BUITENLAND. Verbeterde stemming. IN T KIELZOG VAN DE WEEK. DUITSCHLAND. BALKAN. ZWEDEN. WAAR IS WERK? Ftnanoieei economisch weekoverzicht. De Amerikaansche reqeering luisterde naar een waarschu wing Vrijwillige samenwer king in de trampvaart. Er is in de afgeloopen week een gun stiger stemming in de Ver. Staten ont staan. Zulks vooral in verband met een besluit der regeering tot opheffing van de dwingende dekkingsbepalingen op het punt van het surplus bij aankoop van fondsen. Men zal zich herinneren dat de Federal Reserve Board het vorige jaar het vereischte surplus had ver hoogd van 45 tot 55 hetgeen dus beteekende dat op een fondsen-bezit van zegge tien duizend dollar, beurs waarde, slechts een voorschot mocht worden gegeven van 4500. Dit betee kent dus volgens de oude usance een dekking van 122 voor een voorschot van 4500. Deze hooge dekkingsvoor schriften wortelen, naar bekend mag worden verondersteld in de Securities and Exchange act van Mei 1936, welke ten doel had de Ver. Staten een herha ling te besparen van de gevolgen, welke de excessen van de beursspeculatie in het beruchte jaar 1929, toen de broker- loans zulk fantastische afmetingen had den aangenomen, teweeg hadden ge bracht. De chairman van de Chase Na tional Bank, Aldrich maakte, zich tot spreektrompet van aldegenen die meen den dat de reglementeering van de Re geering op dit terrein, de directe oor zaak kon worden genoemd voor de dé- route op de internationale beurzen. En blijkbaar is zijn klacht niet aan doove- jnansooren gezegd, want spoedig daar na kwam het bericht dat de dekkings bepalingen althans voor haussiers aanzienlijk zouden worden verlaagd daarentegen die voor de baissiers, aan zienlijk verzwaard. Niet onnoodig is het, in dit verband er op te wijzen dat de Amerikaansche Regeering zich blijk baar steeds het felst heeft willen kanten tegen de haussier, aangezien voor de baissiers feitelijk geen marge bepalin gen bestonden, terwijl toch niemand zal durven beweren dat de haussier een grooter gevaar voor de rustige ontwik keling op de beurs beteekent, dan de baissier; integendeel. In ieder geval toont de Regeering zich ook nu weer eene van uitersten, daar zij thans de dekkingsbepalingen van de baissiers drastisch heeft verscherpt. Men moet zich nu uiteraard geen gouden bergen van dezen maatregel voorstellen omdat wel eens zou kunnen blijken dat de ondermijnende krachten reeds zoozeer vat hebben gekregen op het geheele economische raderwerk, dat de therapie op een te laat oogen- blik is gekomen. Maar hoe dat zij: het geheel ziet er voor het oogenblik be duidend vriendelijker uit en de effec tenbeurzen weerspiegelden dit niet on duidelijk. Daarbij kwam nog dat naast den stroom van ongunstige berichten over het verloop van de conjunctuur in de V. S. speciaal in de afgeloopen week ook weer eens enkele prettige klanken vielen te beluisteren. Tot deze rekenen we b.v. het bekend worden van het be sluit dat de United States Steel Cor poration, welke sedert April 1932 geen dividend meer op de gewone aandeelen had uitgekeerd, tot dividend-hervatting over het derde kwartaal, zou overgaan en wel ten bedrage van 1 per gewoon aandeel. Voegt men dit bericht bij de uitkomst van de schatting over de ac tiviteit in de staal-industrie, welke en kele procenten boven de verwachting bleek te liggen, dan heeft men ook hier in factoren welke tot een betere stem ming moesten medewerken. De Amsterdamsche beurs deelde