INGEZONDEN STUKKEN. Verkouden* jtëif Dampo BOEKENSCHOUW. LUCHTBESCHERMING. AGENDA. Fré Dommisse, Het licht op den drempel, Rotterdam. W. L. en J. Brusse N.V., 1937. Fré Dommisse heeft ons indertijd in haar eersteling „Krankzinnigen" een belangrijk document gegeven: iemand, die als het ware toeschouwer bij zich zelf had kunnen zijn en zich achteraf nog alle wilde buien en kwellingen scherp herinnerde en bovendien de ga ve bez,at deze beeldend een suggestief weer te geven, had daarin voor 't eerst 'n geestelijk ontspoorde van binnen uit kunnen beschrijven. Dit boek had èn documentaire èn litteraire waarde en het was een aangrijpende creatie. Met deze roman is het echter iets anders gesteld. Een verpleegster van de „Nazorg" vertelt hierin van haar erva ringen met paf enten en dit geeft ook hieraan een grote documentaire waar de, die echter weer enigszins wordt vertroebeld door een liefdesgeschiede nis v,an de hoofdpersoon, welke er door heen wordt geweVen, Immers, n de beschrijv ng van deze liefdeshistorie is zij minder geslaagd: de figuur van den leraar is te zwak getekend, hij is geen mens van vlees en bloed geworden en het hele geval doet daardoor ietwat sentimenteel aan. Haar schrijftalent blijkt ook hibr weer het sterkst in de schildering van een jonge vrouw, d e in een dwang- neurose brand sticht bij een mevrouw, die haar met veel vertrouwen en lief de in huis had genomen. Misschien ligt hier wel een van de meest tragische en moeilijke kanten van het schrijven: de tegenstelling tussen wat men wil geven en dat, waartoe men gedreven wordt. In dit eerste, in wat zij wil ge ven, ligt de zwakte van dit boek waarvan desondanks de positieve kant gelukkig het sterkst 's. Want ook al luisteren wij als leek soms n,aar de stem v,an onze intuïtie, die ons zegt dat doktoren in werkelijkheid toch ook andere verantwoordingen kennen, die hen anders tegen hun pat'ënten zullen doen zijn, ook al voelen wij te veel het pleidooi voor de patiënt, dat soms te subjectief zal zijn, ook ,al is de liefdes geschiedenis van de verpleegster te zwak, terwijl die liefde bovend en nog grotendeels de bron is, waaruit deze put tegenover alle bezwaren, die men kan aanvoeren staat dat warme en nobele pleidooi, d,at deze roman in elk geval een sympathieke kern geeft. En ondanks de vertroebeling, waarover ik reeds sprak, blijft er een zeer be langrijk materiaal over en een sterk geloof in de mogelijkheden van ieder mens, ook van den ontspoorde. Het is op zichzelf reeds een ver heugend verschijnsel dat er romans als deze worden geschreven, dat wij weg komen uit de beperkte sfeer van mis lukte huwelijken en onbevredigde ero tiek, dat er meer boeken verschijnen met een sociaal probleem, waarin ons van een kant van het leven wordt ver teld, d e wij niet kenden. „Het licht op den drempel" s een boek dat men ondanks de bezwaren toch ieder zou willen aanraden. En Fré Dommisse, die een ernstige werkster is met een gro te liefde voor haar werk en haar men sen en die bovendien schrijven kan, z,al ons zeker nog eens een boek schen ken, waarin zij ons méér geeft, ju'st doordat zij ons minder wil geven. H. J. Smeding. o ONTVANGEN BOEKEN. Bij de Uitgevers Mij. „De Tijd stroom" te L o c h e m verschenen de volgende nieuwe uitgaven: „Eens in een Meinacht", een avontuurlijke ro man, door 'J. P. Valkema Blouw. „Fata Morgana", familie-roman uit de 19e eeuw, door