KUNST EN WETENSCHAF. RECHTSZAKEN. NOORD-BEVELAND. v ■-- GEMEENTERAAD VAN GOES. het Centraal Capitulantenbureau werd medegedeeld dat kon worden overge gaan om den havenmeester een vaste aanstelling te geven omreden er thans nog geen geschikte capitulant voor deze betrekking aanwezig is. De hr. R e n t- meester vond een vaste aanstelling nogal riskant met het oog op het in de toekomst indijken der schorren, waar door de haven Zuid-Kraaijert zou komen te vervallen en een havenmeester der halve overbodig zou worden. De v o o r- z i t t e r zeide dat dit nog wel ettelijke jaren kan duren alvorens hiertoe zal worden overgegaan, en mocht het een maal zoover komen de Raad toch altijd nog de beslissing heeft den havenmees ter in een andere betrekking te benoe men. Tenslotte werd m.a.s. besloten den havenmeester een vaste aanstel ling uit te reiken. Tenslotte stelde de v o o r z. aan de orde de bespreking van werkverschaf- fingscbjecten. Spr. zeide dat eerst de z.g.n. Dee in werkverschaffing zal wor den afgewerkt terwijl daarna andere ob jecten zooals o.a. het verleggen van de meest westelijken oprit, toegang geven de tot den Akerveerschenpolder. Uit de daarover gehouden besprekingen bleek, dat daaromtrent nog nader overleg ge pleegd zal moeten worden met het Wa terschap 's Heer Arendskerke en dat eerst dan hiertoe kan worden overge gaan. Vervolgens hechtte de Raad er zijn goedkeuring aan, dat .in werkverschaf fing zal worden overgegaan tot dem ping en rioleering van de sloot loopende langs de woningen gelegen aan den Ouden Rijksweg in het dorp 's Heer Arendskerke van het perceel bewoond door den heer Eversdijk tot den heer De Vos en dat, van belanghebbenden daar voor een bijdrage zal worden gevraagd van 2 per strekkenden vierkantenme ter. De voor z. zegt dat, indien het noo- dig mocht blijken, naar meer werkobjec- ten zal worden uitgezien. Bij de rondvraag informeerde de hr. Lindenbergh naar den ziektetoe stand van wegwerker Braamse, waarop de voorzitter inlichtingen ver strekte en de hoop uitsprak voor een spoedig herstel. HANSWEERT. Het Rijnschip Montan 7 schipper Terschüren geladen met ko len van Duitschland naar Antwerpen voer, Maandagavond tegen het remming werk van de spoorbrug waardoor dit beschadigd werd. Ook het schip bekwam schade doch kon na borgstelling de reis voortzetten. Het Nederl. motorschip Democraat kap. Dekker geladen met hout van Londen naar Oosterhout is Woensdag op de Oosterschelde omhooggevaren en blijven zitten. Bergingsvaartuigen zijn van Wemeldinge uitgevaren, doch be hoefde geen hulp te verleenen. Het schip kon gisternacht op eigen kracht vlot ko men. YERSEKE. Door tusschenkomst van de Visscherijvereeniging Yerseke is door den inspecteur der Visscherij^en n het lie, Ille en Ve district aan de schippers, die mosselzaad halen van de Waddenzee alsnog vergunning verleend dit te blijven doen tot en met 15 Fe bruari a.s. De heer Van Hengel mag voor zijn goedgunstige beschikking den dank van alle mosselkweekers in Zee land v/orden gebracht, daar deze ver gunning voorz et in een ware zaadnood. Het gebied waar gevischt mag worden ligt beoosten de lijn getrokken van den kerktoren van Paesens naar den licht- opstand op de Engelsmansplaat, dat fis dus in de Lauwerzee en beoosten da'ar- van. Alleen moeten de schippers (niet de e genaren) opgeven of ze van deze ge legenheid willen gebruik maken met vermelding •«van letterteekens en num mer van het