MIJNHARDTJES' Kou en ZUID-BEVELAH8. ZEEUWSGH-VLAANDEREN W.W. SPORT. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Ui! de Goescke Courant van een halve eeuw geleden. Het n, il VEERE. Dr. H. W. van Loon heeft ten behoeve van de Frits Philips-bibliotheek, die onder leiding staat van den heer J. de Graaf en gevestigd is in een der lo kalen van de o. 1. school alhier, een be langrijk bedrag geschonken voor aan koop vein nieuwe boekwerken. Het ligt in de bedoeling onverwijld tot aankoop der nieuwe boeken over te gaan, daar het winterseizoen voor de deur staat en de bibliotheek zich bijzonder in de be langstelling der lezers verheugen mag. VROUWENPOLDER. De te Gapinge gevestigde Coöp. Kolenvereeniging U.A. hield, onder leiding van den heer Jac. Suurmond, een goed bezochte jaarverga ring. De verslagen van den secretaris en den penningmeester getuigden van een gezond en krachtig vereenigingsleven. In 1937 werden 2798 hl kolen en 10.000 kg bruinkolen afgeleverd. Bij de verkiezing van bestuursleden werd de heer Jac. Suurmond, aftredend, m.a.st. herkozen, terwijl in de plaats van den heer J. K. Verhulst, aftredend, die niet meer voor een herbenoeming in aanmerking wenschte te komen, werd gekozen de heer P. Dekker Azn. De voorzitter richt te een woord van dank tot den heer J. K. Verhulst voor hetgeen hij gedurende zijn 13-jarig lidmaatschap van het be stuur der vereeniging, in het belang van de vereeniging heeft gedaan. RAAD VAN BORSSELE. De schade aan de haven De Raad besluit een stalen wand aan te laten brengen. BORSSELE. Woensdag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van bur gemeester G. A. Bax. De heer S. Al- mekinders w.as afwezig. Van de Oranjevereen ging was een verzoek ingekomen om een bijdrage uit de gemeentekas te mogen ontvangen als tegemoetkoming in de kosten tractatie schoolkinderen bij het eventueel te houden Oranjefeest. Het voorstel van B. en W. om f 50 daarvoor beschikbaar te stellen wordt aangenomen. Daar het gemiddeld aantal leerlingen der openbare school over 1937 slechts 77 bedraagt, zijn B, en W. verplicht voor te stellen aan den onderwijzer J. de Voogd met ng.ang van 1 Januari 1938 ontslag te verleenen. Men besloot daartoe. Thans kwam aan de orde het agen da-punt: herstelling havenschade. De V o o r z.' gaf een kort over zicht v,an wat aan de haven is gebeurd en van wat de Raad in dezen heeft ge daan. Hij deelde o.a. mee, dat den heer J, van Bortel, middelbaar-technicus, te Schoondijke is opgedragen een rapport uit te brengen over de vermoedelijke oorz.aak der schade, over de wijze, waarop herstel mogelijk is en over de kosten van herstel. De rapporteur wees er op, dat afdoend herstel te verkrijgen is door een stalen, 'of een betonnen, dan wel een gemengden (staal met beton) damwand om de haven aan te doen brengen. B. en W. hebben nog nadere inlichtingen ingewonnen en zijn over tuigd geworden, dat een stalen wand het beste is. Deze zal onder alle weers omstandigheden weerstand bieden. De kosten zijn bijzonder hoog, doch B. en W. zien geen .andere oplossing. Zij stel len daarom voor een stalen wand te doen maken en ter bestrijding van de kosten een geldleening aan te gaan van ten hoogste f 5000, tegen maximaal 4 pet. ,af te lossen in tien jaar. Aan Ged. Staten zal alles uitvoerig worden mee gedeeld bij het verzoek om goedkeuring voor die leening, terwijl hun bovendien zal gevraagd worden, of zij een goed- koopere