De Vondelherdenking. MIDDELBURG» ELECTRO. Ein Madel vom Ballet. Buiten de wet. CITY China Clipper He1! lied van de jeugd. GOES. GRAND THEATER. Ching-Ching. Nancy Steele wordt vermist. DE NADORSTWEG.. EEN MEEVALLER. STREEKPLAN. VLISSINGEN. Zedendelict. Uil de Middeiburgsche Courant vtn vóór vjjitig jaar. WALCHEREN. ZUED-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.&. Noppen en (tot op heden) J. C. v. d. -Kamer. De vereeniging heeft tijden van bloei, maar ook v,an nzinking gekend. Een maal werd er zelfs een voorstel tot ontbinding gedaan, doch., dit werd ge lukkig verworpen. Naderhand kwam weer een opgang en momenteel kan ze zich in een rustige, gestadige bloei verheugen met n.'et minder dan 60 le den. Een record vormt dit cijfer ove rigens niet. In den mobilisatie-tijd is eenmaal een ledental v,an 80 bereikt. Voorzitters van „Sol; Deo Gloria" waren achtereenvolgens de heeren C. Weeda, F. B. Tazelaar, G. W'attez en J- J. Ornée (van 1912 tot op heden). Ce vereenigin.g hoopt Donderdag a.s. het jubileum min of meer officieel te vieren met een uitvoer'ng van het ora torium: „Ruth, de Moabitische", be werkt door I.. Andrew. Solisten zijn:' mej. Riek Caro, sopraan; mevr, Arinie v. Kamer-v. Driel, alt; en de heeren A. H. Verbeek, tenor en M, W, Haay- rnan, bas. DE HEER CHR. HONDIUS 80 JAAR. Heden herdenkt een bekend en in al le kringen geacht stadgenoot zijn 80sten verjaardag' en bereikt hij dus den leef tijd van de zeer sterken. Wij bedoelen den heer Chr. Hondius. De thans nog zoo krasse grijsaard werd 20 Nov. 1857 alhier geboren en ge noot opleiding als onderwijzer. O.a. te Sluis en te Amsterdam heeft hij als zoodanig zijn groote kennis op velerlei gebied honderden kinderen deel achtig doen worden, tot dat hij in Juli 1897 ontslag nam als hoofd eener school te Amsterdam en zich metterwoon we der in zijn geboorteplaats vestigde eri daar de boekzaak van zijn schoonvader, wijlen den heer F. P. D'huij op de Lange Burg overnam. Gedurende ruim 40 jaar woont de heer Hondius dus weder te Middelburg en heeft hij op verschillend gebied de be langen der stad en zijn ingezetenen ge diend. In 1923 werd hij tot I'd van den Raad g'ekozen en hij maakte daar deel uit van de anti-rev. fractie totdat hij in 1931 zich niet meer herkiesbaar stelde. Ook als voorzitter van de commissie van fabri-' cage heeft hij in die acht jaar getoond hoe zijn geboortestad zijn volle liefde heeft behouden en als hij het woord voerde als oudste lid in jaren was het ook altijd een getuigenis van die liefde voor de stad en de inwoners, Op kerkelijk gebied heeft de heer Hondius steeds pal gestaan voor de be langen der Ned. Herv. kerk en hij heeft daarin de laatste 40 jaar te Middelburg verschillende functies bekleed tot dat hij president-kerkvoogd werd, welke functie hij later verwisselde voor kerk voogd. Dit is hij nu nog en hij is nog vice-president van genoemd college. Is dit reeds eer: bewijs, dat de jarig'e ook op zijn ouden dag zichzelf geen rust gunt, dit blijkt, ook uit het feit, dat de heer Hondius tot op" heden ambtenaar van den burgerlijken stand is en nu reeds een lange reeks van jaren vele paartjes in den echt heeft verbonden en dit op een wijze, die niet alleen door zijn geestverwanten, doch ook bij anders denkenden steeds ten zeerste wordt ge waardeerd. Het mag als bekend worden geacht dat de heer Hondius vooraan staat ^ls het geldt liefde en aanhankelijkheid te betuigen aan het Oranjehuis en zonder het hem te vragen weten wij, dat het een heerlijke gedachte voor hem is, dat hij groote kans heeft de geboorte van een kleinzoon of- dochter der Koningin mede te maken, wier geboorte hij zich nog even goed herinnert, als schrijver dezes die van onze Kroonprinses. Naast de liefde voor vorstin en vader land, treedt die voor Middelburg' bij den hr, Hondius op den voorgrond. Hij be hoort wel onder