord-Brabant te Rijen, toen hij zich, komende van zijn werk, door het veld naar huis begaf, door een onbekend persoon aangevallen. D,eze bracht hem met een kleine hakbijl eeni ge forsche slagen toe, waardoor de man ernstig aan het hoofd werd gewond. S. verweerde zich krachtig en riep luid keels om hulp, waarna de dader het op een loopen zette. Niettegenstaande zijn verwondingen zag S., nog kans zijn wo ning te bereiken. Een dokter heeft de wonden verbonden. De oolitie stelde di rect een uitgebreid onderzoek in maar de dader is tot dusver niet opgespoord. Vermoedelijk is roof de drijfveer voor den aanslag geweest. Snoeren droeg n.l. zijn weekloon, dat hij op Vrijdag ont vangt bij zich.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3