Gevaarlijk spel. KBOIUEX van den DAG. BINNENLAND. ZEELAND. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE M2DDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN MAANDAG 22 NOVEMBER 1937. No. 275. Sociale zaken. tfüSSIKÖEI. Fransche sensatie en Fransche zorgen. Er zijn de laatste weken, zooals men weet, in Parijs en andere Fransche ste den, sensationeele vondsten van wapens en munitie gedaan. Op allerzonderlingste plaatsen heeft de politie, een te harer kennis gebracht spoor volgend, voorra den munitie en hoeveelheden wapenen ontdekt, ja zelfs werd in een villa te Reuil een onderaardsch cachot, met handboeien en al, aangetroffen. Elders moest zij den rustigen gasten van een heel gewoon familiepension mededeelen dat ze maandenlang in letterlijken zin boven een vulkaan, d.w.z. een enorm de pöt van ontplofbare stoffen, hadden ge leefd. Een op het oog volkomen onscha delijk antiquair en zijn zuster werden in gerekend, nadat te hunnen huize een belangrijk aantal wapenen enz. in besla'g was genomen. Bij een binnenscheep- vaartbedrijf werd eveneens een berg plaats van wapentuig gevonden. En als men de vaak goed ingelichte „Petit Pa- risien" mag gelooven, dan zou de be voegde autoriteit zich thans ook reeds bezig houden met een ander aspect van den naar 't heet voorbereiden opstand. Men zou n.l. te weten zijn gekomen, dat; op Fransch gebied ruim 200 clandestiene zenders waren verrezen, sommige nabij zekere groote vliegvelden, andere aan de grenzen, nog weer andere bij de voor naamste havens, ja zelfs in de buurt van kazernes. Nader, zal moeten blijken, wat voor samenzwering er achter al deze sensa tioneele ontdekkingen schuil gaat. Men zegt natuurlijk van een „fascistische". Maar dat is een begrip geworden, waar aan men niet veel houvast meer heeft. Het eenige, wat met zekerheid gezegd kan worden, schijnt, dat er een complot bestond tegen het volksfront. De aard en beteekenis er van zal misschien binnen kort onthuld worden. Voor de Fransche regeering is de ont dekking een belangrijke troef geworden in de debatten, welke einde vorige week in de Kamer plaats vonden. Voor 't eerst na het groote reces was de Kamer weer bijeen gekomen. Uiteraard had het kabi net felle aanvallen te verduren, De be trapte samenzwering hielp haar echter aan uitstekend verdedigingsmateriaal en het eind der schermutselingen leverde een motie van vertrouwen op, welke met 399 tegen 160 stemmen werd aangeno men. Al wordt dan het leven van het mi nisterie voorshands niet bedreigd, haar positie zal toch précair blijven wegens den economischen toestand en de resul taten, door anderhalf jaar volksfrontbe- leid afgeworpen. Ofschoon de rapporten eener uitgebreide enquête naar den stand der voortbrenging van goederen en andere artikelen nog niet alle zijn ingekomen, blijkt uit het voorhanden zijnde materiaal reeds, welk een nood- lottigen invloed de z.g. sociale hervor mingen, door Blum c.s. ingevoerd en door Chautemps aanvaard, op de pres taties van de Fransche nijverheid heb ben uitgeoefend. Een buitensporige stij ging der kostende prijzen heeft die pres taties over vrijwel de geheele linie ge drukt, nog afgezien van de arbeidscon flicten, waardoor geheele reeksen be drijven voor korteren of langeren tijd werden stopgezet. Cijfers spreken een duidelijke taal: het rendement in tal van industrietakken is sinds 1935 met onge veer een derde verminderd; de loonen daarentegen stegen tusschen 65 en 100 pet. boven de in begin 1936 betaalde. En nóg staat men hiermee waarschijn lijk niet aan den eindpaal, want nieuwe loonacties zijn aanhangig als gevolg van het dure leven. Deze vicieuze cinkel lijkt onontkoom baar, als met, om te beginnen, tot een andere regeling van den arbeidsduur Uit het Eng.Uch v*a PAUL TRENT. 