SPORT. INGEZONDEN STUKKEN; RECHTSZAKEN. MIDDELBURG. Êi een overzicht van hetgeen er zoo onge veer heeft plaats gehad op Donderdag LI. Bij het einde van de conferentie heb ik den heeren B. en S. nog eens met grooten nadruk gezegd, dat niets mij van mijn eenmaal ingenomen standpunt za" afbrengen. Werkkamp jeugdige werkloozen. Dat er nog steeds groote belangste ling bestaat voor de werkkampen, blijkt wel uit de deelname aan het kamp „Het Putven" te Chaam. Niet minder dan 107 jeugdige werkloozen zijn daar aan den arbeid, onder wie 18 Zeeuwsche jonge mannen. SLUITING VAN STATIONS EN HALTEN DER NED. SPOORWEGEN Naar wij vernemen zullen met ingang van 25 Mei 1938 in totaal 148 stations en halten der Nederlandsche spoorwe gen voor reizigersvervoer worden ge sloten. De stations en halten aan de Zeeuwsche lijn welke zullen vervallen zijn: 's' Heer Arendskerke, Lewedorp Wouw, Woensdrecht. BIJ DE WERKLOOZEN. Gistermiddag brachten wij een bezoek aan de werkplaatsen, leslokaal en kan toor van de commissie voor vakopleiding en ontwikkeling achter de v.m. hulpka zerne Zuidsingel 94, in den tuin van de vorig jaar gesloopte rijschool. Vlak bij den ingang troffen wij een rijwielberg plaats aan, een product van de deelne mers aan den cursus in metselen. Niet alleen voor de bezoekers van de cur sussen zal deze bergplaats van beteeke- nis zijn, doch ook de padvinders zullen er hun rijwielen kunnen plaatsen, waar door deze van de straat zullen verdwij nen, wat in het belang van het verkeer zal zijn. Wij kwamen nu bij het flinke gebouw, dat in den voormaligen tuin is verrezen, en wel eht eerst in de werkplaats voor autotechniek. Zij, die vorig jaar ook reeds deelnamen, zagen wij bezig met het monteeren en demonteeren van auto- onderdeelen. Zij die zich aanmelden voor dezen cursus beginnen met eenvou dig bank- en plaatwerk. Daarop namen wij een kijkje in de werkplaats voor het smeltlasschen. Zoowel het autogeen als electrisch lasschen wordt beoefend. Be gonnen wordt met autogeenlasschen, doch de beste leerlingen komen heel spoedig aan het electrisch lasschen. Er bestaat nog steeds een behoefte aan be kwame lasschers. De commissie houdt er echter rekening mede, dat meestal jonge krachten worden gevraagd. Van daar dat zij geen personen voor dezen cursus mag inschrijven die de 25 jaar zijn gepasseerd, of zij moeten in de ver warmingstechniek verder willen gaan. Vroeger werden de lessen in vak- theorie en algemeene ontwikkeling in het v.m. Militair Hospitaal en de Am bachtsschool gegeven. De commissie heeft echter haar werk gecentraliseerd en een leslokaal door werkloozen doen bouwen, en beschikt nu over een lokaal van 6 bij 8 m, uitstekend geschikt voor het theoretisch onderwijs. Daaraan grenst behalve een keukentje een net kantoor voor den algemeenen leider en secretaris, den heer J. Lorier. Deze heeft ons allerlei inlichtingen verstrekt. Hij deed ons kennis maken met een kaarten- stelsel, waarop allerlei gegevens omtrent 94 deelnemers waren te vinden. Aan de vaktheorie nemen thans 28 personen deel. Door het volgen van de P.B.N.A.