Eiise Soer. „Idylle met Benno", door Nonn:e Wel den. Bandteekening en illustraties van Anneke Polderman. „De ondergang van de PH 24", door Hein van Makkum. Vervolg op de „PH 24 antwoordt niet". Band en illustraties van W. G. van de Hulst jr. „De Mölle" en andere vertelsels oet Gelster, deur G. A. van der Lugt, met teekenings van Piet te Liritum. Als no. 2 in de serie „De Periscoop" de reeks der actueele vraagstukken, verscheen bij de Nederlandsche keur boekerij te Amsterdam: „Oorlog, vrede, departementen", door Jules Sau- erwein. Deze internationaal bekende schrijver, die als 't ware „thuis" is op alle departementen van buitenlandsche zaken van Tokio tot Londen, doet ons een blik slaan achter de coulissen van 't wereldgebeuren en hij brengt ons op plaatsen, waar beslist wordt over het wel en wee der volkeren. „Zoo piepen de jongen", roman door J. Heuff van Houweninge (schrij ver van „Droesem"). Uitgave W. L. en J. Brusse N.V. te Rotterdam. Bij de Uitgeverij v.h. C. A. Mees te Santpoort verschenen de volgende uitgaven: „Minderwaardigheidsgevoelens". Hun wezen, ontstaan, voorkoming en genezing, door dr. Paul Haberlin, hoog leeraar aan de Universiteit te Bazel. Vertaald door dr. M. Mees-Verwey. „De betoverde reis" (The enchan ted voyage) door Robert Nathan. Uit het Amerikaansch vertaald, door M'ea Mees-Verwey. Deze uitgave verscheen in de bekende Kristallen-serie. li. Men schrijft ons: Waar de Vereeniging voor Luchtbe scherming al het mogelijke doet om de burgerij in de gelegenheid te stellen de noodige kennis op Luchtbeschermingsge- bied op te doen, daar zal ook de burge rij mede moeten werken, wil zij in tijden van gevaar zichzelf, het gezin of bedrijf kunnen beschermen. Zij kan dat, door allereerst de tentoon stelling te bezoeken, maar vooral ook bevordert zij dit doel door lid te worden van de Ned. Ver. voor Luchtbescher ming. Zij komt dan vanzelf gratis in het bezit van de „Mededeelingen", voor noemde vlugschriftjes, brochures, welke tegen een schappelijken prijs beschik baar gesteld worden en zij kan op de meest gemakkelijke wijze gebruik ma ken van alle mogelijkheden, die de Ver eeniging biedt, teneinde Luchtbescher- mingsgereed te worden. Een ieder be hoort dan ook van deze Vereeniging lid te zijn en te kunnen zijn. Van deze ge dachte is het Hoofdbestuur dan ook uit gegaan bij het bepalen van de contribu tie, welke tenminste 0.25 's jaars be draagt en die dus voor vrijwel niemand een bezwaar kan vormen om als lid toe te treden. Het kan niet anders of na het lezen van het voorgaande, komt men tot de overtuiging, dat deze Vereeniging nuttig en noodig werk verricht. Wan neer het Afdeelingsbestuur te Middel burg dan ook contact zocht met bestu ren van Vereenigingen op allerlei ter rein in deze stad, teneinde toestemming te verkrijgen, hun leden voor de Lucht beschermingsgedachte te mogen winnen, werd steeds volledige medewerking ver kregen. Zelfs werd meermalen de vraag gesteld; maar wat kan men nog méér doen, dan contributie betalen, lezingen volgen, enz? Kan men haar ook daad werkelijk steunen? Zeer z,eker is dit het geval. De Ned. Ver. v. Luchtbescher ming heeft zich namelijk 'n tweede taak gesteld. Zij helpt den van Overheids wege georganiseerden „Luchtbescher mingsdienst" met het bezetten van de ontsmettingsploegen, opruimingsploegen, kortom de z.g. hulpdiensten, met terzake kundige personen. In oorlogstijd