ZEELAND. BUITENLAND. STATEK-GEHERAAL. MIDDELBURG. GOES. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. BEURS VAM AMSTERDAM. 2EEUWSCH-VLAANDEREN O.D. BELGIE. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. OOSTENRIJK. ITALIË. RUSLAND. Welkom heette. Vervolgens heeft de voorzitter van de tentoonstellingscom missie uit het Amsterdamsche Vondel- comité, prof. dr. H. Brugmans, een rede uitgesproken. Spr, wees er op, dat het eigenlijke doel van de tentoonstelling is den aanschouwer te doen beleven Vondels tijd, een indruk te geven van Vondel s mi'ieu en tenslotte te doen in leven in Vondel'a sfeer. E. Boekman, sprak een openingsrede uit, waarin hij in 't bijzonder den minis ter van algemeene zaken, dr. H. Colijn, De telefooncel aan den Langeviele- singel is nog niet in gebruik gesteld, dit zal niet voor Dinsdagavond het geval kunnen zijn. De heer M. J. Fraanje, waterb. op zichter van den calamiteuzen Willem Annapolder te Biezelinge, is als zooda nig met ingang van 15 Nov. a.s. benoemd bij den Prov. Waterstaat in Zuid-Hol land, met als standplaats Giesendam. Gelijktijdig hiermede is de heer Fraan je benoemd tot teekenaar bij den dienst van gemeentewerken te Emmen. Goed afgeloopen. Van een auto, die rond de Gr. Markt reed, sloeg in de bocht tegenover het Postkantoor plotseling één der deuren open, waardoor een klein meisje uit de auto en op straat viel. Daar de autobe stuurster hetzelfde oogenblik sterk rem de, en er juist geen passeerende verkeer was, liep het ongeval bijzonder goed af, en bleek de kleine alleen hevig ge schrokken te zijn. Door de politie is alhier zekere K. S., wonende te Veendam, aangehouden. Door den burgemeester van Graft (.H.) was de aanhouding van S. verzocht, o.a. in verband met het opgeven van een valschen naam door S. AAGTEKERKE. De alhier gehouden collecte ten bate van de Stichting Wolf- heze heeft opgebracht ruim 13. 0. EN W. SOUBURG. De inzameling voor den extra B-steun voor gesteun- den en bij de werkverschaffing geplaat sten heeft alhier opgebracht ruim 138. 0. EN W. SOUBURG. Gistermiddag had een vergadering plaats van gepen- sionneerden der Ned. Spoorwegen te Vlissingen en omstreken in café Tram halte van den heer Millenaar, waar als spreker zou optreden het H. B. lid van den Bond van gepensionneerden van spoor- en tramwegen, de heer C, v. d. Polder. Nadat door den heer J. Sinke, d e deze bijeenkomst leidde met een korte inleiding was geopend, gaf hij het woord aan den heer v. d. Polder, die in breede trekken het groote belang aantoonde van het oprichten van een plaatselijke afdeeling alhier en elders. Spr. behandelde verder wat door den bond gedaan is inzake de 10 pet. kor ting en vrijvervoer en voorts wat door de nieuwe actie getracht zal worden te bereiken, in verband met de intrek king der 10 pet. korting, als mede r meer vrijvervoer. Hierna las spreker een schrijven voor van den lOen No vember jl, aan den ministerraad en de leden van de Tweede Kamer. Nadat nog eenige vragen waren gedaan en beantwoord, werd een afdeeling opge richt en een bestuur gekozen bestaan de uit vijf leden. Voorzitter werd J Sinke en secretaris D. Peeman Sr. Vrijdagmiddag kwam een auto uit de richting Ritthem. Hij minderde in de bocht voor de Burchtstraat vaart om een .ander voertuig, te laten pas seeren. Plotseling brak de vooras. On gelukken kwamen er niet voor. OOSTKAPELLE. Vrijdagavond hielc de coöperatieve kolenvereeniging ,,On derling Belang" haar jaarvergadering Aangekocht werden 130.000 kg kolen en 5000 stuks turf. De aftredende bestuurs leden J. Breel, J. Jobse en J. Geldo werden alle herkozen. Ook de commis saris J. Riemens werd herkozen, terwij