LANDBOUW. De installatie van den nieuwen burgemeester van 0. en W. Souburg. ZUIB-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. uitvoerig verslag over den gang en, stand vat» zaken, In de eerste 10 maanden van 1937 werden door de ruim 700 veehou ders 13.500.000 liters melk geleverd; d.i. 960.000 liters meer dan in dezelfde pe riode van 1936. De omzet vermeerderde gestadig. Zij bedroeg f 936.000, zoodat dit jaar voor het eerst het millioen zal worden overschreden. Aangevangen zal worden met de tuberculosebestrijding onder het rundvee. Daartoe zal de vol gende week Zaterdag nog een vergade ring worden belegd. In deze vergadering zal de heer Stehouwer, inspecteur van het veeartsenijkundig staatstoezicht, de Rijksregeling, nader toelichten. Tot deze vergadering zullen ook de bestuurders van de op Walcheren bestaande vee fondsen worden uitgenoodigd De finan- nancieele toestand der Vereeniging is gunstig. Spreker maande aan tot voor- z chtigheid voor een te groot optimisme t.a.v. de huidige zuivelprijzen. Het bestuursvoorstel om met ingang van 1 Jan. 1938 een entreegeld te heffen van f 5 per koe van diegenen, welke op den datum van toetreden reeds één jaar of langer los leverancier zijn geweest werd na eenige discussie zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Tot 1 Jan kan men dus nog vrij toetreden. Het bestuurslid P. Melis te Seroos- kerke werd herkozen. In de plaats van den heer A. Janse te Biggekerke, die zich weg'ens gevorder den leeftijd n:et meer herkiesbaar wenschte te stellen werd de heer P Besuijen te West Souburg g'ekozen. De voorzitter bracht den heer Janse dank voor hetgeen hij voor de Coöperatie heeft gedaan. Bij de rondvraag werd de vraag ge steld of de ondermelk ook een besmet tingsbron kan zijn voor het mond- en klauwzeer. Deze vraag werd ontkennend beantwoord omdat alle ondermelk ver hit wordt tot 90 gr. C. terwijl de smetstof van 't M. en K, reeds bij 80 gr. C. ver nietigd wordt. Door den heer W. de Buck te Melis- kerke werd verzocht den heer Zwager man schrifte'ijk dank te brengen voor zijne bemoeiingen inzake de vergoeding voor het afslachten van het melkvee ten tijde van de melksteunbeperking. De vergadering tonode met dit voorstel hare instemming DOMBURG. Zaterdagavond werd a'- hier de film reeds vertoond van de in stallatie van onzen burgemeester op Woensdag 17 dezer in de zaal „Tram- zicht". Des middags was het kindervoor stelling, des avonds voor de ouderen Was het 's middags al vol, des avonds moest er tweemaal een voorstelling wor den gegeven. Naar schatting zijn er een 500 belangstellenden geweest. Het was de ..Mazon-centrale Zeeland" die deze film in haar programma had ingelascht. VEERE. Op uitnoodiging der Veer- sche winkeliers heeft de fa. Maljers te Middelburg, Vrijdagavond, nadat des m dd.ags voor de schoolkinderen een voorstelling was gegeven, eenige films afgedraaid in het Dr. Weylandhuis al hier. De twee voorstellingen mochten zich in een groote belangstel! ng vei - heugen, temeer, daar er onder de smal films, d'"e werden afgedraaid, o.,ai. de uitgang der school alhier werd ver toond, benevens als zeer actueel onder werp, flitsen van de huldiging van mr. F. L. S. F. baron Van Tuyll van Se- rooskerken ,als burgemeester van Dom burg. De n euwe burgemeester van Domburg en zijn echtgenoote waren uit genoodigd om deze film bij te wonen en hadden .aan de uitnoodiging gehoor gegeven. Ned. Chr. Landarbeidersbond. Zaterdag