KRONIEK van den DAG. Gevaarlijk spel. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN VRIJDAG 17 DECEMBER 1937. No. 297, I 9K. 10' :elen s kans L mSer" "VT iiüfEiiiiüe, ZEELAND, evertraan De beste voor Uw kind ZUID-BEVELAND. goedkoop 1 Yt ons. tjes 2 ons |andringen, Zie etala- 13, Mbg. tte slacht- is schoon- Kousteen- en boter- per ons. joutgebak akjes 6 en fcrij De la |461, Mbg. ct., sprits- fes 12, va- 12 ct. per flappen 8, tuk, A. F, >t 3, Mbg- Dames zijde, fil en warm- „Weef- Idelburg. 10. Bes- onte bes- ^rzilverde in ver- jr, eiken telef.ceL |o 25 ct, zoete :t. Prima rilo 25 c. Jt. D. Jo- Tel. 762. 1EN te [che weg batons, aramels, soorten i's 15 ct. tr. Mbg. PRIMA ifappels, rten no- inaasap. .h. Boo- manden jekende er des jen. Of- De Duitschland en Japan's politieke droomen. De Japanners hebben een nieuwe Chi neesche regeering opgerich elPll;^- 7 hpctaat uit 8 personen, bijna allen pijpen van Tokio te dansen. De Japan ners presenteeren haar als een pendant van de centrale Chineesche regeenng, welke, zooals men weet naar het binnen- Ed is gevlucht. Veel macht zullen Ja pan's politieke voogdij-kinderen voors hands evenwel niet kunnen laten gelden; ook niet in Noord-China, waar tot in de onmiddellijke omgeving van Peiping een guerilla blijft woeden, welke de Japan- sche troepen handen vol werk geeft. Het economisch leven is hier vrijwel volko men verlamd. Het kan maanden duren, alvorens het reusachtige gebied van de Chineesche guerilla-troepen zal zijn bevrijd en een economische restau ratie mogelijk wordt. De Japansche re geering schijnt desondanks op een Noord-Chineesch profijt te rekenen, snel en groot genoeg, om althans een belang rijk deel van de kosten der militaire expedities goed te maken. Aan eenzehde raming geloofde zij eenige jaren geleden ten aanzien van Mantsjoekwo. Tot dus ver echter heeft de realiteit daaraan niet willen beantwoorden. Mantsjoekwo le vert de Japanners nog steeds verlies op. Maar wie weet, misschien haalt Noord- China de schade in. Aangenomen dan na tuurlijk, dat Japan er in slaagt zijn poli tieke bedoelingen met het Chineesche rijk te verwezenlijken, er dus geen oor log met Rusland, Engeland en de Ver. Staten ontstaat en Tsjiang Kai-sjek ten slotte gedwongen wordt het hoofd in den schoot te leggen. Met de oprichting van het vazallen- bewind te Peiping heeft Tokio intus- schen bereids een onverwachte en zeer pijnlijke ervaring opgedaan. De Duitsche ■regeering meende officieel te moeten laten weten, dat zij niets met die lieden te maken wil hebben en de centrale re geering van Tsjiang Kai-sjek blijft er kennen. Niet het feit dier erkenning, maar de ostentatieve wijze, waarop Ber lijn haar standpunt bekend maakte, is het verrassende en voor de Japanners buitengewoon onaangename element in deze zaak. De Duitsche regeering had er het zwijgen toe kunnen doen, zooals alle mogendheden er het zwijgen toe deden. Zij vond het blijkbaar nuttiger te spre ken. Dat is hoogst merkwaardig voor de Europeesche mogendheid, die het initia tief nam tot de sluiting van het anti- Komintern-verdrag met Japan. Misschien overschat men gemakkelijk de beteekenis van het geval, maar het toont evident aan, dat de Duitsche re geering in elk geval geen onverdeelde bewondering koestert voor den ijver van haar anti-communistische relatie in het Verre Oosten. Trouwens