Gevaarlijk spel. KRONIEK van den DAG. BINNENLAND. ZEELAND. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOE5CHE CRT.) VAN WOENSDAG 15 DECEMBER 1937. No. 389, OPGEPAST! HIDDELBUR6. Het 30-jarig bestaan van de schaakclub. VLISSINGEN. Een vergelijking; die niet opgaat. Het Japansche volk juicht opnieuw: Nanking, de hoofdstad van de Chinee- sche republiek, is gevallen. Te Tokio schijnt men een paar dagen te vroejf op het feit geklonken en feest gevierd te hebben, maar zoo is een zeker soort va derlandsliefde nu eenmaal: ze loopt blindelings van stapel. Als haar de schel len van de oogen vielen, zou ze trou wens door het licht van den geest op slag gedood worden. De Japanners hebben er op gespecu leerd, dat met den val van Nanking de Chineezen hun verzet zouden opgeven. Een paar maal wisten de bladen te To kio te melden, dat Tsjiang Kai-sjek, China's „sterke man", vrijwillig of ge dwongen was afgetreden; en dat er een nieuwe Chineesche regeering zou wor den gevormd van „betere gezindheid", d.w.z. bereid, om zich onder Japansche curateele te plaatsen. Voorloopig staat Tsjiang Kai-sjek echter nog aan het hoofd der centrale Chineesche regeering, wel ke naar het binnenland is uitgeweken en verklaarde den strijd tot het bittere ein de te zullen strijden. Het is onmogelijk zich een voorstel ling van dat „bittere einde" te maken. Sommige voorspellers willen weliswaar weten, dat het vooral voor de Japanners bitter zal zijn, maar deze somnambulis- tische wetenschap lijkt ons met wan trouwen bejegend te moeten worden; hoe verleidelijk het dan ook is een ver gelijking te maken met een van de merk waardigste feiten uit de geschiedenis van ruim een eeuw geleden: Napoleon's tocht naar Rusland. Napoleon veroverde Mos kou: een voorspel van zijn ondergang'. Maar de overeenkomst tusschen die Pyrrhusoverwinning en de verovering van Nanking door de Japanners is veel te gering, om er voorspellingen aan te ontleenen. Inderdaad met den val van de Chineesche hoofdstad is het Chinee sche rijk evenmin vernietigd als indertijd het Russische met den val van Moskou. En de verovering van geheel het onme telijke China kan een even onmogelijke onderneming zijn als indertijd die van ge heel het onmetelijke Rusland. Maar Na poleon kon, in het platgebrande Moskou, terwijl een barre winter zijn intrede deed, niet blijven. Hij zou zijn leger aan den hongerdood hebben prijs gegeven. De Japanners daarentegen hoeven zich over honger en kou geen zorgen te ma ken. De levensmiddelen- en materiaal voorziening hunner troepen is verze kerd. Niets noodzaakt hen tot zulk een afgrijselijken terugtocht als waartoe de Fransche keizer genoodzaakt werd. Niets belet hen de bezetting 'van het veroverde gebied te bevstigen. Een vergelijking met Napoleon's Russische avontuur is uit dezen hoofde volslagen onzin. Maar daarmede wil allerminst gezegd zijn, dat China nu zijn verzet wel kan op geven en Japan met de verovering van Nanking den strijd definitief in zijn voor deel heeft beslecht. Zoolang Tsjiang Kai- sjek voldoende macht behoudt over de Chineesche legers en de massa van het Chineesche volk, zullen de Japanners genoodzaakt blijven het geheele reus achtige militaire apparaat, dat ze in werking stelden, in werking te houden. Naar alle waarschijnlijkheid zal Tsjiang Kai-sjek nu een guerilla-oorlog trachten te ontketenen, een strijd dus met zeer beweeglijke kleine eenheden over een zoo groot mogelijk gebied, met het doel de Japanners door aanhoudende kleine verrassende aanvallen af te mat ten. In het Noorden hebben de Japan ners hiermee reeds kennis gemaakt. Hun opmarsch aldaar moest worden stopge zet. Zoo wordt het dan een kwestie van uithoudingsvermogen, vooral van econo misch