LANDBOUW. SPORT* MIDDELBURG. GOES. £UfD-BEVELAND. De Rundveeteeltregeling. PERSKRONIEK. BOUW VAN WONINGEN OP GEMEENTETERREIN HENDRIKSTRAAT. De Raad besliste op 22 Juli 1936 om trent de bebouwing van den door de gemeente aangekochten grond aan de Hendrikstraat en bepaalde de totaal opbrengst van het bouwterrein op 10.500. Nadien bereikte B. en W. van de wo ningstichting „Volksbelang" de mededee- ling, dat zij het voornemen had op ge- OOemd terrein woningen te bouwen en dat het wenschelijk zou moeten worden geacht type en huurprijs van de te bou wen woningen zooveel mogelijk te doen aansluiten aan haar bestaanden bouw. Daarbij zou evenwel, naar haar gevoe len, steun van de gemeente, in den vorm van het verstrekken van het voor den bouw benoodigde kapitaal, zoo moge lijk bij wijze van annuïteitsleeningen, met een looptijd van minstens 40 jaar, niet kunnen worden ontbeerd. Ter toe lichting van hare plannen deelde de stichting onder overlegging van een tee- kening en een exploitatie-opzet, nog mede, dat de gedachte indeeling van de woningen gunstiger is dan bij de andere woningen, die zij in eigendom heeft, om dat de kamers ruimer zijn en gerekend is met de wenschelijkheid, de voorkamer aan de achterzijde te hebben. Voorts werd de hoekoplossing zoodanig gevon den, dat de beide hoekwoningen een gedeelte tuin achter hebben. Tenslotte werd aangevoerd, dat door den bouw dezer woningen weder een aantal ge zinnen een behoorlijke woning kan wor den verstrekt tegen den laagst mogelij ken huurprijs en dat op heden aan der gelijke woningen nog steeds behoefte bestaat. Na ampele overwegingen meenen B. en W., dat er voor de gemeente alle aan leiding is de plannen van de Stichting te steunen. Nadat zij deze nader aan een onderzoek hadden onderworpen, is hen gebleken, dat tegen verstrekking van eene annuïteitsleening voor het stich tingskapitaal bedenkingen zullen be staan. De voorkeur wordt daarom gegeven aan eene oplossing, waarbij wordt over gegaan tot de verstrekking van eene ge wone leening, waarvan de aflossing dë eerste 10 jaren gelijk is aan 1% per jaar van het oorspronkelijk bedrag der leening en daarna wordt verhoogd tot 2 Bovendien verdient het dan aanbe veling teneinde tot een sluitende exploi tatie te komen, den grond niet in eigen dom aan de stichting over te dragen, maar daarop eene grondrente te ves tigen, welke rente dan door de stichting aan de gemeente voor het gebruik van den grond zal dienen te worden uitge keerd. Zoowel de rente van de leening als de grondrente is door B. en W. aan genomen op 3y2 De Woningstichting kan zich met een en ander vereenigen. B. en W. stellen dan ook aan den Raad voor de gevraagde medewerking voor den bouw van 16 woningen op een ge meenteterrein aan de Hendrikstraat te verleenen en voegen daar nog aan toe, dat het stichtingskapitaal ad 38.100 zal kunnen worden verstrekt uit den post „Aankoop Rentegevend goed" der ge- meentebegrooting 1937 thans groot 154.977.41. Administratieve hulp voor den schoolarts. Naar aanleiding van een schrijven van den schoolarts, dat een administratieve hulp niet geheel kan worden gemist, stel len B. en W. voor de vergoeding voor die hulp te-bepalen op 100 en boven dien een som van 25 voor tramvervoer, een en ander door elk der gemeente Middelburg en Vlissingen voor de helft te dragen. VEREENIGING VOOR VEILIG VERKEER. Het bestuur der Vereeniging voor Vei lig Verkeer voor Middelburg en omstre ken zit ook in dezen tijd van het jaar niet stil