SPORT. RECHTSZAKEN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.W. LEURDERS EN BEDELAARS. enz. werd vastgesteld. Diens beloonin werd behoudens goedkeuring van de Ged. Staten vastgesteld op 200 pe. jaar. Als zoodanig werd daarin benoemc Jac. Beulens met 5 stemmen tegen 1 oj Jac. Uitterhoeve. De gem. begrooting 1938 werd behan deld en vastgesteld in ontvang en uit gaaf ad 49091 met een post van on voorziene uitgaven groot f 480. De v o o r z. deelde mede, dat d« werkverschaffing bestaande in het ega liseeren van gronden aan derden toe be hoerende met 17 werkloozen was be gonnen. Voor hen zal een barak op de ze terreinen worden geplaatst. De heer P. J. Hoek v. D ij k e be pleitte onder meer het aan brengen var. een behoorlijke straatverlichting bi den dubbelen overweg bij het station der N.V. Spoorweg Maatij „Zuid-Beve land" alhier. Door 't aanbrengen van een tweeden overweg aldaar is vooral des avonds een zéér gevaarlijke toestand gescha pen. De v o o r z. zeide hierover nog maals met de directie van die Maaty. in overleg zal worden getreden. WEMELDINGE. Op de beide weeg bruggen van de Maatschappij „de Bon zijbrug", zijn in het afgeloopen bieten seizoen gezamenlijk gewogen 3.270.000 kg suikerbieten, Öp de weegbrug „de Postbrug" circa 2.000.000 kg, hetgeen met het vorig seizoen geen al te groot verschil uitmaakt. AARDENBURG. Met ingang van 1 December a.s. is de tijdelijke hulpkom mies, de heer F. M. H. van Opbergen alhier, verplaatst van Aardenburg naar St. Geertruid (L.)de heer J. Voor- hans is in dezelfde functie met ingang van 1 Dec. ,a.s, verplaatst van St. Geer truid naar Aardenburg. EEN ENQUêTE, M. H. Boasson, wethouder van Mid delburg: Aan het slagen Uwer enquête „inza ke bepaalde vormen van bedelarij" wil ik gaarne medewerken. Het betreft hier echter wel een zeer moeilijk pro bleem, zoodat het niet zoo gemakkelijk is daarover een gefundeerd oordeel uit te spreken. Over het algemeen kan men het ven ten met postpa.pier, zeep. veters e.d. als verkapte bedelarij beschouwen. Me nigmaal zijn dit beroepsbedelaars, wien een zwervend leven 'n behoefte is en die op geenerlei wijze daarvan af te brengen zijn. Dikwijls zijn het schip breukelingen der maatschappij d e aan den drank geraakt zijn en elk verdiend dubbeltje in geestrijk vocht omzetten. Menigmaal komt het voor, dat werkloo zen, slachtoffers der economische om standigheden, op die wijze trachten aan den kost te komen, indien zij door een of andere oorzaak geen steun genie ten. Ind en men zich den tijd daarvoor neemt, is het meest juiste en meest menschelijke standpunt om te trachten deze stumpers (want dat zijn zij alle maal) nader te komen, te informeeren naar de oorzaak van hun toch zoo moeilijk bestaan en aan de hand daar van een poging te doen om hen den goeden weg te wijzen en daarbij de behulpzame hand te bieden. Informatie bij den Armenraad kan dikwijls veel licht verschaffen. De categorie van colporteurs kan men m.i. niet zondermeer onder be roepsbedelaars rangschikken. Immers worden deze veelal te werk gesteld door uitgevers van boekwerken, perio dieken e.d., terwijl zij door hun indrin gerig optreden afkeer verwekken, doch daarmede helaas al te d'kwijls succes hebben. Ik geloof niet, dat tegen dit euvel veel te doen valt, tenzij de uit gevers zelve deze wijze van werken staken, Hierbij komt nog, dat derge lijke