Nooit wachten bij ver koudheid of rheuma- tiek, maar onmiddel lijk ASPIRIN-tabletten nemen - en hoe eer der hoe beter! Aspirin MIDDELBURG. Uit het VolkVoor het Volk en de buurtcommissies. GOES. Gemeentebegrooting 1938. VLISSINGEN. ZUID-BEVELAND. is een - pro duct. Ofanjebanden kruis waarborgen de werkzaamr- heid en onschadelijkheid (Iagez. Med.) Wegenfonds en wegenonder houdsfonds. Naar aanleiding van een vraag naar een nieuwen provincialen wegenlegger, deelen Ged. Staten mede, dat in het twee jaren geleden vastgestelde Prov. wegenreglement, waarop de Kon. Goed keuring tot dusverre nog niet werd ont vangen, de mogelijkheid is voorbehou den om aan een of meer gemeenten op te dragen het maken van bijzondere leg gers naast die, welke door het Rijkswe genreglement worden gevorderd. In de afdeelingen zijn verschillende wegen on der de aandacht gebracht. Naar aanlei ding daarvan hebben Ged. Staten o.a. opdracht gegeven een ontwerp te ma ken voor den aanleg van een tegel-voet pad langs den Nieuwen-Vlissingscheweg tusschen Middelburg en Abeele, waarbij dan tevens rekening zal dienen te wor den gehouden met de verbreeding van het ter plaatse aanwezige rijwielpad. De Thoolsche Brug, Naar aanleiding van den wensch, dat de Thoolsche Brug door het Rijk zal worden overgenomen, antwoorden Ged. Staten, dat pogingen daartoe op den weg liggen van 't gemeentebestuur van Tholen. Steigerrechten. Een lid van Ged. Staten zeide nog een nadere bespreking der kwestie van de steigerrechten toe, nml. het feit, dat vervoerondernemingen ook de pro- centsgewijze belooning van hun agent in rekening brengen, waardoor het publiek in ieder geval meer moet betalen dan het officieele steigerrecht van 0.10. De fusie met de Oranje-ver- eeniging voorloopig mislukt. Gisteravond vergaderde het bestuur van „Uit het VolkVoor het Volk" we derom met vertegenwoordigers der buurtcommissies in de bovenzaal van de Vergenoeging. De voorzitter, de heer W. de Graaf, wees er op, dat er buurtcommissies zijn, die 't erg zouden vinden als de optoch ten niet door haar straat zouden komen. Spr. wekte hen op zich over dat be zwaar heen te zetten. Het bestuur zal alles doen om met de verschillende op tochten zoo veel mogelijk overal te ko men, maar het centrum van de stad zal uit den aard der zaak het meest wor den bezocht en dat zal wel overal hel geval zijn. Er is ook een buurtcommissie die bleek te gaan in de richting van ver siering, doch spr, meende gezien de on zekerheid van den dag, waarop zal wor den feest gevierd, de moeilijkheid on aan groen te komen, als niet als verle den jaar de gemeente boompjes beschik baar stelt en andere bezwaren, te moe ten aanraden, zich nu te bepalen tot vlaggentooi en het meeste geld te be waren voor 6 September, bij de herden king van het 40-jarige regeeringsjubi- leum van de Koningin. Natuurlijk zal een verlichting bij indi- vidueele personen op prijs worden ge steld. Spr. gaf den wenk aan de buurtcom missies om ook giften per week mogelijk te maken. Tot de herboren buurtcommissie voor de Lange- en Korte Burg zeide spr. dat zij haar oranje vlaggen niet moet ver- koopen, dat was juist zoo mooi gezicht Spr. kwam nu tot de behandeling var de fusie kwestie met de Oranjevereeni- ging, die niet tpt stand is gekomen. Spr. herinnerde er aan, dat in de vo rige vergadering eerst de vraag of mer met „Uit het Volk" wilde samen wer ken door 20 van de 24 toen aanweziger buurtcommissies bevestigend is beant woord en dat men bereid was om 25 aan „Uit het Volk" af te dragen. Eerst daarna is toen over de fusie gesproken express om iedere buurtcommissie vri; te doen oordeelen over de beide ge noemde vragen. Spr. herinnerde er nog eens aan, dat in April jl. het eerste voorstel tot fusie is uitgegaan van „Uit het Volk" onder aanbieding van 3 bestuursplaatsen en overname van alle leden van de Oranje- vereeniging. Daarop kwam het totaa