vaartuig. KAPELLE. Gisteravond werd in het lokaal Obadja te Kapalle een zendings film vertoond waarvoor zooveel belan/ stell ng was, dat het zoo ruime lokaal biina te klein bleek. De leiding berustte bij den voorz. van de zendingscommissie van de Ned, Herv. Kerk alhier den heer P. Boste- 'laar, die een inle'dend woord sprak. Zendeling A. J. de Neef deed achter eenvolgens op het doek brengen: Een reis door de Molukken; de papoea's in hun primitief stamleven; de strijd en overwinn ng om het evangelie op "het* Papoealand. Spr. lichtte een en ander uit ervaring en eigen leven en werken toe. Dr. J. D. Schmidt sprak in de eerste pauze over het zendingsdoel, Met een kort slotwoord sloot de hr Bostelaar dezen leerrijken avond, KRABBENDIJKE. Woensdagmiddag had in 't gymnastieklokaal der O.L. school de eindles plaats van den landbouw- huishoudcursus. De belangstelling hier voor was bu:tengewoon groot, het groo- te lokaal was geheel gevuld. Bij ont stentenis van mr. Dieleman werd de bijeenkomst geopend door den heer P. Scheele, voorz. van den Kring O.Z. Be veland der Z. L. M. met een kort wel komstwoord aan allen, speciaal aan het gemeentebestuur. Hierna werd gemeenschappelijk het Zeeuwsche Volkslied gezongen. Daarop vólgde ondervraging der cursisten, lö in getal door de leeraressen, de dames Kome en Van As, alsmede door den onderwijzer, den hr. JansenVerplanke. Deze vraaggesprekken liepen vrij vlot van stapel, er kon dan ook aan alle curs sten een diploma worden uitge reikt, hetgeen met een toepasselijk woord gebeurde door den burgemees ter. Wethouder Haverhoek voerde ver volgens het woord. Door de leerlingen werden de leera ressen ieder met een fraaie mand bloe men verrast, de heer Verplanke ont ving een vaste plant. Hierna volgde weer gemeenschappelijke zang en en kele liederen door de cursisten. In de pauze was gelegenheid de kookkunst te bewonderen en het resultaat te proeven. Ook de lessen van mej. V,an As (costuum naaien enz.) werden dooi m ddel van een tentoonstellinkje gede monstreerd. Mej. C. C. M. M. Barends hield een causerie over kinderverzorging en op voeding, een gedegen aanbeveling vooi het volgen van dergelijke cursussen. Nog werd door de cursisten een drietal Kerstliederen gezongen en door den heer Verplanke een Kerstverhaal voorgedragen, waarna gemeenschappe lijk werd gezongen „St 11e Nacht." Het geheel vormde een nuttige en tegelijk gezellige bijeenkomst. RAAD VAN RILLAND-BATH. RILLAND-BATH. Woensdagm ddag vergaderde de Raad, onder voorzitter schap van burgemeester P. J. Domini- cus, voltallig. Ingekomen was een verzoek v,an mevr. wed. M, v. Liere, om den voor gevel van het nieuw te bouwen ge meentehuis, achteruit te plaatsen, over eenkomstig de rooilijn; d t werd op voorstel van B, en W. voor kennisge ving aangenomen. Een verzoek van het bestuur der Chr. schoolver. van de school aan den Hoofd weg, om gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor noodzakelije ver beteringen aan het schoolplein, werd gedeeltelijk ingewilligd; voor het ove- r ge werd besloten in overleg te treden met het bestuur. Twee verzoeken om ontheffing van schoolgeld werden inge willigd. Een verzoek van de Oranje- vereeniging „Juliana" om een financi- eele bijdrage uit de gemeentekas, ten behoeve van een tractat e voor de schoolkinderen bij het a.s. feest, werd ingewilligd. Besloten werd hiervoor f 50 te geven. Verder besloot men om accoord te gaan met het verzoek van dezelfde