immers zullen velen, die voor dergelijke hulp diensten in aanmerking komen, niet be schikbaar zijn. Het Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst zal derhalve over andere personen moeten kunnen beschikken. De Vereeniging voor Lucht bescherming zorgt in overleg met het Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst ter plaatse voor het oprichten, in stand houden en oefenen van groepen van per sonen, die werkzaamheden op het ge bied der burgerlijke luchtbescherming hebben te verrichten, en in deze hulp diensten opgenomen kunnen worden. Deze werkzaamheden kunnen van heel eenvoudigen maar ook van moeilijken aard zijn. Stel, een gasbom valt op de Markt te Middelburg. Dan zal een z.g. gasverkenner eerst hebben te onderzoe ken met wat voor gas men hier te doen heeft, teneinde maatregelen te kunnen treffen. Wijst het onderzoek,uit, dat het b.v. mosterdgas is, dan zal het eerste werk zijn de geheele Markt af te zetten, opdat niemand het besmette terrein be treedt. Het ligt nu voor de hand, dat het werk van den gasverkenner meer kennis vereischt dan van degenen, die eenvoudig het terrein hebben af te zet ten. Zoo is er in tijden van luchtgevaar veel werk te doen van verschillenden aard, waarvoor ieder lid van de bevol king zich vrijwillig kan opgeven, voor zoover men zichzelf geschikt acht. Het is dan ook de bedoeling van de Vereeni ging, dat vooral zij, die de laagste con tributie betalen, de Vereeniging boven dien steunen door zich op te geven voor de werkgroepen, waaruit het Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst een keuze kan doen voor de aanvulling van zijn Hulpdiensten. Het spreekt echter van zelf, dat men vrij is zich al dan niet voor deze werkgroepen op te geven. Alleen: gééft men zich op voor een der werkgroepen van de Ver. v. Lucht bescherming dan kan men zich moei lijk aan een eventueele plaatsing in de Hulpdiensten van den Luchtbescher mingsdienst onttrekken. Dat vooral le den van sport-, padvinders(sters)- ver eenigingen, werknemersbonden, meis- jesvereenigingen enz. enz. hierbij zeer noodig zijn, behoeft geen nader betoog Vooral vrouwen en meisjes zullen b j luchtaanvallen een groote rol hebben te vervullen. Meestentijds zal de man niet aanwezig zijn en rust op de getrouwde vrouw de taak maatregelen te treffen ter bescherming van haar huis en gezin, terwijl de ongetrouwde vrouw zeer nut tig werk kan verrichten op welhaast ieder terrein (Verpleging, enz.) Er zou nog veel te schrijven zijn en veel vragen zullen bij de lezers ongetwijfeld opko men. Het is niet doenlijk deze alle te beantwoorden, en het is ook niet de be doeling van dit artikel om dat tg doen. Het wil alleen de burgerij doordringen van de wetenschap, dat in oorlogstijd groote gevaren uit de lucht dreigen, en hoe zij, door zich op de hoogte te stel len van de beschermingsmiddelen, zich daartegen kan wapenen; en tenslotte er de aandacht op te vestigen, dat er een Nederlandsche Vereeniging voor Lucht bescherming is, die ieder lid van de be volking aan de noodige kennis wil hel pen, zoodat een ieder die in tijden van luchtgevaar door ondeskundig en ondoel matig optreden onnoodig ongelukken veroorzaakt, door eigen schuld, zich zelf en wat erger is in vele gevallen het Vaderland schade berokkent. Derhalve: LUCHTBESCHERMING IS NATIONALE PLICHT. EEN COSTUUMFEEST EN DE ZEEUWSCHE KLEEDERDRACHTEN. (Herinneringen.) Een