onaannemelijke tegen plan, en wel, dat „Uit het Volk" zich geheel uit de lei ding van de Oranjefeesten zou terug trekken, dat uit de buurtcommissies een nieuwe vereeniging zou ontstaan, en dan zou ook de Oranjevereeniging verdwij nen. Er kwam toen van de fusie dus niets. In de laatste maanden is het de voor zitter van de Oranjevereeniging geweest die het eerst weder over fusie kwam spreken en toen heeft spr. gezegd, dat hij er persoonlijk nog steeds voor was. Het is toen gekomen tot aanbod van eën bestuursplaats, en wel omdat intusschen de heeren Helder en Kögeler in het be stuur van „Uit het Volk" waren geko men, dus het rechtsche deel der gemeen tenaren sterker vertegenwoordigd is. Er is toen vergaderd door de Oranjever eeniging en kwam bericht binnen, dat men daar bleef bij den eisch van drie bestuursplaatsen. Het bestuur van „Uit het Volk hield daarop wederom een spoedvergadering en heeft toen het aan bod gedaan het bestuur met 2 leden dus tot 14 uit te breiden en twee plaatsen beschikbaar te stellen. Daarop kwam een bericht in van de Oranjevereeniging, dat men aan drie plaatsen vast hield en er dus van de fusie werd afgezien. Spr. zeide, dat de correspondentie wel eenige malen gesproken is over rechter en linker deel der bevolking, maar hij wil dit verder laten rusten. Allen zijn Middelburgers en niets anders. Als men in de Oranjevereeniging ontkent een rechtsche vereeniging te zijn. dan wil spr. er toch op wijzen, dat het wel ty pisch is, dat alle 7 bestuursleden per sonen uit de rechtsche kringen zijn. Met klem protesteert spr. tegen een uitdrukking in een der brieven van de Oranjevereeniging en wel, dat de liefde voor Oranje in rechtsche kringen groo- ter is dan in linksche kringen. We! wordt er aan toegevoegd, dat men daar bij denkt aan S.D.A.P.ers en Communis ten, maar die zitten niet in „Uit het Volk". 7 De secretaris las daarop de corres pondentie met de Oranjevereeniging voor. De voorzitter zeide, dat het velen spijt, dat de fusie dus niet tot stand is ge komen, maar hij hoopt toch, dat men eensgezind zal feestvieren te Middel burg. Op een vraag van den heer Auer waarom men niet het aanbod van drie heeft gehandhaafd, zet de heer De Graaf de kwestie nogmaals in het kort uiteen en zeg't, dat Uit het Volk toch zeker wel haar goeden wil heeft getoond. De heer Van Aalst zeide als lid der Oranjevereeniging in de laatste verga dering, toen het aanbod van één be stuurslid was voorgelezen aan den voor zitter te hebben gevraagd of het bestuur toch bij haar fusie voorstel bleef. Spr. kreeg daarop een bevestigend antwoord en dit verheugde hem omdat hij meende, dat in ieder geval fusie er moet komen, ook al zou geen enkele bestuursplaats ter beschikking worden gesteld. Spr. is echter ook minder aangenaam getroffen door het gebruik van het woord .rechts" ten aanzien van de Oranjevereeniging, want die is algemeen. De heer De Graaf zeide, dat het toch geen verwijt is als men spreekt van .rechts", het was alleen maar bedoeld als verklarende aanwijzing inzake de be- stuursbezetting. De heer Van Aalst zeide alsnog op fusie te willen blijven aansturen. De heer De Graaf zeide dit op hoogen prijs te stellen. De heer Baljeu betreurde ook zeer het niet tot fusie geraken en hoopte, dat er toch nog een weg zal worden gevonden. De heer De Graaf zeide, dat men al gemeen voor fusie is, maar het bestuur der vereeniging Uit het Volk heeft ook nog zelf respect en het heeft gedaan wat het kon, het zal dan ook geen ver dere stappen doen, wat niet wil zeggen, dat stappen van anderen niet zullen wor den toegejuicht. Van een ook naar vo ren gebrachte samenspreking tusschen beide besturen ziet spr. geen resultaat, want de gemoederen worden zoo licht verhit als er wat „zit". Hierna werden de plannen voor de viering van de blijde gebeurtenis nog na der besproken en vooral de financieele zijde er van nog eens onder de loupe ge