mmm, walcheren. ?u;d-beveland. zeeuwsch-vlaanderen w.d. RECHTSZAKEN. KUNST EN WETENSCHAÏ. BEMENGU NIEUWS. 'n Mes snijdt MIDDELBURG. Uit de Middeihurgsche Courant vtn vóór vijftig jaar. 1 GOES. RAAD VAN AAGTEKERKE, AAG1EKERKE. Vrijdagm ddag ver gaderde de Raad onder voorzitterschap v:an burgemeester J. Bosselaar. Van het gemeentebestuur van Me- liskerke was bericht ingekome'n dat de Raad dier gemeente besloot tot ver harding van den Molenweg, Mariakerk- schen-, Koekoeks- en Koperenheulweg in die gemeente en waarbij verzocht werd of de gemeente Aagtekerke be reid w,as de daarop aanslu tende ge deelten op het grondgebied dezer ge meente gelegen, evneens te bestraten. De Voor z, gaf een toelichting, ae heer W. de Visser kon me degaan met verharding, voorzoover dit den Koekoeksweg betreft. De heeren Wisse en P. de Visser konden zich geheel vereen gen met ver harding van de daarvoor in aanmerking komende wegen. Nadat den heer W. de Visser nog inlichtingen waren gegeven over de wijze waarop de werkzaamheden zouden worden uitgevoerd werd beslo ten medewerking te verleenen. De V o o r z. gaf daarna een u t- eenzetting van de steunregeling van kleine boeren. B. en W. hebben een en ander nauwkeurig nagegaan en zijn tot de conclusie gekomen dat deze regeling daar de gemeente Aagtekerke geen subsidie voor werkverschaffing krijgt zeer bezwrend zal zijn. De hr. Wisse meende, dat er wel personen zijn die voor dezen steun in aanmerking zouden komen, waarop de v o o r z. antwoordde, dat in dezen wellicht meer zou te bereiken zijn door hen in werkverschaffing op te nemen, waarbij d,an de grens van landbezit ver ruimd zou kunnen worden. Besloten werd m.a.s. de steunregeling niet in te voeren. De heer W. de Visser vroeg ten slotte nog inlichtingen omtrent uit betaling van gelden aan de Bijz. school. HEINKENSZAND. Vrijdagavond h,ad alh er de opening plaats van het win- ter-schietlokaal ten behoeve van de plaatselijke afdeeling van den Bijz. V. L. De voorz. der plaatselijke commissie mr. dr. Mes sprak het openingswoord. Hij sprak de hoop uit dat deze gele genheid bij moge dragen tot bloei van de afdeeling na een tijd van inzinking. Daarna nam overste Bruins, comman dant van het Zeeuwsch verband het woord. Hij dankte den voorz. voor zijn medewerking voor deze mooie schiet- gelegenheid, welke eenig is in de om- gev ng. Ook spoorde hij de leden aan om geregeld de schietbijeenkomsten te bezoeken daar dit ten goede komt aan de onderlinge verhouding in den B. V. L. Daarna ging men over tot den on- derlingen wedstrijd. Er waren vele prij zen beschikbaar gesteld voor dezen avond, waarvan geschonken door de Nationale Landstormcommiss e en door den voorzitter der pl. Commissie. De uitslag was als volgt: le prijs met 48 punten C. Janse; 2e met 46 p. A. Knuit; 3e met 46 p. J. Koopman; 4e met 46 p. P. v, d. Dries; 5e met 46 p. H. v. d. Dorpel; 6e met 45 p. G. Geschiere; 7e met 45 p, J. Moelker; 8e met 45 p. M. Rottier; 9e met 45 p. Jac. E. de Jong. RILLAND BATH. De werkzaamheden aan den zeedijk van den Kreekrakpol- der zijn geëindigd. De dijk is verhoogd tot 6.40 N.A.P. Hiervoor werden uit de voorliggende schorren ongeveer 12000 m;i klei aangevoerd. Het grondwerk werd verricht door werkloozen, aangewezen door den in specteur der Rijkswerkverschaffing in Zeeland. Sinds 24 Mei werken hier een aantal menschen uit de omliggende ge- fneenten, varieerende tusschen 12 en 90. De N.V. Landbouwmaatschappij „De Bathpolders" en de heer W, T. v. Gorsel deden aangiite van vermoede lijke gevallen van mond- en klauwzeer onder het vee. DE KWESTIE DER SAMENVOEGING VAN POLDERS. AARDENBURG. Donderdagmiddag werd alhier in de sociëteit „Spoor tot Vriendschap" een vergadering gehouden van afgevaardigden van verschillende polders in de omgeving, op welke verga dering een commissie uit Ged. Staten haar zienswijze betreffende de bekende samenvoeging van polders in Zeeuwsch- Vlaanderen W.D. uiteenzette en den pol derbesturen en ingelanden de gelegen heid werd geboden hun bezwaren tegen het desbetreffende voorstel uit te bren gen.