STATEN-GENERML BUITENLAND. leurders en bedelaars. N BEGROOTING VAN WATERSTAAT. Begrooting van economische zaken. De uitvoer van tuinbouwpro ducten. Industrialisatie. BELGIE. Een 104-jarige. FRANKRIJK. DE MOORDEN VAN WEIDMANN. POLEN. Militaire opleiding voor vrouwen. CHINA. JAPAN. Strijd tegen de pacifistische lectuur. XX RADIO-PROGRAMMA. OOSTBURG. Firma A. J. BRONSWIJK. AGENDA. MIDDELBURG. WO 15 Dec. Kerstgetuigenisavond met lichtb. sprs. ds. v. d. Hooff en ds. Don, Geb. Vrijz. Herv. 20.15 h, WO 15 Dec. Gener. Repetitie Kon. DO 16 Dec. Uitv. Kon. Zangver. T. 0, en U. uitv. „Jupiter Amans" voor af Volksl. door Harry v. Os, Con certz. 20.00 h. DO 16 Dec. Speciale Filmav. „La Ker messe Heroïque" (Heldenkermis)i DO 16 Dec, Ned. Ver. v. Huisvr. afJ M'burg Kerstmidd. Declamatie* mevr. de GreiffQuist, St. Jorls 14.30 b. VR 17 Dec. Ledenverg. Groene Kruis Ver. „De Vergenoeging" 16.30 WO 15 Dec DO 16 Dec. WO 15 Dec. TrekkingsAv. Ned. V NATURALISATIE VAN JODEN. Na de eindstemming over de wijziging der dienstplichtwet, gistermiddag in de Tweede Kamer en nadat de meerder heid der Kamer zich vóór de nieuwe spelling had verklaard, ontspon zich over de naturalisatie van 1453 aanvragers te zamen met hun minderjarige kinderen een ongewoon aantal vormend een hoogloopend debat. De heer Dieters (n.s.b.) maakte bezwaar tegen de natu ralisatie van een aantal joden, waarop scherpe protesten volgden van de hee- ren Wendelaar (lib.), Albarda (s.d.) en De Visser (comm.). De heer Rost van Tonningen (n.s.b.) zette de rede van zijn partijgenoot voort, aanvankelijk op een wijze, dat de voor zitter hem het woord dreigde te ontne men. Minister Goseling zeide, dat de eer biediging van den Jood behoort tot de positief-christelijke. grondslagen van ons volksleven. Opschorting indirecte vacci natiedwang. Een wetsontwerp tot opschorting van den indirecten vaccinatiedwang voor den tijd van twee jaar lokte debat uit. De heeren Vos (lib.) en Oud (v.d.) en mevrouw De Vries-Bruins (s.d.) zeiden, dat er nu een beslissing behoorde te val len en dat de studiecommissie, welke mi nister Romme wil benoemen, geen reden van bestaan heeft. Een amendement van mevrouw De Vries-Bruins om de ge vraagde opschorting slechts voor een jaar toe te staan, werd echter afgestemd en het wetsontwerp werd aangenomen. Een suppletoire begrooting 1937 voor onderwijs bracht de heeren Moller (r.k.) en Kersten (s.g.) op het oorlogspad en wel tegen een post van 200.000 ten be hoeve van den bouw van een studenten tehuis in de cité universitaire te Parijs, Over den begrootingspost moest worden gestemd. Met 54 tegen 19 stemmen kwam zij er door. Begrooting van onderwijs. Daarna keerde de Kamer terug tot de begrooting van „onderwijs". Bijna twee uur werd over het hooger onderwijs ge sproken, waarna de heer Oud (v.d.) een parlementairen wind deed opsteken door van den minister een verklaring te vragen omtrent zijn principieel standpunt over een financieele gelijkstelling van openbaar en bijzonder hooger onderwijs. Minister Slotemaker de Bruine zal he den aan het woord komen. In de avondvergadering was de be grooting van het dep. v.an waterstaat aan de orde. De heer Ebels (v.d.) zeide dat er ter zake van het euvel der lintbebouwing slechts half werk wordt verricht. Ook de heer Krijger (c.h.) wijst op gevaarlijke misstanden tengevolge van lintbebou wing. Er moet volgens spr. spoedig een afdoende verbetering komen van dit kwaad. Spr. bepleitte voorts o.a. een re geling voor venters en parlevinkers op de Zeeuwsche wateren. De heer Drop (s.d.) wenschte een eenvoudige regeling van de ventvergunningen op de Zeeuw sche stroomen. De heer Rutgers van Rozenburg (c.h.) en Truyen (r.k.) drongen aan op spoedi ge invoering der wegenverkeerswet. Het toezicht op het verkeer moet zeer ver scherpt worden. De heer v. d. Sleen (s.d.) besp'rak verschillende personeelaahge- legenheden. Ook de heeren De Visser (comm.) en Zandt (staatk. ger.) bespra ken de ontstellende toeneming van het aantal verkeersongevallen. De