en heeft thans de eenigzins ou dere jeugd in zijn werksfeer betrokken. In de eerste plaats heeft het bestuur zich gewend tot de hoofden der scholen voor middelbaar en voorbereidend hoog'er on derwijs met een adres, waarin het wijst op de wenschelijkheid, dat ook bi] de leerlingen dier scholen de belangstelling voor het verkeersvraagstuk wordt opge wekt .en levendig gehouden. Het bestuur wetende dat het lesrooster op genoemde scholen reeds overvol is, vraagt mede werking om de leerlingen in de gelegen heid te stellen affiches voor het doei der Vereeniging te ontwerpen, en deze in te zenden voor een wedstrijd, waarvoor eenige zeer mooie prijzen beschikbaar zijn gesteld. Een tweede plan bestaat in het bijge- nocgzame deelname jongelui van 14 tot 18 jaar in de gelegenheid stellen aan een veiligverkeersexamen deel te nemen, na dat zij' een cursus, die waarschijnlijk vier achtereenvolgende Woensdagavonden zal worden gegeven, hebben gevolgd. De betrokkene kunnen zich schriftelijk aan melden met vermelding van naam, voor namen, adres en leeftijd aan den secreta ris der Vereeniging, Bureau van politie. De ter zake in het bijzonder kundige leden van het bestuur zullen de lessen, die vermoedelijk in de Ambachtsschool plaats zullen hebben, geven. Middelburgsch homoeopatisch Ziekenfonds. Het Middelburgsch Homoeopatisch Ziekenfonds hield zijn jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer H. Oldeman. Uit het verslag van den secretaris, den heer J. J. Cappon bleek, dat het leden- f tal op 1 Juli 960 volwassenen en 326 kin deren bedroeg, de toestand van het fonds mag bevredigend genoemd worden, i De financieele toestand is gunstig. Het i tekort van het vorige jaar ad f 4.32, is omgezet in een batig saldo van f 113.75. i In de vacature ontstaan door het ver- trek van drs. H. Gersons, werd bij accla- matie dr. J. Dekker tot bestuurslid ge kozen, terwijl de heer E. Scheps aria als bestuurslid herkozen werd. Ned. Chr. Reisvereeniging, De afd. Walcheren van de Ned. Chr. Reisvereeniging is Woensdagavond het winterseizoen begonnen met een lezing over Bretagne door den bekenden we- j reldreiziger Lode van Gent. Deze samen- komst stond onder leiding van den af- deelingsvoorzitter den heer J. Allewijn. Hoewel Bretagne een deel van Frank rijk is, voelen de bewoners zich toch een volkje apart. Ze spreken een eigen taal, velen kennen zelfs geen Fransch, ze houden vast aan oude gewoonten en kleederdrachten. Vooral de folklore van dit landje is interessant. Aan zee wonen de visschers, die veel op vangst uitgaan naar IJsland. Vóór het vertrek worden de schepen door de geestelijkheid gezegend, ontroerend is het afscheid, soms voor altijd. Overal staan steenen, overblijfsels uit den heidenschen tijd. In iedere plaats, maar soms ook midden in de heide, zijn calvariën (kruisheuvels) opgericht, som mige zeer eenvoudig, andere met prach tig beeldhouwwerk. Bij de pardons, een soort processie, zien we de mooie oude kleederdrachten, die hier nog in eere gehouden worden, zoowel door rijk als arm. Er zijn plaatsen, waar geen enkele „burger" woont. Op boeiende wijze heeft Lode van Gent 2J4 uur over dit interessante land, waar hij 5 jaar gewoond heeft, verteld. Een paar gramafoonplaten gaven en kele Bretonsche liederen weer, terwijl het gesprokene verduidelijkt werd door prachtige lantaarnplaatjes, haast alle ge kleurd, waarbij veel reproducties van Bretonsche schilderijen waren. De vergadering had veel beter be zocht kunnen