nomen, waarbij de heer De Graaf gele genheid kreeg nog eens te doen uitko men dat Uit het Volk steeds belangrijke bedragen voor Oranjefeesten heeft uit gegeven. Ook was er nog aanleiding er op te wijzen, dat zooals Uit het Volk de zaken aanpakt door te vergaderen met de buurtcommissies, dus ook met vele niet-leden der vereeniging, de geheéle S bevolking mede spreekt over de feesten. De heer Van Aalst wees er nog op, dat bij fusie ook geprofiteerd zou kun nen worden van de aan de Oranjever eeniging toegestane collecte. De heer De Graaf zeide, dat Uit het Volk op het standpunt staat, dat de buurtcommisies de gelden bijeen moeten brengen en dat men dan weer niet voor een tweele maal bij dezelfde burgers moet aankloppen met een collecte. Spr. sloot daarop de vergadering, in de hoop, dat men nog tot fusie zal ko- j men en dat men zal getuigen van een ruimen geest. Vereeniging tot instandhouding van de Concert- en GehoorzaaL In de a.gemeene vergadering van de Vereeniging tot instandhoudig van de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg kon worden medegedeeld, dat de ver eeniging ook dit jaar weder 'n bijdrage kon u;tkeeren en zelfs iets hooger dan het vorige jaar. Toen was het bedrag f 325, thans f 350. Het ledental blee ongeveer hetzelfde, doch het is wel ge- wenscht, dat nieuwe leden worden aan geworven, mede omdat door overlijden en vertrek er telkens afvallen. De gemeentebegrooting 1938 wordt den Raad aangeboden sluitende met 811.649 w.o. een post onvoorzien groot 7000. B. en W. merken er o.a. het vol gende bij op: „Indien wij de laatste jaren een be grooting der gemeente willen beoordee- len, bepalen wij in de eerste plaats onze aandacht bij de uitkeeringen uit het werkloosheidssubsidiefonds, aangezien deze de sluitposten der begrooting vor men. De bijdragen uit genoemd fonds moe ten worden onderscheiden in: a. een ge wone bijdrage; b. een extra-bijdrage; c. een z.g. belasting-bijdrage. De gewone bijdrage regelt zich naar de in de begrooting geraamde kosten van werkverschaffing en van een steun regeling aan werkloozen in verband met de belastingopbrengst over een zeker belastingtijdvak. De extra-bijdra ge vult dit bedrag aan tot 99 van de uitgaven wegens uitkeering van steun aan werkloozen en arbeidsloonen, te betalen bij werkverschaffing aan werk loozen. Waren bedoelde uitgaven in de begrooting voor 1937 geraamd op 30000 wegens loonen in werkverschaf fing en 37.000 kosten van steunverlee- ning, derhalve in totaal f 67.000, in de begrooting voor 1938 kon slechts wor den geraamd een bedrag van 50.000 wegens kosten van steunverleening, om dat het groote object van werkverschaf fing, de aanleg van een nieuwe haven arm met bijbehoorende haventerreinen, het einde nadert en nog geen nieuwe plannen bekend zijn. Mag derhalve deze lagere raming niet worden toegeschre ven aan een belangrijke vermindering van de werkloosheid in deze gemeente, toch mogen wij ook niet ontkennen, dat het tweede halfjaar 1937 een daling heeft doen zien. Bij de raming van den post „Steun aan werkloozen" is dan ook. zij 't in gering'e mate, daar men naar on ze meening te dezen opzichte nog geen reden heeft tot te groot optimisme, eenige rekening daarmede gehouden. Aangezien ten slotte slechts 1 der werkloosheidsuitgaven zuiver ten laste van den gewonen dienst der gemeente blijft, heeft derhalve deze vermindering van de totaalkosten hoegenaamd geen invloed op de uitkomsten der begroo ting, welke tot uitdrukking komen in de raming der belastingbijdrage. Moest in 1937 worden geraamd, om de begrooting sluitend te maken, een belastingbijdrage van 56255.45 in de begrooting voor 1938 is geraamd 51301.71. Dit bedrag was blijkens de toelichting in de begrooting voor 1937 58172.23 en kan thans voor 1938 wor den bepaald op 61301.23, derhalve br een hooger maximum is een lager be drag benoodigd voor sluiting der begroo ting. Hoewel