BUITENLAND. KUNST EN WETENSCHAP. BECNTSZAKEN. SPORT. MES. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. IEEUWSCH-VLAANDEREN W.D, BELGIË. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. ENGELAND. RUSLAND. werelduurrecord van Slaats. Middernachtzending. Het bestuur der afd. Zeeland van de Ned. Middernachtzendingsver. had tegen isteravond een samenkomst belegd in èt Schuttershof, waarin meer bekend heid aan het werk dezer vereeniging werd gegeven en waarin de burgemees ter, de heer mr. Van Dusseldorp, de heer Brusse uit Den Haag en ds. G. van Hei ningen uit Wolfaartsdijk het woord voer den. Allen wezen op het noodzakelijke en gezegende werk der Middernachtzen ding in verleden en heden. Dit werk is tweeledig: getuigen en redden. Getuigd wordt tegen ontucht en zedeloosheid, waar getracht wordt door middel van doorgangshuizen, consultatiebureaux enz. de slachtoffers van dit kwaad zedelijk en geestelijk te redden. De voorzitter, de heer A. de Lange, deed een beroep op den steun der aan wezigen om te trachten ook op Zuid- Beveland dezen arbeid daadwerkelijk aan te vatten. Baldadige jeugd. Reeds meermalen is er op gewezen, dat ook de Vlissingsche jeugd een zeker welbehagen schept in vernieling van an dermans goed. Dezer dagen is daar weer een ergerlijk staaltje van voorgevallen. De keus viel op een niet meer in gebruik zijnde machineloods van de Ned. Spoor wegen, waarvan de ruiten een dankbaar mikpunt vormden, met het gevolg dat meer dan 100 dezer ruiten werden ver nield. Commentaar lijkt ons overbodig. Dierenmishandeling. De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen een voerman die zijn paard voor den wagen had gespannen, hoewel het dier een pijnlijke wond op den rug had. Het paard moest worden uitgespan nen. DOMBURG. In het versterkersstat - on (zg. kabelgebouw) te Domburg wordt een benzine-aggregaat gebouwd. Voor dat doel vertoeven er tijdelijk eenige functionarissen en hebben enkele in woners daardoor gasten, ofschoon het geen zomer meer is, NW. EN ST. JOOSLAND. De collecte voor het kleeding, schoeisel, en dekking'- fonds, heeft in deze gemeente opge bracht f 40. O. EN W, SOUBURG. Dinsdagmor gen reed een auto-bestuurder in de Bu- teuxstraat .alhier met zijn wagen tegen een wiel van een aldaar staande hand kar, waarbij de gemeentewerkman J. L. stond. Door den schok zwenkte de kar, waardoor L„ daaronder en l.ater tegen een schutt ng terecht kwair',. waarbij hij eenige ontvellingen aan zijn handen opliep. Later heeft de man zich met een opgezette knie onder dokters behandeling moeten stellen. HANSWEERT. Het nabij de Kruis- schans gezonken sleepschip Edward Keurvels is door W. A. v. d. Tak's Ber gingsbedrijf gelicht en aldaar op de slik ken omhooggezet. RAAD VAN KAPELLE. De gemeente begrooting 1938 behandeld. Nog een verlaging der opcenten op de gemeente- fondsbelasting van 60 op 55 in gelast. De opcenten personeele belasting van 165 op 150 ge bracht, KAPELLE. "De Raad dezer gemeente kwam Woensdagmorgen bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Bie- rens. Ingekomen is o.a. bericht van H. M. de Koningin, dat de burgemeester, als zoodanig, opnieuw benoemd is. Verder kwam een verzoek in van den Ned. Po litie Bond, betreffende het gelijkstellen van de gemeente- met de rijkspolitie. Daar de positie geregeld werd in over leg met den Commissaris der Koningin, werd dit adres v.k.g. aangenomen. Van den heer J. Schipper, autobusonderne mer te Wemeldinge, kwam een verzoek in om een subsidie, daar zijn dienst van Goes over Kapelle ook voor deze ge meente van belang is. Ook dit verzoek werd v.k.g. aangenomen. De v o o r z. gaf hierna een uiteenzet ting aan de hand van een aantal stuk ken van den minister over de nieuwe regeling B steun en het spaarsysteem. B. en W. zien er echter weinig in voor de gemeente. De heer D e N e e f ziet wel iets in het