pa'ar boerinnetjes op bezoek, met de vraag: Mijnheer Mazure, we hebben van U niets gelezen in de krant over onze kleederdrachten.... Ken je ons niet meer? We zijn met U mee geweest naar Am sterdam, toen we hebben gemarcheerd voor de Koningin...., de Regentes en Prins Hendrik en ook de Provinciale Rei hebben gedanst.... Alle oude koeien werden uit de sloot gehaald en alles werd weer aan de ver getelheid onttrokken. Weet u nog wel van die repetities met ons allen iedere week een paar keer in 't Schuttershof? Ja, Graaf van Lijnden van Ter Hooge stelde Morks en mij financieel in de ge legenheid om deze tocht met de Zeeu wen te maken. Ja, waar is de tijd en toen trokken we onder leiding van het echtpaar Morks en het echtpaar Mazu re met de Zeeuwen naar Amsterdam. Weet u nog wel, dat de Koningin en de Regentes en de Prins met u en ons hebben staan praten en dat ze 't zoo mooi tegen u zeiden en inlichtingen aan u vroegen waarom die passen en bewe gingen zoo waren gemaakt en dat ze al lemaal maar riepen: „Leve de Zeeu wen. Toen stond alles voor de kleeder dracht in belangstelling, dat zijn we niet vergeten, en daarom hebben we bij de laatste optocht met Medioburgum, met de kleederdrachten en oude sjeezen en wagens ook weer meegedaan en toen we allemaal van u een herinneringsmedaille kregen en u er een film van afdraaide, ja toen waren *we groots, dat we onze kleeren niet hadden afgelegd. Zulke dingen zijn beter als al dat ge praat. We hebben daarom op dien film avond beloofd het te blijven dragen, hoewel we van plan waren op z'n bur gers te gaan. Het terugdenken aan die mooie dagen en een beetje waardeering van de bur- germenschen, is de beste remedie Zoo schrijf ik u, krantenlezer, het ge voerde gesprek neer. CHR. NOG ééNS: DEN DRACHT. Kiek, zie je! Daer ei j' 't noe! Ik wè magge zegge: „julder toch wat op je nikke 'ehaele". Noe 'k di', in de krante van een maendag, zelft ok is even van katoen 'ehad. Gelokkeg bin me 't noga' varre séens, ikke en die menêer. Ik oalles op 't weelderegst 'enome, zeit 'n. Ja, dat is waer, menêer. Mer a noe ménsen van die stand 't beste nie' neme', an wien mö' de goudsmid dat dan verköope? En wat a 't góed angaet, dat zou, „liek a 't 'öort", voe die ménsen, weze in 't lae- ken: b'alven der kerkgoed toch zeker één pak om mie ni stad te gaen, en één voe 's Zondags tuus, één daegs-Zondags, voe ni' vergaderiengen en zo-a' en één voe in de weke. Je snap' wé', da' je mie een 120 gullen nie varre komme zou. Di' waere in mien tied mazatters boerezeuns, die a voe veerteg gullen ziede en pluze en ferwêele ollesdoeken En noe 't góed van de vrouw'lien. Die dames en van die 'êeren van 't Bestuur motte toch nie' onderdoe voe een boere- dochter Nou, ik der, in 't land van Axel, meer as één 'ekend, die a mé' twi keer in een jaer "derzelfde góed andee-e ni' de kerke. Die liefst mer is zes en twinteg „beste" schorten, doe ken enzevoors; en van die schorten, dat is noe is best en prachteg goed; a' jie noe dienkt, menêer, dat er ergenst op de waereld vrouw'lien bestae, die a te- vree-en zouwe weze mie dat kleine bitje góed, dat a je, as boerinne, voe 140 gullen kóope kunt, dan mag je dat, van mienentwege bluve dienke, mé', dan ken jie de wuven nie'. Ik oal z'n leven op een boeredurp 'eweund, en ik kan je vertelle, dat gaet 'ier net zó 'ard tegen mekare op, as a je in de stad mé' dienke durft. Zö