zijn. D.e B-steun. Naar de voorzitter der commissie voor. den B-steun ons mededeelt, zal men de goederen (kleeding, schoeisel, enz.) die volgens het spaarsysteem aan de werkloozen geleverd worden, niet bij het Rijksinkoopbureau maar van de Goesche middenstanders betrekken. Een billijke regel'ng, die waarschijn lijk ook de collecte, welke volgende week voor dit doel gehouden woidt, ten goede zal komen. De Toondagen. Gedurende de a.s. „Toondagen", van 23 tot en met 30 November, zijn de navolgende plaatsen verpacht: een autoskoter van A. Benner; een Cake walk van J. W. Janvier; een lucht- schommel, een theater, een kijktent, eenige andere kleine inrichtingen, en gebakkramen. HANSWEERT. Gistermorgen had op het kanaal tengevolge van den dikken mist een aanvaring plaats tusschen de motorschepen Consulata en Marie. De Consulata bekwam belangrijke schade aan het achterschip doch kon de reis naar Antwerpen voortzetten. KLOETINGE. Gisteravond kwam een aantal genoodigden bijeen om te komen tot oprichting van een afdeeling van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming. Bur gemeester Zandee heette in het bijzon der welkom den heer Bierman uit Mid delburg en deelde mede dat den heer K. M. Straub ontslag was verleend als hoofd van den luchtbeschermingsdienst, zulks in verband met het feit dat deze functie moeilijk te vereenigen is met die van commandant van de brandwer. Spr. dankte den heer Straub voor zijn ijver en deelde verder mede, dat thans tot hoofd van den dienst is aangewezen de heer H. B. Pilaar. Nadat ae heer Bierman op duidelijke wijze de beteekenis van de op te richten vereeniging had uiteengezet, werd tot i oprichting van een afdeeling met aan vankelijk 10 leden, overgegaan. Een 1 voorloopig bestuur, bestaande uit de heeren C. Zandee Azn., voorzitter; W. Oostingh, secretaris; H. B. Pilaar en C. *de Ruiter, penningmeester, werd aange wezen en besloten werd binnenkort bif algemeenen oproep een vergadering te beleggen en daarin een definitief bestuur te kiezen. Tot slot wekte de heer Bierman alle aanwezigen op tot bezoek aan de ten toonstelling voor luchtbescherming, wel- ke van 1019 November te Middelburg zal worden gehouden. KRUININGEN. In deze gemeente zijn op het oogenblik 10 gevallen van mond en klauwzeer aangegeven. OVEZAND. Op de zoo veelvuldig in het Weeltje alh'er voorkomende ratten is een korrelvormig preparaat toege- i past. Reeds werden eenige doode rat- j ten aangetroffen, zood.at het zich laat aanzien, dat de omwonenden toch nog j cns van dit schadelijk gebroed zu'len afkcmen. Het preparaat doet de die-J i-"i uitdroge*1 en is onschadelijk voor; alle andere dieren. Met deze methode, eerst etc proef bedoeld, zal werden voortgegaan. Het rapport van de commissie, ingesteld door de drie centrale landbouworganisaties en de F.N.Z. Eenigen tijd geleden hebben de dage- lijksche besturen van de drie centrale landbouworganisaties en de F.N.Z. be sloten tot het instellen van een commissie ter bestudeering van het vraagstuk der rundveeteeltregeling. Deze commissie heeft haar arbeid geëindigd en het resul taat neergelegd in een rapport, dat dezer dagen aan de organisaties is uitgebracht. Omtrent den inhoud van dit rapport kan het volgende worden medegedeeld. Ten aanzien van den melkveestapel wordt opgemerkt, dat het oorspronkelijke plan om door middel van een toewijzing van ongeveer 350.000 vaarskalveren, het aantal melkkoeien terug te brengen tot' 1.250.000 stuks, niet is geslaagd. De oor