spaarsysteem, indien ook door een ander lichaam voor de af te zonderen 25 ct. gezorgd mag worden. De v o o r z. merkt op, dat dit laat ste het geval is. Doch dan dient men ook aan de collecte deel te nemen, en te verwachten is, dat deze grootendeels aan de groote steden ten goede zal ko men. Besloten wordt, niet aan de collecte ipede te doen. Ook voor de steunrege ling voor kleine boeren bleek geen be langstelling te bestaan. Niemand meld de zich aan. De begrooting 1938 van het Burgerlijk Armbestuur, wordt, na uitgebracht rap port van den heer Balkenende, als inge diend goedgekeurd. Verder wordt beslo ten tot conversie eener leening per resto groot 18.800, gesloten bij de Bank voor de Ned, Gemeenten. Deze leening werd thans tegen pet. aan gegaan met het Burgerlijk Armbestuur te Kapelle, waarbij de looptijd, die oor spronkelijk tot 1968 gesteld was, werd teruggebracht tot 1957. De heer Balkenende vroeg, of ook de andere leening, groot plm. 11.000, loopende bij de Bank voor Ned. Gemeenten, niet geconverteerd kan worden. Uit de besprekingen blijkt, dat het B. A. ook hier geld voor beschikbaar heeft, terwijl het er waarschijnlijk geen behoorlijke belegging voor kan vinden. Besloten wordt, aan B. en W. machti ging te verleenen, in overleg met het B. A., deze conversie nader te regelen. B.egrooting 1938. Vervolgens wordt overgegaan tot be handeling der gemeentebegrooting 1938. De heer VanWingen, verslag uitbrengende voor de commissie van onderzoek, merkte op, dat de commissie zich over het geheel met het beleid van B. en W. kan vereenigen. Zij meent echter, dat een extra vergoeding van 25 aan den tweeden gemeentewerk man, in verband met de grootte van zijn gezin, billijk geacht moet worden. Ver der meent de commissie, dat met een subsidie van f500 aan het B. A. vol staan kan worden en de voorgestelde 2000 niet noodig zal" zijn. Voorts ad viseert de commissie, mocht volgend jaar weer een kleine belastingverlaging mogelijk blijken, deze op de Gemeente fonds belasting toe te passen. De v o o r z. brengt een advies uit namens B. en W„ waaruit blijkt, dat B. en W. meenen, dat het verschil van 50 tusschen den eerste en den tweede gemeentewerkman gehandhaafd moeten worden, temeer waar beiden 25 ver hooging ontvingen. Verder veroorloven de financiën alsnog de opcenten op de gemeentefondsbelasting van 60 terug te brengen op 55. De heer F r a a n j e grondde zijn voortsel tot een extra toelage aan den 2d en werkman niet op de gezinsgrootte,, maar omdat hij een verschil van 25 voldoende acht. De v o o r z. zet uiteen, dat z.i. een dergelijk verschil van 50 billijk en ge- wenscht moet worden geacht. Daar de stemmen over dit voorstel staken, wordt besloten, het voorstel van B. en W. in de begrooting vast te leggen, en later eventueel een begrootingswijzi- ging in te dienen. Tegen het voorstel der commissie waren de heeren Bal kenende^, Zegers en Zuidweg. De voor gestelde belasting-verlaging werd z.h.st. goedgekeurd. De geheele begrooting werd eveneens z.h.st. goedgekeurd met 72.229 in ontvangst en uitgaaf en een post onvoorzien van 2.464. In deze be grooting is tevens een verlaging der op centen op d personeele belasting van 165 op 150 vervat. Op een vraag van den heer D e Neef over de werkverschaffing, deelt de v o o r z. mede, dat getracht zal worden zooveel mogelijk menschen bij de werkzaamheden aan den nieuwen weg te doen plaatsen. De kosten per leerling voor het open baar onderwijs worden op 8.00 ge steld. Over de reeds besproken verbouwing van de veldwachterswoning, deelt de v o o r z. n*ede, dat deze beduidende verbeteringen behoeft. Verkooping is overwogen, doch dan zou ook een nieuw arrestantenlokaal gebouwd moe ten worden, B. en W. willen de woning, die het alleszins waard is, dus verbou wen, en daar ook de aangrenzende ge meentewoning in betrekken. De kos ten zullen hoogstens tweeduizend