- cursussen, uitgaande van het Neder- landsch Technicum te Arnhem, is het mogelijk aan alle wenschen te voldoen. Er zijn cursisten ingeschreven voor: bouwkunde, autotechniek, machinist ter koopvaardij, stoffeerder, radiotechniek enz. Daarbij zijn ook personen, die zich bekwamen in het bedienen van den die sel tractor, om makkelijker bij den land bouw in Duitschland of wel in den Wie- ringermeerpolder geplaatst te kunnen worden. Voor de algemeene ontwikkeling ne men 42 personen deel aan de cursussen voor het z.g. Dalton systeem te Amster dam, waarover wij reeds eerder meld den. Waren het vroeger alleen manne lijke werkloozen, tegenwoordig zijn er ook leden van het zwakke geslacht, o.a. de cursus in machineschrijven, gegeven door den heer Sinke, heeft niet over deelname te klagen, 33 personen nemen deel aan den cursus machineschrijven en stenografie. De laatste weken gaat het goed met plaatsing. Jonge en zoo mogelijk ge schoolde krathten vinden hun weg. Hoe wel men over het aantal cursisten niet te klagen heeft, onderschrijft de commis sie toch ten volle de woorden van mi nister Romme bij de opening van de ten toonstelling van werkstukken van jeug dige werk oozen te Rotterdam. „Ondanks de herhaalde roepstem hebben zoovelen aan dien roep geen gehoor gegeven"i Door samenwerking met de Arbeidsbeurs wordt geprobeerd in de eerste plaats degenen te bereiken, die een Ambachts school of Nijverheidsschool volgden, di ploma Mulo of Handelsschool bezitten. Zij toch hebben door het volgen van den P.B.N.A.-cursus zoon goede gelegen heid om zich verder te ontwikkelen. Verleening Kerstgave aan werkloozen. Onder overlegging van de desbetref fende brieven van den minister van So ciale Zaken en den Rijks-Inspecteur voor de werkverschaffing in Zeeland, stellen B. en W. aan den Raad voor om, op den voet van de daarin opgenomen regelingen, een Kerstgave te verstrek ken aan gesteunde werkloozen, hen, die voor plaatsing bij de werkverschaffing in aanmerking kwamen en kastrekkers wanneer zij aan kas-uitkeering o.a. min der zouden ontvangen dan aan steun plus Kerstgave zou worden toegekenc indien zij geen kasuitkeering ontvangen Daarvoor is, resp. geraamd 950, 350 en 35 of totaal 1335, waarin het Rijk op de gebruikelijke wijze zal bijdragen Rijkspostspaarbank. Bij de Rijkspostspaarbank alhier be droegen de inlagen over INovember f 141,399; de terugbetaling f 74,908; het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer 42709. De colhecte gehouden door de Evang. Luth. Diaconie alhier heeft op gebracht f 176. VOETBAL. WEDSTRIJDPROGRAMMA Z. V. B. Zaterdagcompetitie „Walcheren": R C. S.V.V.V.V.V.; Souburg ISeroos- kerke I; VlissingenS. M. Z, I; Veere R. C. V. I. Adspiranten: R. C. S.-BSeroosker- ke. Zondag: ZeelandiaDe Zeeuwen; Vlis singenEiland Boys; R. C. S.-AMid delburg. Ie kl. A: Kruiningen IIerseke I; Domburg IGoes III; Middelburg III Vlissingen III; De Zeeuwen IIR.C.S. II. Ie kl. B: B. K. V. V. I—Hulst II; Ria I Corn. Boys II, S.V.O, 1Axel II, Ter- neuzen IIITern. Boys I; Hontenisse I Philippine I. Ie kl. C: Breskens IIBiervliet II; Breskens IIIGroede II; Oostburg II Schoondijke I; Schoondijke IIHoofd plaat II, S. C, D. IIJzendijke II. Overgangski. Walcheren IZeelandia III. 2e kl. A. Kapelle ICortgene I; Goes IV—Zeelandia IV. 2e kl. B. Ria IICorn. Boys III; Phi lippine IIAxel III; Terneuzen IVS, V.O. II; Hulst IIIHontenisse II. 3e kl. A. Vlissingen VDe Noorman nen I; R.C.S. IVZeelandia V. Overzicht 2e klasse. Drie Walchersche elftallen trokken naar Breda en keerden met leege han den weer huiswaarts. Slechter resultaat van de ontmoetingen van Middelburg, Vlissingen en De Zeeuwen is niet moge lijk. Geen enkel