minister van waterstaat, de heer Van Buuren, zeide zijn verantwoorde lijkheid t.a.v. verkeersproblemen te ken nen. Spr. zal al zijn aandacht geven aan de verkeersveiligheid. Dit strekt zich ook uit tot de lintbebouwing, welke ook spr. volle aandacht heeft. Spr. zal bevorderen dat het toezicht op het wegverkeer zoo intensief moge lijk wordt. Spr. is bereid te onderzoeken of verder kan worden gegaan in de rich ting van een speciale verkeerspolitie. De dienst- en rusttijden van het water- staatspersoneel zal spr. nader laten on derzoeken. Bij de afdeeling mijnwezen zeide de heer Schilthuis (v.d.) te betreuren, dat de regeering zich niet ernstiger be zighoudt met de saneering van den ko lenhandel. De kolenconventie tracht aan handelaren en leveranciers haar wil op te leggen. Zelf neemt ze geen verplich tingen op zich, doch legt aan anderen verplichtingen op. Ook de heeren Drop (s.d.) en H e r- m a n s (r.k.) meenden dat de kolenhan del noodig gesaneerd moet worden. Het beleid der regeering is ten deze onvol doende. De heer VanDijken (a.r.) ontkende dat er voor de regeering geen reden zou zijn tot ingrijpen, zooals de mem. van antw. doet denken. De minister van waterstaat antwoord de, dat de saneering van den handel in huisbrandkolen is geschied in overleg met den minister van economische za ken. Ze dateert uit den slechten tijd van het mijnbedrijf, en is bedoeld allereerst voor de kolenmijnen. De kolenconventie wil o.m. een geregelde verhouding be waren .tusschen kooper.s en verkoopers. Men schrijft haar dictatoriale daden toe. doch dat belanghebbenden ernstig wor den geschaad, is nergens naar voren ge komen. Eerst dan is het tijdstip gekomen voor de regeering om in te grijpen. Er zijn ook geen termen voor -'-onverbin- dend-verklaring ten deze. Het begrootingshoofdstuk wordt z. h. st aangenomen, evenals de begrooting der staatsmijnen voor 1938. De vergadering wordt te 2.40 uur van nacht verdaagd tot hedenmiddag een uur. Aan de memorie van antwoord inza ke de begrooting van economische za ken voor 1938 wordt het volgende ont leend: Naar 's ministers stellige overtuiging behoort de behartiging van de land bouwbelangen een groote rol te spelen in de economische politiek van ons land. Dit neemt echter niet weg, dat de andere takken van volksbestaan gelij ke aanspraken op behart ging hunner belangen hebben. Het is om die reden dat de minister zich voorstelt zijn be leid noch door een specifiek agrarische noch door een specifiek industrieele oriënteering te doen kenmerken. Vaste lasten. De vraag van vele leden of maatre gelen te verwachten zijn om de nog steeds te hooge woninghuur van ar beiderswoningen te verlagen en om de rente en aflossing van hypothecaire leeningen, voor zoover die nog te hoog zijn, omlaag te brengen, beantwoordt de m'nister in ontkennen de n zin. Hij geeft gaarne toe, dat het vraagstuk van de vaste lasten door de deprecitaie van den gulden zeker nog niet op alle gebied is opgelost, doch hij meent, dat onder de bestaan de verhoudingen de bedoelde maatre gelen alsmede een schuldherleiding ten g'evolge van overheidsdwang de situa tie eer slechter dan beter zou maken. Druk op het bedrijfsleven. De minister is zich ten volle den in vloed bewust, welken de fiscale maat regelen op het kostenpeil van de on dernemingen uitoefenen, nu het mo menteel niet mogelijk is over te gaan tot belastingverlaging, meent de minis ter, dat hij thans in hoofdzaak tot taak zal hebben overleg te plegen met zijn ambtgenoot van f nanciën, opdat even- tueele nieuwe of te wijzigen belastin' gen in bepaalde gevallen er niet toe leiden, dat onnoodige druk op het be drijfsleven wordt uitgeoefend. Als een bewijs, dat de regeering er steeds op uit is al het mogelijke voor den uitvoer van tuinbouwproducten te bereiken, moge dienen, dat toen in den loop van dit jaar het mogelijk bleek de betalingscontingenten voor den uitvoer naar Duitschland te verhoogen, voor den tuinbouw-uitvoer een grootere vermeer dering werd bedongen