uithoudingsvermogen. Financieel en economisch staat Japan niet sterk. De huidige militaire krachtsinspanning San het zich niet jarenlang veroorlo- Uit het Engelsch van PAUL TRENT, 63) Guy dacht aan den raad van den ad miraal, Hij had een ingeboren edelmoe- j natuur en alls dit gedaan moest worden, dan moest het gedaan worden met zoo weinig mogelijk kwetsen van aar trots. Stella had hem afgedankt, dus zij had de schuld. Foen zij in Valda's kamer kwamen nam zij hem hoed en jas af en maakte het hem gemakkelijk in een leunstoel. u Zr eu-T syPhon sodawater en een flesch whisky op een tafeltje naast hem. „Vijf minuutjes maar. Je hebt toch geen haast? vroeg zij vroolijk. „Neen. Ze ging naar haar slaapkamer en deed de avondjapon uit, en trok inplaats daarvan een teagown van zwarte fijne kant aan. Een lange blik in den spiegel en ze zuchtte. Wat zou het volgende uur haar brengen? De gedachte alleen dreef het bloed naar haar wangen. Wat zou de admiraal tegen Guy gezegd heb ben? Zou hij hem hebben verteld, dat hij haar diensten voor Engeland kon koo- pen met zichzelf?" ÖVen stond haar voornemen minder vast. Als Guy het plan uitvoerde op een droge zakelijke manier, zou zij dan dé Diplomatendiner ten Hove. H.M. de Koningin heeft gisteravond ten paleize Noordeinde een diner aange boden aan de bij H. Ms. hof geaccredi teerde gezanten en zaakgelastigden met hun echtgenooten. Aan dit diner hebben mede aangeze ten de minister van buitenlandsche za ken en mevrouw Patijn. DE GEGIJZELDE JOURNALIST- De gijzeling met 12 dagen ver lengd. Bij beschikking van de Haagsche recht bank van gisteren is de gijzeling van den heer C. L. Hansen, redacteur van het Vaderland, met 12 dagen verlengd. Naar wij vernemen is, in overleg met mr. J. F. Hijmans, juridisch adviseur in de kwestie van den gegijzelden journalist Hansen, afgezien van het instellen van cassatieberoep bij den Hoogen Raad tegen het arrest van het Haagsche ge rechtshof, waarbij het gijzelingsbesluit van de rechtbank werd bevestigd. NEDERLANDER TE BRUSSEL GEARRESTEERD. In verband met spionnage-zaak. De politie te Brussel heeft thans de derde arrestatie verricht in de zaak der spionnage in het vliegkamp Bierset, na bij Luik. Het betreft den Nederlander Harmen Schmit uit Utrecht, aldaar ge boren in 1901. Schmit is gearresteerd in een cabaret in de Brusselsche voorstad Sint Joost- ten-Noode. Hij heeft verklaard, dat hij voor rekening van een anderen Neder lander werkte. CRISIS-STEUNBESCHIKK1N G 1937. Fruit- en Warmoezerifgtwassen. De minister van economische zaken heeft besloten uit het Landbouwcr'sis- fonds aan hen, die als teler van gewas sen van den tuinbouw zijn aangesloten bij de stichting Nederlandsche groen ten- en fruitcentrale steun te verleenen tot een bedrag van ten hoogste f 1,580,000. Deze steunverleening omvat de pro ducten blauwe en witte druiven, spek- bocnen, pronkboonen, tomaten en fa- brieksframbozen. Irieën op de voorbank van sfuto zitten mag alléén, als er den bestuurder 60 cm en voor passagier 40 cm beschikbaar is (voor 'n kind tot 12 jaar: 30 cm). ven. Duitschland is in den wereldoorlog door economische uitputting bezweken. Hetzelfde gevaar bedreigt Japan, Echter het is de vraag, of China niet eerder om dezelfde reden den strijd zal moeten op geven. Want China's economisch uithou dingsvermogen is al evenmin onuitput telijk als dat van Japan. Voorspellingen ten deze kunnen geen zin hebben. Gegevens voor een waar schijnlijkheidsberekening bestaan er niet. Trouwens al beschikte men over talrijke gegevens, dan nog zou een voorspelling hachelijk zijn. Dingen als deze laten zich niet bij wijze van een rekensommetje bepalen. moed hebben door te zetten? Maar op den terugweg waren