^ De heer J A. van Rompu, lid van G.S. opende de vergadering, waarna hij het wooid aan den heer mr. P. Dieleman eveneens lid van het dagelijksch bestuur der Provincie gaf. De heer Dieleman gaf het voorstel van G.S. in hoofdtrekken weer. Spr. stipte even aan dat bij de vele oppositie die G.S. bij dit voorstel ondervindt, deze oppositie niet geargumenteerd wordt. Een belangrijke reden om tot vereeni- ging te komen vormt de kwestie der ver keerswegen, in de le plaats der tertiaire. Verder is een groot belang dat de wa- terloozing verbeterd wordt. Dit alles kan slechts komen door centraal gezag dat weer verkregen kan wqrden door ver- eeniging. Van belang is voorts dat bij den toestand zooals die thans is, de in gelanden zeer nauw in contact staan met het bestuur hunner polder, wat spr. toe- de vriendschap af, maar 'n Gero-mes niet. De nieuwe Gero-messen zijn zóó mooi en zoo oer solide, dat ze jaren lang zullen zijn een lust voor 't oog, een genot in 't gebruik. Prijzen vanaf 3.30 per 6 in doos. Zie de complete collectie in Witkam's Geschenkenhuis Goes. (Ingez. Med.) gaf zeer nuttig te zijn. Zooiets mag dan ook niet vernietigd worden. Ook in ver band daarmede zouden reeds kiesge rechtigd zijn de bezitters van twee, mo gelijk zelfs van één ha. De heer Cohen Stuart lichtte de finan- cieele zijde van de vereeniging toe. In dien in de toekomst de toestand zoo zou blijven als die thans is, zal het dijkge- schot over 25 jaren pl.m. 7.50 per ha bedragen. Voor sommige polders zal dit een stij ging zijn, voor andere een daling van het geschot, doch voor allen zou de eventu- eele stijging (daling) geleidelijk gaan. De genoemde som van 7.50 staat niet vast, doch is slechts een maatstaf om de be rekening te kunnen opzetten. Verder blijft iedere polder alleen aansprake lijk voor de door haar zelf aangegane leeningen. Daarna werd gelegenheid gegeven tot het naar voren brenben van bezwaren, waarvan door enkele dijkgraven en ont vangers-griffier gebruik werd gemaakt. Enkelen uit de vergadering uitten hun vrees dat de bezittingen van de pol ders zooals boomen e.d. ten bate v. h. geheel' zouden komen. Mr. Dieleman antwoordde hierop dat art. 14 van de wet van 1900 eischt dat alle bezittingen van een polder ten behoeve van alleen die bezittenden polder zouden komen. De ontv.-griffier van den Isabellapol- der uitte er zijn bevreemding over, dat over de belastingen op gebouwde eigen dommen niet is gesproken, vooral daar bijv. in Aardenburg de bezitters van ge bouwd ook polderlasten zullen moeten betalen. De heer Cohen Stuait antwoordde dat de belastingen op de gebouwde eigen dommen, indien die eventueel geheven zouden worden, slechts als veiligheids factor in het voorstel der commissie uit Ged. St. zijn opgenomen. Na nog eenig debat over veelal de zelfde onderwerpen werd de verg', door den voorzitter, onder dankzegging voor „de gezellige kout" gesloten, GR0EDE. Ook in deze gemeente breidt het mond- en klauwzeer zich uit. Door een zestal landbouwers is reeds aangifte van ziek vee ter secretarie ge daan. Naar men meedeelde, zou het nog al van ernstigen aard zijn, daar reeds twee koeien zijn gestorven n.l. een koe van C. van den Hemel en een van P. van Driel. SLUIS. Donderdag werd door de Ver eeniging Evangelisatie Aardenburg in het gebouw „Luctor" een evangelisatie bijeenkomst gehouden, welke goed be zocht was. Het samenzijn werd aangevangen met het gemeenschappelijk zingen uit een bundel liederen, voor deze gelegenheid aan de bezoekers vanwege de afdeeling Aardenburg verstrekt. Ds. Tiemens sprak daarna in zijn kwaliteit van voorzitter het welkomstwoord