colporteurs meestal niet voor de best bekendstaande firma's optreden." Mr. J, Adriaanse te Middelburg. „Naar aanleiding Uwer circulaire over Enquête inzake bepaalde vormen van bedelarij, deel ik U mede, dat naar mijne meen'ng voor beide categoriën als door U bedoeld, het patent weer dient te worden voorgeschreven, alleen uit te reiken op verklaring van den burgemeester, resp. Commissaris van Politie, dat geen redenen bestaan om van den aanvrager misbru k te duchten van de door een patent te verleden bevoegdheid om resp. te venten of te colporteeren. Het patent vervalt behalve bij geble ken „afzetterij", bij indringing enz., zoo dra de gepatenteerde op eenigerlei wij ze aan bedelarij gaat doen, waarop bovendien straf ware te stellen, althans voorzoover deze soort bedelarij niet reeds zou vallen onder het bestaan de verbod van bedelen in het open baar. Het behoeft geen betoog dat bij het uitreiken van het patent de verkrijger op de gevolgen van misbruik uitdruk kelijk dient te worden gewezen, en hij bovendien op de betreffende door hem te onderteekenen aanvraag ook de ver klaring onderschrijft, dat hij bekend is met de straffen op m'sbruik, speciaal op het bedelen," VOETBAL. Wedstrijdprogramma K.N.V.B. Voor Zondag 5 December ziin de vol gende wedstrijden vastgesteld: 2e klasse A: RCSGoes; Zeelandia RBC; HeroVlissingen; De Baronie De Zeeuwen; BredaMiddelburg, 3e Klasse A: BreskensTerneuzen; Corn. BoysIJzendijke; SluiskilOost burg; HulstHoofdplaat; Biervliet Axel. 3e Klasse B: Goes IIM:ddelburg II; Goesche BoysZeelandia II; Terneu zen IIEMM; Vlissingen IIHans- weert. HoofdplaatSluiskil 53. Hoofdplaat verschijnt met twee inval lers. Op de plaats van den midvoor staat nu de jeugdige rechtsbinnen G, Souli mans opgesteld. Hoofdplaat neemt direct het spel in handen en na 13 minuten geeft de rechtsbinnen zijn club de leiding. (10.) Een paar minuten later kogelt' de rechtsback van Hoofdplaat keihard in eigen doel. (11.) Als er 21 minuten gespeeld is, schiet de rechtsbinnen van Hoofdplaat wederom onhoudbaar in het deel (21) en na 32 minuten spelens scoort hij ten derde male, zoodat de rust aanbreekt met 31. Direct na de rust pakt Sluiskil flink aan en nadat het spe 5 minuten oud is, weet de rechtsbinnen een bal, die de keeper uit de handen liet vallen, in het doel te schieten. (32.) Toen de tweede helft 16 minuten ouc was, wist de linksbinnen van Sluiskil te profiteeren van een fout van de backs van Hoofdplaat en met een goed gericht schot den gelijkmaker te scoren. (33.) Hoofdplaat laat even den moed zakken en er komt een kleine inzinking, die ech ter niet lang duurt, want als er 25 min. gespeeld zijn, geeft de midvoor met een prachtig schot zijn club weer de leiding (43.) Zes minuten later wordt de kee per van Sluiskil voor de 5de maal door den linksbuiten van Hoofdplaat gepas seerd. Nadien y/erden geen doelpunten meer gescoord, jzoodat het einde kwam met een 53 overwinning voor Hoofd plaat. Hoofdplaat was heel den wedstrijd overwegend sterker, zoodat deze over winning verdiend was. De midvoor Sou limans verdeelde het spel zeer goed en tan met genoegen op zijn werk terug zien. OostburgHulst 23. Hulst verschijnt volledig. Daar Oost- burg* in een week tijds drie goede spe lers verloren heeft komt de thuisclub met een geheel jonge ploeg in het veld. Na een kwartier spelen maakt Hulst het eerste