hen, die de geschiedenis van Zeeland's hoofdstad volkomen ken nen en hij heeft daarvan meermalen in woord en geschrift blijk gegeven. Het heeft den jarige heden niet aan' belangstelling ontbroken en dit zal ook wel niet het geval zijn als hij vanmiddag in het Catechisatie gebouw receptie houdt. Gaarne voegen wij onze gelukwen- schen toe aan de velen, die hem be reikten. Het was vol in de bovenzaal van de Vergenoeging, toen daar gisterenavond de Vondelherdenking plaats had, uit gaande van de afdeeling Middelburg van het Alg. Nederl. Verbond. De voorzitter van het eere-comité voor deze herdenking, burgemeester M. Fernhout, opende de samenkomst en heette in de eerste plaats welkom den Commissaris der Koningin en mevrouw Quarles van Ufford. Toen men ook te Middelburg meende een Vondelherden- king te moeten organiseeren, sprak het wel van zelf, dat dit moest geschieden door de afdeeling van het Alg. Ned. Verbond, want dat bedoelt niet alleen een uiting van dankbaarheid, dat men uit den Nederlandschen stam is voortge sproten, doch ook van den wensch om daartoe te blijven behooren. Spr. brengt hulde aan het afdeelingsbestuur voor zijn activiteit en ook aan den heer Van Benthem Jutting voor het organiseeren van de belangrijke tentoonstelling. Spr. herinnert aan Vondel als koopman, als iemand, die midden in het volk stond en als den man van de hooge kunst. Zijn werk als dichter leeft door alle geslach ten heen voort. Men gaat meer en meer waardeeren, wat Nederland aan werke lijk groote mannen heeft bezeten. Dat de heer Dirk Coster bereid werd gevonden dezen avond Vondel te her denken zal zeker voor hem, doch ook voor de aanwezige luisteraars een rede voor vreugde zijn. Spr. gaf daarop het woord aan den heer Coster. Deze begon met te zeggen, dat voor den grooten Vondelkenner Albert Ver- weij zeker deze dagen het hoogtepunt zijn levens zouden zijn geweest, maar helaas Verweij is niet meer en allen zijn even stil ten teeken van hulde aan Ver- weij's nagedachtenis. Komende tot Von del zeide spr., dat die niet alleen was een groot dichter, doch ook/ een groot vaderlander. Tijdens de middeleeuwen verschenen er vele gedichten zonder dat de naam van den dichter bekend was, de schilders zochten de liefde steeds boven en hun werk was meestal exclusief. De taal was.toen zonder zin nelijkheid of althans van een kinder lijke zinnelijkheid. Het was in den tijc van den vrijheidsoorlog tegen Philips van Spanje. Men was in Noord Neder land wat achter gebleven; het le ven was hier niet' zoo verfijnd, maar wel dieper dan in Zuid Nederland; daar kwam men onder de Spaansche macht en dit deed velen uitwijken naar Noord Nederland, waar men zich met de be volking vermengde en er de renaissance bracht. Daaruit ontstond de 17e eeuw- sche stijl en het nationaal karakter. De man, die werkelijk het leven gevoelde, het tot volle ontplooiing bracht, was Joost van den Vondel. Alleen aan za ken uit zijn eigen tijd gaf Vondel een plaats in zijn liederen. Met name in Lu cifer schiep Vondel de Nederlandsche,, de eigen taal. Spr. schetste verder hoe de Gijsbrecht van Amstel het grootste drama heet, doch dat men niet direct aan een drama denkt. Toch is het best geslaagd. Onder Vondels werken is ook veel, dat getuigt van veel liefde voor zijn huisgezin, ook niettegenstaande zijn vele zorgen. Na een pauze kwam de heer Coster weer aan het woord en zeide dat Vondel rustig kon sterven, omdat hij dat be schouwde als een plicht van het leven. Men streeft ook nu nog naar een ide aal Nederland evenals ten tijde van Von del. Het belangrijkste deel van den arbeid van den grooten dichter is zeker zijn lyriek, omdat het spreekt van het eigen leven van Vondel, al komt dit ook in de drama's tot uiting. Zoo is er zijn strijd tegen de orthodoxe predikanten en hun meening over predestinatie. Het is niet te ontkennen, dat Vondel