LAATSTE BERICHTEN. SPORT. HET ZEEUWSCH COSTUUM IS NIET DUUR. loopt wordt door verzekering gedekt. Omtrent de oorzaak van den bram tast men nog in het duister. Wel kan ge meld worden, dat tegen het einde vai de vorige week loodgieters bezig zijn ;Seweest met 't. repareeren van dan dak goot juist aan de zijde van het pakhuis, waar de brand is uitgebroken. Het wordt niet onmogelijk geacht, dai bij dit werk een vonk naar binnen is ge slagen en in den hoogst brandbaren voorraad gedurende den Zaterdag en Zondag is blijven smeulen. Vast staat evenwel ten deze nog niets. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER. Amsterdam: 1 doode. Zaterdagmiddags omstreeks drie uur is op het Damrak te Amsterdam een 72- jarige man nabij de Oudebrugsteeg door een motorwagen van lijn 25 overeden. Het slachtoffer liep een ernstige sche delfractuur op en overleed des avonds in het Binnen-Gasthuis. Nijmegen: 1 doode. Vrijdagavond is de dertigjarige ver pleegster B. Smit van den weesinrichting te Neerbosch bij Nijmegen op den straat wegen-Den Bosch door een auto aange reden. Mei. Smit fietste langs het kanaal en wilde den hoofdweg, een voorrangs- weg, oversteken. Te zelfder tijd naderde uit de richting Nijmegen een auto in ge wone vaart. De bestuurder zag het ge vaar doch kon n:et tijdig genoeg meer remmen. De wielrijdster werd gegrepen en eenige meters meegesleurd. In het St. Canis'us ziekenhuis te Nijmegen is mej. S. Zaterdag overleden. Rotterdam: 1 doode. Zaterdagmiddag is aan de Waalhaven te Rotterdam een jongeman van onge veer dertig jaar onder een autobus van de Rotterdamsche Tramwegmaatschappij geraakt. De man kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij op slag' werd gedood. Wildervank: 1 doode. Zaterdagavond is op het streekje te Wildervank een auto ingereden op eer. groep van zes wielrijders. Allen vielen tegen den grond. Het bleek dat vier hunner min of meer ernstig waren ge wond. Van de gewonden kon de 16-ja- rige A. Bekker, na verbonden te zijn huiswaarts kon keeren. Daarentegen was de toestand van de 15-jarige Hen- drikje Pont, hoogst zorgelijk, terwijl die van de 16-jarige R. Bloem en de 18-jarige G. Oosting ernstig is. Gisteravond is mej. Pont in het ziekenhuis te Groningen overleden. In aanmerking genomen de soli diteit der stoffen en het feit, dat men niet zoozeer de speelbal is der mode. Men schrijft ons Door twee inzenders in dit blad werd betoogd, dat het Zeeuwsch costuum zoo duur^ is. Door uw medewerker „Hein Tuut werd zelfs beweerd, dat er voor een, niet eens groot, gezin, 6000 noodig was om zich daarin te steken. Zulke uitingen zijn te betreuren, omdat zij de goede zaak schaden en bovendien haar vertroebelen. Het is een klein kunstje wanneer men alles op 't weelderigst neemt, tot exorbi tante bedragen te komen, en wij zien kans voor een stadsgezin onmiddellijk ook 6000 en méér te becijferen: een prachtbontmantel voor mevrouw 500, schitterend avondtoilet idem enz. In dien trant doorgaand, bereikt men even eens gauw 6000 voor een gezin met eenige kinderen. Maar natuurlijk zijn dat geen maatstaven. Het gaat hier om de kosten van de gewone boeredracht. En de berekeningen die wij van de meest deskundige zijde, namelijk den be- kendsten leverancier