men had dit reeds uit voorafgaande vage verschijnse len meenen te kunnen gissen. De Duit sche regeering anders dan de Ita.i- aansche, die veel meer geneigd is in blin de drift voort te hollen heeft, van het begin van den Japanschen inval in China af, van een zekere aarzeling blijk gege ven. Haar gezanten te Tokio en te Nan king, liet zij eenige malen bemiddelings pogingen ondernemen. Klaarblijkelijk hunkert ze, evenals sommige andere, veel nauwer bij het conflict betrokken mogendheden, naar het einde ervan. De vrees, dat de bondgenoot daarginds zich aan China zal vertillen, zou hieraan ook ten grondslag kunnen liggen. Maar waar schijnlijker is het, dat ze precies hetzelf de ducht als Engeland, de Ver. Staten, etc.: een te groote machtsuitbreiding van Japan. Het kan ook Berlijn niet ontgaan zijn, dat er te Tokio zeer merkwaardige poli tieke droomen gedroomd worden; droo men, waarvan de schimmen rondwaren Uit het Engelsch van PAUL TRENT. 65), I oen ging de telefoonbel. Hij stond op tafel in een hoek van de kamer en Guy stond op het punt den hoorn op te ne men toen Valda haastig terug kwam en de telefoon greep, ,,Ja hier is juffrouw Glyn", toen 'n pauze, ,,Ben jij in Londen?Ik kan je vanavond niet ontvangen.... Neen, het is onmogelijk. Morgenochtend ben ik ook bezet.... Ja, 's middags wel. Kom dan om vier uur. Dag!" den hoorn weer op en ging angzaam naar Guy toe, die haar nieuws- =ierig aankeek. Eenige minuten later s onden de bezoekers op om heen te gaan. Valda liet hen uit en fluisterde ff.? Gtjy; "Het was Stella". ,s'?n^ plotseling stil, aarzelde eer oogen ik en volgde toen de anderen. HOOFDSTUK XXXIV. o. .(?e,n mevrouw Cameron toegaf aan tella s wensch om Londen te veriater en naar Weyport terug te gaan, deed tion ^urber hen uitgeleide tot het sta- ,Jk zal zoo gauw mogelijk komen", ze' i? tegen Stella en schoof toen een dia- ^aanten ring1 aan den derden vinger va* 'aar tinker hand. „Ik wou, dat ik met over vrijwel geheel het Aziatisch vaste land, de eilanden in de Stille Zuidzee, de Indische archipel en het Australische territorium. Er zijn veel Japanners, uit wier welige fantasie zelfs een Japan sche wereldhegemonie voorloopig nog bij wijze van fata-morgana opbloeit. En deze lieden mijmeren niet in studeer kamers, zich den tijd kortend met het schrijven van onleesbare boeken, maar ze oefenen grooten invloed uit op de re geering, maken er zelfs deel van uit. En de militaire kopstukken zijn strijdvaar dig vrijwel zonder uitzondering van hun geest doortrokken. Dit alles kan ook Berlijn niet ontgaan zijn, evenmin als het feit, dat de inval in China maar al te veel lijkt op de voortgezette verwezen lijking van het eerste hoofdstuk van den weidschen droom. En het zou al heel gek zijn, als zich dan geen overwegingen van Berlijn hadden meester gemaakt, welke alle Komintern-geneugten ten spijt de Japanners als belagers doen zien van iets meer dan Engelsche en Amerikaan- sche belangen. Ook het Duitschland, dat zich Derde Rijk noemt, ligt in Europa, hetzelfde g e h e e 1 e Europa, dat reeds bij den aanvang dezer eeuw ex-keizer Wilhelm bedreigd zag door ,,het gele gevaar". EEN ONTMOETING MET WEIDMANN EN MILLION? De Haagsche redacteur van de „Nieu we Rotterdamsche Courant', de heer H. Hotke, is van 3 tot 8 October te Barbi zon geweest, waar hij met zijn echtge- noote in hotel „Les