SRQRT. KORFBALVEREEN. »SWIFT« der. De v o o r z. zal met het hoofd der school over deze aangelegenheid spre ken. Van de Kamer van Koophein del en Fabrieken was een bericht ingekomen dat binnenkort zal worden overgegaan tot een stemming in deze gemeente. Het rapport van de brandweeroefe ning bij avond, waarbij voor de eerste maal een petroleumvergasser als licht bron werd gebezigd, werd voor kennis geving aangenomen. Hierop volgde de behandeling van de gemeentebegrooting 1938. Bij den post bestratingen zeide de heer V a n H a 1 s t liever te zien, dat de bestrating in de Kerkstraat te Wis- senkerke wordt uitgesteld tot de be grooting 1939 en dan de geheele Kerk straat te verbeteren, dan was er iets van te maken. Het nu voorgestelde zou maar lapwerk worden. Wethouder Van d e r M a a s antwoordde dat al enkele jaren de bestrating slecht is. Hij achtte het nu hoog tijd voor herslel. De heer V a n H a 1 s t stelde voor de bestrating uit te stellen tot 1939, hetgeen werd aangenomen met de stem van wethouder* Van der Maas tegen. De heer D e B o e r informeerde naar een op de begraafplaats te Kamperland te plaatsen hekwerk tot geleiding van een aanplanting voor een koepel en vond de maten van het ijzer te zwaar. De v o o r z. zal informeeren of het met lichter materiaal kan gebeuren. De heer De Boer vond de kosten van verwarming en verlichting van de openbare scholen veel te hoog. De voorz. zeide: het gymnastieklokaal te Wissenkerke is iederen avond bezet en 's winters vertoeft de werklooze jeugd er; hetzelfde is het geval met het lokaal te Kamperland. Men kan moei lijk iemand er bij zetten om toe te zien dat er niet teveel kolen verstookt wor den en de jeugd is nu niet precies zuinig met een schep kolen. De heer D e Boer zeide, dat het niet zijn bedoeling was de vereenigingen of de werklooze jongens in de kou te zetten, maar de ex ploitatiekosten te verlagen. De heer Balkenende was het hiermee eens Het begroote bedrag uit te keeren aan de besturen der bijzondere schalen over 1938 werd vastgesteld op 11 per leerling. De begrooting is vervolgens vastge steld, wat den gewonen dienst betreft in ontvang en uitgaaf op 105474 met een post voor onvoorziene uitgaven van 4892 en wat den kapitaaldienst betreft in ontvang op 37691 en in uitgaaf op 36691. Hierna kwam aan de orde de toetre ding tot de spaarregeling voor B-steun De heer D e S m i t vroeg nadere in lichtingen. De voorz. zeide o.a. dat indien iemand twee weken in de steun regeling loopt en de derde week in het vrije bedrijf werkt, hij de derde week niet aan de spaarregeling kan deelne men. Besloten werd af te wachten of er belangstelling voor bestaat. Hierop volgde een bespreking van den extra-bijslag aan inwonende kinde ren van werkloozen. B. en W. waren hieromtrent niet tot overeenstemming gekomen. De heer D e B o e r infor meerde naar de vermoedelijke kosten. De v o o r z. zeide, dat die moeilijk zijn te schatten. Het is een ingewikkelde regeling, waarbij bepaald is dat de bij slag aan den betrokkene zelf moet wor den uitgekeerd. De heer De Smit stelde voor den bijslag te verleenen. Dit voorstel wordt door wethouder Schip pers aangevuld met de bepaling van een jaar proeftijd, hetgeen werd aange nomen met de stem van den heer Bustraan tegen. Na voorlezing van de circulaire over de verleening van steun aan kleine boeren, waren de leden allen van meening dat die regeling hier geen toepassing kan vinden. Besloten werd tot toetreding tot de fraude-onderlinge van gemeenten. De heer DeRidder informeerde naar de kosten, waarop de voorz. ant woordt dat deze tusschen 50 en 60 liggen. Van de gew. landstormcommissie Zeeland was een aanvraag ingekomen om subsidie voor den B.L.L. B. en W. stelden voor 10 subsidie te verleenen, waartoe werd besloten. Hierop werd een wijziging vastgesteld van de verordening van algemeene plaatselijke politie, behelzende, dat tij dens de schooluren niet meer stapvoets hoeft te worden gereden met voertuigen