vergaderden te Goes de be sturen van de afdeelingen van den Ned. Chr. Landarbeidersbond op Zuid-Beve land. Het lid van het hoofdbestuur de heer A. Vingerling, leidde de bespreking in over de loonacties. De loonen aldus spr. zijn het laatste jaar niet verhoogd. Daartegen over staat dat de kosten van levenson derhoud in dat jaar voor arbeidersgezin nen zeker met 10 zijn gestegen. Ook wordt door ieder erkend, dat de land- arbeidersloonen de slechtste en laagste loonen zijn. En van deze loontjes is dan nu practisch nog 10 afgegaan. Dat kunnen de gezinnen van deze arbeiders niet dragen. Daarom zal in de naaste toekomst een loonactie nooig zijn. Vóór de contrac ten worden vernieuwd, zal met de werk gevers moeten worden geconfereerd. Voor elke gemeente zal de situatie af zonderlijk moeten worden bezien. De nood van de landarbeiders moet naar buiten, ook bij de regeering bekend worden. Daarbij komt dan nog dat de landarbeiders in sommige streken (b.v. Groningen, Haarlemmermeer enz.) een loon verdienen dat belangrijk hooger is dan in Zeeland. Verschillende afgevaardigden voerden hierover nog het woord. Bepaalde be sluiten werden niet hier genomen, maar zullen in de verschillende afdeelingen vallen. Daarna werden verschillende beschik kingen van den laatsten tijd betreffende de werkloozenzorg besproken. Al is de naam spaarregeling niet ge lukkig gekozen en al kan op gebreken in de regeling worden gewezen, toch j werden de arbeiders opgewekt voor zoo- ver het hun mogelijk is, aan deze rege- ling mede te werken en zich niet om politieke redenen afzijdig te houden. He laas zijn er behalve laksche arbeiders, ook laksche gemeentebesturen. HANSWEERT. Het Belgische sleep- schip „Jeanne", geladen met grint naar België, is Vrijdag in de Wemeldingsche Vleije door stormweer overvallen, zoo dat het in groote moeilijkheden kwam te verkeeren. Het bergingsvaartuig „Zeehond" is het mogen gelukken het schip behouden te Wemeldinge binnen te brengen, Het ledige motorschip „Mededin ger", afkomstig uit Giesendam, geraakte Vrijdag tengevolge van het stormweer op de Molenplaat omhoog. Bergings vaartuigen voeren van hier uit, doch het gelukte het schip op eigen kracht vlot te komen. Het motorschip „Theunis", gela den met chinaclay naar Leiden, werd door stormweer overvallen en op de slikken van den zeedijk geworpen. De sleepboot „Holland" heeft het schip vlot gesleept, doch moest het om zinken te voorkomen, in het poldertje omhoog zet ten, Daar is het schip leeg gepompt en Zaterdag hier in de haven binnenge sleept. CADZAND. Voor bijn,a 100 pet, wa ren de landstormers alhier opgekomen om te vergaderen, en tevens de laat ste serie te schieten in den schietwed strijd 1937. Als vertegenwoordiger van het^ gewest Zeeland was aanwezig de hr, Eckhardt. Eerste prijswinnaar werd de hr De Bruijne. Burgemeester Le Nobel verrichtte de prijsuitreiking en sprak er zijn vreugde over uit, d,at er in het kleine Cadzand zooveel sym pathie is voor het mooie nstituut van den B. V. L. Daarna sprak de hr Eck hardt de* landstormers toe. HET „GROOTEGAT" Men schrijft ons uit Oostburg: Indertijd is in een der eerste jaargan gen van „De Wandelaar" een berichtje verschenen naar aanleiding van het, door een jager, dooden van een zwaan op het vischwater „Grootegat", groo- tendeels onder de gemeente Schoondij- ke, voor rest onder Oostburg. (De ja ger betaalde gelukkig een flinke boete, want de