als lid der commissie van onderzoek werd gekozen de heer S. Wondergem Hzn. inplaats van den heer W. N. van Liere, die niet herkiesbaar was. De ver gadering werd slechts bezocht door 28 van de 110 leden. NIEUW EN ST. JOOSLAND. Vrijdag avond voncT in de Chr. school aihier de jaarlijksche samenkomst plaats van de afd. van den B.V.L, De voorz, de heer Verlare opende en heette welkom Over ste Bruins, commandant van het gewes Zeeland en luitenant Eckhardt, secretaris van het gewest. Verder richtte hii een woord van welkom tot bestuur en leden der Burgerwacht van welke een groot aantal aanwezig waren. Hij wekte allen op tot trouw aan Oranje en eendrachtig pal :e staan tegen alle tevolutionnaire woe ingen, Hierna sprak de eere-voor- zitter, burgm, Harff de aanwezigen toe. Hij verheugde zich zeer over de eens- gezindheid bij Burgerwacht en B.V.L., terwijl ook de commancent der Burger wacht hem verzocht had zijn dank voor de zeer gewaardeerde uitnoodiging te willen overbrengen. Overste Bruins sprak er zijn blijdschap over uit met deze afdeeling te kunnen kennismaken. •r Hij vertelde als ooggetuige van de komst der eerste landstormers in 1918 in Den Haag en was dankbaar voor de taak dit hij, die zich nog jong en krachtig voeldi bij dit mooie instituut had gekregen. Thans telt dit instituut 88.000 leden. Hierna had de uitreiking der prijzer plaats en kreeg ieder lid de gedenkplaat van den Landdag te Barneveld aangebo den door de Nationale Landstorm Com missie aan de leden van den B.V.L. De avond werd verder gevuld met eenige films waaronder ook een van het be zoek der Koningin aan Zeeland en de onthulling van het gedenkteeken te Mid delburg. De heer Eckhardt dankte namens het Verband Zeeland en zeide te weten dat in Nw. en St, Joosland trouwe vrienden wonen van Oranje, van den B.V.L., maar ook van de leiding, waardoor de taak dier mannen vergemakkelijkt wordt. Hij dankte voor de samenwerking. De avond welke begonnen was met het zingen van' iet eerste couplet van het Wilhelmus werd besloten met het Zeeuwsche Volks- ied. Het lokaal was overvol en duidelijk ileek welk een behoefte er in deze ge meente bestaat aan een goed vereeni- gingsgebouw. Lijst der prijswinnaars: 1. burgem. G. A. Jarff, 2. L. Sluimer, 3. P. Piepte, 4, C. v. Slimwegen, 5. J. Joosse, 6. J. v. Eenen- naam, 7, E. Verlare, 8. J. van Keulen, 9. W. Boekhout, 10. J. Poppe, 11, P. v. Ceerdam, 12. J. de Klerk, 13. A. C. Pol derdijk, 14. D. A. v. Nieuwenhuyse, 15. Adriaanse, 16. I. Joosse, 17. D. Goed- ïart, 18. C. A. Walraven, 19. J. de Vries, 20. J, de Nood. De wisselbeker werd ge wonnen door «L de Klerk. WESTKAPELLE. Voor de leden en donateurs van het Dameskoor" hield de heer C. Peeren, propagandist van de C.L.M., alhier in het café „De Valk" een ezing, toegelicht met lichtbeelden en films over het bedrijf van de K.L.M. Aan de hand van lantaarnplaatjes gaf spr. een overzicht van de burgerlijke lucht vaart, waarbij de nadruk gelegd werd op den enormen vooruitgang in de af geloopen 25 jaren. Daarnaast werden de aanwezigen ook vergast op een serie lantaarnplaatjes, betreffende de Indië- route en een bedrijfsfilm en een Waal- ïavenfilm, geheel door den foto-techni- schen dienst der K.L.M. vervaardigd. BORSSELE. Vrijdag kwam de Raad, onder voorzitterschap van den burge meester, in spoedeischende vergadering jijeen. Alle* leden waren aanwezig. In afwijking van het reglement van orde worden de notulen.der vorige ver gadering voorgelezen. Er blijkt uit deze, dat de post onvoorzien op de gemeente- aegrooting 1938 door de door den Raad aangebrachte wijzigingen kon verhoogd worden van 328 tot/ 645. De begrooting wijst