Pleiades" heeft ge logeerd. Eiken dag maakten de heer en mevrouw Hotke wandelingen in de om geving van het plaatsje en op 5 of 6 Oc tober, dus één of twee dagen na den moord op Jeanne Keller, hebben zij een uitstapje naar de rooversgrot gemaakt. Daar zij den goeden weg niet konden vinden vroeg de heer Hotke aan twee onbekende personen hoe zij naar de grot moesten wandelen. Een van de twee viel op door zijn groote haardos. Hij droeg een rugzak en de ander, naar de heer Hotke zich herinnert, had een gestreepte broek aan. De beide mannen brachten den heer en mevrouw Hotke naar de grot en een hunner liet bij het schijnsel van een kaars, welke hij uit zijn zak haalde, den heer Hotke de grot van bin nen zien. Mevrouw Hotke bleef buiten op haar man wachten. Het ongunstige uiterlijk van de beide gidsen deed haar ervan afzien mede naar binnen te gaan. Zelfs had zij reeds een diamanten han ger, dien zij op den bewusten dag droeg, in de hand genomen om hem aan de beide mannen aan te bieden wanneer zij tot bedreigingen zouden overgaan. Zoo ver is het niet gekomen. De heer Hotke is ongekrenkt bij zijn echtgenoote terug gekomen en deze geschiedenis zou on geschreven kunnen gebleven zijn ware het niet, dat mevrouw Hotke, toen zij in de bladen de foto's van Weidmann en Million gezien had, thans volhoudt, dat z ij het zijn, die op den 5den of 6den Oct- tober van dit jaar het echtpaar den weg naar de rooversgrot hebben gewezen. HULPVERLEENING AAN DE BURGERBEVOLKING VAN CHINA. Door een Initiatiefcomité van hier te lande studeèrende Chineezen, bestaande uit de heeren Khoe Tjee Hie, Sie Soe Giang en Sie Tjiauw Sing en inmiddels uitgebreid met de heeren W. F. Geyl en mr. R. M. Ariono Koesomo Oetoyo, is een Comité gevormd voor hulpverlee ning aan de burgerbevolking van China. Een reeks van vooraanstaande Neder landers en Nederlandsche onderdanen heeft zitting genomen in het eere-comité, terwijl voor het toezicht op het beheer der gelden een financieele commissie is ingesteld, waarin zitting hebben de hee ren prof. dr. G. C. Heringa, prof, dr. N J. Polak, prof. dr. J. Wisselink en het ac countantskantoor Moret De Jong te 's-Gravenhage. Het Comité stelt zich ten doel in de eerste plaats den nood van de burger bevolking van China te lenigen door het ter beschikking stellen van verband- en geneesmiddelen en medische instrumen ten en verdere hulpverleening op uit sluitend humanitair gebied. Giften voor genoemd doel, zelfs de kleinste, zullen dankbaar aanvaard wor den en kunnen gestort worden op reke ning van de N.V. De Rentekas, Zoutman straat 42, 's-Gravenhage, gironummer 3866, onder vermelding van „Comité Hulpverleening China". Steun in anderen vorm gelieve men te richten aan het secretariaat: „Comité hulpverleening China", Van Aerssen- straat 50, 's-Gravenhage. Autobusdienst geweigerd. Bij K. B. is een beschikking gegeven op de beroepen, ingesteld door de di rectie der Nederlandsche Spoorwegen, te Utrecht, en J. Hendrikse, Le Goes tegen de beschikking van Ged. Staten van Zeeland, waarbij aan J. van Fraas sen, te Goes, vergunning s verleend tot het in werking brengen van een dagelijkschen autobusdienst tusschen Goes en Hoedekenskerke (steiger) en waarbij afwijzend is beschikt op een overeenkomstige aanvraag van J. Hen drikse te Goes. Met verniet ging van het besluit van Ged. Staten van Zeeland, voor'oovei