op rubberbanden in de omgeving van de scholen. Overgegaan werd tot hernieuwe vast stelling van een vergunning voor radio distributie te verleenen aan J. L. de Jonge. Besloten werd ontheffing aan te vra gen voor het vak lichamelijke oefening op de openbare lagere scholen. Aan G. P. Leendertse te Kamperland werd ontheffing verleend aan het ver bod tot het rijden met tractor en aan hangwagens door de bebouwde kom men, onder verschillende voorwaarden. Het verzoek van M. H. van Hee tot plaatsing van een straatlantaarn in de s raat gelegen in het uitbreidingsplan, werd ingewilligd. Hierna volgde in besloten zitting be spre ing van den aankoop van haven terreinen te Kamperland. Na heropening de rondvraag. De heer DeLoofi zeide dat eeni- gen tijd geleden een schipper in de ha ven kwam, die na lading van ongeveer 50 mud aardappelen de haven weer ver liet, na lossing, omdat hij opdracht ge kregen had wegens ziekte in die aarp appelen, deze niet meer te laden. Voor dit schip moest toch het volle haven geld betaald worden. Hij vroeg, of hier in geen verandering kan worden ge bracht. De voorz. zeide dat de ver ordening niet toelaat den schipper ont heffing van het betalen van havengeld te verleenen. Maar indien de Raad B. en W. de bevoegdheid wilde geven in der gelijke sporadisch voorkomende geval len naar eigen goedvinden te handelen had spreker daar geen bezwaar tegen Hierop werd verder niet ingegaan. De heer D e B o e r zeide verder, dat van den Molenweg tot de oude kaai de sloot is gedempt door den Thoornpolder in samenwerking met de gemeente Door deze demping is de waterafvoer van de aldaar liggende tuinen afgesne den, waaraan de gemeente dus ook heeft medegewerkt. Wethouder VanderMaas ant woord de dat den aangrenzenden tuin eigenaars vooraf is gevraagd of zij aan die demping wilden medewerken, waar toe niemand van hen genegen was. Ook is door niemand aansluiting aan de rio leering gevraagd. De heer D e B o e zeide, dat aan hem geen medewerking is gevraagd. De heer VanderMaas zeide: U is ook geen aansluitende eigenaar, maar indien U aan den polder aansluiting vraagt, zal dat wellicht niet geweigerd worden. De heer Meulenberg zeide dat aan de bijzondere school te Kamperland van gemeentewege gelden zijn toege zegd voor het leggen van tegels op het schoolplein. Om de tegels te kunnen leggen moest eerst een laag grind uitge hakt worden, waarna die grind bij ad vertentie aan de leden van de school vereeniging te koop werd aangeboden Hij informeerde hoe dat in elkaar zit De heer Balkenende zeide, dat het jammer is, dat zulks gebeurd is, maar het is over één man gegaan, dus het kan het het geheele bestuur niet aang'e rekend worden. KORFBAL WEDSTRIJDUITSLAGEN Z.K.B. Voor de wintercompetitie van den Zeeuwschen Korfbalbond werden Zater dag gespeeld: le klasse: Swift IZeelandia I 46. 2e klasse: H.B.S. ISwift II 07. E.W.W.—H.B.S. II 2—1. noteerde 27 October haar 50ste lid (Ingez. Med.) Swift IZeelandia 46. De twaalftallen van Swift en Zee landia hebben Zaterdagmiddag op het Swift-terrein aan het Davidswegje een mooie partij korfbal gespeeld. Dat Zee landia de overwinning zou behalen had men algemeen gedacht, maar de dames en heeren uit Hansweert hebben er hard voor moeten strijden, want de Swiftianen gaven uitstekend tegenspel te zien. Swift is de laatste maanden veel sterker geworden, dat kwam dezen middag wel duidelijk tot uiting. Wat het veldspel betreft deden de Middelburgsche dames en heeren niet onder voor de tegenstan ders. Alleen het doelen en het scheppen der doelkansen bleef een kleinigheid ten achter bij Zeelandia. Voorts bleek dezen middag, dat ook het uithoudings vermogen opgevoerd dient te worden. Nu vergete men echter aan den anderen kant ook weer niet, dat juist daarvan tegen Zeelandia veel gevergd wordt. Im mers Zeelandia, dat een uitstekend in gespeeld twaalftal in het veld bracht weet altijd een hoog tempo op te leggen. Ook dezen middag bewezen de Zeelandia-dames en heeren