GEMENGD NIEUWS. 1fa- aflcagL IHei&utQt eenvoudig "ZmïiJcop"! GOES. VLISSIHGEK. ZUID-BEVELAND. BUITENLAND. FRANKRIJK. SÏAÏEN-GENERAAL. Uit de Goesche Courant van een halve eeuw geleden. LANDBOUW. ®en- (Ingez. Med.) Bij beschikking -van den minister van financiën is de ontvanger der regi stratie en domeinen H. R. Heerema ver plaatst van het kantoor Goes naar het kantoor Bergen op Zoom. Middenstandscentrale. In de vacature van secretaris-penning meester van de Middenstandscentrale, ontstaan door het vertrek van den heer C. J. Booster naar Zwolle, is benoemd de heer P. I. Hamming, alhier. De heer Hamming is tevens benoemd tot direc teur van het Middenstandsadviesbureau, eveneens in plaats van den heer Booster AUTOBUSDIENST GOES—HOEDEKENSKERKE. Gister werd voor den Raad van State afd. geschillen van bestuur, behandeld het beroep der directie van de Nederl. Spoorwegen tegen het besluit vaii Ged. Staten van Zeeland waarbij aan J. van Fraassen, autobusdienstondernemer te Goes, vergunning werd verleend voor 'n autobusdienst van Goes's Gravenpol derHoedekenskerke. Ook werd behandeld het beroep van J. Hendriks te Goes tegen dit besluit, aangezien de heer Hendriks van meening was, dat de vergunning' aan hem had moeten worden verleend. Voor de spoorwegen trad op mr. F. F. de Bruin, appellant Hendriks was niet verschenen. Mr. De Bruin beriep zich op alle vo rige koninklijke besluiten, welke in deze zaak waren afgekomen. De zaak is in 1936 volledig beslist, toen de spoorwe gen zich bereid verklaarden de spoorlijn door te trekken tot den nieuwen aanleg steiger, waardoor reizigers naar en van de boot het loopen werd bespaard. Juist gister is de verlenging van die spoorlijn in exploitatie genomen. Mr. Pilaar, optredende namens Ged. Staten van Zeeland, betoogde zeer uit voerig en nauwkeurig gedocumenteerd, dat de beslissing van Ged. Staten pre cies klopte met de vroegere besluiten der Kroon. Het is niet juist dat deze spreken van een niet meer verleenen der vergunning, wel van het opnieuw be kijken der vergunning na afloop van den door de Kroon toegestanen vergunning termijn. Dat hebben Ged. Staten gedaan en ze zijn tot de conclusie gekomen, dat hier met het oog op de streekbelangen, de medische verzorging en de schoolkin deren, welke te Goes een inrichting van onderwijs volgen, een autobusdienst noo- dig is. Spr. stond nog uitvoerig stil bij de ongelukkige ligging der stations. Op de lijn EllewoutsdijkGoes was dit ar gument destijds de reden waarom naast de toenmailge spoorlijn toch een auto busdienst werd toegestaan. De heer N. Kraak Steemann, secreta ris van den Ned. Bond van Autobus- dienstondernemers te Den Haag, optre dend namens J. van Fraassen, begon met te constateeren, dat hier drie vreemde dingen vallen waar te nemen. lo. De hardnekkigheid waarmede het college van Ged. Staten van Zeeland vasthouden aan deze autobusvergunning. Ged. Staten doen dat niet uit zucht tot tegenspraak der Kroon, maar uit de overtuiging dat de locaalspoor niet het streekbelang dient; 2e. de geschiedenis van den steiger, die herhaaldelijk in al deze gevallen Kroonbesluiten wordt vermeld. Nu de nieuwe steiger klaar is, is het volgens sommigen in orde. Spreker, die pas in deze zaak gemengd is, heeft een onderzoek ter plaatse inge steld en heeft daarbij vernomen dat de nieuwe steiger er niet is gekomen opdat de spoorwegen meerdere service zouden geven, maar omdat de boot bij slecht weer aan ,den ouden steiger niet kan aanleggen. Het is dus onjuist om te be weren, dat als de spoorlijn verdwijnt, het geld voor den nieuwen steiger weg gegooid is; 3e. Dat deze spoorlijn, terwijl alle an dere lijnen naar Borssele, Wemeldinge enz., verdwenen zijn er nog ligt. Waar om is ook dit onbeteekenende iijntje niet opgeheven? Weliswaar gaat de ophef fing van