daarbij aan J. van Fraassen te Goes, op - zijn daartoe strekkende aanvrage vergunning is verleend voor een dage lijkschen dienst van Goes over s-Gr,a- venpolder naar Hoedekenskerke (stei ger), is op deze aanvrage alsnog afwij zend beschikt. Het beroep van J. Hendrikse is on gegrond verklaard. je mee kon gaan", zei hij teeder. Stella gaf geen teeken, dat ze dit ge zegde prettig vond. Ze zag er moede loos uit en haar oogleden waren zwaar door gebrek aan slaap. Bijna van het eerste moment af had ze haar verloving betreurd en nu had ze alles ter wereld hebben willen geven om vrij tte z'ijin. Furbers nabijheid hinderde haar en zoo dra de trein het station verlaten had, deed ze den ring af en wierp dien echte- loos in haar handtasch. Ze bemerkte dat .Lm0eder ^aar nieuwsgierig aankeek. „Misschien hub je ge'ijk", zei me vrouw Cameron met een zucht. „Ik weet eigenlijk niet goed of ik Furber wel mag. Ik heb geen voldoende inlichtingen uit hem kunnen krijgen. Hij zegt dat hij rijk is, maar wil me niet vertellen hoe zijn geld belegd is. Ik heb hem ronduit ge vraagd hoeveel hij bereid was om vast te zetten, en hij vermeed e'ke vraag". „Moeder, af en toe hindert u me ge weldig. U schijnt aan n:ets anders dan geld te denken", zei Stella verveeld. „Wij hadden in Londen moeten blij ven. Deze verloving met mijnheer Fur ber is te vlug gegaan. Ik ben er zeker van dat Guy nog van je houdt. Hij is er de man niet naar om zoo veranderlijk te zijn en „Stil moeder", riep Stella driftig, met tranen in haar oogen. Toch was ze het met haar moeder eens. Nu ze tijd had om kalm over de dingen na te denken scheen het ong'e- Winkelsluiting en Kerstfeest, Ingevolge de bepalingen der winkel sluitingswet is de daarin opgelegde slui ting niet van kracht van 18 tot en met 24 December. Waar nu dit jaar 18 De cember op Zaterdag valt, heeft de afwij king voor dien dag slechts geringe be teekenis, maar van Maandag tot en met Vrijdag beteekent het dat de winkeliers, die zulks verlangen ook na acht uur hun zaken geopend kunnen doen zijn. Wat betreft den eersten Kerstdag, de ze wordt in de wet niet als gelijkstaande met den Zondag beschouwd en mogen dit jaar de winkéis dus geopend zijn als op een gewonen Zaterdag, dus te Mid delburg tot half tien. Tweede Kerstdag valt dit jaar op Zondag en geldt dus voor dien dag het zelfde als voor alle andere Zondagen. Gemeentegrond Vlissingsche Singel. In 1935 werd voor een totaal-huurprijs van 36 per jaar 45.600 m2 gemeente terrein, gelegen aan den Domburgschen watergang tegenover de „Griffioen" tot 1 Januari 1938 verhuurd aan N. Davidse alhier. Zooals B. en W. bij den Raad be kend achten, hopen zij binnenkort te kunnen voorstellen aan bedoelde gron den een andere bestemming te geven, weshalve zij aan Davidse hebben ken baar gemaakt, dat hij niet op weder-in- huring zou kunnen rekenen en de gron den mitsdien per 1 Januari 1938 weder ter vrije beschikking van de gemeente zouden moeten zijn. Intusschen is het B. en W. bekend, dat Davidse, in de destijds zeker niet onge gronde verwachting verkeerend, dat hij ook na 1 Januari 1938 weder huurder zou mogen zijn, aan de gronden veel ar beid tot verbetering heeft besteed en daarenboven zich dientenbehoeve ook niet onbelangrijke uitgaven heeft ge troost. Zeer zeker achten B. en W. het dan ook een moreele plicht der gemeen te den betrokken