zaak daarvan ligt in het meerdere mate aanhouden van jong'ere melkkoeien. De productie van rund- en kalfsvleesch is in vergelijking met 1933, in beteekende mate achteruitgegaan. Deze daling van het vleeschaanbod is gevolg'd door een stijging van de vleeschprijzen. De vraag, wat er met de teeltregeling dient te gebeuren, heeft de commissie in de eerste plaats bezien vanuit het oog punt der vleeschproductie. De commissie meent, d.at de produc tie niet beneden het peil van 1936 zal moeten dalen en zij oordeelt het daar om noodzakelijk, dat maatregelen wor den genomen, d e de te verwachten in krimping van den veestapel tegengaan. Het fundament van onze vleeschvoor- ziening moet worden gevormd door de slachting van niet veel minder dan 400.000 runderen per jaar, Een kalver- toewijzing van 350,000 stuks is op den duur niet voldoende om deze slachting mogelijk te doen zijn, tenzij onder vrij sterke inkrimping van den veestapel, hetgeen op den duur toch ook weer tot vermindering van de vleeschproduc tie moet leiden. De commissie 's op grond van bo venstaande overwegingen tot de con clusie gekomen, d,at de kalvertoewijzing 1938 10 pet. of 35,330 stuks grooter dient te zijn dan de toewijzing 1937. Daardoor zal het mogelijk zijn, dat op den duur, het aantal slachtingen van, runderen 385.000 a 390.000 stuks be draagt, zonder dat de veestapel behoeft te worden ingekrompen. Tegen een verm ndèring v,an den veestapel, voortkomende uit een ver mindering van het aantal melkkoeien, schept een ossentoewijzing geen tegen wicht. Een andere, zeer belangrijke reden, die de commissie ertoe brengt te advi- seeren tot het toewijzen van megr vaarskalveren, desnoods met verm ndè ring van het aantal ossen, is gelegen in de moeilijkheden bij de uitvoering, De commissie is geenszins van oor deel, dat de toestanden op de zu vel- markt, nationaal en internationaal, zoodanig zijn, dat de toekomst met ge rustheid kan worden tegemoet gezien. Wel is de situatie belangrijk beter dan eenige jaren geleden, toen de plannen tot beperk ng van de melkproductie werden beraamd, doch de zekerheid, dat thans een blijvende verbetering is inge treden, is niet aanwezig. De verbetering van den toest.und oordeelt de commissie echter wel zoodan g, dat zij haar ad vies aangaande een grootere toewijzing van vaarskalveren ook uit het oogpunt van de zuivelpositie verantwoord acht. De commissie meent, dat aan de op heffing der teeltregeling een groot risico voor de veeprijzen verbonden is. Een geheel vrije aanfok moet echter onaf wendbaar leiden tot uitbreiding van den melkveestapel. Een grootere melkveestapel geeft op den duur ook een grootere vleeschpro ductie. Men weet niet hoe ver de uit- bre'ding van den melkveest.apel kan gaan en derhalve is ook niet bekend hoe op den duur het vleeschaanbod zich zal ontwikkelen. De commissie meent, dat het niet in het belang is van onzen boerenstand, dat thans dit r'sico genomen wordt. Met r,adruk wijst zij erop, dat het voor den Nederlandschen'veehouder van overwe gende beteekenis is, dat hij in de gele genheid wordt gesteld zijn vleeschpro ductie op onze binnenlandsche markt, die een groot afzetgebied vormt, tegen loonende prijzen af te zetten. De commissie merkt in dit verband op, dat de beperkingen, welke de teelt regeling aan de Nederlandsche veehou derij oplegt, haar, met uitsluiting van het buitenland, het recht geven onze binnenlandsche markt van ruifflvleesch te voorzien. Tegen den invoer van bu^,- tenlandsch