daarin. Speciaal op j.l. Donderdag ook de vorige week bracht genoemde dag een belangrijke verademing viel een opgewekte stemming waar te nemen, welke meer in het bijzonder voor de Amerikaansche afdeeling gold, alwaar vooral de omzetten in Anacon da's, Republic Steel, U. S. Steel en In ternational Nickel een flinken omvang aannamen, en velen hunner zelfs boven New-Yorksche pariteit kwamen te lig gen. Wat de Nederlandsche waarden be trof waren vooral H.V.A.'s sterk ge vraagd; dit fonds wist dien dag circa 12 in koers te verbeteren, het viel hierbij op dat de overige suikeraandee- len betrekkelijk verlaten liggen, waar toe het feit dat H.V.A. zeer uiteenloo- pende belangen heeft, in tegenstelling tot de zuivere suikeraandeelen, wel een woordje mee zal hebben gesproken. Immers voor de suiker ,,an sich' is de toekomst heusch niet zoo hoopvol. Een goede belangstelling bestond er ook voor Koninklijke Olie s hoewel de koerswinsten tot enkele punten beperkt bleven. Voor industrieels waarden was de be langstelling gering; aandeelen Philips stegen enkele procenten terwijl Unile ver slechts één punt aantrok. Scheep vaartwaarden waren tamelijk vast ge stemd, waartoe het feit dat juist op dit moment het schema voor een vrijwillige samenwerking in de trampvaart gedu rende 1938 tot stand is gekomen, waar door de verlenging der minimum-vrach ten-afspraken van kracht is gebleven, niet weinig heeft bijgedragen. Dit succes spreekt te meer oöïdat het werd bereikt op een moment dat de vrachtenmarkt een teeken van achteruitgang begint te vertoonen. Het is duidelijk dat speciaal onze vrachtvaartmaatschappijen hiervan zullen prpfiteeren als de K.N.S.M., Nie- velt Goudriaan etc De beleggingsmarkt bleef vrijwel on gewijzigd; de Indische staatsleening vindt nog steeds weinig aftrek Thans laten we enkele koersen vol gen: Java China Japan 96100 Stoomvaart Nederland114115 Deli-Batavia 200204 Senembah 276284 Koninklijke Petroleum388359 Philips 322—324 U. S. Steels 4245 'Anaconda's 2222 A.K.U49—50 H.V.A436—550 De lange afstand-vlucht blijkt voor den vliegtuigbestuurders, die er eenmaal van geproefd heeft, de aan trekking te bezitten, die de brandende kaars op een windstillen, zoelen zomer avond, voor de vliegende insecten uit straalt. En daarom lag het voor de hand, dat de ondernemende dochter van tand arts Batten, die haar ouders en de we reld reeds eerder door een vermetel gevecht met de zwaartekracht en de elementen in onrust joeg, nogmaals in haar kleine, gevleugelde kist zou klim men om te trachten den afstand tus- schen Australië en Engeland sneller af te leggen dan de Engelsche piloot Braodbent had gedaan. De kwieke Jean, die blijkens de niet eens geflatteerde haast-foto's in de krant vermoedelijk met heel wat minder risico ook nog wel aandacht tot zich zou kunnen trek- ten, zag haar streven met succes be- croond; zij sloeg zooals dat in sport- jargon moet heeten den mannelijken concurrent, en smaakte het genoegen na haar landing door duizenden flegmatie ke Engelschen enthousiast te worden toegejuicht. U en wij schudden het hoofd over miss Batten's jongste stunt staaltje, en zijn het volkomen eens met raar vader, die bij een vorige gelegen heid al opmerkte, dat Jean voor zulk een spel met den dood, dat geen enkele practische waarde heeft, feitelijk een pak voor d'r vliegbroek verdient. Ande ren zullen evenwel aanvoeren, dat vliegjes en muggen om het licht van de kaars dansen, hoewel de slachtoffers op