ismm meows* 00™,£SVAN KUNST EN WETENSCHAP. LAATSTE BERICHTEN. RECHTSZAKEN. ZUID-AMER1KA. Dp Gouderaks 1 doode. RAABSOVERZICHT VAN GOES. INfiEZONiiEN STUKKEN. NISSE lea- wapcuen te mogen dragen voor hun persoonlijke veiligheid. VAN HET DUIVELSEILAND ONTSNAPT. Te Yabuco, aan de Z.O. kust van Porto Rico, zijn gisteren vijftien vluch telingen van het duivelseiland aange komen, nadat zij 600 mijl in een open hoot over de Caraibische Zee hadden ge roeid. GEVANGENEN VAN ALCATRAZ- EILAND ONTSNAPT, Uit de staatsgevangenis op Alcatraz- Tsiant' bij San Francisco, v/aar o.a. Al Capone voor zijn misdaden boet, zijn gisteravond twee gedetineerden, die tot langdurige opsluiting waren veroordeeld, verdwenen. Tot dusver achtte men de mogelijkheid, uit deze gevangenis te ontsnappen, uitgesloten. L EWÏS CONTRA ROOSEVELT. John Lewis, de voorzitter van het comité voor industrieele organisatie, die indertijd zijn steun heeft gegeven aan de totstandkoming van de tegenwoordige regeering, heeft in een gisteren gehou den rede een aanval op het bewind van Roosevelt gedaan. Hij liet o.m. het ver wijt hooren, dat niets gedaan wordt om een nieuwe depressie te vermijden. Een incident tijdens luchtbeschermings oefeningen te Heerenveen. G'stermiddag is te Heerenveen het eerste deel van de bijzondere luchtbe schermingsoefening' gehouden. De hoofdaanval werd verondersteld gericht te zijn op het station Heerenveen maar had 200 meter Oostelijk van het station plaats, nl. bij de voormalige olie- fabriek, waarin een gewe.dige brand ontstond. Toen de voormalige oliefabriek in brand stond heeft zich een incident voorgedaan. De brand woedde hier reeds fel, toen de brandweer niet op het vast gestelde tijdstip aankwam. Daardoor grepen de vlammen in grooten omtrek ont zich heen. Ds. S. Winkel van Hee renveen-ter Band. die vlak bij de oude oliefabriek woont, vreesde, dat zijn wo ning door den g'oed zou vlam vatten en betfaf zich derhalve op straat om de marechaussee van zijn gevoe'ens in ken nis te stellen. De marechaussee consta teerde, dat de predikant, door z'ch op straat te bevinden, in overtreding was, en gelastte hem zich binnenshuis te be geven. Hierop ontstond tusschen beide personen een woordenwisseling. De maréchaussée nam den predikant mee in diens woning en maakte daar proces verbaal op. Minderjarig meisje meegelokt. De Groningsche recherche heeft aan gehouden en ter besch'kking van den officier van justitie gesteld den 24-jari- g'en gehuwden chauffeur H. H. N. te Gro ningen, die een minderjarig meisje uit Arnhem in zijn auto mee naar Gronin gen beeft genomen en haar had voorge spiegeld, dat hij niet getrouwd was. Toen het meisje bemerkte, dat d't wel het ge val was, en zij inzag, dat de man min derwaardige bedoelingen had en haar in een slechte omgeving wilde plaatsen, heeft zij zich bij de politie vervoegd, die haar weer op transport naar Arnhem heeft gesteld. Militair vliegtuig over den kop. Vanmorgen ongeveer half twaalf ge raakte te Eelde (Gr.) een militair les- vhegtuig van Soesterberg, bemand met de heeren H. Plesman Jr., en De Laet, bij het landen in een sloot ten Westen van het vliegveld Eelde. Het vliegtuig sloeg daarbij over den kop en werd ernstig beschadigd. De in zittenden kwamen er goed af. Zij liepen geen letsel op. De oorzaak van het in de sloot raken is onbekend. Chauffeur geeft rijwielhandelaar doodelijken klap in het gezicht. Een tragisch ongeval heeft zich van nacht te Boskoop voorgedaan. De 27-jarige chauffeur P. B. is op den 60-jarigen rijwielhandelaar P. H. dus danig in woede ontstoken, dat hij hem een handklap gaf, met het ongelukkige gevolg, dat H. op den grond viel en «enige oogenblikken daarna overleed. B., die met eenige