zijn manieren toch heel vriendelijk geweest. Hij hield dus veel van muziek. Wat Zou ze voor hem zingen? Even dacht ze na en kwam toen tot een besluit. Ze ging naar de gang en bleef staan voor de deur van de zitkamer. Haar moed zonk haar in de schoenen en ze kwam in de verzoeking hem naar huis te zenden. Misschien morgenmaar neen, het was beter nu en haar instinct zei haar dat ze nu zou winnen. Zij haalde vlug adem. Ze wist, dat ze er op haar voordeeligst uitzag, maar toch liep ze vlug naar haar kamer terug en ging voor den spiegel staan. Ja, haar oogen schitterden van opwinding. Haar lippen waren rood van gezondheid. Ze was een begeerlijke vrouw voor iederen man, zei ze triomfantelijk in zichzelf. Toen liep ze vastberaden naar de zit kamer. „Blijf stil zitten, Guy. „Ik zal voor je zingen", zei ze zacht en ze begon een Indiaansch minnelied te zingen. Op de piano stond een zilveren spie gel en terwijl ze zong kon ze zijn ge zicht zien. HOOFDSTUK XXXIII. Toen het lied uit was, draaide Vald? zich op den pianostoel om. „Dank je", zei hij zacht en ze wist dat hij ontroerd was. „Ik ben toch zoo blij dat je dol bent De schaakvereeniging „Middelburg' vierde gisteravond in het clublokaal „De Eendr.acht" haar 30-jarig bestaan De bovenzaal was voor deze gelegen heid een eenigszins feestelijk aanz'en gegeven, waartoe ook eenige bloem stukken van zustervereenigingen het hunne bijdroegen. Ook vele felici taties waren binnengekomen. De heer I. van Noppen heeft als l d der voorbereidingscommissie ,allen een hartelijk welkom toegeroepen, in 't bij zonder de afgevaardigden van den Zeeuwschen Schaakbond en van de zustervereenigingen te Vlissingen, Goes, Koudekerke en Serooskerke, De voorzitter van de schaakclub, de heer W. de Graaf heeft daarna, op vaak geestige en pakkende wijze, een her denkingsrede uitgesproken. Spr, heeft allereerst ook een welkomstwoord toi de aanwezigen gericht en wel speciaal tot het eerelid en oud-voorzitter, dr. L. A, J. Burgersdijk, de verschille.nde af gevaardigden, oud-leden, o.a. den heer D. Kruyder en tot den heer Gabr'ëlse, bij wien de vereeniging 14 jaar is ge huisvest. Spr. herdacht de leden die zijn heengegaan, die de partij van hun leven, sommigen in de opening, de meesten 'n het middenspel en enkelen in het eindspel, hebben verloren. In groote trekken ging spr. vervol gens na hetgeen in de afgeloopen 30 jaar is gebeurd. Spr. begon met het allerlaatste besluit, nl. van 3 Dec. jl„ waarbij mr. J. Adriaanse, een der op richters der vereeniging en lid van groote verdienste is benoemd tot eerelid der Middelburgsche schaakclub. Spr.'s gedachten gingen terug naar Zaterdag 14 Dec. 1907, den oprichtings datum der vereenig'ng. Het verheugde spr., dat de initiatiefnemers tot deze oprichting,, de heeren D. Kruyder en dr. L. A. J. Burgersdijk dezen avond aan wezig waren. Spr. memoreerde curio- site tshalve de eerste agenda, noemde de verschillende bestuurderen, in den loop der jaren, het stijgende ledental enz, waarover wij in ons nummer van Maandag reeds een en ander hebben medegedeeld. Verder bracht spr. in herinnering de talrijke avonden van schaakgenot: her denkingsavonden, simultaanséances, bondswedstrijden, gongwedstrijden, clubwedstrijden en ook het jeugdscbn- ken. Verschillende groote meesters hebben h er gespeeld: Marshall, Capa- blanca, Speyer, Reti, dr. Laskar, Al jechin, Euwe, Spielmann, Davidson, Koltanowski enz. Spr. memoreerde hoe de club twae- rnaal door de Jeugdclub van HBS-er uit Middelburg werd verslagen. Velen van hen zijn nu vooraanstaande scha kers, o.a. v. d. Bosch, na Euwe mis schien wel de beste speler van Neder land, Mullié, de h.u'dige voorzitter van den Zeeuwschen Schaakbond, ir. Schijf, de Graaf