voorziening kunnen aangeven. De Raad keurde het voorstel goed. Bij de rondvraag zeide de heer P Dek ker, het wenschelijk te achten den ontslagen onderwijzer De Voogd schrif telijk dank te brengen voor de uitste kende diensten, die hij aan de gemeente heeft bewezen. De overige leden stem den daarmee in en de v o o r z. zeide toe dat alzoo gehandeld zal worden. Daarna vroeg de heer P. D e k k e r of het niet mogelijk zou zijn, dat aan de leerlingen der openbare school afkomstig uit 's- Heerenhoek, die 's middags hier moeten overblijven en hun boterhammen in school gebruiken, van gemeentewege thee te verstrekken. Het bedrag daar voor benoodigd zou slechts ongeveer 17 zijn. Deze zaak, zeide de v o o r z,, is reeds in de vergadering van B. en W., in bespreking geweest en het college meende, dat men aan zoo iets niet kan beginnen. Het gaat niet tegen het te be talen bedrag, doch men zou door aldus te besluiten een precedent scheppen op de ouders, die in staat zijn te beta len, rust de plicht deze noodzakelijke uitgave te doen. Bovendien zou het eer der op den weg van de gemeente 's-Hee- renhoek liggen, indien inooldig, daarin voorziening te treffen. De heer A. v a n Overbeeke wees er op, dat ver schillende kinderen uit andere gemeen ten de bijzondere school alhier bezoe ken, dat de betrokken ouders zelf de kosten dragen, maar dat bij aanneming van het voorstel Dekker, zij ook rechten zouden kunnen doen gelden. Op voorstel van den v o o r z. zal over deze kwestie met het gemeentebe stuur van 's Heerenhoek gesproken wor den, om daarna een beslissing te nemen. De heer M. N ij s t e n vroeg, of nu nog niets bekend is, of de boomen door de eigenaars, die reeds lang geleden een verzoek indienden, ze te mogen rooien, mogen opgeruimd worden. B. en W. hebben zich tot het staatsboschbeheer gewend en kregen bericht, dat, zoodra een ambtenaar van dit beheer naar Zee land komt, daarover een oordeel zal worden uitgesproken. Spr. zeide, dit aanhoudende uitstel te betreuren, daar het nu tijd is om in dezen te beslissen. Men was 't algemeen met den hr, Nijsten eens, doch de v o o r z. wees er op, dat de Raad geheel afhankelijk is van de houding van het Staatsboschbeheer. Op de vraag van den heer A. v a n Overbeeke, hoe het thans staat met de dokterskwestie, zeide de v o o r- z i t t e r, dat een uitvoerig schrijven is gericht aan Ged. Staten, dat hun daar bij zelfs uittreksels uit de notulen der Raadsvergaderingen enz. zijn verzonden, doch dat nog niets van dit college is ontvangen, zoodat er nog zal moeten worden afgewacht. B1EZELINGE. Het echtpaar J. Gle- rum—Glerum te Biezelinge herdacht, dat het 50 jaar geleden was, dat het in den echt werd verbonden. De straat waarin het gouden echtpaar woont, was versierd, overal wapperden de vlaggen en 's avonds was er een mooie ver lichting. Het ontbrak den oud-veilingmeester van de veilingsvereeniging Kapelle-Bie- zelinge met zijn gade dus niet aan be langstelling. Het was voor beiden een drukke, on vergetelijke dag. AARDENBURG. Dinsdagavond gaf het Aardenburgsch gemengd koor onder leiding van den heer J. Ros, een uit voering in 't lokaal der sociëteit „Spoor tot Vriendschap". Uit de opkomst van het publiek bleek wel dat velen sympa thiek tegenover het koor staan. De wijze, waarop de verschillende zangnummers werden uitgevoerd, bewees, dat die sym pathie ten volle verdiend is. Mej. N. Kouwe aan de piano accompagneerde enkele