dan voor de ove rige uitvoerproducten. Over het geheele jaar 1937 stegen de betalingscontingen ten voor den tuinbouw-uitvoer met 48 vergeleken bij 1936. Ook bij de huidige onderhandelingen met de Duitsche re geering werd met de tuinbouwbelangen ten volle rekening gehouden. Wat betreft den uitvoer van groen ten en fruit naar andere landen dan Duitschland zegt de minister, dat ten aanzien van de invoermogelijkheid in het algemeen steeds in het oog moet worden gehouden, dat de bezwaren te gen den invoer van tuinbouwartikelen in vele landen bijzonder groot zijn, veel grooter veelal dan tegen den invoer van andere agrarische producten. Dit neemt niet weg, dat, indien de mogelijkheid zich daartoe voordoet, steeds getracht wordt afzetmogelijkheden ook naar die landen te verkrijgen. Ten aanzien van den invoer van bui- tenlandsch fruit merkt de minister op, dat de monopolieheffingen, op grond van de landbouwcrisiswet ingesteld, in het algemeen aan haar doel van prijscorri- geerenden factor Beantwoorden, De groote invoer van perziken, die in een kort tijdsbestek heeft plaats gehad en waarvan een prijsbedervende invloed is uitgegaan, is ook hem niet ontgaan. De mogelijkheid, een herhaling hiervan te voorkomen, is thans in onderzoek. De minister zet uiteen, dat het niet gemakkelijk is de industrialisatie van ons land te vergrooten. Op dit oogenblik is het departement betrokken bij het on derzoek naar een 50-tal projecten. Ten aanzien van den stand van afzon derlijke plannen, waaromtrent inlichtin gen werden gevraagd, kan de minister, wat de oprichting van een aluminium- fabriek aangaat, op het oogenblik geen nadere mededeelingen doen. Tot de stichting van walswerken hebben eeni- gen tijd geleden een tweetal onderne mingen in den lande het besluit geno men. Een dezer walswerken zal in de nabijheid van de hoogovens worden ge vestigd. De oprichting van een staalbe drijf mag in verband met deze walswerk- plannen binnen niet al te langen tijd worden verwacht. De aardappelvlokkenfabricage is een onderwerp geweest van ernfctige stadie. Deze heeft aan het licht gebracht, dat de rendabiliteit van een aardappelvlok- kenfabriek bij den in '36 geldende aard- appelsteun en heffingen op voedergra- nen reeds problematisch was, zoodat de oprichting moest werden ontraden, mede op grond van den tijdelijken aard der landbouwsteunnmaatregelen en van de hooge investeeringskosten van een be drijf. Onder de huidige omstandigheden zou de kans op rendabiliteit nog veel ge ringer zijn. De industrievestiging ten plattelande maakt reeds geruimen tijd een voorwerp van studie uit. Het ligt niet in de bedoeling de regel matige fabricage van artikelen te gaan financieren. Het ligt wel in de bedoeling proefneming enop industrieel gebied op zeer bescheiden schaal en in bijzondere gevallen te bevorderen door het verlee- nen van bijdragen. Klompenindustrie. Het is den minister bekend, dat de toestand van het klompenmakersbedrijf verre van gunstig is, al zijn hier en daar wel eenige symptomen van verbetering waar te nemen. Hij is bereid binnen het kader van de bevoegdheden, waarover de regeering beschikt, die maatregelen in overweging te nemen, waarvan kan worden verwacht, dat zij in den toe stand een werkelijke verbetering kun nen brengen. Het moet helaas worden betwijfeld, of het mogelijk zal zijn de klompenin dustrie, waarvoor op contingenteerings- en tariefgebied een en ander werd ge daan, afdoende te helpen. Wat een vestigings- en uitbreidings verbod betreft, wijst de minister er op, dat dit vraagstuk eerst onder het oog kan worden gezien, zoodra de regeering over de daartoe benoodigde bevoegdhe den beschikt. Tegen het stellen van den eisch, dat naast eiken Belgischen arbeider een aantal Nederlandsche arbeiders in dienst moet worden gehouden, verzet zich het tusschen Nederland en België gesloten vestigings. en arbeidsverdrag dd. 20 Fe bruari 1933. „Vroeg naar bed, vroeg opstaan, veel 1 chaamsbeweging en af toe een oude klare", aldus luidt het geheim, waar