spoorlijnen niet van den Raad yan State, doch van het ministerie van waterstaat uit, doch de Raad van State geeft wel terdege den stoot daartoe. In dien de Raad v. State geen autobusver gunningen had bekrachtigd naast den trein, waren ze nooit er toegekomen aan het opheffen van spoorlijnen in onren dabele stations. De opzet van de locaalspoor op Zuid- Beveland is foutief. Men had hier reeds de autobus vóór dat de trein kwam. De trein kwam er dan ook .alleen voor het goederenvervoer, In verband daarmede is de lig gng der stations gekozen. Deze bevinden zich in den landbouw-centra. niet in de woon-centra. Het station 's- Gravenpolder was voor spreker 's mid dags om half 4 onvindbaar. Na dr e maal vragen kwam hij er en dan no-' aan den verkeerden kant. De wegen naar de stations zijn slecht begaan baar, modderig, onvoldoende verlicht. De vorige minister die ter plaatse een onderzoek instelde, deed dit in Mei den schoonsten tijd van het jaar. Maar men moet in November gaan kijken. De aansluitingen te Goes verzorgt de spoor alleen op de eigen lijn en dan not hoofdzakelijk naar Holland niet naar Middelburg en zeker niet naar de rich ting Zier kzee. Bij drukte te Hoedekens kerke gaan de reizigers, bestemd voor verder dan Goes |per spoor) voor en blijven de reizigers bestemd voor Goes achter. De dienstregeling is voor de streek ten eenenmale onvoldoende. De school kinderen, des morgens reeds half 8 vertrekken, kunnen 's avonds pas 18,18 uit Goes en slenteren dus ruim 2 uur op straat. Dit is zeer afkeurens waard. Het bezoek aan het ééne R.K. Zie kenhuis op het geheele eiland is niet mogelijk per tre rt. Het kerkbezoek te Goes van de R.K. te Hoedekenskerke kan niet plaats vinden daar men 's Zondags te 10 uur te Goes aan komend pas'weer om 18,18 terug kan Spreker is er voor dat de menschen naar de kerk gaan, doch van' 10—18 uur lijkt wel wat lang. De trein heeft zich ingesteld op het vervoer naar en van de boot. De streek heeft daaraan heel weinig. De toestand is nu aldus geworden, dat de trein, door hier te blijven een goede vervoersvoorziening tegenwerkt. Wanneer de trein hier verdwijnt zal er werkelijk geen comité van actie tot behoud worden gevormd. De spoorwe gen kunnen hier het vervoer niet be ter dienen dan door te verdwijnen. Als laatste voorbeeld liet spreker den Raad van State z en dat de reizi gers voor 's-Gravenpolder met den trein van 15,27 uit Goes door mogen (en moeten) reizen tot Hoedekenskerke om van daar per volgende trein eerst te 16,00 te 's-Gravenpolder te .arrivee- ren. Een afstand van 5 km, waarvoor 33 misuten noodig is en waarvoor 18 km wordt omgereden. Spreker adviseerde den Raad van Sta te de beroepen ongegrond te verkla ren. Aan de repl'ek namen deel mr. De Bruin voor de spoorwegen en mr. Pi laar voor Ged, Staten, De Koninklijke beslising volgt later. YERSEKE. De oesterkweekers heb ben bericht ontvangen, dat zij een wei nig pacht moeten betalen. Het is voor de meeste een groote medevaller, daar dooreengenomen niet meer dan 50 van de bruto-opbrengst over 1936-1937 wordt gevraagd. Bovendien hebben de kleine kwee kers niets of bijna niets op te brengen. Reden te over om dankbaar te zijn voor dit mooie gebaar. Nu mag men wel zeggen: het is niet meer dan billijk ook, daar de oestercul tuur niet loonend is, maar daar staat te genover dat bij een publieke verpach ting van oesterperceelen soms gehoden wordt als of de perceelen goud waard zijn. Een ieder kent daar voorbeelden van. HOOGE PACHTPRIJZEN. OVEZANDE. Woensdagavond vond alhier vanwege het B. A. van Goes ver pachting Van gronden 'plaats. Daarbij ging het verwoed toe. Alhoewel de fun- geerende notaris zoo nu en dan de ge moederen tot nadenken trachtte te bren gen, werden abnormaal hooge pacht prijzen besteed, Eén perceel bracht zelfs ruim 188 