en voorts was wijl Hans Bosman zeer bekend. Verscheide ne jongelui hebben bij ons en door ons, aldus spr., het schaken geleerd. Vele pogingen zijn gedaan om het schaakle ven op te voeren. Men heeft begrepen dat theorie onmisbaar is. Dit was hei begin van de opbloe'. Wel liep het le dental nu en dan terug, doch de ver richtingen bleven stationair. De oprichting van een propaganda- commiss:e in 1930 bleek van vérstrekken de beteekenis; goed werk is gedaan, ook voor den Zeeuwschen Schaakbond. Na nog eenige opmerkingen van inter nen aard en geestige voorvallen uit de geschiedenis der vereeniging te hebben opgehaald, heeft spr. den heer Gabriëlse dank gebracht voor de wijze waarop men in het clublokaal al die 14 jaar is ont vangen. Met een eeresaluut aan de man- op muziek", zei ze nogmaals en ging op de divan zitten. Hallam was er de man niet naar om terug te deinzen, wanneer hij eenmaal een besluit genomen had, daarom stond hij op en ging naast haar zitten. Ze bloosde en keek naar den grond. „Valda, de admiraal heeft met me ge sproken", begon hij plotseling. „Het kan me niets schelen wat de ad miraal heeft gezegd. Spreek liever over iets dat van meer belang is voor ons". Haar oogen ontmoetten de zijne, bijna tartend, „Ik vrees, dat je me verkeerd begrijpt. Misschien weet ik het zelf niet, maar er is één gebrek dat ik niet heb, ik ben geen huichelaarster. Ik ben nooit wat je een „goede" vrouw noemt ge weest, En ik heb al eens gezegd, dat ik meer dan eens verliefd ben g'eweest Dat was een leugen. Totdat ik jou ont moette verveelden de mannen me alle maal. Overal waar ik kwam in En geland en op het vasteland maakten ze me het hof, maar ik behandelde hen of ze niet bestonden. Jij hebt alles ver anderd, en jij was verloofd met mijn Hefste vriendin. Ik heb Stella vervloekt. Het was een marteling om haar zoo ge lukkig met jou te zien. En wat was ik blij toen je engagement met haar uit was. Ik had er de hand niet in, maar toen ik jou en haar later hier ontmoette in deze kamer, wil ik eerlijk bekennen, dat ik meehieln om de verwijdering grooter te maken". nen die destijds het initiatief tot de op richting namen, welk besluit heeft bijge dragen tot den bloei van het schaaKie- ven in Zeeland, besloot spr, onder ap plaus zijn interessante herdenkingsrede. De heer Van Noppen heeft den spr. dank gebracht en de hoop uitgesproken, dat de heer De Graaf nog jarenlang lei der van de club zal zijn. Daarna hebben de verschillende afge vaardigden hun gelukwenschen overge bracht. De voorzitter van den Zeeuwschen Schaakbond, de heer J. M. Mullié, zeide dat de Middelburgsche schaakclub een bijzondere plaats inneemt in het schaak leven in Zeeland. Het is een groot voor recht lid van deze vereeniging te zijn. Spr. wees er op dat men door het spelen in clubverband leert schaken, maar ook leert verliezen. Spr. bracht hulde aan den voorzitter en sprak de hoop uit, dat de Middelburgsche schaakclub steeds moge blijven wat zij geweest is: een voorbeeld voor schaakminnend Zeeland. De afgevaardigde van Goes zeide dat Goes altijd tegen Middelburg opkijkt als tegen een ouderen broer. Het deed den spr. genoegen dat het de vereeniging goed gaat. Dat zij moge groeien en bloeien. Namens de Vlissingsche schaakclub herinnerde de afgevaardigde dezer ver. er aan, dat men dikwijls machtig klop gehad heeft van Middelburg, maar altijd is er vriendschappelijk en sportief ge speeld. Men zal probeeren een voorbeeld aan Middelburg te nemen. De afgevaardigde van Serooskerke uitte zijn dankbaarheid voor de vriende lijke en prettige samenwerking. De afgevaardigde van de A.S.G, de Vlissingen zeide te hopen dat zijn nog jonge vereeniging dezelfde kracht zal krijgen als Middelburg, in