dat zij weer een ernstige candidaat voor het kam pioenschap zijn. Spelers als gebroeders Brugg'eman, Van Wingen, Meyer e.a. en niet te vergeten verschillende der dames, zijn goed op elkaar ingesteld, spelen vlug en zijn productief. Voor de rust was het een aantrekke lijke kamp, en waren beide partijen goed tegen elkaar opgewassen. Het eer ste doelpunt van Zeelandia kwam al direct na het begin, door Van Wingen ingeschoten. Swift, geenszins ontmoe digd, gooide er een schepje op en met succes. G. de Ru maakte gelijk (11). elts §elukte het Camper een voor- sprong te nemen (2—1). Het was jam mer ioor ae Swiftianen dat deze even voor e rust door een misverstand verloren ging De Swiftverdediging meende, dat de scheidsrechter voor een overtreding zou flu ten en wachtte een moment daarop. W. Bruggeman maakte daarvan gebruik om den ge lijkmaker in den korf te deponeeren (2-2). Na de hervatting maakte Swift een inzinking door, het tempo werd niet zoo goed meer volgehouden. Zeelandia profiteerde daarvan door den stand ge leidelijk op te voeren. Meyer maakte no. 3 en 4, mej. Schouwenaar no. 5 en Van Wingen no. 6. Jammer dat dit laat ste punt ontstond uit gedekt doelen. Het laatste kwartier kwam Swift er weer beter in. De Ru en Camper hadden een paar maal pech met schieten. Ten slotte was het Maas die weer een mooi tegenpunt maakte, kort daarop gevolgd door een keurige worp van mej. Schei- beier, welke doel trof. Zoo kwam de eindstand met een zwaar bevochten 64 zege voor Zeelandia. HBS—Swift II 0—7. Na het verdienstelijke spel van H.B.S. II verleden week, hadden we groote verwachtingen van het eerste twaalftal der H.B.S'ers. Echter, H.B.S. I is ons wel iets tegengevallen. Swift II was over alle vakken sterker; vooral het doelen van de H.B.S.'ers liet nogal te wenschen over, terwijl ook in de verdediging en in het middenvak teveel zwakke plek ken zaten. Niettemin moet gezegd wor den, dat de H.B.S'ers zeker wel een tegenpunt verdiend hadden. Swift I speelde een goeden, snellen wedstrijd, waar n vooral het doelen goed verzorgd bleek. Alleen verviel men dikwijls in de fout het spel te kort te houden. B. de Jonge opende na een kwartier spelens de score (01). Tien minuten later benutte mej. Tazelaar keurig een vrije kans (02). Na de vakwisseling had mevr. Minnaard-de Ruyscher reeds spoedig succes (03), terwijl kort daar na Minnaar voor no. 4 zorgde. Na de hervatting waren het voorna melijk Reyers en Crucq die het gevaar brachten aan de zijde der H.B.S.'korf. Met een verren prachtigen worp doel puntte eerst Reyers (05). Daarna bracht Crucq den stand cp 06. Na de verwiseling was het tenslotte weer B. de Jonge die den eindstand op 07 bracht. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN ZEELANDIA. De korfbalvereeniging Zeelandia te Hansweert heeft dezen zomer, in ver band met haar 20-jarig bestaan neder laagwedstrijden georganiseerd, waarin door Zeeuwsche en zelfs door buiten landsche twaalftallen werd deelgenomen. Er resteerd.en nog twee ontmoetingen, .n.l. tegen Madjoe uit Vlissingen en Seolto u t Terneuzen. Daar beide twaalftallen echter niet zijn opgekomen, zijn de nederlaagwedstrijden thans als geëindigd beschouwd. De resultaten wa ren voor Zeelandia zeer fraai. Slechts één ontmoeting eindigde in gelijk spel alle overige wedstrijden werden door Zeelandia gewonnen. De prijswinnaars waren: Afd. I: le Scaldis, Antwerpen 33 lauwerkrans; 2e Swift, Middelburg, 40, beker; 3e Berghem K.C., Antwerpen, 60, sportfiguur; 4e Togo, Goes, 80, lauwertak. Afd. II (Zeelandia I en II comb.): le Volharding, Ierseke, 10, lauwerkrans; 2e Rapide, Axel, 50, lauwertak; 3e S.S.S., Colijnsplaat, 81, medaille. De nederlaagwedstrijden zijn een mooi sportief succes geweest voor Zeelandia. VOETBAL. NederlandFrankrijk 23. De voorhoede faalt. Toch was een gelijk spel verdiend. Wat velen gevreesd hebben, is inder daad geschied; het Nederlandsche elftal heeft het tegen Frankrijk niet kunnen bolwerken en moest een 