van gouden voor werpen voor den boerenstand en den meest bekenden handelaar in Zeeuwsche costuums te Middelburg ontvingen, lui den als volgt: Gouden voorwerpen (gemiddelde in span): Voor een man 150, voor een vrouw 300. Voor een gezin van 6 personen (vader, moeder, twee zoons en twee dochters) is dat dus 1350. Kleeding: Voor een boer, inbegrepen alles wat noodig m voor den Zondag en in de week 120. Voor een boerin, alles in- fi4nPvn' o voorraad mutsen enz. J 140. Voor 2 jongens van omstreeks 12 jaar 2 X 75 150. Voor twee meisjes 2Xf 110 220. Samen f 630. Alles te zamen kost de kleeding plus al het goud voor een gemiddelden in span voor een boerenechtpaar met kinderen 1890.*) dus 1350 plus 630 Goesche dracht komt iets duurder, voor zéér gegoeden inspan komt daar an 600 bij. Voor zeer eenvoudigen idem gaat er 600 af. Hierbij moet men in aanmerking nemen: 1. dat de bedragen voor het goud zijn opgegeven na de devaluatie. Alles wat vóór September 1936 is gekocht, en dat is dus het meeste, was be langrijk goedkooper. 2. 3. Ü!l,uItt!S_tt)are, sieraden gaan van ge- „li, gacin van yy- slacht op geslacht over, en men erft vaak goud of kleeren van ooms of tantes, zoodat er practisch kosten zijn gemaakt. Verscheidene versierselen, als de „gouden strikken" worden door vele boerinnen niet meer gedragen, zoo dat er ook geen sprake is van aan- schaffingskosten. 4. Er bestaan ook verguld-koperen ar tikelen, die zeer goedkoop zijn. Die worden vaak gedragen door de jeugd, in afwachting, dat zij goud erft; des noods kan verguld ook altijd gedra gen worden. Het verschil is nauwe lijks merkbaar, doet aan de schoon heid der dracht althans niets ai. 5. Men kan tweedehandsch sieraden veel goedkooper inslaan. 6. De boerenkleeding is buitengewoon sterk, Een boerekleermaker op een dorp benoorden Middelburg schrijft ons, dat men van een boerepak wel vier maal langer pleizier heeft dan van een burgercostuum, en dat het „op z'n burgers gaan" voor den boe renstand „duur, ja veel duur" is. Dan brengt „Hein Tuut" nog de beu- geltasch in het geding, die practisch niet meer wordt gedragen en nooit meer wordt gekocht, terwijl hij ze blijkbaar toch onder den „inspan" telt. Tenslotte moet men niet vergeten, j dat, wanneer de boer of boerin in Zeeuwsche dracht alles heeft geërfd of aangeschaft, zij voor het leven ingespan nen zijn, terwijl burgermenschen voort durend nieuwe broches, armbanden, das spelden en andere snuisterijen meenen noodig te hebben. Alsof dat niet oploopt! En wat verdoen op z'n burgers gekleede vrouwen niet een massa geld aan andere hoedjes, mantels, rokken, enz., die feite lijk nog zéér goed zijn, doch vervelen of uit de mode geraken. Voorts nog de hooge kosten van het bobben van het haar, permanent wave, enz. enz. Wij zouden zoo verder kunnen doorgaan. Summa summarum: het Zeeuwsch costuum is niet duur, wanneer men de soliditeit der artikelen en het hierboven betoogde in aanmerking neemt. Het beste bewijs ervoor is, dat op de minst welvarende dorpen van Walche ren, te weten Arnemuiden en West- kapelle, de gewestelijke kleeding nog vrijwel algemeen gedragen wordt. Iemand uit een burgerhuishouden, waar van moeder op dochter steeds boe rinnetjes in 't huishouden hielpen, schrijft