per h.a. op, terwijl voorheen prijzen van 100 hoog te noemen wa ren. Is de grond in Ovezande en zijn de verpachte perceelen dan van zulk een uitstekende kwaliteit? Zijn de prijzen der landbouwproducten dermate verbe terd dit jaar, dat dit zulk een hoogere pachtsom rechtvaardigt? Of is het een „er maar op wagen?" We wilden dat de eerste vragen bevestigend konden wor den beantwoord, doch vreezen.... KAPELLE, De vereeniging v,an oud leerlingen van Tuinhouwcursussen kwam onder voorzitterschap van den hr W. Glas 'n vergadering bijeen in het lokaal Obadja. De voorzitter deelde mee, dat de cursus voor Bijenteelt voltallig kwam, die voor kennis van grond zal a.s. Maandag geopend worden met aanvan kelijk 17 leerlingen, de lessen zullen ge geven worden door den hr Nieuwen- huize, hoofd der school te Kapelle. Als nu werd het woord gegeven aan den hr S. K. Phaff. verbonden aan den Plantenziektekundigen d'enst om te spreken over: Verschillende ziekten en hun bestrijding. Verschillende vragen uit de vergadering werden ten genoe gen beantwoord. De hr. C, van der Vliet wees aan het slot op het grondonderzoek, reeds zijn van verschillende monsters ingekomen om grond te onderzoeken, staande de vergadering werden reeds 25 a 30 mon sters opgegeven. De voorz. wees op het nut van dit onderzoek,en kon dit ten zeerste aan bevelen. Velen kunnen het niet begrij pen soms wanneer een boom niet wil groeien, na het, grondonderzoek kan hetgeen noodig is, toeged'end worden. De kosten zijn gering. De voorzitter deelde verder mee, dat de vereeniging thans voor het laatst vergaderde in het oude lokaal, dit lo kaal waar de vereeniging ooger'cht werd en waar zooveel vergaderingen ziin gehouden. De volgende vergade ring zal in het nieuw gebouwde ver- eenigingslokaal plaats hebben. 15-JARIGE JONGEN DOOR TREIN MEEGESLEURD EN OMGEKOMEN. Gistermiddag heeft zich op den onbe- waakten overweg te Mill een ongeluk voorgedaan, waarbij een 15-jarige jon gen werd gedood en een 9-jarige knaap ernstige verwondingen opliep. Omstreeks half vijf passeerde een landbouwerswagen den overweg, juist toen uit de richting Boxtel een trein kwam aanrijden De machinist kon niet tijdig meer remmen, met het noodlottig gevolg, dat de wagen gegrepen werd en een eindweegs werd meeges.eurd. Na dertig meter te zijn doorgereden, kwam de trein tot stilstand. De 15-jarige voer man van den wagen, H. van Lanen, die dicht bij de plaats waar het ongeluk ge beurde woont, vond men dood langs de spoorbaan. Naast Van Lanen had nog op den bok gezeten diens negenjarige buurjongen, Henst, die het ongeluk zag aankomen fen nog' juist van den wagen kon springen. Hij kwam evenwel met een harden smak op den grond terecht en liep daarbij ern stige inwendige kneuzingen op. Hij is bij zijn ouders binnengebracht. Op het moment dat de trein den land bouwerswagen greep, stond het paard reeds voorbij de rails, zoodat het dier ongedeerd bleef. De wagen is totaal ver nield. BRANDSTICHTER GEARRESTEERD. Dinsdagavond brak brand uit in de kapitale, moderne boerderij van den landbouwer J. van Dongen aan de Vee- nestraat teGeertruidenberg, waarin zich, naast een groote hoeveel heid hooi, stroo en veevoeder zestien melkkoeien en drie bekroonde paarden bevonden. Het vee kon gelukkig in vei ligheid worden gebracht, doch verder ging alles verloren. Onmiddellijk na het u tbreken van den brand ging de burgemeester van Geertruidenberg en de Commissaris van de Kon. Marechaussee over tot arres tatie v,an een zekeren R., afkomstig uit Raamsdonkveer, die zich op het ter- re n van den brand bevond.Hij wordt verdacht vele malen brand te hebben gesticht, aangezien hij den laatsten tijd steeds bij het uitbreken van brand op het terrein ,aanwezig was. Gistermorgen heeft R. na een langdu rig verhoor tenslotte bekend, den brand