zwaan was een „tamme"). Toen ook, meen ik mij'vaag te herin neren, is reeds gewezen op de belang rijkheid van dit water, van het stand punt van den natuurliefhebber, en wel in dé eerste plaats om het groote aantal en de groote verscheidenheid van wa ter- en oevervogels aldaar. Dit werd ook reeds door anderen ingezien, im mers tot voor enkele jaren was er eene of andere vereeniging tot vogelbescher ming, die jaarlijks een premie uitbetaal de aan een politieman, wegens bijzonder toezicht op het vogelleven, aan het Grootegat; de opvolgers van dien poli tieman schijnen er geen aardigheid in te hebben of die uitkeering moet opgehou den zijn, in elk geval zijn de vogels in de laatste jaren aan hun lot overge laten, behoudens het gewone toezicht der politie. Nu is het wel erg jammer, dat het jacht- (en ook het vischjrecht gemeen en onverdeeld toebehoort aan oorspron kelijk 8, thans misschien wel 16 of meer eigenaren, waardoor diverse jagers ge legenheid krijgen hun jachtlust bot te vieren. Jammer is dit, omdat wij b.v. hebben beleefd, dat een nest Fuuten, 2 ouden met 3 jongen, iederen avond rus tig rondplastten, dat we telken jare bergeenden met jongen zagen enz. Stipt enkele dagen na de opening van de jacht op waterwild, waren deze dieren ver dwenen, of ze geschoten waren, in weer wil dat ze beschermd konden zijn, dan wel als wild geen waarde hadden of dat ze gevlucht waren voor de jagers, is niet bekend, doch ze waren verdwenen. Nu is het bekend, dat menige jager, ge lukkig, alleen aardigheid heeft wild te schieten, dat voor consumptie geschikt is, maar het komt ook voor, dat doel loos en zonder eenige kans op voordeel getracht wordt van zekere wildsoort zooveel mogelijk exemplaren te schie ten of liever, te vermoorden. Dit ge schiedde o.m. op een voorjaarsdag van dit jaar, toen door eenige jagers wel- Lcht een paar duizend patronen aan het Grootegat verschoten werden enkel en alleen op zoogenaamde marollen (meer koeten, elders ook meerkollen, mar- kollen of meerkooten genoemd), een voor de consumptie totaal ongeschikt wild, dat steeds in grooten getale derge lijke kreeken als het Grootegat bijna ge- heele jaren door met de bekende gezel lige waterhoentjes zoo aardig stoffeert. Op dien bewusten bloeddag werden ze ker eenige honderden van die beesten gedood; men zag nog vele dagen later plukjes veeren, die doode marollen om hulden op het water drijven. Jammer, dat tegen zulk doelloos dooden niets te doen is, daar de schade, die ze te weeg brengen ook niet buitengewoon groot kan zijn, waar het water hun voorhaam- ste voedsel oplevert. Nu schijnt vanwege de Vereeniging tot Behoud van het Landschap of van eenige andere vereeniging de belang stelling uit te gaan naar dit stukje rest van het oude vaarwater om Oostburg, in de eerste plaats, omdat het water in het Grootegat bekend staat om zijn bij zondere samenstelling, waardoor een zekere kalk- of rotsachtige massa ont staat; zinders (sintels) zegt de volks mond; meerderen hebben in hun tuin met deze rotsachtige kalkbrokken ge tracht een rustiek bloementuintje te verkrijgen. In de tweede plaats is dit water, zoo als tevoren reeds gezegd, broedplaats, ook van belangwekkende vogels, en het zou uit dit oogpunt alleen reeds van buitengewoon groot belang zijn, indien dit stuk oude kreek ongerept en be schermd kon blijven liggen. Mogen stap pen, in die richting thans gaande, met een goed einde bekroond worden, AFSCHEID