ons: Als echte Zeeuw en groote vereerster van de mooie Zeeuwsche dracht, lees ik steeds met belangstelling de stukjes hier over in uw courant. Veel wordt er wel aangemerkt wat waar, maar ook veel wat onwaar is; en dan wel in de eerste plaats is onwaar dat de hoerendracht duur is èn dat de boerenmeisjes belee- digd worden.... Zeker, als je zoo'n boerenkleeding met toebehooren in ééns wil aanschaffen is 't kostbaar, maar dat gebeurt bij de boerinnetjes niet. Die schaffen zich elk jaar, waar ze dan voor sparen als ze in dienst zijn, een van die kostbare onderdeelen aan. Eerst wel de gouden krullen (als ze pas gaan dienen en ze hebben geen erfstukken, hebben ze alles in koper) dan de stukken enkele of dubbele al naar de spaarpot dik is en in 't eerst met gouden parel, later pas, komen de echte parels er aan, dan de bloedkoralen met mooi gouden slot en ten laatste de kostbare kanten muts, die laatste meest tegen dat ze aangeno men worden en óók een mooie zwarte rok en dito schort, en hebben ze dat een maal, dan blijft het jaren en jaren mooi en konden ze gaan sparen voor hun huis houden. Zoo ging 't mijn dienstmeisjes, die ik een vijf en twintig jaar geleden altijd uit den boerenstand had. In dien tijd, toen elk burgerhuishouden nog een meisje voor dag en nacht hield en zoo'n meisje dan 7 of meer jaren bij je bleef, tot ze trouwde. In dien tijd gingen er ook al enkele meisjes op z'n burgers, maar dit had lang geen instemming bij de andere boe renmeisjes. Zoo herinner ik me, dat m'n meisje eens thuis kwam en verontwaar digd zei: „Juffrouw, nu gaat Kaatje van hier naast op z'n burgers, 'k heb tegen er gezeid, waarom doe je dat, en toen zei zewat is er noe minder dan een boerin, en 'k eb er gezeid „een omge kapte" Die meisjes zagen er altijd keurig een voudig uit. De daagsche plunje was de gelijk en netjes en met een nieuw katoe nen doekje of beukje, zoo nu en dan eens gekocht, waren ze telkens in 't nieuw voor o, zoo weinig geld. De groot terlienge schorten gingen jaren mee. Die meisjes maakten aÜes zelf, waschten en streken hun mooie mutsen zelf, die ze ook zelf maakten. Zoo'n meisje was een f-raad in je huis en werkte ook keurig. woonde over een groot hotel, dat des zomers vooral druk bezocht was en die gas en kiekten vaak de meisjes als ze de stoep schuurden of boven voor de ra men zaten op Zondag of feestdagen en dan werd meestal door bemiddeling der hoteldirectie aan hun een photo gezon den, wat de meisjes erg verraste, daar ze vaak niets gemerkt hadden. Zoo was met een volksfeest een zuster bij een van mijn meisjes te visite en za ten ze boven op de zolderkamer om den optocht voorbij te zien trekken en kre gen toen na enkele weken eenige pho to's, dat gebleken was van uit een der hotelkamers genomen te zijn. Maar nooit ondervonden ze iets beleedigends. Wel gaf dat zenden der photo's een blijk van vereering voor hun mooie dracht. geen WEDSTRIJDUITSLAGEN Z.V.B. Zaterdagcompetitie „Walcheren" R.C. S.—S.M.Z. 1—3; R.C.V. 2—V.V.V.V.V. 26; Souburg 1R.C.V. 1 3—1; Seroos- kerke 1Serooskerke 2 81; Arnemui den 1Veere 1 40. Adspranten: De ZeeuwenSeroosker ke 1—2. Zondag. Adspiranten: Middelburg R.C.S B. 61; R.C.S. A.Eiland Boys 51; ZeelandiaVlissingen 8—1. Ie kl. A: Vlissingen 3Domburg 1 42; R.C.S. 2Kruiningen 1 21. Ie kl.: C: Schoondijke 1Schoon- dijke 2 74; Breskens 3Breskens 2 2—4. Overgangski.: De Zeeuwen 3 Nieuwland 1 31. 