pachter op eenigerlei wijze ter wille te zijn. Zij meenen, dat zulks op doelmatige wijze kan geschie den door hem 6000 m2 grond bij den Vlissingschen Singel in huur te geven tot 1 Januari 1941 tegen 40 per jaar. Daar nevens stellen zij voor aan Davidse een schadeloosstelling van 200 uit te kee- ren, welke som zij een billijke tegemoet koming achten in hetgeen door hem aan de terreinen bij den Domburgschen wa tergang is ten koste gelegd. Steun voor vervoer van kinderen naar school. Door F. Poppe, wonende Oude Weste lijke Havendijk 10, en A. P. Maas, wo nende Nieuwlandsche weg 29, is resp. voor een en voor twee kinderen steun verzocht met het oog op het bezoeken der school van de Vereeniging tot het verstrekken van 1. o. op Geref. grond slag aan de Verwerijstraat. De afstand van de woning van Poppe tot de school is 4824 m en van de woning van Maas tot de school 4188 m. De financieele omstan digheden van beide betrokken vaders is van dien aard, dat betal ng van de volle dige vervoerkosten gerechtvaardigd moet worden geacht en stellen B. en W, voor gerekend te zijn ingegaan 29 November aan Poppe eenmaal en aan Maas twee maal 23.40 per jaar te betalen, zijnde het bedrag dat Gebr. van Fraassen vra gen voor het vervoer der kinderen met hunne bussen. De afd. Walcheren van de Ned. Chr. Reisvereeniging hield Woensdag avond haar gewone jaarvergadering on der voorzitterschap van den heer J. Al- lewijn. U t het jaarvers.ag van den secretaris bleek, dat er reden is om te vreden te zijn; het ledental bedraagt 155; dat aanta, kan echter nog heel wal grooter worden. Ook de kas van den pen ningmeester is nog aardig gevuld. De beschrijv ngsbrief van de Algemeene Vergadering, die 8 Jan. te Amsterdam wordt gehouden, werd besproken; de bestuursleden J, Allewijn en C. Sanders werden naar die vergadering afgevaar digd. De periodiek aftredende bestuurs leden C. Sanders en L. van Wallenburg werden herkozen. Na de pauze werd de Jamboreefilm vertoond. sS NIEUW EN ST. JOOSLAND. Woens dagavond vond in de Christ, School a - hier de jaarvergadering plaats van de C.J.V. „Ora et Labora" onder voorzit terschap van den heer L. Sluimer, Uit de verslagen van secr. en penn. bleek, dat in de vergaderingen een gezonde en werkzame geest heerscht. Het ledental 's gestegen tot 19, Verder werden vlot drie samenspra ken opgevojprd. Voor de eerste maal werd hierbij gebruik gemaakt van door de Chr. Jeugdcentrale aangeschafte cou lissen, wat het geheel een veel spreken der karakter gaf. De leden hadden zich echter bijzonder goed ingespannen om dezen avond te doen slagen, wat hun volkomen is gelukt. De spreekwoorden-wedstrijd, met vijf tien prijzen, welke als bijzondere attrac tie was ingevoegd, viel zoo in den smaak, loofelijk, dat Guy oneerlijk had kunnen handelen. Mijnheer Hallam had besloten zijn zoon te vertrouwen, waarom had zij hetzelfde niet kunnen doen? En dan die scène met Va'da ze had zich best kunnen vergissen toen ze dacht, dat Guy met haar vriendin flirtte. Geen enkele vrouw is geheel logisch en redelijk als ze verliefd is en als ze excuses wil vinden voor den man dien ze liefheeft komen die gauw genoeg. „Ik weet zeker, dat Guy nog van je houdt", zei mevrouw Cameron met overtuiging, „Je had moeten wachten". „En u heeft Furber aangemoedigd", protesteerde SteTa. „Dat was alleen maar om Guy ja- loersch te maken", was het antwoord „Zoodra ik thuis ben. zal ik Furber een brief schrijven en hem zeggen, dat zoo lang' hij weigert om me definitieve in lichtingen te geven omtrent zijn inkom sten. ik weiger om een verloving tus schen jullie te erkennen". „Doe zooals u wilt". „Kan het je n'et schelen als het en gagement wordt verbroken?" ,.