nGeweldig zeg! AKKERTJES M'n hoofdpijn was direct weg" Nederlandsch Product, recept van Apotheker Dumont zijn échte PIJN-stillers BEVOLKING. Heerlijk knappen "AKKERTJES" U dadelijk op, als Ge geplaagd •wordl door zoo'n sarrende hoofdpijn, zoo'n doffe migraine, van die priemende zenuw-scheuten door Uw hoofd. Nooit meer van die nare en zenuwsloopende „verloren" dagen. Dagelijks ondervinden hoe langer hoe meer vrouwen, dat geen andere zeep dan Sunlight Zeep het „overvloedige vette sop" geeft, dat zo noodzakelijk is om zelfs de vuilste plekken van Uw goed werkelijk schoon te krijgen. Ook biedt geen andere zeep dan Sunlight Zeep U zulk een voortreffelijke hulp bij het schoonhouden van alles in Uw huis. En met geen andere zeep komt U in Uw huishouding zo voordelig uit. Sunlight Zeep biedt beslist het beste, wat op zeepgebied te krijgen is, tegen een prijs, die binnen ieders bereik ligt. Eiiwe wint de dertiende partij. K0UDEKERKE. rn- ln' kat sn. la.t de en bid is- len |en ir- Onschadelijk zelfs voor de meest gevoelige personen. Ze veroorzaken nooit maag-pijnen. Ge proeft niets en ze glijden ongemerkt naar binnen. Verrassend snelle werking tegen: hoofdpijnen, zenuw-pijnen, spierpijnen, kies- en tandpijnen, rheumatische pijnen, vrouwen-pijnen, onbehaaglijk heid, gevolgen van oververmoeidheid of overprikkeling, lusteloosheid, overspanning, dadelijk ingrijpend bij kouvatten, koorts, griep of influenza. Per koker van 12 stuks 52 cent Zakdoosje met 3 stuks 20 cent Bij alle Apothekers en Drogisten Eischt nevenstaand handelsmerk I S 48 -09» H mogelijk. De zege destijds op de Baronie heeft aangetoond dat op sommige mo menten de Goesenaren tot verrassingen in staat zijn. 3e klasse A. Breskens zal wel kans zien de leiding in deze klasse te behouden. Immers de ontmoeting op eigen veld tegen Bier vliet zal Breskens toch wel winnen. Althans we geven Biervliet niet veel kans om een puntje weg te halen. Fer- neuze* zal ook wel de beide punten thuis houden. We hebben nog niet zoo veel vertrouwen in Hulst om haar een kans te durven geven. En zeker niet in een uitwedstrijd tegen Terneuzen. Een interessante wedstrijd spelen Axel en Hoofdplaat, o.i. twee ploegen die wel tegen elkaar opwegen. De laat ste weken echter zijn de resultaten van Hoofdplaat niet zoo daverend meer en uit dien hoofde geven wij Axel wel een kans voordeel te behalen. IJzendijke i ontvangt Sluiskil. Er ligt in cfèzen wed strijd zeker weer voordeel voor de IJzendijkenaren. Vooral wanneer teen bedenkt dat de laatste weken de ver richtingen van Sluiskil zich in dalende richting begeven hebben. En dat IJzen dijke tot heel wat in staat kan zijn heeft Hoofdplaat nog pas ondervonden. Tenslotte gaan de twee elftallen, wel ke de twee laatste plaatsen op de rang lijst bezetten uitmaken wie van de twee nu de sterkste of de zwakste is. Hier ligt voor Oostburg een kans om van de onderste plaats af te komen. Maar dan' zal stevig aangepakt moeten worden, want Corn. Boys heeft het voordeel van eigen veld. Het zal ons benieuwen wie hier de beide puntjes in de wacht zal sleepen. Of wordt het een verdeeling der punten? 