punt kon bemachtigd worden. Het gevolg was een Bredasche opmarsch naar de bovenste plaats. He ro nam de leiding van Vlissingen weer over en bezet met één punt meer, doch met een wedstrijd minder gespeeld de eerste plaats. De voorsprong van Hero is echter zoodanig, dat zij in een week tijds teniet gedaan kan worden. Wan neer men bedenkt dat Hero nog twee keer tegen Breda moet spelen, een keer tegen de Baronie en o.a. nog uit moet naar Vlissingen en R.C.S., dan is het duidelijk dat de Bredanaars er nog lang niet zijn. Alles wijst er op dat het ook dit jaar een spannende race zal worden om de bovenste plaats. Breda en de Baronie, die de laatste weken aan het afzakken waren, zijn dijkbaar nog niet van plan het hoofd er dj neer te leggen. Dit tweetal zal nog wel verschillende kampioenscandidaten eelijk het roet in het eten gooien. Dat Breda en De Baronie nog ernstige candidaten voor de eerste plaats zullen worden, gelooven we, althans van de Baronie, niet. Intusschen zullen zij wel menig' puntje in de wacht weten te leepen. Middelburg heeft een mooie kans .'oorbij laten gaan om mede aan de lei ding te komen. De groen witten hébben rïero reeds beide malen ontmoet, zoodat zij zelf den le:der geen punten meer af handig kunnen maken. Intusschen zal wel blijken dat Middelburg het laatste woord nog niet gesproken heeft. Vlissingen is in haar uitwedstrijden niet sterk. Van de vijf uitwedstrijden werden er drie verloren en twee met iet kleinste mogelijke verschil gewon nen. Vlissingen zal hard werk hebben om de leiders te blijven volgen. Het lijkt er op, dat De Zeeuwen het wel zullen bolwerken. De tegenstand te gen de Baronie wijst er op, dat deze Vlissingers hard strijden cm zoover mo gelijk van de onderste regionen verwij derd te komen. We gelooven dat De Zeeuwen niet bang behoeven te zijn voor de onderste plaats. Er zijn wel zwakkere elftallen in deze klasse. 3e klasse B. Goes II gaat voort overwinningen te lehalen. De Goes-reserves spelen zeer constant en zij zullen het wel heel ver rrengen. Echter de Goesenaren staan voor nog vele lastige wedstrijden. De successen in de afgeloopen weken zul- en evenwel een grooten steun kunnen Middelburg II behoort tot de elftallen, die in het midden van de ranglijst blijven zweven. En daar spelen de groen-wit- ten een belangrijke rol. Het schijnt of Zeelandia II na de ne derlaag in Hansweert wakker is ge schud. Immers de verrichtingen nadien zijn goed geweest. Ook thans werd een mooi resultaat behaald. Met flinke cij- rers moest Goesche Boys in de Zeelan- lia reserves haar meerdere erkennen. De Goesche Boys brengen het er dit seizoen niet best af. In acht gespeelde wedstrijden werden slechts drie punten verzameld. - Zaterdagcompetitie Walcheren. De Walchersche Zaterdagcompetitie heeft een interessant verloop: Arnemui- den dat krampachtig de leidende plaats vasthoudt en vier elftallen welke po gen de leiders in te halen. Arnemuiden weet nog steeds den kop te houden, doch de overwinning op R.C.S., een der zwakste elftallen, was ditmaal niet erg overtuigend. Intusschen zijn de pun ten toch binnengehaald. Voor de Sou burgers is het een eervolle nederlaag geworden, welke misschien wat voor de toekomst kan beloven. Opmerkelij blijven de prestaties van Veere. Zij wist zich door een groote overwinning op de Vlissingenveteranen zelfs op de tweede plaats te nestelen. Het is