MIDDELBUIiGSCHE De Japansche inval in China. GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. RECHTSZAKEN. PALESTINA vonden' VER, STATEN Wat de Japanners vol gens een Chineeschen arbeidersvertegenwoor diger beoogen. roodvonk in de gemeente monster. brandkast weggesleept. doodendagboek van het verkeer. TUNST ËN WÉTENSGHM Begrooting van Defensie aangenomen. burgerlijke stand. legér en vloot. COURANT marktberichten. genoot zijn vrouw al het geld terug te betalen, dat zij uitgegeven had voor de huishouding, en willigde tegelijkertijd hef verzoek om echtscheiding in. Ret terrorisme neemt weer toe. De d.aden van terreur te Jeruzalem nemen in aantal toe. Óp het huis van Sjeik Ansari is een bomaanslag ge pleegd. Een der personen, die bij den aanslag betrokken is, gearresteerd. In den Emek is een gedeelte van iu ueii ï'.iuen is 6" j de olieleiding door brand verniel Onbek.nd gebleven personen heb ben den spoorweg iasscnen Jaf a en Jeruzalem versperd. Hel verkeer moest gestaakt worden, In de buurt van Nabloes zijn tal van arrestaties verricht van personen, die in het bez't van wapenen werden be; Chauffeurs hadden van de politie vrij drinken. De correspondent van de Daily Te legraph and Morning Post" te Detroit geeft een relaas van een wel zeer onge wone wetenschappelijke proef, die de politie aldaar genomen heeft, om de uitwerking van het gebruik van sterken drank door automobilisten na te gaan. De politie zocht acht willekeurige vrachtautochauffeurs uit, die nog nooit een aanrijding hadden veroorzaakt en die in de gelegenheid gesteld werden zich onder toezicht van de politie te bedrinken, zonder dat het hun een cent kostte. Daarna moesten zij in het openbaar een proeve van hun bekwaam heid afleggen achter het stuur van een door de Amerikaansche automobielclub beschikbaar gesteld controle-apparaat. Wat het resultaat van de proef is ge weest. wordt niet vermeld. BARRE WINTER. Uit New-York wordt gemeld: In de Oostelijke staten, vooral in Pennsylva n'ë, hebben de laatste d.agen sneeuw stormen gewoed. In Buffalo lag de sneeuw een meter hoog, zoodat elk verkeer onmogelijk was. Honderden auto's en autobussen zijn op de land wegen ingesneeuwd. In New York zeil zijn vannacht zeven personen doodge vroren. NEGEN MENSCHEN BTJ BRAND OMGEKOMEN. Bij een brand in een woonhuis te Knox Ville (Tennessee) zijn 9 personen, waar onder een vrouw met vier kinderen, om het leven gekomen. Verscheidene per sonen worden nog vermist. De brand, die in den nacht was uit gebroken, kon zulke groote afmetingen aannemen, doordat de brandpompen ten gevolge van de groote koude bevroren waren, zoodat de brandweer geen water kon geven. Twee scholen gesloten. In de gemeente Monster zijn vanoch tend op last van den inspecteur voor de volksgezondheid twee scholen gesloten in verband met het aantal gevallen van roodvonk. De ziekte heeft geen kwaadaardig karakter, doch breidt zich de laatste dagen sterk uit. Een brutaal s'tukje te Zwolle. Onbekende daders hebben zich van nacht door het uitsnijden van een ruit toegang verschaft tot het perceel van Algra's koffiebranderij en theehandel aan de Thorbeckegracht te Zwolle. Uit de wijze, waarop de daders het perceel zijn binnengekomen, leidt men af, dat zij met de situatie ter plaatse op de hoogte zijn geweest. De eerste aan wijzingen dat er iets niet in orde was, kreeg het personeel vanochtend toen bleek, dat de auto, welke een der rei zigers van de firma gisteravond voor het kantoor had neergezet, was verdwenen. Verder bleek, dat de brandkast, waarin zich geld en koopmansbrieven bevonden, niet meer aanwezig was. Het geheele kantoor was overhoop gehaald en alles was doorzocht. Dit onderzoek heeft den inbrekers waarschijnlijk niets opgele verd, want zij hebben vervolgens de driehonderd kilogram wegende brand kast in de voor de deur staande auto ge laden, waarmede zij met onbekende be stemming zijn weggereden. Naar wij nader vernemen, is de auto vanochtend in een plantsoen te Deven ter teruggevonden. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. Hoeveel vermist wordt, kon nog niet worden opgegeven. Apeldoorn: 1 doode. Gistermiddag is op de Jachtlaan te Apeldoorn een auto, vermoedelijk door de gladheid van den weg, geslipt en vervolgens tegen drie boomen gebotst. De auto werd bestuurd door den heer. S. uit Utrecht, die met zijn vrouw en vier kinderen op weg was naar het bis schoppelijk klein seminarie aan den Arn- "emscheweg te Arnhem, waar hij voor nemens was een bezoek te brengen aan zoon, die zijn verjaardag vierde. Bij de hevige botsing tegen den derden boom Werd de achtjarige L. S. uit den wagen geslingerd. De jongen bleef zwaar g'e- w°nd op den weg liggen. Nadat hij bij °mwonenden was binnengedragen, is 't Men meldt ons uit Amsterdam: Gedurende eenige dagen heeft een vertegenwoordiger der Chineesche vak- vereenigingen, in het bijzonder van de Chineesche zeeliedenorganisaties, de heer Thomas Tchou, in ons land ver toefd, waar hij besprekingen heeft ge voerd met de internationale Transport arbeiders Federatie. Wat het Chineesche volk onder een blijvende Japansche bezetting te wach ten zou staan, heeft men in de afgeloo- pen jaren naar zijn meening kunnen zien in alle in China gevestigde Japansche ondernemingen. De Chineesche vakver- eeriigingen waren er in de laatste jaren in geslaagd, tal van verbeteringen te be reiken voor de arbeiders in de verschil lende Chineesche industrieën welke verbeteringen waren neergelegd in een sedert eenige jaren in China geldende arbeidswetgeving. Met veel moeite had men ook de Britsche, Amerikaansche en andere buitenlandsche ondernemingen, al of niet gevestigd in de verschillende internationale concessies, bereid gevon den deze arbeidswetgeving in haar fa brieken toe te passen. Alleen de Japan ners hebben dit vóortdurend geweigerd. In de laatste jaren waren hun onderne mingen de eenige in China, waar nog de twaalfurige arbeidsdag gold, waar onbe perkt gebruik werd gemaakt van vrou wen- en kinderarbeid, zonder beperking nachtarbeid werd verricht en geen en kele verzekering bestond tegen ongeval len en beroepsziekten. Kwamen de Chi neesche arbeiders van dergelijke Japan sche ondernemingen in verzet, dan werd dit verzet dikwijls neergeslagen met be hulp van Japansche? militaire troepen, die dus niet schroomden ook op Chi- neesch grondgebied tegen stakers op te treden. De concurrentie der met dergelijke arbeidsvoorwaarden werkende Japan sche fabrieken maakten het vaak onmo gelijk voor de andere ondernemingen, de bestaande arbeidswetten na te leven en vormde ondanks den goeden wil der Chineesche regeering een belemmering voor de ontwikkeling der arbeidswetge ving en voor de verhooging van het le venspeil der arbeiders in China. De heer Tchou sprak als zijn meening uit, dat de huidige veroveringsoorlog, die Japan in China voert, geen ander doel heeft dan het op deze wijze onder werpen der groote Chineesche arbei dersmassa, om deze in dienst te stellen van de Japansche expansiezucht, die niet zal stilhouden bij de onderwerping van China, doch wanneer zij niet ge stuit