punt, o.i. in buitenspelposi- t'e. Vijf minuten daarna maakt de Hul ster linksbinnen een mooie goal 2). Kort voor de rust wordt er weer een doelpunt gemaakt welke zeker niet toe gekend had mogen worden daar een der Hulstspelers in den doelmond stond toen de rechtsbinnen inschoot. Rust 30 voor Hulst. Na de thee pak te Oostburg flink aan en een half uur voor het einde maakte Oostburg haar eerste tegenpunt, kort daarop ver kleinde de linkshalf van Oostburg den achterstand zelfs tot 2-3. Hierna krijgen we nog een mooie vertooning dat de scheidsrechter toestaat, dat een re serve van Hulst met boord en lange broek medespeelt. Oostburg wilde toen de zaak forceeren door ver op te dringen wat wel enkele corners ople verde, maar geen punten. Oostburg heeft zich kranig geweerd. De leid ng was in zeer slechte handen. BiervlietCorn. Boys 33. Hoewel Biervliet met 30 heeft ach ter gestaan mogen de Corn. Boys toch nog van geluk spreken, dat zij één puntje hebben kunnen meenemén. De achterstand van 30 was reeds in de eerste 20 minuten beslecht, door een geweld ge débacle v,an den linksback van Biervliet, die echter ook niet veel steun ontving van zijn half speler. Aanvoerder De Lijser wijzigde hier na zijn elftal, wat in de verdediging d reet tot zijn recht kwam, doch de voorhoede, ondanks enkele prachtige kansen die voor den midvoor geschept werden, kon nog op geen succes bou wen. 4 Na 40 min. spelen weet dan eindelijk toch den rechtsbuiten Jansen den stand te verkleinen (13), Na de thee hebben de gasten hoege naamd niets meer in te brengen gehad. Daar er echter te sloom door de gast- heeren gespeeld wordt, blijven doelpun ten voorloopig nog uit. Uit een hands bal door een der verdedigers wordt Biervliet een strafschop toegekend. Deze wordt door Bogte genomen. De keeper weet het keiharde schot, dat beter wat zachter en zuiver had kun nen zijn, half te keeren. opnieuw schiet Bogte in, doch de paal brengt redding. Als de rust 28 nvnuten verstreken is weet Bogte er 2—3 van te maken, terwijl dezelfde speler 5 min. later den stand gelijk maakt 33. f Hoe hard er th.ans nog gewerkt wordt, in den stand komt geen verandering meer. AxelBreskens 12. Na een gelijk opgaand begin, krijgt Axel de eerste serieuse kans, maar links buiten A. Koster schiet tegen de lat. Breskens wordt overwegend sterker, door goed spel van de middenline. H. Fenijn en H. Vermeulen probeer en het met enkele schoten, maar keeper Diele- man is paraat. Toen na pl.m. 25 min. spelen D. de Visser zich keurig vrij speelt en laag voor doel plaatst, heeft H. Fe nijn weinig moeite van dichtbij te scoren. (0—1.) De rust komt met onverander de n stand. Na de hervatting komt Axel geweldig opzetten, maar de Breskens verdediging is trapvast en ruimt alles op. Als na 10 minuten D. de Visser een hoogen ba voor doel plaatst, vangt invaller J. Fe nijn den bal op, geeft aan H. Fenijn, die tegen de lat schiet. De terugspringende bal wordt door D. de Visser opgevan gen en onhoudbaar langs den keeper ge knald, (02.) Axel zet nu alles op den aanval en weet door haar rechtsbui ten den achterstand tot 12 in te loo- pen. Hoewel nog vele hachelijke momen ten voor beide doelen beleefd worden, komt het einde met een verdiende over winning voor Breskens. Scheidsrechter Leduc leidde goed. Terneuzen'IJzendijke 64. De eerste aanval is voor IJzendijke en door individueel spel