en las voor uit Lu cas 17, waarna hij een verhandeling om trent het gesprokene hield. Mevr. Tie mens vertelde een Indisch verhaal, ge ïllustreerd door lichtbeelden. De Chr. zangvereeniging uit Sluis, welke dezen avond haar belangelooze medewerking verleende, o. 1. van den heer Woltering, zong enkele liederen, welke in adem- looze stilte werden aangehoord. Na de pauze werd door ds. Tiemens het verhaal van de Barmhartige Samari taan door middel van lantaarnplaatjes toegelicht, waarna de zangvereeniging opnieuw zong. Het slotwoord werd ge sproken door den heer A. Catsman. Gevallen van mond- en klauwzeer zijn thans ook in deze gemeente gecon stateerd. We hoorden thans van twee gevallen onder 't vee bij de landbou wers B. en V. In hooger beroep. J. v. B„ colporteur te Bergen op Zoom en A. B„ „inspecteur" der N.V. „Nationale Administrat'ebank van On roerende goederen", wonende te Rot terdam, hebben hooger beroep aange- teekend tegen hel vonnis der Middelb. rechtbank van 25 October 1937, waai- bij zij wegens oplichting meermalen ge pleegd zijn veroordeeld resp, tot 1 jaar en 2 jaar gevangenisstraf. De officier van just tie w.as reeds in hooger beroep gegaan. CORRESPONDENTIE. Heimelijke TaalzuiveraarGoes. On ze waardeering voor uw (overigens niet immer rake) vondsten drukfouten en taaiontsieringen wordt slechts overtrof fen door onze droefenis over uw heime lijke naamloosheid. Kom voor den dag, man! en we zullen gaarne eens met TT praten. Maar op wien achter een boom- si am aan d' overzijde van een sloot in 't donker gaat staan krijten, slaan wij g'een acht. Het Middelburgsch Dilettaaten- Tooneel Polly Perkins van Douglas Murray, (-§-) Een niet origineel, maar altijd weer amusant geval: Van een erfenis, (hier liefst van drie kwart millioen pond), welke den erfgenaam alleen dan ien deel v,alt, als hij met de door den erilater in het testament aangewezene trouwt. De erfgenaam heet dilmaai Fergus Wimbush een jonge Cana- deesche boer; de vrouw, die hij voor zijn leven tot de zijne moet maken; mevr. Clark, een jonge weduwe. Beiden zijn echter niet bijstei zakelijk aange legd. Ze hebben hun stellige ideeën over de liefde; d,at zij de liefde vö ir gen) niet veikwanseld mag wor den. En daar handelen ze naar, met het aangename gevolg, dat ze aan het slot in mekaars armen vallen, 1 efheb- bend en wis van de driekwart millioen. Het Dilettanten-Tooneel heeft het leuke gevalletje op zijn voortreffelijke wijze ten tooneele gevoerd. Daar was ditmaal een merkwaardige nieuwe eend n de dramatische bijt. Hij stelde de neef van mevr, Clark voor, Robert Gii- mour, in de wandeling kortweg Bob geheeten. Den geheelen avond heeft deze Bob de vrij talrijke aanwezigen kostelijk weten te amuseeren. Met dc beweeglijkheid en de dictie van een beroepsacteur bracht hij zijn rol over het voetlicht; een aanwinst van betee- ken's. Maar zijn rol was geheel op het komische geschreven. En in zooverre had hij het uiteraard gemakkelijker dan de meeste anderen. Een betrekke lijk, stereotiep-grappige typeering was hier reeds voldoende voor succes. Dit in aanmerking genomen hebben de andere dramatis personae het er zeer zeker n et minder afgebracht. Zoo als die lichtelijk afzichtelijke mevrouw Hubbard; een man had niet leelijker kunnen zijn en griezeliger van indruk- naar-buitén, Hoe kwam zoo'n menscK nog aan zoo'n aardige dochter Minnie, zou men zeggen. En dan Martha, het dienstmeisje, dat zoo aandoenlijk wijs dien nietsnut van een Bob A* goede „tip" wist te verschaffen. Polly Perkins bestond alleen in de fantasie van mevr. Clark. Maar hoe goed speelde ze het klaar van dat fan tastisch wezen een uiterst beminnelij ke realiteit te scheppen. Fergus Wim bush verloor er, sympathiek rondbor stige kerel dat hij was, prompt zijn hart aan. De driekw.art mill oen mits gaders de snibbige berekening