BURGEMEESTER VAN VESSEM. Van den Raad van Zuidzande. ZUIDZANDE. Zaterdag vergaderde de Read onder voorzitterschap van den burgemeester voltallig. Op zijn verzoek werd eervol ontslag verleend als onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand aan den heer F. H. van Vessem. Tot tijdelijk secretaris werd met algemeene stemmen benoemd de heer J, J. Simpelaar. Tot tijdelijk wet houder werd benoemd de heer J. J Perduijn. Daarna kwam aan de orde het afscheid nemen van burgemeester Van Vessem. Eerst deed deze mededeeling dat hem op zijn verzoek eervol ontslag was ver leend met ingang van 21 dezer met dank betuiging. Hierna sprak hij als volgt: Er is een tijd van komen en van gaan. Die van gaan is thans voor mij aange broken. Het was mij niet meer mogelijk mijn werk te verrichten, daarom vroeg ik eervol ontslag aan, dat mij met ingang van 21 dezer werd verleend. Mijne heeren, sinds 1904 vervulde ik mijn taak. Met genoegen wa£ ik hier werkzaam en ik kan niet zeggen, dat ik mij ooit heb verveeld. Met alle leden van den Raad en het college van wet houders heb ik steeds in harmonie sa mengewerkt. Het is de gemeente steeds goed gegaan, hoewel thans eenige op centen worden geheven. De gemeente kwam vrij van schuld en is het nog. De electriciteit, die thans wordt aan gelegd, wordt betaald uit een batig slot, zoodat daardoor ook geen schuld wordt gecreëerd. Heeren, het ga u allen, inclusief den gemeente-ontvanger, die hier aanwezig is, met uw gezinnen goed. Ik zal steeds aan Zuidzande terugdenkzen. Hierna werd het woord gevoerd door wethouder Risseeuwde Hullu, die als volgt sprak: Wij kunnen ons voorstellen, dat deze vergadering, die de laatste zal zijn die u als officieel persoon bijwoont, weemoe dige gedachten bij u zal wekken. Gij hebt bij uw 25-jarig ambtsjubileum als bur gemeester getuigd dat de betrekking u groote voldoening heeft verschaft en de tijd in Zuidzande de gelukkigste jaren van uw leven zijn geweest. Dat ge daar van om gezondheidsredenen moet schei den, betreuren wij. Echter zijn er voor u ook redenen tot groote verheugenis. Uw werk in deze gemeente verricht, wordt door den Raad en door de Zuid- zandsche bevolking zeer gewaardeerd. Ook de hooge regeering heeft van hare voldoening doen blijken door u te benoemen tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. Wij zullen niet in her haling treden van wat wij reeds vroeger tot u hebben gezegd en meenen thans te mogen eindigen met u namens den Raad en de bevolking van Zuidzande nogmaals onzen welgemeenden dank te brengen voor hetgeen u èn als burgemeester èn als secretaris in 't belang van de gemeen te en hare gemeentenaren hebt gedaan en u het beste toe te wenschen voor uw volgend leven. Het ga u bij voortduring wel! De overige leden van den Raad slo ten zich hierbij aan. ONGEVAL OP SLEEPBOOT. TERNEUZEN. Bij het vastmeren van de sleepboot „Hoogezand" in de mid delhaven alhier, kwam de 23-jarige on gehuwde stuurman J. Roos met zijn rechterbeen beklemd te zitten tusschen den meerdraad en de bolder. Het been werd gedeeltelijk verbrijzeld en de man is in het z'ekenhuis alhier opgenomen. Naar verluidt is de toestand van R. re delijk wel. Keuring van IK-jarige hengsten en merriën te IJzendijke, Voor deze keuring, welke zooals reeds werd gemeld op Dinsdag 23 No vember zal worden gehouden, zijn 50 hengsten en 50 merriën ingeschreven, en wel als volgt: Van Barnum de Pincemaille 10 h. en 