gul den bedragen. Nadat de Raad over dit voorstel nog in besloten zitting is ge weest wordt het z.h.st. aangenomen. Aan deri heer J. W. Lavooy wordt verlenging van huurtermijn verleend te gen 3 per week. Tenslotte wordt nog besloten tot een wijziging van de rekening-courant-over eenkomst met de Bank voor Ned. Ge- menten. De voorzitter deelt nog mede, dat door de familie WisseNijsse de zijkanten der wegen in de Nieuwe Kerkstraat aan de gemeente zijn over gedragen, zoodat B. en W. nu een be tere, erfafscheiding kunnen ontwerpen Spr. deelt nog mede, dat voor borden, aanwijzende het éénrichtingverkeer voor den Elimerveweg, gezorgd wordt. Verder worden nog eenige maatregelen om een veiliger verkeer te krijgen, over wogen. BRESKENS. De alhier gehouden col lecte voor het kleeding, schoeisel- en dekkingfonds heeft ruim f 550 opge bracht. LEGER EN VLOOT. Correspondentie voor Hr. Ms- „Hertog Hendrik". 4 De laatste gelegenheid tot het ver zenden van correspondentie voor Hr. Ms. pantserschip „Hertog Hendrik", vóór den terugkeer van dezen oorlogs bodem naar Den Helder, is niet, zooals eenigen tijd geleden bericht is, op 8 Dec. maar op 1 Dec. a.s. De brievenmaal, welke den oorlogsbócTem in Gibraltar zal bereiken, vertrek! "dien dag met den trein van 19.15 uit Amsterdam. Zooals reeds is gemeld, vindt ook op 10 Nov a.s. met denzelfden trein een mailzending voor dezelfde bestemming plaafs. PIERLOT OOK NIET GESLAAGD. Ook Pierlot is er niet in geslaagd een nieuw kabinet samen te stellen. Ditmaal weigeriTen de socialisten de deelneming. Vanmorgen heeft de forma teur de opdracht aan den Koning terug gegeven. DE FINANCIEELE MOEILIJKHEDEN. Het wordt iets beter Maar aan belastingverhooging is niet te ontkomen. In de f nancieele Kamercommissie heeft de minister van financiën, Bonnet, een uiteenzetting gegeven van de maat regelen, die hij genomen heeft 0111 de begrooting in evenwicht te brengen. Een tekort van acht milliard maakte een aanzienlijke verhooging der belas tingen noodzakelijk. 0.,a. zullen de di recte belastingen, zoowel als de indi recte en de douanerechten worden verhoogd. Voorts zijn maatregelen ge nomen tegen de belastingfraude. De uitgaven worden thans geraamd op 52 mill ard en de ontvangsten op 53 milliard franken (plm. 670 millioen gulden). De bewapeningsprogramma's beloopen in totaal 11 m'lliardü Met betrekking tot den toestand van de schatkist wees Bonnet op een sedert Juni jl, ingetreden verbetering. De be lastingontvangsten beantwoorden thans aan de raming en dekken de u tg.aven der gewone begrooting vrijwel geheel. De minister deelde voorts mede, dat de schatkist zeker is van de noodige bronnen om tot het einde van het jaar aan zijn behoeften te kunnen voldoen. Hij besloot met er op te wijzen, dat de teekenen van verbetering die hij voor de comnrssie had uiteengezet, niet de broosheid van den toestand mogen doen vergeten. Hij legde den nadruk op de noodzakelijkheid de economi sche activiteit des lands te ontwikkelen door het streven van de geheele natie naar vermeerdering van de productie. EEN VOOR FRANCO WERKENDE ORGANISATIE ONTDEKT. Bestaande uit Italianen en Duit- schers. De politie te Parijs heeft het bestaan ontdekt van een in Frankrijk ten behoe ve van het rechtsche Spanje werkende organisatie, waarvan Italianen en Duit- schers deel ujt maakten. Veertig perso nen zijn over'de grens gezet, terwijl bin nenkort 39 anderen zullen worden uitge leid. VON RIBBENTROP GAAT NAAR ROME. Uit Berlijn: Von Ribbentrop heeft gis teravond een langdurig telefonisch on derhoud gehad met Rome. Vandaag zou hij naar de hoofdstad van Italië vertrek ken, waar hij Zaterdag een nieuw anti communistisch verdrag' tusschen Duitsch land, Italië en Japan moet onderteekenen. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. Winst voor de Arbeiderspartij. Begin dezer week zijn in Engeland gemeenteraadsverk ezingen gehouden. De uitslagen geven over 't geheel eeni gen vooruitgang voor de Arbeiderspar tij te zien. Per zeilboot over den Atlantischen Oceaan en gestrand. De zeiler Jean Gau, die op 12 Juli j.l. met zijn boot, een jachtje van 12 m leng te, uit New-York was vertrokken met het doel den Atlantischen Oceaan over te steken, is te Puerta Ciudad (bij Gi braltar) op de kust geloopen. ITALIAANSCH INGENIEUR IN GEVANGENSCHAP. De Italiaansche ingenieur Patrone, die met een twintigtal Italiaansche technici te Leningrad de leiding had bij den bouw van den kruiser „Kirof" en die twee maanden geleden gearresteerd werd, be schuldigd van spionnage, bevindt zich nog steeds in gevangenschap. De andere Italianen hebben de Sovjet-Unie verla ten. DE TERECHTSTELLINGEN. De correspondent van Havas te Mos kou schrijft: „tusschen 5 Sept. en 10 Oct. zijn, als men een twintigtal regio nale bladen mag gelooven, 403 personen gefusilleerd. Deze „vijanden des volks worden als volgt ingedeeld: 182 terecht- gestelden werden beschuldigd van spion nage en terrorisme, vooral op de spoor wegen in het Verre Oosten, 112 perso nen werden terechtgesteld wegens sa botage in den landbouw (de meesten daarvan zouden besmettelijke ziekten onder het vee verspreid hebben), 34 per sonen werden beschuldigd van sabotage in de industrie, 52 van sabotage in de graanschuren, 12 van vergiftiging van soldaten of arbeiders, 11 van moord op stachanof-arbeiders of andere aan het regime verknochte personen". De „Zaria Vostoka" te Tiflis meldt, dat een proces begonnen is tegen 13 vroe gere functionarissen bij de regeering der autonome republiek Askhasie. Deze men schen worden er van beschuldigd, aan slagen tegen Stalin te hebben georgani seerd, een opstand van het leger te heb ben voorbereid om de afscheiding van Askhasie te bewerken, sabotage in den landbouw en spionnage bedreven te heb ben, enz. AUGUSTINUS. Ds. P, J. F. van Voorst Vader in het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. In de gewone vergadering van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen heeft ds. P. J. F. van Voorst Vader, Middelburg, gisteravond een voordracht gehouden over: Augustinus. Aurelius Augustinus is ons zonder twijfel allen bekend aldus spreker als een man die, om zoo te zeggen, zijn leven over de op hem volgende eeuwen heeft uitgestort. Men kan veilig zeggen dat hij, van de Ve tot de XVIe eeuw toe in het Westen de vroomheid en de dogmen beheerschte. Van Paulus den apostel tot Luther den reformator heeft de Christelijke kerk niemand bezeten, die met hem vergeleken kan worden. De groote theologen der middeleeuwen, de voorloopers der Hervorming, zijn door hem geïnspireerd. Ook was hij het, die den pausen het ideaal van een staat Gods op aarde heeft voorgeteekend. Petrarca en de groote meesters der Renaissance hebben gestaan onder den invloed van Augustinus' geest; onze cul tuur is geboren uit de Renaissance en de Reformatie beide en dus kan ze niet vreemd zijn aan Augustinus. Een vader van het Roomsch-katholicisme is Augus tinus tegelijk de eenige kerkvader ge weest, van wien Luther werkelijk heeft geleerd en dien de humanisten als een held hebben beschouwd. Ook de mensch van dezen tijd heeft nog veel van Augustinus. Onze godsdien stige sprake is van hem; hij heeft voor het eerst geleerd, de diepste gevoelens des harten uit te drukken in woorden. Het wezen van den godsdienst en de diepste problemen van het zedelijk le ven heeft hij zóó beschreven, dat hij Roomschen en Protestanten in zekere mate vermag te vereenigen. De vorst der Kerkvaders noemde Pascal hem, Eucken achtte hem een filosoof, op me nig punt moderner dan Hegel en Scho penhauer. Een universeel Godsman, een stil mysticus, was hij tevens de man die zeide, niet te kunnen blijven gelooven aan het Evangelie, indien de autoriteit der Katholieke kerk hem daartoe