wordt, zich zelfs tot Europa zal uitstrekken, wat slechts mogelijk is wan neer Japan zou kunnen beschikken over de Chineesche hulpbronnen en het ar beidsvermogen van het Chineesche volk. Immers voor kolonisatiedoeleinden wordt deze oorlog niet gevoerd. Na 32 jaar de vrije hand te hebben gehad in Mantsjoerije en dit gebied eenige jaren geleden zelfs van China te hebben afge scheurd, bedroeg in 1936 het totaal aan tal in Mantsjoerije gevestigde Japan ners, het groote aantal ambtenaren en militairen meegerekend, slechts 127.000, terwijl de Japansche bevolking jaarlijks met ongeveer een millioen toeneemt. In de veel dichter bevolkte deelen van China, waarop Japan thans het oog heeft gericht, is van Japansche kolonisatie dan ook geen sprake. Ondanks het feit, dat de heer Tchou het militaire overwicht van Japan er kende, toonde hij zich geenszins pessi mistisch. Telkens opnieuw moeten de Chineesche troepen voor de Japansche aanvallen terugwijken. Zij doen dat zoo danig, dat hün organisatie intact blijft. Het Chineesche volk strijdt met ontem- baren moed. Als de Japanners rusten, volgt een tegenaanval der Chineezen, totdat de Japansche troepen opnieuw aanvallen. Zoo komen de Japanners voortdurend verder het binnenland in. Steeds moeilijker wordt het voor hen het bezette gebied met een hun vijandi ge bevolking in bedwang ite houden. Hulpbronnen levert dit gebied hun niet op, want de landbouw is er stop gezet, fabrieken en mijnen zijn er vernield, en de Japansche legerleiding zal zoowel eigen troepen als de bevolking van het bezette gebied van levensmiddelen moe ten voorzien. Wanneer de Chineezen voortdurend tegenstand zullen kunnen blijven bieden, kunnen de Japanners op den duur noch vóór- noch achteruit. De Chineezen zullen hun verzet echter slechts kunnen volhouden wanneer zij den steun krijgen van de vredesgezinde democratische mogendheden, die docr afzijdigheid Japan slechts aanmoedigen voort te gaan, niet alleen in China, maar ook daarbuiten. Het Chineesche volk verwacht niet, dat het gewelddadigen steun van deze mogendheden zal krijgen, vooral niet na de teleurstelling die de Brusselsche conferentie heeft gebracht. Het haci de verwachting, dat deze mogendheden zuiver in hun eigen belang paal en perk aan de Japansche veroveringszucht zouden stellen. Door gedurende drie maanden geen Japansche producten te koopen en vooral geen petroleum aan Japan te leveren zou men de toch al zoo zwakke economische positie van Jopen zoodanig bedreigen, dat Japan we' re kening met de wenschen der betrokken mogendheden zou moeten houden De Japansche begrooting 1937 bed.raagt 14,000 millioen yen, of meer dan 't to tale nationale inkomen in 1936. In Mant- sjoekwo is gebleken, dat de toegezegde opendeur-politiek door de Japanners niet gehandhaafd is, en de heer Tchou verwachtte dan ook zoowel voor Euro pa als voor Amerika groote economi sche nadeelen van een definitieve onder werping van China door Japan. Het teekenonderwijs: De heer J. H. Klarenbeek schrijft ons: Het bericht, waarin melding wordt genyiakt van de vermindering, die het getal lesuren in hsndteeken :n aan de Hoogere Burgerscholen dit jaar moest ondergaan en van de voorgenomen actie, die de Ned. Vereeng. van Tee- kenonderwijs :n verband hiermede wenscht te voeren, behoeft eenige aan vulling. De drijfveer tot deze actie is niet uitsluitend een poging om deze verlo-, ren uren voor het teekenonderwijs aan| de H.B.S. terug te winnen, als wel de bestrijding van de langzamen maar ze keren afbraak, waaraan dat onderwijs gedurende