16 m.; van Albion 1 h.; Primera de Pe- tit-Engh:en 11 h. en 4 m.; van Gascon d'Aihea 4 h, en 4 m.; Avenir 1 h.; Koert 1 h.; Dragon d'Hondzocht 1 h.Clairon de la Lys 3 h.; Mars 1 h. en 2 m.; Jan 1 h.Espoir de la Barrière 4 h. en 3 m.; Tsjaka 2 h.; Primus 1 h.; Herman van Groede 1 h.; Artist 1 h.; Maurits v,an Corra Hoeve 2 h. en 1 m.; Bloc de Ga ges 1 h. en 6 m.; Oriental de Schelde 1 h. en 3 m.; Directeur d'Amice 1 h. en 2 m.; Brin d'Or de Rhisnes 1 h.; Vo.sco 1 h.; Walter van Dierkensteen 2 m.; Imo 1 m.; Bayart de Hoves 1 m.; Dovald de Water2 m. en Tambour de F,air, Floran de Rustique en Rippolite ieder 1 merrie. Men zal te IJzendijke dus de ver- sch llende vaders op hun fokwaarde kunnen taxeeren. Bij goed weer be looft het een voor de fokkers mooien dag te zullen worden. Ontvangst op de grens der gemeente. Het is Zaterdag een drukke en be- langrijke dag geworden voor Oost- en West-Souburg, toen de opvolger van jhr. H. A. van Doorn als burgemeester werd geïnstalleerd. Het liep tegen één uur, toen op den Ouden Vlissingschen weg ongeveer ter i hoogte van de Kleine Abeële, daar waar de grens den weg snijdt, de gardeniers, zooals men hier de ongeveer 60 ruiters en de amazone, die zich bij hen had ge voegd, noemde, aankwamen en zich in een rij opstelden, terwijl van Souburg ook drie landauers kwamen, waarin met het dagelijksch bestuur der gemeente de bestuursleden der Oranjevereeniging, die de feestelijke ontvangst van den heer A. H. S. Stemerding en familie organiseer de, zich daarbij opstelden. Precies om één uur reden van de zijde van Middelburg nog twee rijtuigen naar de plaats van ontvangst. In het eerste waren gezeten de heer en mevrouw Ste merding en hun beide zoontjes, in het tweede de vader en moeder van den burgemeester met de beide dochtertjes van het echtpaar Stemerding. Deze rijtuigen hielden bij de grens stil en daar kwamen de beide wethouders en de leden van het bestuur der Oranje vereeniging, waarvan de leden aan den burgemeester werden voorgesteld, hem complimenteeren. De voorzitter der Oranjevereeniging, de heer J. C. G a b r i 1 s e, nam hier het woord en sprak ongeveer als volgt: Mijnheer de Burgemeester! Het is mij een voorrecht, als voorzitter der Sou- burgsche Oranjevereeniging, welke ver eeniging het tot hare taak heeft gere kend aan uwen intocht 'n feestelijk aan zien te geven, u op de grens der ge meente namens de Souburgsche bevol king een hartelijk welkom toe te roepen, evenals u, mevrouw Stemerding. Het is voor de gemeente als zoodanig en voor hare bevolking vandaag een zeer ge wichtige dag, omdat u, Mijnheer de Bur gemeester heden uw intrede doet als burgemeester en daarmede de leiding op u neemt van het bestuur der gemeente, terwijl de bevolking in u haar leidsman en raadsman ziet. Uw leeftijd en uw ervaring als ge meenteraadslid en wethouder van Rot terdam, geven het vertrouwen, dat de belangen der gemeente en der bevolking bij u in goede handen zullen zijn en u met het hart en met kennis van zaken zult regeeren en rekening zult weten te houden met de belangen van alle rangen en standen der bevolking, voor welke gij, naar ik hoop. een echte burgervader zult willen zijn. Daarom Mijnheer de Burgemeester heeft Uwe benoeming tot Burgemeester tot vreugde gestemd en wensch ik U en Mevrouw van harte geluk met die benoeming namens de Souburgsche be volking, welke zich heeft opgemaakt om aan dezen dag luister bij te zetten