3e klasse B. Goes 2 moet van Hansweert kunnen winnen. De Goes-reserves hebben reeds in hun nieuwe omgeving getoond een ernstige candidaat voor de bovenste plaats te zijn en Hansweert zal maar het verstandigst doen te trachten de neder laag zoo klein mogelijk te trachten te houden. Goesche Bbys, dat thuis Middelbur 2 te gast krijgt dient weer eens een wed strijd te winnen om niet teveel af te zakken. Of dit tegen de Middelburg-re serves zal lukken, staat nog te bezien. Misschien dat het eigen veld een voor deel zal kunnen geven. De Zeelandia-reserves zullen het te gen E.M.M. ook niet gemakkelijk krij gen. Twee weken geleden verloor Zee- landia 2 tegen Hansweert en wanneer men dit bedenkt, dan moet men de Vlis- singers wel de beste kansen geven. Vlissingen 2 zal tegen Eiland Boys al le zeilen moeten bijzetten om de beide punten te halen. We vermoeden zoo, dat Eiland Boys wel een gelijk spel zal weten te bevechten. Het programma luidt: 2e klasse A. De BaronieHero; BredaZeelandia; De ZeeuwenVlissingen; Middelburg Goes, (Joh. van Hoek); R.C.S.R.B.C. 3e klasse A BreskensBiervliet; Corn. Boys Oostburg; IJzendijkeSluiskil; Axel Hoofdplaat; TerneuzenHulst. 3e klasse B. Goes 2Hansweert; Goessche Boys Middelburg 2; Zeelandia 2E.M.M.; Vlissingen 2Eiland Boys. KORFBAL, WINTERCOMPETITIE Z.K.B. Het programma voor morgen luidt: le klasse: Goes: T.O.G.O.Swift I; Hansweert: Zeelandia-Madjoe I; 2e klasse: Middelburg: Swift 3 H.B.S. 1. De Walchersche eerste klassers gaan dus beide op bezoek bij hunne Beve- landsche korfbalgenooten. Indien Zee landia en Swift hetzelfde spel vertoonen als vorige week verwachten wij voor beide vereemgingen een overwinning; doch zij zullen goed doen de zaak niet te onderschatten. Volledigheidshalve deelen wij nog me de dat het nog niet zeker is dat de wed- strijd ZeelandiaMadjoe door zal gaan. -j p den wedstrijd Swift 3H.B.S. 1 zal H.B.S. zich wel herstellen van den ne derlaag van vorige week tegen Swift 2. Indien H.B.S. de goede opstelling kiest verwachten wij een flinke overwinning voor haar. HOCKEY. Goesche Hockey Club. In tegenwoordigheid van een 25-tal leden werd Dinsdagavond, in hotel Centraal te Goes de jaarvergadering van de Goesche Hockey club gehouden. Uit het openingswoord van den voorzit ter bleek, dat de vereeniging zich in grooten bloei mag verheugen: het aan tal leden bedraagt momenteel 43. Ge memoreerd werd nog de mooie over winning in den allereersten wedstijd te gen een M'ddelburgsche combinatie op 16 October jl. Het definitief bestuur werd samen gesteld uit mevr. Hondius en de hee- ren dr. Krugers D.agneaux, P. J. Geij- sen, L. Franken en G. van Ballegoijen de