een reeks van jaren bloot- j staat en d e op overzichtelijke wijze in het maandblad van genoemde ver- eeniging als volgt is weergegeven: Urentabel voor hand- en rechtlijnig teekenen: 1903 klasse handteekenen rechtlijnig teekenen 1937 handteekenen rechtlijnig teekenen I II III IW 3 2 2 2 1 u =r 10 u I 0 0 2 1 u 5 u j 2 2 1 1 lu= 7u 0 0 0 0 2 1 u 3 u In 1926 werd het rechtlijnig teeke nen als examenvak afgeschaft. In 1931 werd het handteekenen als eindexamenvak afgeschaft. In 1934 werd het handteekenen en het rechtlijn'g teekenen in de 5e klasse facultatief gesteld. In 1937 werd het handteekenen in de 3e en 4e klasse van 2 op 1 gebracht. Uit deze tabel blijkt duidelijk de be langrijke verslechtering in den loop der jaren, waardoor niet allen de teeken- leeraren zijn teleurgesteld, maar ook vele personen, die krachtens hun positie hebben ervaren, welke beteekenis goed teekenonderwijs voor het verdere leven van de leerlingen kan beteekenen. Een verzameling van uitspraken door ver schillende van deze menschen gedaan is in het maandblad opgenomen en vormt den inzet van de te voeren actie, waar bij steun wordt gevraagd o.a. van de ouders der leerlingen. Ook de meeste sociaal-demo" craten heben vóór gestemd. Nadat het drietal amendementen van den heer Schilthuis (v.d.), om vooralsnog geen gelden uit te trekken voor den eer wen kruiser was verworpen, heeft de Tweede Kamer hedenmiddag met 85 te gen 9 stemmen de defensie-begrooting 1938 aangenomen. sten termijn van aanbouw van een nieu Tegen stemden de communisten, de christen-democraten, mitsgaders vier sociaal-democraten: Van Braambeek, Hilgenga, ir. Vos en mevr. De Vries- Bruins. DE MOTIE-WIJNKOOP VERWORPEN, De Communisten en de N.S.B. stemden voor. De Tweede Kamer heeft vanmiddag gestemd over de motie-Wijnkoop, waar in de regeering wordt verzocht, maat regelen te treffen, om tegemoet te ko men „aan de rechtmatige verlangens (pensioenen) van de oud-marine-werk- lieden en de mobilisatieslachtoffers". Tevoren heeft de heer Drop (s.d.) de stem zijner fractie tegen de motie gemo tiveerd: de verschillende uiteenwijkende belangen zijn niet iri één motie onder te brengen. Ze moeten afzonderlijk be handeld worden. De heer De Marchant et d'Ansembourg (n.s.b.) motiveerde zijn stem vóór, de heer Van Houten (chr. dem.) tegen de motie. De motie werd verworpen met 87 tegen 7 stemmen (comm. en n.s.b.). DE GEARRESTEERDE SPANJAAR DEN TE GORKUM GEÏNTERNEERD. Naar wij vernemen heeft de regeering besloten heden alle Spanjaarden, die de zer dagen in verzekerde bewaring zijn gesteld, over te brengen naar de citadel kazerne in Girinchem. De overbrenging naar Gorinchem uit de verschillende plaatsen, waar de Spanjaarden zijn aangehouden heeft in den loop van den dag plaats gehad. Eén metalen voorwerp per binnen schip vervoeren, zonder op dat voor- -verr» het gewicht té vermelden: J. A. s., Vlissingen: 3 b. s. 3 d. h.; Venten zonder vérgunniüg: J. V. Goes 2 b. s; 2 d. h.; G. J. P. M. N Vlissingen 1 b. s. 1 d. h.; Zich op het gras van een plantsoen bevinden: D. H. te Goes: 5 b. s. 5 d. h.; Op een voor ieder toegankelijken weg oen hoeveelheid slachtafval, welke een hinderlijke stank verspreidde, werpenj- M. J. de J., Kapelle f 10 b. s. 5 d. h. AFLOOP VERKOOPING. Notaris Blaupot ten Cate heeft Woens dag te Serooskerke publiek ver kocht een dubbel woonhuis met schuur en tuingrond, aldaar aan den Wilgen- hoekweg A 143 en 144, groot 8 a 91 ca of 68 R. Kooper P. Kesteloo, aldaar q.q., voor 1112. Notaris E. C. van Dissel heeft op Woensdag te 's