thans aan een be drag van 47.725 in ontvang en uitgaaf, gewone dienst en die van den kapitaal- dienst in ontvangsten 4100 en in uit gaven 4600, dus een geraamd tekort van 500. De begrooting waterleiding bedrijf 1938 wijst aan, gewone dienst 6148 en kapitaaldienst 1498, in ont vang en uitgaaf. Het Raadsbesluit tot het aangaan van een kasgeldleening van 2000 is door Ged. Staten goedgekeurd, De Chr. Landarbeidsbond had een verzoek ingediend, om dezen winter we der kolentoeslag te verleenen aan werk- loozen en vroeg tevens een eenigszins mildere toepassing B. en W. stelden voor, waar vorig jaar slechts aan gezin nen van 3 en meer personen toeslag werd verleend en wel 1 per week, thans aan gezinnen van 2 personen 0.50 te geven en aan gezinnen van meer dan leden 1 per week. De Raad ver klaarde zich met dit voorstel accoord, Het Raadslid M. Nijster had nu schriftelijk een voorstel ingediend tot wijziging van het reglement van orde voor de Raadsvergaderingen. Hij stelde voor voortaan weer de notulen te doen voorlezen. De Raad ging unaniem met dit voorstel mee. Daarna ging men in geheime zitting ter bespreking van het agendapunt ha venverbetering. Na heropening stelden B. en W. voor hun een crediet te verleenen van 100 voor het aanstellen van een deskundige, wien zal worden opgedragen le. de oorzaak vast te stellen van de aan de haven aangebrachte schade; 2e rapport uit te brengen of een nieuw ont worpen plan zekerheid biedt, dat men niet meer voor zulke onaangename ver rassingen komt te staan; 3e zijn oordee" uit te spreken over de mogelijkheid,~dit jaar de schade voorloopig te herstellen en het volledig herstel te doen uitvoeren in het volgende jaar Het voorstel werd in zijn geheel aan genomen. vereenigingen was de overledene vele /aren voorzitter van de landbouw-ver-1 eeniging r,Onderlinge-hulp" alhier. Eerste noteering is vorige koers(en); daarachter officieele noteering van he- OUDELANDE. Door uitspraak van I den; beteekent geen noteerin& den Commissaris der Koningin zijn de I ontvangen, volgende personen van de l.chting 1930 I n voor.oopig vrijgesteld van den dienst-1 AmstlTrdawit— plicht wegens broederdienst: R. Drijdijk, I sterdam 1936-3% 101% W. Covers en J. Potter. Zeeuws Hyp. B-4 101%-.- I Cities Service Cy. P. 1958 5 44 4514 De inzameling voor de spaarrege-1 A Amsterd. Bank 146147 ing, steun B., heeft in deze gemeente I A Pref. Jurgens A 134%135 f 32 opgebracht. BEURSTHERMOMETER ZATERDAG, Konfnkl. Rubber A Ned. Gist- en Spiritusf. 480480 A De Schelde N.B. 3635% C Am. Smelt Ref. 39%—39% A Born. Sum. H.M. 177183 A Houth. Alberts 9696% C Union Pac. Rr. 70 C Int. Nickel Cy. 31%—33 ed. 1000-4 101%—101% O. Indië 37 1000-3 97%—97% Engeland 1960-90 4 84%- A Koloniale Bnk 118%124 De Spaansche burgeroorlog. A N.I. Hbk. 1000 135136% C Ned. H. M. 1000 156% TERNEUZEN. Bij Kon. besluit is be noemd: met ingang van 17 December a.s. tot dijkgraaf van den Noordpolder- Bij-Neuzen, W. Dekker Pzn., alhier. HEINKENSZAND. Verplaatst met in gang van 20 November a.s. de besteller bij den P. T. T. dienst J. Schop van het hulppost-, Telegraaf- en Telefoonkan toor alhier naar Lichtevoorde. HOEDEKENSKERKE. Donderdagavonc is alhier in den leeftijd van ruim 75 jaren overleden de hr. W. C. Groenewege rustend landbouwer. De overledene was van 1899 tot 1917 lid van den ge meenteraad, waarvan verscheidene ja ren wethouder. Bij zijn periodieke aftreding in 1917 stelde hij zich niet meer herkiesbaar. Be halve tal van andere functies in diverse DE TERUGTREKKING DER VRIJWILLIGERS. Dinsdagmiddag zal de sub-commissie voor de niet-inmenging bijieenkomen. Men hoopt, dat dan het antwoord zal zijn ontvangen