andere personen een café had bezocht, was met enkele van deze personen na afloop in de Boot- k'ifven napraten. Een van hen ver- e™ dat H. praatjes van hem ver- e de. H., die hetzelfde café had bezocht en zich eveneens daarna bij het groepje VOegde' ontving van B„ die IZjCÏI hem zag in woede ontstak, een dat H fPrfln ^ez'cht. met het gevolg, if? .dfn grond viel en een ijlings cönrfata "K sU,chts d°»<' kon tam Jenom" n. c,latt"€°r is keck- Koole n1rt 1 verfWngsagent C. groote on iu -eJ reed g'stermiddag met schen Goude "i °P o6n tus- een scherts If cf" ouda' toen hij in Gouda kom ee? van de richting -omende vrachtauto moest pas- Goes, 17 Dec. 1937. (ö»s) De Raad van Goes heeft gisteren een mnke agenda (21 punten) afgehan deld, waaronder ook de begrooting voor 1V3S. Men vergaderde daar, voor en na den middag, tezam/jn viet-en-een-hal! uur over. Als we daar dan den Kjd af nemen, benoodigd voor de stemminge.. voor de vele commissies, en die voor het enkele opnoemen der posten, het af scheid van den heer Simons, enz., dan zal er nauwe ijks drie uur netto over- onjven voor algemeene beschouwing en discuss es. Upniéuw komt de Raad van Goes dan ook een compliment toe - zelfs al wijdde men een zeer enkele maal wat uit over bijkomstige zaken voor de vlugge, vlotte en toch serieuze wij-ie waarop deze agenda afgewerkt werd. De hulde, die burgemeester Van Dus- seldcrp op den Raad hierover bracht, was welverdiend. Intusschen valt over de geheele be grooting niet veel in dit overzicht te schrijven. Ze bevat geen belastingverla ging verhoog ng is niet meer moge lijk"'en geen bijzondere voorstelen. Zij, die mogelijk hoopten, dat reeds weer een werkobject genoemd kon worden, zijn in die hoop teleurgesteld. Toen de heer Crucq eenige punten noemde, met voorop het reeds zoo lang hangende ri- oleeringsplan, bleek uit de woorden van den voorzitter wel, dat dit, om de hoo- ge kosten, nog lang niet voor zijn ver wezenlijking staat. Intusschen verdienen echter ook enkele kleinere objecten, die genoemd worden, de aandacht, als: een eenvoudige voetbrug over de Oost- vest tegenover de Zonnebloemstraat. We twijfelen niet, of alle bewoners van bouwplan III zullen deze brug met vreug de begroeten! Voorts: een „zwemplek- je" aan 't Sas, daar het oude, in verband met den nieuwen havenarm, moet ver dwijnen. Voor de jeugd zou dit een uit komst zijn en ook de zwemclub zou er zeker mee in haar „sas" zijn. Voor de kleinsten is er daar nog steeds geen gelegenheid om wat te ploeteren. En tenslotte werd ook nog een speelterrein voor de jeugd genoemd. Goes is op dit gebied inderdaad misdeeld, doch aan in richting, onderhoud, toezicht e.d. zit zooveel vast, dat een dergelijk terrein nog wel lang een vrome wensch zal moe ten blijven, temeer daar het een object is. dat nooit de minste baten oplevert. Wil men in Goes iets voor de jeugd doen en noodig is het wel dan zal men dit het best kunnen vinden door in het midden van bepaalde huizenblokken kleine speelruimten uit te sparen. Ook elders gebeurt dit met meer en minder succes. Doch, zooals reeds opgemerkt, de be grooting stelde nog niets in het vooruit zicht. Alleen waren er op ander gebied eenige heel kleine lichtpunten. Zoo zal de gasfabriek de meterhuur afschaffen; werd voor den B. V. L. een subsidie van 25 op de begrooting gebracht; bracht een wijziging van de ambtenaren- verordening voor een enkeling een sala ris verhooging; verwacht het Gasthuis met een kleinere bijdrage van de ge meente te kunnen volstaan; zal het po litiebureau centraal verwarmd worden; krijgt Schuttershof wat nieuwe tooneel- decors; schijnen de plannen voo een ba-^ rak voor besmettelijke ziekten dicht bij hun verwezenlijking te zijn; konden de