zijner zus Ruth ten spijt'. Een pracht van een ongetemde feeks, die Ruth. Maar aan die spring-in-'t-veld van een jongste zus Ada moest de heer Robert Gil- mour zijn lichtzinnig hart wel verlie zen. Voor zooveel levensblijheid en le venslust bezweek zelfs zijn nietsdoen; een oogenblik tenminste: sommige men schen komen gemakkelijk aan de tien duizenden; Tenslotte was er nog de CITY. De Kreutzersonate. Andrej en Jelaine vormen een geluk kig echtpaar. En toch, de karakters zijn zoo verschillend, zoo uiteenloopend en tegengesteld: hij de robuste heerenboer, forsch en oppermachtig in zijn optreden, zij fijngevoelig, het schoone beminnend en intelligent. Er is één band, welke deze man en vrouw samenbindt: de liefde. Oppervlakkig misschien, maar toch be vredigend. Althans in hun geïsoleerde positie. Met één slag verandert dit geluk, wan neer de beroemde violist Grégor het gastvrij huis betreedt. Dan zijn het een kunstenares en een kunstenaar die in Beethoven's muziek hun innerlijke leven openbaren. De schoonheid der muziek, het samen musiceeren is voor hen het hoogste genot, de voldoening op deze aarde. Een elkaar begrijpen, elkaar waardeeren, liefhebben, vloeit daaruit voort. Andrej voelt dit wel, begrijpt dat hij zijn huwelijksgeluk verliezen gaat, vecht daartegen met ruwe woorden, getier en bedreigingen. Maar aan den anderen kant staan Jeraine en Gregor, die in de hoogere waarden van het leven samen hun geluk vinden. Deze zoo oneindig ver uit elkaar lig gende karakters botsen telkenmale met geweld tegen elkaar. Men voelt het, hier is geen compromis te sluiten. Het moet leiden tot een geforceerd of tot een dra matisch einde. De juiste weg heeft de regisseur gekozen in dezen levensroman. Het is weer eens een goede Ufafilm, geheel gedragen door het boeiend spel van Lil Dagover en Peter Petersen. Drie harten op een ijsschots. Eigenaardige avonturen schetst deze film. Op een radiopost in het hooge Noorden, waar een telegrafist een een zaam leven leidt, komen plots een heer en een lieftallige jongedame „uit de lucht vallen". U begrijpt welk een con sternatie dit geeft voor den eenzame, die heele dagen met zijn vrijen tijd geen raad weet. En dan nog wel een gedwon gen bezoek van een charmante vrouw. De twee heeren wedijveren om het hardst wie de sympathie van het vrouw tje zal kunnen verwerven. Myrna Loy en Robert Montgommery zijn het na tuurlijk die het op den duur het best met elkaar kunnen vinden. Maar voordat het zoover is, zijn heel wat penibele si- oom Priestly, een gentleman van de.' bedachtzamen Engelschen stempel: met een beetje te we nig menschenkennis; echter bereid zijn ongelijk erken nen: keurig gespreid. Dat het stuk voldeed, bewees het applaus na elk der drie bedrijven en uiteraard in 't bijzonder na het derde. Het Middelburgsch Dilettanten Tooneei kan ook op deze opvoering met groo- te voldoening terugzien. WAARSCHUWING. In verschillende dagbladen zijn den laatsten tijd berichten verschenen over de oprichting van een nieuwe Jeugd- Luchtvaartclub, met name de „Natio nale Luchtvaartvereeniging". Het algemeen secretariaat van deie vereen ging is gevestigd te Voorburg, Laan van Leeuwesteijn 68 en wordl waargenomen door Johan, Alexander, van den Eijnde, geboren te Rotterdam, 13 Februari 1917. Tegen genoemden Van den Eijnde is door den burgemeester van Voorburg in Februari 1937 in de pers gewaarschuwd. Hij was destijds secretaris van een zoogenaamde vereeniging onder den naam: Algemeene Luchtvaartvereeni- g'ng voor Nederland (Luchtvaartver eeniging voor de Rijpere Jeugd). De gedragingen van Van den Eijnde als secretaris van laatstgenoemde ver eeniging zijn voor den burgemeester van Voorschoten aanleiding geweest het publiek wederom in overweging te geven de noodige voorzichtigheid te betrachten bij het aangaan van rela ties met dezen persoon, i