43). „Dat kan ik niet", zei Hallam met moeite. „Wat wil je dan?" „Ik zal maar weggaan", zei Stella en liep snel de kamer uit. Hallam keek haar na en deed geen poging om haar terug te houden. Toen de deur achter haar dicht was gevallen, keerde hij zich tot Furber. „Je hebt juffrouw Cameron leuöenc over mij verteld", ,Jk heb niet gelogen. Je zult mij niet beleedigen, Hallam. Ik kan hier niet met je twisten". „Ik ben niet van plan ruzie te maken maar ik wil de waarheid weten. Juf.! frouw Cameron houdt niet van je dat heeft ze me meer dan eens gezegd. En toch belooft ze je om je vrouw te wor den". „Mag ik vragen wat dat jou aangaat?" 'ets, maar ik houd van haar en ik wil haar tegen een man als jij bent be schermen". V^al'an]' 'e doet rae denken aan dat ekende spreekwoord van de zon, die f l?le* 'n het water kunt zien schijnen. *unt haar zelf niet trouwen „Ik wou dat ik het kon". „En je wilt toch niet dat ze met een wordt overgegaan. Zelfs de regeering heeft in haar verklaring, afgelegd kort vóór de kantonnale verkiezingen, van zulk een eventualiteit gerept, maar zij is dadelijk op scherp verzet gestooten bij de C.G.T., het groote Vakverbond, waar de communisten, met hun dreig- tactiek jegens de van huis uit meer voor rede vatbare groepen, een eerste viool spelen. Ook het toch wel plausibel lij kende denkbeeld, om het beginsel der 40-urenweek te handhaven, maar een werktijd van 2000 uren per jaar vast te stellen, opdat de leiders der productie dezen naar gebleken behoefte voor hun bedrijf zouden verdeelen, vindt geen ge nade bij de C.G.T.-ers. Wier houding, naar verluidt, door Blum en anderen wordt gebillijkt. Daarbij komt, dat de industrieelen klagen over de enorme be- lastingverhoogingen, terwijl de in uit zicht gestelde rationalisatie wegens de hooge lasten niet doorvoerbaar zou zijn. De devaluaties van den frank hebben voor de meesten geen. blijvend voordeel, maar zelfs nadeelen opgeleverd en de met 1 Januari intredende tariefsverhoo- gingen o.a. bij de spoorwegen zul len een nieuwen zwaren last vormen. Alles bijeengenomen, ziet de toestand er niet rooskleurig uit; het eenige voor een agrarisch land als Frankrijk fzeker gewichtige lichtpunt is de goe de opbrengst der landbouwbedrijven. Schier overal zijn de oogsten best uit gevallen en behoorlijke prijzen gemaakt. Deze gunstige omstandigheid zal echter de vele zorg barende verschijnselen geenszins compenseeren. Aan het memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer inzake de begrooting van sociale zaken, ontleenen wij: Geen wettelijke vacantie- regeling. Aan het verzoek, het tot stand komen van een wettelijke regeling van de va- cantie (met behoud van loon) te willen bevorderen, meent de minister niet te mogen voldoen. Herziening van de arbeidswet. Ter voldoening aan den wensch, geuit in de nota van den heer Drop, ingelicht te worden omtrent de toepassing van ar tikel 7 van het werktijdenbesluit, kan de minister het volgende mededeelen: Het is inderdaad voorgekomen, dat ten onrechte personen aan de beschermen de bepalingen werden onttrokken. Zoo dra dit echter ter kennis van de arbeids inspectie kwam, zijn door dezen dienst maatregelen getroffen om hieraan een einde te maken. Het ligt intusschen in de bedoeling, een voorstel te bevorde ren, om verschillende artikelen van de arbeidswet 1919 te wijzigen. Bij die ge legenheid kan tevens de vraag onder het oog worden gezien, of in artikel 91 dier wet, waarop artikel 7 van het onderhavige werktijdenbesluit geba seerd is, niet scherpere, minder ruimte aan subjectief inzicht latende grenzen getrokken kunnen worden. Verdere invoering van de arbeidswet wordt overwogen. Hij stelt zich voor, om, nadat de thans in voorbereiding zijnde bepalingen voor het hotel- en koffiehuis- personeel zullen zijn ingevoerd, aller