het treiteren goed verstond en dit zelfs als hij rech ters aanviel zooals vooral degenen, die Oldenbarnevelt veroordeelden. Steeds kwam zijn strijd op uit gevoel voor recht vaardigheid en voor de verdrukten. Maar toch was het beter lief te hebben dan te haten, al bleek dit laatste ook vaak uit zijn „rommelpotten". Zijn ge moedstoestand is zachter geworden na Anny Ondra is in deze Ufa-film de spil, waarom alles draait. Als een wer velwind verschijnt zij en neemt het heft in handen. Overal weet zij iets op te vinden en in de neteligste situaties weet zij met haar snedige gezegden zich er uit te redden. Ditmaal is zij een jongedame, opgevoed in de sfeer van het tooneel, en energiek beweegt zij hemel en aarde om ook tot het beloofde land te worden toegelaten. Intusschen tr'eedt zij als bemiddelaar ster op tusschen Paul en Liesbeth, met de bedoeling Hans, die ruzie met Lies beth heeft, jaloersch te maken en daar door de zaak tusschen die beiden weer in het reine te brengen. Het loopt echter anders dan zelf pientere Anny dit maal met den weidsche naam Henriëtte behept, die haar evenmin past als de tot galajapon geïmproviseerde harem broek en de bijbehoorende monsterhoed had kunnen voorzien en het eind van het liedje is dat Liesbeth het voorgoed bij Paul houdt en Anny onverwacht Hans blijkt lief te kunnen hebben, zon der Liesbeth's belangen te schaden. Al met al een frissche, luchtige ge schiedenis, waarin Anny Ondra te zien is, zooals zij zoo gaarne gezien wordt, spelend in den goeden ouden tijd, toen de melodiën uit „Die Kinokönigin" de nieuwste „Schlagers" vormden en de paardentram het vervoer-middel was. Na al de moderne films met lady croo ners en tapdansen is deze een welko me afwisseling. De zingende cowboy Dick Foran treedt in deze film, als nieuwbakken sheriff hardhandig op. In één klap rekent hij een bende veedieven in. die tegelijker tijd de moordenaars van zijn vader blij ken te zijn. Maar aleer "hij zoover is, krijgt hij voldoende gelegenheid zijn be drevenheid in wat des cowboys is te toonen. In het voorprogramma draait voorts een uitstekend filmpje van den Hongaar George Pal, vervaardigd in zijn te Hil versum gevestigde studio. In afwijking van de bekende teekenfilmpjes, waarbij alle figuurtjes geteekend worden, ver vaardigd Pal zijn spelertjes uit hout, die hij tegen een achtergrond filmt. Het resultaat is verbluffend. De kleuren zijn prachtig en de beelden vertoonen een perspectief dat gunstig afsteekt bij die der teekenfilms. Aan het slot wordt op bescheiden wijze reclame gemaakt voor de Philips Radio. Dit is moderne reclame op haar best. Het schijnt zoo de eenvoudigste zaak ter wereld, dat men per vliegtu g in enkele dagen kan reizen van Californië over den Stillen Oceaan naar China, of van Amsterdam naar Batavia of van Londen naar Singapore. Maar welk een pionierswerk is er verricht moeten worden, eer dit alles tot stand is kun nen komen. Pionierswerk, dat herin nert aan de zeevaarders, eeuwen ge leden. De tijden veranderden en de mid delen van vervoer veranderden, maar de pioniersgeest 's gebleven. Deze film is aan de veroveraars der lucht ge wijd. Geen historische feiten zijn op den voet gevolgd, het verhaal is fictief. De verb'nding tusschen San Fr.ancisko en het Verre Oosten is als grondslag gekozen; wellicht omdat de film in Amerika gemaakt is. Men had even goed de verbinding met Indië kunnen kiezen, of een andere internationale lange .afstand luchtverbinding. Pat O'Bihen vertolkt in deze film, den luchtpionier, de directeur van de luchtvaartmaatschappij d e met onver- zettelijken wil zijn plannen doordrijft. Dave is een onverbetelijk luchtvaar'top- timist, een leider, een kr.achtig man die zijn voornemens ondanks tegenslagen doorzet. Na vele kleine luchtlijnen is het tenslotte de Ch'na Clipper, de groote Amerikaansche vliegbool, die het ideaal, de