van den midvoor teekent IJzendijke de eerste goal aan (01). Terneuzen wil dat niet onder zich laten en valt verwoed aan. Zij weet door een schitterend schot van Laurens gelijk te maken (11). Het spel gaat op en neer en uit een vrijen schop neemt IJzendijke wederom de leiding (12). Terneuzen komt er langzamerhand beter in en maakt weer gelijk (22). Hierna heeft Terneuzen het beste deel van het spel. Door goed verdedigen, houdt IJzen dijke echter lang stand. Terneuzen weet de leiding te nemen door haar midvoor, in vermoedelijk buitenspelpositie. De mist was echter oorzaak, dat de wed strijd slecht te volgen was, zoodat ver gissingen heel begrijpelijk waren. Na rust is Terneuzen sterker en kan dit uitdrukken in drie doelpunten. Toch heeft Terneuzen hierbij niet over geluk te klagen. De vijfde goal ontstaat uit een strafschop, wat een veel te zware straf was, terwijl het zesde doelpunt ontstaat door half missen van den rechtsachter van IJzendijke.IJzendijke geeft den strijd niet op en komt langzamerhand in de meerderheid. Het is weer de midvoor Hesseling die al vallende scoort. IJzen dijke heeft nu het beste deel van het spel en weet door den rechtsbuiten nog maals te scoren. Voor het overige is het een gelijk opgaande strijd, met IJzen dijke iets gevaarlijker. Doelpunten blij ven echter uit. Zoo won Terneuzen ver diend den spannenden strijd. Vlissingen weer aan de leiding, Vlissingen heeft Zondag weer de lei ding in de tweede klasse genomen. De Vlissingers behaalden een groote over winning op de Zeelandianen. Vlissingen is dus nog wel degelijk van plan een rol te gaan spelen in den strijd om de bo venste plaats. Maar ook Middelburg geeft het nog niet op. De nieuwe spe lers in de voorhoede komen er iedere week beter in en zoo ziet de toekomst er voor de Middelburgers niet zoo som ber uit als eenige weken geleden. Mid delburg zal eveneens nog wel een hartig woordje meesprekèn. R.C.S. is wel in staat zich in de boven ste contreien terdege te laten gelden, en de leidende elftallen zullen met de Souburgers steeds rekening moeten houden. Maar dat R.C.S. een redelijke kans voor de bovenste plaats heeft ach ten wij niet erg waarschijnlijk. Het spel van R.C.S. vertoont daarvoor nog te veel hiaten. De Baronie gelukt het nog steeds niet een flinke stijging op de ranglijst te ma ken. De Bredanaars begonnen goed, doch momenteel schijnen ze aan kracht te hebben ingeboet. De punten welke zij iedere week verliezen zullen het haar op d enduur niet meer mogelijk maken nog in de bovenste regionen te komen. We hadden van de Baronie dit seizoen meer verwacht. Het gelijke spel tegen R.B.C. heeft weer getoond, dat de Roo sendalers op eigen veld flink van zich af weten te bijten. Voor de derde maal wist R.B.C. een gelijk spel in een thuiswedstrijd te behalen. Ma,ar het wachten blijft op de eerste overwinning. Een geluk voor de Roosendalers dat Goes en Zeelandia verloren. Van Goes is ons deze nederlaag wel zeer tegenge vallen. Na de fraaie resultaten tegen Middelburg en Hero mocht men toch wel een overwinning op De Zeeuwen verwachten. Echter, Goes toonde weer eens de wisselvalligheid, welke in haar spel ligt: de Goesenaren verloren van machtigen is evenwel geen schande. Maar de gevaarlijke zone hangen. Ook Zee landia wist zich niet naar boven te wer ken. Dat de groen zwarten tegen Vlis singen geen winstpunten wisten