eerst den werktijd van de magazijnbe dienden en de handelsreizigers aan re gelen te binden. Verder is de minister voornemens een commissie in het leven te roepen, teneinde den toestand in het binnenscheepvaartbedrijf te bestudee- ren, opdat kan worden overwogen, of en, zoo ja, hoe voor de arbeiders in de zen bedrijfstak de arbeidstijd geregeld zou kunnen worden. De minister is voorts bereid te onder zoeken, of de wetktijd van het verple gend personeel verminderd zou kunnen ander trouwt", ging Furber vriendelijk verder „Vindt je zelf niet dat je nogal onredelijk bent? In ieder geval bereiken we niets met kibbelen. Persoonlijk mag ik je wel. Dat heb ik je al eens vroeger verteld, maar ik~ verlang geen inmenging in mijn privé aangelegenheden. Wat juf frouw Cameron betreft, ze heeft genoeg reden van klagen over je. Gelukkig heeft ze nog bijtijds ontdekt, dat haar gevoelens niet zoo diep zaten, dus zoo erg' is het niet". „Ik vertrouw je niet, Furber. Je bent niet eerlijk. Je zou geen goede vrouw gelukkig kunnen maken en ik zal doen wat ik kan om juffrouw Cameron voor jou te redden". „Jalouzie, beste kerel", zei Furber luchtig. „Op jou zou ik nooit jaloersch kun nen zijn. Juffrouw Cameron geeft net zoo weinig om je als ooit Ik zie de din gen nu beter. Haar trotsch is gewond. Ik weet dat dat mijn schuld is en dat moet een deel van mijn straf zijn. Om haar trotsch te redden, heeft ze jou aan genomen, het arme kind". De waarheid van deze bewering maak te Furber nijdig, maar hij toonde dit niet en bleef glimlachen. „Ik geloof, dat je beter doet met weg te gaan. Ik heb een afspraak om te lun chen en ik wil juffrouw Cameron nog even zien voor ik weg'ga. Ik ben van de „Drietand" af, dus we zullen elkaar waarschijnlijk in lang niet meer zien". „Ik ben ook niet meer op de „Drie- worden. De mededeeling in de troonrede be treffende den arbeidstijd van landarbei ders slaat in de eerste plaats op een onderzoek naar den meest gewenschten vorm, waarin met name wat de volwas sen mannen betreft, een wettelijke rege ling van den arbeidstijd in den landbouw ware te gieten. Werkloosheidsverzekering. De voorbereiding van de wettelijke regeling der werkloosheidsverzekering is zoover gevorderd, dat toezending van een voorontwerp aan den hoogen raad van arbeid uiterlijk in het begin van 1938 tegemoet kan worden gezien. Werkverschaffing en steun verleening. Wat de spaarregeling betreft, ontkent de minister ten stelligste, dat het voor verreweg de meeste werkloozen onmo gelijk zou zijn, om 25 cents per week ter zijde te leggen. Zijn meening van het tegendeel, waarvan hij bij het ontwer pen der spaarregeling is uitgegaan, is door de sindsdien opgedane ervaring be vestigd. Wel heeft de minister van meet af aan rekening gehouden met de mogelijk heid, dat, althans zoolang de in den aan hef dezer afdeeling geschetste moeilijk heden in de steunregeling bestaan en deze niet door voormelde bijslagregeling van den minister voor inwonende werk- looze kinderen uit den weg worden ge ruimd, in een relatief gering aantal ge vallen zelfs het kwartje niet zou kun nen worden gespaard. Daarvandaan dat hij heeft toegestaan, dat in dergelijke speciale gevallen de 25 cents door ker kelijke of particuliere instellingen van weldadigheid zouden worden betaald. Hij handelde hiermee in de lijn van de reeds eenige jaren bestaande regeling in zake den zg. ruimeren armslag. De minister is voornemens, om, wanneer de door hem getroffen regeling eenigen tijd zal heb ben doorgewerkt, "zich aan de hand der resultaten opnieuw te beraden, of ten aanzien van deze laatstbedoelde geval len een nadere regeling behoort te wor den getroffen. Voor de vragen, welke veronderstel len, dat de poging van den minister tot bespoediging van het effect zijner rege