vleesch heeft zij dan ook groote bezwaren. Wijziging op korten termijn door de veehouders de gelegenheid te geven hun reservekalveren op een extra toe wijzing 1937 te laten schetsen, ,acht de commissie ongewenscht, aangezien d't groote onbillijkheden schept. Ten aanzien van het mond- en klauw zeer merkt de, commissie op, dat zij thans nog niet kan zeggen, welke bij zondere maatregelen, op grond van het mond- en klauwzeer, dienen te wor- den genomen. Zij is echter wel van mee- n ng, d,at het optreden van het mond- j en klauwzeer een verdere verruiming j van de vaarskalverentoewijzing 1938 dan de voorgestelde 10 pet., noodza- j kelijk zal doen zijn. f Aan het bovenstaande overzicht van den inhoud van het r,apport der com missie kan nog worden toegevoegd, dat de vergadering van de dagelijksche be sturen van de 3 C. L. O, eü de F. N. Z. zich met de strekking van het rapport heeft vereenigd. Men was echter vrij wel .algemeen van oordeel, dat het geen bezwaar zou opleveren, indien, naast de uitbreiding" van het aantal kalver- schetsen met 10 pet., ook nog een ge deelte van de thans toegewezen ossen- schetsen voor het jaar 1938 zouden worden veranderd in schetsen voor v,aarskalveren. Op 31 Maart a.s, 133 jaar oud! „De Avondpost" (vrij lib.) schrijft: De meest-verrassende mededee- Iing in de Memorie van Antwoord 'n- zake het algemeen debat over de Rijks- begrooting is wel deze: „dat de Regeering geen nieuw ont- werp-Zondagswet zal indienen, maar de bestaande Zondagswet nog zeer wel voldoende acht." Wij moeten eerlijk getuigen, zoo :ets niet te hebben verwacht. Wij meenden dat de stok-oude matrone, die over en kele maanden haar 133en verjaardag zal vieren, eigenlijk, met permissie, door niemand meer ernstig werd ge nomen. De Regeering doet dat lïtlhfer wel, en dit n'et alleen, maar zij zegt: „De Regeering stelt zich op het standpunt, dat wetten, die gelden, ge handhaafd moeten worden; zij mogen geen dood recht zijn. Zoo ook de Zon dagswet." Dit is natuurlijk op-zich-zelf volko men juist: bestaande wetten moeten gehandhaafd worden, maar. zeer ve len oordeelden, dat de Zondagswet practisch niet meer tot de geldende wetten kon worden gerekend, omdat de pr.actijk haar volkomen heeft overleefd. De Regeer'ng zegt echter: „De bestaan de Zondagswet (is) wel degelijk een krachtig instrument ter bereiking Van het beoogde doel, ook in het Heden." Het staat er letterlijk zoo. Wij hebben daarom de moeite geno men, de stok-oude dame eens uit de duffe en duistere eenzaamheid, waar in zij al zoolang zat, te voorschijn te halen. Wie van de tegenwoordige ge neratie kent de Zondagswet, dat „krachtige instrument?" Vrijwel nie mand. Op de Algemeene Landsdrukke rij zat men met de handen in het haar, toen wij poogden er een afdruk van machtig te worden. En geen wonder. Men heeft daar geen staatsbladen meer uit het jaar 1815. Maar we hebben de br,ave oude tante dan toch ontdekt en zullen haar in de sierlijkheid van haar sterk naar kamfer riekend gewaad-ten- toon-stellen. Het is de wet van 1 Maart 1815 (ge wijzigd in 1864 en in 1886) uitgevaar digd door Koning Willem I, mede-on- derteekend door Anton Reinhard F.alck, namen die klinken als „ein Marchen aus alten Zeiten." De wet wordt in den considerans omschreven als „hou dende voorschriften ter vijering der dagen aan den openbaren christelijken godsdienst toegewijd". Zij bestaat uit slechts 7 artikelen en luidt aldus: Wij WILLEM, enz. Alzoo Wij in overweging genomen hebben de