nummers op zeer verdienstelijke wijze. De bezoekers van dezen avond had den bovendien het voorrecht den heer J. Ros verscheidene nummers op de pi ano te hooren spelen, o.a. enkele stuk ken van Liszt en Cchopin. Zonder aan de schitterende prestatie van het koor te kort te doen, mogen we gerust zeg gen, dat het spel van den heer Ros het hoogtepunt van dezen avond vormde. Opnieuw werd Aardenburg er aan her innerd, dat het het voorrecht heeft een kunstenaar als den heer Ros in zijn mid den te hebben. Aan één van de zang nummers werd meegewerkt door Poly- phonia uit Oostburg. Met „Donauwel- len" van I. Ivanovici werd deze mooie en goed geslaagde avond besloten. EEDE. Naar wij vernemen is de con trole van de Belgische douane aan de grens op bewijzen van Nederlanderschap zeer verscherpt. Werd er het vooraf gaand jaar en dezen zomer niet streng of meestal heelemaal niet naar gekeken, de laatste dagen zijn reeds verschillen de personen, die niet in het bezit van een dergelijk bewijs waren, terugge stuurd. Van een ijverige voetballer en een reservebal. Het was een kalm partijtje. Genoege- lijk langs de lijn, prettige verstandhou ding onder de spelers en een scheids rechter die de goede toon bewaarde, 't Was nl. een voetbalkamp. Een wedstrijd van twee elftallen der Zaterdagmiddag competitie. En toch was er een „maar aan het geval, al was die dan slechts betrekkelijk omdat zij slechts bij één persoon bestond. Die persoon was de linksbuiten. Hij „kreeg geen bal". Toch was er een bal disponibel want de re servebal lag aan zijn lijn. De bal lag er genoegelijk en stil. Maar 't was niet die bal, welke hij begeerde, 't Was de leeren kogel, daar in 't veld, waar om gevochten werd, welke hij bespelen wil de. Helaas geen der andere één en twin tig voetbalknapen dacht er aan zijn een zaamheid, zijn isolement op te heffen, En dat vond zijn oorzaak grooten- deels hierin, dat zijn aanvalslinie er niet aan te pas kwam. Tot plotseling zijn aanvalsleider uit het verdedigingskluwen los-schiet en ten aanval gaat. De opgepropte aanvals- energie van den linksbuiten ontbrandt en hij rent met de zijnen naar voren. Langs de lijn gaat hij in toomelooze vaart. Zijn geest, zijn beenen en voeten hunkeren naar een bal. Zij worden bevredigd. een rondleeren monster komt binnen zijn bereik. Hij zal er nu van nemen wat er in zit. Hij wil het uiterste en zal het krijgen. In één ren gaat hij op het doel af, verblind door den grooten aanvals- ijver. Geen tegenstander telt hij op zijn pad. Met een formidabel schot besluit hij zijn prachtigen aanvalsrengoal! Zijn bezinning vond hij terug toen hij zag hoe de scheidsrechter het spel, dat op de lijn van 't strafschopgebied in alle hevigheid bezig was, staakte en hem beduidde, dat reserveballen buiten het veld hooren te blijven. Wat was het ge val? Deze linksbuiten had st'ekum de reservebal van achter de zijlijn meege pakt. De scheidsrechter gaf toen weer het sein tot beginnen: een opgooibal. Vergadering van Woensdag 15 Dec. De middagvergadering. In de middagvergadering was.bij den aanvang mr. Mes ook ter vergadering zoodat toen tijdelijk 38 leden aanwezig waren, later daalde dit aantal geleide lijk tot 33. Aan de orde kwamen toen eerst de trammen en dat wel het personeel dat bij de Z. VI, T, M. ontslagen is en waar voor de heer GOOSSENS het op nam. Spr. wees er op, dat in den regel eerst jongere personen ontslagen worden, hier gingen echter