vereeniging om een herden- kings lindeboom te laten planten, echter niet voor het n'euwe gemeentehuis, doch in een der zijstraten van het nieu we bouwterrein. Van de muziekvereeniging „Rillan- dia" w,as een verzoek ingekomen, om grat's een muziektent te mogen plaat sen op het nieuwe bouwterrein. Beslo ten werd hierop gunstig te beschikken. Aangewezen is een stukje grond in de nieuw aan te leggen straat bij den hr. C. de Goffau. Op een verzoek van mej, N. Dron- kers te Bath om de voormalige hoofd onderwijzerswoning aldaar te mogen koopen, werd besloten deze voor den prijs van f 2500 aan haar te verkoopen Op voorstel van B. en W. besloot de Raad om aan hoofden van gez'nnen, en daarmee gelijk gestelden, die werkloos zijn, een Kerstgave van f 1,50 te ver strekken. WEMELDINGE, Woensdagavond werd in hotel Korstanje alhier een pro- paganda-avond gehouden door den A. N, W. B. De waarnemende burgemees ter J. A. Dominicus sprak een inleidend woord en heette de heeren Oele, con sul van den A.N.W.B., den propagan dist, den filmoperateur en het publiek dat in ruime getale was opgekomen, hartelijk welkom. De propagandist van den A.N.W.B. gaf een keurige uiteenzetting van het doel en het streven van dén A>. N. W. B. Spr. zeide dat de bond 100,000 le den telt, wat voor een bevolking van 8 m llioen zielen veel en veel te wei nig is. Het lidmaatschap van den Bond bedraagt f 3,50 per jaar, waarvoor men tal van aanwijzingen op den weg heeft; ook worden reisgidsen etc. verstrekt voor binnen- en buitenland. De film gaf prachtige voorbeelden van hoe het moet en hoe het n et moet, waaraan een weggebruiker hetzij per rijwiel, hetzij per auto en ook te voet moet voldoen. Aan het eind der filmvertooning gaven enkelen zich op als lid. Na afloop dank te de waarnemend burgemeester de or ganisators van dezen avond en het pu bliek voor hun aandachtig gehoor. COLIJNSPLAAT, Woensdagavond gaf de korfbalvereeniging S.S.S. een feest avond ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan. De voorzitter, de heer G. de Koster, gaf bij de opening een kort over zicht van de geschiedenis van de ver eeniging. Hij kon tot zijn vreugde ver klaren, dat de financieele positie niets te wenschen overlaat, doch moest helaas klagen over het ledenaantal. Er komen geen nieuwe leden bij en van de oudere verdwijnen er af en toe. Hijfwekte op om toe te treden als werkend lid, want het zou jammer zijn, dat ook deze vereeni ging het niet zou kunen volhouden, zoo als helaas was geschied met de andere sportvereeniging hier ter plaatse. Door enkele dames en heeren van de club werden nu opgevoerd een tweetal tooneelstukjes: „Het Kikkertje" en „De gefopte Tante". Na de pauze volgde nog de opvoering van: „Het Wereldwonder", terwijl tot slot door eenige heeren zang nummers ten beste werden gegeven. Na afloop van het programma volgde voor de danslustigen nog een gezellig bal. Koninklijke Zangvereeniging „Tot Oefening en Uitspanning" Jupiter Amans, van Wagenaar. (-§-) Nederlandsche humor is meestal een beetje zwaar op de hand. Men hoort zelfs beweren, dat wij Nederlanders e genlijk geen weet van den humor heb ben. Maar dat is overdreven. De gedich ten van „De Schoolmeester" en de paro- dieerende composities van dr. Johan Wagenaar bewijzen onder veel meer het tegendeel. Echter wel hebben ook deze uitingen van den geesfigen vader- landsche geest een tikkeltje lood in de vleugels. Een tikkeltje: de. wiekslag blijft