lange afstandverbinding over den Oceaan, verwezenlijkt. Uitste kend zijn de verschillende episoden, welke ,aan het tot stand komen van deze wereldverbinding voorafgaan, verfilmd. Wat zou, in dezen trant, onze Indië-film een mooi object voor een Nederlandsche film zijn. Bobby Breen is een 6-jarige jongel'ntf, die over een uitstekende stem beschikt en zingen kan. Dat hij de lieveling van het Amerikaansche publ'ek is willen we best gelooven, w,ant het is een ge wiekste, handige en leuke knaap. In deze film althans speelt hij zijn rol en zingt hij zijn liedjes als de beste. Bob by is een weeskind, dat ontvlucht en z ch bij een reizend circus aansluit. Daar wordt hij in den zang onderwe zen door een oud-operazanger. Het moet echter in alle stilte geschieden, want de opsporing van den ontvluchten jongen is krachtig ter hand genomen. Telkens weet Bobby weer te ontsnap pen. Een boeiende film waar n uitste kend gespeeld wordt. Shirley Temple is in deze film 'n wees je. Haar vader zendeling in een uit hoek van China en haar moeder wer den omgebracht. De nieuwe zendeling neemt haar opvoeding op zich, maar haar eigenlijke opvoeder is eigenlijk de Chineesche leeraar Chang, die haar de gulden wijsheden van het oude China eigen maakt. Dan dreigt er opnieuw een overval en Chang brengt zijn liefste leer linge op een jonk, die haar naar een veiliger plaats voert. Ching-Ching, zoo heet Shirley in het Chineesch, maakt daar kennis met den luchthartigen mil- lionair Tommy Randall en tenslotte komt ze in zijn auto als stow-away aan boord van een oceaan-stoomer terecht. Hier ontwikkelen zich dan een aantal komi sche en ook wel dramatische gebeurte nissen. Een verloving raakt af en twee andere menschen sluiten een huwelijk, alles door of om de kleine Ching-Ching. Er komen tallooze aardige tafreelen in deze film voor, en aan den geheelen op bouw is de uiterste zorg' besteed. Het spel van de kleine Shirley is ook niet gefor ceerd. Ze is 'n liefhartig, oolijk en intel ligent kind, maar 't blijft alles binnen aan vaardbare grenzen. Wat dit betreft, la- vaardbare grengen. Wat dit betreft, la ten andere films van kleine filmsterren en ook enkele vorigen van Shirley wel eens te wenschen over. Naar deze .Shirley Temple-film kijkt en luistert men steeds met aandacht en genoegen. Het is de beste die we nog van haar zagen. Dit is de geschiedenis van een ruw en bruut man, die in den gornd echter niet slecht is, maar die zich spoedig drif tig maakt en daarbij dadelijk zijn karak ter toont. Hij ontvoert een kind om een munitie-koning te straffen en pas zeven tien jaar later geeft hij het meisje aan haar vader weer. Er speelt zich heel wat af in deze film, die men, om hetgeen gebeurt en om het hoogstaande spel, steeds met spanning volgt. Er worden ook nog een paar nummers gezongen door den Italiaanschen zanger Ghilardi Giuseppe, die over een krach tige stem en een goed geluid blijkt te be schikken. Alleen scheen hij zich wat ge forceerd te hebben. Ook zijn begeleider gaf op de accordeon een paar goede nummers. zijn overgang tot het roomsch-katholi- cisme en het is in dien tijd, dat zijn groot ste drama's verschenen. Maar naast den dichter vergete men niet den mensch j Vondel, die o.a. zoo spreekt in zijn rege- len over afgestorvenen. Men had in zijn tijd het leven en het l.cht bijzonder lief en dacht aan hen. die daarvan afscheid moesten nemen. Spr. besluit met ver schillende gedichten van den grooten Nederlander voor te lezen. (Dankbaar applaus.) De voorzitter van de afdeeling Middel burg, jhr. F. Beelaerts van Blokland bracht grooten dank aan den heer Cos ter voor het vele moois, dat hij gezegc had en voor de wijze, waarop hij allen dichter bij Vondel heeft gebracht. Toen het bestuur begreep leiding te moeten geven aan de herdenking van Vondel te Middelburg, noemde de secretaris den naam van den