teneinde ,aan haar vreugde over Uwe komst u ting te geven. Mijnheer de Burgemeester, het moóe U gegeven zijn vele jaren aan het hoofd der gemeente te staan en de belangen der gemeente en haar bevolking naar Uwe beste krachten te behartigen, daarbij terzijde gestaan door Uw echt genoote en d,at die jaren ook voor U en Uw gezin gelukkige jaren zullen mo gen zijn. Als bewijs van erkentelijkheid verzoek ik U Mevrouw Stemerding de ze bloemen te willen aanvaarden met de beste wenschen voor Uw gezin. Mijnheer de Burgemeester 'k wii hiermede eindigen en verzoek U thans zich met ons onder leiding te willen stellen van den heer Castel als eerste voorrijder der Garde d'honneurs, ten einde ons naar het gemeentehuis te be geven. Het zoontje van den voorzitter, Gerard Gabriëlse, bood de bloemen aan. De voorzitter van de Gardeniers, de heer J. Castel bracht een groet van af zijn paard en plaatste zich met een deel van de ruiters aan het hoofd van den stoet, terwijl het overige deel achter de rijtuigen reed. Het ging nu stap voets eerst naar de Groote Abeele, waar de bevolking den nieuwen bur gemeester vriendelijk groetend ontv ng. Het door ons Zaterdagmorgen opge merkte bord. met het opschrift „Hoe vindt U den weg?" w,as intusschen op last van de politie verwijderd. Natuur lijk was voor het aanbrengen en be vestigen aan de boomen geen toestem ming verleend, maar de vraag was ori g'neel en begrijpelijk. Was bij de grens en onder weg de belangstelling niet overgroot, op het Oranjeplein voor het gemeentehui- stonden vele belangstellenden toen de stoet daaraan kwam en de burgemees ter met zijn familie en de anderen, die mede reden, het huis der gemeente bin nen gingen. Intusschen had „Vlijt en Volharding zich op de muziektent geïnstalleerd en bracht daar het Wilhelmus ten genoo- re, dat de burgemeester en de zijnen op het tijdelijke bordes aanhoorde. Een opgewekte marsch volgde op het Volks lied, In de Raadszaal was niet alleen de Raad voltallig bijeen, doch vele belan" stellenden 'n de installatie haHden zicb daar een plaatsje verzekerd. Wij merk ten er o.a. op de burgemeesters van Ritthem en van Grijpskerke en Melis- kerke; den heer Rorije, wethouder van Vlissingen, vertegenwoordiger van het gemeentebestuur aldaar; den Commis saris van Politie te M'ddelburg, den heer Fontijne, die als oud-Rotterdam mer een bekende van den heer Stemer ding is, verschillende heeren uit Rotter dam, een der zonen van oud-burgemees ter Van Doorn, verschillende vooraan staande personen en ambtenaren van de gemeente Souburg. De waarnemende burgemeester, de heer N. C y s o u w, nog getoo d met den burg'emeestersketen, opende de ver gadering en verzocht den secretaris de noodige stukken voor te lezen. Nadat deze het Kon. besluit van de be noeming van den heer Stemerding en het proces-verbaal van de beëediging had voorge.ezen, verzocht de voorzitter de heeren de Priester en v. d. Putte om den nieuwen burgemeester en mevrouw Stemerding in de vergadering binnen te leiden. Nadat deze daaraan hadden voldaan en de heer en mevrouw Stemerding hun plaatsen hadden ingenomen, nam de hr. Cysouw het woord en sprak als volgt: Rede wethouder Cysouw. Nog' zeer versch ligt in ons geheugen het afscheid van den heer Van Doorn als burgemeester dezer gemeente; Thans Mijnheer de Burgemeester wensch ik U ook namens de inwoners van Oost- en West Souburg van harte geluk met Uw benoeming tot buigemees- ter dezer gemeente