Jong. SCHAKEN. Te Amsterdam werd gisteren de 13e partij tusschen dr. Euwe en dr. Aljechin om het wereldkampioenschap schaken voortgezet. Na 28 zetten won dr. Euwe deze partij. De afgebroken stelling luidde: Wit-Euwe: Kfl, Tb8, Tdl, Le5, Pbl, pionnen f2, g2 en h2. Zwart-Aljechin: Ke7, Tc2, Tg7, Lb6, Pf3, pionnen a5, f7 en f5. Zooals bekend, had de wereldkam pioen in couvert afgegeven Tdld7f. Het verdere verloop was als volgt: 41 Tdl—d7f Lb6c7 Gedwongen; want op Ka6: schaak, Kb6: en wit heeft de keus tusschen Gf3: en Lg7:. 42 Td7Xc7f Ka7Xb8 43 Tc7Xc2fPf3Xe5 44 Tc2—c5 £7—f6 45 Tc5Xa5 Tg7—c7 46 Pbl—d2 Tc7—c2 47 Ta5d5 Kb8—c7 Alvorens de dreiging f2f4 door Ke2 en h2h3 wordt voorbereid, moet zwart den witten toren van de vijfde lijn kun nen verdrijven, ten einde den onder gang van pion f5 nog wat uit te stellen. 48 Kfl—e2 Tc2b2 hier staat de toren veiliger. 49 h2h3 Kc7c6 50 Td5—d4 Kc6—c5 51 Ke2e3 Wit heeft het na zorgvuldige ^voorbe reiding tot een dreiging gebracht. Zwart moet nu wel zijn toevlucht nemen tot terugtrekkende bewegingen. 51 Pe5g6 dreigt intusschen zelf f5f4f Ke4 (Kd3? Td2:f), f5f, enz. 52 Td4—d8 Sterk in aanmerking kwam hier o.i. Td7, met de bedoeling, tot een opstel ling in den geest van Tf7, (Tb6), Tg7 (p. speelt), Kf4 te geraken. 52 Pg6e7 53 Ke3—d3 Tb2—b7 anders kan Tf8 moeilijk met Pd5 be antwoord worden, wegens Tc8t (Kd6?, Pc4f). 54 Kd3e3 Tb7—b2 Pd5f, Kf3, Ta7 kwam hier ook sterk in aanmerking. 55 Td8d3! Pe7—d5f 56 Ke3-f3 Pd5-b4 Een bevredigende voortzetting was hier niet te vinden, want Kd6 faalt nog altijd op Pc4f. 57 Td3c3fKc5—d4 Kb5, dan Pfl, enz. 53 Tc3'b3 bewerkstelligt een belangrijke ver eenvoudiging. Het toreneindspel na Td2:, Td4:t is natuurlijk veel gemak kelijker tot winst te voeren, vandaar: 58 Tb2Xb3f 59 Pd2Xb3y Kd4-e5 60 g2g3 Essentieel voor wit's geheele systeem is het vermijden van vereenvoudigingen van^het pionnenmateriaal. Het moest h er dus tot eiken prijs de opstelling f5f4, Pb4d5 verhinderen. Thans volgt nl. op f4 g3g4, waarna wit goede vorderingen zou hebben gemaakt. 60 Pb4c6 61 h3h4 Pc6d8 62 Pb3c5 Pd8—f7 63 Pc5—d3f Ke5—d4 64 Pd3—el iets effectiever was: Pb4, Ke5, Pcóf, omdat wit dan na Kd6, het paard kan offeren: Kf4, Kc6:, Kf5:, enz. doch de wereldkampioen had voor den tekstzet nog slechts een halve minuut bedenktijd ter beschikking en kiest daarom het ze kere voor het onzekere. 64 Kd4e5 65 Peld3f Ke5e6 66 Kf3—f4 dat is dus bereikt. Nu dwingt de drei ging Pc5f tot 66 Pf7d6 en daarna zet 67 Pd3c5f Ke6—f7 68 Pc5—b3 de kroon op het werk, want nu komt zwart na Kg7, Pd4, Kg6, f3 in tempo- dwang. Zwart geeft de partij dus op. De eindstand was: Wit-dr. Euwe: Kf4, Pb3, h4, g3, f2 Zwart-Aljechin: I^f7, Pd6, f5, f6. Nabeschouwing. Wij blijven deze partij als de fraaiste van de match beschouwen en toch: zelfs deze oogenschijnlijk vlekkelooze presta tie is niet volmaakt. In plaats van 39. Tb8t