3e kl. A: Walcheren 2Walcheren 3 10—0. Z V. B.-VOETBAL IN ZUID-BEVELAND. We hebben gisteren de gelegenheid aangegrepen eens kennis te maken met het lagere voetbal in onze provincie en een bezoek gebracht aan een le klasse ZVB wedstrijd. De gelegenheid was hiervoor uitermate gunst g, daar te Souburg de reserves van RCS den strijd aanbonden met het le elftal vap Kruiningen. Laat ons direct zeggen, dat de overwinning terecht kwam bij de club met de minst goede spelers (RCS II won met 21). Het was juist dat gene, wat wij er van verwachtten en juist daarom leek het ons interessant eens een kijkje te gaan nemen, om zoo- noodig de voetbalsport in Zuid-Beve land hieraan te toetsen. Wij vroegen ons reeds meermalen af, waarom op Zuid Beveland zoo weinig KNVB-clubs voorkomen; wij meenen reeds thans de oplossing in dezen wedstrijd te heb ben gevonden. Wat toch was het geval. De stuk voor stuk betere voetballers van Kruin ngen werden geslagen door een ploeg, waarin technische kwali teiten met succes den doorslag gaven. RCS houdt ten sterkste vast aan haar trainingsplan, waartegenover Kruinin gen in het veld bracht een ploeg, wel ke geheel zonder eenige training de competitie ingaat. Spiers als midvoor Brandt en linksback K'evit bv. zijn ge boren voetballers, diej, mits bijge schaafd, een zeer behoorlijk figuur in den KNVB zouden slaan, terwijl voorts de reserve-doelman Kievit mij RCS geen verzwakking zou zijn. Wat echter het groote euvel is bij deze ploeg zult U vragen? Men laat te veel het lichaam het werk doen, wat de bal veel vlugger, gemakkelijker en.... doelmatiger doet. Keer op keer werd een man gepasseerd en daarna den bal afgegeven, terwijl even zooveel malen den bal daardoor werd kwijtge raakt aan een tegenstander, hetgeen zonder het eerst passeeren v,an den tegenstander onmogelijk had kunnen voorkomen. Hier komt nog bij, dat te gen een sterkeren tegenstander deze technische tekortkomingen nog meer aan den dag moeten treden, want met alle waardeering voor RCS, moet het ons toch v,an het hart, dat dit 2e elftal zeer bezwaarlijk geschikte reserves kan le veren voor haar eerste elftal. Voorts leek ons de leeftijd der Kruiningen- spelers wel wat tè hoog om met een - ge kans van slagen volgende competi ties door te komen. Al met al lijkt ons het Z. Bevelandsche spel nog erg pri mitief, enkele uitzonderingen daargela ten, Hierin is ongetwijfeld verbeter ng te brengen. Speciaal hebben wij hier bij op het oog het voorbeeld van RCS, nml. serieus volgen en toepassen van de amateursclubleiderscursussen, welke fi- nantieel geen offers vergen en naar ge bleken doelmatig werken. BIJ DE ADSPIRANTEN OP BEZOEK. Bij het nalezen der respectabele lijst standen der uitgebreide Z.V.B.