het niet mogelijk is, dit voor- deelig verschil toe te lichten, daar zoo veel factoren aanwezig zijn, willen wr om den indruk dezer begrooting voor U nog iets te verlevendigen, eenige cij fers noemen, die daarop invloed hebben uitgeoefend. Een nadeeligen invloed hebben ge had: de „uitkeering uit het gemeente fonds" die 1857.40 lager moest worden geraamd. Deze uitkeering wordt gelei delijk verminderd, zóó, dat zij over het uitkeeringstijdvak 1944-1945 zal zijn te ruggebracht tot rond f 27000; de sub sidie Burgerlijk Armbestuur", hooger geraamd met 9000, waarbij er de aan dacht op wordt gevestigd, dat de post in den loop van 1937 door wijziging van de begrooting voor dat jaar moest wor den verhoogd met 6000. Een dergelijke wijziging in den loop van het jaar heslt evenwel tengevolge, dat de verhoogde uitgave niet meer in aanmerking kan worden genomen bij de vaststelling der belastingbijdrage, hetgeen leidt tot een tekort, tenzij op andere wijze kan worden bezuinigd of in den loop van het jaar geraamde inkomsten meevallen. Van be zuiniging is bij een opzet van de begroo ting, zooals deze thans moet plaats heb ben in den loop van het jaar vanzelf sprekend geen sprake en ook de inkom sten worden zoo nauwkeurig mogelijk geraamd; de „bijdrage hoogere burger school" moest hooger worden geraamd f 1476.80 in verband met een grooter aantal leerlingen uit deze gemeente en een iets lagere opbrengst van school geld. Hiertegenover is als gunstige factor aan te wijzen de mindere last, welke op deze begrooting drukt wegens rente, aflossing en annuïteiten van geldleenin- gen, welke voor het overgroote gedeelte is verkregen door de conversies in den loop van 1937. Een juist bedrag, bezui nigd door deze conversies, is slechts te geven ten koste van een omvangrijken arbeid. Een vluchtige beschouwing heeft echter aangetoond, dat wegens renten aflossingen en annuiteiten van leenin gen, niet aangegaan voor woningbouv of bedrijven, minder kon worden ge raamd 4906.14, terwijl tengevolge vai de conversies de ten laste der gemeente blijvende bijdragen voor woningbouw minder konden worden geraamd tot een bedrag van 2762.48. Tegenover het hoogere subsidie voor het Burgerlijk Armbestuur mogen wi met genoegen constateeren, dat het sub sidie ten behoeve van het Gasthuis mei 2343.53 kan worden verminderd in vergelijking met de raming voor 1937. Bebouwing Parallelweg. Bij raadsbesluit van 18 April 1929 werd vastgesteld een aanvulling van het „Uitbreidingsplan 1924" en wel voorzooveel betreft de gronden, gelegen ten noorden van den Parallelweg. Be bouwing van dien grond heeft tot heden niet plaats gehad met uitzondering van het gebouw van het Zeeuwsch Tech nisch Instituut. Thans heeft zooals bekend de heer J Baijens te Kapelle het voornemen opge vat om naast het gebouw van het Zeeuwsch Technisch Instituut een vier tal woningen te doen bouwen. Met het bestaande uitbreidingsplan komt ge meld bouwplan niet in strijd, doch de indiening van dit laatste heeft ertoe ge leid om de situatie opnieuw op te ne men. Daarbij is wel sterk naar voren geko men de overtuiging, dat verkaveling van het terrein in kleine stukken, ge lijk het uitbreidingsplan thans aangeeft, minder aanbeveling verdient en dat het beter geacht moet worden om door een eenigszins ruime bebouwing de toe- strooming van licht en lucht te bevor deren. B. en W. stellen den Raad daarom voor, om voor het terrein bovenbedoeld een nieuwe aanvulling van het „Uit- breidingslan 1924" vast te stellen, zulks onder vervallenverklaring van het Raadsbesluit van 18 April 1929, hierbo ven aangehaald. De paarden. In verband met het tweede advies van de Commissie voor georganiseerd Over leg achten B. en W. het, ter bereiking van het in hun voorstel van 27 Mei 1937 omschreven doel, noodig dat artikel 27 van het Ambtenarenreglement wordt aangevuld met een nieuwe bepaling, lui dende als volgt: „c. ten aanzien van het verzorgen der paarden van den reinigingsdienst en den arbeid, verbonden aan de bediening van het sas, de haven en de brug". Deze werkzaamheden, vallende daar door binnen den dienstrooster van dit personeel krachtens artikel 23 van het ambtenarenreglement, kunnen dan niet als overuren worden aangemerkt. Kosten onderwijs. B. en W. stellen voor: het bedrag per leerling voor 1938 vast te stellen op 9.70 voor het gewoon lager onderwijf en op 10.98 voor het uitgebreid lager onderwijs met inbegrip van een bedrag ad 0.40 voor administratiekosten. Zeeuwsche Grondverbetering- Maatschappij. Bij raadsbesluit van 21 Juli 1937 werd gesloten om deze gemeente voor een be drag van f 100 te doen deelnemen in het eapitaal, groot f 2000 der op te richten stichting, genaamd: „Zeeuwsche Grond verbetering-Maatschappij". Krachtens 't bepaalde art. 2 der ontwerp-oprichtings- acte der stichting, heeft deze gemeente iet recht om één lid in het te vormer jestuur aan te wijzen. Naar de meenrng van B. en W. dient deze aanwijzing' door den Raad te geschieden, waartoe zij de volgende aanbeveling van twee perso nen aanbieden: 1. de heer A. L. van Vlelle, wethouder; 2. de heer A. de Roo wethouder. De heer Van Melle heeft van den aan vang af alle besprekingen, die over de oprichting der stichting werden gevoerd lijgewoond. B. V. B. ORANJE EN VLÏSSINGEN De a,s. feesten Het bestuur van de B. V. B. „Oranje en Vlisstngen" kwam Woensdagavond in het Concertgebouw met de bestu ren van de buurlvereemgingeu bijeen. De vergadering was gewijd aan de besprekingen over de plannen voor de feestviering ter gelegenheid van de ,a.s. blijde gebeurtenis. Allereerst werd besloten dat zoodra de blijde tijding daar zal zijn, alle klokken zullen beginnen te luiden. Dar zullen onmiddellijk alle vlaggen wor den u'tgestoken en zoo het voor 4 uur mocht zijn, zullen onmiddellijk alle schoolkinderen vrijaf krijgen. 's Avonds 7,30 uur zullen dan alle buurtvereenigingen met vaandels en alle leden en kinderen op de Zeilmarkl bijeen komen en met eenige muziek korpsen wordt dan door de stad ge- marscheerd, waarna op een terrein ter hoogte v,an de Singel en Koopmans voetpad een groot vreugdevuur zal worden ontstoken door den burgemees ter, Daarbij moeten allen tweê cou pletten van 't W lhelmus zingen. De brandstof voor het vreugdevuur zal worden verkregen door in iedere buurt een wagen te laten rondgaan om bij ,alle bewoners brandstof af te halen. Deze brandstof zal worden opgeslagen in de voormalige blikfabriek. De volgende dag zal uiteraard eeit nationale feestdag zijn. Dan zal 's mor gens 9 uur een groote optocht worden gehouden door alle buurtvereenigingen met vaandels en wel gespi tst in twee gedeelten. 's Middags om 1,30 uur zal een groot défilé worden gehouden langs 't Stad huis, waar dan de ,autoriteiten dit dé filé zullen gadeslaan. De stoet zal te 2,45 uur worden ont bonden waarna om 3 uur in net Bel- lamypark een mass,akinderzang zal plaats hebben door alle schoolkinde ren, d'e daarvoor 4 speciale liederen, hebben ingestudeerd. Daarna zal in de stad de verlichting worden ontstoken. Deze verlichting zal op het Betje Wolffplein het fraaist zijn omdat aldaar het middelpunt van de stad is. Ter plaatse nl, zullen 5 Ücht- zuilen geplaatst worden met in het midden een lichtkroon. Verder wordt algemeen de verwachting gekoestert dat door de PZEM de St. Jacobstoren verlicht zal worden. Verder zullen di verse buurten door de vereenigingen verl cht worden. Voor 's avonds staat (bij gunstig weer) om 7,30 uur een lampionoptocht op het programma, waarna om 8,30 uur een vuurwerk zal worden ontsto ken nabij het roeiershoofd, waarbij de kinderen een gereserveerde plaats zul len krijgen. Spanjaard gearresteerd, In verband met de ontvluchting uit ons land van eenige geinterneèrde Span jaarden, heeft de politie een hier verblij- venden Spanjaard