spreker en daarmee wa ren toen alle moeilijkheden meteen op gelost. Dank bracht spr. aan de leden van het eere-comité en ook aan den heer Van Benthem Jutting, die op eigen initiatie de tentoonstelling organiseerde en wekte hen, die nog kennis willen nemen van het eigen handschrift van Vondel, dat bij de boeken is gevoegd of de tentoon stelling n*og niet bezochten, op, dit als nog te doen. Hiermede beschouwde spr dit deel van den avond afgeloopen. Nu was het woord aan de jeugd, n.l, aan hen, die deelnamen aan den voor drachtwedstrijd voor leerlingen der hoogste klassen van gymnasium, H.B.S., handelsschool, Mulo school voor meisjes en de beide Kweekscholen. Dank bracht spreker aan den rector van het gymna sium, directrice en directeuren der an dere scholen en de betrokken leeraren voor hun medewerking in dezen. Daarna ging hij er toe over om eerst aan de drie meisjes, die een prijs behaalden en daar na aan de jongens, die prijzen uit te rei ken, waarbij ieder der gelukkigen, door ons Maandagavond vermeld, ook het toen genoemde gedicht van Vondel, waarmede zij hun prijs verwierven, lie ten hooren en ieder daarvoor een warm applaus van de aanwezigen had te in- casseeren. In zijn slotwoord deelde de voorzitter nog mede, dat ieder der aan den wed strijd deel genomen hebbende jongelui een Rijmprent zal ontvangen als blijk van waardeering van het afdeelingsbe stuur. Een 29-tal bewoners van den Nadorst- weg hebben zich met een adres tot den Raad gewend, waarin zij er o.a. op wij zen, dat van de in December 1936 reeds aangenomen verbetering van den weg nog niets gekomen is, terwijl door de werkzaamheden aan rioleering de toe stand nog steeds erger is geworden. Zij verzoeken den Raad daarom dringend al zijn invloed te willen aanwenden, op dat aan de ongehoorden toestand nu on verwijld een einde kome en met den meesten spoed worde overgegaan tot het aanleggen van een effen wegdak en tot uitbreiding van de verlichting. Intusschen heeft de Commissie van fi nanciën g'emeld, dat zij zich met het voorstel inzake aankoop van zijkanten weg vereenigt en verzocht zooveel mo gelijk spoed met de verbetering van den weg te betrachten. Is het echter wel een werkverschaffingsobject? Een der leden acht het uitsluitend een productief werk en vraagt of het niet als zoodanig moet worden uitgevoerd, zoo noodig met invoering van een baatbe lasting daar de waarde der panden zui len stijgen. B. en W. zullen mondeling in de raadsvergadering hierop antwoor den. De heer A. v. d. Bosse heeft een dankbetuiging tot den Raad gericht voor de hem toegekende vergoeding voor het vervoer van zijn kind naar de bijzondere school in de Verwerijstraat en er aan toegevoegd, dat dit niet f 36.40 doch f 23.40 per jaar zal kosten. De Streekplan-commissie voor Wal cheren deelde aan den Raad mede, dat het aandeel van Middelburg in de uit gaven der commissie voor 1937 42.22 en voor 1938 703.75 bedraagt. Geen heimwee naar het vaderland. Het is algemeen bekend, dat de Vlis- s ngsche politie heel wat heeft te stel len met ongewenschte vreemdelingen, doch meestal betreft het lieden die zon der middelen van bestaan zijn of ver stekelingen die hier aan den wal wor den gezet. Gisteren echter hadden een 5-tal Grieksche zeel eden hier ter ste de zich afgemonsterd van 'n Engelsch schip. De reederij zorgde voor de reiskos ten naar Griekenland doch de heeren verkozen niet af te reizen en bleven lie ver in Holland. Wel wilden zij naar Rotterdam, doch begrijpelijkerwijze s de politie aldaar op zulke vreemdelin gen niet gesteld. De Vlissingsche po litie bracht de Grieken eerst naar het bureau over en bezorgde hun daarna een logement. Vandaag nam hun ver blijf 'n ons land echter reeds een einde, daar zij op politiebevel over de grenzen zijn gebracht. De politie alhier arresteerde een 27- jarigen man wegens 't plegen van niet nader te noemen