ling door zijn beroep op het Nederland- sche volk falen zal, bestaat, voor zoo ver de minister thans kan overzien, geen plaats. De tot dusverre binnengekomen bijdragen wijzen er op, dat ons volk aan den oproep metterdaad gehoor geeft. Distributie van levensmid delen. Bij den minister bestaan op dit oogen- blik geen plannen tot uitbreiding der le vensmiddelendistributie. Kleine zelfstandigen. Wat betreft het vraagstuk van de hulp aan de kleine zelfstandigen, deelt de mi nister mede, dat het in zijn voornemen ligt de beoordeeling van dit probleem voor te leggen aan een in te stellen staatscommissie. Werkverschaffing. De minister laat met kracht zoeken naar voor werkverschaffing geschikte objecten. De vraag van verscheidene leden, of het bedrag van 100 millioen gulden, dat tot nu toe voor het werkfonds beschik baar is gesteld, zal worden verhoogd, wordt bevestigend beantwoord. Binnen kort zal een wetsontwerp terzake aan de Staten-Generaal worden voorgelegd. Dan zal tevens blijken, dat de outilla ge van het werkfonds verbeterd wordt. NATIONAAL FONDS VOOR BIJZONDERE NOODEN. Gift van de Koningin, Het dagelijksch bestuur van het Na tionaal Fonds voor bijzondere Nooden deelt met groote dankbaarheid mede, dat het na de reeds gepubliceerde gift van H.K.H. Prinses Juliana, ook van H.M. de Koningin een belangrijke bij drage heeft ontvangen in verband met tand". „Zoo? Waar zit je dan nu?" „Ik ben bij de admiraliteit, op het oogenblik plotseling kwam een ge dachte in Guy op. „A propos, ken je 'n zekere baron Branden?" „Is dat niet een vriend van juffrouw Glyn?" „Ja, ken je hem?" vroeg Guy onge duldig „Ja, ik heb hem wel eens ontmoet. Waarom vraag je dat?" „Ik was benieuwd of je afspraak om te lunchen soms met hem was, dat is alles. Nu. ik ga weg". Toen hij alleen was, stak Furber een sigaret aan. Het was jammer dat hij had moeten bekennen dat baron Branden 'n kennis van hem was, maar het zou ge vaarlijk zijn geweest het te ontkennen Maar waarom zou Hallam dat gevraagd hebben? Hallam had het inderdaad ge raden, zijn afspraak was met baron Branden om één uur. Hij krabbelde eer paar regels voor Stella en zei dat hij over een'g'e uren terug zou komen. Tot nu toe had hij succes gehad. Stella had beloofd hem te zullen trouwen, ze had althans toegestemd in een engagement Toch was Furber niet op zijn gemak. Hij moest precies uitvinden hoe de verhou ding was tusschen Hallam en den baron. HOOFDSTUK XXIII Toen Guy het Langham hotel had ver laten, reed hij regelrecht naar Ryder- straat en niet voor hij daar bijna was aangekomen, dacht hij aan zijn belofte de inzamelingsactie, welke het fonds or ganiseert. Voor hen, wien dit koninklijk voorgaan tot navolging zóu kunnen strekken, zij nogmaals vermeld, dat het gironummer van het fonds is: 272727. Ned, Herv. Radio-omroep. Op 18 November kwam het hoofdbe stuur der Ned. Herv. Radio-omroep te Dordrecht in vergadering bijeen. Een dagelijksch bestuur werd be noemd, bestaande uit: ds. A. J. van Rennes, Ned. Herv. predikant te Strij- en, voorzitter; A. Bouman, Buitenrust straat 1 te Leiden, secretaris, en dr. W. Jansen, Piccardstraat 24 te Goes, pen ningmeester. De algemeene ledenvergadering werd vastgesteld te Leiden op 18 December 1937. Een schadepost. Tengevolge van een uitbreidingsplan der gemeente Biggekerke, kwam men bij uitmeting tot de ontdekking dat een vrij belangrijk stuk vroongrond, toebehoo- rende aan de gemeente Biggekerke, des tijds door de Vlissingsche duinwaterlei ding maatschappij in gebruik was geno men, vergraven en omtuind, zonder dat daar voor ooit door de gemeente Bigge kerke toestemming was verleend. Men verkeerde in de meening dat men erf pachtster was van genoemden grond. Thans is na besprekingen een oplos sing gevonden, n.l. dat de gemeente Vlissingen