noodzakelijkheid om, op het voetspoor onzer godsdienstige voorva deren, die daarop steeds den hoogsten prijs stelden, de pligtmatige v'ering van den dag des Heeren en andere da gen, den openharen christelijken gods dienst toegewijd, door eenparige en voor de geheele uitgestrektheid der Vereenigde Nederlanden algemeen wer kende maatregelen te verzekeren; Zoo is het, dat Wij, enz. Art, 1. Dat op Zondagen en op zoo danige godsdienstige feestdagen, als door de kerkgenootschappen van den christelijken godsdienst dezer landen algemeen erkend en gevierd worden, niet alleen geene beroepsbezigheden zullen mogen verrigt worden, welke den godsdienst zouden kunnen storen, maar dat in het algemeen geene open bare arbeid zal mogen plaats hebben, dan ingeval van noodzakelijkheid, als wanneer, de plaatselijke regering daar toe schriftelijke toestemming zal ge ven. 2. Dat op deze dagen, met uitzonde ring van geringe eetwaren geene koop waren hoegenaamd op markten, stra ten of openbare plaatsen, zullen mogen worden uitgestald of verkocht, en dat kooplieden en winkeliers hunne waren niet zullen mogen uitstallen noch met opene deuren verkoopen. 3. Dat gedurende den tijd, voor de openbare godsdienstoefening bestemd de deuren der herbergen en andere plaatsen, alwaar drank verkocht word! voor zooverre dezelve binnen den be sloten kring der gebouwen liggende zullen gesloten zijn, en dat ook, gedu rende dienz'elfden tijd, geenerhande spe len, hetzij kolven, balslaan of dergelijke mogen plaats hebben. 4. Dat geene openbare vermakelijk heden, zooals schouwburgen, publieke danspartijen, concerten en harddraverij en op de Zondagen en algemeene feest dagen zullen gedoogd worden; zullen de het aan de plaatselijke besturen worden vrijgelaten hieromtrent eene uitzondering toe te staan, mits niet dan na het volkomen eindigen van alle godsdienstoefeningen. 5. Dat de plaatselijke policie zorg zal dragen, ten e'nde alle hinderlijke be wegingen «n gerucht in de nabijheid der gebouwen tot de openbare eere- dienst bestemd en in het algemeen al les wat dezelve zoude kunnen hinder lijk zijn, voor te komen of te doen op houden. 6. Dat de overtred'ngen tegen de be palingen van dit besluit, naar gelang van personen en omstandigheden, zul len gestraft worden met eene boete van vijftig cents tot vijf-en-twintig guldens, 7, Dat, wanneer tijdens het plegen van de overtreding nog geen vijf jaren zijn verloopen sedert de veroordeeling van den schuldige wegens gelijke over treding onherroepelijk is geworden, de boete of straf zal verdubbeld worden, en wijders alle de te koop gelegde of uitgestalde goederen verbeurd ver klaard en de herbergen of andere pu- bl'eke plaatsen voor ééne maand ge sloten. En dat door deze algemeene véror deningen alle daarmede niet overeen komstige provinciale of plaatselijke re glementen en inrigtingen zullen worden gehouden voor vervallen. Lasten en bevelen, enz. Gegeven te 's-Gravenhage, den Isten Maart 1815. WILLEM. Ter ordonnantie van Zijne Koninklij ke Hooghe'd, A. D. FALCK. Ziedaar. Men leze deze artikelen aandachtig en men vergelijke ze met den toestand, zooals die op het oogen blik in het openbare leven van ons land op Zondag bestaat. Welk een con trast! Als de Regeering dit „krachtige in strument" nderdaad wil „handhaven", gelijk zij zegt te willen doen, zal zij een eind móeten maken aan heel veel, dat thans op Zondag plaats heeft en dat met de Zondagswet in flagranten strijd is. Men lette alleen maar eens op de