Van Jantje en Pietje. Eenigen tijd geleden heeft een recher cheur van den Rotterdamschen vreem delingendienst een jongeman aangehou den ,die zonder papieren en zonder geld was. De jongeman, Jantje vertelde, dat hij met zijn vriend, Pietje, een kano tocht had gemaakt. Zij waren bij Lobith in ons land gekomen, maar toen zij na bij Arnhem hun kano achter een sleep boot wilden gaan hangen, was de kano gekapseisd. Jantje werd opgepikt, maar Pietje was verdwenen. Zijn zoeken hielp niets en tenslotte werd hij aangehouden door de politie en het land uitgezet als pn- gewenschte vreemdeling. Dezelfde rechercheur hoorde echter, dat terzelfder tijd Pietje in Duitschland was opgepikt onder verdenking, dat hij Jantje had vermoord, daar hij een pas had, die aan den verdronken vriend be hoorde. Hij liet van zijn ervaringen te bestemder plaatse weten, met het ge volg, dat Pietje op vrije voeten werd gesteld. De politie wil toch graag nog wat nadere inlichtingen hebben van de bemanning van de sleepboot „Elisabeth" en van de onbekend gebleven sleep boot, die Pietje moet hebben opgepikt. tuaties doorworsteld moeten Worden. Een kort Hollandsch filmpje vraagt deze week: „Heb je werk? Help dan mee" aan het steunen van het kleeding-, schoenen- en dekkingsfonds. Minister Romme spreekt een kort woord ter op wekking. ELECTRO. Rose-Marie. Rose Marie de populaire operette van den componist Frimml, welker melo- diën gemeengoed zijn, is reeds vele ma len verfilmd. De romantische geschie denis van de verboden liefde van een Indianenpaar, dat zijn liefde met den dood moest bekoopen, blijft ook nu nog trekken. Thans brengt de Metro-Gold- wijn een nieuwe bewerking van dit oude verhaal. Kwistig werd gebruik gemaakt van de vloeiende melodiën. Rose Marie is ditmaal een gevierde zangeres Marie de Flor die in haar operarollen geweldige successen viert. Haar eenige broer ondergaat echter een veroordeeling en wanneer zij bericht krijgt van zijn ontsnapping en zijn ver wonding op de vlucht kan niets haar weerhouden. Op haar eentje trekt zij naar Montreal, waar zij majoor Bruce van de bereden politie ontmoet, die het zelfde doel heeft, echter met andere oogmerken. Noodgedwongen maken zij den tocht tezamen. Arrestatie van den broeder en scheiding van de gelieven is het einde. De scheiding is echter tijde lijk want in de laatste meters celluloid zijn zij weer hereenigd. Kan Rose Marie zingen, majoor Bruce heeft het ook meer gedaan en tijdens de tocht door de bergen krijgen zij vol op de gelegenheid den toehoorders van hun talenten te doen genieten. Dit alles tegen den achtergrond van de machtige natuur der Canadeesche wouden prach tig verfilmd. Een film die in vele opzichten veel te genieten geeft. Jeanette Mac Donald heeft een prachtige stem, Nelson Eddy eveneens. Men moet hen samen de „In dian love-songhooren zingen! Zij ge ven deze mooie muziek nieuwe char me. De gevaarlijke leugen. Voor de pauze draait een aantrekke lijke film met een uitstekende rolbezet ting. Jenny Jugo tracht op haar manier de moeilijkheden, waarin haar vader (Harry Liedtke) verkeert, tot een oplos sing te brengen. Theo Lingen zorgt voor de vrolijke noot. «ntoiniKT-rn i iiw-wifvaiffiaaMMBMBMBMigHaaEaiaia 44e week 1887. Vrijdag jl. trad Possart alhier op in Nathan der Weise. Er bleef in den Schouwburg niets onbezet. De groote artist is d tmaal 29 avon den achtereen in ons .land opgetredeu en heeft het voornemen in Januari 1889 hier terug te keeren, Beroepen bij de Nederd. Herv. gemeente te Vlissingen, de heer A, van Veen, th,ans predikant bij d e gemeen te te Terneuzen, Omtrent den toestand van den Duitschen keizer wordt officieel gemeld, dal de rheumatische pijnen, gepaard met vermoeienis en matheid, zooals n den loop dezer ziekte gewoonlijk voor komt, den keizer Zondag noopten den geheelen dag te bed te blijven. Daar