het belang van schaaklievend Zeeland. Tenslotte heeft ook een afgevaardig de van Koudekerke zijn gelukwenschen overgebracht. De heer De Graaf heeft alle sprekers afzonderlijk dank gebracht en daarbij gewezen op de vriendschappelijke ver houdingen met de zustervereenigingen. Mr. J. Adriaanse dankte voor zijn be noeming tot eerelid; dat heeft hem veel plezier gedaan. Altijd heeft hij de ver eeniging met liefde ten dienste gestaan. Spr. wees er op dat het clubleven on misbaar is. De heer De Graaf zeide dat een van de vele dingen, die mr. Adriaanse doet, het schaken is, en dat ook goed doet. Gongwedstrijd, Daarna werd begonnen met den gong wedstrijd. De 36 deelnemers werden ver deeld in groepen van 4. De uitslag was: Groep I. 1. J. Bonnet, Goes, met 3 punten; 2. W. de Graaf 2 p.; 3 en 4 P. de Zeeuw en J. Mr Mullié, elk A p. Groep II. 1. P. M. de Kleyn 3 p.; 2. H. J. Kraak 2 p.; 3. J. Lavooy 1 p.; 4. Van der Velde, Goes, 0 p. Groep III. 1. H. Oldeman 2)4 p-; 2. I. van Noppen 2 p.; 3. Mr. J. Adriaanse, Oostkapelle, 1 p.; 4, J. Wagenaar A p. Groep IV. 1 en 2. A. Daniëlse en dr. A. Sneth'lage, elk 2 A p.; 3. W. Tichel man 1 p.; 4. H. Beeftink 0 p. Groep V. 1 en 2. L. de Visser, Seroos kerke en W. Verburg, beide 2 p.; 3. Dr. L. A. J. Burgersdijk p.; 4. C. B. de Quartel A- p. Groep VI. 1. A, van Oorschot, Vlissin gen, 3 p.; 2. C. J. Stoel 2 p.; 3. J. Kroo- ne, Vlissingen, 1 p.; 4. J. Cujé 0 p. Groep VII. 1. J. de Baare 3 p.; 2. L. Ton, Serooskerke, 2 p.; 3. L. J. van Flie- renburg 1 p.; 4. A. Gast 0 p. Groep VIII. 1. A. van Etsen 3 p.; 2. J. Batten, Vlissingen, 2 p.; 3 en 4. M. J. Baare en J. Kesteloo te Koudekerke, elk y2 p. Groep IX. 1. J. Warmenhove 3 p.; 2, 3 en 4. J. Mulder, J. Flipse, Koudeker ke en A. Wijtman, elk 1 p. De namen, waarachter geen woon plaats is vermeld, wonen allen te Mid- „Valda", riep hij verschrikt. „Ik wil oprecht zijn. Zoover als ik kan. Sinds dien dag ervoor zelfs heb ik er mij toe gezet je liefde te win nen, Je moogt me verachten als je wilt, maar je zult me kennen zooals ik bern Ze hield op en drukte haar hand te gen haar hart. „Weet je nog die avond toen je me kuste? Ik wilde, dat je me zoudt kus sen. Ik bracht je op alle manieren in de verleiding. Vanavond was ik weer be sloten je in de verzoeking te brengen, maar ik heb er den moed niet toe. Je gaat me vragen om je vrouw te wor den". Valda was kalm geworden en keek hem aan. „Je hoeft niet te antwoorden. Je zult me vragen. Jij bent het soort man, dat altijd zijn plicht doet. Je haat me niet maar het scheelt toch niet veel; en toch zul je me vragen met je te trouwen". Ze lachte, maar er was geen vroolijk- lijkheid in dien lach. „Ik zal je trouwen, maar ik zweer je, dat ik het nfet zou doen, als ik niet dacht ik je gelukkig kan maken". Ze stonden naast elkaar en hij bracht haar hand aan zijn lippen. „Ga zitten", zei ze beslist. „Ik heb je veel te zeggen voor je weggaat. Als we e'kaar morgen terug zien, wil ik dat dit alles vergeten is. Je kunt me in ieder ge val je vriendschap geven. Guy, houdt je van me" als vriendin?" delburg. Even voor 12 uur was deze prettige wedstrijd ten einde, In elke groep werden daarna 2 prijzen uitgedeeld, allen schaakwerkjes. De lei ding van den wedstrijd was bij den heer H. Strooband in goede handen. Het gezellige slot, het souper, dat werd gehouden op een der bovenzalen der „Vergenoeging" nam daarna een aan vang. Daar werden door den voorzitter, den heer W. de Graaf en door anderen nog prettige woorden en aangename her inneringen uitgesproken. Benoemd tot wijkzuster te Nieu- wer-Amstel zuster Ch. N. de Jager, te Middelburg. LUCHTBESCHERMING. Een interessante demonstratie, of wat met weinig kosten be reikt kan worden. Op