eerst de ouderen weg w.o. personen, die reeds 30 of meer jaren in dienst waren. Zoowel de mi nister als de Z.V.T.M. zelf voelde dat er voor die menschen iets moest worden gedaan en zij gaven ieder 4000, ech ter onder voorwaarde, dat ook de pro vincie 4000 zal geven. Ged. Staten willen dit eerst doen als de fusie tot stand is gekomen. Spr. wil het een van het ander scheiden en dient een voor stel in dien geest in mede namens eeni- ge andere leden. De heer BAUWENS verdedigde deze motie en de heer DE PAUW zeide, dat de personeelsbelangen reeds van het be gin, dat de Z.V.T.M. ter sprake kwamen, naar voren zijn gebracht. De geheele kwestie der Z.V.T.M. is nu in een sta dium gekomen, dat de fusie er wel niet zal komen en men moet nu nog een laat ste kans wagen, voor hulp aan het per soneel. Daarom steunt de S.D.A.P. de motie. De heer KODDE achtte de bedoeling deze menschen te helpen zeer juist, maar het hemd is nader dan de rok. Als men hiermede begint, komt men voor allerlei moeilijkheden te staan. Men moet oppassen met moties, dat is in de morgenvergadering gebleken. Het is beter dat Ged. Staten het tegen de zo- merzitting nog eens nader onder de oogen zullen zien. De heer v. d. FELTZ vreest geen con sequenties, want het geldt menschen, die in een zeer uitzonderlijke positie verkeeren. De heer DEKKER vindt het ook goed dat de Staten een beslissing ter zake nemen. Hij wil wel voor de motie stem men, maar vindt 12000 voor ongeveer 50 personen toch heel gering. De heer GOOSSENS stemt dit toe, maar als de minister en de Z.V.T.M. iets willen doen, moet de provincie z.i. ook helpen en mag zij dat niet uitstellen. De Z.V.T.M. heeft verschillende verande ringen aangebracht, maar steeds in het nadeel van het personeel. De heer MEERTENS bespreekt ook deze kwestie, de heer ADRIAANSE waarschuwt in verband met de provin ciale financiën. Evenals de heer Kodde waarschuwt hij voor precendenten. Men zal al meer en meer een beroep doen op de provincie en het is de vraag of de Staten hier wel iets mede te maken hebben. De heer DEKKER meent, dat men helaas veel met de Z.V.T.M. te maken heeft. De heer MOELIKER heeft ook be zwaar tegen de motie uit vrees voor precedenten. De heer DE LOOZE waarschuwt ook tegen stappen, waarvan de gevolgen niet zijn te overzien. De heer ONDERDIJK waarschuwt er tegen het geld te geven en dan te hoo ren, dat een steun aan de betrokkenen zal worden ingetrokken. De heer STIEGER vraagt de motie in handen te stellen van Ged. Staten om advies. De heer SONKE kan niet voor de motie stemmen. De heer GOOSSENS zet den toestand van de betrokkenen nader uiteen, maar is bereid zijn motie in handen te stel len van Ged. Staten. De heer VAN BOMMEL VAN VLO TEN zegt naar aanleiding van opmer kingen over de R.T.M., dat er een me- moriepost op de begrooting staat, omdat er nog overleg met het departement gaande is. De heer DEKKER meende, dat men toch moet weten wat er gaat gebeuren. De heer VAN BOMMEL VAN VLO TEN zeide, dat er niets zal gebeuren zonder voorkennis van de Staten. De begrooting in het algemeen De heer DEKKER beklaagde zich, dat er te weinig' gedaan wordt voor de lucht bescherming; waarom bouwt men geen schuilplaatsen en neemt men geen maatregelen voor de provinciale eigen dommen. Voor 2 jaar drong spr. aan op belasting verlaging, doch nu begrijpt hij waarom dit in een democratische maat schappij niet kan, men steekt het geld in onrendabele