den kandelaar hun tot een waarschu wend voorbeeld konden zijn, en dat de record-vliegers niet anders kunnen. Het gevaarlijk spel rond den lichtenden krans van het groote risico schijnt Jean in het bloed te zitten, zooals het de ve le vliegende vrouwen en mannen in het bloed zat, wier namen stuk voor stuk in het levensboek zijn doorgehaald. Daartegen helpt geen Earhart-herinne- ring als remedie. Laat staan de aloude stelling, dat het voor uitblinkers op elk gebied zaak is tijdig de non-activiteit te gaan betrachten. Niet alleen zij, die het hart ver pandden aan roekelooze, nuttelooze re cord-vluchten sukkelen met het juiste moment van retireeren. De buiten kijf verstandige Belgische eerste minister b.v. zag eerst kans den verleidelijken dans om het politieke vuur af te breken, toen de teere vleugelen zijner persoon lijke eer dermate door de lekkende vlammen waren geschroeid, dat geheel België de brandlucht in den neus kreeg. Maar de voorzitter van de vaderland- sche Tweede Kamer, die dan ook een prof is, legde als een zeer wijs man de leiding over zijn talrijk en veelal ru moerig politiek gezin in jeugdiger han den voordat Jan en alleman gingen den ken aan het spreekwoord, dat er een tijd is van komen en van gaan. En hij wendde den steven naar den statelijken ivoren toren, die slechts plaats biedt aan een zeer klein gezelschap uitver koren, groote Nederlanders.... In het dorp, dat de Brabanders Gooi noemen, en de overige Nederlan ders Goirle, heeft men reden de vlag uit te steken. Niet bij wijze van late hulde aan den dorpsgenoot, die toch weer op het ministerkussen belandde, maar naar aanleiding van het actueele feit, dat het Goolsche gemeentebestuur kans zag den Raad met ingrijpende voorstellen tot be lastingverlaging te bombardeeren. Ter wijl iedereen al geloofde, dat ons land gedoemd was tot in de verre toekomst te zuchten onder de hooge belastingen, die nergens ter wereld kunnen beslui ten uit zich zelf te retireeren, ging daar in het Brabantsche dorp zonder veel misbaar het lichtsein tot den aanval op den Fiscus op. Dat elders in onze lage landen het signaal verstaan moge wor den schikken, mogen zeldzaam zijn: Utrecht schikken, mofen zeldzaam zijn: Utrecht herbergt velen van dezulken. En daar om sloegen de goudzoekers, die in een nachtelijk uur een bezoek brachten aan de gewijde hallen, waar jongelie.den worden onderwezen om het schijnbaar nog niet voldoende bevolkte gilde der vaderlandsche tandartsen te completee- ren, een zwaren slag. Men vreest zelfs dat de spoedig jarige tandheelkundige studentenvereeniging door deze onver- hoedsche verdwijning van vele koste lijke metalen tanden, doppen en brug gen op den heuglijken dag slechts mum melende sisklanken uit zal kunnen bren gen, inplaats van de forsche, vroolïjke klanken, die bij een gez'onde jubiiarisse hooren. Ondanks het gouden studenten drama hebben 1400 Nederlandsche huis vrouwen in de Domstad echter in volle opgewektheid den zilveren jaardag van haar machtig verbond gevierd. Uit het potje, dat een kwart-eeuw op het vuur van het enthousiasme der huisvrouwen heeft staan sudderen aanvankelijk onder hilariteit van het mannendom stegen geenszins te versmaden geu ren. De P. T. T. ruimde in Slagharen en Lutten, in het Overijsselsche, dat al- j tijd een vruchtbaren bodem heeft gele- j verd voor cilandestiene uitzendingen,1 twee geheime zenders op. En meneer Bronsing van de Nederland is er ein- delijk toe over gegaan het