niet telkens drong. En toch was hij op zijn beurt een autoriteit, die een toon van verzekerdheid aansloeg zooals tusschen Paulus en Luther alleen van hem werd vernomen. In menig opzicht was Augustinus een geweldige. Spr. schetste in korte trekken Augus tinus' levensloop, van diens geboorte in 354 te Thagaste in Noord-Afrika af tot zijn dood, met Davids boetpsalmen op de lippen, in het jaar 430. Van zijn 'va der, Patricius den hartstochtelijke, en zijn moeder, Monica de diep-gevoelige vrouw, van de booze hartstochten waar aan Augustinus langen tijd ten prooi was en van den terugkeer tot zijn geloof in God, gewaagde spreker daarbij. Aanvankelijk opgeleid tot leeraar in de welsprekendheid in het naburige Car thago waar hij een zedeloos leven leidde kwam de eerste stoot tot zijn bekeering door de lezing van Cicero's Hortensius. Hierop volgden acht jaren Manicheïsme met scherpe Bijbelcritiek. Dan keert hij, naar Rome, Milaan; hij wordt Platoniker, Neo-Platoniker en keert langs dezen weg terug tot de leer der Kerk. Te Milaan, onder bisschop Ambrosius ernstige prediking, volgt zijn bekeering. In den Paaschnacht van 't jaar 387 wordt hij door Ambrosius gedoopt. In 395 wordt hij te Hippo Regius tot bis schop verheven en tot zijn dood heeft hij over deze gemeente den herdersstaf gevoerd. Met mond en pen bestreed hij meni gerlei ketterij uit die dagen: zijn bekend ste werken zijn Over de Stad Gods en zijn Bekentenissen. Augustinus is een lichtend licht ge weest in deze wereld; zijn invloed was groot en diep. In de Roomsch-Katholie- ke kerk niet alleen: zeker niet minder op Luther, op Melanchton, en op Calvijn. Hij, die wel de zon der Westersche Kerk is genoemd, heeft over een onafzienba- ren kring een stroom van licht uitgestort. Aanwinsten, vertoond in de vergadering van 3 Nov. 1937 van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen te Middelburg. Een gebeeldhouwd houten fragment, afkomstig uit den gevel van het afge brande hotel Verseput te Middelburg, geschonken door dr. J. C. Kindermann te Colombier; eenige scherven oud aar dewerk, gevonden in hotel Abdij, ge schonken door den heer A. Krijger te Middelburg; een munt- of goudweeg schaaltje, geschonken door den heer I. de Groot te Middelburg; een oud kruik je, gevonden te Aardenburg, geschonken door den heer J. N. Pattist te 's-Graven- hage; twee blauwe tegels, geschonken door den heer G. Hollema te Middel burg; eieren van den gewonen inktvisch, Sepia officinalis L., geschonken door den heer L. Bootsgezel te Breskens; een an tiek bureautje, trekmangeltje, beide kin derspeelgoed en een geborduurde siga renkoker, geschonken door de familie Scheele te Terneuzen; schedels en an dere beenderen, opgedolven ter plaatse van het voormalige dorp Welle bij Kort- gene, geschonken door den heer K. de Vos te Kortgene'; loffelijk getuigschrift van de school te Serooskerke (W.) voor A. de Lange, 1841, geschonken door me juffrouw J. J. Jacobse te Middelburg. DE STRAFZAAK TEGEN DEN ROTTERDAMSCHEN OUD-NOTARIS. Het requisitoir. In de gisteren voor de Rotterdam- sche rechtbank voortgezette zaak te gen den oud-notaris J. A. M„ wonen de te Rotterdam, thans verblijf houden de te Oostkapel.le, die zich volgens de dagvaarding schuldig heeft gemaakt aan verduistering en valschheid in geschrif te, deed de president der rechtbank nog mededeeling van den uitslag v,an het door den rechter-commissaris be volen psychiatrisch onderzoek van ver dachte. Het rapport der deskundigen zegt, dat de feiten verdachte wel kun nen worden toegerekend, zij het in eenigszins verminderde mate. In zijn requisitoir ging de 'officier van justitie n,a, wat er aan de strafvervol ging tegen den procuratiehouder en den notaris zelf vooraf ging. Verdachte M. zijn ten laste gelegd drie gevallen van verdu'stering en een van valschheid in geschrifte. De gelden waarom het hier gaat