posten leermiddelen voor de scholen worden verhoogd en kwamen B. en W. iets optimistischer betreffende de sub sidies aan de bewaarscholen uit Den Ilaag terug. Intusschen bedenke men echter we!, dat ook verscheidene dezer lichtpuntjes nog door een domper uit Middelburg of Den Haag gedoofd kunnen worden. Zells de begrooting 1937 is nog steeds niet goedgekeurd! Men denke zich dit eens in. Over twee weken is 1937 achter den rug! Met de bewaarschool subsidie kwestie is er nog een kwestie over den post bestratingen. In den Haag schijnt men te meenen, dat de wegen en straten, waar Vrouwe Jacoba van Beijeren over schreed, oo.< nog goed genoeg zijn voor de huidige Goesbewoners. We zullen tusschen Kerstmis en Nieuwjaar nog meer over deze kwesties hooren, zegde de voor zitter toe. En tenslotte was er ook weer de kwestie der paardendiensten. Het is nu vastgelegd, dat deze diensten definitief tot den gewonen arbe'd van het per soneel van den reinigingsdienst behoo- ren Volkomen terecht, zooals wethou der De Roo uiteenzette. Even terecht als d,at men aan een lantaarnopsteker, die men aanneemt voor zegge f 5 per week, later geen vijftig procent toeslag geeft omdat hij zijn arbeid des avonds moet verrichten. De heeren Goeman en. Crucq, de eenige tegenstemmers, die er een kwestie van „overwerk" in wilden zien, dat extra-betaling eischt, waren er ditmaal volkomen naast. Overwerk is werk, dat op ongeregelde tijden voor komt, niet te voorzien is, en extra ge daan wordt boven het werk dat de seeren. Door zijn te groote snelheid kwam hij in de bocht op de verkeerde i weghelft terecht, waardoor hij met een vaart tegen de vrachtauto opbotste. De jongeman werd bij deze botsing zoo zwaar gewond, dat hij tijdens zijn transport naar het ziekenhuis te Gouda bezweek. werknemer op zich nam om te verrich ten. De heeren Goeman en Crucq wil den er echter een „extratje" uitslaan voor de betreffende arbeiders. Inde daad, we gelooven ook, dat vooral deze categorie gemeentearbeiders niet aan den hoogen kant bezoldigd is, maar dat is een geheel andere kwestie. Laat men dan, alzoo ook wethouder De Roo, voor stellen deze loonen te verhoogen. Een verrasisng, zij het geen aangena me, was de mededeeling van den heer S mons, dat dit in verband met zijn nieuwe werkzaamheden de laatste raadszitting was die hij bijwoonde. Wijd de de voorzitter welverdiende woorden van nulde aan den arbeid, dien de heer Simons meer dan 10 jaar als raadslid voor de gemeente verrichtte, ook de „prs" zal hem zeker met waardeering blijven gedenken. De heer Simons voer de vrij veel het woord, maar hij deed dit beknopt en zakelijk. Het was altijd ge makkelijk zijn meening op papier te zet ten.... en ook de moeite waard. La Kermesse Héroïque. Bijz. filmavond, City-theater, Mid delburg. Dit mag eens weer een geslaagde kunstfilmavond heeten want onder deze categorie valt La kermesse héro- ique zeker. De vondst is deze. Jacques Feyder, de man die de film maakte, heeft vele schil derijen van oude Vlaamsche meesters gezien. Hij werd getroffen, niet alleen door de schoonheid dier oude steden en costuums, maar ook door de leutige boertigheid van dien tijd, het vermogen om zich aan spijs en drank en dans deug delijk tegoed te doen, om, wel eens wat ongebonden misschien, feest te vieren, te schransen, te beminnen Hij maakte toen een film die, in zwart en wit en in beweging moest ver-beelden wat hij in verstarden vorm en kleurige kleur op die oude schilderijen zag. Hij had maar één goede mogelijkheid, dat op te lossen: in een komische film. Want komisch is de wel eens wat pralerige zelfbewustheid der brave burgerlieden uit dien tijd toch zeker. Feyder zocht naar het menschelijke onder dien uiterlijken