bij den landbouwer van Woerden te Raamsdonkveer en de branden in de bioscoopzaal „Centraal" te Geertrui denberg, bij den landbouwer van Laar hoven te Raamsdonkveer en bij den landbouwer Van Dongen te Geertru'- denberg te hebben gesticht. Verder had hij Donderdag jl. nog een horloge met zes ringen bij de firma Van Gelderen te Geertruidenberg en Zaterdag uit een bakfiets van eéh bakker te Geertrui denberg een brood gestolen. Alle bran den hebben in veertien dagen tijds plaats gehad, waarvan de laatste drie n de afgeloopen drie dagen, R., die twintig jaar oud is, werd twee jaar ge leden tot drie maanden gevangenis straf veroordeeld. Hij gaf voor de bran den te hebben gesticht, om daardoor een premie voor hulp te verdienen en anderen werk te verschaffen. Geheime distilleerderij ontdekt. Dinsdagavond is te Gouda een geheime distilleerderij ontdekt 'n een in de Peperstraat gelegen kaaspakhuis. Die ontdekking had op heel eigen aardige wijze plaats. Door het verschij nen van een rookkolom u t dit kaas- p.akhuis in het avonduur werd bij om wonenden de indruk gewekt dat er brand zou zijn, waarom de brandweer werd gealarmeerd. Deze verscheen di rect en ook de politie was daar na tuurlijk bij. Bij onderzoek in het kaas pakhuis werden daar twee personen aan getroffen die bezig waren alcohol te stoken. Beide jonge mannen van 21 en 22 jaar, een zoon van den huurder van het pakhuis en een bakkersknecht wer den door de politie gearresteerd terwijl alle aanwezige materialen in beslag zijn genomen. Inbreker betrapt. Maandagnacht heeft een inbreker gepoogd zijn slag te slaan in het kan toortje van een bioscoop aan de Haar lemmerstraat te Amsterdam. De dief was reeds goed met zijn „werk zaamheden" aan den gang, toen hij echter bij het boren van gaten rondom het slot in de brandkast zooveel la- waa' maakte, dat dit de aandacht van een aldaar surveilleerend agent trok. Deze slaagde er in den 21-jarigen jon geman te betrappen. De aangehoudene blijkt reeds een langen staat van dienst in het inbrekersvak te hebben. Hij wei gert echter een bekentenis af te leg- gen, DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER. Dordrecht: 1 doode. Dinsdagavond 's bij een onbewaakten spoorwegovergang een wielrijder doe een autobus aangereden. Een goederen trein passeerde op dat tijdstip d°*^ straatweg nabij den Weeskinderendijk toen een autobus naderde die, door den mist, den trein te laat opmerkte. Door sterk te remmen en naar rechts uit te halen w'st hij een .aanrijding met den trein te voorkomen, doch reed tegen een wielrijder, den heer C, K. uit Zwijn- drecht, die stond te wachten totdat de trein was gepasseerd, aan. De man werd ernstig aan het hoofd gewond In het gemeenteziekenhuis te Dord recht is het slachtoffer gistermorgen overleden. HET ANTI-KOMINTERN-VERDRAG. Op het oogenblik worden tusschen Japan, Italië en Duitschland besprekin gen gevoerd inzake het instellen van een permanent comité, dat is voorzien bij het protocol, van het anti-komintern ver drag. Dit protocol is opgesteld in Novem ber 1936 toen het verdrag tusschen Duitschland en Japan werd ondertee kend. Nu ook Italië is toegetreden is ook het protocol weer op de voorgrond getreden. Het schijnt dat Von Ribben- trop aan het hoofd van een commissie zal worden geplaatst, welke te Berlijn zal zetelen. De instelling van dit orgaan en het functionneeren hiervan is nog in studie. Zooals men zich zal herinneren, voor ziet het protocol in de uitwisseling van berichten over het optreden van de Ko mintern tusschen de onderteekenaars en de maatregelen welke genomen worden ter bes'trijding. Vender het toepassen van strenge wetten tegen het communis me en het instellen van een commissie tot het bespreken van de gemeenschap pelijke maatregelen. Men verwacht dat behalve de perma nente