van de beide partijen in Spanje betreffende het ontwerp-resolu- tie over de terugtrekking van de vrij willigers, de controle en de toeken- n'ng van de rechten van oorlogvoeren den. Wat de controle betreft, de tech nische subcommissie houdt zich sedert verscheidene dagen bezig met deze kwestie, zonder dat naar het schijnt tot dusverre een volledige oplossing is ge vonden. Pamplona gebombardeerd. Gistermiddag hebben tien regeerings- vliegtuigen bommen geworpen op Pam plona. De projectielen kwamen in het centrum van de stad neer. Er zouden ongeveer honderd menschenlevens te betreuren zijn. Erkent Japan Franco/ De Japansche dagbladen melden, dat Japan binnenkort de rechtsche regee ring in Spanje zal erkennen, zulks als gevolg v,an de aansluiting van ITalië bij het anti-Kominternpact, De strijd in het Verre Oosten. DE LAATSTE VERDEDIGERS VAN~ SJANGHAI GESNEUVELD. De Japansche troepen hebben giste ren de laatste. Chineesche stellingen in Nantau bezet. De strijd is zeer ver bitterd geweest. De vierhonderd Chi- neezen, d e weigerden terug"te trekken lebben tot dent laatsten man stand ge houden. Tenslotte konden zij niet le gen de groote overmacht op. Alle ver dedigers zijn gesneuveld. Voor het eerst se.dert 92 dagen is de nacht in Sjanghai zonder kanonge- lulder voorbijgegaan. De Japansche troepen rukken zonder ophouden voortj naar het Westen. Zij trekken uit Soeng- kiang op naar den spoorweg Sjanghai Hankau en trachten om den Zuidelijken vleugel der nieuwe Ch'neesche stellin gen heen te trekken. Functionarïssen van het internationale roode kruis mee- nen, d,at de Chineezen tot dusverre 150,000 dooden en evenveel gewonden verloren hebben. Het Japansche front bij Sjanghai strekt zich thans uit over een lengte van honderd k'lometer van Lioehotsjen aan de monding van de Jangtse, via Sjahotsjau, aan den spoor weg SjanghaiNanking, tot Kasjan aan den spoorweg Sjanghai-liangtsj.au Ningpo. Tsinan gebombardeerd. Volgens een bericht uit Japansche bron heeft de Japansche luchtmacht voor het eerst Ts'nan, de hoofdstad van Sjantoeng, waar het hoofdkwartier van generaal Hanfoe-Tsjoe gevestigd is, gebombardeerd. Tot dusverre was deze provincie voor vijandelijkheden gespaard gebleven. Het bericht voegt hieraan toe, dat het bombardement beschouwd moet w den als een aankondig'ng van een of fensief in de richting van de Gele ri vier. De troepen van generaal Han treffen in koortsachtige haast verdedi- g'ngsmaatregelen. HET AFWIJZEND ANTWOORD VAN JAPAN AAN DE CONFERENTIE TE BRUSSEL. Het afwijzende antwoord van de Ja pansche regeering, op de uitnoodiging van de negenmogendhedenconferentie te Brussel ter behandeling van het conflict in het Verre Oosten heeft weinig ver bazing gewekt in conferentiekringen. Men aarzelt bij de delegaties nog een meening te formuleeren, aangezien de officieele tekst nog niet is medegedeeld aan het secretariaat van de conferentie. Zoodra deze tekst ontvangen zal zijn, zullen de delegaties voorontwerpen op stellen voor het antwoord. De leider van de Chineesche delegatie der negen-mo- gendhedenconferentie, Wellington Koo verklaarde: „het antwoord is uitermate hard, met sympathiek en grenzende aan brutaliteit. Het houdt geen rekening met den geest van gemengdheid en te rughouding, die door alle conferentie leden aan den dag is gelegd. Het is een oorveeg voor de geheele conferentie en karakteristiek voor het temperament der regeering, die in de klauwen van de oorlogspartij zit. MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT, Twee dooden. Nabij Dinant is een militair vliegtuig verongelukt. De beide inzittenden zijn om het leven gekomen. 