dus, ik 't oal „weeldereg" 'eno me, zövarre bin me 't séens, mé', nie t e weeldereg voe ménsen uut de goeie stand nie' op z'n Axels. G'lóof me noe mé' gerust, menêer, om, net liek a 'k dat dudelik 'ezeid „ze oallegaere, van ónder toet boven, liek a dat 'óort, glad in te spannendi' bin mé' weineg boeren, die a di' de middels voe' bezitte', in dezen tied. Die a, oalle weke, dien intrest kunne' misse. Noe ei jie op-'enoemd,*wat a de kos ten bin voe werkmènsen, dus die a ielke gullen êest mie der 'anden motte ver- diene. Die zouwe „mè"' voe 1350 goud an der lief 'ange. De ménsen mot te 't wete 'oor, mer ik zou der liever een stiksje land voe' koope. Wan' kiek, m'n lieve man, begriep dat noe toch góed, dat is oal dood kap'taal. Vin' jie 't gin zonde, van die misjes, zeven jaer te motte dienen, 'êel der jonk leven, om der eigen in 't goud te kunne ste ken? Liek a die vrouwe schreef, onder joe stuk. Ze schreef da' ze een groote vereerster van de mooie Zeeuwsche dracht was. Dan droeg' z' een zelft ne- tuurlik ok, dan ei ze recht van spreken. Mè', z' ei gin recht om mien di' voe' een leugenaer te zetten. Ik 't over den boeren dracht èn op Zuud-Be- veland en zie over een Walchers misje, dat a diene mot. Dat is nie diere, zei ze, mè' dat neem nie wig, da', zö a' zie 't verteld, die misjes vuuf jaer moste werke, êer da' ze oalles Ja kiek, dat is dan noe verschil van inzicht, ik vinde dat, mie vuuf jaer dienen, véé' te diere betaeld. Noe zeiden je, menêer, da' ik, deur dat te zeggen, de zaak „vertroebeld" en kiek, dat doe' me zêer. Noe docht ik noga', da' 'k 'êel wél dee'. Die ménsen stae' di' noe, in góed vertrouwen, gerêed, om zövee' kostelikken tied en moeite te gae' bestee-en an een werk, di' a toch glad niks van terechten kcm- me za'; 'elpt 't mer is naekieke. As ik noe laeter is 'ekommen „dat ik wer 'ewete zouwe ze dan gin recht 'ehad om te zeggen: „wirrom ei jie ons dan nie' van te voren 'ewaerschoed?" Laete ons noe mekare asjeblieft toch góed verstae'. Di' kan der gin één weze die a mêer van Zêeland 'oudt, as ik. Dat kan nie'. Mè' tegen dat plan zie ik vee' be- zwaeren. En noe wil ik joe woorden dan in dank anneme, ik za' van die bezwae- ren niks mi' in de krante zette, mer, a' 'k is tied za' 'k ze ni' den Baes van 'ier, de krante schrieve, die zit, - a 'k 't wél ok in dat Bestuur, dan kan die dat tegen die are jongers zeg ge. En dan motte ze 't vadder ok wee' zelft mè' wete. O, wacht, ik nog wat vergete: de beugeltasse, die wor' nie' mir 'ekocht; dat spreekt, den dracht die gaet (of gieng) te niete. En dan, je mö' nie' kwaed worre 'óor, ik bin 't ok nie', menêer, wil je bewie- ze, dat den Zuud-Bevelansen hoeren dracht, wan' dir ik het over, nie' diere is; ik zegge: wil je dat bewieze,. mie' een Erremuus viswuufje? Noe wou ik je toch wiesder 'ehad Kiek, dat noem ikke noe „vertroebele", Hein Tuut. DURE BOOT. Vrijdag 11. moest ik voor zaken in Terneuzen zijn en moest op de Provin ciale boot f 1,70 voor een dagretour 2e kl. betalen, kwam deze reis met treinretour 3e kl. op f 1,95 te staan, dat tarief Prov. booten is uit grootmoeders- tijd en mag wel spoedig gereduceerd worden. Voor f 1,50 wordt men reeds per autobus dagretour naar Antwerpen ver voerd, dus is het Provinciaal tarief meer dan verouderd en lijdt de handel, die toch meer dan noodlijdend is, hierdoor groote schade. Het bootje waar men mede vervoerd wordt, kan men niet als 1ste klasse boot beschouwen; dus kan dat de dure tariefbereken:ng niet goed praten. 