te be- machten is evenwel geen schande. Maar de cijfers waarmede verloren werd val len toch niet mee. Het zal zaak zijn in de volgende ontmoetingen weer punten te verzamelen. Op het spel van De Zeeu wen is ook nog weinig staat te maken. De eene week verliezen zij, wanneer men het niet verwacht, en de andere week winnen zij, als men zou denken, dat zij een nederlaag zullen lijden. In- tusschen verzamelen zij toch maar zoo veel punten, dat de laatste plaats weer ver af is. 3e klasse A. Breskens past goed op haar tellen. De moeilijke uitwedstrijd tegen Axel is in winst omgezet kunnen worden en zoo doende blijven de Oost Zeeuwsch-Vla- mingen een kleinen voorsprong op Ter neuzen behouden. Breskens doet het tot nu toe uitstekend. Terneuzen had het niet gemakkelijk tegen IJzendijke. De IJzeridijkenaren toonen de laatste weken een goeden vooruitgang. Wanneer men bedenkt dat de thuiswedstrijd tegen Terneuzen des tijds met dubbele cijfers verloren werd. dan geeft de 64 nederlaag van Zondag wel aan, dat IJzendijke het er momea teel niet slecht afbrengt. Hoofdplaat zorgde weer eens voor een overwinning. Trouwens tegen Sluis kil lag dit ook wel in de verwachting We gelooven dat uiteindelijk Hoofdplaat toch nog wel in de bovenste zone za kunnen eindigen Sluiskil echter zakt meer en meer af. Het is voor haar een gelukkige omstandigheid dat de lager geplaatste elftallen verzuimen de noo- dige punten bij elkaar te halen. Hulst heeft heel wat moeite gehad om in Oostburg de beide punten te verza melen. Niettemin zijn de Hulstenaren de laatste weken op de ranglijst flink ge stegen. De tegenstand welke Oostburg Zondag heeft laten zien kan iets voor de toekomst beloven. Echter ook Corn, Boys schijnt ook nog niet van plan den moed te laten zakken. Biervliet heeft er voor moeten spelen om een gelijk spel uit het vuur te kunnen sleepen, Toch gelooven we dat Biervliet iets sterker is dan de twee laatstgeplaatste clubs. Intusschen heeft de competitie in deze afdeeling een spannend verloop. 3e klasse B.. Eiland Boys behoudt de leiding en vergrootte haar voorsprong zelfs op haar naaste concurrenten Goes II en Vlissingen II. Nu zegt dit op zichzelf nog niet veel, want de Goes-reserves bv. zijn drie wedstrijden ten achter. Dit is jam mer, want zoodoende geeft een standen lijst nooit een zuiver beeld. En precies eender is het gesteld met E.M.M. Ook dit elftal heeft door het geringer aantal wedstrijden van Goes II de laatste voorbij kunnen streven. De Vlissingers bezetten nu de tweede plaats. Intus schen doen deze Vlissingsche derdeklas sers 'het toch niet slecht. De Middel burg-reserves gaan eveneens kalm hun weg. Nu werd weer van Hansweert ge wonnen. Er zijn verschillende seizoenen op te noemen, waarin de Middelburgers het er slechter afbrachten, dan ditmaal. Zeelandia II is zich na de nederlaag te gen Hansweert blijkbaar aan het her stellen. De kleine zege van Eiland Boys bewijst dat de Zeelandiareserves flinken tegenstand hebben kunnen bieden. Met Goesche Boys gaat het nog niet rooskleurig. Een groote nederlaag werd tegen E.M.M. geincasseerd. De Goese naren kunnen zich maar niet naar boven werken. Hansweert is schijnbaar ook weer de kluts kwijt. Het leek eenige weken te rug, dat zij zich aan het herstellen was, doch momenteel zien de Hansweertena- ren weer geen kans van de onderste plaats af te komen. Z, V, B, Wegens