Heerenhoek, in het café C. Geus, ten verzoeke van de familie Van Gessel, pub'iek verkocht: Een huis, schuur, we'land, bosch en erf onder s Heerenhoek in de N:euwe Crayert, groot 51 a 60 ca. Koo per A. Bal Cz'. koopman te Ovezande voor f 1538. Woensdag werd te Wemel- d i n g e in het café Korstanje ten over staan van notaris J. C. Kram, voor de Erven van wij'en mevr. de wed. J, van Overbeeke-Dekker, in het openbaar verkocht, een woonhuis met erf en tuin aan de Dorpsstraat, groot 5 a 19 ca, Kooper Jacs. Wabeke q.q. voor f 3870. (xOCS# Overleden: P. M. Somer 62 j. jd. (D.Z.) Zoutelande. Over November. Bevallen: J. Jobse, geb. de Hondt z., C. Melis, geb. Cijvat z., J. H. Hoegen, geb. van 't Hoff z-, P. Cijvat, geb. Won- dergem i. Als levenloos aangegeven zoon van J. Jobse en J. L, Samuelse. Schore, Bevallen: J. J. Meijer, geb. Slabbe- koorn z'. (D.Z.) KERK EN SCHOOL. Eindexamen H.B.S.en en Gymnasium. De Minister van O., K. en W. brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het schriftelijk gedeelte van de eindexamens der hoogere burgerscholen A en B en de gymnasia, in het jaar 1938, behoudens onvoorziene omstandigheden, zal wor den gehouden op de hieronder voor deze scholen genoemde data: Hoogere burgerscholen A en B op 24, 25, 27 en 30 Mei en 2 en 3 Juni; Gymnasia op 31 Mei en 1 Juni. Vrije Evang. gem. Ds. J. van der Werfhorst te Veen- dam is beroepen te Nieuwvliet. Met ingang van 1 Januari a.s. zal ds. H. Akersloot van Houten Roos, Ned. Herv. predikent te Sas vanGent zijn ambt neerleggen. Ruim 38 jaar heeft deze in alle kringen gaarne geziene en hooggeschatte herder te Sas van Gent gestaan. Bij Kon. besluit is overgeplaatst naar het regiment grenadiers de kapi tein L. M. H. Hendriksz van het 11e reg. infanterie. 476STE STAATSLOTERIJ. 2e Klasse, 3e lijst. Trekking van Woensdag' 8 Dec. PRIJZEN VAN: f 20.000: 6350 f 1.000: 18857 PRIJZEN VAN f 30. 13979 jeugdige slachtoffer kort daarop over leden. De overige inzittenden werden door j glasscherven gewond. DE Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: r- overtreding van de Motor- en Rijwiel- wet en/of van het Motor- en Rijwiel reglement: C. M., Vlissingen 0.50 b. s. 1 d. h.; A. S„ Middelburg, A. B., Vlis singen, A. J. v, d. B., 's-Heerenhoek, ieder 1 b. s. 1 d. h.; H. W. v. T-, Vlis singen, 1 b. s. 1 w. t.sch.; J. B., Kam perland, L. V., Middelburg, L. L„ Grijps- kerke, ieder 2 b. s. 2 d. h.; J. v. d. H., Th. J. F., beiden Middelburg, C. P. v. d. P., Yerseke, H. v. L., I. de J., beiden Nieuw- en St. Joosland ieder 3 b. s. 3 d. h., J. S., Biggekerke, W. R., J. P. beiden Goes. J. C. v. W., Oost- en West Souburg ieder 5 b. s. 5 d. h., J. B., Kruiningen 10 b. s. 10 d. h.; Straatschenderij: C. L., Krabbendijke: vrijspraak: M. K., Krabbendijke 2 b. s. 1 w. tuchtschool; Vee laten loopen in een hakbosch en op eenig weiland: na gedaan verzet: J. K., Oostkapelle: Bekrachtiging van het verstekvonnis 4 b. s. 4 d. h.; Loopen over eens anders grond: C. S. Vlissingen: 2 b. s. 2 d. h.; Als gebruiker van een aan één zijde van een waterleiding gelegen land, deze waterleiding niet op de door het Polder bestuur bepaalde tijdstippen voor de halve breedte zuiver houden: M. P. Wzn., Serooskerke: 1 b. s. 1 d. h. K. M. Szn., Serooskerke 2 b. s. 2 d. h.; J. A., Vrouwenpolder; J. J. G., Middel burg ieder 5 b. s. 5 d. h.; Als bestuurder van een voertuig daar mede over een weg rijden zonder dat de wielen zijn ontdaan van slijk en klei: K. G., Ritthem 5 b. s. 5 d. h.; A. de P.. Ritthem 5 b. s. 1 w. t.; Op een laadplaats