verzoek van het bestuur der af- deeling Vlissingen der Ned. V ereen. voor Luchtbescherming, zijn wij Dins dagavond getuige geweest van een in teressante demcnstrat e, die heeft aan getoond dat met weinig kosten heel wat veiligheid en comfort kan worden ver kregen in schuilkelders e.c. Het was de gasofficier, de luitenant ter zee le klas se W. H. van Zadelhoff, de ons voer de naar een lokaal, dat hij speciaal voor dit doel had ingericht, en dat ,alles op eigen initiatief. Om in bedoeld lokaal te komen, moesten wij eerst een gang doorwande len. Het binnentreden bracht ons reeds duisternis, doch een verlicht pijltje aan den wand wees ons den weg. Het bleek dat dit pijltje was geschilderd en wel met lichtgevende verf. Aan het eind van deze gang bemerkten wij een deur, waarop eveneens geschilderd de naam van de localiteit d e wij zouden betre den, Doordat de letters eveneens wa ren geschilderd met lichtgevende verf, w,aren deze zeer duidelijk leesbaar, In het lokaal zelf waren verschillen de objecten met deze verf bestreken, waardoor alles duidelijk was te onder scheiden, bv. de plaats waar de brand- kraan is, alsmede w.aar zich de ver- bandstoffen bev nden. Vervolgens de monstreerde onze gastheer een zinken plaatje, plm. 30 cm lang en 15 cm breed, welk plaatje eveneens met deze verf was bestreken. Het resultaat was verrassend, daar dit plaatje een zoo danig licht verspreidde, dat men elkaar heel goed kon herkennen. Nog meerde re artikelen die dezelfde bewerking hadden ondergaan, werden ons getoond en het resultaat was verbazingwekkend. De heer v. Zadelhoff vertelde ons dat deze verf verscheidene uren de 1 cht- schijn behoudt. Is eenmaal een voorwerp met deze verf bestreken, dan neemt de verf vanzelf het licht op, zoowel het dag-, als het kunstlicht. Stelt men het bestreken artikel slechts enkele secon den aan het licht bloot, dan is dit vol doende voor vele uren licht in volsla gen duistern's. Wanneer een dergelijk bv. zinken plaatje tegen het plafond van de huiskamer zou worden aange bracht, dan behoefde men bij een ver duisteringsoefening, zijn kamer niet meer te blindeeren, daar dit schijnsel niet' naar bu ten uitstraalt. Vooral voor schuilkelders is deze verf een ideale oplossing, waarvan zeer zeker spoedig een groot gebruik van zal worden ge maakt. DE WERKLOOSHEID. Het aantal werkloozen in onze ge meente vermeerderde deze week met 11, waardoor het werd gebracht van 590 op 601. Daarvan werden 85 personen in de werkverschaffing geplaatst. „Ja". „Dus dan kan het je niet schelen om me te ontmoeten. Ik beloof je dat ik je het nooit lastig zal maken.Ze brak in eens af, bedekte haar gezicht met de handen en begon zachtjes te schreien. „Ik kan het niet doen", snikte ze- Terstond was hij naast haar en legde zijn arm om haar middel. „Valda, wat is er?" vroeg' hij bezorgd. Het leek onnatuurlijk dat zij zoo vol komen zou inzinken. Bij de meeste vrouwen behooren tranen als vanzelf sprekend, maar zij was zoo anders. En hij haatte het om een vrouw te hooren snikken. Schrei niet lieve", zei hij feeder. Ze duwde hem bijna Heftig terug en hij kon zien, dat de tranen haar langs de wangen stroomden, maar ze veegde ze met haar zakdoek weg. „Ik schaam me over wat ik gedaan heb. Guy, ik geef je je belofte terug „Wil je moréenochtend niet naar den admiraal gaan?" „Ken je me zoo weinig?" zei ze hef tig. „De admiraal zal al de inlichtingen hebben, die hij wenscht en die ik hem kan geven dat zweer ik. Maar op die wijze kan ik jou niet winnen. Je begrijpt het niet. Ik dacht dat ik je in ieder ge val zou kunnen winnen, maar ik kan 't niet. Ga weg, vóór ik weer van gedachte verander". (Wordt vervol

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 5