commissie te Berlijn ook een com missie te Rome zal worden ingesteld. Verborgen wapen- en munitiedepots ontdekt. De Paris Soir meldt, dat te Dieppe een complot tegen de veiligheid van den staat is*aan het licht gekomen. Het blad verklaart verbazingwekkende inlichtin gen te hebben ontvangen over een on derzoek, dat is ingesteld in de kelders van een familiepension te Parijs. Er zou den bij dat onderzoek wapens en een hoeveelheid munitie zijn ontdekt. Voor het vervoer der in beslag genomen goe deren zijn drie vrachtwagens noodig ge weest. De kelders van het bewuste huis bevatten geheime kamers, met speciale betonversterkingen. Er is o.m. nog een hoeveelheid van 15 kg ontplofbare stof fen opgespoord. In het geheel zijn, naar men verder verneemt, drie geheime bergplaatsen voor wapens en munitie ontdekt. Twee personen zijn in staat van beschuldiging gesteld. Het is mogelijk, dat nog meer bergplaatsen zullen worden opgespoord, daar het onderzoek nog niet is afge sloten. In de afgeloopen dagen zijn ook te Dieppe verscheiden arrestaties ver richt, die met deze zaak verband hou den. Zooals men weet zijn in Septem ber reeds te Parijs drie personen gear resteerd, leden van het geheime genoot schap der „Cagoulards". De jongste ar restaties en in beslag nemingen staan hiermede in verband. NOGMAALS: DE KABINETS FORMATIE. De Tweede Kamer heeft gistermiddag de algemeene beschouwingen over de rijksbegrooting voor 1938 beëindigd. Tijdens de repl'eken hebben de ver tegenwoordigers der verschillende frac ties nog eens het in eerste lezing inge nomen standpunt verdedigd. Bijzondere vermelding verdient de verklaring van den heer De Geer (c.h.), dat hij de verklaring van dr. Colijn inzake de ge vraagde volmachten op economisch ge bied niet bevredigend vindt. De verze kering immers, dat het zittende kabinet het vertrouwen verdient, dat het van de volmachten geen misbruik zal maken, is geen voldoende grond voor overdracht van bevoegdheid. Zulk een overdracht mag niet zijn gegrond op vertrouwen in personen, maar slechts op het ver trouwen in de juistheid der wetsbepalin gen. Daarentegen verklaarde de heer Schouten zich op dit punt bevredigd. De grootste belangstelling ging gister middag uit naar het debat over de ka binetsformatie. De heer B i e r e m a (lib.) verklaarde, dat de houding van den heer Van Lidth de Jeude bij de kabinetsfor matie niet parallel heeft geloopen met die van den heer Oud. De heer Van Lidth de Jeude heeft er naar gestreefd het door den formateur opgestelde pro gram te amendeeren en was, óók toen de besprekingen met den heer Oud wa ren vastgeloopen, daartoe nog bereid. Hij heeft echter, om den heer Oud niet in den steek te laten, vastgehouden aan den eischt, dat er drie vrijzinnige dat is iets anders dan „liberale ministers in het kabinet zouden worden opgeno men. Na den bekenden Zaterdag heeft hij echter niets meer gehoord, tot in de bla den de vorming van een rechtsch kabi net werd gemeld. De hr. Oud (v.d zeide, dat hij niet begreep, waarom de formateur, in te genstelling tot 1933, dezen keer er zoo aan vast hield, dat de term positief christelijk" in het program voorkwam. Die term was onaanvaardbaar. De rede te Leeuwarden was niet tegen den for mateur gericht, doch tegen de rechtsche pers, die eischte dat de linksche minis ters slechts „vakministers" zouden zijn. Dr. Colijn, die alle sprekers beant woordde, en daarbij, wat de algemeene lijn der politiek betreft, evenmin als deze sprekers nieuwe gezichtspunten opende, deed omtrent de geschiedenis der ka binetsformatie eenige nieuwe verklarin gen. Toen gebleken was, dat bij den heer Oud persoonlijk tegen het program be zwaren bestonden, heeft de formateur hem gevraagd of misschien iemand an- 12 Nov. GOES. Door den minister van Justitie is met ingang van 1 