het door schuld oorzaak zijn van het staken van den wedstrijd tegen R.C.S. III, heeft Goes IV twee winstpun ten in mindering gekregen. Zaterdagcomp. „Walcheren", Wederom hebben de leidende elftallen hun posities weten te handhaven. Arne- muiden had het niet moeilijk tegen S.M. Z. en het werd dan ook en flinke zege. Serooskerke hield niet van halve maat regelen en versloeg Oostkapelle met dubbele cijfers. De laatste weken is Oost kapelle er blijkbaar geheel uit. Ook nu zakte zijn een plaatsje op de ranglijst, R.C.V. I deed prachtig werk tegen de Vlissingsche veteranen. Het werd een kleine, maar kostbare overwinning. R C.V. houdt de race goed bij. V.V.V.V.V is nu wat achterop geraakt. Veere had het tegen R.C.V. II gemakkelijk; het werd dan ook een flinke overwinning. Het is voor Veere jammer dat zij twee verliespunten bezit. Souburg had ook geen lastig werk tegen de zwakke Se- rooskerke-reserves. Souburg is nu, ten koste van Oostkapelle en S.M.Z. in de middengroep gekomen. Serooskerke II en R.C.V. II blijven elkaar onder aan de ranglijst gezelschap houden. De stand is thans: Arnemuiden 10 8 1 1 5111 17 Serooskerke 9 6 1 2 5818 13 R.C.V. I 9 6 1 2 44—20 13 Veere 8 6 1 1 41—20 11* Vlissingen 6 5 0 1 30—15 10 V.V.V.V.V. 7 3 0 4 26—31 6 Souburg 7 3 0 4 1727 6 S.M.Z. 8 3 0 5 23—40 6 Oostkapelle 9 2 1 6 14—45 5 R.C.S. 6 114 15—28 3 Serooskerke II 8 1 0 7 14 36 2 R.C.V. II 9 1 0 8 26—48 2 w.p. in m. wegens n. o. tegen Souburg. Adspiranten. Natuurlijk won Zeelandia weer. Trou wens tegen R.C.S.-B, dat nog geen enkel punt wist te verkrijgen, mocht dit ook wel verwacht worden. Mooi werk ver richtte Vlissingen, dat Middelburg op eigen veld versloeg. De rood-witte jeugd kon daardoor eenige plaatsen stijgen. De Zeeuwen behaalde maar een benauwde zege tegen Eiland Boys. Toch konden zij daardoor op de tweede plaats belanden. De stand is thans: Zeelandia 9 9 0 0 616 18 De Zeeuwen 9 7 0 2 2512 14 Serooskerke 8 6 0 2 3010 12 R.C.S.-A 9 6 0 3 32—11 12 Vlissingen 10 3 0 7 2229 6 Middelburg 9 3 0 6 1622 6 Eiland Boys 9 2 0 7 1542 4 C.S.-B 9 0 0 9 3—72 0 le klasse A. Ierseke deed goed werk door Goes III met een nederlaag huiswaarts te zenden. Ierseke behield zoodoende de tweede plaats. De zege was noodig, want ook Domburg, dat slechts één punt op Ier seke ten achter staat, nam tegen Mid delburg den vollen buit. De Middelbur gers verspeelden door dit verlies eenige plaatsen. Kruiningen stuurde Vlissingen ill met leege handen naar de Schelde- stad terug. Kruiningen behoort tot de goede middengroepers. RCS II behaalde een kleine zege op Hansweertsche Boys, Ook de Souburggers stegen nu een plaats op de ranglijst. Hansw. Boys bleef onder aan staan, doch het verschil met Vlissin gen III en Middelburg III is niet zoo. groot. De stand luidt: De Zeeuwen II 8 6 1 1 24—8 13; Ierseke 10 6 0 4 32—19 12 Domburg 9 5 1 3 32—24 11 Goes III 9 4 1 4 21—19 9 R.C.S. II 9 4 1 4 18—24 9 Kruiningen 10 4 1 5 2621 9 Middelburg III 9 4 0 5 23—34 8 Vlissingen III 9 3 0 6 1629 6 Hansw. Boys 9 2 16 1731 5 Overgangsklasse, De Zeeuwen III behield de leiding door Zeelandia III te verslaan. De Noorman nen leverden mooi werk tegen Middel burg' IV. Met groote cijfers werden de groen witten verslagen. Toch bracht dit geen verandering aan den kop, Vlissin gen IV, dat een goede zege tegen Eiland Boys II bevocht verliet daardoor de laatste