Zeppelin plan voor onze Oost, dat nu al een jaar of zes het vaarwater van meneer Ples- man heeft vertroebeld, op de helling te leggen. En natuurlijk zullen ook de hu zaren in Deventer hun pauken-paard hebben. Maar dat Greta uit Hollywood nu weer verklaard heeft niet op de maat van den dirigeerstok van Leopold Stakowsky naar de huwelijksboot te willen huppelen, komt toch als een ver rassing in het kielzog' opduiken. Moeten we Garbo dus toch rangschikken onder de velen, die de moeilijke kunst van het juiste oogenblik niet deelachtig wor den? Kwartiermeester. HET BEROEPSGEHEIM VAN ARTSEN. Niet meer absoluut. Uit Berlijn wordt gemeld: Een nieu we wet op de uitoefening van het me dische beroep bevrijdt artsen in sqjn- mige gevallen van de verplichting het beroepsgeheim te bewaren. De desbetreffende verordening ver klaart: „Een arts is niet strafbaar, wan neer hij een beroepsgeheim onthult teneinde een juriidischen of moreelen plicht te vervullen, of wanneer hij, dit doende, handelt in overeen stemming met hetgezon- de verstand van het v o 1 k." In de motiveering wordt gezegd, dat men de verouderde opvatting van het waarborgen van belangen heeft laten varen en heeft vervangen door het be ginsel, dat het algemeen welzijn voor gaat voor het particuliere belang. Balkan EEN BERG AAN DEN WANDEL. Reeds verscheidene huizen bedolven. Het dorpje Novi Pazar in Joegoslavië wordt met den ondergang bedre:gdL doordat de heuvel Jakoflejna langzaam aan het verschuiven is geraakt en zich voortbeweegt in de richting van de ri vier Josjnitsa. Reeds is de heuvel ruim 400 meter voortgeschoven. De bewegende aard- massa's hebben reeds verscheidene hui zen bedolven, zoodat de bewoners dak loos geworden zijn, terwijl ook ande ren den nacht in de open lucht door brengen uit angst, dat hun huizen 's nachts verpletterd zullen worden. De bosschen, die eens den top van den heuvel bekroonden, staan nü boven de bedolven huizen, boomgaarden en weiden hebben zich ver^aatst, de ge heele heuvelhell ng vormt één groote woestenij. Men vermoedt, dat de grondverschui ving veroorzaakt is door ondergrond- sche bronnen. Te klein om een auto te besturen. De regeering houdt zich op het oogenblik bezig met de vraag of ie mand, d e slechts 1 m 54 lang is. auto's mag besturen of niet. De plaatselijke autoriteiten van Oestergoetland hebben geweigerd een man van deze afmeting een rijbewijs te verstrekken op grond van het feit, d,at zijn kleine lichaamsbouw het hem niet mogelijk maakt welk motorvoertuig ook te besturen. De medische officier van gezondheid heeft de aanvrage van den man onder steund en vastgesteld, dat de candid,aat absoluut in staat zou zijn een waffV met een speciale zitplaats voor den bestuurder te rijden. De „kleine man" heeft bij de regee- r'ng een protest ingediend tegen de weigering hem een rijbewijs te geven. De gezondheidsdienst heeft zich echter uitgesproken tegen het advies van den officier van gezondhe'd met de verkla ring, dat „een lengte van 1 m 54 een goede reden moet zijn om iemand een rijbewijs te onthouden. De regeering heeft in deze aangele genheid nog geen besluit genomen. WESTKAPELLE. Abonnementen en Advertentiën vooi dit blad worden aangenomen door den Agent P. LIEVEN5F. ONTVANGEN BOEKEN. Als eerste van een nieuwe reeks bro chures, onder den titel „Tijdsleinen" (stemmen uit christelijk historischen kring) verscheen bij de N.V. Drukkerij C. Blommendaal te 's Gr a v en h age: „Democratie en