ondernemingen als P.Z. E.M., Z.E.G.A.M. enz. Spr. komt nog eens op tegen het samengaan van het lidmaatschap van Ged. Staten met com missariaat van N.V., waarin de provin cie ook geldt heeft gestoken. Men klaagt over de critiek der N.S.B. maar na korten tijd doet men toch, wat zij wilden. Critiek uitoefenen is geen pretje. De heer VAN 'T HOFF kan kort zijn, hij bracht dank voor het meer overzich telijk samenstellen der begrooting en maakte enkele opmerkingen over de sa menstelling van de raooorten. De heer ONDERDIJK stond hier lan ger bij stil. Spr. haalde heel de kwestie Pan het samengaan van het lidmaatschap der Ged. Staten met dat van commissaris eener N.V. nog eens op. Resultaten van de ter zake genomen besluiten zijn niet ie zien, het lijkt of Ged. Staten zich daar van niet veel aantrekken. Spr. wees ook op de kwestie van het collectief arbeids contract en vroeg waarom dit in 1940 moet afloopen. Spr. komt dan op de toe standen bij de kustvisscherij en meent, dat het desbetreffende rapport getuigt van zeer ergerlijke 'toestanden. Men moet op een of ander wijze de menschen te hulp komen. Aan de hand van cijfers toont spr. o.a. aan hoe die visschers zwaar gebukt gaan onder hypotheken op schepen en woningen. Spr. verzoekt Ged. Staten het rapport nog eens te le zen en op een of andere wijze een einde te maken aan dezen vreeselijken, on- houdbaren toestand. Spr. meent, dat het griffie-personeel wel een troetelkindje is in verhouding tot het waterstaatsper- soneel. Spr, wacht op door mr. Stieger toegezegd onderzoek ter zake in andere provincies. De heer STAVERMAN wijst op de afname der bevolking van Zeeland; ter wijl de sterfte niet grooter is dan elders, maar wel het geboortecijfer is lager. Spr. wil hiervan Ged. Staten geen verwijt maken (gelach). Spr. beveelt de zaak toch in de welwillende aandacht van het college aan. De heer VIENINGS bepleit belasting verlaging, die niet alleen de bevolking zal ten goede komen, maar een goed voorbeeld voor andere instanties zou zijn. De heer BAUWENS spreekt weer over Saeftingen als mooi werkobject bij inpoldering. De heer KODDE sprak over de samen stelling der algemeene verslagen en wil de evenals de heeren, die er voor hem over spraken, dat men het samenstellen niet aan ambtenaren der griffie zal over laten. Spr, behandelt de financieele po sitie der provincie en riep hen die be lastingverlaging willen, toe, dat aan te wijzen hoe dit zou kunnen. Spr. wijst op de dalende goede sloten der provinciale rekeningen totdat men in 1936 zelfs tot een nadeelig slot was gedaald. Spr. wijst er op, dat hij vroeger niet te pessimistisch is geweest. Het Rijk zal moeten helpen, o.a. door nog meer te doen voor de verkeersmiddelen en de hoofdwegen allen voor zijn rekening te nemen. Inzake de krankzinnigenverple ging wil spr. dat Ged. Staten zorgen, dat de patiënten verpleegd worden, waar zij hooren. Tot de N.S.B. zegt spr., dat zij is als een kind, dat nog in de wieg ligt en dat ook fouten zou maken bij regee- ren. De heer v. d. FELTZ zeide, dat men Ged. Staten niet met grof geschut te lijf moet gaan; zeker niet in dezen tijd van groote internationale spanningen. Men moet hen scheiden in het besturend en in het wetgevend deel van hun taak. Als er moeilijkheden zijn zooals bij de Zegam dan blijken de Prov. Staten toch niet veel meer te zeggen te hebben. Spr hoopt, dat Prov, Staten over de samen voeging van polders zullen mede beslis