ïk zal er blij om zijn". Mevrouw Cameron dacht even na. „Dan doe je heter met hem te schrij ven en het af te maken. Het is duidelijk dat je niets om den man geeft en eer hnwe'iik zonder 'iefde is ;ets afschuwe- lijks. Bovendien, je bent nog zoo jon!? Je hoeft de eerste jaren nog niet te trouwen, We zullen heel gelukkig mei Wetenschappelijk geijkt per Kilo op: 1.200.000 Internationale eenheden vitamine A, de aroeibevorderende en ziektewerende vitamine. 100.000 Intern, eenh. vitamine D, voor de vorming van krachtige beenderen en tegen Engelsche ziekte. Groote Flesch 60 ct. Dubbele Flesch 90 ct. (Ingez. Med.) ons beiden zijn". „Het zou niet eerlijk zijn tegenover Furber", antwoordde Stella, ofschoon haar hart van vreugde klopte bij de ge dachte aan vrijheid. „Ik geloof niet, dat we medelijden met hem behoeven te hebben. Schrijf van avond maar". „Ik zal er over denken. Het schijnt wel of ik niets heb gedaan van verg's- slngen begaan den laatsten tijd". Zij kwamen 's middags in Weyport aan en toen ze thuis kwamen ging Stel la dadelijk naar haar kamer en bleef daar de rest van den dag.'De gebeurte nissen van de laatste dagen kwamen terug als een booze droom. De blijd schap over haar haar verloving met Guy de reis naar Londen, toen ze zoo heel gelukkig was; maar al spoedig hadden de wolken zich samen gepakt. Vanaf Sylvester's geheimzinnig bezoek in Ry- derstraat was Guy volkomen veranderd. Ze vroeg zichzelf af of dat door Valda kwam en haar hart antwoordde, dat dat onmogelijk was. Er nroest iets vreeselijks gebeurd zijn, dat hem bewogen had zijn verloving, te verbreken en ze nam het zich nu kwa lijk dat ze hem niet haar volle vertrou wen geschonken had. Het is waar, hij wilde niet dat er ook maar iets tus- schan hen bleef bestaan. Ze had hem ge smeekt, met voorbijzien van een gevoel van ingetogenheid en hij had haar smeekbede geweigerd. Nu herinnerde zij dat 52 aanwezigen er aan deelnamen, De vice-voorzitter, de heer W- Joosse, sloot dezen avond, met een pittig slot woord. RAAD VAN 's-HEER ARENDSKERKE 's-HEER ARENDSKERKE. De Raad kwam gisteren voltall g bijeen. De V o o r z. deelde mede d,at de besluiten tot verlaging van de opcen ten der personeele belasting van 145 op 125, alsmede de verlaging van den grondslag „biljarten" van f 20 op f 10 beiden met ingang v,an 1 Januari 1938, zijn goedgekeurd. Verder, dat de ingestelde beroepen van een ge schoolgeldplichtigen, door den Raad -van beroep voor de directe be lastingen, gegrond zijn verklaard, doch dat B. en W. bij hun meening 'blijven dat reclamanten terecht volgens de oude schoolgeld-verordening zijn .aange slagen en B. en W., derhalve voorstel len in cassatie te gaan. De heer Rentmeester vond zulks niet gewenscht en zeide, dat de oude schoolgzldverordening niet erg b llijk is. De V o o r z. antwoordde hierop, dat hier niet naar de billijkheid der oude verordening wordt gevraagd, doch naar de rechtsgeldigheid. M.a.s werd besloten in cassatie te gaan. Thans bracht de V o o r z. aan de orde een verzoek van de Z.L.M. 