-competi ties kwamen wij er ongemerkt toe eens na te gaan welk elftal tot nu toe de beste prestaties leverde. We kwamen in de adspiranten-competitie terecht, waar Zeelandia aan het hoofd der ranglijst prijkt met 7 gespeelde en gewonnen wedstrijden en 455 als doelcijfers. De adspiranten van Zeelandia hebben reeds enkele jaren een goeden naam. Steeds eindigden zij bovenaan of op een der opvolgende plaatsen. Het elftal van dit seizoen schijnt echter alle voorgan gers te willen doen vergeten, want met het grootste gemak wordt iedere week gewonnen. Wij waren Zondag in de gelegenheid een gedeelte van den wedstrijd Zeelan diaVlissingen bij te wonen. In dat kor te tijdsbestek hebben wij meer genoten dan meermalen gedurende 1 uur 2de klasse voetbal. Dat was voetbal wat die knapen daar leverden, in zeer goeden vorm. Uiteraard hebben wij slechts de Zeelandia-voorhoede aan het werk ge zien, met de middenlinie. De verdedi ging kwam er niet aan te pas. Wat wij van deze voorhoede en middenlinie zagen doet alle voetbalnarigheid een oogenblik vergeten. Welk een frissch ellectief spel, waarbij alke kans werd benut en doelpunten werden gemaakt om van te watertanden. De Vlissingsche jongens, flink uit de kluiten gewassen, kregen geen vat op dit bewegelijke spel. Veel meer dan in- en aftrappen hadden zij niet te doen. Van de 9 doelpunten de uitslag was 81 hebben wij er 3 zien maken. Hoewel opgezet uit een keurigen aanval, was een ervan toch een geluksgoal. De beide andere echter waren zuiver als goud, in het bijzonder de laatste, door den linksbuiten met een hard en zuiver schot in den linkerbovenhoek gescoord. Dit waren 3 treffers, maar hoevele ma len ging de bal rakelings naast of over, enkele malen door keurig kopwerk van den midvoor. Hoe afgemeten werden de corners genomen en met welk een spel inzicht werden de ballen naar vrijstaan de spelers geplaatst. Daar groeit wat uit voor de toekomst. Zou het niet mogelijk zijn enkele de zer adspirantenwedstrijden als voorwed strijden vóór de thuiswedstrijden van het le elftal vast te stellen? Velen zul len dan van dit spel kunnen genieten en met ons enthousiast zijn. Comb, elftal -e6 Internationale wedstrijden: Reims-Charlev'lleLimburgsch 95; ZwitserlandItalië 22. HOCKEY. WEDSTRIJDUISLAGEN. Zuidelijke le klasse: CadettenBre da 3_2; VenloH.T.C.C. 4—1; E.M.H. C.Tilburg 12; ConcoirdiaZwart Wit 3—3. 2e klasse B: Breda2Cadetten 2 13 PushForward 15; Forward 2Tem po 10; MiddelburgTilburg 2 15. SCHAKEN. DE STRIJD OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De elfde partij remise, Te Groningen werd Zaterdagavond de elfde partij gespeeld tusschen dr. M. Euwe en dr. A. Aljechin om het wereld kampioenschap schaken. Wit: Euwe; zwart: Aljechin. Slavische verdediging. 1 d2—d4 d7—d5 2 c2—c4 c7—c6 3 pgif3 Pg8f6 4 Pblc8 d5Xc4 5 a2—a4 Lc8—f5 6 Pf3-^,e5 e7 7 Lfl—g5 Lf8—b4 8 f2—f3 De uitdager bestrijdt Euwe met het wapen, dat laatstgenoemde in de vierde partij in toepassing bracht. 8 h7h6 Euwe speelde in Aljechin's plaats (4de partij) 8c5, 9. Dc5:, Dd5, 9 Lg5Xf6 Na Lh4 zou Da5, Dd2, Pd5 zeer on aangenaam zijn. 9 g7Xf6 Psychologische tactiek? Over deze voor de hand liggende zet (het is dui delijk, dat zwart na Df6:, e4 in het na deel komt: Le4:? Fe4:, Dh4f, Kd2, De4:, Pf3) dacht de ex-wereldkampioen bijna tien minuten na. 10 Pe5Xc4 c6—c5 11 d4Xc5 Dd8Xdlf 12 Tal Xdl Lf5—c2 13 Tdl—cl zeer listig. Daar op 13. Td4 Pc6 volgt besluit dr. Euwe het zóó te regelen, dat hij na ruil op c3 met den toren terug kan nemen. Indien nl. nu dadelijk 13. Lc3:, Bc3:, dan kan zwart niet op a4 slaan, wegens, Tal, eventueel gevolgd door 13 6'Lc2—b3 14Pc4—d2!Lb4Xc3 15 TclXc3 Lb3Xa4 16 e2e4Ke8e7 Wit heeft kansen langs de a-, zwart langs de d-lijn. Wel heeft zwart een zwakken broeder op h6, maar die is voorloopig niet aan de orde, terwijl hij zelf aanstonds van het steunpunt op b4 gebruik kan maken om acties langs de d-lijn te ondersteunen. 