sen, Inzake de watervoorziening vraagt spr. of men op Walcheren het daar aan wezige water eerst zal op gebruiken en daarna dat van elders wordt aange voerd. Spr. ziet geen afdoende oplossing mogelijk ten aanzien van de financieele positie van leden van Ged. Staten. De heer DE BAARE bespreekt het onderwijs van zwakzinnige kinderen en wijst er op, dat andere provincies voor die kinderen al veel hebben gedaan, wat spr. met cijfers aantoont. Hij zet in den breede het belang van dit onderwijs uit een. De heer STIEGER bracht dank voor de woorden van hulde voor de samen stelling der begrooting en zeide toe dien dank over te zullen brengen aan hen, die op de griffie daarvoor zorgden. Spr. is het eens met de beschouwingen van den heer Kodde over de financieele po sitie der provincie, maar niet met den heer v. d. Feltz, als deze spreekt van een „al te voorzichtig" beleid. Ged. Sta ten moeten wel degelijk voorzichtig zijn. Het volgende jaar zal men geheel op eigen wieken moeten drijven, men heeft dan geen post meer van vroeger als in komsten en men staat nog voor nieuwe buitengewone uitgaven. Belastingverla ging wil ieder, maar het kan op het oogenblik niet. Er is eenige opleving, maar dit blijkt alleen nog maar in eenige stijging der opbrengst van de opcenten. Men weet echter niet of dat blijvend zal zijn, Spr. is ook voor het samenstel len der algemeene verslagen voor de rapporteurs zelf in stede van door amb tenaren der griffie. De luchtbescher ming behoort bij rijk en gemeente, voor de Provinciale eigendommen zijn maat regelen getroffen. Het is niet juist, dat voorstellen van leden der staten minder medegeteld worden dan die van Ged. Staten zelf. Zij zullen gaarne trachten eenig'e ver zachting van het lijden van de kustvis- schers te verkrijgen. Spr. erkent, dat n onderzoek naar het waterstaatsperso- neel is toegezegd, maar meer tegen dat er een nieuwe salarisregeling aan de or de zal zijn. Het bevolkingsvraagstuk Za! spreker's volle aandacht hebben. Spr, meent, dat alle vragen steeds worden be antwoord ook over de PZEM, ZEGAM en W.M.Z. en daarom worden de jaar verslagen opgenomen in het provinciaal verslag en kunnen dus besproken wor den in de Staten. De heer DIELEMiAN zegt, dat de ver slagen over de vergaderingen mzake sa menvoeging' van polders, niet objectief zijn, Er kan niets op poldergebied gebeu- 10 Dec GOES. De slagers alhier, genoodzaakt door de concurrentie, beginnen den prijs van het vleesch aanmerkelijk te vermin deren. Sommigen verkoopen reeds puik vleesch zonder been tegen 60 cent per kilo. Door particulieren werd het vleesch heden ecther voor 40 cent per kilo ver-' kocht. BIEZELINGE, Gisteren is hier een vergadering gehouden, waarin werd be sloten een anti-revolutionaire kies- vereeniging op te richten. 13 Dec, GOES. Men maakt ons melding van iemand, die zijn kiesrecht verloor, om dat zijn huisbaas het hem ontnam. Deze wist, dat zijn huurder in politieke mee ning van hem verschilt en hij zeide hem de huur op. Daardoor kon hij niet beant woorden aan den eisch, negen maanden op dezelfde kamers gewoond te hebben, aan welken eisch, volg'ens den minister Heemskerk, moet worden voldaan wil men kiezer zijn. 15 Dec. BINNENLAND. Gisteren werd in het huis te Amsterdam, waar E. Douwes Dekker werd geboren, gelegen in de Korsjespoortsteeg, een gedenksteen ge plaatst, met het opschrift: „E. Douwes Dekker (Multatuli) werd in dit huis ge boren 3 