32 nederlaag aanvaarden. Weliswaar zou een gelijk spel een redelijker resultaat geweest zijn, doch het blijft een feit, dat onze ploeg veel van haar vroegere kracht heeft verloren. Dat is in dezen wedstrijd duidelijk gebleken. Het aantal bezoekers is zeer meege vallen: er waren zeker 35.000 toe schouwers in het Olympisch Stadion. Eenige honderden Franschen waren met hun elftal meegekomen. Het was al dadelijk opmerkelijk, dat het in de Nederlandsche gelederen niet zoo vlotte als anders meestal het geval is. Er werd met minder elan, met minder kracht gespeeld en ook de samenhang liet wel eens te wenschen over en Vente toonde reeds bij de eerste ballen, die hij te behandelen kreeg, een onbegrijpe lijke onzekerheid en een volkomen gemis aan bal controle. De middenlinie bleef achter, waardoor natuurlijk de verdedi ging versterkt werd Halle raakte den bal na negen minuten voor het eerst aan maar de kracht van den toch al weinig vertrouwen inboezemende voorhoede geschaad werd. De Franschen wierpen zich met geest drift in den strijd, waren vrij snel en reageerden vaak beter dan hun tegen standers. Frankrijk neemt de leiding. Na ongeveer een kwartier leverde de Fransche voorhoede het bewijs, dat zij tot snel en resoluut optreden in staat was. Bij een Franschen aanval werd de Dal naar Courtois gespeeld; deze zag, dat Nicolas in goede positie stond en gaf hem het leer onverwijld door. Nico las aarzelde evenmin en joeg den bal, onhoudbaar voor Halle, in het Neder landsche doel (01). Nederland stelde onmiddellijk po gingen in het werk den achterstand in te halen. Onze middenlinie was wat meer naar voren gekomen en de uitwerking daarvan was duidelijk zichtbaar. Er kon van een Nederlandsch overwicht ge sproken worden. In de laatste minuten voor de rust werd het overwicht der onzen nog groo- ter en een oogenblik leek het, of de Fransche verdediging het hoofd verloor. In die minuten had Nederland zeker kansen, maar zij werden niet gebruikt. De Franschen kregen gelegenheid zich te herstellen en zich te bevrijden. De tweede helft. Na drie minuten was een zwak oogen blik van Halle er oorzaak van, dat onze ploeg een achterstand kreeg. Bij een algemeenen aanval der Fransche voor hoede kwam de linksbuiten Langiller in het bezit van den bal. Hij loste van den vleugel een zeer scherp schot in den hoek van het Nederlandsche doel. Waar schijnlijk had Halle een voorzet ver wacht, zoodat hij totaal verrast werd. Wel liet hij zich in zijn volle lengte vallen, doch de bal gleed onder zijn lichaam door in het doel (02). Zoo kwam Frankrijk op gemakkelijke wijze aan een tweede doelpunt. Fraai doelpunt van Smit. Na elf minuten had Van Heel den bal voor de voeten gekregen. Hij gaf een uitstekenden pass naar Smit, die zich niet bedacht, maar met een scherp schot hoog in den hoek van het Fransche doel scoorde (12). En opnieuw trokken de Hollanders naar voren. Zij spanden zich werkelijk in om een gelijk spel te bevechten, doch als er slecht geplaatst wordt en er zwakke plekken in een elftal zijn, is ook de grootste 'inspanning vaak tot vruchte loosheid gedoemd. Bijna had Frankrijk den voorsprong vergroot, toen de verdediging reeds ge passeerd was -en de bal van den voet van een der Franschen in de richting van het doel suisde. Halle deed een uitval en toevallig kwam het leer tegen zijn been, zoodat hij op gelukkige wijze een doelpunt kon voorkomen. Een kwartier voor het einde werd het Fransche doelpunt gescoord, dat den wedstrijd besliste. Frankrijk doelpunt weer, Bij een Franschen aanval appelleerden Caldenhove en Weber voor buitenspe' waarbij zij niet merkten, dat Paauwe nog achter hen stond. De scheidsrechter floot dan ook niet en Courtois kon den bal zonder veel moeite in het Nederlandsche doel plaatsen. (13). Doordat de Franschen wijselijk hun verdediging versterkt hadden, was het niet gemakkelijk voor de Nederlanders er door te komen. Onze voorhoede was niet gelukkig, toen een uitstekend en hard schot