handelingen met me s- jes van 4 en 7 jaar. De man is ter be- 46e week 1887. Te Leiden is voor het eerste gedeelte van het arts-examn geslaagd de heer J. J. Berdenis van Benekom, Voor de verkiezing van eer. lid van de Kamer van Koophandel en Fabr eken te Vlissingen, ter voorziening in de vaca ture, ontstaan door het overlijden van den heer M, Pot, waren 35 van de 212 kiezers opgekomen. Gekozen werd de heer J. Lagaay met 27 stemmen. Te Groningen is met goed gevolg het le natuurkundig examen afgelegd door den heer C. E. Plugge van O, en W. Souburg. Er is eenige verbetering in den toe stand van den Duitschen krooi.prins. Eene operatie is niet onmiddel.ijk noo dig. Benoemd tot onderwijzeres in het handteekenen en de nuttige en fraaie handwerken aan school G. Mej. M J. de Haan te Amsteradm. Kerkvoogden der Hervormde gemeen te te Oostburg (Zéeuwsch-Vlaanueren) hebben de jaarwedde van den te beroe pen predikant met f 200 verhoogd en alzoo op f 1600 gebracht, met een flinke pastorie en tuin. „Recht voor Allen" zal binnenkort da gelijks verschijnen. De heer Ch. L. Laan, pred. te Goes komt weer voor op een drietal naar Rot terdam en ook de heer dr. J. Riemens te Middelburg is op zulk een drietal ge plaatst. Te Cats is tot predikant beroepen de heer H. J, Hulscher pred. te Reewijk. Gisteren herdacht de hoogleeraar dri C. H. D. Buys Ballot te Utrecht den dag waarop hij 40 jaren geleden het hoog- leeraarschap aanvaarddde. Hem werden vele bewijzen van be langstelling en waardeering geschon ken. O.a. werd den jubilaris over handigd een oorkonde van de Stichting eener Buys Ballot medaille, elke 10 ja ren uit te reiken aan den binnen- of bui- tenlandschen geleerde, die zich op het' gebied der meteriologische wetenschap het meest verdienstelijk zal hebben ge maakt. schikking van de justitie te Middelburg gesteld. DOMBURGv Vrijdagmorgen bezoch ten de burgemeester van Domburg en zijen echtgenoote de drie scholen alhier, waar ze de k'nderen in verrukking brachten door een milde traktatie. Een aantal Domburgsche kinderen, die de Aagtekerksche scholen bezoeken, kre gen hun verrassing toegezonden. De heer Van Tuyll van Serooskerken is eigenaar geworden van het huis „Loo- verendale" met den grooten tuin, al waar hij zch gaat vestigen, nadat nood zakelijke veranderingen zullen zijn ge reed gekomen. VEERE. Donderdagavond vergader de de afdeel ng Veere van het Volks onderwijs alhier onder voorzitterschap van den heer L. Blind. De voorz, sprak zijn genoegen er over uit, dat hij enkele nieuwe bezoe kers opmerkte onder de aanwezigen, waaruit hij een grootere belangstell'ng voor het werk v,an Volksonderwijs con stateerde. Vervolgens kwamen eenige huishou delijke zaken ter sprake, terwijl o.m. bepaald werd, dat het Sint Nicolaas- feest dit jaar op Vrijdag gehouden z,al worden. Spr. bracht dank uit aan de dames voor het werk der geldinzame ling. Tenslotte gaf de secretary, de heer J. de Graaf, hoofd der o.l. school, een korte lezing met lichtbeelden over schilderachtige plekjes in Nederland en België. SCHORE. De collecte voor het klee ding-, schoeisel, en dekkingsfonds heeft in deze gemeente opgebracht f 48. IJZENDIJKE. De muziekvereeniging „Geduld Overwint" hield haar jaarver gadering in hotel „Lozanne". Volgens de rekening over het afgeloopen jaar* telde het gezelschap 75 honora're leden van f 3 en 12 persoonlijke honoraire leden van f 1,50. Uitgegeven was f 838 terwijl was ontv.angen f 759, zoodat het tekort f 79 bedroeg. Het persoonlijk lidmaatschap ad f 1,50 werd afgeschaft terwijl de contributie voor alle hono raire leden op f 2,50 werd vastgesteld. De leden van het bestuur zijn voorne mens er persoonlijk op uit te gaan om. nieuwe leden ,aan te werven. Met na genoeg algemeene stemmen werd de secretWis-penn'ngn tester A. G. Calon herkozen.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6