vorm. En conclu deerde: die praalhanzen zullen thuis wel niet veel in te brengen hebben. Hij wist bovendien welke man weet het niet? dat flinke, intelligente en charmante vrouwen al van de schepping der wereld af tot vandaag aan den dag toe, ook zonder blauwe kousen, den man weten te regeeren, op hunne wijze. En Feyder liet deze zachte regeeringswijze nu eens acuut worden; de vrouwen blijken tegen een situatie opgewassen te zijn, waar de mannen het njet alle dikdoenerij grandioos moeten afleggen. Er is vroeger een en ander om deze film te doen geweest. Niet onbegrijpe lijk, wanneer men in een naburig en be vriend land den strijd tusschen Waal en Vlamingen ten tooneele voert, die niet Fransch sprekende film wordt vertoond, die, uit Vlaanderens cultureelen bloeitijd, Vlamingen te ntooneele voert, die niet bepaald fiere helden zijnterwijl hun vrouwen de zaak op een min of meer eerbare wijze, sommigen, als de hoofd- persone, zonder twijfel eerbaar, anderen waarvan overigens weinig of niets te zien valt zeker niet geheel volgens de voorschriften der moraal, regelen. Maar: zoo moet men het niet zien, dunkt ons. Het is een fantasie, een naar 't kluchtige neigende blijspel, waarin men bepaalde komische momenten heeft gebracht en een komisch denkbeeld voortreffelijk uitbeeldde. Met een weelde van kostuums, en overig detail, dat te dien opzichte van een consciën tieuze opvatting van den maker dezer rolprent getuigt. BURGERLIJKEN STAND. Goes. Getrouwd: L. de Nood 25 j. jm. te Vrouwenpolder en M. Kribbe 24 j. j.d. Overleden: M. Poelman 57 j. echtgen. M. Nijsse te Wemeldinge. (D. Z.) Vlissingen van 1316 December 1937. Ondertrouwd: J. Kaashoek, 33 j. en J. E. Kouwe, 27 j. Bevallen: A. J. Contant, geb. Minne- boo, z. M. Poppe, geb. Bliek, z. E. L. M. de Keijser, geb. Herteleer, z. G. C. Veen, geb. van Zwol, d. W. A. Hamerslag, geb. van Maris, z. Overleden: C. F. Herold, 78 j., wed. van J. A. Knipper. (V.C.) Koudekerke. Ondertrouwd: J. M. Wijkhuizen, 26 j. en E. Acda, 23 j. P. Kodde, 23 j. en K. Maljaars, 22 j. Bevallen: P. Koppejan, geb. Abra- hamse, z. C. J. Heeren, geb. Patus, z. J. Verhage, geb. Roose, d. Overleden: M. C. Witte, 66 j, vrouw van J. Steendam. M. Aarnoutse, jd. 12 j. W. Roelse, 59 j. vrouw van J. Verstraate. (V.C.) Oost- en West-Souburg van 514 December 1937. Ondertrouwd: N. J. Minnaard, 26 j. en J. Hoogesteger, 19 j. J. Parent, 25 j. en M. W. L. van Driel, 24 j. Overleden: F. P. Wijsveld, 42 j., man van A. Gernler. P. Wisse, 42 j., man van F. B. van Houcke. (N.bl.) DE TOESTAND VAN PRINS BERNHARD VOORUITGAANDE. De particuliere secretaris van Prins Bernhard, jhr. mr. C. Dedel, verstrekte hedenmiddag het volgende communiqué: Gedurende de afgeloopen week heeft de verbetering in den toestand van Prins Bernhard aangehouden. De bezoeken, die Z.K.H. van Prinses Juliana ontvangt, zijn van langeren duur dan tevoren. Bij beschikking van den minister van financiën is de inspecteur der directe belastingen, enz. K. Bosch, hoofd van de inspectie der directe be lastingen te Goes, verplaatst naar Schiedam en aangewezen als hoofd van de inspectie der directe belastingen aldaar. Rechtbank ts Middelburg. Zitt'ng van 17 December 1937. A. L., 28 jaar, expeditieknecht te Middelburg, thans in voorarrest, had zich te verantwoorden wegens diefstal van een groote hoeveelheid voorwer pen ten nadeele van de firma D. de Ja ger Jr. te Midelburg, gepleegd tusschen 1934 en 1937. Verdachte ondervraagd erkende de fe'ten. Hij verklaarde een en andei hoofdzakelijk te hebben gedaan om de keukeninventaris aan te vullen, wat de President deed opmerken, dat schaat sen, en spiraalboren, benevens een zeis moeilijk tot keukenmateriaal te reke nen zijn. De