levensbeschouwing", door mr. J. J. R. Schmal. „Een spel vian groote kinderen", door Jef Hinderdael. Met voorwoord van dr. P. H. Ritter jr. De schrijver vertelt van het leven van een Vlaamsch dorp voor en tijdens den oorlog, van de dap perheid der dorpsautoriteiten, welke dapperheid in wezen angst in zich bergt. Maar behalve dit oorlogsbeeld schetst de schrijver ook het leed en de misken ning welke de Vlamingen ondervonden van de franskiljons en hij brengt hier mede ook het vraagstuk der nationali teiten te berde. Deze uitgave verscheen bij de N.V. G. J. A. Ruys, Uitg. Mij. te Z u t p h e n, In de serie „Van Gorcum's Tooneel- fonds" verschenen bij de uitgevers Van Gorcum en Comp te A s s e n de volgen de drie nieuwe deeltjes: „De blijde toekomst", blijspel in drie bedrijven, door W. Polman Tuin Jzn „De juffrouw met het gele rokje", tooneelstukje in drie tafreelen, door H. Fen de Bruyn, „Hoe de ppddestoel werd vrijge sproken". Blijspelletje in één bedrijf door G, Bos. „Roeland Westwout", een roman over jonge menschen, door Diet Kramer. Ontwerp-omslag Piet Worms. De schrij'f- ster poogt weer te geven het leven van jeugdige volwassenen. Zij beschrijft een ideaal gezin met daarin een jeugdige ideaalfiguur: Roeland Westwout. Het boek verscheen bij de Uitgevers Mij. „Holland" te Amsterdam. Bij dezelfde Uitgevers Mij. verscheen voorts: „Baas Peet en compagnon", door Alice Hegan Rice. Vertaald door Diet Kramer. Omslag in kleur verzorgd door Dick Jansen. „Opus 5", verzen van Gerard den Brabander. Uitgave N.V. Uitgeverij v.h. C. A. Mees te Santpoort. Bij den uitgever J. M. Meulenhoff te Amsterdam verscheen in de serie „Sammlung deutscher Schriftstel ler": „Die Ratsel von Katsch", von Adolf Hechelmann, Herausgegeben und mit Erlauterung'en verscheen von J. J. Kenter.- Wfig WfglBR Bij denzelfden uitgever verscheen' voorts: „Een hofdame uit de 18e eeuw", roman door Marie C. van Zeggelen (schrijfster van „Een liefde in Kennemer- land"). „Waar 3e stem wordt gesmoord", door Alexandra Anzerowa, „De ver schrikkingen uit het leven van een ge vangen vrouw in Sovjet-Rusland", Ver schenen bij de N.V. Stemerding Co. te Rotterdam. De Districts-Arbeidsbeurs voor alle gemeenten tusschen Ooster- en Wester Schelde zendt ons de volgende aanvra gen: Binnenland: EINDHOVEN, halfwas beeldhouwer (hout) goed bekend met houtsnijwerk (meubel), 18—20 jaar oud; 30—35 cent per uur, HAARLEM, radio-telegrafist moet in het bezit zijn van certificaat le kl., 5 jaar scheepspraktijk met ongedempte golven hebben gehad op een schip; da delijk; voor ongehuwden; f 1075 16— 2231,55; voor gehuwden f 1282.50 2479,50; voor vast. ROTTERDAM, bedrijfsleider, geheel op de hoogte met het bedrijf (bakke rij-grondstoffen); d,adelijk; f 35f 40 per week. GRONINGEN, neonglasblazer, moet kunnen werken met kanonbrander, handbrander en lintbrander, verder let ters van alle grootte 'kunnen bu'gen, aanzetten, doorverbinden en electro- den opzetten; moet tevens bekend zijn met het zg. lumophormglas; loon f 25 tot f 30 per week; voor vast; reiskos ten nader overeen te komen. AMSTERDAM, 2 geroutineerde werk- tuigteekenaars met ten minste 4 jaar teekenkamerpraktijk; 24 tot en met 32 jaar oud; loon nader overeen te ko men. Buitenland: BELGIë: gevraagd voor kanaalwer- ken-sluizenbouw e.d. bekwaam vakman op het gebied van betonbouw, n staat als voorman op te treden, zoo moge lijk in het bezit van diploma('s). Alle ,aanbiedingen uitsluitend aan de Plaatselijke Organen der Arbeidsbemid deling. RADIO-PROGRAMMA. ZONDAG 31 OCTOBER 1937. HILVERSUM I 1875 m. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45 1 1.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gram. 11.00 Hoogmis. 12.15 Gram. 12.30 KRO-Orkest. I.00 Boekbespr. 1.20 KRO-Melodisten en so list. 2.00 Vragenbeantw. 2.45 Gram. 3.00 KRO-Orkest en soliste (om 3.45 Gram.). 4.30 Ziekenhalfuur. 4.55 Sportnieuws. 5.00 Gew. muziek (gr. pl.5.50 Herst. Evang.- Luthersche Kerkdienst. Hierna: Gew. mu ziek (gr. pl.). 7.45 Sportnieuws. 7.50 KRO1- Orkest. 8.10 Berichten ANP. 8.25 Gram. 9.00 Causerie. 9.20 Gram. 9.40 KRO-Orkest. 10.00 Declamatie. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Epiloog. 11.0011.30 Esperanto-le- zing. HILVERSUM II 301 m. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VPRO. 5.30 VARA. 6.30 VPRO. 8.00 AVRO. 8.55 Gram. 9.00 Voetbalnieuws. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Gram. 9.40 Cause rie. 10.00 Bach-cantate. 10.40 Declamatie met gram. 1 1.00 „Fantasia" en „De Krekel tjes". 12.00 Orgelconc. 12.10 Boekbespr. 12.35 Omroeporkest. 1.30 Causerie. 1.50 Orgelspel. 2.10 Gram. 2.25 Rep. Voetbal wedstrijd. 4.20 AVRO-Dansorkest. 4.55 Sportnieuws ANP. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Kinderuurtje. 6.00 Gram. 6.15 Sport nieuws ANP. Hierna: Gram. 6.30 Uit Indië: Reportage. 7.00 Prot. Kerkdienst. 8.00 Be richten ANP. 8.15 Gram. 8.45 Omroeporkest en soliste. 9.30 Radio-journaal. 9.45 Muset te-ensemble. 1 0.1 5 Radio-hoorkrant. I 1.00 Berichten ANP. Hierna: AVRO-Dansorkest. I 1.4012.00 Gram. In den loop van den avond: Eventueele sportreportage. DROITWICH 1500 m. 12.50 Calender's Senior-orkest en solist. 1.50 Campoli-Trio. 2.20 Voor tuinliefhebbers. 2.40 Gram. 3.30 Harmonie-orkest en solist. 4.20 Causerie. 4.40 Troise's mandoline-orkest en solist. 5.20 Boekbespr. 5.40 Roth Strijkkwartet. 6.50 Progr. ter gelegenheid Wereldspaardag. 7.10 8.1 0 Theater-orkest en soliste. 8.1 5 Kerk dienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Be richten. 9.25 Fred Hartley's sextet en solist. 10.05 Londensch Symphonie-orkest, BBC- koor en solisten. 10.50 Epiloog. RADIO-PARIS 1648 m. 7.20, 8.20 en II.20 Gram. 11.50 Orgelconc. 12.40 Gew. muz. (gr. pl.). 12.50 Josse-orkest en zang. 3.20 M. Francy's orkest. 3.50 Zang. 4.05 Xylofoonconc. 5.20 Conc. 8.35 Zang. 8.50 Gram. 9.05 Radio-tooneel. 12.051.20 J. Bouillon-dansorkest. KEULEN 456 m. 5.20 Havenconc. 7.35 Gevar. conc. 8.50 Schroeder's Kamerorkest. 1 1.20 Klein orkest en Jungherr's accordeon ensemble. 2.20 Radio-tooneel met muz. 3.35 Orkest en Klein orkest m.m.v. solisten. 6.50 Piano. 7.20 NS-Rijkssymponie-orkest en so listen. 9.501 1.20 Ferdy Kauffmann en zijn orkest en het Berlijnsch Trio. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m: 9.25 Gram. 10.40 Orgelconc. 11.20 Piano. 11.50 Zang. 12.20 Gram. 12.50 Salon-orkest. 1.50 2.20 en 2.35 Gram. 3.05 Piano. 3.35 Kon. Harm. „Apollo". 4.05 Gram. 4.20 Vervolg conc. 5.35 Salonorkest. 6.20 Radio-tooneel. 6.50 Gram. 7.20 Zang. 8.20 Symphonie- orkest en solist. 9.55 Gram. 10.30 Eloward- órkest. 1 1.2012.20 Gram. 484 m: 9.22 Gram. 1 1.20 Orgelspel. I 1.50 Accordeon. 12.05 Zang. 12.20 Gram. 12.50 Orkest. 2.202.35, 2.50 en 3.05 Gram. 4.20 Radio-tooneel. 5.25 Orkest. 7.35 Gram. 8.20 „Tip-Toes", operette. 10.30 Gram. 11.2012.20 Eloward en zijn orkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.20 Vroolijk radio-tooneel met muz. 9.20 Berich ten. 9.5012.15 F. Kauffmann's orkest en het Berlijnsch Trio. Van Weerbericht. 