voor de Vee renaren jammer, dat zij twee verlies punten bezitten. Ook Vlissingen blijft haar uitstekende kans behouden. Na tuurlijk hadden de Vlissingers geen moeite met het zwakke Serooskerke II Het werd dan ook een zege met dubbele cijfers. R.C.V, en Serooskerke deel den de punten waardoor beide elftallen iets ten achter geraakten. V.V.V.V.V ziet maar geen kans zich te herstellen Het goede begin is nog niet geevenaarc kunnen worden. De stand luidt: Arnemuiden 11 9 1 1 53—12 19 Veere 10 8 1 1 52—21 15 Serooskerke 11 6 3 2 61—21 15 Vlissingen 8 7 0 1 49—17 14 R.C.V. I 10 6 2 2 46—22 14 S.M.Z. 9 4 0 5 29—41 8 Souburg 8 3 0 5 21—36 6 V.V.V.V.V. 9 3 0 6 29—44 6 Oostkapelle 10 2 1 7 14—48 5 R.C.S. 8 1 2 5 17—31 4 R.C.V. II 10 2 0 8 35—52 4 Seroosk. II 10 1 0 9 15—56 2 2 W.p. i.m. wegens n.o. tegen Sou burg. 2e klasse A. Kapelle heeft haar tweede wedstrijc in winst kunnen omzetten. Zij behaalde een verdienstelijke zege in Cortgene. Een geweldige overwinning boekte Kat- tendijke. Met liefst 171 werd Zeelan dia IV verslagen. De Zeelandianen bren gen het er in deze afdeeling niet erg best af. Ook de doelcijfers wijzen er op, dat het dit elftal moeilijk zal vallen var de laatste plaats af te komen. Nu Ellewoutsdijk zich heeft terugge trokken luidt de stand als volgt: De Zeeuwen IV 8 4 3 1 31—19 11 R.C.S. III 5 5 0 0 20—4 10 De Zeeuwen V 8 3 3 2 25—26 9 Kattendijke 5 3 2 0 28—8 8 Goes IV 7 4 0 3 25—19 6 Cortgene 5 1 1 3 8—18 3 E.M.M. II 8 1 1 6 13—30 3 Capelle 2 1 0 1 6—5 2 Zeelandia IV 6 0 0 6 8—35 0 2 w.p. i.m. wegens staken tegen R C. S. III. 3e klasse A De groote verrassing was hier, da' Domburg II, dat aan den kop van deze dasse gaat, het tegen Walcheren III welke onderaan bengelt, niet verder kor jrengen dan een gelijk spel. En nog we' oo eigen veld. Walcheren III heeft haar clubgenoote Walcheren II daarmede een uitstekenden dienst bewezen. Im mers Walcheren II, dat de tweede plaatr ?ezet kon daardoor, en mede door eer 'linke zege op de Noormannen II, eer punt op Domburg II inloopen. Dat zal er gaan spannen tusschen deze twee. Verandering in de volgorde der stan- denlijst kwam er niet. HOCKEY Zuidelijk Hockey-elftal. De elftalcommissie van de Z.H.C ïeeft Zondag twee proefelftallen te Til- jurg een wedstrijd laten spelen, om daarna het Zuidelijk elftal te vormen dat a.s. Zondag te Rijssel tegen Noord rankrijk zal uitkomen. Het spel, dal door beide ploegen vertoond werd, was maar zeer matig te noemen. De voort durende regen tijdens den wedstrijd was daar mogelijk de oorzaak van. Het einde twam met gelijken stand 11. Voor Zondag werd het volgende elf tal opgesteld: d.: Verhoeven (M.O.P.); a.: P. Nefkens Venlo) en F. Evers (M.O.P.); m.: Wal- der (Breda), H. Nefkens (Venlo) er ?eep (Cadetten); v.: Slotboom (E.M.H C.), Tresling (Breda), J. W. Taminiau Tilburg), P. Taminio (Tilburg) en Wel- sink (Tilburg). ATHLETIEK. District Zeeland K.N.A.U. De heer A. P. de Roo, bestuurslid van iet District Zeeland van de Kon. Ned Athf Unie heeft als zoodanig ontslag genomen. DUIVENSPORT. De duivenvereeniging „Recht voor Allen" te Sluis heeft een zg. hokten- toonstelling gehouden, waaronder wordt verstaan de bezichtiging van de dui ven van de drie best gerangschikte deelnemers van het j,aar 1937, Dit wa ren L. Dhondt; J. de Zutter en P. de Smit. De uitslag luidt: Oude doffers: 1 L. Dhondt; 2 en 3 M. van de Bussche; 4 