17 Lfld3 Th8—d8 18 Kei—e2 Pb8—c6 10 Ke2—e3 In aanmerking kwam ook Tal, Pd4f, Ke3, Lc6, Pc4, enz. 19 Pc6—b4 20 Ld3—bl La4—b5 21 Pd2b3 Daar dadelijk 'n Tb3, a5 niets zou uitha len, wil wit de actie met Pd4, Le8, Tb3, a5, Pc2, versterken. 21 f6—f5 22 Pb3—a5 streeft het paard naar c2, dan kan al tijd onverwikkelijk Td3f, Td3:, Pd3 vol gen. 22 b7b6 23 c5Xb6 a7Xb6 24 Pa5c4 dreigt zoowel Pb6: als de afwikkeling Tb3, Lc4:, Tb4:. 24 Ta8—al 25 Pc4—a3 In plaats van op b6 te slaan, waarna voor zwart geen veelbelovende voort; zetting te zien is (e5, g3) streeft de we reldkampioen naar verdere vereenvou diging, waarmede hij weliswaar vlot re mise bereikt, doch daartegenover mis schien 'n goede kans laat schieten. Jam- mei"- 25 Lb5a6 26 Tc3b3Pb4 d3 dreigt f4f, enz. 27 e4Xf5Pd3Xb2 28 Tb3Xb2 TalXa3f 29 Ke3—f2 Td8—d6 30 f5Xe6 Td6Xe6 Remise, op voorstel van Aljechin. De slotstand was: Wit-Euwe: Kf2, Tb2, Thl, Lbl, pionnen f3, g2, h2. Zwart-Aljechin: Ke7, Ta3, Td6, La 6 pionnen b6, f7, h6. De stand is thans: Aljechin 7, punten, 5 gewonnen, 4 remise. Euwe 4 punten, 2 gewonnen, 4 remise. Een strijd van het geconsolideerde tegen het terugkeerende zelfvertrouwen. Dr. Euwe heeft deze partij rustig en solide opgezet en zich door de veront- rustingspogingen van den tegenstander niet van de wijs laten brengen. Dat hij zich ten slotte niet op een weliswaar correcte, doch daarom niet minder over afgronden voerende wending dufde in te laten, is hem in deze phase van de match niet kwalijk te nemen. DERTIENHONDERD GULDEN VERDUISTERD. De recherche te Groningen heeft aan gehouden den 32-jarigen J, S-, verdacht van verduistering van dertienhonderd gulden. J. S., die werkzaam is bij een hande laar in steenkolen te Groningen, had een spaarkas opgericht. De leden stortten iedere week bij hem een bepaald bedrag, waarvoor zij des winters brandstoffen ontvingen. De kolen werden betrokken bij den patroon van S., die op deze ma nier vele klanten wierf, terwijl de leden van de spaarkas op gemakkelijke beta lingsvoorwaarden brandstoffen ontvin gen en S„ voor de moeite, een kleinig heid er bij verdiende. In het begin ging alles goed. S. had aan het einde van den zomer nogal wat geld in zijn spaarkas, afkomstig van de vele leden. Thans is gebleken, dat S. een tekort heeft van f 1300. Hij is ter beschikking' van de justitie gesteld. GEVONDEN VOORWERPEN TE GOES. In de maand October 1937 zijn aan het bureau van pol'tie te Goes onder staande voorwerpen als gevonden .aan gegeven en zijn aldaar nadere inlich tingen betreffende deze voorwerpen te bekomen: twee huissleutels, 6 portemonnaié's, met en zonder inhoud, een sleuteltje, 2 kinderhandschoentjes, een onder broek, een sleutelring met sleutels, een dameshoed, een rijwielspatlap, 2 man telceintuurs, een gouden r'ng, een hond, 4 handschoenen, een knipmesje in etui, een schroevendraaier, 2 mut sen een damesschoen, een