10.05—10.20 MAANDAG 1 NOVEMBER. HILVERSUM I 1875 m. NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gew. muziek (gr. pl.). 8.30 Gram. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Chr. lectuur. 11.30 Gram. 12.00 Berichten. 12.15 Gram. 12.45 Orgelspel. 1.45 Gram. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Gram. 3.00 Keuken praatje. 3.30 Gram. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Berichten. Gram. 5.00 Vocfr de kinderen. 5.45 Zang en piano. 6.30 Vragenuur. 7.00 Berichten. 7.15 Vervolg vragenuur 7.45 Re portage. 8.00 Berichten ANP. Herh. SOS- Ber. 8.05 Uitz. NCRV-Geluidsfilms. (Om 10.00 Berichten ANP). 11.00—12.00 Gram. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM II 301 m. Algemeen Programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gram'. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.30 Strijkkwartet en Declamatie. 12.30 Kovacs Lajos' orkest. 1.00 Gram. 1.45 Palladians. 2.30 Declamatie met piano. 2.50 Omroeporkest en Gram. 4.00 Piano. 4.30 Disco-causerie. 5.30 Kovacs Lajos orkest. 6.30 AVRO-Dansorkest. 7.10 Causerie. 7.30 Piano. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Omroep orkest en soliste. 9.00 Radio-tooneel. 9.45 Orgel- en vioolspel. 10.15 Gram. 10.45 Rep. schaakmatch. 11.00 Berichten ANP. Hierna: AVRO-Dansorkest. 11.3012.00 Gram. DROITWICH 1500 m. 1105 Orgelspel. 1 1.351 1.50 Gram. 12.05 dito. 12.20 Cau serie. 12.45 Schotsch orkest. 1.20 Causerie. I.352.20 Orgelconc. 3.203.50 A. Sa lisbury's orkest. 4.20 Rae Jenkins Trio en solisten. 4.50 Gram. 5.20 Piano. 5.40 Doro thy Hogben's Vocaal en instrumentaal en semble. 6.20 Berichten. 6.40 Orkest. 7.20 Variété-progr. 8.05 Komische voordracht. 8.20 Causerie. 8.50 Amerikaansch Variété- progr. 9.20 Berichten. 9.40 Buitenlandsch overzicht. 9.55 Shadwick strijkkwartet en soliste. 1 1.05 Discussie. 11.20 Bert Firman en zijn Band. 11.35 Verkiezingsuitslagen. II.50 Dansmuziek (gr. pl.). 12.2012.35 Verkiezingsuitslagen. RADIO-PARIS 1648 m. 8.10 en 8.50 Gram. 11.50 Orgelconc. 12.20 Andolfi-or- kest en zang. 3.20 Zang. 3.35 Vocaal conc. 4.05 Zang. 5.20 Conc. 6.50 Amicitia-koor. 7.20 Cello. 7.35 Zang- 8.35 dito. 8.50 Sym- phonie-conc. 10.50 Gram. KEULEN 456 m. 5.50 Klein orkest. 7.35 Solistenconc. 8.50 Gram. 10.10 Kunkelkwar- tet en solist. 11.20 Nedersaks. Symphonie- orkest en solist. 1.35 Amusements-sextet, fluit en piano. 3.35 Klein orkest. 5.20 Gev. progr. 6.50 Orgelconc. 7.35 Orkest. 9.50 11.20 Orkest en piano. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m: 9.25 en 12.20 Gram. 12.50 Salonorkest. 1.30 Klein- orkest. 1.502.20 Gram. 2.35 Zang. 3.05 Gram. 3.20 a Capella koor. 3.50 Gram, 5.20 Salonorkest en gram. 6.50 en 7.20 Gram. 8.23 Klein orkest. 8.50 Radio-tooneel. 9.20 Vervolg klein orkest. 10.30 Gram. 11.2012.20 Dansorkest. 484 m: 9.22 Gram. 10.20 Pontificale Mis. 11.50 Gram. 12.20 Orkest. 1.30 Gram. 2.20 2.35 Piano. 2.50 Salonorkest en soliste. 3.35 Gram. 4.20 Dansorkest. 5.05 Gram. 5.20 Piano en Viola. 6.35 Orkest en soliste. 8.20 Symphonie-orkest, -koor en solisten. 9.35 Symphonie-orkest. 10.30 Gram. 11.20 12.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.20 „November maandoverz. 8.20 Berichten. 8.35 Pop. conc. en voordracht. 9.20 Berich ten. 9.50—11.20 Ad. Lutter's orkest, piano en soliste.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 10