aan mevrouw Van Hoorebeek uit Oost ende haar hoogen leeftijd toeschrijft. Een dezer dagen heeft zij juist haar honderdvierden verjaardag gevierd in een villa aan zee. Bij deze gelegenheid openbaarde zij haar recept voor een lang leven. Dit oudje is in 1833 geboren. Zij trouwde op twintigjarigen leeftijd met een boer, uit welk huwelijk zeven kin deren voortkwamen, waarvan drie nog in leven zijn. Haar bezoekers stonden verbaasd over haar goed geheugen. Zoo vertelde zij, dat zij zich nog goed haar bezoek aan Engeland in 1914 als vluch- tel'ng kon herinneren en hoe zij kort daarop, ondanks de Duitsche bezetting, naar Oostende teruggegaan was, daar zij heimwee had gekregen. Mevrouw Van Hoorebeek streeft er nu naar de oudste vrouw van België te worden, welke onderscheiding zou worden beloond met een bezoek van den Koning der Belgen. Op aanwijzingen van Weidmann heeft men het lijk van zijn zesde slachtoffer, Jeanne Keller, ontdekt in den zg, „grot der band'eten", op één kilometer van Barbizon in het bosch van Fontaine- bleau. Het lijk lag dicht aan de opper vlakte op een plaats, waar des zomers veel wandelaars komen, maar die des winters verlaten is. De Poolsche regeering en de militaire autoriteiten hebben een plan in studie om de geheele Poolsche jeugd een mili taire opleiding te geven, teneinde in ge val van oorlog de kaders van het leger te versterken. Sinds verscheidene jaren bestaat er reeds een militaire opleid'ng op de middelbare scholen. Men wil thans verplichte militaire oefeningen invoeren voor de studenten: 15.000 jongemannen zullen zich hieraan moeten onderwer pen. Tevens heeft men een plan in stu die genomen, om de verplichte militaire opleiding uit te breiden tot de vrouwen, en wel tot den leeftijd van 45 jaar, en alleen zij, die middelbaar of hooger on derwijs hebben genoten. Zij zouden be trokken worden bij de hulpdiensten, als de verpleging', den verbindingsdienst, de passieve luchtverdediging, enz. Voor vrouwen, die alleen lager onderwijs heb ben gevolgd, zou de opleiding facultatief worden. Drie Amerikaansche zendelingen verdwenen, Dr'e Amerikaansche zendelingen zijn verdwenen uit de in Japansche han den zijnde st,ad Sjoejang aan den Sjan- sispoorweg. In den nacht van 2 December waren zij voor werken van barmhartigheid uitgetrokken. Sindsdien is niets meer van hen vernomen. Men gelooft, dat zij vermoord zijn, De minister van buitenlandsche zaken heeft een verordening uitgevaardigd, waarin de publicatie van alles wat vol gens den minister de diplomatieke be trekkingen zou kunnen schaden, wordt verboden. De politie heeft verder een uitgever van verzamelde pacifistische gedichten gearresteerd en de autoriteiten voeren en heftigen strijd tegen iedere beweging welke zich tegen den oorlog verzet.; EEN ENQÜATE, Een veldwachter schrijft ons: Wij zaaien en wij maaien niet Wij teren op den boer. In hoofdzaak wil ik mij bepalen een meening uit te spreken omtrent de zoo genaamde kooplieden, meer bekend on der den naam v,an leurder of venter. Dus die lieden, die met kie ne koop waar, zooals .garen, band, naalden enz. langs de huizen gaan en trekken van dorp tot dorp en van st,ad tot stad. Het colporteeren met boeken is niet zoo algemeen verbreid; m.i. hebben de venters de overhand. Beide catego- r ën beoogen echter het zelfde doel: hoe en op welke wijze kom ik aan den kost. De wijze waarop beide soorten menschen aan den kost komen ver schilt niet veel van elkaar, en zeer juist is de meening, dat het colportee ren en venten in de meeste gevallen verkapte bedelarij is. Rechtstreeksche bedelarij en landlooperij is immers strafbaar gesteld bij de Nederlandsche wetgeving. Men diene goed onderscheid te ma ken tusschen de goede en minder goe de elementen; tusschen een koopman en een venter. Een koopman met paard en wagen of met briketten of fruit, is geen venter als bedoeld in dit art'kel. Het is een algemeen bekend feit, dat een echte venter, dus een die zijn vak verstaat, hetzij door ongepaste op dringerigheid