bepalingen van art, 3 en 4. Er is eenige malen sprake van „den tijd voor de openbare godsdienstoefening bestemd" en van „niet dan na het vol komen e ndigen van alle godsdienstoe feningen." De practijk is echter zoo, dat er den geheelen bondag godsdienst oefeningen worden gehouden, tot 's avonds 9 uur toe. Alle geopende café's en restaurants, alle openbare vermake lijkheden, voorstellingen, concerten, harddraverijen zijn thans met deze wet in strijd. Het is echter ten eenenmale ondenkbaar, dat de Regeering daarte gen maatregelen zou willen gaan ne men. Maar wat blijft er dan over van de „handhaving" der wet en van den eerb ed, haar verschuldigd? En hoe zit het met dat „schriftelijk" toestem ming geven voor „openbaren arbeid?" Merkwaardig is ook, dat deze Zon dagswet zich wel verzet tegen publie ke vermakelijkheden, wedstrijden, con certen, voorstellingen, enz. maar niet tegen de massale openlucht-betoog n- gen, zooals die tegenwoordig, met na me ook van roomsche zijde, herhaalde lijk op den Zondag plaats hebben. Wij eindigen. Wij zijn benieuwd wat de regeering inzake de „handhaving" van dit „krachtige :nstrument" zal doen. Maar had de eerbiedwaardige ma trone, oudste inwoonster van bet land der wetten, ooit kunnen denken, dat zij anno 1937 nog eens midden in de schelle en felle actualiteit zou worden geplaatst? VOETBAL DE KOMENDE WEDSTRIJDEN. Van de leiders, die Zondag in 't veld treden heeft Hero zonder twijfel de las tigste taak: de plaatselijke ontmoeting tegen De Baronie. We achten Hero wel iets sterker dan de Baronie, maar in een derby is van alles mogelijk. Toch geloo- ven we, dat Hero wel zal oppassen geen punten te verliezen. Een kleine over winning zou ons niet verwonderen. Breda ontvangt Zeelandia. Normaal beschouwt moet Breda dezen wedstrijd kunnen winnen. En we houden het ook op haar. Of gaan de Zeelandianen, even als vorige seizoenen wel meer gebeur de, in de uitwedstrijden hun beste spel spelen? De groen-zwarten kunnen ove rigens best weer een puntje gebruiken. Voor de tweede maal zullen de Vlis- singsche tweedeklassers tegen elkaar uitkomen. De eerste maal wonnen de rood-witten, maar we gelooven dat de Zeeuwen nu wel beteren tegenstand zul len geven. Daarbij komt dan nog de re vanche gedachte, wat een niet te onder schatten stimulans kan zijn. Wanneer De Zeeuwen voorhoede een dergelijke bewegelijkheid ten toon spreidt als twee weken geleden tegen Zeelandia, dan hebben de zwarthemden wel een kleine kans. Vlissingen echter zal ook alles in het werk stellen de leiding te behouden. Dat kan dus een spannende wedstrijd worden. R.G.S. moet in staat geacht worden de Roosendaalers te overwinnen. Alleen dienen de Souburgers de zaak niet te licht op te vatten, want dan zou deze wedstrijd wel eens 'n teleurstelling voor hen kunnen worden. Stevig aangepakt, dan kan een nieuwe overwinning ge boekt worden. Middelburg speelt thuis tegen Goes. Wanneer men afgaat op het de laatste weken door de Goesenaren gepresteer de, dan moet een overwinning voor de gróen-witten niet twijfelachtig worden genoemd. Echter, wanneer Middelburg verzwakt in het veld zal treden dan zal het toch danig oppassen worden. Want Goes zal zich wel met vollen geestdrift in den strijd werpen, en dan is van alles me hed me in m oni vli. All kar neg tht ve« kar eer AxL die ste Ho. uit f kar ont strij Uzi bet ricl: rid dijk Hoe ke lijst nu ligt ondi zal war eige hierl slee! der

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6