van Van Heel buiten het be reik van Di Lorto tegen den paal ketste De achterstand verkleind, Het harde werken van het Nederland sche elftal werd toch nog met een doel punt beloond. Het was in een doelwor steling, dat Smit op een pass van Berg man opnieuw scoorde. (23). Het publiek bleef zich roeren: het was immers wel vaker gebeurd, dat een Ne derlandsch elftal, dat verslagen leek, in de laatste minuut een gelijk spel uit het vuur wist te sleepen! Doch ditmaal zou het zoover niet komen, hoewel het maar weinig scheelde. Want Vente, die blijk baar tenminste één kogel wilde afvuren schoot den bal hard in de richting van het Fransche doel en via het hoofd van een verdediger sprong de bal tegen de deklat. Dit was de laatste kans voor Nederland geweest: kort daarop was de tijd uitgespeeld en de Nederlandsche ne derlaag een feit geworden. EEN NEDERLANDSCH ELFTAL ZONDER TOEKOMST. Deze zevende wedstrijd tegen de Fran schen zal waarschijnlijk veel commen taar uitlokken. De keuzecommissie was de meening toegedaan, dat geen nieuwe jongere spelers in den strijd tegen Frank rijk geprobeerd mochten worden, om dat het de allereerste taak was een zoo sterk mogelijk elftal in het veld te stu ren, waarvan men met eenige zekerheid kon zeggen, dat het een zege op de te genstanders kon behalen. Tegen Frank rijk moest worden gewonnen, daarna zou men wel verder zien. Men zat met het midvoorvraagstuk, en op welke wijze moest dit worden opge lost? Een compromis werd gevonden, Smit midvoor, Van Heel linksbinnen. Men zou het een „experiment" kunnen noe men, als niet de leden van de keuzecom missie een geheel andere meening hier over hadden. Deze opstelling was lo gisch in hun gedachtengang, juist geen experimenten, oude beproefde krachten opstellen, die nog nimmer gefaald heb ben. Geen van beide spelers hebben ge faald. Maar Smit is geen geboren mid voor en Van Heel, hoe nuttig werk hij ook heeft gedaan, was de schaduw van wat een Smit anders op die plaats had kunnen presteeren. Daar kwam nog bij, dat Vente totaal uit vorm was, dat Wels, ondanks deze han dicap, maar weinig goeds heeft gedaan, dat de middenlinie met uitzondering van Pauwe, slecht, soms hopeloos slecht plaatste, dat het verband tusschen de linies we denken hier aan het feit, dat Weber en Pellikaan elkaar lang niet al tijd begrepen zeer matig was, dat Weber zeer goede met minder goede momenten afwisselde, en dat Leo Halle een fout maakte, die ons een doelpunt kostte, factoren, welke tezamen er toe meewerkten, dat het Nederlandsch elftal zelfs tegen de^e toch heusch niet sterke Fransche ploeg nog de nederlaag heeft moeten lijden. De opzet van de keuzecommissie, met ervaren krachten een zege op het Fran sche elftal te behalen, is mislukt. De noodgreep Smit midvoor, Van Heel linksbinnen heeft geen succes opge leverd. Wij aarzelen niet dit Oranje-elf tal te beschouwen als een ploeg zonder toekomst. Ingrijpende veranderingen zullen moe ten worden aangebracht. Een kern van spelers die internationale routine heb ben, kan zeker worden gehandhaafd. Maar men zal het moeten wagen met jongeren. Is het spel van Bergman, den eenigen debutant van dit elftal die volgens de eigen woorden van den heer Herberts, den voorzitter van de keuze commissie, meer gepresteerd heeft dan men heeft durven hopen niet het be wijs van deze meening? Het Fransche elftal speelde niet alleen technisch, maar ook tactisch een goeden wedstrijd, zonder dat mag worden ge sproken van een ploeg van extra-klasse. De beide backs stelden zich in de nabij heid van de lengte-as van het terrein op, soms sterk teruggetrokken op doel. De kanthalfs bewaakten de buitenspelers, de spil speelde iets meer verdedigend dan aanvallend, er was echter geen spra ke van, dat hij als stopperspil fungeerde. De beide binnenspelers kwamen vaak den bal ophalen, doch van een uitgesro- ken w-formatie was geen sprake. Een der belangrijkste wapenen in het Nederlandsche elftal is altijd geweest 't tempo. Hier