officier van justit:e eischte 9 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. De verdediger van verdachte, mr, P. C. Adriaanse, was van meening dat uit juridisch oogpunt de zaak eenvou dg is. Het gaat alleen maar om de strafmaat. Verdediger vroeg zich af, is deze man een kleptomaan? Er was geen enkel voordeel voor hem ,uan den dief stal verbonden. Alles werd kalm door hem opgeborgen. Wat hij deed was echter zeer dom. Pleiter verzocht voor verdachte de uiterste clementie. Volgens pleiter is het niet nood g verdachte nog langer in preventieve hechtenis te houden, vrees voor herhaling is er niet want de man is bij de firm,a De Jager ontslagen. Verdediger verzocht dan ook ver- dachte's onmiddellijke invrijheidstelling. Nadat de rechtbank in raadkamer was geweest, werd de invrijheidsstelling van verdachte geweigerd. Diefstal van bankbiljetten. R. A. V., 31 jaar, huishoudster te Vliss ngen, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Midelburg, had zich te verantwoorden als verdacht van diefstal v,an bankbiljetten tot een waar de van f 20 of f 30 toebehoorende aan A. Spruijt op 3 September 1937 te Vlissingen, Eisch: 6 maandes gevangen sstraf. De verdediger, mr. A. J. v. d. Weel vraagt vrijspraak subs, clementie, en invrijheidstelling van verdachte. Dit laatste heeft de rechtbank gewei gerd. Verkeersovertreding, A. B., 36 jaar, vrachtrijder te Vlis singen, was in hooger beroep gekomen van een vonnis van den kantonrechter te Middelburg van 13 October 1937, waarbij hij wegens overtreding der mo tor- en rijwielwet, gepleegd op 29 Juli 1937 te VI ssingen werd veroordeeld tot een geldboete van f 15 of 10 dagen hechtenis en tot betaling aan de civie le partij van een bedrag v,an f 4,15. Eisch: bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. Vonnissen. De volgende vonnissen werden uitge sproken: Bedreiging: J, van S„ 23 jaar, reizi ger, Oostburg; ontslag van rechtsvervol ging; beschadig ng: W. S., 47 jaar, koop man te IJzendijke tot f 10 b s 5 dh.; overtreding drankwet: J, G. P., 50 jaar, caféhouder te Domburg, 2 m,aal f 10 of 2 maal 5 dagen, met verbeurd verklaring drank; gelegenheid geven tot hazardspel: P. D. V., 48 jaar, landbouwer te Assenede (België) tot f 25 of 10 dh, hechtenis en 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk proeftijd 3 jaar; valschheid in geschrifte: A. L, V., 37 jaar, fabrieksarbeider te Terneuzen, vrijspraak; idem: S. R. de BI., huisvrouw van A. L. V., 33 jaar, tot 2 maanden gevange nisstraf; frauduleuze invoer: J. C, P. A. v. d. G„ 46 jaar, scheepskapitein te 's-Gra- venhage 6 weken gevangenisstraf. Geknoei met oormerken van varkens. De rechtbank te Groningen veroor deelde gisteren de kooplieden A. J. L. te Midwolde en B. A. P. te Amsterdam, wegens het aanbrengen van valsche oor merken bij varkens, resp. tot acht en zes maanden gevangenisstraf. De eisch was één jaar. Verder stond terecht in verband met deze zaak de 52-jarige koopman S. U., die de valschelijk gemerkte varkens heeft Verkocht. De Wrechbank Veroor deelde hem tot zes maanden gevange nisstraf. De eisch was een jaar. AFLOOP VERKOOPING. Notaris Blaupot ten Gate heeit Donderdagavond in het Notarishuis pu bliek verkocht: Winkelhuis en erf met tuin aan de Heerenstraat 12, groot 3 a 87 ca en huis en erf aan de Heerenstraat 10 te Mid delburg groot 90 ca. Kooper M. Polak voor 2700. VERWORDING De behandeling van de kwesties Abrahamse en Z.E.G.A.M. in de Provin ciale Staten en daarop betrekking heb bende courantenverslagen maken de aangelegenheid niet duidelijk voor het publiek, en geven tot het stellen van vragen aanleiding. Is het juist, dat mr. Dieleman, lid van Gedeputeerde Staten, als advocaat, eerst voor de gemeente