had wit de partij met 39. Td7f reeds tijdens de eerste zitting kunnen beslissen, nl. 39. Td7f, Kc6 (Ka6, dan Ta8f en Pa3f, of Lc7, Tc7:f, Tc7:, Lg7:), 40. Td6f, Kc7 (Kb7, dan Tb6:f en Lg7:, of gf3: en Kc5, dan Tc8f), 41. Td2f, Pe5:, 42. Tc2:, enz. Daar Aljechin, die zich is vrij nijpen den tijdnood bevond, nagenoeg a tempo moest spelen, is het psychologisch ge heel verklaarbaar, dat Euwe in de dik wijls gemaakte fout verviel, zelf zonder noodzaak eveneens snel te zetten. De stand is thans: Aljechin 1)4 punt, waarvan 5 winstpartijen, Euwe 5 V? punt, waarvan 3 winstpartijen. De veertiende partij vangt Zaterdag 6 November a.s. te Zwolle aan. Lod. Prins. GOES. Ingekomen: Adr. Koning, zonder beroep, van Bodegraven, Voorstad 16; A. P. C. van Leeuwen en vrouw, verz. insp., van Wolphaartsdijk, Vogelzangsweg 30; J. van Zweeden, chauffeur, van Woens- drecht, Magdalenastraat 6, A. Th. de Vos, leer 1. verpleegster, van Kortgene, Oost- wal 31; M. de Looze en gezin, controleur, van Kapelle, Zonnebloemstraat 26; F. v., Gelderen en gezin, schoenmaker, van Domburg, Couwervestraat 36; J. Staal, verpleegster, van Rotterdam, J. v. Beije- renstraat 7; J, A. Ruinaard, kleermaker, van Middelburg, Rimmelandplein 7, Vertrokken: J. Kaat en gezin, vertegenwoordiger, van Tulpstraat 56 n. Dordrecht; J. Gunst en. gezin, koopman, van L. Vorststraat 55 naar Rotterdam; G. Kaaijsteker, pakhuisknecht, van Kei- zersdijk 18 n. Rotterdam; H. Kranen borg, analyste, van Oostwal 103 naar Amsterdam; Iz. Roose, reiziger, van Zaagmolenstraat 33 naar Middelburg; J. M, Valkier, dienstbode, van Wilhelmina- straat 3 naar Kortgene; E. A. Th, de Meijer en vr. kapper, van Magdalena straat 12 naar Hilvarenbeek; H. A. Ver- maire, zonder, van Ruijterlaan 58 naar Amsterdam; N. Steenblok en gezin, typo graaf, van Scheldestraat 39 naar Mep- pel; W. Pannekoek, pakhuisknecht, van Oude Singel 90 naar Vlissingen; A. W. steutel, dienstbode, van Oostsingel 44 naar Kruiningen; J. v. d. Peijl, geb. Heij- boer, zonder beroep, van Rimmelandpl. 2 naar Batavia; A. W. H. Trommelen en gezin, opz, P.T.T. van Kamperfoeliestr. 13 naar Tilburg; Joh. Eckhardt, ver pleegster, van Oostwal 31 naar Oostka- pelle; Gr. van Tol, kinderjuffrouw, van Klokstraat 3 naar Soest; L. H. Wigersma, vertegenwoordiger, van Scheldestraat 43 naar Zierikzee; M. P. Bareman, geb. Rooze, huishoudster, van v. d. Boutstrant 10 naar Schoondijke; Adr. van Doorn, reiziger, van Ganzepoortstraat 30 naar Arendskerke; J. v. d. Berge en vrouw, filiaalchef, van Violenstr. 28 naar Hulst; J. F. de Coninck, zonder beroep, van Korte Kerkstraat 9 naar 's Heerenhoek; I. Jumelet en vrouw, zonder beroep, van Wilhelminastraat 62 naar Delft; S. Jume let. zonder beroep, idem, naar Kloe- tinge. ABONNEMENTEN en ADVERTEN- TlëN voor dit blad worden aangenomen door den Agent F. TISMEER.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 7