deze grond, ter oppervlakte van 1.40.00 ha aankoopt tegen 0.25 per m2 en onder bijzondere voorwaarden. Intusschen is dit uitbreidingsplan een schadepostje voor de gemeente Vlissin gen. Benoemingen. B. en W. stellen den Raad voor om voor het tijdvak van 1 October 1937 tot en met 31 Augusus 1938 te benoemen: 1. tot leeraar aan de avondschool voor nijverheidsonderwijs den heer J. D. H. Reijnders, te Oostburg (vanaf 1 October t./m. 14 November 1937 in lijn- en pro- jectieteekenen en vanaf 15 November 1937 t/m 31 Augustus 1938 in vaktee- kenen en vaktheorie voor metaalbéwer- kers). 2. tot leeraar in het lijn- en projectie- teekenen en het vakteekenen voor schilders de heer H. R. Nieser, te 's-Her- togenbosch. De waterleiding. Daar de 150 m.m. waterleidingbuislig- gende in den West-Souburgschen weg, in zeer slechten toestand verkeert, waardoor telkens breuken voorkomen, bestaat het voornemen bij B. en W„ om deze buis door een nieuwe te vervangen. De lengte daarvan bedraagt 1800 m waarvan 1250 op Vlissing'sch gebied. Verder is van de ongeveer 4500 bij het waterleidingbedrijf in gebruik zijnde watermeters een aantal van circa 2000 van een verouderd type, waarom het B. en W. gewenscht voorkomt om behalve de normale aanschaffing, nog 2000 nieu we watermeters aan te schaffen, ver deeld over een tijdvak van twee jaar. Tevens stellen B. en W. voor teneinde in eigen beheer de watermeters te on derhouden en te controleeren een „werkplaats te bouwen. De kosten voor dezen bijbouw zullen naar schatting 1500 a 2000 bedragen. De kosten van de installatie van de me- terijkinrichting zullen ongeveer 1500 beloopen. Vernietiging van vleesch sn Vleeschwaren. De vernietiging v.an afgekeurd vleesch s in enze provincie nog steeds nic! naar wensch geregeld, omdat een des tructor ontbreekt. Na verschillende besprekingen en on derhandelingen tusschen de gemeente besturen van Vlissingen, Middelburg en Goes eenerzijds en „Gekro" te Over- schie anderzijds, meenen B. en W. een oplossing te mebben gevonden, nl. tot het slu ten van een overeenkomst met genoemde maatschappij, waarbij deze zich verbindt tot het opruimen en on bruikbaar m,aken van voedsel, cadavers en afvaldeelen van slachtdieren en on deugdelijke vleeschwaren, wanneer de ze onbruikbaar gemaakt moeten wor den en het onschadelijk maken v,an ziek en verdacht vee, dat afgemaakt of ge storven is. De gemeente zal daarvoor een be drag van f 400 per jaar verschuld'gd zijn. De overeenkomst z,al dan aanvan gen 1 Januari 1938 en eindigen 31 De cember 1947. Een nieuwe vischmijn. Alle aangevoerde garnalen moeten aan het garnalenverkoopkantoor wor- 1 den afgeleverd, wil een visscher voor j steun in aanmerk ng komen. B. en W. hebben ernstige klachten j bereikt over het plaats hebben van be langrijke fraudes, met betrekking tot den aanvoer van garnalen. Om nu maat regelen te voorkomen die nadeebge ge volgen voor de uitkomsten van het visscherijbedrijf zouden hebben, zou de st'chting v.an een vischmijn in een groote behoefte voorzien. Daardoor zou zeer waarschijnlijk tevens de aanvoer van visch toenemen. B, en W. stellen den Raad dan ook voor om over te gaan tot den bouw van een vischmijn op het de Ruijterplein, kosten rond f 7000 Verbetering Boulevards, In verband met het steeds toenemend verkeer in den Zomer op de Boulevards hebben B. en v7. den R.aad voorgesteld, ten behoeve van de wandelaars op den Boulevard Evertsen en den Boulevard Bankert, het trottoir aan de zeezijde aldaar met plm. 2 m te doen verbroe den. Voorts dient er volgens hen een trottoir van 5 m breedte te worden aangelegd .aan de landzijde tusschen het Grand Hotel „Britannia" en het Hotel „Strandhuis" en een trottoir van 4 m breedte van het Paviljoen „Intime" tot aan het einde der aldaar ,aan den Bou levard