lederen ko kertje, een parapulie, een rijwieltasch, een zadeldekje, 3 vulpenhouders, een zilveren polshorloge met dito .armband, een zakje met ajuin, een paar hand schoenen, een doublé kett'ng, en een rijwielbelastingmerk 1937-'38, v/e CORRESPONDENTIE. Inzenders van „Slimmerikken'': hebben nog enkele maanden voorraad. Is die op, dan zetten we 't stop. Nieuwe inzendingen komen niet meer voor plaatsing in aanmerking. MARKTBERICHTEN. Rotterda m,l Nov. Veemarkt. Aanvoer totaal 1763. Vette runderen 343; Vette kalveren 161; Nuchtere kal veren 8; Schapen en lammeren 711; Varkens 500. Vette koeien per kg le kw. 75, 2e kw. 67, 3e kw. 5054; Vette ossen per kg le kw. 73, 2e kw. 66, 3e kw. 5054; Vette kalveren per kg le kw. 100, 2e kw. 90, 3e kw. 7075; Varkens (levend gewicht) per kg le kw. 63, 2e kw. 62, 3e kw. 61; Schapen per kg. le kw. 54, 2e kw. 49, 3e kw. 44; Lammeren per kg le kw. 63, 2e kw. 58, 3e kw. 53. Schapen per stuk le kw. 30, 2e kw. 27, 3e kw. 23; Lammeren per stuk le kw. 20, 2e kw, 17, 3e kw. 15, Vette koeien en ossen aanvoer kort, handel vlot, prijzen iets hooger dan vo rige week Dinsdag, prima koe 79, os 77; Vette kalveren aanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen als vorige Maandag, be halve kwaliteit die lager in prijs was; Schapen en lammeren aanvoer iets rui mer, handel zeer kalm, prijzen door mindere kwaliteit iets lager; Varkens aanvoer als vorige week, handel tame lijk, prijzen onveranderd, eenige prima exemplaren gingen nog tot 64 ct. per kg. Ro tterdam, 1 Nov. Aardappel- markt. Brielsche Eigenheimers 1.60 1.80; Zeeuwsche Eigenheimers 1.45 -ƒ1.65; Zeeuwsche Bonte 22.30; Zeeuwsche Blauwe 22.30; Eigen heimers Blauwe 1.501.60; Eigen heimers drielingen 11.40; Bonte en Blauwe poters 1.20—1.40 alles per hl. Westlandsche zand 3.503.80 st. Westlandsche klein zand 2.803 ct alles per kg., met gewonen aanvoer, rede lijken handel. Vlas-aanvoer: 6325 kg blauw, schoon 6875; 3000 kg Groningsch 65 70; 9600 kg Hollandsch Geel 66 75; 70 kg Dauwroot 5057 alles per kg. De handel was zeer stroef waardoor weinig kooplust was, vooral de minde re soorten zijn weinig gevraagd. Een groot gedeelte bleef onverkocht. Rotterdam, fijne zaden lijnzaad wit bloem 1111.50; idem (voer) 10 10.50; karwijzaad 2122; blauw maan zaad 2930. Steeming kalm. Gele La Plata aange komen B 136, Stoomend naar aank. C 136.50138; Zuid-Afrikaansche nr. 2 Aangekomen B 133, Stoomend D 134; idem nr. 3 aangekomen B 132.50. Stoomend D 134; Gele Zuid Afrikaan- sche nr. 8 dagelijks verwacht 135.50. Binnenlandsche granen (per 100 kg) Haver 6.257; Gerst Chevalier f 8 8.25, rogge tot 7.90. Peulvruchten (per 100 kg) Erwten, kleine groene 10.2511, overigens van 8.509.50; Schokkers 14 18; Bruine Boonen 1112.25 overi gens f 9f 10. AmSterdamsche Aardappelen prijzen. Amsterdam, 1 Nov. Zeeuwsche bonte en blauwen f 2.452.65, idem Be velanders f 22.10, idem Eigenh, f 2.10 2.30, Zeeuwsche Poters f 1.601.75, Noord Holl. Eigenh, f 1.802.10, idem bl. en bonte Eigenh. f 2.102.20, IJpol- der Bevelanders f 1.801.90, idem bon ten en blauwen f 2.302.40, Duinzand aardappelen f 2.803.20. Drentsche zandaardappelen f 2,402.60, alles per hl. Aanvoer 100.000 kg.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3