't Wordt tijd, dat rekening wordt gehouden met de belangen van den' handelsstand, want die ondervindt dub bel den tegenslag van den crisistijd. Middelburg. Handelsagent. [Toch moet er geld bij dezen dienst! Red.] VLUCHTHEUVELWEE. Nu in onze Provinciale hoofdstad de éénrichtingsverkeersbeweging (voorloo- pig) is afgeloopen, is een aanvang ge maakt met de vluchtheuveltjesbeweging, denkelijk in navolging van wat men el ders heeft waargenomen. Of dat begin, "bij Middelburgs Dam- plantsoen afgezien van een eenigen tijd geleden reeds, terecht, aangebrachten vluchtheuvel aan den Blauwendijk, ge lukkig mag heeten, valt te betwijfelen. Na opruiming van het eerste, zijn er nu twee vluchtheuvels gelegd, welke in hun kortstondig bestaart* reeds ge vaarlijk bleken, wegens de onvoldoende tijdelijke kunstverlichting. Het verkeer weet er blijkbaar geen weg mede, wat deels voortkomt uit de verkeerde plaatsing als gevolg van de foutief getrokken verkeersstrepen; die aan de Dam Z.Z. dagteekent u'-t den tijd der vervanging van de bateau-por- te door de brug, waarna het verkeer in en uit die richting weder onbeduidend is geworden. Heeft men zich een bepaalde voor stelling gemaajkt, hoe het verkeer ter plaatse in en uit de verschillende rich tingen gedwongen (waarom?) zal wor den? Moeten er ook hier weer de noo dige borden geplaatst worden, waar mede onze stad reeds rijkelijk ontsierd is of zal dit nagelaten worden en het verkeer gesteld worden voor de oplos sing van een puzzle, waarvan in 't bij zonder de vreemdeling er hier reeds zoovele op te lossen krijgt? De hoofdzaak is evenwel, dat wat men buiten Middelburg „verkeer" pleegt te noemen, ter plaatse in eenige mate uitsluitend voorkomt op de Don derdagen in Juli en Augustus, geduren de een deel van den dag, en dat een of meer vluchtheuvels hier volkomen overbodig zijn. Wat hier echter gewenscht en noo dig is, is een behoorlijke plaats over den rustigen beschouwer van het mo nument, waar hij zonder kans op aan rijding door fietsers, enz. zijn aandacht daaraan kan wijden; die gelegenheid ontbreekt tot nu toe geheel. Neemt men daartoe een 3 a 4 m bree- de strook af van de bestaande ruim schoots breede bekeiing, met gelijktij dige verhooging en met vervanging der keien door ander mater'aal (a.u.b.) geen doodsche betontegels!) en plaatst men op eiken buitenhoek dier strook een lantaarn (dus twee stuks), dan is te vens het richtingsvraagstuk opgelost. Men ruime de bestaande vluchtheu vels op, bespare ons een derde editie daarvan, zie van verdere vluchtheu vels, waar ook, geheel af en gebruike ons weinige Middelburgsche geld voor nuttiger en voor noodiger zaken. X. [Dit goede denkbeeld ondersteunen wij gaarne! Red.] Neus en hoofd verstopt. Tranende oog*n. Schorre keel. Hoesten en vol op de borst. lucht op en geneest, Pot 50 cL Dooi 30 ct. By Apoth. on Drogisten. Mimmsni (Ingez, Med.) MARKTBERICHTEN. H u 1 s t, 8 Nov. Op de graanmarkt was de aanvoer ruim, de handel kalm. Gerst f 8.50, rogge f 7,25, haver f 6.75, erwten f 10, boonen f 910.50. RADIO-PROGRAMMA. WOENSDAG 10 NOVEMBER. HILVERSUM I 1875 m. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gew. muz. (gr.pl.). 8.30 Gram. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Ensemble v. d. Horst. 12.00 Berichten. 