157% A v. Berkels Pat. 62%—62% C Calvé-Delft 77%—78 A Philips Gem. B. afg. 302-305-09 C Unilever 145%146-% C Am. Car en Foundry 17%-17%-% C Anaconda Cop. 21%22%-% C Bethlehem St. 37%—38%-% C Kennec Copper 24%25%-26"% C U. States St. C. 42%—42% -45% C North Am. Cy. 17%—17% A Kon. Petr. Mpij. 333%—337%-39 C Contin. 01 Cy. 23-23%-% C Phili.ps Petr. Comp. 32%32% C Shell Union O.C. 12%—13%-13 C Tide Water Ass. Oil 11%11%-% A Ned. Scheepv. U. 116%117%-15% A H.V. Amsterdam 409%410-20 A Java Cult. Mij. 140%144 A N.I. Suiker U. 115—119 ObLMarkt Tabak - Wettig h Amerika - H.V.A. Schepen Markt i Industrie Gedeponeer-s A Deli Batavia 202%206-08 C Deli Mij. 1000 275%—283%-78 A Senembah 273283-78 C Baltimore Ohio 109% C Southern Pac. Cy. 16%16%-% A Southern Rlw. 10%10% A Amst. Rubb. C. 203%—204%-07% A Deli-Bat. Rubb. 131% A Hessa Rubber 130% A Serbadjadi S.R. 100%102% WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York heden 9.01% 72.92% 6.12% 30.69% 1.80% gister 9.01% 72.92% 6.12% 30.69 1.80% De pastoor en de burgemeester hebben ruzie. Het stadje Chaumont, gelegen op on geveer achttien kilometer v.an Blois aan de Lo re, heft zijn vredige rust verloren. De 780 inwoners zijn verdeeld in twee vijandige kampen: dat van den pastoor en dat van den burgemeester, Laatst genoemde, die bekend staat als een fel tegenstander van de kerk, heeft een kwestie, welke reeds jaren hangende w.as, te berde gebracht. Gesteund door zijn aanhang in den gemeenteraad heeft hij geweigerd het huurcontract op de pastorie te vernieuwen. In den gemeenteraad heeft de burge meester den raadsleden verzocht te besl ssen welke huur zij den pastoor wenschen te laten betalen. De burge meester stelde voor, dat ieder voor zich een bedrag zou opschrijven en dat het gemiddelde ,als huur genomen zou worden. Bij wijze van protest verlie ten de katholieke gemeenteraadsleden daarop de vergadering; bij stemming door de overgebleven leden werdde huur vastgesteld op een bedrag, dat vijf maal hooger was d,an tot dusver. Zeker van den steun van den bis schop van Blois en van het meeren- deel van zijn parochianen, weigerde de pastoor de nieuwe huur te betalen. De deurwaarder, die erop uit gestuurd werd om het verschuldigde bedrag te innen, stelde de uitzetting van den geestelijke echter voor onbepaalden ti;d uit, toen hij de samengeschoolde dorpe lingen voor de deur der pastorie op merkte, Naburge parochies hebben den pa stoor hun steun toegezegd, In geval de burgemeester hem uit de parochie zou zetten. De oneenigheid dreigt gevolgen van economischen aard te krijgen, ten zij de prefect of zelfs de premier Chautemps, in wiens kiesd'strict Chau mont blijkt te liggen, tusschen beide komt. Een maand geleden zijn een Fransch- man, Ducomet, en een Rus, Smirensky, gearresteerd, verdacht betrokken te zijn geweest bij den moord op Ignace Reiss te Lausanne. De Fransche justitie is er thans van overtuigd, dat deze beide personen deelgenomen hebben aan den diefstal van de archieven van Trotzky, welke in November 1936 is gepleegd. Toen de beide mannen hierover onder vraagd werden, gaven zij toe den zoon van Trotzky, Leon Sedoff, te hebben bespionneerd. De rechter van instructie, die belast is met het onderzoek naar de verdwijning van gereaal Miller, gaat bo vendien na of Ducomet en Smirensky niet ook de hand hebben gehad in deze zaak. VLIEGTUIG DER LUFTHANSA VERONGELUKT. 7 passagiers en drie leden der bemanning om het leven ge komen. Het gewone lijntoestel van de Luft hansa, dat den dien.st onderhoudt tus schen Berlijn en Mannheim, is gister middag tegen vijf uur, kort voor de landing te Mannheim, met den grond in aanrak'ng gekomen en verongelukt Zeven passagiers, de bestuurder, Gün- ther, de radioteleg'rafist en de me canicien zijn bij het ongeluk om het le ven gekomen, terwijl twee passagiers werden gewond. De gewonden zijn naar het ziekenhuis overgebracht. 