Januari a.s. op ver zoek eervol ontslag verleend aan dr R, A. Soetbrood Piccardt a.s predikant van het Huis van Bewaring, alhier. Een lezer vestigt de aandacht op den s.echten toestand waarin zich de Stationsweg bevindt. Door het aanhou dende verkeer van zwaar-bevrachten wagens is bedoelde weg voor het klein- vervoer zoo goed als onbruikbaar gewor den en zal heel wat onderhoud vereischen om dit te herstellen, GEMENGDE BERICHTEN. Het „Ven- loosche Weekblad" maakte de vo gende kernspreuk op het samengaan van ka- thoheken en anti-revolutionairen: Dr. Schaepman wikt Dr Kuyper beschikt. 0 15 Nov. 's GRAVENPOLDER. Met genoegen is alhier het bericht ontvangen uit Hoe dekenskerke, dat die gemeente wenscht bij te dragen in de kosten van den aan leg eener telephoonverbinding met Goes De andere omliggende gemeenten heb ben helaas kennis gegeven, dat zij niet' in eenige bijdrage wenschen te treden. GEMENGDE BERICHTEN. In het „Dbl." lezen wij 'n verslag van 't zilve ren ambtsfeest van een dorpschoolmees ter, dat hem door burgemeester, wet houders en de leerlingen een ovatie werd gebracht. Als uit éénen mond klonk het: „Leve onzen schoolmeester!" Overstelpt en aangedaan antwoordde de onderwijzler: „Zeer goed kinderen, dank je wel, maar.... waarvan?" 17 Nov. VLISSiINGEN. In de vacature, ont staan door het overlijden van den heer M. Pot sr., had heden een verkiezing p'aats van een lid voor de Kamer van Koophandel. Gekozen werd de heer J. Lagaay. Ook de heer F. H. J. Wibaut was candidaat gesteld, doch deze had te kennen gegeven, ditmaal niet in aanmer king te willen komen. (Ing«z. Med.) ders uit vrijzinnig-democratischen kring geneigd zou zijn in het kabinet zitting te nemen. Toen de heer Oud ook hierop ontkennend had geantwoord, poogden de liberalen een brug te slaan. De situatie was toen echter volkomen bedorven. De liberalen hielden bij hun verzoenings pogingen vast aan den eisch van drie vrijzinnige ministers, wat echter, aange zien van medewerking van vrijzinnig-de mocraten geen sprake meer kon zijn op dat moment, neerkwam op den eisch van drie liberale zetels. Deshalve is ook de samenwerking met de liberalen afgestuit. Aangenomen werden zonder hoofde lijke stemming de hoofdstukken I en II der rijksbegrooting (huis der Koningin en hooge colleges van staat), hoofdstuk Ila (departement van algemeene zaken), hoofdstuk Vila (nationale schuld), hoofd stuk XIII (onvoorzien) en de wet op de middelen. Heden behandelde de Kamer de be grooting van het departement van finan ciën. LANDBOUWVERSLAG 1936. Het Verslag over den Landbouw in Nederland over 1936 komt, wat de in deeling betreft, in hoofdzaak met dat van vorige jaren overeen. In dit verslag is wederom door de Di rectie van den Landbouw een overzicht gegeven van den toestand van den ak kerbouw, van de verschillende onder deden van de veehouderij, van de zui- velproductie en van de verschillende takken van den tuinbouw, terwijl ook weer aandacht is besteed aan de wer king der verschillende crisismaatrege- Evenals het vorige jaar is in dit ver slag opgenomen het kaartje van Neder land, dat de indeeling der provinciën in landbouwgebieden aangeeft, en de lijst van gemeenten, gerangschikt naar de landbouwgebieden. Verder is het tabellarisch gedeelte van het verslag eenigszins aangevuld en uitgebreid. Zoo werd bij de vermelding der opbrengsten voor de onderschei dene lanbouwgebieden de opbrengst in kg per ha aangegeven en werd de tabel „Opbrengst der verschillende landbouw gewassen" uitgebreid met de voornaam ste landbouwzaden. Dit nummer der Verslagen en Mede- deelingen van de Directie van den Land bouw is verkrijgbaar bij de Algemeene Landsdrukkerij te 's-Gravenhage, het kan ook besteld worden bij de plaatse lijke postkantoren.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6