12.15 Gram. 12.30 Vervolg conc. I.30 Gram. 1.55 Orgelspel. 3.00 Chr. Lec tuur. 3.30 Hendriksch-Trio. 4.45 Berichten, gelukwenschen. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gram. 6.00 Land- en tuinbouwhalfuur. 6.30 Taalles en Causerie. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herh. SOS-Ber. 8.15 Gram. 9.00 Cau serie. 9.30 All Round Sextet. (Om 10.00 Berichten ANP). 10.45 Gymnastiekles. I 1.00 12.00 Gram. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM II 301 m. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. VPRO. 6.30-7.00 RVU. 7.30-8.00 VPRO. 8.00 Gram. 9.30 Causerie. 10.00 Morgen wijding. 10.20 Causerie, (gr.pl.) en gram. II.00 Causerie. 11.30 Voor de werkloozen. 12.001.45 VARA-Orkest en gram. 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.05 Voor de kinderen. 5.30 Gram. 6.00 The Lucky Birds en solist. 6.30 Astronomische lezing. 7.00 Zang. 7.30 Causerie. 8.00 Herh. SOS- Ber. 8.03 Berichten ANP. 8.15 VARA-or- kest. 8.45 Radiotooneel. 9.30 VARA-orkest, 10.00 Berichten ANP. 10.05 De Ramblers. 10.40 Orgelspel. 11.00 Causerie. 11.20 12.00 Gram. DROITWICH, 1500 m. 11.05 Orgelspel. 11.3511.50 Gram. 12.05 Schotsch orkest, m.m.v. soliste. 1.05 Sted. Harmonie van Rugby en solist. 1.502.20 MacArthurkwin- tet. 3.50 Gram. 4.05 Causerie. 4.20 Vesper. 5.10 Gram. 5.20 Big Bill Campbell en zijn Band. 5.50 Gram. 6.20 Berichten. 6.40 Landbouwcauserie. 7.00 Londensch Sympho- nie-orkest, koor en solisten. 7.3 5 Orgelspel. 8.05 Uit Amerika: Guy Lombardo en zijn Band. 8.35 Symphonie-orkest. (Om 9.45 Berichten). 11.05 Declamatie. 11.25 Mevr. Jack Hylton en haar Band. 11.5012.20 Jazzmuz. (gr.pl.). RADIO-PARIS, 1648 m. 8.00 en 10.50 Gram. 12.20 Orkest van de Garde Républi- caine en zang. 3. 05 Zang. 4.35 Piano. 5.20 Giardino-orkest. 8.50 Radiotooneel. 9.30 Variété-progr. 10.25 Orkestconc. 10.50 Gram. KEULEN, 456 m. 5.50 Hagestedt's orkest. 7.50 Otto Fricke's orkest. 11.20 Orkest en koorconc. 12.35 Kleinorkest en solisten. 1.35 Conc. 3.50 Bonn's Kamerorkest. 6.30 Or kest, Schrammelensemble en solisten. 8.50 Cembalo. 9.501 1.20 Kleinorkest en solis ten. BRUSSEL, 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 Zang. 1.00 Orkest. 1.50 Zang. 2.002.20 Gram. 5.20 Salonorkest en gram. 6.50 Gram. 8.20 Orkest. 9.20 en 10.30 Symphonie-orkest. 10.5511.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 Kleinorkest. 1.302.20 Gram. 5.20 Piano. 6.35 Klein orkest. 7.35 en 8.20 Gram. 8.50 Radiotoo neel. 10.05 en 10.3011.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7.40 Zang en Declamatie. 8.20 Berichten. Dag bladoverzicht. 8.35 Orgelconc. 8.45 Radio tooneel. 9.05 Vervolg orgelconc. 9.20 Be richten. 9.50 Trioconc. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Kleinorkest. MIDDELBURG. DI 9 Nov. Ledenverg. Dierenbescherming, „De Eendracht" 21.00 h. DI 9, WO 10 en DO 11 Nov. Bazar Chr. Gem. Zangver. „Hosanna" Bogardz. Di 16.00—18.00 h. 19.00—23.00 h. Wo 14.00—.18.00 h. en 19.00—23 h. Do 12.00—18.00 h. en 19-23 h. WO 10 Nov. N.R.V. causerie, mevr. Jo van Ammers-Küller, Schutters hof 20.15 h. WO 10—DI 16 Nov. Tent. Handel en Nijverheid Hamito 1937 (m. me- dew. Ned. Ver. v. Luchtbe- scherm.) St. Joris. WO 10 Nov. Ópenb. Lez. spr. ref. C. A. Leijder, A'dam, Bogardz'. 20.15 h. GOES. DI 9 Nov. WO 10 Nov Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'bcr j.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 8