Bankert staande huizen. Het trottoir tusschen Wpoldhuis en Br t- taniiia echter zal versmald worden. De konten worden geraamd op f 6850, W&IÖHERE H. Coöp .Melkinrichting en Zuivelfabriek „Walcheren". Vridagm'ddag hield deze vereeniging in de Sociëteit St. Joris haar algemeene najaarsvergadering onder voorzitter schap van den heer S. Simonse te St. I.aurens. De voorzitter constateerde dat er voor de Zuivelbereiders een iets betere toe stand is ingetreden en dat ook in 't be drijf van den veehouder zelf iets meel" vrijhe:d zal komen doordat een eenigs- zins grootere kalverentoewijzing in het vooruitzicht is gesteld. Gaarne zouden we natuurlijk volledige vrijheid in het be drijf hebben maar wanneer d'è hoogere instanties dit niet wenschen dienen we ons daarbij neer le leggen, omdat zij over meer cijfermateriaal beschikken om daaruit conclusies te trekken. Zeer ver heugend voor onze Vereeniging is de be langrijke vermeerdering van het aantal leden. Dit jaar traden reeds 87 perso- sonen als lid toe. Spreker hoopte dat nog velen zich zouden aansluiten. De eenheid wordt daardoor vergroot en kan den Walcherenschen veehouder slechts ten goede komen. Van de 304 leden waren 70 ter verga dering aanwezig. De directeur gaf 'n zijn mededeolingen aan den admiraal. In zijn zenuwachtig heid had hij totaal vergeten Stella te vragen naar de admiraliteit te gaan. Maar wat voor nut zou dat nu hebben, nu ze geëngageerd was met Furber. Hallam was thuis en zij lunchten sa men, zwijgend, maar toen zij klaar wa ren, besloot Guy een poging te wagen om de spanning tusschen hen op te hef fen. „Vader, u is in uw hart boos op me, dat ik Stella heb opgegeven", begon hij plotseling, „Ja, dat ben ik ook", antwoordde mijn- hee- Hallam ernstig. „Ik kom juist van haar vandaan. Ze heeft me verteld dat ze met iemand an ders gaat trouwen, dus ze kan niet veel om mij geveven hebben". „Je moet je vergissen", riep de oudere man verbaasd uit „Ze vertelde het mij persoonlijk, dus er is geen vergissing mogelijk". „Mijn arme jongen en arme Stella". „Gelooft u dan dat ze van mij houdt?" vroeg Guy verlangend. „Ik ben er zeker van. Het is ie eigen schuld, Guy. Je hebt mij ook diep ge griefd met je gebrek aan openhartigheid hoeveel te meer moet dan de vrouw, die je lief hebt, hebben geleden. Stella is met recht trotsch en ze was belee- digd, dat je haar zoo zonder een enkel woord van uitleg hebt op zij gescho ven" „Als ze werkelijk van me had gehou den, zou ze me vertrouwd hebben". „Er is een grens ook aan menschelijk vertrouwen. Ik zal haar vanmiddag op gaan zoeken." „U zult er niets mee bereiken. Zc heeft een anderen man haar woord ge geven. Gaat u niet naar haar toe, vader. Ik heb ook mijn trotsch. Ik moet alle ge dachten aan haar opgeven. De hemel zij dank, dat er werk te doen is". Hij stond op en ging aan zijn schrijftafel zitten, terwijl hif zijn pijp stopte. Hij werkte langen tijd door antwoorden op de vra gen van den baron uitdenkende. Mijn heer Hallam ging na korten tijd uit en liet hem alleen. Terwijl Guy schreef, realiseerde hij ten volle de geslepenheid van den ba ron De vragen waren met de grootste slimheid uitgezocht en gaven blijk van een volkomen bekendheid met het in terne werk van de Britsche marine. Sommigen er van kon Guy zelf niet be antwoorden en het zou niet gemakke lijk zijn de noodige informatie te krij gen om ze te beantwoorden. Doch dat deed er niet veel toe, want hij kon wel het een of ander antwoord, dat den ba ron kon bevredigen, in elkaar zetten, maar hij moest van den admiraal eerst hooren, dat de inLchttng'en, die hij zou geven, niet toevallig de juiste waren. Kort daarop kwam Sylvester. „Laat ik u niet storen", zei hij beleefd, terwijl hij ging zitten. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 5