nog snel genoeg, om het humoris- t sche element tot zijn recht te laten komen. Middelburg's koninklijke zangvereeni ging heeft gisteravond Wagenaars oolijke Jupiter Amans" ten gehoore ge bracht; de componist zelf zat aan den vleugel en de solisten waren Corry Bijster (sopraan), Jac van Kempen (tenor) en Harry van Oss (bas). Evenals verleden jaar met de uitvoering van „De Schipbreuk" toonde ze o.i. hiermee aan, dat er wel eens gebroken mag wor den met de oratorium-sleur. Men krijgt nu eenmaal ook van het goede teveel en dat wreekt zich dan in den vorm van leege zalen. Wagenaar steekt feitelijk den draak, ook met een zekere cultus, die is ontstaan met de Matthaus-passi- on, de „Jahreszeiten" etc. als middel punt. Wij willen hiermee natuurlijk niet zeggen, dat men dergelijke werken ge heel van de programma's moet schrap pen. Maar er valt nog het een en ander meer te zingen en te spelen, vooral meer van onzen eigen tijd. De uitvoering van „Jupiter Amans" voldeed aan tamelijk hooge eischen. De solisten wel in de eerste plaats hebben er voor gezorgd, dat de humor niet on der de korenmaat kwam. Een enkele maal naderde het parodicerend zingen van bas en tenor de grens van het toe laatbare. Maar overigens was het uit stekend. Men werd voortdurend kostelijk geamuseerd. Het koor heeft zijn veelal moeilijke taak moeilijk vooral door de ironi sche accenten, welke strenge scholing vereischen met eere volbracht. Soms rammelde het even, maar de heer Caro wist de harmonie telkens onmiddellijk te herstellen. De componist speelde met een be- wonderingswaardig uithoudingsvermo gen de vermoeiende piano-partij. De heer Wagenaar moet wel over een zeld zame vitaliteit beschikken, Voor de uitvoering van „Jupiter Amans" heeft Harry van Oss, op de vleugel begeleid door Felix de Nobel, een aantal volksliederen gezongen. Een paar jaar geleden maakte hij zijn debuut te Middelburg in kleinen kring ten huize van mevrouw BonthuisDhont. De voortreffelijke indrukken, welke zijn kunst bij die gelegenheid op ons maakte, hebben zich gisteravond meer dan kun nen handhaven. Prachtig weet hij de ty pische geest van elk volkslied afzonder lijk tot innig leven te wekken. Zoo n simpel, maar muzikaal-aangrijpend ver haaltje als van dien „joli tambour" (pen dant van Schiller's „Der Handschuh") maken zijn stem en zijn voordracht tot een wonder van schoonheid. Aan Felix de Nobel heeft Harry van Oss een voortreffelijk partner. De wii- ze waarop hij den zanger begeleid is boven allen lof verheven Het publiek heeft zoowel voor de vertolking der volksliederen, als voor de uitvoering van „Jupiter Amans" veel bijval geschonken. Harry van Oss werd gedwongen een toegift te geven en voor dr. Johan Wagenaar nam de bijval be' karakter van een on-officieele huldiging aan. Onder de aanwezigen bevonden zich de Commissaris der Koningin en zijn echtgenoote,. Maar de belangstelling was overigens weer veel te gering. Zware straf tegen roekeloozen chauffeur geeisch'l. Op 31 Augs, van dit jaar heeft de vrachtwagenchauffeur J. van den B. te Den Haag door een zeer roekelooze ma noeuvre op den Haagweg een motorrij der aangereden, waardoor deze zoo zwaar werd gewond, dat hij een ge maanden in het ziekenhuis heeft moeten liggen en het nog wel geruimen tijd zal duren, voor het slachtoffer weer zijn werkzaamheden zal hervatten. Bovendien heeft Van den B. getracht na het ongeval door te rijden en zich op deze wijze aan de gevolgen ervan