A. Crooijmans; 5 en 6 J, de Zutter. Oude duivinnen: 1 L. Dhondt; 2, 3 en Zeler Eervolle vermelding M. van de ïussche; 4 A, Crooijmans; 5 en 6 J, de Zutter. Jonge doffers: 1 L. Dhondt; 2 J. de Zutter; 3 en 4 P. de Smit; 5 L. Dhondt en Z. E. Vermeld'ng M. van de Bus sche, Jonde duivinnen: M, van de Bus- AUTO BUSDIENST DOMBURG MIDDELBURG. Gisteren begaf mijn vrouw zich met de bus van Domourg te 9.55 naar Middel burg teneinde den sneltrein van 10.41 te nemen naar Eindhoven om haar dochter te bezoeken die na een langdurige ziekte uit het ziekenhuis aldaar ontslagen zou worden, mijn dochter wachte dien middag echter tevergeefs op haar moe der, want de bus ofschoon zij volgens de dienstregeling op die trein rijdt en dan ook tot aan het station gaat, kwam door het vele in en uitstappen van passagiers te laat voor den sneltrein, zoodat mijn vrouw 3 uur moest wachten op de vol gende verbinding, zegge en schrijve drie uur wachten door de s.echte uitvoering van een busdienst, Zoo ongeveer om de 50 meter steken menschen langs den weg die mee wenschen te rijden de hand op waarop de bus stilhoudt, van een bepaal de halteplaats is geen sprake, zoodat de geheele rit naar Middelburg' meestal niet anders is, als een eindje rijden, stilstaan vertrekken enz, Daar de conducteurs af geschaft zijn en het dus een éénmans wagen is, moet de chauffeur eerst nog 'n kaartje verkoopen, soms nog zijn p.aats verlaten om met inspanning van al zijn krachten een dikwijls zware fiets op de bus te sjorren, om dan na afloop van dit geval zijn plaats in te nemen en over te gaan tot verkoop van het kaartje, als men hierbij opmerkt hoe zelden de pas sagiers met gepast geld betalen en de ,ange tijd die sommige menschen noodig hebben hun porteknip te voorschijn te tooveren, dan is in die laatste handelin gen van de zijde der passagiers ook nog wel iets te verbeteren. De fout die deze dienst aankleeft, schuilt niet bij het personeel; de chauf feurs zijn steeds welwillend, de fout schuilt bij de Directie, die kon voor schrijven, 1. Op ieder Dorp vaste halteplaatsen. 2. Duidelijk verzoek met gepast g'eld betalen, 3. Wederom een conducteur meege ven, vroeger deden dat jongelui van plm 16 jaar (heel goed) die toch zeker geen groot salaris behoeven. Hedenmorgen had ik een telefoonge sprek met den heer Bakker directeur van deze dienst, op mijn klacht dat de bus te laat voor den trein gekomen was zeide Zedt daar niets aan te kunnen doen, hij kon niet garandeeren dat eei bus, die wel de bedoeling heeft op eei bepaalde trein aansluiting te geven, ooi di6 trein haalt, omdat zeide hij, men de menschen onderweg niet kan laten staan dit noem ik om het geval heen draaien m.i. moet de directeur er wel degelijl voor kunnen zorgen dat op een trajeci van plm. 16 km waar de bus in dit g'eva 45 minuten tijd voor heeft, dat deze oi tijd aan het station is voor de sneltreii te halen, waar de busdienst toch de be doeling heeft aansluiting op te geven. Aangezien de bus en ook zijn directeu-, er is om het publiek zoo goed mogelijk te dienen, hoopt ondergeteekende da deze klacht, aanleiding mag zijn voor de busdirectie een beter begrip te krijger van haar verantwoording tegenover de treinpassagiers, die zich aan haar bus dienst toevertrouwen, Bouwe Carlier Schi'der, Heerenstr. Domburg [De directie van de N.V, „Stoomtram Walcheren" bericht ons, desgevraagd, dat zij