'n sa menwerking met den kring Zuid Beve land van den R.K. Dioces.ane Land- en Tuinbouwbond, om medewerking tot het organiseeren van Landbouwhuishoud- onderwijs. Spr. deelde mede "dat de hieraan verbonden kosten voor de ge meente ongeveer f 441 zullen bedragen, wik bedrag B. en Wh hoog vinden. D t vindt voornamelijk zijn oorzaak in het feit d.at de cursus te Lewedorp zal wor den gehouden, waar de gemeente geen lokaal beschikbaar heeft en derhalve de kosten van huur enz. voor rekening van de gemeente komen. B. en W. stel den voor om hun medewerking te ver- leenen en een lokaal beschikbaar te stellen van de Openbare lagere school te Nieuwdorp, zood,at de kosten hier door aanmerkelijk m nder zullen bedra gen. M.a.s. werd overeenkomstig het voorstel van B, en W. besloten. M. a. s. werd besloten de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur van 's Heer Arendskerke en die van het Groot Armbestuur van 's Heer Hendrikskinde ren, beiden voor het dienstjaar 1938. goed te keuren. Vsrvolgens werd het voortsel van B. en W. om aan G. S. voor 1938 en 1939 vrijstelling te verzoeken tot het geven van ouderwijs in lichamelijke oefening voor de openbare lagere scholen in de ze gemeente, m.a.s, aangenomen. Als punt 6 kwam aan de orde de be planting met boomen aan den Ouden Rijksweg te Lewedorp, van het plant soen met bank tot aan den Nieuwen Kraaijertschen dijk. De v o o r z. zeide het te betreuren dat te Lewedorp niet alle personen bereid zijn gevonden de voor hun perceel gelegen sloot te dem pen, doch dat alsnog getracht zal wor den met deze personen tot overeenstem ming te komen. Besloten werd tot de beplanting over te gaan, alsmede tot het planten van enkele boomen te 's Heer Hendrikskin deren. Tot lid van het B. A. van 's Heer Arendskerke werd benoemd de hr. J. Sm:t Jz. (aftr.) en tot lid van het Groot Armbestuur van 's Heer Hendrikskinde ren de hr. A. G. Verburg (aftr.) Thans stelde de v o o r z. aan de orde het geven van een vaste aanstelling aan den benoemden havenmeester L. Goe- degebure Hzn. Spr. deelde mede dat betrokkene destijds geen vaste aanstel ling heeft gekregen in verband met het Capitulantenreglement 1935, doch dat een schrijven is ingekomen waarbij door zich den blik van pijn en lijden in zijn oogen. Ze was een clwaas geweest en ze ver diende straf voor haar dwaasheid, „Ik kan er geen verklaring voor vin den. Ik a'leen ben te laken en nu- is het laat", mompelde zij. Maar was het te laat? Guy was nog vrij en zij was gebonden. Dat zou ze in ieder geval veranderen en ze ging aan tafel zitten en schreef. Geachte heer Furber. Ik heb een groote vergissing begaan. Nu ik tijd heb tot nadenken zie ik in, dat ik u nooit zou kunnen trouwen. Ik heb u niet misleid, ik heb u niets be loofd. Toch moet ik u vergiffenis vra gen. Ik weet dat ik leelijk gehandeld heb. Ik zend u uw ring terug. Denk niet al te slecht over me. Uw toegenegen Stella Cameron. - Ze wist wel dat de brief beter gesteld had kunnen worden, maar ze had zich geen tijd gegund er over na te denken. De brief moest aangeteekend worden eft het was te laat om dien vanavond nog te posten, maar dadelijk na het ontbijt ging ze den volgenden morgen uit en toen ze den brief aan het loket van het postkantoor had afgegeven slaakte Zé een zucht van verlichting. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 5