behoorend bij het onder beheer van het Rijk zijnd kanaal door Zuid-Beveland, goederen laten lig gen: C. M., Kruinigen: 5 b. s. 5 d hV; overtreding leerplicht: J. G., Yerseke f 3 b. s. 3 d. h.; J. W., 's Heerenhoek: 2 b. s. 2 d. h.; overtreding jachtwet: J. V., Vrou wenpolder 1 b. s. 1 d. h.; P. B., Goes 10 b. s. 10 d. h., met verbeurdverkla ring van het geweer; Handelen in strijd met een der krach tens de landbouw-crisiswet 1933 vast gestelde voorschriften: L. M., A. K., bei den Rotterdam ieder f 5 b. s. 5 d. h., met verbeurdverklaring van het spijs- vet; Een vuurwapen voorhanden hebben: E. de V., Leeuwarden gedomicilieerd: 5 b. s. 5 d. h. met verbeurdverklaring van het inbeslag genomen pistool; J. V. gedomicilieerd, Wieringen: 3 m. 2.5C b. s. 3 m. 2 d.h., met verbeurdverkl. van revolvers en patronen. Een vuurwapen binnen het rijk in Europa afleveren: J. v. 't W. Hoede- kenskerke 10 b. s. 10 d. h.; Een aan keuring onderworpen slacht dier zonder vergunning slachten. J. B 's Heer Arendskerke 5 b. s. 5 d. h.; Middelburg, 9 Dec. Op de graanmarkt was de aanvoer matig. Schokkers 1517.25; kleine groe ne Erwten 910; gelezen Witte Boonen 17.50—19; ongelezen Witte Boonen 1017; gelezen ronde Brui ne Boonen 14—15.50; ongelezen ronde bruine Boonen 1013.50; lan ge bruine Boonen 911. Middelburg, 9 Dec. Op de eier- veiling werden heden 11.500 stuks aan gevoerd. Kippeneieren 4648 kg 3.70; 4850 kg 3.82—3.85; 50—52 kg 3.904.10; 52-54 kg 3.83— 4.06; 54—56 kg 4.11—4.17; 5B—60 kg 5.04; 60—62 kg 5.18—5.22. Bruine: 5052 kg 4.03; 5860 kg 5.10. Eendeneieren 4.90. Middelburg, 9 Dec. Aangevoerd door Walchersche boerinnen (officieele prijsnoteering): Boter 77% ct.; Eieren 5.50; Poelje-eieren 4.50; Eendeieren ƒ5. Aangevoerd door handelaren: Bo ter 77% ct., Eieren f 5.50; Poelje-eie ren 4; Eendeieren 4.50. Particuliere prijs van den Marktzetter van de Z. L. M.: Boter 85 ct.; Eeieren 6.50; Poelje-eieren f 5.50; Eendeieren 6.—'S3 Particuliere prijs van de Middelburg- sche handel: Boter 84 ct.; Eieren f 5.85, Poelje-eieren f 4.70; Eendeieren f 5.70. Belasting inbegrepen. Veilingsvereeniging Zuid-Beveland Goes. Veiling van Woensdag 8 Decem ber 1937. Groenten: Witlof 616; Sprui ten 213; Waschpeen 5.205.60; Breek- peen 0.602.70; Uien 35; Prei 34; Blauwkoprapen 1; Roode Kool 4; Groe ne Savoye kool 1-4, Boerekool 4, Andij vie 45, alles per 100 kg; Bloemkool 1.5016; Kropsla 0.901.10; Knolselde rij 2.202.70, alles per 100 stuks; Kroten 5 per 100 bos. Kapelle, 8 Dec. Veilingsvereeni ging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Groote veiling. Zure kroetappels 1.30 per 100 kg. Kleine veiling. Goudreinetten 714, Fransche Reinetten 8%, Zure Bellefleur 29%, Sterappels 515, Jonathan 8 14, Cox Oranje Pippin 31, Ontario's 3 5, Court Pendu 1-4, Hondsmuil 35%, Luntersche Pippin 2%6%, Bramley Seedling 38%, Pomme d'Oranje 28, Ermgaard 39, Campagne Zoet 25%, Hollands Zoet 14%, Bijenkorf 46, Beurré Alex. Lucas 1724, Comtesse de Paris 13, Bruine Chaumontel 7, Winter- suikerij 46%, Souvenir de Vacheur 8, Winterlouwtjes 38%, Gieser Wilde man 410, Kleiperen 29, St. Remy 5 7, Blauwe druiven 2138, Mispels 3 5, Spruiten 812, Uien 1Sjalotten 9, alles per kg, Savoye kool 3.1Ó3.60, Roode idem 3.104.60, Witte idem 0.90, alles per 100 kg, Kroten 2—4, per kg, Bloemkool 812, per stuk, Knolselderij 2.60, per 100 stuks, Boerenkool 1.50, per 100 kg, Kippeneieren 5.205.60, per 100 stuk. Oostburg, 8 Dec. Avicultura: aan voer 64% kg boter; prijs f 1,301.55, per kg.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3