bad verdachte onder zich en hij beschikte er over als heer en meester. Spr. ging vervolgens de verschillen de getuigenverklaringen na en wees daarbij in het bijzonder op het rapport van rijks-accountant Vis, dat consta teert, dat het kantoor n et liquide was. Notaris Vink, die eenigen tijd met verd. geassocieerd was heeft eenige malen 'n tekort in kas geconstateerd. Gebleken is ook, dat de 6 ton, waarmede de no taris manipuleerde, eigendom waren van anderen. Hij bezat maar zeer weinig effecten en die, welke hij bezat, wa ren beleend. Voorts heeft men kunnen hooren, dat verd. pienter was en vol komen op de hoogte van w,at er om ging. Deze verdachte is notaris geweest van 1912 af. Hij verdiende veel geld, maar heeft d't op misdadige wijze ver loren. En dat nog niet alleen, maar van allerlei personen op zijn kantoor werk zaam heeft hij, wetende hoe hij er voor stond, op schunnige wijze geld weten te leenen en steeds een laffe houding aangenomen. Rekening houdende met het feit, dat hij notaris was en voorts met het psy chiatrisch rapport e schte de officier- een gevangenisstraf van 2 jaar en 6 maanden. Het pleidooi. De verdediger van verd. mr. P. Groe- neboom, wees er op dat verdachte bij den ondergang van zijn kantoor al zijn geld heeft verloren. Natuurlijk heeft notaris M. fouten gemaakt, maar hij is daarvoor niet in de mate aansprake lijk als een gezond mensch. Slordig was hij in zijn beheer, maar dat be wijst nog niet, dat hij opzettelijk ge knoeid heeft. Verdachte heeft nog tij dens de crisis voorgesteld de crediet- verleening te staken, maar Bruggeman wdde daarvan niet weten. De zaken gingen oorspronkelijk zeer goed. Zoo had men in 1920 een netto-winst van f 154,000. Pleiter gelooft dan ook, dat men niet aan misdadigheid moet den ken, maar wel hieraan, dat de gewel dige bloe! van de zaak hem naar het hoofd steeg, waardoor hij steeds nieuwe zaken zocht. Pleiter wees tenslotte op het leed, dat verdachte reeds gehad heeft ge durende 3 jaren, dat deze strafvervol ging reeds duurt. Dat hij zijn eigen ver mogen en dat van zijn vrouw en zoon eraan gewaagd heeft, bewijst dat hij van zijn toestand niet geweten heeft. Aangezien spr. geen der ten laste ge legde feiten bewezen achtte, vroeg hij vrijspraak, D rechtbank bepaalde de uitspraak op 16 November. WIELRENNEN. Archambaud verbetert het Met 282 meter. Gistermiddag is de bekende Fransche wielrenner Maurice Archambaud op de Vigorellibaan te Milaan er in geslaagd het werelduurrecord, dat sedert 29 Sep tember j.l. op naam van onzen landge noot Frans Slaats stond, te verbeteren, Archambaud legde in het uur 45,840 km af, zoodat het record van Slaats met 282 meter werd overtroffen. (Slaats legde 45.58 meter af). Archambaud slaagde er in ook de wereldrecords over 35, 40 en 45 km op zijn naam te brengen, en aangezien de wereldrecords over 15, 20 en 25 km, als mede het halfuur-wereldrecord reeds op naam van den Franschman stonden, zijn thans bijna alle tusschenliggende we reldrecords in zijn bezit gekomen. Archambaud is er dan toch nog in ge slaagd het trotsche record van Slaats te verbeteren. Naar men weet heeft de Franschman enkele malen in dit seizoen op de Vigorellibaan getracht het record te verbeteren. Zijn laatste poging vond op 28 October j.l. plaats, toen hij in de 75e ronde, na bijna 30 km te hebben af gelegd, een lekke band kreeg. De moedige Franschman heeft giste ren een laatste poging gedaan, de iaat- ste van het seizoen en. is schitterend öeslaagd. De weersomstandigheden wa ren uitstekend, toen Archambaud zqn rit begon. In een half uur legde hij at 23.007 km en was toen 16 meter voor op Slaats. Maar zijn eigen wereldre cord verbeterde Archambaud, want hij had op 28 October 23.059 km afgelegd, In het laatste gedeelte van zijn rit heett Archambaud laten zien, dat hij over

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6