zich teg'en bovenstaand ingezon den stuk niet wenscht te verweren en h.i. wel kon volstaan met toelichting var het feit. De bus van 9,55 v.m. van Domburg had op 1 dezer tot het opnemen en uit laten van passagiers inderdaad bij her haling te stoppen. Bi) aankomst van de bus aan het sta- HET CONFLICT IN DE NATIONALE WERKNEMERS VEREENIGING. Eisch van het hoofdbestuur afgewezen. De president van de Amsterdamsche rechtbank heeft g'ister vonnis gewezen m het kort geding tusschen het hoofd bestuur van de Nationale Werknemers vereniging (de arbeidersvakorganisatie der N.S.B.) en het lid van dat hoofdbe stuur Scheffer, tevens voorzitter van de afdeeling Amsterdam en den eisch van het hoofdbestuur afgewezen. De heer Scheffer had op 31 October ontslag uit zijn functie genomen tegen 31 Dec. a.s, Intusschen had het hoofd bestuur hem geroyeerd en wilde hem vervangen door een beheerder om de zaken op het kantoor aan de Reguliers gracht te Amsterdam af te doen. De heer Scheffer weigerde echter heen te gaan voor 31 December. Wel was hij ge negen direct af te treden, wanneer re glementair een nieuwe voorzitter der afdeeling werd gekozen. In kort geding eischte het hoofdbe stuur toegang tot het kantoor voor den beheerder en ontruiming der lokalen door den heer Scheffer, De president weigerde de gevraagde voorziening, daarbij o.a. overwegende, dat in de statuten niets betreffende een beheerder staat vermeld, zoodat het zeer de vraag is of het benoemen van dezen beheerder juist is. Het is dus niet boven allen twijfel verheven, of gedaag de Scheffer ongelijk heeft, temeer, daar hij toch op 31 December heengaat. Ook is niet gebleken, welk belang van eischer er zich tegen verzet, dat ge- dagde nog tot dien dag in het kantoor blijft. Dat gedaagde zonder recht of redelijk motief den toegang heeft ge weigerd aldus de president achten wij niet zoo duidelijk als dit eischer voorkomt. tion te Middelburg stond de trein vooi iet perron en werd aan mevr. C. aan het loket nog een p aatskaart afgegeven. Met wat meer attentie daar ter plaat se, was aansluiting wel mogelijk ge weest. Wetende nu dat bij normale dienst uitvoering tusschen aankomst van de bus en het vertrek trein van Middel burg, een tijdruimte ligt van 11 min, die in den regel wel voldoende is voor de correspondentie, dan zal men met ons eer.s wezen, de aankomst van de bus niet zoo veel vertraagd was Het op verzoek stoppen moge voor op het moment niet-belanghebbendeir niet altijd prettig' wezen, doch is een ge bruik dat inhaerent is aan een inter communale busdienst. Voor rechtstreeksche of sneldiensten is op Walcheren, zeer zeker in dezen tijd van 't jaar geen plaats. Het afschaffen van het conducteurs instituut bij de bussen is een gebiedende eisch tot bezuiniging. Het voorheen aanwezig zijn van con ducteurs op de bussen, hebben wij. niet tegenstaande het toen door velen als een groote luxe werd aangemerkt, over tuigd a's wij waren dat de uitvoering zonder die menschen zou worden ver traagd, zoolang mogelijk gehandhaafd, maar ten lange leste prijs moeten geven waartoe de exorbitant zware lasten die tegenwoordig op de busdiensten drukken en bovendien ook de verminderde ver voersbehoeften, zeer hetSben medege werkt", Red.] sche 1 en 5; L. Dhondt 2 en Z.E.V.; 3 P, de Smit; 4 J. de Zutter. RADIO-PROGRAMMA, WOENSDAG 8 DECEMBER 1937. HILVERSUM I 1875 m. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gew. muz. (gr. pi.8.30 Gram. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Ensemble Van der Horst. 12.00 Berichten. Gram. 12.30 Vervolg conc. 1.30 Gram. 2.00 Orgel. 3.00 Chr. Lectuur. 3.20 Gram. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de kinde ren. 5.45 Gram 600 Land- en tuinbouwhalf- uur. 6.30 Taalles en causerie. 7.00 Berichten. 7.15 Sportdialoog. 7.30 Gram. 7.45 Repor tage. 8.00 Berichten ANP. Herh. SOS-Berich- ten. 8.15 Evangelisatie-avond. 9.45 Haarlem- sche Orkestver. en solisten. (Om 10.00 Be richten ANP). 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Vervolg conc. 1 1.3012.00 Gram. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM II 301 m. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. VP RO. 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Causerie (gr. pl.) en Gram. 11.30 Causerie. 12.00 Gram. 12.30 VARA-Orkest. 1.301.45 Gram. 2.00 Knip cursus. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgel, 6.00 „The Lucky Birds" en solist. 6.30 Intern, politiek overzicht. 7.00 Zang. 7.30 Causerie. 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Berichten ANP. 8.15 „Vliegende Hol landers", Luchtvaartprogr. 9.30 Gram. 10.00 Berichten ANP. 10.05 De Ramblers. 10.30 VARA-Orkest en declamatie. 11.0012.00 Gram. DROITWICH 1500 m. 1 1.05 Orgel. 11.3 5 1 1.50 Gram. 12.10 Wels Orkest en soliste. 1.05 West Calder-Blaasorkest. 1.502.20 John MacArthur's kwintet. 4.05 Causerie. 4.20 Vesper. 5.10 Gram. 5.20 Bill Campbell en zijn Hill-Billy-Band. 5.50 Salzburger Trapp-Zangers. 6.20 Berichten. 6.40 Land- bouwpraatje. 7.00 Radio-tooneel. 7.20 Zang en piano. 7.35 Koor en Theaterorkest, m.m.v. solisten. 8.35 Symphonie-orkest en solist. (9.4010.00 Berichten). 10.45 Radio-too neel met muz. 11.20 Billy Thorburn's Band. 1.5012.20 Jazzmuz. (gr. pl.). RADIO-PARIS 1648 m. 7.25 en 9.10 Gram. 12.20 Orkest van de Garde Républi- caine en zang. 3.05 Piano. 3.20 en 4.35 Zang. 5.20 Cantrelle-Orkest. 6.50 Gram. 8.50 Viool. 9.20 Gevar. progr. 10.50I 1.05 Gram. KEULEN 456 m. 5.50 Hermann Hage- stedt's orkest. 7.50 Dresdensch Orkest. 1 1.20 Fabrieksorkest. 12.35 Stuttgarter Volksmu- sik en solisten. 1.35 Vroolijk progr. 4.00 Orkest. 6.30 Gram. 6.55 Oratoriumconc. 9.5011.20 Dansorkest. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Orkest. 1.502.20 Gram. 6.20 Viool en piano. 7.20 Gram. 8.20 Orkest. 10.5011.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 Dansorkest. .30 Salonorkest. 1.502.20 Gram. 5.20 Fud Candrix' orkest. 6.35 Omroepsalonor- kest. 7.35 Gram. 8.20 „Le Bourgeois Gen- tilhomme", opera. 10.301 1.20 Dansorkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.30 Orkest en solisten. 8.20 Berichten. 8.35 Fer- dy Kauffmann's orkest en solisten. 9.20 Be richten. 9.50 Piano. 10.05 Weerbericht. 1 0.'201.1.20 Barnabas von Geczy's orkest. Con- MIDDELBURG, Dl 7 Dec, Jaarverg, Concertver., certz. 20.00 h, Dl 7 Dec, Jaarverg. Ver. tot Instandh. Conc. en Gehoorz., Concertz, 19,30 h. WO 8 Dec- Verg. Uit 't VolkVoor 't Volk", „De Vergenoeging'" 20.30 h. GOES Dl 7 Dec. Prop. Verg. afd. Z. Beveland- West van het Ned. Roode Kruis met vert. Roode Kr, film, Schut- tersh, 20.15 h. WO 8 Dec ALGEMEEN- Dl 7 Dec. Uitv. Chr. Zangver, „Valerius te Veere, Geref. Kerk 19.30 h. I ft g' sl d e N d d d b

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6