te onttrekken. Door de tegenwoordigheid van geest van een tramconducteur, die de aanrijding' zag gebeuren, is dit niet geschied. De conducteur hield den vrachtwagen aan, zoodat proces-ver baal kon worden opgemaakt. Gisteren stond de onverantwoordelijke rijder voor de Haa^sche rechtbank terecht. De officier van justitie vond het ge drag van verdachte buitengewoon „un fair" en eischte een hechteni'sstraf van twee maanden met ontzegging van zijn rijbewijs voor den tijd van zes maanden. Uitspraak 21 Dec. (In een deel der vorige oplaag reeds ge deeltelijk opgenomen geweest als bulletin). De Raad van Goes kwam Donderdag morgen in vergadering bijeen onder voorzitterschap van Burgemeester Van Dusseldorp, Afwezig de heeren Visscher en Eek- hardt. Besloten wordt tot het aangaan van een rekening-courant overeenkomst met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten voor 1938; tot goedkeuring der rekenin gen 1936 van het B.A. en het Gasthuis. Bij de vaststelling der gemeentereke ning 1936, merkt de heer LAPORT op, dat z.i. het gasbedrijf gezond is, doch spr. dringt op eenige reducties aan, b.v. voor de bijz. scholen, waardoor z.i. het ver bruik nog zal toenemen. De VOORZITTER wijst op de bestaan de regeling waardoor men, bij grooter afname, lageren prijs betaalt. De heer LAPORT wijst er op, dat de gemeentescholen met alle gemeentege bouwen te zamen als afnemer beschouwd worden en zoo minder betalen. De VOORZITTER zal deze kwestie met de gascommissie bespreken. Besloten wordt verlenging van de con cessie te vragen voor het heffen van sas- en havengeld. Als lid in de stichting „Zeeuwsche Grondverb. Mij. wordt de heer A. L. van Melle benoemd. De voorstellen tot wijziging van het uitbreidingsplan, van de jaarwedde- regeling voor de polibe, het vast stellen van de vergoeding artike 101 L, O. wet 1920 voor de scholen, tot verlenging van eenige erfpachten, e.a. worden z. h. st. of discussie goedgekeurd. Bij het voorstel tot wijziging van het ambtenarenreglement (paardendiensten) merkt weth. DE ROO op, dat hij niet van meening veranderd is als wethouder, al was hij verplicht als voorzitter van G. O. een andere opvatting te ondertee kenen. De heer GOEMAN is nog niet bevre digd, zou bij de paardenweek f 2.50 vergoeding toe willen kennen. Dit is mis schien ook billijker dan wat G. O. wilt, n.l. de paardendiensten compenseeren door vrije uren. De heer v. d. DOES wijst op het ge vaar van een precedent te scheppen. Spr. is er tegen diensten in een gratifi catie uit te drukken. Hij gaat accoord met het voorstel van B. en W. De heer CRUCQ is eveneens voor compensatie door vrije uren. Weth. DE ROO herinnert aan den ouden toestand, toen het reglement uit drukkelijk de paardendiensten als ge wone dienst aanmerkte. In het nieuwe reglement is bedoeld, dit zoo te handha ven. Het is ook royaal uitgevoerd. Pas nu, een paar jaar later, maakt men er aanmerking op. Men moet echter in oogenschouw nemen, dat er geen nieuwe toestand geschapen is. En ook de loonen zijn redelijk. Uit billijkheid behoeft men dus niet in te grijpen. Dit is nu eenmaal werk dat bij de functie behoort. Zoo zijn er meer diensten, die niet extra beloond worden. Men moet oppassen met een precedent te scheppen. Het komt er nu op neer, dat men deze extra diensten gaat betalen. De heer CRUCQ merkt op, dat ook in het particuliere bedrijf overwerk betaald wordt. Dat dient de gemeente ook te doen, ook als het