gearresteerd en hem naar het Huis van Bewaring te Middel burg overgebracht. Naar wij vernemen verbleef deze Spanjaard met zijn vrouw reeds geruimen tijd hier ter stede, waar bij hem de verplichting was g'esteld om zich den laatsten tijd dagelijks bij de po litie te melden, waaraan de man trouw voldeed. Zij wi'den de boenen nemen. Terwijl het Grieksche stoomschip „Mapiorka" in de biutenhaven alhier lag te bunkeren, hebben 5 matrozen ge tracht te deserteeren. Hun afwezigheid werd echter spoedig bemerkt, waarom de kapitein de hulp van de politie inriep. Deze wist de wegloopers spoedig op te sporen en hen weer aan boord te bren gen, waarna het schip met een volledige bemanning -is vertrokken. De werkloosheid. Het aantal werkloozen in onze ge meente onderging deze week nagenoeg geen verandering. Het kwam van 589 op 590, waarvan er 72 in de werkverschaf fing werden geplaatst. AUTOBUSDIENST RILLAND-BATH— GOES. Voor den Raad van State afd. geschil len van Bestuur, werden 'Woensdag be handeld de beroepen ingesteld door J F. Ogier te Kruiningen, J. Leendertse te Hansweert, en Gebr. De Rooij te Bergen op Zoom, tegen het besluit van Ged. Sta ten van Zeeland, waarbij de vergunning voor dezen autobusdienst werd verleend aan J. Eggebeen te Wolf aartsdijk en de aanvragen van, appellanten werden afge wezen. Rapporteur was Staatsraad oud-minis ter Kan. Ged. Staten van Zeeland hadden ge adviseerd de beroepen ongegrond te ver klaren. De mede geraadpleegde hoofdinspec teur-generaal van het verkeer adviseer de de vergunning te geven aan J. Leen dertse te Hansweert of te laten aan J. Eggebeen onder oplegging van een ver- voerverbod SchoreGoes. Gebr. De Rooij, die het eerst hun be roep toelichtten, betoogden dat het won derlijk was, dat zij niet de vergunning hadden verkregen omdat, zooals Ged. Staten motiveerden, zij niet in Zeeland woonden. Dit was geen argument. Bo vendien hadden zij aangevraagd Goes Bergen op Zoom. Htm aanvraag was dus het verstrekkend en zij meenden dat daarom aan hun aanvraag de voorkeur moest worden gegeven. De voorkeur van Ged. Staten van Zeeland ging uit naar Eggebeen, omdat deze op het traject WolfaartsdijkGoes waar hij door de Kroon was geweigerd ten behoeve van J. Krijger schade had geleden. Volgens appellant zou dit motief opgaan indien t hier het traject Wolfaartsdijk—Goes gold. Maar het is onmogelijk om Egge- aeen voor verlies op dat traject schade- qos te stellen op het traject GoesRil land. Appellant wees er nog op, dat zij zelf vroeger een vergunning had gehad Bergen op Zoom—Goes, welke de Kroon had vernietigd. Het was dus beter hem voor de geleden schade nu in het genot te stellen van deze vergunning, die niet alleen de reizigers der Zeeuwsche dor pen naar Goes, maar ook naar Bergen op Zoom zou vervoeren. Dat laatste zien Ged. Staten van Zeeland, die de Zeeu wen liever naar Goes en Middelburg zien gaan, echter liever niet. Pleiter hoopte dat de Kroon wijder van blik mocht zijn en de vergunning aan Eggebeen zou ont nemen en aan Gebr. De Rooij geven. Namens appellant Leendertse pleitte mr. Hartog van Bergen op Zoom, die ook toelichtte dat Ged. Staten van Zeeland aan Eggebeen de vergunning hadden ge geven vanwege de geleden schade. Ech ter komt Leendertse voor deze vergun ning het meest in aanmerking, omdat het traject Rilland—Goes voor het groot- vervol Het ongur o.a. die be deloo: vervol van blijvej ject uit Ie Men Onj| conct ven. niet keurii Rijksi: Het het van land-1 slecht een t< Hard* Leeur Eeil drijft, vangs Daar ontva krach derne den gevei] Het busse droe\ kozei: derne dere in di* is du: been bezwl nen, deele bela indie| zich woor Ma der geneJ dere advie traje* Egge voert; merh riteit niet. I Egge zichz ging zwaa den gaan niet rijdt, te dien rijde: Pleit nieut dat visee vergt Hie Rooi heer De R was pold aut Praal bgd, dtej stel io

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6