evenals U mevrouw Stemerding en roep U een hartelijk wel kom toe. U bent geroepen tot het hoogste ambt in deze gemeente. Deze roeping is schoon, doch met de aanvaarding van 't burgermeesterschap aanvaardt U ook de verantwoordelijkheid aan dat ambt verbonden, welk ambt voor U nieuw is, hoewel U als gemeenteraadslid en wet houder der gemeente Rotterdam kennis en ervaring in de gemeentehuishouding heeft opgedaan, welke niet alleen U te stade zal komen, doch waarvan de ge meente zeer zeker ook zal kunen profi- teeren. Hoewel Souburg niet is te vergelijken met Rotterdam heeft toch ook onze ge meente hare moeilijkheden en zal U de vervulling van het burgermeestersambt' ook wel eens zorgen baren. Ik denk daarbij aan den minder gunstigen finan- cieele toestand der' gemeente als gevolg der groote werkloosheid welke ook in deze gemeente in sterke mate heerscht. Gelukkig is er wel eenig verbetering te bespeuren en vindt dit ook zijn terugslag' op de financiën der gemeente, doch niet temin blijven de financiën de voortdu rende aandacht vragen en is voorzichtig heid geraden, Deze moeilijkheden zijn U echter niet vreemd omdat U die als wethouder en ook als raadslid van Rotter dam kent. Hoewel Souburg een kleine gemeente is, vindt U hier geen zuiver- plattelandsbevolking, doch in tegendeel een zeer gemengde, in hoofdzaak ar beidersbevolking. Ik hoop en vertrouw, dat de bevolking in U niet alleen een g'oed burgemeester zal vinden, die het gezag zal weten hoog te houden, doch dat de ingezetenen in U ook zullen vin den een echt burgervader bij wien zij steeds een open oor zullen vinden voor hun persoonlijke aangelegenheden. Een schoone taak is voor U in deze gemeente weggelegd. Naast de vele ver beteringen in de laatste jaren vragen verschillende zaken de aandacht. Ik denk daarbij in de eerste plaats aan het gemeentehuis waarvan U wellicht reeds op dit moment overtuigd zijt, dat dit noodzakelijk is. Ook de voortdurende uitbreiding der gemeente brengt Zijn moeilijkheden mede. En Zoo zijn er meer dere zaken die Uw werkkracht zullen vergen. Mede namens mijn collega Suurmond geef ik U de verzekering, dat wij zeer gaarne met U aan de belangen der ge meente zullen medewerken en zeggen U' onzen vollen steun en medewerking toe. Ook voor U mevrouw Stemerding ligt hier zeer zeker een taak, want verschil lende vereenigingen zullen Uw steun en medewerking inroepen. Vereenigingfen, die werkzaam zijn in het belang der lij dende menschheid; en ik ben er van overtuigd, dat die vereenigingen niet tevergeefs een beroep op U zullen doen. Ik wil besluiten met den wensch, dat God U kracht zal g'even voor de vervul ling van Uw taak en Souburg onder Uw leiding in bloei zal mogen toenemen en U en Uw gezin vele gelukkige jaren in deze gemeente zullen mogen doorbrengen. Te vens spreek ik de hoop uit, dat uw ou ders gegeven zal worden nog vele jaren getuigen te mogen zijn van Uw burger meesterschap dezer gemeente, Thans vrklaar ik U geïnstalleerd a's burgemeester van Oost- en West Souburg en draag U hierbij over het teeken Uwer aardigheid alsmede den voorzittersha- Wi mer. Spr. hing den burgemeester den ambts keten om. De thans als burgemeester der ge meente geïnstalleerde voorzitter, de heer Stemerding richtte zich daarna als volgt tot den Raad en de verdere aan wezigen: Rede van den burgemeester. Nu het oogenbl k is aangebroken, dat

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6