secretarie-personeel zou betreffen. De VOORZITTER: dat zou heel wat geld kosten! De heer CRUCQ: er is zooveel, dat veel geld kost, arbeid moet betaald wor den. De VOORZITTER wijst er op, dat op zoo velerlei terrein, b.v. dat der politie (bij brand, kermis, e.d. gevallen,) de vastgestelde arbeidstijd overschreden wordt men maakt daar echter nimmer aanmerking op. Dat zijn de consequen ties van de positie. De heer GOEMAN vindt dit toch een bijzonder geval, anders dan dat van amb tenaren of politie. Wethouder DE ROO is er ook voor alle arbeid te betalen, doch het betreft in dit geval werk, dat absoluut bij den gewonen arbeid behoort, is men van meening dat de loonen van deze men- schen te laag zijn, dan moet men een voorstel tot verhooging indienen. Maar dat is iets anders. Het voorstel van B. en W. wordt hier na aangenomen met de heeren Goeman en Crucq tegen. (Besloten wordt dus, dat de paardendiensten bij den gewonen arbeid behooren en noch door vrije uren of betaling vergoed zullen worden). De aftredende leden der verschilelnde commissies worden hierna herbenoemd. De begrooting van het B. A. 1938 wordt hierna als ingediend vastgesteld, evenals de begrooting 1938 van het gast huis. Over de reducties op de pacht, die doof het B. A. nog gegeven worden, merkt weth. DE ROO op, dat men hoopt, dat dit voor het laatst zal zijn. Nu is men er echter nog toe verplicht daar de pach ters anders een beroep doen op de pachtcommissie en zeker eenzelfde re ductie toegewezen krijgen. Bij de begrooting van het Gasthuis brengt de heer LAPORT hulde aan het bestuur. Ondanks verlaging van den ver- pleegprijs is een lagere bijdrage van de gemeente geraamd. Spr. heeft evenwel een opmerking over de getalsterkte van het personeel, en vergelijkt „Vrederust" er mee. De heer VERMAIRE merkte op, dat een vergelijking van „Vrederust" met ziekenhuis niet opgaat. Spr. noemt de cijfers van andere ziekenhuizen. Men moet ingericht zijn op een variable be zetting van 40 a 65 patiënten. Er is dag en nachtdienst en voorts zijn er verschei dene leerlingverpleegsters. Wat de ver- pleegprijs betreft (waar de heer Crucq een opmerking over maakte) zegt spr. dat men weder in overleg is met „St. Joanna". De heer SIMONS wiist er weer op, dit de omliggende gemeenten nog steeds profiteeren van het Lr asthuis, dat aan Goes geld kost. Spr. zou een bijdrage per bed willen hebben. Mogelijk willen Ged. Staten hieraan medewerken. De heer VERMAIRE merkt op, dat er nog enkele gemeenten en armbesturen bijdragen. Anderen moesten hier we gens tijdsomstandigheden mee stoppen. Er zou dus om daar weer toe te komen, medewerking van hoogerhand noodig zijn. Ook de VOORZITTER brengt het Gasthuisbesiuur hulde voor zijn beleid. De heer VERMAIRE deelt op een vraag van den heer Crucq nog mede, dat over de uitbreiding, wat de financien betreft, overleg gepleegd wordt met het werkfonds. Spr. hoopt dat dit voorjaar begonnen zal kunnen worden. Begrooting 1938. Aan de orde is vervolgens de Ge- meentebegrooting 1938. De heer CRUCQ wijst er op, dat B. en W. steeds meer de filiaalhouders zijn geworden van G. S. en de Regeering. Spr. waardeert het, dat weer wordt uit gezien naar werkobjecten. Hij hoopt, dat het' riole^ringsplan werkelijkheid zal worden. Verder geeft spr. in over weging bij het sportpark een kinder speelterrein aan te leggen. Daar is be hoefte aan. Spr. raadt verder aan, de bemoeienissen met de jeugdige werk- loozen voort te zetten. Hij