of vérgaande brutalite t, met het zg. systeem van de klomp tusschen de deur de beste verkooper is. Als men niets van hem koopt, dan geeft men in de meeste gevallen wel wat. en daar gaat het ten slotte toch om. Het is niet te veel gezegd, als k beweer, dat het venten als een plaag kan worden beschouwd. Men vergete niet, dat buiten het ka der der venters, zich nog andere ge gadigden aan Uw deur melden. Men denke slechts aan het gilde der zan gers en straatmuzikanten. Betrekke lijk zijn zij over één kam te scheren;. Doch waar het hier :n hoofdzaak gaat om de venters zullen wij niet afdwa len. Dat het venten in vele gevallen ver kapte bedelarij is, blijkt wel uit het feit, dat sommige venters hun geheelen han del in een doos kunnen bergen, Mij zijn gevallen bekend dat zij den zg. handel van elkander leenen. De een voor den middag en de ander na den middag. De prijs die voor hun koop waar moet worden betaald ligt vaak ver boven den gewonen winkelprijs, dus: afzetterij. In de meeste gemeenten moet men voorzien zijn van een ventvergunning, waarvoor men legesgelden moet be talen. De bedoeling daarvan is onge twijfeld het venten tegen te gaan. Onwillekeurig rijst nu de vraag „wat moet ik doen, en hoe handel rk het beste, moet ik koopen of geven, of moet ik het niet doen." Alvorens hier een meening over uit te spreken, zij gemeld dat den meesten venters, zwer- versbloed in de aderen vloeit. Het is hun aangeboren, gelijk het ge val is met woonwagenbewoners en zj>J geuners, ook zij handelen of venten voor den kost. Nu kan heti voorkomen, dat een venter aan Uw woning komt met de bekende actetasch of het reeds ge noemde doosje. Meestal begint het met „iets noodig van den koopman, garen, band, naalden, elastiek enz. Ik ben een werkeloos kantoorbediende, ot schipper", of iets dergelijks. Het ver haal eindigt meestal met: „Ik krijg geen steun". Dus m,a.w„ ik moet ook leven, en daarom ga ik venten. Nu is het zoo gesteld in ons land. dat er geen mensch van gebrek behoeft om te komen. Een ieder wordt gesteund, hetzij hij door werkeloosheid zonder m ddelen van bestaan zou komen, hetzij door de ge meente waar hij zijn domicilie heeft of door het een of ander Burgerlijk Armbestuur, Dan zijn er nog vele an dere deuren die voor dergelijke lieden opengaan, men denke slechts aan het Crisis comité, Leger des He Is. Al komt men nog door eigen schuld broo deloos te staan dan zelfs wordt men geholpen, in natura of met geld. Wat doet de venter met het zwer- versbloed? Hij trekt weg, het onbe kende tegemoet, juist datgene wat hij zoekt. Het gevolg is, dat hij overal en nergens thuis behoort. Hij gaat wat men noemt, „den boer op." Als hij bleef op de plaats waar hij woonde, dan behoefde hij niet te venten, te te ren op zijn medeburger van stad en dorp, dan werd hem ook steun ver leend of onderdak geboden, dan zou dé venter vermoedelijk werk v'nden in de ter plaatse ingestelde werkverschaf fing. Doch dat is het juist wat den doorsnee venter niet zoekt. Hij zoekt het onregelmatige leven het leven v^n reizen en trekken. Zij zijn het best té vergelijken, met paarden welke niet tn het gareel wenschen te loopen. Z e hier het meest voorkomende type van den venter-zwerver. Het misbruik van sterken drank zullen we dan nog maar niet eens bespreken, het zou ons ie ver voeren. Onomstootelijk staat het vast, dat het ventersvraagstuk heden ten dage zeer actueel is. Een middel om dit euvel te verhel pen of zoo mogelijk op te heffen zon zeer gaarne worden aanvaard, en wel in het bijzonder ten platte lande. Zonder het standpunt in te w Hen ne men „een ieder moet maar voor zich zelf zorgen" zou het, ter bestrijding van het euvel in de eerste plaats ge boden zijn, niet te koopen aan de deur en nog minder te geven. De venter en wat dies meer zij, zal noodgedwongen uit steden en dorpen verdwijnen, tot heil van hem zelf en die van den burger. Een bekend rechtsgeleerde mr. G. T. J, de Jongh, zag gaarne de jeugdige misdadigers geplaatst in' werkkampen. M.i. ware het even verstandig als menschelijk dit eveneens te doen met den doorsnee venter, en diens soortge- nooten. Of 's lands middelen zulks kunnen veroorloven, is echter een vraag. De burgemeester voegt hieraan toe: Bovenstaande liet ik den veldwach ter eens opstellen, doch ben met bo venstaande het niet eens. Die leurders enz. zijn menschen die de vrijheid lief hebben en niet gebonden kunnen leven. DONDERDAG 16 DECEMBER. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. II.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gram. 11.30 Godsd. half uur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Orkest en Gram. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Vrou wenhalfuur. 3.30 Gram. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Handenarbeid voor de jeugd. 5.15 So- listenconc. en Gram. 7.00 Berichten. 7.15 Journalistiek weekoverzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herh. SOS-Ber. 8.15 Gevar. progr. m.m.v. sprekers, solisten, Man nenkoor en het NCRV-Orkest. (Om 10.00 Berichten ANP). 10.45 Gymnastiekles. 11.00 12.00 Gram. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.30 Orkest en solist. In de pauze: Declamatie. 12.30 Gram. 1.30 Orgel. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Piano. 3.00 Kniples. 3.45 Gram. 4.00 Voor' zieken en thuiszit tenden. 4.30 Gram. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Aeolian-Orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Concertgebouw-Orkest en solisten. In de pauze: Reportage. 10.45 Gram. 11.00 Be richten ANP. Hierna: AVRO-Dansorkest. I 1.4012.00 Gram. DROITWICH, 1500 m. 11.25 Pop. conc. 11.50 Gram. 12.35 Trocadero-Cinema-Or- kest. 1.20 Gram. 2.05 Variété-orkest en so list. 3.10 Causerie. 3.25 Gram. 3.35 Sted. Orkest van Bournemouth en solist. 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Joe Loss en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Causerie. 7.00 Schotsch Or kest. 7.50 Reportage. 8.10 Gevar. progr. 9.00 Actueele causerie. 9.20 Berichten. 9.40 Lichte muziek. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 Cembalo. 1 1.00 Causerie. 1 1.20 Mau rice Winnick en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.). RADIO-PARIS, 1648 m. 7.50, 9.10 en 10.40 Gram. 12.40 Cantrelle-Orkest en Zang. 3.05 Zang. 3.20 Viola. 4.20 Zang. 4.35 en 5.20 Radiotooneel. 8.35 Piano. 8.50 Nat. Orkest en solisten. 10.50I 1.05 Gram. KEULEN, 456 m. 5.50 Dresdensch Orkest. 7.50 Kleinorkest. 8.50 Zang en piano. 9.20 Volksliederenconc. 11.20 NSDAP-Orkest, 1.35 Orkest. 3.20 Amusementsorkest. 5.30 Collegium Musicum van de Universiteit. 6.30 Gram. 7.20 Orkest, koor, volkskoor, kin derkoor en solisten. 10.1011.20 Balalai ka-Orkest en Stuttgarter Volksmusik. BRUSSEL, 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 Zang. 1.00 Kleinorkest. 1.50 Zang. 2.002.20 Gram. 5.20 Kleinorkest. 6.50 Gram. 8.20 Dansorkest en Salonorkest. 10.30—11.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 Orkest. 1.00 Gram. 1.30 Orkest. 1.50—2.20 Gram. 5.20 Cello. 5.40, 6.35 en 7.35 Gram. 8.20 Or kest en soliste. 10.3011.20 Ebbecke-TV/o en soliste. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7.20 Orkest. 8.20 Berichten. 8.35 Vervolg conc. 9.20 Berichten. 9.50 Altviool en piano. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Barnabas von Geczy's orkest. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door de Agente Zangver. T. O. en U„ Concertz. WO 15 Dec. Jamboreefilmav. Notarish. (Mercurius) 17.00 h. v. Kind; en 20.00 h. City. OOEF al GFMFJEN Afsch. Alch. Dranken te Vl»s „Oude Vriendschap". over zijn. Te einde de v( Stc van welk bruïk niet doch I prodi waar aan Verd klein dige vergJ spert kels. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg. Erl meerl merll eigei en k tiekJ Zol beric gehe: den bij d doelJ kost® barel te ml T te gel de R Lang J. S 1 Th ingell voor:l aan I vooril voor| en tegeJ deel M. M wel heimf zaak vóór Raac maal r--:- -W.' -

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 8