de keizer toen verscheidene uren bij dag geslapen heeft, zoo werd de nacht rust er een gszins door gestoord. Ook gisteren verliet de keizer het bed niet. Het door den len luit. der- infan terie F, E. H. Liebert uitgevonden re- petteergeweer heeft bij de proeven aan de normaalschietschool te 's Hage min der goed voldaan, en komt dus niet voor een proef in het groot bij den troep in aanmerking. Vox. Stud, deelt mede, dat door de studenten te Utrecht met 63 tegen 31 stemmen besloten is geen café-chan- tant op de studenten-sociëteit toe te laten. - Met ingang van 1 Nov. wordt de surnumerair der directe belastingen invoerrechten en accijnzen J. C. Roest verplaatst van Rotterdam naar Amster dam en de surnumerair P, Lucieer te Middelburg geplaatst. Jhr, J, Pompe van Meerdervoort van Bergen op Zoom, slaagde te Leiden voor het c,andidaatsexamen in He rech ten. De Duitsche polit'e heeft aan Ne derland weder èene bezending zigeu ners toegekaatst; een aantal mannen en vrouwen met legio kinderen in zes karren. De bende is op de grens bij Epen (Limburg) gehuisvest, en de oude vraag s dus weer hangende: hoe men deze lastige gasten z,al kwijt raken. President Kruger van zijn zending naar Bloemfontein te Pretoria terugge keerd, heeft een unificatie der Zuid- Afrikaansche staten voor onmogelijk verklaard. Alleen de Un:e tusschen Transvaal en den Or.anje-Vrijstaat acht te hij mogelijk; aan den Volksraad zul len desbetreffende voorstellen worden gedaan. GRAND THEATER. Der Bettelstudent. De geschiedenis, die aan deze ope rette ten grondslag ligt, speelt in het begin van de achttiende eeuw in Polen. Het volk is verdeeld in twee groepen, van welke de rebellen zich patriotten noemen. In één der steden woont een gr,avin, (een patriot) met twee mooie dochters. Verder is er een gouverneur, die één der dochters het hof maakt, maar die bij mama niet in den smaak valt, omdat hij niet van adel is, terwijl de lieftallige dochter zijn kus beloont door hem een klap in het gelaat te ge ven. Intusschen worden twee studen ten-patriotten gevangen genomen, en de gouverneur besluit zich op de gravin te wreken door haar deze twee bedel- studenten als: rijke jongelui van_hoo- gen adel voor te stellen. De bedelstu- denten worden van passende kleedij, het noodige geld en een adjudant voor- z'en en aan de dames voorgesteld. De beide adelijke jongedames worden in derdaad verliefd op de twee jongeman nen, en de liefde is wederkeerig. Het wordt werkelijk een kostelijke grap, maar de gouverneur lacht daarbij wel het eerst, maar niet het laatst. Aan de aankleeding van deze film is de grootste zorg besteed. Taüooze figu ranten treden er in op; de achtergron den: stadsbeelden, tuinen, slot- en ge vangenis-interieurs, zijn met kunstzinni- gen smaak gekozen en uitgevoerd; er wordt door allen uitstekend spel te zien gegeven; er wordt veel en goed in ge zongen; in 't kort, „Der Bettelstudent" is een operette film met groot kwali teiten. Inderdaad, op dit gebied wel het beste product der laatste jaren. Ster ren zijn: Johan Heesters, Pr ts Kam pers, M'arika Rökk en Carola Höhn. De tocht naar de stratosfeer. De hoofdpersoon is een handige en charmante jongeman, die er een eigen aardige manier van geldverdienen op na houdt. Hij is nu niet bepaald een diet of oplichter, maar door den beugel kunnen zijn praktijken toc.h niet, al is dan zijn ergste vergrijp, dat hij gemak kelijk schulden maakt en hee emaal geen belasting betaalt. Het hoogiepun van zijn avonturen vormt een tocht geheel volgens prof. Piccard-methode naar de stratosfeer. Hoewel als grap begonnen wordt de tocht bittere ernst. Er worden records gebroken, tiendui zenden dollars verdiend, en twee ver liefde harfen weer aanéén geklonken. Een vroolijke film met sensationeele verwikkelingen.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6