plaats, terwijl Nieuwland, dat, zooals verwacht, het tegen Walcheren niet kon bolwerken de functie van hek kensluiter weer op zich heeft genomen) De stand is thans als volgt: De Zeeuwen III 9 7 2 0 3210 16 Walcheren 7 5 2 0 3213 12 Middelburg IV 10 5 1 4 29—28 11 Noormannen 8 4 2 2 2613 10 Zeelandia III 8 3 0 5 1826 6' Vlissingen IV 9 3 0 6 2537 6' Eiland Boys II 10 2 1 7 3152 5 Nieuwland 8 1 2 5 1933 4 2 e Klasse A. RCS III neemt hier een moo e posi tie in. Zes wedstrijden gespeeld en zes gewonnen, benevens een goed doelge- middelde, toonen, dat het niet lang meer zal duren of de Souburgers zul len de leiding nemen. Th.ans hebben zij reeds de 2e plaats ingenomen, met nog een achterstand van drie wedstrijden op het leidende De Zeeuwen IV. Cort- gene werd met 50 door de Soubur gers verslagen. Kattendijke doet het 'n deze omgeving ook niet kwaad. Na twee gelijke spelen is thans de eerste overwinnig gevolgd. Zij steeg meteen, een paar plaatsen. EMM was haar slachtoffer. De stand luidt: De Zeeuwen IV 9 5 3 1 3821 16 RCS III 6 6 0 0 26—5 12 De Zeeuwen V 9 4 3 2 3329 t l Cortgene 5 2 12 1216 5 Kattendijke 3 1 2 0 75 4 Goes IV 7 3 0 4 22—26 4* Ellewoutsdijk 7 1 2 4 2133 4 EMM II 8 1 2 5 13—26 4 Zeelandia IV 6 0 1 5 920 1 2 w.p.djm. wegens staken tegen RCS III. 3e Klasse A. Slechts één wedstrijd werd gespeeld RCS IV won den uitwedstrijd tegen EMM III. Verandering in de ranglijst bracht dit echter n et. Aardappeldiefstal te St. Maartensdijk- Wegens diefstal van aardappelen stond voor den Bredaschen Politierech ter terecht de 31-jarige losse werkman J, L. uit St. Maartensdijk die op 28 Sept. j.l. ten nadeele van de landbouwers G. K. N. en C. H. H. uit die gemeente een hoeveelheid aardappelen had weg genomen. Subsidair was aan verdachte poging tpt diefstal ten laste gelegd, om dat hij alstoen van een hoeveelheid aardappelen welke zich op een bouw land in zakken bevond, een hoeveelheid in een door hem medegebrachte zak had overgeladen, doch voor hij ze mee kon nemen, werd hij op heeterdaad betrapt. Als eerste getuige werd gehoord de gemeenteveldwachter C. B. uit St. Maartensdijk, die verklaarde hoe hij dien nacht omstreeks half drie, toen hij met den nachtwaker A. K., een oog op de aardappelen houdend, zag hoe een tweetal personen het land opgingen die beiden uit de gereedstaande zakken, aardappelen in door hun medegebrachte zakken overladen. Een dezer personen herkende getuige direct als verdachte. Toen de politiemannen te voorschijn kwamen gingen de daders er vandoor en getuige riep L. alstoen nog na dat hij hem herkend had. Maar verdachte die bij het vooronderzoek steeds had ver teld „ik weet van niets, en bekennen doe ik nooit", hield ook thans vol on schuldig te zijn en beweerde dien nacht niet ter plaatse geweest te zijn. De nachtwaker K. die hierop als ge tuige gehoord werd bevestigde de ver- daring van de vorige getuige. Ook hij had verdachte L. herkend. Tijdens zijn vlucht had verdachte zijn rijwiel nog iunnen pakken waarmede hij vluchtte, doch het rijwiel van den onbekend ge bleven persoon, bleef met een vrachtje aardappelen in handen van de politie mannen. Hierop werd als getuige a décharge gehoord de vrouw van verdachte, die nadat haar op het gevaar van het ple gen van meineed gewezen was, ver klaarde dien nacht rustig met haar man

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6