stond een Nederlandsch elf tal in het veld zonder tempo, zonder het sterke ploegverband van weleer, het was geen team, waarin de spelers stuk voor stuk hun plaats waard waren en mede door het feit om spelers op hun vreemde plaatsen te probeeren is er een verwron gen beeld ontstaan van wat eens een glorieploeg mocht worden genoemd. Deze wedstrijd is voor 't publiek aar dig geweest door zijn spannend verloop en zijn sensationeele momenten, werke lijk fraai voetbal viel echter niet vaak te aanschouwen. De spelers. Doelman Halle heeft één fout gemaakt. Aan de twee overige doelpunten heeft hij zeker geen schuld. Caldenhove was voor ons de beste speler van het veld. Kolossaal, wat heeft deze speler hard engoed gewerkt. Hij deed denken aan ir. Denis. Weber's spel was destructief zeer nut tig maar deze speler kan de juiste op stelling vaak niet vinden. Hij dwaalde soms, volkomen onnoodig, van zijn plaats af. Pellikaan is na enkele jaren niet in 't Nederlandsch elftal te zijn uitgekomen, weer teruggekeerd. Zijn heroptreden was echter maar matig. Zijn plaatsen was nog altijd zwak, hij Hield den bal ook te lang bij zich. Anderiesen speelde een van die wed strijden, zooals wij er velen van hem hebben gezien. Geen uitblinker, geen opvallende kwaliteiten, maar een nuttig speler, die nimmer zal falen. Paauwe speelde, we schreven het reeds, op een voor hem ongewone plaats. Niettemin hebben wij voor zijn spel niets dan lof. Smit heeft als speler van het Neder landsch elftal goed voldaan. Maar hij is niet de aangewezen plaatsvervanger van Bakhuys. Over Vente hebben wij reeds het noo- dige gezegd. Het is een van de raadsels, waarvoor de keuzecommissie ons gesteld heeft. Van Heel wist in het veld niet goed waar zijn plaats was. In de voorhoede was hij weinig te vinden. Ook nu trad zijn gebrek aan snelheid sterk op den voorgrond. Gefaald heeft Van Heel na tuurlijk niet, dat zou onmogelijk zijn voor een speler met een dergelijk spelinzicht en zooveel routine. Maar in het natio nale elftal als zwervende linksbinnen te fungeeren, daarvoor zijn andere, jongere spelers, noodig. Bergman heeft hard gewerkt. Men mag over dezen debutant zeer tevreden zijn. Wels kwam in de tweede helft beter in. Ook hij miste 'n goeden verbindings man. Helaas hebben wij ook in zijn spel een teruggang moeten constateeren. De Franschen. Het achtertrio Di Lorto, Cazenave en Mattier is een stevig, vooral in verde digend opzicht sterk drietal, dat niet ge makkelijk te passeeren is. Fosset, de debutant op de spilplaats, speelde een nuttige partij. Bourbotte was een taaie, soms in letterlijken zin vasthoudende speler, die niet gemakke- ijk voorbij te komen is. Delfour was wat angzaam, maar nog altijd een betrouw bare halfspeler met prachtige tactische en technische kwaliteiten. In de voorhoede waren Nicolas, rechts buiten Courtois en linksbuiten Langiller de besten. Veinante en Heisserer, de laatste ook al een debutant, vielen wat tegen. Scheidsrechter Wiltshire leidde voor treffelijk, rustig en zeker, uitstekend bij gestaan door de Belgische grensrechters Festraets en Roeykens. NORMANBIë—NEDERLAND B 2—2. Te Rouen heeft het Nederlandsche B-elftal gisteren gespeeld tegen een combinatie u t Normandië, bestaande uit zeven spelers van F. C. Rouen en vier uit Le Havre. De Fransche rechtsbuiten bracht Normandië in de 23ste minuut aan de le ding. Acht minuten later zorgde Du- mortier voor den Nederlandschen ge lijkmaker (11). In de tweede helft konden de ver dedigingen aanvankelijk de baas blij ven. Eerst 6 min. voor het einde kwam Normandië op gelukkige wijze door een schot van Waggi weer aan de leid ng. Hen verzoende zich reeds met een Ne derlandsche nederlaag, toen in de laat ste minuut Dumortier voor de tweede maal gelijk maakte (22). Van de Nederlandsche spelers heb ben voor.al Mijnders en Van Male een uitstekenden wedstrijd gespeeld. Mijn ders was de ster van het veld.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 7