56 N ationaal-socialisten gearresteerd De Weensche politie heeft een vijftig tal nationaal-socialisten gearrestperd, die onder het mom van een studentenor ganisatie „teutonia" geheime politieke bijeenkomsten hielden. Er is een groote hoeveelheid propagandamateriaal in be slag genomen. Twee dooden bij vliegongevaL Bij het vliegveld C ampino is een mi litair vliegtuig omlaag gestort. De bei de inzittenden zijn om het leven ge komen. Geestelijken ter dood veroordeeld en verbannen. De te Charbin verschijnende „Wrem- ja" meldt, dat talrijke kerkelijke hoog- waardigheidsbekleeders, die tot dusver re in het land mochten blijven, gear resteerd en naar Siberië verbannen of doodgeschoten zijn. Het blad noemt den plaatsvervangenden metropoliet van Moskou, Sergius, die verbannen is, den metropoliet van Kazan, Kirill, die we gens „godsdienstpropaganda" tot dwang arbeid veroordeeld is, zijn rechterhand Artemius, die doodgeschoten is, de bis schoppen van Orel en Minsk en de gees telijken van Orenburg, Oefa, Samara, Kazan en Omsk, die in hechtenis geno men zijn. Te Petrosawodsk is een aantal geestelijken ter dood veroordeeld. DE BESCHOUWINGEN OVER DE RUKSBEGROOTING. De Tweede Kamer heeft de algemee ne beschouwingen over de rijksbegroo- ting 1938 gistermiddag voortgezet. Ver tegenwoordigers van alle fracties heb ben nu in eerste instantie het woord ge voerd en Dinsdag a.s. zal dr. Colijn aan het woord komen om de sprekers te be antwoorden. De heer Oud (v.d.) laakte het, dal de formateur de histore intime der kabi netsformatie niet openbaar wil maken. Een dergelijke publicatie is noodig voor het vaststellen der verantwoordelijkhe den. Deze spreker wees het verwijt af, dat hij in zijn Leeuwardensche rede een torpedo op de breede samenwerking zou hebben afgeschoten. Veeleer was zijn rede te Leeuwarden een forsch plei dooi voor een breede samenwerking. Dat deze is afgestuit, weet de spreker aan actie van katholieke en christelijk- historische zijde en aan het gebrek aan steun door de anti-revolutionnairen aan den formateur. De millioenennota heeft in het algemeen sprekers instemming. Voor optimisme is voorshands geen P'aa*s' Mevrouw D e V r i e s-B ruins (s.d.) kwam op voor de belangen van de ge huwde vrouw en van de vrouw in het algemeen en verdedigde haar recht op Zelfstandigen arbeid De heer D e c- k e r s (r.k.) steunde de stelling van dr. Colijn, dat de formateur de besprekin gen, vóór het optreden van het kabinet gevoerd, niet behoeft te publiceeren. De katholieken begroeten het optreden van een rechts kabinet, dat met den verkie zingsuitslag niet strijdig is, met instem ming en wenschen het kabinet den tijö te geven om zich in de hangende vraag stukken in te werken. Daar zij in de daadkracht van dit kabinet vertrouwen, achten zij een samengaan met de soci aal-democraten nog geen „uiterste De harde noodzakelijkheid der defen sie-uitbreiding aanvaardende, stellen zij het behoud der volkskracht op een lijn met het defensiebelang en vragen zi) inzonderheid bestrijding der werkloos heid en zorg voor het groote gezin. H Eeni werd de vo< In winke meisje dorpel den heis. I waren galant artike De kenis gen e Als ik zej lukkig tijd m verse vermi belan; verdv den v De bij di vermf van ZB Ve nacht pleeg lende stelde malei nacht| gebet,; toezie Na zich wege niets gerde wink berge „H weer veili/j niet de g To gen, ding Zij: voor stal van

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 2