Maart 1820. Aan 1 Rijksarcl volgend* Voor ving de kn mr. meer verdrijft U wonder snel met CACHETS MIJNMARDT IflO zien ze Koken 12 cachets 50ct. Proefdoosje Zstuks lOd. (Ingez, Med.j ren dan door de Prov, Staten. Spr. deel de een en ander mede over de stuJie, die aan de samenvoeging vooraf moest gaan. Er komt tijdig een uitvoerig voor stel aan Prov. Staten, die dan de eind beslissing hebben. De oppositie is zoo als die alom in den lande voorkomt bij dergelijke kwesties. Er zijn in midden Zeeland drie ii^ chamen op waterleveringsgebied. Dat. zijn Vlissingen, Middelburg en Zuid Be veland en dan de W.M.Z, die suplee- rend optreedt. De dorpen, die nog geen' waterleiding hebben kunnen direct door de WMlZ worden voorzien. De heer STIEGER zeide nog tot den heer de Baare, dat de kwestie van 'net onderwijs aan zwakzinnige kinderen de volle aandacht van Ged. Staten heeft. De heer VAN *T HOFF is dankbaar voor het financieel beleid, maar zegt, dat de staten leden w.el verder kijken dan naar den inbreng en het slot van n rekening. De heer ONDERDIJK meent, dat men toch wel kan spreken over de rangin- deeling bij den Waterstaat. Spr. brengt het borgstellingsfonds nog eens nader onder de aandacht van Ged. Staten. De heer BAUWENS spreekt nog eens over de algemeene verslagen. De heer v. d. FELTZ is tegen al te angstvallig zijn bij verlaging van de be lastingen. Artikelsgewijze behandeling, De heer BOSSELAAR wilde geacht worden te hebben gestemd tegen de uit- keering aan de Z.L.M. van de rente van een kapitaal van f 25.500. De heer ADRIAANSE besprak de spoorwegmaatschappij Zuid-Beveland e* wilde wel, dat de door provincie, ge meenten enz. gegeven gelden werden terugbetaald bij stopzetting' der exploi- De heer VAN BOMMEL VAN V,LO TEN zegt, dat het geld der provincie a fond perdu is versterkt, er is geen kans op terug betaling. De heer DEKKER zegt, dat men. dan ook niet kan spreken van rentelooze voorschotten doch van cadeaux. Hierna wordt de begrootings aange nomen met een eindcijfer van f 2.355.645, en een post onvoorzien van f 26.671. Commissie voor de boot" diensten. (Èn de Commissie voor het onderzoek van de reorganisatie der bootdiensten (motie-Bauwens) werd benoemd als lid van Ged. Staten de heer v. d. Wart met 26 van de 33 stemmen en als leden van Prov. Staten de heeren Bauwens met 23. Hamelink met 21, Vienings met 20 e* Sonke met 21 stemmen. De VOORZITTER Zeide, dat nu de commisie aan het werk kan gaan en sloot de ruim half zes de najaarszitting der staten in naam der Koningin. LEGER EN VLOOT. Bij beschikking van den minister van defensie zijn de volgende plaatsin gen gelast: met 20 December a.s.: d« officier van den marinestoomvaartdienst le kl. A. D. Jongkees ter beschikking gesteld, de officier marinestoomv aart- dienst le kl W. J. Dalinghaus a. b. Hr. Ms. „Hertog Hendrik". Met 4 Januari a.s.: de officier marme- stoomvaartdienst 2e kl. G. van der Tak a. b. Hr. Ms. „Hertog Hendrik". den ken aard gren7i gewen èn mi bouw lijken I handh oude splitsil ke stil groot I De k.aartil 1934. I naar voort 3 Mr.l schon den t In familw een bend beschl tarissl bemii Heinl jaar 's-Gr gen. Be gaan* derla Kr uii Zeeu amb,' ming ten nis een omsi Sche ten; sch:< elge tekel heid heer' comi 4 Mi cijns van ën. I R de vooij her! mHil ren gers laac den ver?: mee Uw een aamN lan sevl een der me hie Me are hie zee set vai len m;

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6