Vlissingen con tra de Imperial, later voor deze laatst genoemde instelling, toen het bedrijf was overgenomen door de Z.E.G.A.M. (waarin de provincie een belangrijk aan deel heeft), een ontslagbrief aan het per soneel heeft geconcipiëerd? Is het juist, dat Gedeputeerde Staten, waarvan mr. Dieleman deel uitmaakt, dezen ontslag brief als onjuist moesten bestempelen? Is het juist, dat de Provincie, die een zeer belangrijk aandeel in de Z.E.G.A. M. heeft, daarin niet zooveel zeggen schap heeft, dan dat zij moet gedoogen dat een der commissarissen als advocaat zeer belangrijke revenuen trekt, en dat een 100-tal procedures wordt gevoerd, terwijl met één proefprocedure zou hebben kunnen zijn volstaan? Is het juist, dat de Provincie gedwon gen kan worden, onder zekere omstan digheden, de niet in haar bezit zijnde aandeelen onder zekere voorwaarden over te nemen? Overschrijden de oprichtingskosten van de Z.E.G.A.M., niet verre het bedrag, dat in het algemeen, in verhouding tot het kapitaal, aan oprichtingskosten van maatschappijen en vennootschappen is verschuldigd? Zou een en ander onverhoopt juist zijn, is dan de Z.E.G.A.M. niet sterk verwaterd, en bestaat niet het gevaar, dat Gedeputeerde Staten krachtens hun publiekrechtelijke macht over de be grooting der Gemeente Middelburg, zul len pogen, die gemeente tot gasafname van de Z.E.G.A.M. te dwingen, geheel onafhankelijk van de vraag of, econo misch gezien, de prijzen en voorwaarden van de Z.E.G.A.M. aantrekkelijk voor Middelburg zullen zijn? Het wil mij toeschijnen, dat deze vra gen dermate van openbaar belang zijn, dat het gewenscht is bevoegden hier over het volle licht te laten schijnen. A. Jeronimus. IMPERIALZEGAM. Het is misschien wel niet heel erg nobel van me, dat ik eenig leedver maak heb over het niet naar wensch gaan met de: Z.E.G.A.M. Maar 't was dan toch niet voor niets dat ik in een ingezonden stuk in uwe courant van Oct. 1934 gewaarschuwd heb tegen het overnemen van de Vlissingsche gasfa briek. Het is me al meer gebleken, dat ach ter een bureau zaken verkeerd beoor deeld en van daaruit verkeerd ten uit voer worden gebracht. Had men mijn raad maar opgevolgd en een nieuwe concessie aan de Imperial verschaft a Raison van 50 mille per jaar; nu zit men met de gebraden peren, en wat voor el lende zal de toekomst nog niet bren gen, we zijn nog maar aan het begin. Het staat voor mij zoo vast als een paal boven water, dat het gasdebiet steeds omlaag zal gaan, de electriciteit zal hte winnen. Over al de andere el lende, die de overname heeft mee ge bracht, zal ik het niet hebben, de finan- cieele strop is al groot genoeg. Koudekerke, 16/12/37. Dr, Van der Harst. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 10 Dec. Fruitveiling Peren: Comtesse de Paris 1026 c., Jo- zel de Mallines 13 c., Le Lectier 2425 c., Pondspeer 58 c.; St. Remy 89 c., Giesser Wildeman 511 c., Bergamot ten 36 c.; Kleipeer 47 c.; Win ter - louwtjes 45 c. Appels: Goudreinet 515 c., Belle fleur 310 c., Sterappel 611 c., Bram- ley's Seedling 68 c., Ontario 69 c., Jonathan 710 c.; Roode Bakker 37 c., Koningspipping 37 c., Hondsmuil 47 c., IJsdener Klumphe 5 c., Ganse bout 58 c., Lemoen 37 c., Gronin ger Kroon 47 c., Armgaard 39 c.,. Champagnezoet 37 c., Grauwzoet 29 c., Zoete Bellefleur 37 c., Roode Rib bing 69 c., Val- en kroet 16 c., alles per kg. De boterhefiing. Het bedrag van de heffing en de steunuitkeering op boter is, behoudens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 16 December tot 23 December vast gesteld op 60 cent per kg (onveranderd). ABONNEMENTEN én ADVERTEN- TIEN voor dit blad worden aangenomen door den Agent IZ. DE BLAUWE.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3