herinnert aan de mooie tribune op het sportterrein en denkt nu aan een eenvoudige brug bij de Zonnebloemsfr. over de Westvest. Spr. acht voorts de aanstelling van een schoolarts wenschelijk. Zelfs Kloetinge laat regelmatig de kinderen onderzoe ken. Spr. vindt voorts de afschrijvings termijn van 20 jaar op het Slachthuis te kort. Tenslotte wordt dit verhaald op de slagers. Spr. adviseert voorts, bij de inschrijving voor de onderhoudswerken voor de gemeente, deze weer niet aan den laagsten inschrijver te gunnen, doch in de buurt der tarieven te blijven. De heer LAPORT informeert, of bin nenkort geen overzicht, van de conver sie-gevolgen kan worden gegeven. Spr. dringt aan spoedig voor werkobjecten te zorgen. Verder critiseert hij dat de Ver. voor Ned. gemeenten, steeds meer op het gebied van den middenstand komt. Spr. verzocht voorts een drang bij de regeering, op een hoogere subsidie voor de bewaarscholen en bepleit daar bij schoolgeldverlaging voor de Ulo school, De heer REEDIJK brengt hulde voor de samenstelling der begrooting. Spr. critiseert o.a. de leerlingschaal in deze gemeente. Er is één onderwijskracht die voor een volle klas staat, en f 300 per jaar verdient, Een andere kracht werkt voor 10 per maand. Spr. waardeert, dat de huur voor de gasmeters afge schaft kon worden, ondanks afschrijving van de papieren reserve „Oosteinde1 De hr. VERMAIRE maakt, evenals de heer Laport, aanmerking op het handel drijven van de Ver. voor Ned. Gemeen ten. Spr. hoopt dat de gemeente bij den Goeschen Middenstand zal koopen. De heer SIMONS hoopt dit laatste eveneens. Ook spr. dringt op hoogere subsidie voor de bewaarscholen aan. Ver der wijst hij op de ongelijke personeele belasting in de verschillende gemeenten. De VOORZITTER dankt voor de hul de, gebracht voor de samenstelling der begrooting en brengt deze over op per soneel en in het bijzonder den secreta ris. Het is te waardeeren over zulk personeel te beschikken. Ook waardeert spr. de vriendschappelijke wijze waarop de raad met het college van B. en W. samenwerkt. B. en W. zoeken eveneens met ernst naar werkobjecten. Het riolee- ringsplan zal zeer groote offers vragen en het zal moeilijk zijn de financies te vinden. Nog niets kan toegezegd worden. Spr. vraagt, of een speelterrein niet van het particulier initiatief uit kan gaan. Ook B. en W. hopen nog iets voor de jeugdige werkloozen te kunnen vinden. Op een schoolarts heeft spr. nog niet veel hoop. De uitgave zal waarschijnlijk niet getolereerd worden door de hoogere colleges. Spr. herinnerd aan de dames, die zich beschikbaar stelden om de armste gezinnen van huishoudelijke voorlichting te dienen, en die het Brokkenhuis beheeren. Spr. brengt haar hulde voor dit mooie werk. Wat het slachthuis betreft, spr. gelooft niet, dat de hooge afschrijving van eenigen in vloed is op de kosten voor slagers. Het zal echter eens onderzocht worden. Spr. merkt dan terloops op, dat men thans voor de begrooting 1938 staat, doch dat die voor 1937 nog steeds niet goedge keurd is. Het college van B. en W. is er pas nog voor naar Den Haag ge weest. Er zijn moeilijkheden, maar B- en W. blijven op de h.i. billijke eischen staan. Wat de Ver. van Ned. Gemeen ten betreft, er zijn enkele zaken, ie niet in de gemeente verkrijgbaar zip. doch B. en W. trachten de Goesche Middenstanders zoo weinig mogeüjK i passeeren. Over de subsidie van

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6